Mozi, filmek

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8504
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2013. augusztus 16., péntek 0:35

a kilenc királynő című filmet látta már valaki ?
gyerekek, ekkora szopatást. :lol:

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27364
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. augusztus 15., csütörtök 23:44

Elysium - Zárt világ

„Ne rázzad már azt a kurva kamerát!” ordíthatjuk a legújabb Neill Blomkamp film nézése közben, ám ezt a kis "apróságot" leszámítva a District 9 rendezője ismét megmutatta, hogy ért a filmkészítéshez. No, nem fog olyan eredményeket elérni, mint a 9-es körzettel, mert messze nem lett olyan egyedi, de a kikapcsolódást biztosan garantálja.

2154-et írunk és a Föld lakossága nyomorban él. Bűnözés, betegség, és a reménytelenség lett úrrá az embereken. Max a szerencsésebbek lakosok közé tartozik, hiszen van állása, ami csak kevés embernek adatik meg, ám az egyik nap balesetet szenved, ami miatt égető szükségűvé vált, hogy eljusson az Elysiumra. Arra a helyre, ahol a kiváltságosok élnek, egy szép és békés közösségben, távol minden bajtól, betegségtől…

Blomkamp a jövőbe repítette Robin Hoodot, illetve a jelenkor társadalmi különbségeit is áthelyezte bő másfél évszázaddal későbbre. Kiváltságosok kontra szegények. Előbbieknek minden, utóbbiaknak semmi, üzeni az Elysium, Jodie Fosterrel karöltve. A film felnagyítja ezt a valós problémát, és még tovább tágítja a szakadékot a két réteg között, mely már odáig fajult, hogy nem tengerek, hanem a világűr van közöttük. Ez a jelenség persze nem újdonság a filmek világában, mert divat ezt reklámozni manapság, ami nem feltétlenül baj, mert ha köré szőnek egy szórakoztató történetet, akkor nagyjából minden rendben. Szerencsére Blomkampnak ez sikerült, 1-2 dolgot leszámítva.

Az Elysium egy szórakoztató akció sci-fi, de semmi több. Amíg a rendező első alkotás megpróbált eredeti lenni, addig az új egyáltalán nem akart, sőt nem is próbálkozott. Megelégedett a 4-es osztályzattal, azaz a jó eredménnyel. Blomkamp átgondolta, hogy mi kell egy nyári blockbusterhez és azt meg is csinálta. A 4-es jegyet meg is kapja rá. Látványban, színészi játékban, alapstoryban, zeneileg mind-mind jó, de hiányzik az a plusz, ami miatt megkaphatta volna a jelest.

Ez a plusz nem más, mint a főszereplő karakterfejlődése. Matt Damon karakterét a semmilyen jelzővel lehet illetni, pedig a színész minden tőle telhetőt megtett, hogy sikert éljen el, de mindhiába. Ez azért baj, mert nagyon a középpontban szerepelt, így valamilyen szinten kapcsolatba kellett volna állnunk vele, hogy átérezzük a tetteinek súlyát, és hogy együtt lélegezzünk, de semmi. Max egyszerűen gyenge volt, és semmilyen érzelmet nem váltott ki a nézőből. A film egyik mellékszereplője, Spider (Wagner Moura) sokkal kidolgozottabb volt, és szerintem az ő személyét többször fogják felemlegetni, mint Damonét. De talán még Krugert is szóba hozhatnám…

A másik negatívum az operatőri munka volt. A District 9-ben még elment, hogy rángatták a kamerát, mert ott az ál-dokumentarista elemeket nyomatták, de itt nem, és emiatt feleslegessé is vált a kamera rángatása. Sok jelenetnél egyszerűen kiugrik az ember szeme a helyéről, és emiatt nem is látja, hogy éppen mi is történik. Ez is egy divat manapság, de szerintem az egyik legnagyobb baki is a mai filmek esetében.

Blomkamp nem alkotott remekművet, de arra még bőven van ideje, hiszen nagyon fiatal. Az idei évben „csak” egy nagyon korrekt popcorn mozit hozott nekünk, ami akár a többszörnézős kategóriába is belefér. Az Elysium jó, de lehetett volna jobb is, ám így sem húzhatjuk nagyon a szánkat. 8/10
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. augusztus 15., csütörtök 22:58

Megéri angolul is, Yoda úgy az igazi. De amúgy igen, én is szinkronosan szeretem.

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8312
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Faust » 2013. augusztus 15., csütörtök 22:46

A '95-ös THX szinkron az igazi. Én nem tudom máshogy nézni, még angolul sem. Hiába, ezen nőttem fel... :)

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. augusztus 15., csütörtök 22:45

enkóron fent van az eredeti szinkronnal a SW. Nagyon fura :D Nekem az újabb jobban bejön. De ha szigorúan vesszük, szinkron nélkül kell nézni aztat.

