OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
Chris
Hozzászólások: 801
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 10:51
Kedvenc játékosaid: Roberto Carlos, Zidane
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Chris » 2017. január 2., hétfő 23:52

Én tavaly januárban csináltam meg a felsőfokú angolt, így viszonylag frissek a tapasztalataim. Szerintem manapság egyáltalán nem az apróbetűs hülyeségekre mennek. Nekem pl. kifejezetten gyenge a nyelvtanom a szövegértésem, szókincsem viszont nagyon jó. Ez elég volt, hogy meglegyen elsőre. Szövegértés, szóberakosgatás, teszt igazából épp hogy érintette a nyelvtant, de gyakorlati nyelvhasználatra ment.

Csináltam BME-s, TELC-es ELC-s, Társalkodós és rengeteg cambridges próbanyelvvizsgát, de ez tulajdonképp mindenhol így van. A régi "rigó utcás" kivételekre rákérdezős időszaknak már vége van. Szóval, hogyha valaki aktívan használja az angolt, annak típusfeladatokra rágyúrással menni fog a nyelvvizsga. Magadtól a levél ellenőrzését és a szóbeli részt nem tudod megúszni, hallgatást, szövegértést viszont tényleg pofonegyszerű fejleszteni manapság.
Általános és középiskolákba mai napig nem tudom hova tenni ezt a nyelvtanra kihegyező nyelvoktatást ahol minden második dolgozat egy teszt és döntsd el, hogy passzivnak melyik határozóját kell behelyettesíteni az adott mondatba, hibára kényszerítve a tanulót.
Ne általánosítsunk azért. Az idősebb generáció tagjai közt valóban jellemző lehet ez, de az egyetemekről frissen kikerülők már nem ezt kapják. Aztán más kérdés, hogy a gyakorlati nyelvhasználat oktatásához nagyobb kreativitás, idő kell mint a nyelvtan magoltatásához, így sokan maradnak a poroszos módszerek mellett.
Sokat változott itt is a helyzet az elmúlt 10 évben.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Chris 2017. január 2., hétfő 23:55-kor.

Avatar
ikarus93
Hozzászólások: 3852
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 19:51
Kedvenc játékosaid: Ronaldo,Modric,Guti,Reus,CR,dinho
Kedvenc csapatod: Real Madrid,DVSC,BVB

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ikarus93 » 2017. január 2., hétfő 23:52

Azért az tegyük hozzá hogy tán a világon nincs még egy olyan ország ahol ilyen szinten el van tolva a nyelvoktatás mint kis hazánkban. Talán Észak-Korea hasonló szinten tolja.
Általános és középiskolákba mai napig nem tudom hova tenni ezt a nyelvtanra kihegyező nyelvoktatást ahol minden második dolgozat egy teszt és döntsd el, hogy passzivnak melyik határozóját kell behelyettesíteni az adott mondatba, hibára kényszerítve a tanulót. Ebből nagyon sokat fog tanulni a diák. Nem a nyelvtant kell súlykolni mi magyarok se beszélünk helyesen az adott nyelvünkön, persze nem azt mondom törekedni kell a helyességre, de nem minden áron.Tudni kell beszélni is és nem azon agyalni hogy milyen igeidő kell oda hogy tuti legyen a mondat. Szerencsétlen gyereket meg minden egyes hiba után oltogatja a tanár meg minden kis hibába beleköt közben meg a tanárok nagyrésze alkalmatlan a nyelv oktatásra.



De hogy tanácsot is adjak.
Ha minél hamarabb meg akarsz tanulni az adott nyelven akkor célszerű a saját környezetedet is átalakítani. Pl telón átállitani a nyelvet meg facebookon stb.
Aztán egy partner se árt akivel tudsz az adott nyelven beszélgetni.
Ami nagyon fontos lehet még az a könyv olvasás, elején, brutál kemény lesz mert semmit se fogsz érteni csak szótárazol, de ha kitartó vagy előbb utóbb bizony egyre kevesebbszer fogod elővenni plusz érteni is fogod a szöveget. Ja meg filmek sorozatok angolul angol felirattal.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ikarus93 2017. január 2., hétfő 23:54-kor.
"Régen szegények fociztak és a gazdagok nézték
Most a gazdagok fociznak és a szegények nézik"
Puskás Ferenc

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24526
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2017. január 2., hétfő 23:45

Abban egyet értek, hogy javasolt az oktatáson kívül képezni magad, sőt, úgy kifizetődő igazán. Nem akarok általánosítani, de amilyen nyelvoktatást kaptam én akár gimiben akár az egyetemen, önmagában sokra nem mentem volna vele. Elég gyenge a színvonal szerintem.

Megint más dolog, hogy egy nyelvvizsgában oylan nyelvtani szarságokat kérdeznek, amilyet egy átlag angol/amerikai pont leszar, ellenben a szóbeli résznél meg simán elengedik azokat, akik a bemagolt 5 mondatukat keverik.

Mindenképpen átszervezném a rendszert, mert európai szinten nézve, a béka segge alatt vagyunk.
Nem illik.

