OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6669
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: pheco » 2017. január 2., hétfő 23:04

ziro4vr írta:Én nálunk, corvinus, nem volt gond.

Ismerem a zöld útit, valóban ott talán a legkönnyebb, viszont haverom, aki ha jól rémlik szaktársad, nálatok csinálta, azt mondta sima volt ott is. Szóbelijén ottani tanárokat kapott, maxos is lett neki. :lol:
Ilyen habi Corvinus nyelvvizsgara nincs pofam elmenni :lol:

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62538
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2017. január 2., hétfő 23:04

ziro4vr írta:
Ezért is nem vágok fel soha a nyelvtudásommal, érzék kérdése is.
Meg azért nem, mert a csajod leoltana egyből
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

sentry
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:44

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sentry » 2017. január 2., hétfő 23:01

Kerlon írta:B2, az a baj, hogy nagyon nehezen veszem rá magam.
De ajanlhatsz könyvet is, hogy miből tanuljak.
Én tavasszal akarok, úgyhogy valamelyest benne vagyok. Leírom a véleményem, hátha érdekel.
Én nyelvtanárhoz járok heti 1x mert iszonyat olcsón vállalja (falvak előnyei :mrgreen: ). Szerintem ez a leghatékonyabb mert a "hülyeségeimet" egyből kijavítja és mondja mit nézzek át. Illetve a beszélgetést jó ha van kivel gyakorolni. Ha nincs erre pénzed akkor kérd meg valamelyik haverod aki jól nyomja (ziro ugyis dicsekedett :mrgreen: ) hogy heti 2-3x beszélgessen veled 1-1 órát. Szerintem már ez hatalmas segítség hogy van kivel gyakorolni.

Szerintem nézd ki hol akarod megcsinálni a nyelvvizsgát. Euroexam állítólag messze a legkönnyebb. (Privátban mesélek ha érdekel. :lol: ) De ha megvan hol akarod megcsinálni, akkor gyúrj rá azokra a típusfeladatokra, amiket kérnek. Minden típusra van mintafeladat az adott nyelvvizsgaközpont oldalán. Ha valóban középhaladó szinten vagy, akkor szerintem nem jelent túl nagy gondot egyik sem. Könyvnek meg a Murphy - Grammar in use-t ajánlották nekem. Bárhonnan beszerezhető. :mrgreen:

Szerk: Steve ezen gondolatával egyetértek : "Lehet, hogy nincs igazam de ezt a papírgyűjtős legkönnyebben összekukázhatós/letudom papír meglegyen nyelvvizsgák nem érnek semmit.Legalábbis bizonyosak ezek közül.
"

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24518
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2017. január 2., hétfő 23:00

Hát azért mondjuk egy diploma ha egy vagy több nyelvvizsgához van kötve, akkor sírva örülnek sokszor annak a papírnak. Hogy aztán mire mennek vele a gyakorlatban az másik dolog.

De nem egy ilyen ismerősöm van, x éve bent van a diplomájuk, mert nincs meg a nyelves papír. Pláne ha mondjuk egy NG-s diákból indulunk ki, lehet kibaszott penge németből, de pl angolból 3x jött ki összetörve, pedig kibaszott sokat készült rá, de ahhoz egyszerűen nincs meg az érzéke.

Ezért is nem vágok fel soha a nyelvtudásommal, érzék kérdése is.
Nem illik.

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7380
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2017. január 2., hétfő 22:55

Szerintem meg a legegyszerűbb megtanulni angolul és utána bármelyik kamu nyelvvizsgát lehozza az ember.

Lehet, hogy nincs igazam de ezt a papírgyűjtős legkönnyebben összekukázhatós/letudom papír meglegyen nyelvvizsgák nem érnek semmit.Legalábbis bizonyosak ezek közül.

Én amikor megszereztem a középfokú szóbeli+írásbeli nyelvvizsgát angolból szart sem tudtam legalábbis ezt később beláttam.

Az,hogy valaki elmagok egy sablon szöveget, hogy letudjon valamit a papírért az nem uaz, hogy tud használni egy nyelvet a valóságban és folyékonyan.

Én így látom. :hmmm:

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24518
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2017. január 2., hétfő 22:30

Én nálunk, corvinus, nem volt gond.

Ismerem a zöld útit, valóban ott talán a legkönnyebb, viszont haverom, aki ha jól rémlik szaktársad, nálatok csinálta, azt mondta sima volt ott is. Szóbelijén ottani tanárokat kapott, maxos is lett neki. :lol:
Nem illik.

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6669
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: pheco » 2017. január 2., hétfő 22:27

ziro4vr írta:
Én csináltam angol felsőt is, meg van üzleti közepem is
Uzleti kozepet hol csinaltad? Most tavasszal meg kell csinalnom. A Zold utat neztem ki, allitolag nem vesz.

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24518
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2017. január 2., hétfő 22:24

Ja, ha csak B2, és közép haladó szintre lövöd magad, akkor én átnéznék pár korábbi vizsgát, a nyelvtanban pár frazírt átnéznék és annyi. Persze nem tudom milyen a nyelvérzéked (sicc) de szerintem a középfok nem izzasztana meg túlságosan, pláne ha gyakran nézel angolul filmeket, olvasol cikkeket stb, a társalgás már neccesebb gondolom.

Én csináltam angol felsőt is, meg van üzleti közepem is, tanfolyamra egyiknél sem mentem el, szerintem felesleges. Bár a lustaságot azért le kell küzdeni azokhoz már. :mrgreen:
Nem illik.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27836
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2017. január 2., hétfő 22:20

B2, az a baj, hogy nagyon nehezen veszem rá magam.
De ajanlhatsz könyvet is, hogy miből tanuljak.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24518
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2017. január 2., hétfő 22:15

Kerlon írta:Haloka

Angol nyelvvizsgat szeretnék tenni jelenleg középhaladó szinten vagyok. Tudnátok ajánlani, tanfolyamot, nyelvvizsgat?
Milyet akarsz tenni? Felsőfok?

