Mozi, filmek

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
TéOeM
Hozzászólások: 405
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 11:20
Kedvenc játékosaid: Zidane, Roberto Carlos, Modric, Varane, Essien, Ibrahimovic, Yaya Toure, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kemecse

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: TéOeM » 2013. augusztus 13., kedd 10:10

Biztos fogják törölni a videót, így lementettem. Pókember logó a Farkasban?

http://www.youtube.com/watch?v=-bbqHdqO5To

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27365
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. augusztus 12., hétfő 23:45

Már régóta terveztem egy írást erről a förtelemről... hát elérkezett a pillanat.

Dragon Ball - Evolúció

Vannak rossz filmek, vannak nagyon rossz filmek, és vannak olyan is melyek létrehozása bűntett az emberiség ellen. No, a Dragon Ball élőszereplős filmje az utóbbi kategóriát erősíti. Akira Toriyama a 80-as években olyan szintű anime sorozatot hozott létre, melynek a hatása még a mai napig is érezhető. Igaz, több országban visszaesett a DB mánia, de aki Son Goku történetén nőtt fel annak örök élmény marad. Toriyama a legnagyobbak közé emelkedett az évek során, és a fanok királyként tisztelik.

A 2009-es esztendőben sötét idők jártak a Dragon Ballra, hiszen élőszereplős filmet készítettek Goku történetéből, és ezzel a lépéssel meggyalázták az addig felépített mesterművet. Noha nem tudott végleges sérülést okozni az animének, de a név kötelez, és így elvárható volt a minőség, de a DB Evolúció minden téren megbukott.

Goku nem találja a helyét a világban, de nagyapja tudja, hogy a fiúban sokkal több van, mint amit eddig mutatott. Nem kisebb feladatot kap, mint megmenteni a Földet a gonosz Lord Piccolótól, aki a hét kristálygömbre pályázik, hogy végtelen hatalma legyen az univerzumban…

Nem is tudom hol kéne kezdeni a kivesézést, mert a film annyira rossz, hogy másodpercről másodpercre lehetne tárgyalni a felesleges, bugyuta, idegesítő, idétlen dolgait, mely lavinaként zúdul az arcunkba a leges legelejétől. Minden bája, varázsa és zsenialitása odaveszett azzal a lépéssel, hogy élőszereplőssé alakították a szériát. Az már csak mellékes, hogy a 42 kötetből álló mangát esélytelen volt belesűríteni 85 percbe. Még ha csak egy kis részletét próbálták volna felvázolni, annak az esélye is 0 százalék lett volna a sikerre, hiszen pont az a lényege az egész Dragon Ballnak, hogy nincs kapkodás, nincs összecsapott cselekmény. Hosszasan felvezetett, rengeteg dialógust tartalmazó részek adták a sava borsát az egésznek, de ennek még csak jelét sem tapasztalhattuk a mozifilmben.

Hogy is tapasztalhattuk volna, ha nincs másfél óra az egész? A fejetlenség lett úrrá James Wongon (Végső állomás) a rendezés első szakaszától kezdve. De ugyanez elmondható a forgatókönyvíróról is, hiszen egyetlen egy karakter sincs kidolgozva, és így olyan szintű információ hiányt ad annak a nézőnek, aki nem ismeri a Dragon Ball történetet, hogy feleslegessé válik a megtekintése. A filmet nem lehet alapismeretek nélkül megtekinteni, mert katasztrofálisan rossz. Viszont, ha DB fannak tartjuk magunkat, akkor egyenesen a szemünk előtt alázzák meg a DB kultuszt. Így tehát kijelenthető, hogy a film semmilyen szempontból nem állja meg a helyét.