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7382
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2017. január 2., hétfő 23:38

Ps. Az meg a rendszer hibája, hogy nem a tényleges tudás a mérvadó hanem le kell tudni a papírt a diploma miatt gyorsan.

Na de nem akarom itt szétokoskodni a témát és megmondani a tutit.

Kerlon kolléga sem ezért kért tanácsot hanem mert szeretne a dolgon túlesni.Az okoskodásommal meg senki sem jut beljebb most. :shutup: ..szóval nem offolok az off topicban. :D

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7382
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2017. január 2., hétfő 23:28

ziro4vr írta:Hát azért mondjuk egy diploma ha egy vagy több nyelvvizsgához van kötve, akkor sírva örülnek sokszor annak a papírnak. Hogy aztán mire mennek vele a gyakorlatban az másik dolog.

De nem egy ilyen ismerősöm van, x éve bent van a diplomájuk, mert nincs meg a nyelves papír. Pláne ha mondjuk egy NG-s diákból indulunk ki, lehet kibaszott penge németből, de pl angolból 3x jött ki összetörve, pedig kibaszott sokat készült rá, de ahhoz egyszerűen nincs meg az érzéke.

Ezért is nem vágok fel soha a nyelvtudásommal, érzék kérdése is.
Hmm abszolút megértem a szituációt és jó magam is így voltam a dologgal.Saját hibámból okulva mondom a véleményemet.

Én letudtam anno a középfokú szakmait, én anno a telc-et csináltam(nem tudom van-e még) letudtam,meglett a diplomához. Miután kiköltöztem külföldre rájöttem szart sem érek ezzel és vért izzadtam.

Ma már azt gondolom a legfontosabb használni egy nyelvet a való életben és bővíteni ezt a tudást olvasással és szakmai nyelvvel amit szintén használsz. Ezt lehet pénz nélkül is, beszélni külföldiekkel, filmeket nézni stb..stb..

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24526
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2017. január 2., hétfő 23:08

Realista24 írta: Meg azért nem, mert a csajod leoltana egyből
Őőő az nem úgy van te szemét. Illetve de. :mrgreen: :lol:
pheco írta:Ilyen habi Corvinus nyelvvizsgara nincs pofam elmenni :lol:
Be se engednek oda ilyen alantas külkeres arcokat. Vénaszkenner van a bejáratnál, a kívülállókat azonnal elporlasztja egy lézerágyú, amit a kibukott gyökszik és palvinbarbik pénzén épített a suli.
Nem illik.

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6670
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: pheco » 2017. január 2., hétfő 23:04

ziro4vr írta:Én nálunk, corvinus, nem volt gond.

Ismerem a zöld útit, valóban ott talán a legkönnyebb, viszont haverom, aki ha jól rémlik szaktársad, nálatok csinálta, azt mondta sima volt ott is. Szóbelijén ottani tanárokat kapott, maxos is lett neki. :lol:
Ilyen habi Corvinus nyelvvizsgara nincs pofam elmenni :lol:

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62633
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2017. január 2., hétfő 23:04

ziro4vr írta:
Ezért is nem vágok fel soha a nyelvtudásommal, érzék kérdése is.
Meg azért nem, mert a csajod leoltana egyből
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

sentry
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:44

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sentry » 2017. január 2., hétfő 23:01

Kerlon írta:B2, az a baj, hogy nagyon nehezen veszem rá magam.
De ajanlhatsz könyvet is, hogy miből tanuljak.
Én tavasszal akarok, úgyhogy valamelyest benne vagyok. Leírom a véleményem, hátha érdekel.
Én nyelvtanárhoz járok heti 1x mert iszonyat olcsón vállalja (falvak előnyei :mrgreen: ). Szerintem ez a leghatékonyabb mert a "hülyeségeimet" egyből kijavítja és mondja mit nézzek át. Illetve a beszélgetést jó ha van kivel gyakorolni. Ha nincs erre pénzed akkor kérd meg valamelyik haverod aki jól nyomja (ziro ugyis dicsekedett :mrgreen: ) hogy heti 2-3x beszélgessen veled 1-1 órát. Szerintem már ez hatalmas segítség hogy van kivel gyakorolni.

Szerintem nézd ki hol akarod megcsinálni a nyelvvizsgát. Euroexam állítólag messze a legkönnyebb. (Privátban mesélek ha érdekel. :lol: ) De ha megvan hol akarod megcsinálni, akkor gyúrj rá azokra a típusfeladatokra, amiket kérnek. Minden típusra van mintafeladat az adott nyelvvizsgaközpont oldalán. Ha valóban középhaladó szinten vagy, akkor szerintem nem jelent túl nagy gondot egyik sem. Könyvnek meg a Murphy - Grammar in use-t ajánlották nekem. Bárhonnan beszerezhető. :mrgreen:

Szerk: Steve ezen gondolatával egyetértek : "Lehet, hogy nincs igazam de ezt a papírgyűjtős legkönnyebben összekukázhatós/letudom papír meglegyen nyelvvizsgák nem érnek semmit.Legalábbis bizonyosak ezek közül.
"

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24526
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2017. január 2., hétfő 23:00

Hát azért mondjuk egy diploma ha egy vagy több nyelvvizsgához van kötve, akkor sírva örülnek sokszor annak a papírnak. Hogy aztán mire mennek vele a gyakorlatban az másik dolog.

