Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Mit vársz ma este a Lipcse ellen?

A szavazás 2024. március 7., csütörtök 8:44-kor befejeződött.

Nyerünk és továbbmegyünk
29
76%
Döntetlennel megyünk tovább
5
13%
Kikapunk, hosszabbítás/büntetők, majd továbbjutás
0
0 szavazat
Kikapunk, hosszabbítás/büntetők, majd kiesés
2
5%
Kiesünk rendes játékidőben
2
5%
 
Szavazatok száma: 38

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9177
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2013. augusztus 5., hétfő 12:39

sentry írta:kapus-védelem-xabi alonso-modric-casmiro/khedira-isco-bale-ronaldo

Özil szélen nem érzi jól magát és nem is nagyon vállalkozó kedvű távolról, és befejezőnek se igazán jó. Iscoból jobban kinézem hogy több ziccert berúg és szélen is jól nyomja. Ráadásul a középpálya is stabilabb és erősebb lenne egy Casemiroval/Khediraval.
a PSG ellen egy kis ideig csatar nelkul jatszottunk es Isco volt fals 9 poszton :)

sentry
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:44

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: sentry » 2013. augusztus 5., hétfő 10:51

Babinho írta:Egyébként ha már felmerült a csatár nélküli játék, carlonak komolyan el kell ezen gondolkodnia bale érkezésével, természetesen nem alap felállásnak, de benzema nem lesz egész évben formában, és felesleges is lenne kicsavarni vagy morata-t erőltetni.

következő megérne egy próbát:
kapus-védelem-xabi alonso-modric-isco-özil-bale-ronaldo
Én ezt ugyanúgy kipróbálnám de szerintem így még erősebb lenne:

kapus-védelem-xabi alonso-modric-casmiro/khedira-isco-bale-ronaldo

Özil szélen nem érzi jól magát és nem is nagyon vállalkozó kedvű távolról, és befejezőnek se igazán jó. Iscoból jobban kinézem hogy több ziccert berúg és szélen is jól nyomja. Ráadásul a középpálya is stabilabb és erősebb lenne egy Casemiroval/Khediraval.

Avatar
Babinho
Hozzászólások: 3157
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 15:21

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Babinho » 2013. augusztus 5., hétfő 10:11

Egyébként ha már felmerült a csatár nélküli játék, carlonak komolyan el kell ezen gondolkodnia bale érkezésével, természetesen nem alap felállásnak, de benzema nem lesz egész évben formában, és felesleges is lenne kicsavarni vagy morata-t erőltetni.

következő megérne egy próbát:
kapus-védelem-xabi alonso-modric-isco-özil-bale-ronaldo
bale és ronaldo vadállatok, ezek ha gólt akarnak lőni akkor gólt fognak lőni. Xabi alonsó a megszokott szerepét játszhatná, modric igazi BTB-ként fel-alá mehetne, isco és özil pedig védekezésben visszazárnának, letámadnának, támadásban pedig a hátrébb helyezkedő modriccal kiegészülve osztogathatnák a bogyót illetve törhetnének be felváltva a 16-oson belülre. persze ez ennél komplexebb, de nagy vonalakban ennyi.

szerk.: továbbá szeretném megemlíteni hogyha kakától idén sem sikerül megszabadulni akkor benzema alternatívájaként is megpróbálnám, mert a kp-s produktumától már szarabbat nem nagyon lehet összehozni. Morata meg kevés.

