Serie A

Foci a Real Madridon túl...
legendary
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2013. május 21., kedd 0:08

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: legendary » 2013. augusztus 25., vasárnap 18:14

Tegnap furcsa volt, hogy sok, alapjában védekezővel álltak fel:
3 védő plusz Asamoah, Lichtsteiner, Vidal, Pogba, Pirlo és a két csatár.
He? :|

Mindig így állnak fel. Tavaly is, tavalyelőtt is.

Max annyi, hogy Pogba helyett Marchisio, Asamoah helyett Peluso. De a szisztéma Conténél mindig ez volt.

Avatar
Anis
Hozzászólások: 1843
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 10:48
Kedvenc játékosaid: Drogba, Essien, CR, Di Maria
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Chelsea, Inter

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Anis » 2013. augusztus 25., vasárnap 17:59

Pipita írta:Golzalo Higuain
Pipadal, Johnny B Good, nekem tetszik, kár hgoy kb 5 szót értek belőle. :mrgreen:
ez a verzió nekem valahogy jobban tetszik

R.M.C.F írta:A juve......
Tegnap furcsa volt, hogy sok, alapjában védekezővel álltak fel:
3 védő plusz Asamoah, Lichtsteiner, Vidal, Pogba, Pirlo és a két csatár.

A Milan meg no comment. Azt hittem (sok más tippelővel együtt) az újoncot megverik, erre... :(
FERRARI - MSchumi - Alonso - Kimi - Federer - Kobe - LeBron

London is BLUE
GO BLUES, HALA MOU!

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3128
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Pipita » 2013. augusztus 25., vasárnap 17:35

Golzalo Higuain

Pipadal, Johnny B Good, nekem tetszik, kár hgoy kb 5 szót értek belőle. :mrgreen:

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2013. augusztus 24., szombat 22:45

Pár gondolatot írnék az olasz fociról,volt egy üres negyed órám és belenéztem a juve samp meccsbe,plusz tavaly is láttam talán összevissza két meccset(vagyis ku*vára képben vagyok :D )......szóval:

Először is leszögezem,nem szeretem az olasz focit,nem szeretem mert a pályán sok minden történik ami nem konkrétan foci és ez az általam nagyon ellenszenves reklamálás,valamit állandóan csalnak,próbálkoznak(afféle olasz mentalitás ez).

Az olasz foci a bundabotránnyal mondhatjuk azt,hogy megszűnt létezni,és ezt még az sem fenyegeti hogy azon a nyáron VB-t nyertek(amit egy barátomnak a VB előtt be is mondtam), a szponzorok kiléptek,a nagy játékosok távoztak,a csapatok nemzetközi sikerei természetszerűen visszaestek.
Ez megy évek óta......de mi az ami változhat? Hogy lehet újra jó,szerethető olasz foci?

Nos,a változások elkezdődtek,ez számomra nyilvánvaló,és itt nem arról van szó,hogy 3 éve a bl-ben oda sem férnek a legjobbak közé......hanem arról,hogy a taktika egy újítás,visszahozták a 3 védős(5 védős) rendszert,ezt 1.5 éve nyomják,most már megy a 3-1-4-2 is,bár nemzetközi szinten, még nem mérhető a tudásuk(nem is magas még),de szerintem a fejlődés kézzelfogható.
A játékosok is "szivárognak"....mármint a nevek....tevez..llorente.....higu.....balotelli(semmire sem tartom de a szakma igen).......ezek pedig vonzzák majd lassan a többit is.

A taktika egyértelműen robbanás,a top ligáktól eltérő,a konkrét különbség a labdabirtokló és labdaszerző szerkezet között.
A szervezettség megmaradt...a csapatok nagyon komoly védőmunkát,masszív kp.ás védekezést tudnak leadni......ami előrelépés a pontosabb játék,ez fontos szempont,ez mellett az olasz szenvedély is döntő lehet,ami nálam a német akarattal egyenlő ha visszanézem a foci tudástáramat az elmúlt 50 évre,ez egy döntő jellemző.