Mint már említettem a karakterek hiányosak, színtelenek, lelketlenek. Zseniális Teknős perverz, humoros személyisége nem több egy idegesítő alaknál, pedig ő nagy szerepet játszott a sima DB sorozatban, de úgy látszik Wongékat ez mit sem érdekelte. Mellette ott volt még Bulma, Chi-chi, Yamcha is, akik szintén a jelentéktelen kategóriába tartoznak. Ezek után bátran tehetjük fel a kérdést, hogy vajon James Wong látott-e valaha is egyetlen Dragon Ball epizódot, olvasott-e egyáltalán mangát, vagy bármi DB-s dolgot. Hihetetlen mennyire nem érzett rá az egészre…

Most jöhetnék azzal, hogy én gondolom túl a dolgokat, de nem. Ebben az esetben nem hiszem, hogy bármiféle pozitív jelzővel kéne illetnem ezt a filmnek nevezett marhaságot. Mert, ahogy már említettem léteznek rossz filmek, léteznek nagyon rossz filmek, de a Dragon Ball Evolúció azt a határt lépte át, ami már megbocsáthatatlan. Végül tehát lelkiismeret-furdalás nélkül adok rá 1/10-et. A valaha készült legrosszabb filmek között szerepel ez az alkotás, aminek a megtekintése nem ajánlott!
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

cart
Hozzászólások: 2642
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:02

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: cart » 2013. augusztus 12., hétfő 19:46

Remy írta:amúgy neked hogy tetszett?
Én az ilyen művészkedő filmeket semennyire nem tudom értékelni, ezt is csak hirtelen ötlettől vezérelve néztem meg, fogalmam nem volt róla, hogy mi lesz. Nem tudom mit kell figyelni egy ilyen filmnél, nyilván nem is tartozom a célcsoportba. Eddig csak a Drive-ot láttam ettől a rendezőtől, az még éppen vállalható volt nekem.
Itt már túlzásnak éreztem Ryan fapofa Gosling arcáról mutatott több perces állóképeket, meg a belassítva mászkálásokat. Egyszer mondjuk érdekes volt, de ilyenből évente egynél többre nem nagyon vágyok.

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Amikor az a faszi a gyilkolás után elkezdett énekelni, akkor majdnem megfulladtunk a röhögéstől. Top filmes momentumok közé bekerül, ezért már érdemes volt megnézni.

Avatar
Realfan1
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 22:26
Kedvenc játékosaid: CR, Modric, Diego Milito , Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Realfan1 » 2013. augusztus 12., hétfő 18:59

Hát szerintem Refn egy zseni, nekem minden filmje tetszett. Van egy furcsa hangulata mindnek, ami engem nagyon megfog. Először én is a Drive-ot láttam tőle.( egymás után 3x megnéztem :D) Utána utánnéztem a többi filmjének is, A Pusher trilógia , Bronson, Csak Isten bocsáthat meg mind-mind zseniális filmek.. Egyedül a Valhalla Rising ami nem tetszett. Mads Mikkelsen jól alakított, de a történetével nem voltam kibékülve, igaz ebbe az is közrejátszhat, hogy nem nagyon vagyok tisztában a dán kúltúrával..

TéOeM
Hozzászólások: 405
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 11:20
Kedvenc játékosaid: Zidane, Roberto Carlos, Modric, Varane, Essien, Ibrahimovic, Yaya Toure, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kemecse

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: TéOeM » 2013. augusztus 12., hétfő 18:40

Még nem biztos,hogy Groot hangja lesz, csak tárgyal.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27365
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. augusztus 12., hétfő 18:21

Galaxis őrzői előzetes részletek. (Vin Diesel lesz Groot hangja a filmben)

part 1
part 2

nézzétek, amíg nem törlik! Jó lesz ez B-)

X-Menről is kijött ma egy kis anyag, de azt már leszedtek youtuberól.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62795
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2013. augusztus 12., hétfő 12:37

megkoptak az emlékek :mrgreen:
Szomorú.... :'( :x




:mrgreen:
Én a Sebhelyes arcút újrázom valamikor.
http://www.youtube.com/watch?v=a_z4IuxAqpE
Spoileres, aki még nem látta volna.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. augusztus 12., hétfő 12:35

Az az egyharmad állítom azt hitte, hogy a Drive 2-re ült be. Azoknak tetszhet, akik ismerik Refn eddig filmjeit és nem úgy ültek le, hogy na akkor Gosling szétver mindenkit szó nélkül.
Refn érdekes pali, Dániában kiutálták a Pusherek miatt, aztán átment USA-ba, elég sok mindent változtatott a filmjei stílusán és még mindig sikeres... tud valamit a faszi.