Marky
Hozzászólások: 1905
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Marky » 2013. augusztus 4., vasárnap 22:23

nagyon tetszik ez a post.

ezért is tartom úgy már lass bukása óta, hogy nekünk ilyen kétdimenziós középpályás nem kell. khedira mikor érkezett nagyon sokat vártam tőle, a vb-n is elég jónak nézett ki, de kiderült, hogy technikailag és offenzívában alulmarad a vártaktól. ha legalább olyan szintet hozott volna, mint védekezésben, tartom, hogy már 10. bl győzelem meglett volna. nem khedira nyakába varrom a bukásokat, mert ez egyértelműen az egész szakmai stáb és a keret bukása volt, de, ha ennyi pluszt hozott volna a pályára a hercegünk, az már elég lehetett volna.
modric tavalyi érkezésekor már éreztem, hogy ő az, aki kell ide. ő a középpálya motorja, szerel, megtartja a labdát, osztogat, felmegy a támadásokkal, gólokat szerez, nagy passzokat oszt. ő az, aki nagyon megérte.
hogy bale megér -e ilyen csillagászati összeget? egyelőre nem, de minden csak a jövőben derül ki. ha egy ronaldo copy a srác, akkor egyértelműen megéri, mert két ilyen bivaly arc minden csapatban elfér, de ancelotti keze is nagyban befolyásolja majd ezt. ha érkezik - a hírekből már 98%-ban biztos vagyok benne - akkor carlo apánkon a sor egy ütőképes csapatot kiküldeni. nem irigylem :mrgreen:
ami nagy gond, hogy özilt nagyon megszerették a szurkolók. őt egyszerűen nem lehet kitenni a csapatból. viszont ő csakis a csatár mögött tud valami elfogadhatót nyújtani, a szélen láttuk mennyire kevés. viszont, ha a csatár mögé kell mindenáron bepaszírozni, akkor a középpályára csak 2 ember jut, ami megint újabb kérdést vet fel. elég -e 2 ember egy labdatartós, domináns játékhoz úgy, hogy az elől lévő embereink nem bőrnadrágos szinten halnak meg a pályán? nehéz dolga lesz az öregnek....

én meghagynám a 4231-et, de mellé 433-ban is betaníttatnám a fiúkat. 433-ban mehetne a labdatartás, 4231-ben pedig jöhetne a gülü és az izom kontráink, ami már elég jó volt az elmúlt 3 évben is.
ziro4vr írta:a zsenik kora leáldozóban
az orvostudomány rohamos fejlődése egyszerűen annyira magas szintű fizikumot ad a csúcsjátékosoknak, hogy minden technikai képzettséget felülmúl. az emberi teljesítőképesség határát tolják ki már évek óta szerintem, teljesen a maximumon pörgetik a játékosokat a topszinteken.

Avatar
Gascoigne
Hozzászólások: 992
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 17:54
Kedvenc játékosaid: Paul/Fernando/Roberto

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Gascoigne » 2013. augusztus 4., vasárnap 22:23

RMCF, ezek érdekes gondolatok sok jó megfigyeléssel, de számomra ebből még mindig nem következik, hogy nekünk pont Bale kellene a következő évekre. Egyszerűen nem tudom elképzelni, ahogy felállt védelmeket adogatunk körbe vele, ahogy jönnek tőle a körömpasszok, ahogy egyérintőzik a társakkal.

Továbbra is tartom, hogy nekünk Neymar lett volna a tökéletes igazolás. CR, Benzema, Marcelo, Modric mind-mind éltek volna mellette, mint hal a vízben. Bale (viccek vicce, hogy jóval drágábban) egy teljesen másfajta taktikát hoz magával, és nem olyat, amit én egy Madridtól látni szeretnék.

Ez van, ha már jön (és nagyon úgy tűnik), akkor a legjobbakat neki, aztán legyen neked igazad, és kapjuk szét vele a futballvilágot a következő években.

