Kommentáld a híreket

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Szeretnéd, hogy Ancelottival hosszabbítson a Real Madrid?

A szavazás 2023. december 12., kedd 16:58-kor befejeződött.

Igen
53
58%
Nem
38
42%
 
Szavazatok száma: 91

Avatar
ericco
Hozzászólások: 4290
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 8:46
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Philadelphia Flyers
Tartózkodási hely: Pozsony, Vágsellye
Kapcsolat:

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: ericco » 2017. február 3., péntek 13:38

A drogok büntetésével az a gond, hogy sokkal több rizikót rejt magában, mint a dekriminalizálásuk. Pl.: ha valakihez segítséget kell hívni, sokszor azért nem teszik ezt meg, mert félnek a következményektől.
Vagy egy másik példa konrkétan a zöldre: sokszor állítják, hogy kapudrog. Ami hülyeség. A dealer mag a akapu a keményebb drogokhoz. Pl, azt mondja, hogy most nincs nálam fű, de van helyette más, szintetikus, olcsóbb, jobb, erősebb, stb. Nem lenne értelmesebb, ha ezt is regisztrált helyeken lehetne kapni, mint az alkoholt vagy a dohányt? Egy rakás pozitív példa van már a dekriminalizálásra szerte a világon. Nem vagyok az értelmetlen legalizálás híve, de nevetséges, hogy egy rabló, gyilkos kb ugyanakkora büntetésre számíthat, mint a fiatal, akit elkaptak mondjuk 3-4 előre megtekert jointtal, mert így már ráverhetik, hogy terjeszti is.
Statisztika ide vagy oda, ez csak általánosítás.
Hát nem egészen. Kísérletek sora bizonyítja, hogy az alkoholtól az emberek agresszívabbak, a fűtől pedig nem. Persze vannak elenyésző kivételek, mert aki mondjuk skizofrén vagy pánikbeteg, az ne füvezzen, ez így van. De ha egyenként is vizsgáljuk az eseteket, nem általánosítunk, akkor is az alkoholnak sokkal rombolóbb hatásai vannak úgy a társadalomra, mint az egyénre.
Merci Zizou!

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3126
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: babaking » 2017. február 3., péntek 13:36

Nem lehet, hogy az is szerepet játszik, hogy a sörösdobozt/üveget pláne ha tele van fegyverkét lehet használni illetve a pályára bedobálni, a füves cigit meg nem? Ha a sörrel lenne baj a stadionban sem lehetne kapni. (bizonyos stadionokban egyébként csak alkoholmenteset árulnak). Nekem Dortmundban a külsö akksimat akarták emiatt elvenni, mert azt mondták, hogy kemény, éles a sarka és jól repül.
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5626
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2017. február 3., péntek 13:35

ericco írta:Egy részeg banda egész komoly károkat tud okozni, de egy betépett aligha...
Statisztika ide vagy oda, ez csak általánosítás. Az egész attól függ, hogy pszichésen milyen labilis valaki. Láttam már olyan embert aki meghülyül ha betép, sajnos vannak (vagyis voltak, mert lemorzsolódtak) is ilyen ismerőseim. Meg egy részeg ember sem fog feltétlen törni-zúzni. Ilyen ismerősöm nincs pl. Huligán van, de inkább a torkát vágja haza és nem egy kirakatot pl. :mrgreen: Soha nem értettem, h-h lehet kiállni a fű mellett az alkohollal szemben. És nem azért, mert akkora alkoholista lennék, de sajnos tapasztaltam, hogy ugyanannyira haza vág a fű is, ha ész nélkül tolod. És ha bele mélyülsz, akkor anélkül sem tudsz élni, idegroncsot csinál belőled. Na mindegy, tartsa be mindenki a mértéket és akkor nincs gond. :)

Isco mellett meg jó, hogy teljes mellszélességgel kiálltam, erre... :mrgreen: Mondjuk érthető. De ha a Baecaban köt ki, akkor az egyik kedvenc játékosból az wgyik legutáltabb lesz... :(
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62878
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2017. február 3., péntek 13:35

Veidt írta:Egyebkent ez az egyik legnagyobb elterjesztett hulyeseg hogy az alkohol elpusztitja az agysejteket. Vagyis nem hulyeseg, csak eppen 40 évnyi masszív alkoholizmus kell hozza.
Valakinek pia sem kell hozzá :lol:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
MesQueUnClub
Hozzászólások: 2913
Csatlakozott: 2014. október 21., kedd 23:29
Kedvenc játékosaid: Ronaldinho, Ronaldo, Zizou, Kaká, Messi, Eto'o, CR, Deco
Kedvenc csapatod: Barca

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: MesQueUnClub » 2017. február 3., péntek 13:31

Veidt írta:Egyebkent ez az egyik legnagyobb elterjesztett hulyeseg hogy az alkohol oli az agysejteket. Vagyis nem hulyeseg, csak eppen 40 évnyi masszív alkoholizmus kell hozza, nem nehany este.
Ettől függetlenül mind a 2 karos nagy mennyiségben, hollandok is felismerték, hogy a könnyű drogok semmivel nem rosszabbak mint az alkohol és az se mindegy, hogy az állam mennyi adót nyer belőle, mintha az a pénzt ezeknek a felkutatására kene költeni.
♠Ronaldo♣Ronaldinho♥Zidane♦