De nem egy ilyen ismerősöm van, x éve bent van a diplomájuk, mert nincs meg a nyelves papír. Pláne ha mondjuk egy NG-s diákból indulunk ki, lehet kibaszott penge németből, de pl angolból 3x jött ki összetörve, pedig kibaszott sokat készült rá, de ahhoz egyszerűen nincs meg az érzéke.

Ezért is nem vágok fel soha a nyelvtudásommal, érzék kérdése is.
Nem illik.

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7382
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2017. január 2., hétfő 22:55

Szerintem meg a legegyszerűbb megtanulni angolul és utána bármelyik kamu nyelvvizsgát lehozza az ember.

Lehet, hogy nincs igazam de ezt a papírgyűjtős legkönnyebben összekukázhatós/letudom papír meglegyen nyelvvizsgák nem érnek semmit.Legalábbis bizonyosak ezek közül.

Én amikor megszereztem a középfokú szóbeli+írásbeli nyelvvizsgát angolból szart sem tudtam legalábbis ezt később beláttam.

Az,hogy valaki elmagok egy sablon szöveget, hogy letudjon valamit a papírért az nem uaz, hogy tud használni egy nyelvet a valóságban és folyékonyan.

Én így látom. :hmmm:

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24526
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2017. január 2., hétfő 22:30

Én nálunk, corvinus, nem volt gond.

Ismerem a zöld útit, valóban ott talán a legkönnyebb, viszont haverom, aki ha jól rémlik szaktársad, nálatok csinálta, azt mondta sima volt ott is. Szóbelijén ottani tanárokat kapott, maxos is lett neki. :lol:
Nem illik.

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6670
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: pheco » 2017. január 2., hétfő 22:27

ziro4vr írta:
Én csináltam angol felsőt is, meg van üzleti közepem is
Uzleti kozepet hol csinaltad? Most tavasszal meg kell csinalnom. A Zold utat neztem ki, allitolag nem vesz.

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24526
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2017. január 2., hétfő 22:24

Ja, ha csak B2, és közép haladó szintre lövöd magad, akkor én átnéznék pár korábbi vizsgát, a nyelvtanban pár frazírt átnéznék és annyi. Persze nem tudom milyen a nyelvérzéked (sicc) de szerintem a középfok nem izzasztana meg túlságosan, pláne ha gyakran nézel angolul filmeket, olvasol cikkeket stb, a társalgás már neccesebb gondolom.

Én csináltam angol felsőt is, meg van üzleti közepem is, tanfolyamra egyiknél sem mentem el, szerintem felesleges. Bár a lustaságot azért le kell küzdeni azokhoz már. :mrgreen:
Nem illik.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2017. január 2., hétfő 22:20

B2, az a baj, hogy nagyon nehezen veszem rá magam.
De ajanlhatsz könyvet is, hogy miből tanuljak.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24526
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2017. január 2., hétfő 22:15

Kerlon írta:Haloka

Angol nyelvvizsgat szeretnék tenni jelenleg középhaladó szinten vagyok. Tudnátok ajánlani, tanfolyamot, nyelvvizsgat?
Milyet akarsz tenni? Felsőfok?

Tanfolyamot én nem szoktam ajánlani, biztos hasznos, de szerintem önerőből fel lehet készülni kb ugyanúgy, csak a díját elihatod a haverokkal.
Nem illik.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2017. január 2., hétfő 22:10

Haloka

Angol nyelvvizsgat szeretnék tenni jelenleg középhaladó szinten vagyok. Tudnátok ajánlani, tanfolyamot, nyelvvizsgat?
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9151
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: OFF

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2017. január 2., hétfő 18:48

Realfan9 írta:Szerintem ha kiraksz egy sima buttont akkor ahhoz hozzá tudod rendelni a makrót.

https://support.office.com/en-us/articl ... 72c843a283
Koszi, ezzel sikerult megcsinalni. Androidon sajnos nem mukodnek a makrok, de legalabb laptopon jobban nez ki es nem zavar mas programot.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62633
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2017. január 2., hétfő 15:29

Plusz 1 a buttonhoz. Legegyszerűbb, főleg, ha van már makró hozzá.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Realfan9
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2016. április 25., hétfő 17:03
Kedvenc játékosaid: Modric, Ramos, R9, CR, ZZ
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: London

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realfan9 » 2017. január 2., hétfő 14:51

Szerintem ha kiraksz egy sima buttont akkor ahhoz hozzá tudod rendelni a makrót.

https://support.office.com/en-us/articl ... 72c843a283
There are two types of midfielders- There is Modric and there are ones who are not Modric.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 9 regisztrált és 0 vendég