Avatar
Mike
Hozzászólások: 3024
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 11:41
Kedvenc játékosaid: Guti, Özil, Ronaldo, Zidane, Varane
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Colts

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Mike » 2013. augusztus 4., vasárnap 22:21

nem muszáj h zsenik futkozzanak a pályán
"Mesut Ozil is my successor. I have never seen such quality in a player. " -Zidane

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24561
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2013. augusztus 4., vasárnap 22:16

Mike írta:
R.M.C.F írta:Nézzük sorjában,de csak pongyolán és röviden.
ha meg a Bale félék lesznek a jövő, még Madridban is, akkor köszönöm szépen, én kiszálltam, keresek másik sportot.
már pedig ez lesz. jönnek az atléták, elképesztő fizikum, munkamorál és sokoldalúság. mellé meg jó mentális képességek és stabil forma.

a zsenik kora leáldozóban (máshol is, kézi, kosár..)
Nem illik.

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8212
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2013. augusztus 4., vasárnap 22:09

ismét jó az írásod RMCF :agree:
igen, én is kíváncsi lennék, hogy hol van a fejlődés felső szintje, hol van az a szint afölé már nem lehet menni
mint már írta RMCF, a center poszt fog kihalni, mert túl sablon, túl egyszerű a játékuk, innentől kezdve szerintem egyre több fals-nine szerepkör lesz, utána meg valami radikálisabb lépést tudnék elképzelni, ami gyökerestől megváltoztatja az egész focit
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
Mike
Hozzászólások: 3024
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 11:41
Kedvenc játékosaid: Guti, Özil, Ronaldo, Zidane, Varane
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Colts

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Mike » 2013. augusztus 4., vasárnap 22:07

R.M.C.F írta:Nézzük sorjában,de csak pongyolán és röviden.
köszönjük :mrgreen:

szerintem egyértelmű h a "feka poszt" már nem létszükség. Az lenne a legjobb ha lenne 3 Modricunk. De igazából létszámból is meg lehet oldani, ezt csinálta/csinálja a barca is. Egyik kp-suk sem extra védekezésben, még buszkecc sem.

ha meg a Bale félék lesznek a jövő, még Madridban is, akkor köszönöm szépen, én kiszálltam, keresek másik sportot.
"Mesut Ozil is my successor. I have never seen such quality in a player. " -Zidane

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. augusztus 4., vasárnap 22:05

Érdekes kösz, hogy kifejtetted.

Amúgy arra lennék kíváncsi, hogy ezek a fejlődések meddig mehetnek még? Ma már azok a menő arcok, akik robotok tényleg és 120%-ra vannak pörgetve. De vajon van-e feljebb?

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2013. augusztus 4., vasárnap 21:53

Nos,akkor a feka posztról pár vélemény:

Ugye azt írtam délelőtt,hogy szerintem nem is biztos hogy szükségünk van efféle játékosra,mivel a jövő 5-6 év csapatát építjük. Hogy miért gondolom ezt így? Nézzük sorjában,de csak pongyolán és röviden.

A foci folyamatos fejlődésen megy át,mindenki visszatud tekinteni a korához mérten,milyen is volt a játék,a játékosok,az igények....mondjuk 10 éves intervallumokban. A foci képe,kb 10 évente frissül meg,alakul át,jönnek új taktikák,felfogások...stb.....
A tengelyben szereplő játékosok azok akikről írni szeretnék pár gondolatot,ezek az elmúlt 20-30 évben...és most,majd a következő 5-6-10 évben milyenek voltak,vagy lehetnek,milyen átalakuláson mennek át.