A juve......szóval,a védelem,ugye barzaghli egy stabil massziv könyörtelen védő,bonucci egy játékban intuitívabb labdabiztosabb elem,míg chiellini a posztja egyik legjobbja a világon.
A két szélső lict és asamoa célorientált,feladat konkrét emberek,ha szükséges akkor az ellenfél fogait is megszámolják,ha kell akkor hálót ellenőriznek,lest fújnak be,sört csapolnak....a lényeg,hogy a törvény keretein belül nem tudsz mondani olyan feladatot amit ne tennének meg a legnagyobb alázattal.
Pirloról nincs mit írni,ő ma is egy példa,hogyan kell a labdával közeli viszonyt kialakítani,mert ő azt tud.
A pogba - vidal kp.a eléggé erős,vidal kicsit "poszttalan" szabadon játszik,sokat van fenn,mindenhol ott van,de nem eléggé meghatározható feladatú,minden támadásban benne van,de sokat nem ér vissza.....
pogba....érdekes ember,mert a tudása alapján vierai magasságokba érhetne,de eléggé nagy az arca...és ez elgondolkodtat.....a tudása nagyon komoly....a passzai,a felvitelei,a megoldásai egyértelműen a klasszis kategória,a fiatalok között ő az egyik legjobb.
Elől tevez és vucinic.....tevezzel egy fontos taktika érvényesülhet,az argentin eléggé elasztikus elem,ő tud kontárzni,és tud kicsiben is kiemelkedő lenni......nagyon hasznos,és hatékony játékos.
Vucinicet nem tartom sokra,nem rossz....de egy barátom mondja mindig: ha nem rossz akkor nem is jó....és van benne igazság.

A samp nagyon komoly védekezést mutat be,a széleket lezárták,ott semmi keresni valója nem volt a juvénak,erre a juve jól reagált a vissza húzódással,mert a samp jobban ki lett csalogatva(ugy tűnik van edző aki ezt alkalmazza ez számomra meglepő) és pár gyorsabb kontrával operált.....szeretem ha egy csapat egy adott meccsen tud alkalmazkodni az ellenfélhez.....a juve győzelme megérdemelt.
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Géci
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 14:35
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Géci » 2013. augusztus 24., szombat 22:12

Tevez meglőtte az első gólját a Juve színeiben! Eddig az állás Sampdoria-Juventus 0-1

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7332
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2013. augusztus 24., szombat 19:30

hoppá lüketóni is még életben van, épp a milant keseríti. :mrgreen:
Love football, hate antifa.

Avatar
ericco
Hozzászólások: 4290
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 8:46
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Philadelphia Flyers
Tartózkodási hely: Pozsony, Vágsellye
Kapcsolat:

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: ericco » 2013. augusztus 12., hétfő 20:55

Balotelli új házikedvence :lol:
Merci Zizou!

Avatar
portillo
Hozzászólások: 412
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 14:16
Kedvenc játékosaid: Javier Portillo, Robinho, Varane, Fede
Kedvenc csapatod: Real Madrid CF
Tartózkodási hely: Bépé
Kapcsolat:

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: portillo » 2013. augusztus 9., péntek 23:53

Higu vállalt egyet a Benfica elleni győzelemből (2-1). Kezdő volt Callejón és Albiol is. Nem lesz rossz csapat ez a Nápoly.

Jó hír még, hogy Novothny is kapott 6 percet legalább.
Szégyen a kukás, de hasznos.

Avatar
alexoxladjackoxi
Hozzászólások: 2068
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 16:17
Kedvenc játékosaid: Wilshere, Lacazette, Koscielny,
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: alexoxladjackoxi » 2013. augusztus 7., szerda 20:12

Tippem az idei Seria A élbolyára: 1. Juve, 2. Milan, 3. Fiorentina, 4. Napoli, 5. Roma, 6. Inter, 7. Lazio, 8. Udinese.

Triumvirate98
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 10:51
Kedvenc játékosaid: Zidane, Del Piero
Kedvenc csapatod: Juventus

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Triumvirate98 » 2013. augusztus 6., kedd 9:28

Wertz írta:
reeed_ati írta:Néztem Higut mind a két meccsen, hát köszönjük meg Beniteznek, hogy voltak akkora balekok és 40 millát kipengettek érte. :Đ
Úgy néz ki jól hazavágja a Napolit. Végre nagy pénz jött be a a klubnak, erre a abból odaviszi Higuaint meg Callejont és még Skrtel is hozni akarja. Ebben a 3ban mit lát? Ja és még kölcsönbe elhozta a lyukas kezű, [mod] Reinát, hogy elvegye a lehetőséget a Santosból hozott fiatal tehetség elől

Mertenst és Albiolt nem szólom le, ők még nagy erősítést jelenthetnek

R24
Valószínű, nem első nap, egy kuka tornán fogja megváltani a világot. Csapat épül Napolyban, én lennék a legboldogabb, ha megbuknának, a Napolinál egy csapatot utálok jobban, az pedig a Fiorentina. Még az Intert sem. Szóval legyen úgy, ahogy mondjátok, de nem hiszem, hogy ennyi lenne a srácban.