Tanfolyamot én nem szoktam ajánlani, biztos hasznos, de szerintem önerőből fel lehet készülni kb ugyanúgy, csak a díját elihatod a haverokkal.
Nem illik.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27836
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2017. január 2., hétfő 22:10

Haloka

Angol nyelvvizsgat szeretnék tenni jelenleg középhaladó szinten vagyok. Tudnátok ajánlani, tanfolyamot, nyelvvizsgat?
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9133
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: OFF

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2017. január 2., hétfő 18:48

Realfan9 írta:Szerintem ha kiraksz egy sima buttont akkor ahhoz hozzá tudod rendelni a makrót.

https://support.office.com/en-us/articl ... 72c843a283
Koszi, ezzel sikerult megcsinalni. Androidon sajnos nem mukodnek a makrok, de legalabb laptopon jobban nez ki es nem zavar mas programot.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62538
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2017. január 2., hétfő 15:29

Plusz 1 a buttonhoz. Legegyszerűbb, főleg, ha van már makró hozzá.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Realfan9
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2016. április 25., hétfő 17:03
Kedvenc játékosaid: Modric, Ramos, R9, CR, ZZ
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: London

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realfan9 » 2017. január 2., hétfő 14:51

Szerintem ha kiraksz egy sima buttont akkor ahhoz hozzá tudod rendelni a makrót.

https://support.office.com/en-us/articl ... 72c843a283
There are two types of midfielders- There is Modric and there are ones who are not Modric.

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9133
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: OFF

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2017. január 2., hétfő 14:19

EXCEL-ben tudna valaki segiteni?

Van egy kartyajatek, ahol az eredmenyeket excelben szamoljuk. Jatekosonkent van 3 oszlop, az elso kettobe en irom be az adatokat minden korben (mondasok szama illetve hogy mennyit vitt el), a harmadik oszlopban automatikusan kiszamolja, hogy ez hany pontot is jelent. Amikor pedig vege a jateknak es ujat akarunk kezdeni, ctrl+j -vel (macro) kitoroljuk minden jatekosnal az elso ket oszlop adatait, a harmadik oszlop irasvedett.

Laptopon ez jol mukodik, viszont hogy tudnam megcsinalni, hogy tableten is igy kitorolje? (ctrl+j -t ott nem tudok nyomni) igy nez ki a tablazat

csabi*
Hozzászólások: 3467
Csatlakozott: 2013. augusztus 8., csütörtök 23:00
Kedvenc játékosaid: zizou, marcelo, modric
Kedvenc csapatod: los blancos.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csabi* » 2017. január 2., hétfő 11:51

búék mindenkinek! :cheers:
Kép

Sekler
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2017. január 1., vasárnap 16:53
Kedvenc játékosaid: P5, X6, I8, M10, R10, R10, S9
Kedvenc csapatod: FCB

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Sekler » 2017. január 2., hétfő 0:41

Hello mindenki!

Eloszor is mindenkinek kivanok egy meg Boldogabb Uj Evet ;) Masodszor koszonom, hogy forumozo lehetek.. Mint latjatok, az `ellen oldal`-rol jottem, de semmi rossz szandek, rossz indulat nincs bennem, egyszeruen regota olvasom mar az oldalatokat, es ugy ereztem az mikor ha nem most regisztralhatnek... Uj ev, uj celok, remenyek stb... :D Remelem kulturalt beszelgeteseket tudunk folytatni, jo eszmecsereket, esszeruen, normalis emberek modjara :) Habar nem szoktam non stop irogatni, meg firkalni ha kell, ha nem, de amirol velemenyem van, vagy erdekel abba beleszolok. A mi oldalunkon is ahhoz kepest hogy mar vagy 8,9 eve tag vagyok, 600,700 hsz-om van, tehat nem vagyok szo foso tipus.. Remelem nem gond, hogy ebbe a topicba irtam, nem talaltam bemutatkozos topicot... :roll:

i.u.: bocsi az ekezet nelkuli betukert, de sajnos a laptopomon nincsen...

Azt nem mondom, hogy kupakban gazdag evet kivanok nektek, mert hazudnek ha azt szeretnem, de gyozzon a jobb modon, ha ugy alakul, es megerdemeltem, akkor legyen ugy, minden jot, hajra!

p.csabi1
Hozzászólások: 2197
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 12:00

Re: OFF

HozzászólásSzerző: p.csabi1 » 2017. január 1., vasárnap 12:09

Boldog új évet mindenkinek!
:)
„Úgy élünk együtt, két kis idegen,
valahol messze, mese-szigeten.”

ronaldo99
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:03
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Benzema, Guti
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ronaldo99 » 2017. január 1., vasárnap 2:12

Real Madrid gólokban gazdag Boldog Új Évet szeretnék kívánni minden Real Madrid szurkoló társamnak. (Remélem sikerült helyesen írnom, nagyon konctrentráltam:)) .

HALA MADRID!!! Vamos por la duodécimo!!!

Avatar
P. Krisz
Hozzászólások: 3308
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:37
Tartózkodási hely: Civitas Invicta

Re: OFF

HozzászólásSzerző: P. Krisz » 2017. január 1., vasárnap 1:14

BÚÉK pupákok, de óvatosan a bulikával, nehogy Zacher ébresszen reggel. :iszunk:
Hogy híjják?
Bill.
Ide hallgass Bill!... Bill??!!! Mi a lófaszt hallok én, Bill?


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 28 regisztrált és 0 vendég