Spanyol bajnokság

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Ki lesz a bajnok?

A szavazás 2023. szeptember 18., hétfő 6:28-kor befejeződött.

Atletico Madrid
3
3%
FC Barcelona
15
15%
Real Madrid
78
78%
Más, megírom kommentben
4
4%
 
Szavazatok száma: 100

Avatar
füst
Hozzászólások: 3856
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: füst » 2013. augusztus 17., szombat 9:57

Amúgy számomra eddig érthetetlen, hogy miért nem próbálta valamelyik komoly sejk felhúzni a Valencia, Atletico 2-s közül valamelyiket.
A Valenciát próbálták már megvenni, még pár éve. Csakhogy akkor sem volt eladó, és most sem az. Érthető hogy a pártoló tagok nem akarják másnak odaadni a klubuk irányítását. Úgy emlékszem egyébként, hogy Abdullah ben Nasser, a Malaga előző tulajdonosa próbálkozott be először a Valenciánál. Miután ott ajtót mutattak neki, utána ment a Malagához.
Nagyon kedvelem is a Valenciát, nem akarom szemen köpni magam, de jelenleg sokkal több szerethető van bennük, mint A Realban, esetleg Barcában.
Gondolom az Atleticónál szintén hasonló a helyzet, egyszerűen nem akarják, hogy külföldi kézben legyen a szeretett klubjuk. Teljesen meg tudom őket érteni.

Avatar
Anis
Hozzászólások: 1843
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 10:48
Kedvenc játékosaid: Drogba, Essien, CR, Di Maria
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Chelsea, Inter

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Anis » 2013. augusztus 17., szombat 9:37

Spanyolországban jelenleg csak a két nagy tud költekezni, de a Real is most elég jól kihozta közel azonosra a kiadás-bevétel részleget. Atleticonál Falcao, és pár más emberke eladása miatt nagy pluszban vannak, Sevillában is pluszban zártak Navas és Negredo miatt és pótolták is őket (szerintem jól). A Valencia anno stadionépítésbe kezdett, de sajnos spanyolba is beütött a krah így leálltak, de a pénz már be van fektetve a stadionba. hülyeség volt elkezdeni építeni, amikor várható volt h baj lesz. amúgy meg most is elég jó stadionjuk van, nem tudom minek kellett... de ők tudják. amúgy meg eladták Soldadot, és a pénz nagy része egyből ment törlesztésre, ezért nem tudtak vásárolni sem, csak egy 3 milliós Postigát a Zaragozából. Plusz eladták még Gagot 1,3 millióért (elvileg köv nyáron még egyszer ennyit kaphatnak, elég vicces összeg egy korábban még future redondonak tartott emberkéért), és még van róla hír, hogy Aly Cissokho és Piattit is el kéne még adni a nyáron. nagy baj van a denevéreknél. De amíg egy Southempton és egy friss feljutó is tud 10 milliókat kiadni, addig ezt Spanyolországban kb csak a két nagy, illetve az Atletico és a Sevilla ha eladnak valakit (de alapból nem hiszem).

Lehet hogy pár éve a spanyolok voltak a BL-EL sorozatban létszámfölényben és a Bilbao is verte a MU-t, de gazdaságilag és nézhetőségben szerintem az angol liga a legjobb. Amíg ott leülnek az emberek egy Everton, Swansea féle meccsek elé is, addig spanyolban kétlem h sokan néznének egy Betist, Sociedadot, Getafet (ahol sokszor alig vannak a stadionban).
FERRARI - MSchumi - Alonso - Kimi - Federer - Kobe - LeBron

London is BLUE
GO BLUES, HALA MOU!

Avatar
Toky
Hozzászólások: 666
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 15:17
Kedvenc játékosaid: Casillas, Varane, Ramos, Benzema, Marcelo, Alonso, di María, Isco
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Pétfürdő

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Toky » 2013. augusztus 16., péntek 14:28