Avatar
Veidt
Hozzászólások: 1780
Csatlakozott: 2016. február 27., szombat 20:58
Kedvenc játékosaid: guti, de rossi, arbeloa
Kedvenc csapatod: real madrid

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Veidt » 2017. február 3., péntek 13:27

Egyebkent ez az egyik legnagyobb elterjesztett hulyeseg hogy az alkohol elpusztitja az agysejteket. Vagyis nem hulyeseg, csak eppen 40 évnyi masszív alkoholizmus kell hozza.
JUANITO MARAVILLA

LM19 - TK8 :sziv:

Avatar
MesQueUnClub
Hozzászólások: 2913
Csatlakozott: 2014. október 21., kedd 23:29
Kedvenc játékosaid: Ronaldinho, Ronaldo, Zizou, Kaká, Messi, Eto'o, CR, Deco
Kedvenc csapatod: Barca

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: MesQueUnClub » 2017. február 3., péntek 13:21

Szerintem nincs értelme feszegetni a thc es az alkohol agyra gyakorolt hatásában levő különbségeket, mert az első serkenti a gondolkodást, a másik pedig gyilkolja az agysejtekre, az első sem nagy mennyiségben és minden nap értve. Engem nem zavar pl ha valaki nevet mellettem, az mar annál jobban ha hőbörög es érthetetlen nyelven ordítva beszél.
♠Ronaldo♣Ronaldinho♥Zidane♦

Avatar
ericco
Hozzászólások: 4290
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 8:46
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Philadelphia Flyers
Tartózkodási hely: Pozsony, Vágsellye
Kapcsolat:

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: ericco » 2017. február 3., péntek 13:19

Realista24 írta:Statisztika szerint Cé is parádés :mrgreen:
Ja, de nála az, amit látunk, nem támasztja alá a statisztikát :mrgreen:
Merci Zizou!

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62878
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2017. február 3., péntek 13:17

ericco írta:
Realista24 írta:Jah, van aki azt mondja a kólától sincs semmi baja, ha orron át fogyasztja. Attól még nem igaz.
Azt nem tudom, nem is a kóláról volt szó. De részeg embert vagy csoportot láttam már magából kikelve randarílozni, befüvezetett pedig soha. És a statisztikák is ezt mutatják.
Statisztika szerint Cé is parádés :mrgreen:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
ericco
Hozzászólások: 4290
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 8:46
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Philadelphia Flyers
Tartózkodási hely: Pozsony, Vágsellye
Kapcsolat:

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: ericco » 2017. február 3., péntek 13:16

Realista24 írta:Jah, van aki azt mondja a kólától sincs semmi baja, ha orron át fogyasztja. Attól még nem igaz.
Azt nem tudom, nem is a kóláról volt szó. De részeg embert vagy csoportot láttam már magából kikelve randarílozni, befüvezetett pedig soha. És a statisztikák is ezt mutatják.
Merci Zizou!

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62878
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2017. február 3., péntek 13:08

ericco írta:
Realista24 írta:Nem mondtam, hogy nem, csak nevetségesnek tartom az arányokat. Van egy tízszeres szorzó közte, plusz kitiltás.
Jó, a spanyoloknál tök normális a füvezés, de ha az utcán megiszol egy sört akkor olyan szemekkel néznek rád, hogy botrány...rendőr mellett is füvezhetsz nagyjából, de inni nem ihatsz? Logikus ez?
Amikor megnyertük a bl-t és a Cibelesen vártunk úgy 7 órát, mellettünk mindenki non-stop szívott, nekünk rá sem kellett durrantani, de így is megbuktunk volna egy teszten.
Csak feltűnt a spanyoloknak, hogy a társadalomra és a közrendre sokkal negatívabb hatásai vannak az alkoholnak, mint a fűnek. Egy részeg banda egész komoly károkat tud okozni, de egy betépett aligha...
Jah, van aki azt mondja a kólától sincs semmi baja, ha orron át fogyasztja. Attól még nem igaz.
Ezen nincs sok értelme vitázni. Mindeki amellett fog kiállni, amit többnyire fogyaszt. A spanyolok kicsit szabadabb szelleműek, igaz. Szerintem egyiket sem kéne ilyen drasztikusan bűntetni.
Egyikkel sem élek, hoppá.

Amúgy, elmentek hatan meccsre, bevisztek fejenként egy sört. Aki beviszi, lebukik, 3000 euró és eltiltás. Tényleg logikus.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

besteve7
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 10:12
Kedvenc játékosaid: Raúl, Casillas, Falcaó
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: besteve7 » 2017. február 3., péntek 13:05

Berti írta:Szimpatikus, hogy jobban bűntetik az alkoholos dolgot, mint ha valaki elszív egy cigit. Kétlem, hogy az utána menne hőbörögni a biztonságiaknak vagy dobigálna az emberek közé cuccokat. BIGUP :D
Jó csak ez elég nagy túlzás, attól h megiszok egy két sört, még nem fogok kukákat gyújtogatni, meg embereket molesztálni stb.