A libero szerep szűnt meg először,a mélyen a védelem mögötti irányító,a hátulról építkező "agy",mint beckenbauer vagy baresi karaktere kihalt már sok évvel ezelőtt. A támadók nem csak hogy gyorsabbak,hanem főképp labdával egyre gyorsabbak lettek,valamint igény lett a szélső védők felmozgására amire a terület védekezés(tolódás) lett a legjobb taktika,mert ha a védőd fennragad,akkor a KV ki tud zárni oldalra,azon oldalról amelyiken van....ezért megszűnt a söprögető és a beállós forma..és helyette két db középső védő lett.
Azután jöttek az irányítók,ők voltak a 80-as évek nagy játékosai,mint platini,vagy détári idehaza....vagy maradona(őt mondjuk túlzás irányítóként kezelni,több volt annál,és egyedibb volt a szerepe,de ő volt a valaha élt legjobb játékos,neki mindent lehetett). Az irányítók,jól kezelték a labdát,jól indítottak,jól láttak a pályán..ők voltak a csapat legjobbjai....ad neki,majd megoldja......de az ellenfél sem hülye,és a védekezés taktikája,a mozgások fejlesztése kapcsán rájöttek,az irányítót ki kell kapcsolni,és ott a halál ott a vég. Ezek a játékosok nem voltak gyorsak,így könnyen levédekezték őket.....(a klasszikus irányító lassú volt,de labdával mindent tudott,olyan indításai voltak hogy szeme volt a labdának)
Ez a szerep is eltűnt,zidane volt ebben az utolsó mohikán.......ezekből az irányítókból alakult ki az un DLP vagyis a mélységi irányító mint pirlo vagy éppen alonso.....ők a klasszikus irányító csökevényei(rossz szóval élve),mert a sebességi hátrányukat a mélységi helyezkedésükkel kompenzálták....ez nagyon bejött anno,mert annyira mélyen pozicionáltak,hogy oda kitámadni,őket lefogni nem lehetett,hiszen annyira fenn nem tudsz annyira egzakt lenni,mert ahhoz még a barcás együttmozgás nem volt kifejlesztve.
Ez a poszt is kihalóban van......és innen jön az un feka poszt,vagy más néven makelele poszt......
Mint fentebb írtam,ezek a poszton azért haltak/halnak ki,mert bár nagyon erős szerepük volt,de a foci fejlődése során a mozgásterük kevésnek bizonyult,a szerepük egysíkú,könnyen olvasható,taktikával könnyen lefedhetővé vált,a szerepük szűkre korlátozott,ma már luxus egy olyan játékos aki szerel és passzol a legközelebbihez és ezzel a munkája meg van oldva,köszöni szépen....ezért igény merült fel az un BTB játékosokra akiké a jövő egyértelműen. Egy makelele ütközött,majd a legközelebbihez)akkor még volt irányító odaadta a labdát)ez ma már kevés.....nagyon kevés....egy kp-ásnak ennél jóval többet kell tudnia,ez lesz a jövő. A jövő azoké lesz aki nem csak kitűnően szerelnek,hanem képesek mélységi indításra,labda felvitelre,játékra......egy klasszikus ütköző már kevés lesz a következő korszakban,helyette univerzális és mindent jól tudó tüdők lesznek a csapatok meghatározó elemei. Akik elől hátul nagyon erősek,kitűnő labdaérzékkel bírnak és mindent megtudnak oldani.
Az egyéniségek,az egyediség ki fog halni,mert a taktika,a teljesítőképesség felül fogja ezt a képességet írni,már kevés lesz az hogy űbertechnikás légy,ha nem vagy mellette olyan gyors mint pl neymar,akkor kuka az egész pályafutásod.
A btb játékosokkal kapcsolatban van egy számomra ciki sztorim...ez pedig Ruud Gullit...az első btb játékos(mondjuk kb 20 évvel megelőzte a korát),de sajnos ezt akkor nem vettem észre,még fiatal voltam,nem voltam erre ráállva,és a holland gigasztár játékát nem tudtam olvasni megfelelően(persze nyilvánvaló volt számomra hogy azon korszak egyik legjobbja,de nem tudtam olvasni a játékát,nem tudtam meglátni benne azt amit ma meglátnék,hogy ez lesz a jövő és ezt kell majd keresni,erre érdemes taktikát készíteni,ilyen karaktereket kell nevelni).Ez alatt azt értem,hogy szerintem az a jó szakember,vagy jó analizátor,aki meg tudja látni egy karakter korai olyan jellemét és szerepét amit a kései korszak fog majd "használni"...akkor még nem voltam elég érett ehhez :kivagyhe: , ma már tudom,ha most van gullit korszaka akkor lecsapok rá azonnal és tudom hogy az a stilus lesz a jövő,az a fajta játékos volt aki elől potens támadó,középen szuper irányító,hátul erős védekező volt,vagyis a mindenes,a csapat feje és farka is egyben.
Ma már a feka poszt is kihaló lesz...és helyette olyan elemek fognak jönni,akik ügyesen szerelnek,majd okosan passzolnak vagy játszanak fel és sok gólpasszt is kiosztanak...mint pl vidal vagy yaya....egy makelele anno a posztja egyik legjobbja volt,vagy viera,de ők nem sok gólpasszt adtak...ma ez kevés,a következő évekre meg főleg kevés lesz.
A centerek lesznek a következő kihaló poszt,hogy miért? Mert ők is túl egysíkúak,kevés a területük,kevés a feladatuk,ma már több kell...és majd vissza is kell lépni a játékba,tudni kell mozgatni is stb.......ez is már elkezdődött.