Wertz írta:
morientes írta:A valencianal nagy a gond,valóban,de vannak olyan hírek,miszerint érkezhet a manchesteri sejk unokatestvére,aki tagja egyébként a valenciai szurkolói kör-baráti társaságának,és az ő segédletével gatyába lehet rázni a klubot.
Esélytelen. hogy ebből legyen valami. A spanyol fociba nem éri meg befektetni, a rossz gazdasági helyzet miatt. Nem véletlen, hogy a Malaga tulajdonosa is leállt a klub támogatásával
Azért a Málagát ne hasonlítsuk a Valenciához. Valenciának több szurkolója van, többen laknak ott, így nagyobb bázisra építhet (Málaga-La Rosaleda ~30.000, Valencia-Mestalla~55.000 férőhely) . Nevesebb csapat a múltja miatt, így a tv-s szerződésiből is több pénz folyik be. Fenntarthatóságnál ezek fontos szempontok.
Kerlon írta:Amúgy számomra eddig érthetetlen, hogy miért nem próbálta valamelyik komoly sejk felhúzni a Valencia, Atletico 2-s közül valamelyiket. Főleg a matracosok vannak most jó helyzetben, amire nem lenne rossz építkezni, illetve egyik se egy no name gárda. Ráadásul SO-ban a 3. hely sima lenne, ami meg már BL-t jelentene... Illetve azért egy-két év alatt meg lehetne szorongatni a nagyokat is.
A PL más, mivel ott a TV-s jogdíjakból jóval több folyik be a közép és kisebb csapatoknak, mivel ott a liga osztja el, és nem külön tárgyalnak a klubok. Ez rengeteg pénzt jelent, és fontos gazdasági szempont, ahogy az is, hogy Spanyolországot jobban sújtja a válság (munkanélküliség), és elcseszték az adózást is (korábban a legjobb volt, most már talán rosszabb, mint Olaszban). Arról nem beszélve, hogy a spanyol csapatok nem kevés adósságot görgetnek maguk előtt, mind a Valencia, mind az Atlético.
És amiben nem vagyok biztos, hogy a PL-ben mintha a csapatok tulajdonának java része 1 kézben van, míg a spanyol csapatok esetében több kézben. Ez is nehezíti a felvásárlást.

Wertz
Hozzászólások: 502
Csatlakozott: 2013. június 25., kedd 13:21
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Wertz » 2013. augusztus 16., péntek 14:15

Kerlon írta:Amúgy számomra eddig érthetetlen, hogy miért nem próbálta valamelyik komoly sejk felhúzni a Valencia, Atletico 2-s közül valamelyiket. Főleg a matracosok vannak most jó helyzetben, amire nem lenne rossz építkezni, illetve egyik se egy no name gárda. Ráadásul SO-ban a 3. hely sima lenne, ami meg már BL-t jelentene... Illetve azért egy-két év alatt meg lehetne szorongatni a nagyokat is.
A rossz gazdasági helyzet miatt nem éri meg befektetni. Azért vannak csak az angoloknál és franciáknál milliárdos tulajok, mert ott lehet haszont szerezni. A haszonra pedig nem a klub bevételeit értem. A klubokon keresztül könnyeben lehet terjeszkedni az országon belül. Pl.: plázákat, hoteleket építeni, vállalatokba részesedést szerezni

A németek pedig szerintem pont ezért nem engedik be a külföldi milliárdosokat.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2013. augusztus 16., péntek 14:05

Amúgy számomra eddig érthetetlen, hogy miért nem próbálta valamelyik komoly sejk felhúzni a Valencia, Atletico 2-s közül valamelyiket. Főleg a matracosok vannak most jó helyzetben, amire nem lenne rossz építkezni, illetve egyik se egy no name gárda. Ráadásul SO-ban a 3. hely sima lenne, ami meg már BL-t jelentene... Illetve azért egy-két év alatt meg lehetne szorongatni a nagyokat is.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: morientes » 2013. augusztus 16., péntek 13:32

Esélytelen. hogy ebből legyen valami. A spanyol fociba nem éri meg befektetni, a rossz gazdasági helyzet miatt. Nem véletlen, hogy a Malaga tulajdonosa is leállt a klub támogatásával
A malaga tulajdonosa arab üzleti körökben is kalandornak van beárazva,ellenben Masud sejk fivére tulajdonképp valenciában él,nagy rajongója a klubnak(a hírek szerint)
Megvenné a csapat többségi tulajdonát,de ehhez meg kellene egyeznie a várossal is,mert nekik is van ebben részük(telkek,épületek stb...)
Nemtom,de jó volna ha megmentenék ezt a klubot,mert nekem a Real mellett,még ez a klub jelent valamit spanyolországba...
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Wertz
Hozzászólások: 502
Csatlakozott: 2013. június 25., kedd 13:21
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Wertz » 2013. augusztus 16., péntek 13:20

morientes írta:A valencianal nagy a gond,valóban,de vannak olyan hírek,miszerint érkezhet a manchesteri sejk unokatestvére,aki tagja egyébként a valenciai szurkolói kör-baráti társaságának,és az ő segédletével gatyába lehet rázni a klubot.
Esélytelen. hogy ebből legyen valami. A spanyol fociba nem éri meg befektetni, a rossz gazdasági helyzet miatt. Nem véletlen, hogy a Malaga tulajdonosa is leállt a klub támogatásával

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: morientes » 2013. augusztus 16., péntek 12:53