Bájdövéj, Keresztapa, most újrázgatok pár maffiafilmet HD-ban, épp ez lesz a soros. Mafia 2 után + Sopranos nézés közben 1-2-t be kell iktatni, mert megkoptak az emlékek :mrgreen:

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62795
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2013. augusztus 12., hétfő 9:57

beírom googlebe, hogy Csak Isten bocsáthat meg, aztán elolvasok 1-2 rövidebb véleményt, hogy mégis miről van szó. Aztán lehet csak én vagyok ennyire körülményes, de ha már moziba megyek, akkor élvezni akarom a filmet.
Én kifejezetten utálok kritikát olvasni a filmről, mert akarva-akaratlanul befolyásolja az embert, még ha nem is veszi szentírásnak, amit leírva látott.

Ha pl. a Faust féle Keresztapa kritikát láttam volna meg sok-sok évvel ezelőtt, akkor azt hinném, hogy Esmeralda apja a maffia feje :lol:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27365
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. augusztus 12., hétfő 9:54

Realista24 írta:
Nem hiszem el, hogy aki moziba megy, az nem jár utána egy kicsit, hogy mit néz meg.
Mit jelent az utánajárás?
beírom googlebe, hogy Csak Isten bocsáthat meg, aztán elolvasok 1-2 rövidebb véleményt, hogy mégis miről van szó. Aztán lehet csak én vagyok ennyire körülményes, de ha már moziba megyek, akkor élvezni akarom a filmet.

De például aki egy Nagyfiúk féle ökörségeken nőtt fel az nem fog beülni egy művészfilmre, így megspórol magának x összeget.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62795
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2013. augusztus 12., hétfő 9:45

Nem hiszem el, hogy aki moziba megy, az nem jár utána egy kicsit, hogy mit néz meg.
Mit jelent az utánajárás?
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27365
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. augusztus 12., hétfő 9:43

cart írta:
Remy írta:Kíváncsi lennék a Csak Isten bocsáthat meg című filmjét hogy értékelnéd :D Gondolkodtam azon, hogy beajánlom a filmklubba, de elvetettem az ötletet a film megnézése után... ismerve a tagok ízlését, felesleges lett volna betolnom 2-3 pontokért :D
Olyan sokat vársz tőle? Amikor én néztem az 1/3 ember kiment a moziból film közben...
Csak sajnálni tudom azokat, akik ilyet tesznek. Refn volt a rendező, ami garancia arra, hogy elborult lesz a film, még akkor is, ha a Drive egy könnyebb filmje volt. Nem hiszem el, hogy aki moziba megy, az nem jár utána egy kicsit, hogy mit néz meg. Nem azt mondom, hogy olvassa el a storyját stb, de legalább vegye észre hogy egy erőteljes művészfilmről van szó.

Bár úgy látszik, hogy van pénze az embereknek, ha csak úgy kijönnek egy filmről. Én személy szerint soha nem tennék ilyet. Kifizetek X összeget a moziért, akkor már végigülöm, ha egy rakás szar is a film. Persze ezzel lehet csak én vagyok így.

amúgy neked hogy tetszett?
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

cart
Hozzászólások: 2642
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:02

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: cart » 2013. augusztus 12., hétfő 9:31

Remy írta:Kíváncsi lennék a Csak Isten bocsáthat meg című filmjét hogy értékelnéd :D Gondolkodtam azon, hogy beajánlom a filmklubba, de elvetettem az ötletet a film megnézése után... ismerve a tagok ízlését, felesleges lett volna betolnom 2-3 pontokért :D
Olyan sokat vársz tőle? Amikor én néztem az 1/3 ember kiment a moziból film közben...

