Mozi, filmek

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Faust » 2013. augusztus 17., szombat 15:18

15 perc hírnév, névelírással. :mrgreen:

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2807
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: soadroli » 2013. augusztus 17., szombat 12:49

Remy írta:Rémálom az Elm utcában [remake]
1/10
:lol: Én ezt láttam elsőnek, annyira nem volt szar. De a jótól is messze van. A régiekből még csak az elsőt láttam, de nekem az se tetszett igazán.
Kép

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27247
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. augusztus 17., szombat 12:23

Rémálom az Elm utcában [remake]

Ritka, amikor egy remake jól sül el, mert az esetek 99%-ban csúfos végeredmény születik, és a nézők, valamint a kritikusok is porig alázzák az adott alkotást. Nincs egy máshogy a Rémálom az Elm utcában című horrornál sem, ami annyira rossz lett, hogy ha megnézetnék Freddy Kruegerrel, akkor a sorozatgyilkos énjét levetkőzné és elmenni virágárusnak.

Freddy Krueger élete a gyilkolásról, és a kegyetlenségről szólt, ám amikor a város fellázadt ellene, akkor sikerült őt eltenni láb alól, legalábbis egy ideig. Freddy visszatért a halálból és az álmokon keresztül áll bosszút az Elm utca lakóin, ráadásul gonoszabb, mint valaha…

Wes Craven klasszikusa se kerülhette el azt a szégyent, hogy a megalkotott műremekét újraforgassák. Az új rendező Samuel Bayer kapta azt a megtiszteltetést, hogy hozzányúlhat a klasszikushoz, ám azt elfelejtették neki mondani, hogy „Vigyázz, mert a szint nagyon magas”. Nem is sikerült neki jó munkát végeznie, mert a végeredmény minden tekintetben alulmúlta a legminimálisabb várakozásokat is. De még mindig nem a rendezés, operatőri munka, vagy a forgatókönyv a legnagyobb hibája a filmnek, mert alapjába véve azzal nem lett volna akkora gond, HA a főgonosz személye legalább megközelíti Robert Englundét. Ez ugyebár nem sikerült, sőt annyira gyenge lett az új Freddy, hogy a rajongók szinte csak röhögni tudnak rajta.

Az első rész 1984-ben készült, és akkor a sminkesek zseniális munkát végeztek Englundon, és elképesztő mennyire rémisztő képet varázsoltak a karakternek. Persze mellé kellett a színész bravúros játéka is, mely egészen odáig vezetett, hogy Englund teljes mértékben összeforrott a karakterrel. No ezt Jackie Earle Haley nem mondhatja el magáról. Az új színész nem elég, hogy rosszul játszott, még az elmaszkírozása is katasztrófa volt. Freddy nem rémisztő volt, hanem idióta. Minden olyan személyiségjegyet kiöltek a karakteréből, ami miatt az évek során a horrorfilmek egyik leghíresebb főgonoszá válhatott. Hiányzott belőle a pszichopata jellem, hiányzott tőle az a fekete humor, ami miatt igazi gonosszá válhatott. Ebben a 2010-es filmben Freddy nem csinált mást, mint megjelent, ölt, majd eltűnt. Semmi kisugárzása nem volt, nem lehetett félni tőle, és ez óriási hiba, amikor egy klasszikus horrorikonról beszélünk.

A Rémálom az Elm utcában remake nem több, mint egy selejtes áru, ami ha a kezünk közé kerül, akkor az első szemetesbe belevágjuk. Bayer egyszerűen megölte a klasszikus szériát ezzel az alkotással, és így bátran sorolhatjuk azon filmek közé az új Rémálmot, amik sokkal jobban tették volna, ha el sem készülnek, de még csak ötletnek sem merülnek fel. A film nálam 1/10-es, de ha nem ismerném az eredeti sorozatot, akkor belőném egy erős 3/10-re. Ha valaki horrort keres, akkor ne erre essen a választása.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. augusztus 17., szombat 11:29

András93 írta:Inkább spoilerbe írom. Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!
Inkább sírtam.

Ezért mondom, ízlések és pofonok. Én meg szanaszét röhögöm az agyam 20X-ra is a Top Secreten vagy épp az Airplane-en.

