OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
istimester
rex madridistae
Hozzászólások: 3272
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 13:22
Kedvenc játékosaid: Iván Helguera, Raúl
Kedvenc csapatod: DAC
Tartózkodási hely: Felvidék

Re: OFF

HozzászólásSzerző: istimester » 2016. november 7., hétfő 8:42

Kora huszonéves sportolók csajokat dugnának. RETTENETES :lol:

Avatar
eReMA
Hozzászólások: 426
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 22:48
Kedvenc játékosaid: 4
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: eReMA » 2016. november 6., vasárnap 23:17

csababarca írta:Nem tud valaki olyan online térképet, ahol vissza lehet nézni hogy változott egy település mérete, mondjuk 60 év alatt?
Egyszer találkoztam ilyennel, egy csúszkával lehetett változtatni az évszámot, és mutatta hogy nott egy adott település.
Hátha más is ismeri, használta már.
Előre is köszi:)

Emlékeim szerint, mintha a Google Earth-nél lett volna ilyen... :hmmm:
“Játssz nyugodtan!” - Puskás

The time on the clock is etched on our memories, 92:48.

El Real Madrid es el equipo más importante del mundo y lo será hasta que yo lo diga

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4274
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2016. november 6., vasárnap 10:28

Nem tud valaki olyan online térképet, ahol vissza lehet nézni hogy változott egy település mérete, mondjuk 60 év alatt?
Egyszer találkoztam ilyennel, egy csúszkával lehetett változtatni az évszámot, és mutatta hogy nott egy adott település.
Hátha más is ismeri, használta már.
Előre is köszi:)
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
kodo
Hozzászólások: 4529
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kodo » 2016. november 4., péntek 18:18

Ersténél nekem simán kiadták fél évre visszamenőleg a havi számlakivonatomat.
attól függ amúgy, hogy postán küldik e levélben a számlaáttekintőt minden hónapban, vagy elektronikusan kapod. ha postán akkor keresd meg otthon a levelek között, ha még megvan, amennyiben nincs akkor irány a bank, és pár ezer forintért kinyomtatják neked... ha pedig elektronikus akkor a netbank felületen le lehet kérdezni.

filatáska
Hozzászólások: 547
Csatlakozott: 2013. május 15., szerda 22:18

Re: OFF

HozzászólásSzerző: filatáska » 2016. november 4., péntek 18:09

CS0ki írta:
filatáska írta:Az létezik, hogy 17 hónapig nem fizetek közös költséget, és 17 hónap után szólnak hogy hoppá be kell fizetnem 150 000 ft-t?

Mert most küldtek csekket 150 000 ft-ról (ami átszámítva 17 hónap). Sztem nem ekkora a tartozásom, a bankban viszont (mivel csak átutalva lehet küldeni a közös költséget) elvileg csak 3 hónapra visszamenőleg tudom megnézni az utalásaimat.

Nem kellene nekik max 3-4 hónap után küldeni a csekket a tartozásról? (17 hónap wtf). Azt tudtam, hogy nagy lesz, de nem számítottam ekkorára. Sztem viszont nincs ennyi hónap tartozásom.
Az a rohadt közös költség is persze hogy nem küldik havonta a csekket, hanem nem kell(ene) észben tartanom minden hónapban és menni átutalni. :roll:
Melyik bank? Azért a legtöbbnél a havi kimutatást évekre visszamenőleg le lehet tölteni, ha felületen nem is lehet lekérezni a régebbi dolgokat.

Az meg hogy nem küldik havonta a csekket...Ezt hagyjuk is. Egyébként ha erre nehéz emlékezni, vagy nincs kedved vagy a lakótársadnak szopni vele minden hónapban, akkor be kell állítani egyszer a rendszeres átutalást, aztán megy minden hónapban magától.

Egyébként 3 hónap után nálunk már meginditják a jogi lépéseket a beszedés miatt...Szerencsére! :) Előtte voltak szép kis kintlévőségek, mostanra már visszacsökkent.
OTP, de azt mondták csak 3 hónapra visszamenőleg lehet megnézni az utalásokat. Honnan lehetne letölteni esetleg (én tudom ezt letölteni vagy bemegyek és ők) ?

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9586
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: OFF

HozzászólásSzerző: KAG » 2016. november 4., péntek 14:17

Irodában unalom megöl, meló nincs, de óra meg kell :vivo: :lol:

Valaki nem tud valami jó, hangoskönyves oldalt?
Szerintem már végigolvastam az egész internetet :mrgreen:
ZIDANE

Avatar
CS0ki
Hozzászólások: 3447
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 21:51

Re: OFF

HozzászólásSzerző: CS0ki » 2016. november 3., csütörtök 16:34

filatáska írta:Az létezik, hogy 17 hónapig nem fizetek közös költséget, és 17 hónap után szólnak hogy hoppá be kell fizetnem 150 000 ft-t?