Avatar
ericco
Hozzászólások: 4290
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 8:46
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Philadelphia Flyers
Tartózkodási hely: Pozsony, Vágsellye
Kapcsolat:

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: ericco » 2017. február 3., péntek 13:02

Realista24 írta:Nem mondtam, hogy nem, csak nevetségesnek tartom az arányokat. Van egy tízszeres szorzó közte, plusz kitiltás.
Jó, a spanyoloknál tök normális a füvezés, de ha az utcán megiszol egy sört akkor olyan szemekkel néznek rád, hogy botrány...rendőr mellett is füvezhetsz nagyjából, de inni nem ihatsz? Logikus ez?
Amikor megnyertük a bl-t és a Cibelesen vártunk úgy 7 órát, mellettünk mindenki non-stop szívott, nekünk rá sem kellett durrantani, de így is megbuktunk volna egy teszten.
Csak feltűnt a spanyoloknak, hogy a társadalomra és a közrendre sokkal negatívabb hatásai vannak az alkoholnak, mint a fűnek. Egy részeg banda egész komoly károkat tud okozni, de egy betépett aligha...
Merci Zizou!

Avatar
Berti
Hozzászólások: 3461
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 20:57

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Berti » 2017. február 3., péntek 13:02

Ezen nincs sok értelme vitázni. Mindeki amellett fog kiállni, amit többnyire fogyaszt. A spanyolok kicsit szabadabb szelleműek, igaz. Szerintem egyiket sem kéne ilyen drasztikusan bűntetni.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62878
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2017. február 3., péntek 12:58

csabi* írta:
Realista24 írta:Nagyon jó üzenet, hogy inkább drogozz, mint igyál. :roll:
mondjuk az alkohol legalább annyira drog, mint a fű
Nem mondtam, hogy nem, csak nevetségesnek tartom az arányokat. Van egy tízszeres szorzó közte, plusz kitiltás.
Jó, a spanyoloknál tök normális a füvezés, de ha az utcán megiszol egy sört akkor olyan szemekkel néznek rád, hogy botrány...rendőr mellett is füvezhetsz nagyjából, de inni nem ihatsz? Logikus ez?
Amikor megnyertük a bl-t és a Cibelesen vártunk úgy 7 órát, mellettünk mindenki non-stop szívott, nekünk rá sem kellett durrantani, de így is megbuktunk volna egy teszten.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

csabi*
Hozzászólások: 3467
Csatlakozott: 2013. augusztus 8., csütörtök 23:00
Kedvenc játékosaid: zizou, marcelo, modric
Kedvenc csapatod: los blancos.

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: csabi* » 2017. február 3., péntek 12:52

Realista24 írta:Nagyon jó üzenet, hogy inkább drogozz, mint igyál. :roll:
mondjuk az alkohol legalább annyira drog, mint a fű
Kép

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62878
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2017. február 3., péntek 12:49

Nagyon jó üzenet, hogy inkább drogozz, mint igyál. :roll:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Berti
Hozzászólások: 3461
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 20:57

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Berti » 2017. február 3., péntek 12:47

Szimpatikus, hogy jobban bűntetik az alkoholos dolgot, mint ha valaki elszív egy cigit. Kétlem, hogy az utána menne hőbörögni a biztonságiaknak vagy dobigálna az emberek közé cuccokat. BIGUP :D

csabi*
Hozzászólások: 3467
Csatlakozott: 2013. augusztus 8., csütörtök 23:00
Kedvenc játékosaid: zizou, marcelo, modric
Kedvenc csapatod: los blancos.

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: csabi* » 2017. február 3., péntek 12:35

realistahuni írta:
Egy harmadik szurkolót drogfogyasztáson kaptak, ezért HÁROMSZÁZ (!!) eurós büntit kapott, kitiltásról nem szól a történet. Ejnye-bejnye!
Én mikor voltam kicsit meglepődtem mikor a tag full lazán szívta a jointot a stadion mellett űlve. :mrgreen:
De akkor úgy látom ott ez nem nagy szám. :lol:
mondjuk ha csak füvet szívott én megértem, hogy kevesebbet szabnak ki rá, mint aki alkoholt visz be
Kép

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9612
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: KAG » 2017. február 3., péntek 12:34

Jobban megéri... :lol:

The Grand Tourban volt egy németországos rész, ahol szintént a hülye büntetésekről beszéltek.

Ha letolod az előtted lévő csoszogót, akkor valami több ezer euro meg sok büntető pont a jogsiba.
Ha jobbról kielőződ akkor fele annyi pont és pénz.
Ha kimész a leállósávba és ott előzöd ki, akkor meg csak negyed annyi pénz és 0 büntető pont.

:lol: :lol:

Vannak értelmes szabályok a világban.
ZIDANE


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 157 regisztrált és 0 vendég