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2829
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: soadroli » 2013. augusztus 15., csütörtök 22:33

pheco írta:
realistahuni írta:Aztán lehet túl kéne esni SW-n meg LOTR részeken, hogy ne nézzenek noobnak. :mrgreen:
Elég, ha az SW-t megnézed 3-4-szer :mrgreen:
Inkább a LOTR-et, sokkkkal jobb :D
Kép

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8312
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Faust » 2013. augusztus 15., csütörtök 22:23

realistahuni írta:Hitchcock...én sem láttam egy filmjét sem, viszont agyondícsérte mindenki, lehet meglesem 1-2 filmjét.

Hagyd a francba, régi, ráadásul fekete-fehér is... :( :(

Amúgy nekem is van bőven mit pótolnom tőle. Portillo, lehet írtad már, neked melyik eddig az abszolút no 1?

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6673
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: pheco » 2013. augusztus 15., csütörtök 22:08

realistahuni írta:Aztán lehet túl kéne esni SW-n meg LOTR részeken, hogy ne nézzenek noobnak. :mrgreen:
Elég, ha az SW-t megnézed 3-4-szer :mrgreen:

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7370
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2013. augusztus 15., csütörtök 21:56

Hitchcock...én sem láttam egy filmjét sem, viszont agyondícsérte mindenki, lehet meglesem 1-2 filmjét.

Aztán lehet túl kéne esni SW-n meg LOTR részeken, hogy ne nézzenek noobnak. :mrgreen:
Meg a Dollár trilógia is itt pihen a gépen, lenne mit pótolni. :lol:
Love football, hate antifa.

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2829
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: soadroli » 2013. augusztus 15., csütörtök 21:46

Elysium
Nem csalódtam, rohadt jó volt. A látvány, a zene, minden. Damon és Jodie Foster még mindig vagányak, de ez a Sharlto Copley koma meg főleg. Egyik legjobb "főgonosz" az elmúlt évekből. Pedig elvileg semmi színészi végzettsége nincs, mondjuk a mi a f*sznak, anélkül is profi. :D 1-2 unalmasabb jelenettől eltekintve, ez egy nagyon jó film, nem hiányoltam a 3D-t, felesleges lett volna. Aki teheti, nézze meg moziban. 8/10
Kép

Avatar
portillo
Hozzászólások: 416
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 14:16
Kedvenc játékosaid: Javier Portillo, Robinho, Varane, Fede
Kedvenc csapatod: Real Madrid CF
Tartózkodási hely: Bépé
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: portillo » 2013. augusztus 15., csütörtök 16:41

nmate írta:
portillo írta:Folytattam a Hitchcock filmeket a Észak-északnyugattal. Ez is kifejezetten tetszett, habár helyenként meglátszik rajta a kor.
Ma pedig ha már egyszer ugye születésnapja lenne, akkor megnézem a Psycho-t is. :)
Ősszel azt hiszem én is belefogok a filmjeibe, egyet sem láttam még.
Hát a Psycho egyelőre félbemaradt. :hmmm:
Majd befejezem a napokban, ha lesz időm, de nem ez lesz a kedvenc Hitchcockom...
Szégyen a kukás, de hasznos.

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8312
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Faust » 2013. augusztus 14., szerda 14:56

Holnap éjfélig van ideje. :lol:

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. augusztus 14., szerda 14:48

Te meg a filmklubot pótold. :-*

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: gunner » 2013. augusztus 14., szerda 14:39

Úgy-úgy, helyes :) Művelődjetek, fiatal barátaim B-)
"And my heart will leave you never."

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. augusztus 14., szerda 14:30

portillo írta:Folytattam a Hitchcock filmeket a Észak-északnyugattal. Ez is kifejezetten tetszett, habár helyenként meglátszik rajta a kor.
Ma pedig ha már egyszer ugye születésnapja lenne, akkor megnézem a Psycho-t is. :)
Ősszel azt hiszem én is belefogok a filmjeibe, egyet sem láttam még.

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6673
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: pheco » 2013. augusztus 14., szerda 14:17

Egyébként szerintetek nem lehet megcsinálni jól a DBZ-t? Mondjuk lehetne trilógia belőle, egy-egy film a Dermesztő, Cell, Buu hármasnak. Látványra meg ha hozna egy Bosszúállók szintet(vagy akár többet), szerintem tuti ütne. Bár nehéz lenne visszaadni, Goku és Vegeta karakterét élő szereplőkkel.

Avatar
Eszterke
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 20:25
Kedvenc játékosaid: Mesut Özil, Luis Figo, Sheva, Kaká, Torres, Navas, Reus

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Eszterke » 2013. augusztus 14., szerda 8:55

Remy írta:Már régóta terveztem egy írást erről a förtelemről... hát elérkezett a pillanat.