Mert most küldtek csekket 150 000 ft-ról (ami átszámítva 17 hónap). Sztem nem ekkora a tartozásom, a bankban viszont (mivel csak átutalva lehet küldeni a közös költséget) elvileg csak 3 hónapra visszamenőleg tudom megnézni az utalásaimat.

Nem kellene nekik max 3-4 hónap után küldeni a csekket a tartozásról? (17 hónap wtf). Azt tudtam, hogy nagy lesz, de nem számítottam ekkorára. Sztem viszont nincs ennyi hónap tartozásom.
Az a rohadt közös költség is persze hogy nem küldik havonta a csekket, hanem nem kell(ene) észben tartanom minden hónapban és menni átutalni. :roll:
Melyik bank? Azért a legtöbbnél a havi kimutatást évekre visszamenőleg le lehet tölteni, ha felületen nem is lehet lekérezni a régebbi dolgokat.

Az meg hogy nem küldik havonta a csekket...Ezt hagyjuk is. Egyébként ha erre nehéz emlékezni, vagy nincs kedved vagy a lakótársadnak szopni vele minden hónapban, akkor be kell állítani egyszer a rendszeres átutalást, aztán megy minden hónapban magától.

Egyébként 3 hónap után nálunk már meginditják a jogi lépéseket a beszedés miatt...Szerencsére! :) Előtte voltak szép kis kintlévőségek, mostanra már visszacsökkent.

filatáska
Hozzászólások: 547
Csatlakozott: 2013. május 15., szerda 22:18

Re: OFF

HozzászólásSzerző: filatáska » 2016. november 3., csütörtök 16:25

Realista24 írta:
filatáska írta:Haver az normális 24 éve ismerem. :D

Ja, amit elfelejtettem. 8 napon belül be kell fizetni. Normális?! :lol:
Most ne haragudj meg, de az első közös költségre már volt 17 hónapod, hogy befizesd. :)
Jogos, de miért várnak ennyit? Küldhették vna 60 000 ft-nál is. Na mind1.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62740
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2016. november 3., csütörtök 16:23

filatáska írta:Haver az normális 24 éve ismerem. :D

Ja, amit elfelejtettem. 8 napon belül be kell fizetni. Normális?! :lol:
Most ne haragudj meg, de az első közös költségre már volt 17 hónapod, hogy befizesd. :)
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

filatáska
Hozzászólások: 547
Csatlakozott: 2013. május 15., szerda 22:18

Re: OFF

HozzászólásSzerző: filatáska » 2016. november 3., csütörtök 16:21

Haver az normális 24 éve ismerem. :D

Ja, amit elfelejtettem. 8 napon belül be kell fizetni. Normális?! :lol:

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62740
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2016. november 3., csütörtök 15:39

filatáska írta:
ziro4vr írta:Ne legyél már naív. :D Egyébként, hónapra lebontva, nem annyira irreális az az összeg, persze ezt neked kéne tudni pontosan. Valahová biztos felírtad, vagy van erről valami jegyzet.
Ketten osztjuk az még jó. Lakótársam szokta intézni, mert az ő lakása és nem rakta el a kis papírokat amit utalás után kap.
Hónapra lebontva valóban nem vészes, csak így egyben. :lol:
Bemész a bankba, és kérsz visszamenőleg számlarészletezőt (havi 500-1000 ft közötti összegért meg is kapod, vagy előveszed amiket küldtek postán. Már ha kaptál vagy ha megvan.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24545
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2016. november 3., csütörtök 15:30

Én a lakótársnak is a körmére néznék... :mrgreen:
Nem illik.

filatáska
Hozzászólások: 547
Csatlakozott: 2013. május 15., szerda 22:18

Re: OFF

HozzászólásSzerző: filatáska » 2016. november 3., csütörtök 15:20

ziro4vr írta:Ne legyél már naív. :D Egyébként, hónapra lebontva, nem annyira irreális az az összeg, persze ezt neked kéne tudni pontosan. Valahová biztos felírtad, vagy van erről valami jegyzet.
Ketten osztjuk az még jó. Lakótársam szokta intézni, mert az ő lakása és nem rakta el a kis papírokat amit utalás után kap.
Hónapra lebontva valóban nem vészes, csak így egyben. :lol:

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24545
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2016. november 3., csütörtök 15:18

Ne legyél már naív. :D Egyébként, hónapra lebontva, nem annyira irreális az az összeg, persze ezt neked kéne tudni pontosan. Valahová biztos felírtad, vagy van erről valami jegyzet.
Nem illik.