Innen kanyarodok oda...hogy miért gareth bale lesz szerintem a jövő nagy játékosa. Mert ez a fajta stílus lehet a jövő,ez lesz az a vonal ami szerintem a leghatékonyabb lesz.a potens lecsapó támadó...akit ha álmából felrázol,2 mp alatt fogat mos,kivasalja a mezét,kiboxolja a csukáját és felhúzza majd futva estében vágja be a labdát a kapuba.
Lehet hogy tévedek,akkor vállalom majd,de jelenleg ezt látom.
A ronaldo vagy bale félék lesznek azok akik az un "tökéletes katonák" vagyis a (semmiben sem a legjobb de....) mindent kurva jól csináló,mindenben nagyon jó támadók,akik veszett gyorsak,erőszakosak,jól fejelnek de emellett képzettek,mindenhogyan mindennel képesek gólt szerezni,egy fenevadak....mint a predator.
Ha bale fejlődési üteme nem törik meg,akkor ő lesz a következő nagy ász 5-6 éven át. De ezt majd a jövő megmondja,lehet megy a süllyesztőbe és hot dogot árul békéscsabán 3 év múlva,a fociban bármi megtörténhet.

Én nem akarok okoskodni,mert megjárom,hiszen a pofámba vágják keményen ha valamit nem mondok jól,de azért érdemes elolvasni ezeket,mert vannak benne okosságok.
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
ericco
Hozzászólások: 4290
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 8:46
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Philadelphia Flyers
Tartózkodási hely: Pozsony, Vágsellye
Kapcsolat:

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: ericco » 2013. augusztus 4., vasárnap 20:05

Utoljára ezzel a marhasággal Coentraot sózták ránk a reális ára duplájáért.
Nekem is ugyanez jutott az eszembe, mikor elolvastam a cikket :)
Bár ez csak Mou drága vétele volt, ő akarta, na meg persze Mendes, nem hiába áll kifelé a szénája a portugálnak Unico távozása után.
Ha már El Unico, nem gondoltam volna, hogy ilyen hamar elkezdi dobálni a sarat a Madridra. Féreg viselkedés. Mindenki a hibás, csak ő nem, pedig egyértelműen személyiségben és képességben is kevés volt ide.
Merci Zizou!

Avatar
Gascoigne
Hozzászólások: 992
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 17:54
Kedvenc játékosaid: Paul/Fernando/Roberto

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Gascoigne » 2013. augusztus 4., vasárnap 16:43

Öt az egyben, Ancelotti kirakósának utolsó darabja
Jól érzi magát a balhátvéd posztján, a hagyományos baloldali középpályás szerepében, a támadóharmadban mindkét szélen, valamint a csatár mögötti pozícióban. Bale képes feltalálni magát zökkenőmentesen 5 poszton is, és ez teszi őt egy kulcsfontosságú fogaskerékké Ancelotti taktikai elképzelésében.
A marca megint remekelt. :lol: :lol: :lol:
Elképzelem, amint a 100milliós Gareth barátunk balhátvédet játszik a sérült Marcelo helyett. Remélem, nem derül ki, hogy a büntetőket is jól védi, megdobja az árát még pár millióval...Utoljára ezzel a marhasággal Coentraot sózták ránk a reális ára duplájáért.