Avatar
rafael23
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 0:02
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: SU

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: rafael23 » 2013. augusztus 17., szombat 4:36

Scary MoVie- cápás poén volt a legjobb többi egy nagy szar meg a terhességi tesztes apps meg még a Cezar elment 1/10

Avatar
András93
Hozzászólások: 1650
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:14
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: András93 » 2013. augusztus 17., szombat 1:30

Remy írta: :vivo: miről beszélsz? a Rémálom az Elm utcában sorozat egészen a 6. részig királyság B-) a 7. és a remake egy kalap szar.
Azt nem mondtam, hogy egy kalap szar (bár nem sokkal jobb :mrgreen: ), csak azt, hogy gay. Főszereplő srácnak nem gyenge hajlamai vannak. Nem is értem mit akartak ezzel a jó kis első rész után. Amúgy majd biztos megnézem a többit is, a Péntek 13 szériát is végignéztem, ott is mik voltak már a végén. :ozil: :lol:
nmate írta:De van. Ezért utálom ezt a gyökeret :lol: Igazi alpári paraszt poénok, amik 1x elmegy, utána már lapos és erőltetett.
Inkább spoilerbe írom. Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Most mond, hogy nem nevettél, mikor Paula Abdult leülteti egy mexikóira, majd megkéri, hogy beszéljen a humanitárius tevékenységeiről. Vagy mikor az örökbefogadott gyerekét fotóztatja, és ahhoz keres más gyerekeket.
Mondjuk Sacha Baron Cohen elég direktbe tolja. Borat ugyanez. Megértem ha valakinél ez kicsapja a biztosítékot, Brünonál különösen. :)

Amúgy ilyen elborult horror-vígjátékból tudom ajánlani az Alferd Packer: The Musicalt vagy más címen Cannibal! The Musical. Trey Parker és Matt Stone (South Park), és erősen zs-kat, úgyhogy csak óvatosan. :mrgreen:

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27247
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. augusztus 17., szombat 0:48

lordgabi írta: Én nem vagyok egy nagy vígjáték szakértő, de az előző négy mindegyikén tudtam jó nagyokat röhögni, és összességébe véve szeretem is a sorozatot, majd kiderül mit hoz az V. rész.
első kettő nálam a top vígjátékok között szerepel. A 3 mégy úgy ahogy nézhető, a 4.-hez már alkohol kell, az 5.-hez meg... ahhoz semmi, azt nem szabad megnézni.

neeem baj szedjétek csak >:] (Én szóltam előre :mrgreen: )

amint megnéztétek egy rövid összefoglalót kérek mindenkitől :D
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6670
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: pheco » 2013. augusztus 17., szombat 0:45

mocsok írta:még csak a horrora akadva egyet láttam. arra se nagyon emlékszem már.
de most komolyan meghoztad a kedvem hogy megnézzem az összeset. :D
Az első meg a második rész az epic. Imádom őket :mrgreen: Igazából a harmadik is jó, a negyedik is nézhető. Le is kaptam az ötödiket, szerintem holnap meg is nézem.

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6459
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2013. augusztus 17., szombat 0:42

Remy írta:Senki ne nézze meg! 1/10
Épp most érkezik... :x
Én nem vagyok egy nagy vígjáték szakértő, de az előző négy mindegyikén tudtam jó nagyokat röhögni, és összességébe véve szeretem is a sorozatot, majd kiderül mit hoz az V. rész.

Nálam 1/10-es film a Gonosz halott 1, szinte ugyanez a szint a Náci zombik. :cens:
Egyébként van több érdekes horror-vígjáték kategóriájú film, amelyen tényleg szakadtam, és jó filmélmény volt, de ezek csak mínuszok voltak az életemből.
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
mocsok
Hozzászólások: 2240
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:43
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: mocsok » 2013. augusztus 17., szombat 0:10

még csak a horrora akadva egyet láttam. arra se nagyon emlékszem már.
de most komolyan meghoztad a kedvem hogy megnézzem az összeset. :D

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27247
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. augusztus 16., péntek 23:41

András93 írta: Az Elm utca 2, na az ultragay.
:vivo: miről beszélsz? a Rémálom az Elm utcában sorozat egészen a 6. részig királyság B-) a 7. és a remake egy kalap szar.

apropó szar...

Horrorra akadva 5

„Ha bármit is tanulhattunk belőle az az, hogy az emberi faj borzasztóan szánalmas, és a majmoknak kell uralniuk a Bolygót!” – Mondta a narrátor a filmben. Nos, igaza is van, legalábbis ha azt a réteget fókuszáljuk be, akik megalkották ezt a filmnek nevezett borzadályt!