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9586
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: OFF

HozzászólásSzerző: KAG » 2016. november 3., csütörtök 15:16

Szerintem simán.
Itthon divat ez, hoyg hagyják gyűlni és majd egyszer számláznak egy baszott nagy összeget.

Ha mákod van, akkor tudsz kérni részletfizetést.
ZIDANE

filatáska
Hozzászólások: 547
Csatlakozott: 2013. május 15., szerda 22:18

Re: OFF

HozzászólásSzerző: filatáska » 2016. november 3., csütörtök 15:13

Az létezik, hogy 17 hónapig nem fizetek közös költséget, és 17 hónap után szólnak hogy hoppá be kell fizetnem 150 000 ft-t?

Mert most küldtek csekket 150 000 ft-ról (ami átszámítva 17 hónap). Sztem nem ekkora a tartozásom, a bankban viszont (mivel csak átutalva lehet küldeni a közös költséget) elvileg csak 3 hónapra visszamenőleg tudom megnézni az utalásaimat.

Nem kellene nekik max 3-4 hónap után küldeni a csekket a tartozásról? (17 hónap wtf). Azt tudtam, hogy nagy lesz, de nem számítottam ekkorára. Sztem viszont nincs ennyi hónap tartozásom.
Az a rohadt közös költség is persze hogy nem küldik havonta a csekket, hanem nem kell(ene) észben tartanom minden hónapban és menni átutalni. :roll:

Avatar
Kercsó
Hozzászólások: 3883
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 12:56
Kedvenc játékosaid: R9, Kroos, Guti, Zidane, Bellingham

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kercsó » 2016. november 1., kedd 21:25

+1
Még csak annyi, hogy Anglia könnyen tud paradicsom lenni. Főként ha rövid távon bevállalod a négert.
A legalapvetőbb a szállás. Utána a kaja. De ahogy R24 is említette, a pl. vendéglátó iparban sokszor jól lakhatsz.

Ja én ami az én személyes véleményem. Nem mindig jó a fővárost megcélozni.
Nagyobb és közepes városokban 30-40%-kal is olcsóbb lehet a megélhetés.
#whatisyourexcuse

"Mégis, ha legvégül össze kellene foglalnom a sikereim okát, csak annyit mondanék, hogy mindig én akartam jobban." Benedek Tibor

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62740
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2016. november 1., kedd 21:08

tubatibi írta:Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy Barátnőm mindenképpen szeretne továbbtanulni, nagyon jól is tanul, viszont majdhogynem lehetetlen bekerülni államira egy jó egyetemre.
Szeretne saját lábakon állni, ezért arra gondolt/gondoltunk, hogy nyáron akár meglehetne próbálni egy 2-3 hónapos külföldi munkát.
Ebből összelehetne szedni egy éves tandíjat? (380.000 Ft) Vagy legalábbis a nagyrészét?

Ha igen, esetleg valakinek valami tapasztalata, véleménye, segítsége? :)
Anglia, vendéglátás, olyat keresni, ahol kaja és szállás benne van, akkor két-három évit is (bár most erőset esett a font), ha bevállalja, hogy heti hat, hét napot dolgozik, 10-12 órákat. Na meg egy jó adag szerencse is kell hozzá, de ismertem több ilyet, aki nagyjából ezt csinálta. Pár hónap meló, aztán haza.
Minimálbérrel heti 400-500 fontot meg lehet keresni. De dolgozni tudni és akarni kell, a szerencse mellé.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
tubatibi
Hozzászólások: 3724
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 12:11

Re: OFF

HozzászólásSzerző: tubatibi » 2016. november 1., kedd 20:52

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy Barátnőm mindenképpen szeretne továbbtanulni, nagyon jól is tanul, viszont majdhogynem lehetetlen bekerülni államira egy jó egyetemre.
Szeretne saját lábakon állni, ezért arra gondolt/gondoltunk, hogy nyáron akár meglehetne próbálni egy 2-3 hónapos külföldi munkát.
Ebből összelehetne szedni egy éves tandíjat? (380.000 Ft) Vagy legalábbis a nagyrészét?

Ha igen, esetleg valakinek valami tapasztalata, véleménye, segítsége? :)
"If you don't like your destiny, don't accept it."

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24545
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2016. november 1., kedd 15:13

Sajnos mióta nagyvállalati környezetben dolgozom, már nem volt fenntartható a gündoganos pizsama és emberméretű szexbaba profilomba integrálása. :lol:
Nem illik.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 39 regisztrált és 0 vendég