Wertz
Hozzászólások: 502
Csatlakozott: 2013. június 25., kedd 13:21
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Wertz » 2013. augusztus 6., kedd 7:38

reeed_ati írta:Néztem Higut mind a két meccsen, hát köszönjük meg Beniteznek, hogy voltak akkora balekok és 40 millát kipengettek érte. :Đ
Úgy néz ki jól hazavágja a Napolit. Végre nagy pénz jött be a a klubnak, erre a abból odaviszi Higuaint meg Callejont és még Skrtel is hozni akarja. Ebben a 3ban mit lát? Ja és még kölcsönbe elhozta a lyukas kezű, [mod] Reinát, hogy elvegye a lehetőséget a Santosból hozott fiatal tehetség elől

Mertenst és Albiolt nem szólom le, ők még nagy erősítést jelenthetnek

R24

Avatar
alexoxladjackoxi
Hozzászólások: 2068
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 16:17
Kedvenc játékosaid: Wilshere, Lacazette, Koscielny,
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: alexoxladjackoxi » 2013. augusztus 5., hétfő 13:42

reeed_ati írta:Néztem Higut mind a két meccsen, hát köszönjük meg Beniteznek, hogy voltak akkora balekok és 40 millát kipengettek érte. :Đ
:lol:

Avatar
reeed_ati
Hozzászólások: 2730
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:23
Kedvenc játékosaid: Zinedine Zidane

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: reeed_ati » 2013. augusztus 4., vasárnap 17:49

Néztem Higut mind a két meccsen, hát köszönjük meg Beniteznek, hogy voltak akkora balekok és 40 millát kipengettek érte. :Đ

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3128
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Pipita » 2013. augusztus 4., vasárnap 15:34

Napoli - Porto van, Callejón kezdő, Pipát még nem láttam.
José nagy király lesz Olaszországban szerintem, ezekben a kiugrásokban esküszöm klasszis a srác, még ha lesen is volt az előbb épp. :)

sop://broker.sopcast.com:3912/143877

http://www.wiziwig.tv/broadcast.php?mat ... art=sports

szerk.:
kezdők:

Napoli: Rafael; Zuniga, Gamberini, Fernandez, Dossena; Dzemaili, Radosevic; Mertens, Pandev, Callejon; Calaiò

Porto: Helton; Otamendi, Fucile, Mangala, Alex Sandro, Fernando, Herrera, Varela, Josuè, Quintero, Ghilas

Higu melegít, félidőben tuti jön. :mrgreen:

Avatar
Guti.HaZ.
Hozzászólások: 95
Csatlakozott: 2013. május 22., szerda 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti,Ronaldo(#9),Claude Giroux
Kedvenc csapatod: RealMadrid, RealBetis, PhiladelphiaFlyers, BostonBruins
Tartózkodási hely: Szekszárd
Kapcsolat:

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Guti.HaZ. » 2013. augusztus 3., szombat 13:53

pheco írta:Ma 17:20-tól lesz Arsenal-Napoli, elvileg adja a Sport Klub. Lehet tudni, hogy játszanak-e Higuék?
Elméletileg játszanak. Olyasmit olvastam, hogy kezdő nem lesz (Higuaín), de játszani mindenképp fog. A többieket nem tudom, de gondolom hasonlók a tervek velük is.
"You don’t gamble to win. You gamble so you can gamble the next day."
Bert Ambrose (1896–1971)

https://www.facebook.com/fogadoblog/ :coffee:

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6670
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: pheco » 2013. augusztus 3., szombat 13:48

Ma 17:20-tól lesz Arsenal-Napoli, elvileg adja a Sport Klub. Lehet tudni, hogy játszanak-e Higuék? (Előtte 3-tól meg Galata-Porto)

Milinte
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2013. június 16., vasárnap 17:58
Kedvenc játékosaid: ADP

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Milinte » 2013. július 31., szerda 19:02

Kerlon írta:35 perc után a City Milan meccs 5-0 :lol: :lol: :lol:
Ilyen kezdőcsapattal nem csoda, hogy annyit kapnak: Amelia, Antonini, Zaccardo, Vergara, Constant, Traorè, De Jong, Muntari, Boateng, Petagna, El Shaarawy.
Mondjuk azóta 5-3 Fáraó duplájával és Petagna góljával.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27843
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2013. július 31., szerda 18:53

35 perc után a City Milan meccs 5-0 :lol: :lol: :lol:
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27843
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2013. július 29., hétfő 22:45

Piros lap musleranak meg egy védőnek. Hülye törökök még bari meccsen is vérfürdőt rendeznének. :mrgreen:

INsigne 2 gólpassz és egy gól a végén. A többi játékos átlag. Mondjuk amrabaat gólja még szép volt.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27843
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2013. július 29., hétfő 21:58

sz.gergő írta:
Galacticos írta:milannál sok az új igazolás. :lol:
amúgy ezekből a kezdőkből -amik még változhatnak- messze a legerősebb a juvéé.
amúgy Hondával mivan,leigazolta a Milán vagy télen megy.Sok helyen azt ítrák,hogy a játékossal megegyeztek?
Eddig úgy néz ki, hogy marad. 3-szor már pályára is lépett az idei bajnokságban, de ugye csak év végéig van szerződése.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 60 regisztrált és 0 vendég