Dragon Ball - Evolúció
Ezért mondom, hogy japán anime/manga adaptálását hagyjuk csak a japánokra, semmi, de semmi értelmes dolog nem fog kisülni az amerikai remake-ből, volt az az autóversenyzős film is nem rég, hasonlóan csodálatos volt, asszem Speed Racer a címe. Bár kétségtelen, hogy a Dragon Ball azt is klasszisokkal alulmúlta.
Nem biztos, hogy a japán verzió mondjuk kiemelkedően jó lesz, de az utóbbi időben két olyan feldolgozásuk is volt, ami nekem tetszett. Az egyik a GANTZ-ot, a másik pedig a Ruroni Kenshin első néhány kötetét dolgozza fel.
Real Madrid means triumph in victory and triumph in loss. Real Madrid was yesterday, it is today and it will be tomorrow. Real Madrid are words that I still do not know how to express.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27364
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. augusztus 14., szerda 8:08

Aki a mai horrorok közül szeretne csemegézni, annak erősen ajánlott -->

The Conjuring

James Wan a mai horrorfilmek fenegyereke az idén megmutatta, hogy a műfajból még ki lehet préselni 1-2 szépen muzsikáló darabot, ha képesek vagyunk szívvel és lélekkel nekiülni a munkálatoknak. Ezt mi sem bizonyítja jobban, mint a 13 milliós költségvetéssel elkészült The Conjuring című filmje, mely világszínvonalon egy nagy költségvetésű film rendezési költségét termelte ki. (150 millió euró)

Roger Perron és családja új otthonba költözik, ám hamar észlelik, hogy nincs minden rendben. Paranormális jelenségek ütik fel a fejüket a házban, mely óriási félelmet kelt az ott lakókban. Mit lehet ilyenkor tenni? Roger neje segítséget kér a Warren családtól, akik ismerősek ezen a terepen…

James Wan a filmtörténelem össze horrorfilmjéből kitépett egy darabot, majd összeragasztotta egy szép kerek egésszé. Olyannyira szép lett az eredmény, hogy az óriási kliséhalmaz csak a film legelején zavaró, de amint beindulnak a történések, azon vesszük észre magunkat, hogy a tekintetünk a képernyőt figyeli, és izgulunk a végkifejlet miatt. Wan összeeszkábált filmje nagyszerűen működik, pedig nincs olyan részlete, amit ne láttunk volna már, de pont ezért nevezhető James Wan az új évezred horrorkirályának, mert abból is jó filmet tud készíteni, ami már lerágott csont. Sokan megpróbálják ezt, de rengetegen csődöt is mondanak.

A Démonok között legerősebb eleme, hogy a feszültséget nem engedi el, hanem az utolsó cseppig kifacsarja. Rengeteg film ott rontja el, hogy amikor átlépnének egy bizonyos határt, akkor feladják, és romba döntik mindazt, amit addig felépítettek. Itt megkapjuk azt, ami jár nekünk, a feszültség kézzel tapintható, és ha nem is ijedünk meg minden percben, a lélektani hatást így is eléri. Megtalálták azt az egyensúlyt, ami miatt a parás jelenetek nem estek túlzásba, illetve nem voltak elhanyagolva. Ami még könnyen észrevehető a filmen, hogy egy felfelé ívelő tendenciát mutat, mert az elején csak puhatolózik, majd egyre jobban belemerül a szórakoztatásba, és a végén egy óriásit robban.

A film tényleg semmi újat nem ad, de a végeredményt látva ez nem is baj. Kaptunk egy egyszerű forgatókönyvet, amit feltöltöttek feszültséggel, majd hozzácsaptak egy remek zenei aláfestést, mellyel tényleg a maximumot hozták ki az alapanyagból. Nem mellékesen pedig a 70-es évek hangulatát is átadta a film, mely plusz pont volt az összképet tekintve. A színészek szintén nem szerepeltek rosszul, sőt Vera Farmiga és Patrick Wilson jelenléte még tovább emelte a színvonalat.

A Démonok között nem lesz filmtörténeti remekmű, de a neve szépen fog csengeni a 2000-es évek horrorjai között. James Wan maximalizálta azt, amit manapság egy lélektani horrorból ki lehet hozni, és ezért jár neki a pacsi. Érdemes megtekinteni, és a film végeztével könnyen rájövünk, hogy miért lett sikeres ez a mozi mind a nézők, mind a kritikusok körében is. Az év legjobb horrorja! 8/10
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
portillo
Hozzászólások: 416
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 14:16
Kedvenc játékosaid: Javier Portillo, Robinho, Varane, Fede
Kedvenc csapatod: Real Madrid CF
Tartózkodási hely: Bépé
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: portillo » 2013. augusztus 13., kedd 19:10

Folytattam a Hitchcock filmeket a Észak-északnyugattal. Ez is kifejezetten tetszett, habár helyenként meglátszik rajta a kor.
Ma pedig ha már egyszer ugye születésnapja lenne, akkor megnézem a Psycho-t is. :)
Szégyen a kukás, de hasznos.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27364
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. augusztus 13., kedd 17:40

Hellboy

Fura, hogy a 2. részt már több éve láttam, de az első mindig elmaradt. Most pótoltam és azt kell mondanom kissé csalódtam. Nem volt rossz film, de a hallottak alapján jobbra számítottam. Ron Perlman tökéletes választás volt a szerepre. kb olyan szintű, mint a Robert Downey Vasemberként. Tökéletes. (még akkor is, ha sok volt a maszk)

Eredettörténetnek jó volt, meg amúgy élveztem is, de 7/10-nél többet nem adok rá.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 84 regisztrált és 0 vendég