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2013. augusztus 3., szombat 14:15

Gascoigne írta:Illaramendi (Xabi)
Modric
Isco/Özil
Bale CR
Benzema
Dupla D írta:--------------------Illarra
--------------Isco---------Modric
Bale---------------------------------Ronaldo
-----------------Benzema
Ugyanezt vázoltam az utóbbi meccs után. Igaz Bale nélkül, majd írtam, hogy ha jön Bale.

Szerintem ezzel semmi baj nem lenne védekezésben. Bár Illarát nem kimondottan ismerem, a posztjából, és a szerepköréből adódóan kellő védekező skill szükséges neki, ezért ezt egyelőre csak feltételezem, hogy megvan, hisz egy ilyen hiányossággal nehezen emelkedett volna ki, de javítsatok ki ha tévedek. Modricot ismerjük mindannyian mire képes védekezésben. Én Iscot is úgy láttam, hogy kellő mennyiségű védekező munkát képes ellátni, és lát is el eddig a felkészülés alatt, így ezzel sem lesz probléma. Benzema visszazárásával, és védekezésével sem volt soha probléma, Bale-ével sem lesz. És tudjuk azt is, hogy ha kellett, CR is mindig kellően odarakta magát. Egy átlag meccsen simán elbírja a csapat, ha kevesebb lesz a védő munkája, egy rangadón, vagy fontos meccsen, meg simán odateszi magát ő is.

Nem hinném, hogy ezek után, és ezekből adódóan gond lenne ennek a csapatnak a védekezésével.
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
numberone1
Hozzászólások: 7204
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:06
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F., Ferencvaros

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: numberone1 » 2013. augusztus 3., szombat 12:36

Szerintem a Gascoigne fele madodik verzio lesz majd. Isconak és Balenek oda kell majd tenniuk magukat vedekezesben, kulonben nem fog mukodni a rendszer.
Nem hinnem, h Bale kilences is lesz nalunk. Szerintem ezzel nagyon nem fog probalkozni Carlo. Azt inkabb eltudom kepzelni, h Bale és CR rendszeresen fogjak egymas helyet valtogatni.
Casillas--Cafu,Hierro,Ramos,Robi Carlos--Kroos,Redondo,Modrics--Ronaldo,Benzema,Zidane

34. Liga, 13. BL :coffee:
Merci Zizou :salute: KAK :sziv:

Avatar
Dupla D
Hozzászólások: 2846
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 20:30
Kedvenc játékosaid: Guti, Carvajal
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Dupla D » 2013. augusztus 3., szombat 12:10

Illarra a PSG ellen Pirlos szerepkörben játszott és szerintem ezért is vették. Xabival ketten fogják nyomni
majd a szezont azon a poszton.
Ha felépül és jön a walesi, akkor majdnem biztos vagyok benne, hogy az alap felállás ez lesz:
--------------------Illarra
--------------Isco---------Modric
Bale---------------------------------Ronaldo
-----------------Benzema
Isconak lenne a legtöbb támadó feladata, támadásnál fellépne Ronaldoékhoz, védekezésnél visszazárna Modric mellé. A horvát amolyan mindenes lenne, ami szerintem az igazi posztja. Szerintem nem lenne baj a védekezéssel, de majd az első komolyabb meccsünkön meglátjuk. Ha probléma adódik, akkor Isco helyett Khedira vagy Casemiro jöhet védekező feladatokkal.
"Louie, I think this is a beginning of beautiful friendship" - Garga Pitic.