A valencianal nagy a gond,valóban,de vannak olyan hírek,miszerint érkezhet a manchesteri sejk unokatestvére,aki tagja egyébként a valenciai szurkolói kör-baráti társaságának,és az ő segédletével gatyába lehet rázni a klubot.
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
sander
Hozzászólások: 464
Csatlakozott: 2013. április 28., vasárnap 21:11
Kedvenc játékosaid: Varane
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: sander » 2013. augusztus 16., péntek 11:56

Anis írta:
madridronie írta:Azért sajna ez is elég szomorú, kiválóan tükrözi a spanyol csapatok és a La Liga /anyagi/ helyzetét (vajon meddig tart ez a színvonal csökkenés); több egykor szebb napokat megélt csapat is elvesztette a jelenlegi, vagy egykori húzóemberét!
Jahm, ezt olvastam én is még tegnap (+ tovább is adtam a Valencia drukker havernak). Elég elkeserítő ez ami megy Spanyolországban. Elég nagy sz*rban van az ország is és a focibajnokságuk is. Amúgy az a legérdekesebb, hogy régebben a spanyolok nem nagyon mentek külföldre (ahogy az angolok és olaszok sem), de most már a második vonal is elmegy légióskodni (lásd Swansea különítmény, olaszba is mentek többen is).
Valencia nagyon rossz anyagai helyzetben van, az új stadionépítés teljesen tönkretette az egész büdzséjüket. Beütött a krach, le is állt az építkezés, és ott áll az egész beleinvesztálva a sok pénzt. Mellette meg eladják a legjobbjaikat (korábban ugye Villa, Silva, Mata, Isco (elég brtuál támadórészleg lenne). Most épp Soldado ment el, megvették Valdez másik felét is, majd egyből eladták mert kellett a pénz, Costa elment az oroszokhoz, Cissokhoról cikkeznek még, hogy esetleg menne L'Poolba...

Sajnos rossz irányba halad az egész.
A Chelsea fanok meg ott röhögnek a komplett La Ligán, hogy van két nagyon jó csapat és a többi gagyi.
Szerintem meg a legnagyobb baj az hogy a spanyol bajnokságban nincs meg a megfelelő pénz. Azt meg kár taglalni hogy a Pl miért is ilyen (már aki szerint persze) jó. Van ott 6-7 csapat aki legalább az átigazolási szezonban el tud költeni 50 millió eurot. A La ligában meg van kettő. Bár szerintem a Barca ezt nem fogja sokáig csinálni és a Real sem. És még akkor ugye ott van az a hülye adózás is amivel eléggé meg fogják tépázni a klubok költségvetését.
És persze még akkor azt is vegyük figyelembe hogy nincsenek meg a megfelelő középcsapatok a bajnokságban. Az Atletico Madrid folyamatosan rákényszerül hogy eladja a legjobbjait. A Valenicánál is ugyanez a helyzet. A Malaga-t teljesen tönkre tették.

h3x0r írta:Negredo-val keszult egy interju

Árulja el, miért hagyja el annyi spanyol labdarúgó mostanában a La Ligát?
Én azért váltottam, mert új kihívásokat kerestem és azért döntöttem Anglia mellett, mert úgy láttam, ez a bajnokság fekszik nekem a leginkább. Nem ismerem mások motívumait, de vélhetően hasonló történt velük is: fejlődni akartak. A másik, hogy jelenleg a spanyol bajnokság két csapatról, a Real Madridról és a Barcelonáról szól. Ha egy játékos valamit nyerni akar, ebben a két csapatban kell játszania. Sokan ezért is hagyják el a La Ligát... Elég csak ha megnézzük, milyen parádés szezont futott az Atlétio Madrid tavaly és a végén mekkora ponthátrányuk volt az első kettővel szemben. Nagyon nehéz ugyan azt a színvonalat hozni, mint az említett két topcsapat. Éppen ezért a magam részéről tökéletsen meg vagyok elégedve a döntéssel, amit meghoztam, és igyekszem élvezni minden percét.
forras
szerk: azert durva, hogy a gollovo lista elso 5 helyezettje kozzul 3-an is otthagytak a ligat (falcao, negredo, soldado)
Kedves Negredo!
Ha lennél szíves és megnéznéd hogy az elmúlt 5-6 év bajnokságát megnéznéd akkor láthatnád hogy ez máshol sincs másképp legyen az olasz vagy a német bajnokság esetleg az angol. mindenhol megvannak azok a csapatok akik évről évre hozzák a kötelezőt. Arról pedig nem közvetlen a Real vagy a Barca tehet hogy a Valencia és a Malaga ilyen sorsra jutott.

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6670
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: pheco » 2013. augusztus 16., péntek 11:42

'shutterisland írta:granero ismét a spanyol bajnokságban, egy évet kölcsönben tölt el a sociedadnál. :)
Na ennek örülök. Mindig csíptem a Kalózt és sajnáltam volna, ha angol másodosztályban marad.