Most jönne az a bekezdés, ahol a történetről írok, de ez most kimarad, mert ilyen egyszerűen nem létezik ebben a filmben, és akárhogy is nézem ez még egy pozitív dolog, mert ezt legalább nem rontották el. A forgatókönyvírók, David Zucker és Pat Proft (akik amúgy olyan filmeknél segédkeztek korábban, mint a Rendőrakadémia, Csupasz pisztoly) az elmúlt években készült filmeket, a Fekete hattyú, Eredet (!), Mama, Ház az erdő mélyén, Evil dead, és a Majmok bolygója című alkotásokat vették alapul, és azokból ollóztak össze valamit, amivel szórakoztatni próbálták a nézőket.

A Horrorra akadva széria az új évezred egyik legkedveltebb vígjátékává vált az évek során, mert a bugyuta, idétlen poénokat úgy rendezték meg a Wayans tesók, hogy azok a legjobb pillanatban, a legnagyobbat szóljanak. Ez tartott is egészen a 2. részig, majd a sorozat egy elképesztő szintű mélyrepülésbe kezdett, aminek a mélypontja a most értékelt 5. rész. Ez egyszerűen pocsék. A rendező, Malcolm D. Lee az összes létező helyen elrontotta ezt a filmet. Sehol egy ütős poén, sehol egy vicces karakter, sehol egy értékelhető pont. A Horrorra akadva 5 egy olyan film, amivel már kínozni lehet, és akárhogy is nézem legálisan. Legszívesebben a rendezőt, és vele együtt az egész stábot leültetném a filmvászon elé, majd egymás után lejátszanám nekik ezt a filmet, egészen addig, amíg ordítva ki nem jönnek a teremből.

Az első 2 résznek volt egyfajta varázsa, ami miatt a röhögőgörcs már akkor is ránk jött, amikor nem történt semmi vagy elég volt meglátnunk Kurtát. Itt ilyen nincs, itt nincs olyan elem, ami szórakoztatna bennünket. Ashley Tisdale, Simon Rex, Snoop Dogg, Charlie Sheen, Lindsay Lohan jelenléte is inkább katasztrófa volt, mintsem vicces.

Nem is írok róla többet, mert szánalmas, hogy néha miket neveznek filmnek manapság, ráadásul 20 millió volt a költségvetés. Ezt az összeget inkább egy ambiciózus rendezőpalántának kellett volna adni, aztán hátha kisül belőle egy jó film. Ennél úgysem lett volna rosszabb. Senki ne nézze meg! 1/10
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. augusztus 16., péntek 23:35

De van. Ezért utálom ezt a gyökeret :lol: Igazi alpári paraszt poénok, amik 1x elmegy, utána már lapos és erőltetett.


Szerintem. Persze ízlések és pofonok.

Avatar
András93
Hozzászólások: 1650
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:14
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: András93 » 2013. augusztus 16., péntek 23:13

Brüno. Na az 1/10. Hányinger fos.
Nincs humorérzéked. :(
Ajánlhatná valaki a filmklubban. :lol:

Az Elm utca 2, na az ultragay.

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7332
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2013. augusztus 16., péntek 22:42

Brüno. Na az 1/10. Hányinger fos.
Én anno megnéztem mert az volt a legseedeltebb film bilódon. :lol:

ultra gay film az biztos.
Love football, hate antifa.

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Faust » 2013. augusztus 16., péntek 22:25

De, tudom. A Spawn nem az. :lol: Büdös nagy trágya, nem is emlékszem, mikor láttam rosszabbat. Még a Sharknado is túlszárnyalja, azon legalább visítottam a röhögéstől - igaz, nem voltam józan.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27247
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. augusztus 16., péntek 22:21

Faust írta:Spawn. :mrgreen:
Nem tudod te mi a jó :mrgreen:

Amúgy egy R-ratedes remaket igazán csinálhatnának már belőle... :roll:
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Faust » 2013. augusztus 16., péntek 22:15

Spawn. :mrgreen:

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. augusztus 16., péntek 22:14

Brüno. Na az 1/10. Hányinger fos.

Meg a Kis Vuk is.

Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2013. augusztus 16., péntek 22:09

Szerintem nem volt 1/10-es. Max. rossz a hangulatod hozzá. 3-at bőven lehet rá adni.
Ha 1/10-es kell akkor:

The Cloth (bár ez inkább 1,5-es.)
Ghostquake :lol:

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27247
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. augusztus 16., péntek 20:57

Nagyon úgy néz ki, hogy újabb 1/10-es filmmel bővül az IMDB listám... Ez a Horrorra akadva 5 egy nézhetetlen szar. Csak a kritika miatt folytatom. Katasztrófa.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 54 regisztrált és 0 vendég