Avatar
sander
Hozzászólások: 464
Csatlakozott: 2013. április 28., vasárnap 21:11
Kedvenc játékosaid: Varane
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: sander » 2013. augusztus 3., szombat 11:48

Mike írta:Alonsoval az lesz h padra kerül. Illarra meg sztem Modric mellé lett véve, csak közbe lesérült, alig játszott még, és Casemiro meg él a lehetőséggel.
én is nagyon remélem hogy Alonso a padon lesz. Nagyon bírom és télleg rengeteget tett már a csapatért de Modric sokkal jobb nála.

Avatar
Mike
Hozzászólások: 3024
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 11:41
Kedvenc játékosaid: Guti, Özil, Ronaldo, Zidane, Varane
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Colts

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Mike » 2013. augusztus 3., szombat 11:15

Alonsoval az lesz h padra kerül. Illarra meg sztem Modric mellé lett véve, csak közbe lesérült, alig játszott még, és Casemiro meg él a lehetőséggel.
"Mesut Ozil is my successor. I have never seen such quality in a player. " -Zidane

Avatar
Gascoigne
Hozzászólások: 992
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 17:54
Kedvenc játékosaid: Paul/Fernando/Roberto

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Gascoigne » 2013. augusztus 3., szombat 11:15

Én nagyon nehezen tudom elképzelni akár Cét, akár Garethet előretolt csatárként. Ők akkor élnek, ha lendületből tudják a védőkre vezetni a labdát, ha a kapuval szemben játszanak. Valószínűleg szorult beléjük elég klasszis ahhoz, hogy a kapunak háttal, a védők gyűrűjében is meg tudják tartani a lasztit, de így pont a legjobb tulajdonságaikat vesztegetjük el.

Szerintem egyértelműen kell Benzema, ha a két nagy játszik. Márpedig ők játszani fognak. Ez viszont azt jelenti, hogy a teljes középpályára marad három szabad hely. Érdekes lesz a védekezés...

Nálam Modric az alapnál is alapabb, legszívesebben őt játszatnám a támadóhármas mögött, erős védekező feladatokkal, míg Casemiro és Illaramendi stabilizálná a középpályás védekezést.

Ez az álom tehát*:

Illaramendi (Xabi)
Casemiro
Modric
Bale CR
Benzema

A realitás pedig az, hogy az Isco/Özil/Kaká hármasból egy mindenképpen játszani fog. És csak remélni tudom, hogy csak egy. És hogy az az egy Isco lesz...

Akkor valószínűleg*:

Illaramendi (Xabi)
Modric
Isco/Özil
Bale CR
Benzema

És ez védekezésben már nagyon lyukasnak néz ki. Nem tudom, Isco és Bale mennyire lesznek képesek visszalépni védekezni úgy, hogy a rendes feledatkörüket is ellátják.

*miért nem látszanak a szóközeim... így hülyén néz ki. :/
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára Gascoigne 2013. augusztus 3., szombat 11:20-kor.

Avatar
schranzer
Hozzászólások: 766
Csatlakozott: 2013. május 3., péntek 17:26
Kedvenc játékosaid: Roberto Carlos, Ronaldo (R9)
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: schranzer » 2013. augusztus 3., szombat 11:13

Már csak azt nem tudom, hogy Illarrát hova a rákba vettuk meg. Modric cseréjének? Az elso meccsen ha jol láttam, Modricot váltotta ... most meg valami beilleszkedési, meg psychikai gondjai vannak, stresszel meg a franctudja mi a kínja. Mondjuk ha cserének vettuk meg, akkor túlzó volt az ára. De lehetséges, hogy a Casemiro/Khedira posztra szánja a vezetoseg? a fene tudja, de o inkabb iranyito vkp, mintsem rombolo ... de akkor hova? Alonsoval mi lesz?
Navas - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Kovacic, Kroos, Modric - Isco - Bale, CR


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 165 regisztrált és 0 vendég