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8396
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2013. augusztus 16., péntek 11:24

granero ismét a spanyol bajnokságban, egy évet kölcsönben tölt el a sociedadnál. :)

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2013. augusztus 13., kedd 0:04

Nem tudom, hogy volt-e már, de Medelt meg vette a Cardiff a Sevillától, szóval szerintem Kondogbiat idén már tuti nem passzolják el.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: morientes » 2013. augusztus 12., hétfő 20:11

Meg nem szabad azt sem elfeledni, hogy ott nagyobb a foci iránti fanatizmus. Egy tök átlag csapatnak is bődületes szurkolótábora van...
Az az igazság,hogy a PL sokkal jobban fel van építve üzletileg,mint a PD A jogszabályok sokkal jobban ki vannak találva.
A spanyoloknál meg mi van?A két nagy elmondja hogy legyen,a szövetség,meg a TV társaság vagy rábólint,ha nem,akkor neg dobhatják ki a szemétre az egészet,mert a két nagy azt mondja:No.
Van két CSAPAT,meg 18 másik csapat...aztán ennyi.
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Géci
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 14:35
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Géci » 2013. augusztus 12., hétfő 19:47

Galacticos írta:azért ez nem csak ezen múlik.
spanyolországban most sokkal nagyobb a munkanélküliség + a premier league nagyobb piac többet közt azért mert az ázsiaiaknak kedvező időpontban játszanak. a la ligában is azért vezették be hogy vasárnaponként délben is legyen egy meccs.
Meg nem szabad azt sem elfeledni, hogy ott nagyobb a foci iránti fanatizmus. Egy tök átlag csapatnak is bődületes szurkolótábora van...

Avatar
Galacticos
Hozzászólások: 6610
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:58

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Galacticos » 2013. augusztus 12., hétfő 18:59

h3x0r írta:Ezek utan csodalkozzon barki is, hogy egy spanyol kozep csapat miert nem tud kiadni 7-8 milliot egy jatekosra, mig egy angol kieso csapat igen...
azért ez nem csak ezen múlik.
spanyolországban most sokkal nagyobb a munkanélküliség + a premier league nagyobb piac többet közt azért mert az ázsiaiaknak kedvező időpontban játszanak. a la ligában is azért vezették be hogy vasárnaponként délben is legyen egy meccs.

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9151
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2013. augusztus 12., hétfő 14:26

2010-11-es szezonban a televizios jogdijak eloszlasa a spanyol es angol bajnoksagban
Ezek utan csodalkozzon barki is, hogy egy spanyol kozep csapat miert nem tud kiadni 7-8 milliot egy jatekosra, mig egy angol kieso csapat igen...

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8396
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2013. augusztus 12., hétfő 3:03

Galacticos írta:malaga rangadó?
eladták iscot, toulalant és demichelist is. + már pellegrini sincs ott.
jó, akkor a sevilla meccs se lesz rangadó, mert onnan is elment vagy 4-5 ember a kezdőből, meg az utóbbi jó két évben inkább erős középcsapat lettek, mintsem európai kupaindulásért egyértelműen esélyes gárda.
mégis jó presztízsű, paprikás meccseket szoktak nyomni az élcsapatok ellen.

a malagának pedig az utóbbi két év helyezése + a tavalyi bl teljesítménye után azért egyelőre (elnézve, hogy úgy sem lehet ezt túl sok meccsre ráhúzni a spanyol bajnokságban) én rangadóként tekintek erre a két meccsre.

mindegy, nyitófordulónak nem rossz.

Avatar
Galacticos
Hozzászólások: 6610
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:58

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Galacticos » 2013. augusztus 12., hétfő 2:11

malaga rangadó?
eladták iscot, toulalant és demichelist is. + már pellegrini sincs ott.

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8396
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2013. augusztus 12., hétfő 1:43

igaz, hogy még van egy hét, de már most durván várom a rajtot, és nem csak a saját csapat első meccsének varázsa miatt.

szombat (sport 2) :
21:00 - valladolid - bilbao
23:00 - valencia - malaga

vasárnap (sport 1) :
19:00 - barcelona - levante
21:00 - real madrid - betis
23:00 - sevilla - atlético madrid


hétfő (sport 1) :
22:00 - celta vigo - espanyol

lesz még a két nagy meccsén kívül két rangadó is kapásból. :)

El Mercenario
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 19:15
Kedvenc játékosaid: El Principe

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: El Mercenario » 2013. augusztus 9., péntek 15:26

h3x0r írta: 3-an is otthagytak a ligat (falcao, negredo, soldado)
Nem beszélve Higuainról :hmmm:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 68 regisztrált és 0 vendég