Avatar
mocsok
Hozzászólások: 2241
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:43
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: mocsok » 2013. augusztus 12., hétfő 8:53

tarantino filmben nincs unalmas rész!!!
mikor a semmiről beszélnek akkor is jó. imádom azokat a párbeszédeket. :smile:

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Santi » 2013. augusztus 12., hétfő 8:37

Sztem a Jackie Brown egy jó film, bár én összesen kb két Tarantino filmet láttam eddig (igen, lehet irigykedni :mrgreen: ), szóval úgy nemtom a többi Tarantino filmhez képest viszonyítva milyen, de így önmagában minimum egy hetest megér nálam.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27365
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. augusztus 12., hétfő 8:13

Faust írta: Nekem talány ez a fazon, a Drive egy túlhájpolt, de korrekt cucc, a Bronson kurvajó film lehetne, csak nem az, és a Pusher sem akart átjönni az első háromnegyed órában...
Kíváncsi lennék a Csak Isten bocsáthat meg című filmjét hogy értékelnéd :D Gondolkodtam azon, hogy beajánlom a filmklubba, de elvetettem az ötletet a film megnézése után... ismerve a tagok ízlését, felesleges lett volna betolnom 2-3 pontokért :D
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9178
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2013. augusztus 12., hétfő 1:55

Felhoatlasz (Cloud Atlas)
Most neztem meg a Felhoatlaszt, de nagyon csalodott vagyok. A film hat tortenetet mesel el, amirol a legtobben azt gondolnank, hogy a vegen osszekapcsolodnak es valami hatalmas elmenyben lesz reszunk. Hat ez (nalam) elmaradt. Masfel ora utan csak neztem, hogy most mi van?? Egyszeruen nem tudott lekotni a film. Tul sok mindent akartak beletenni egyetlen filmbe, ami nem sikerult (meg igy se, hogy 3 oras film lett belole). Egyszeruen sok volt ez a 6 szal, tul sokszor ugraltak az idoben: mire bele eltem volna magam az egyik tortenetbe, mar ugrottunk is a masikhoz. Nem ismerem a regenyt, de biztos vagyok benne, hogy ott sokkal jobban ki van fejtve az egesz tortenet. A film vegere azert nagyjabol osszeallt a kep, de ez akkor se potol az unatkozassal eltoltott orakert.
Pontszam: 4 es 5 kozott mozog

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. augusztus 11., vasárnap 22:18

Faust írta:Máté, Leonétől a Duck you suckert láttad már? És ha igen, milyen?
Hát őő fura. Megvan benne ez a spagettiwestern dolog, de egy mexikói western stílusban, kicsit belekeverve a komcsikat... fura a jó szó rá, de amúgy szerintem nézhető darab. A leggyengébb filmje, ez kétségtelen, előbb a Dollárokat újrázd, aztán ha van időd akkor nézd csak ezt.

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8312
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Faust » 2013. augusztus 11., vasárnap 22:07

nmate írta:(Refn-t bírom még majdnem ezen a szinten, de még tőle 1-2 filmet pótolnom kell)
Nekem talány ez a fazon, a Drive egy túlhájpolt, de korrekt cucc, a Bronson kurvajó film lehetne, csak nem az, és a Pusher sem akart átjönni az első háromnegyed órában...

Máté, Leonétől a Duck you suckert láttad már? És ha igen, milyen?

Amúgy hatalmas szégyen, de én a Dollár trilógiát kb olyan régen láttam (7-8 évesen), hogy semmire nem emlékszek belőle. Egyszer halál komolyan, megnézem az egészet egyetlen nap alatt. Mert a két Volteccer-film alapján én is nagyon komálom az öreget. :)

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. augusztus 11., vasárnap 21:44

Ahogy írod, az összes Tarantino film lényege, hogy pofáznak a semmiről. De a Jackie szürke közege, az öreg jellegtelen karakterek miatt az egész nem működik. Kutyaszorítóban van eltalálva a legjobban az egyensúly a pofázás és a hangulat között. A színészek is hozzák a dolgukat, Madsen meg egy állat :mrgreen: Ponyvaregény valamivel szerintem elmarad (ne kérdezzétek miért gondolom így), Kill Bill 1-2 meg a legjobb filmjei (dettó Madsen a legjobb).
Death Proof amit még eddig nem láttam.

Kétlem, hogy valaha is kedvencem lesz Tarantino. Bár mindenképp szimpatikus, hogy neki egy Leone film a kedvence, aki ugyebár nekem a kedvenc rendezőm :mrgreen: (Refn-t bírom még majdnem ezen a szinten, de még tőle 1-2 filmet pótolnom kell)


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 88 regisztrált és 0 vendég