Mesut Özil - 10

Archívum
Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8195
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: Mesut Özil - 10

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2013. április 27., szombat 13:17

biztos vagyok benne, hogy egy szisztéma váltás nagyban megváltoztatná az ő játékát is pozitív irányban
nekem konkrétan tetszik, ahogy a válogatottban játszik, míg itt ez a kontrázós szar szabályozza a képességeit
le kell tenni a labdát a földre, szépen járatni, és akkor sok játékos játéka feljavulhat
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
Eszterke
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 20:25
Kedvenc játékosaid: Mesut Özil, Luis Figo, Sheva, Kaká, Torres, Navas, Reus

Re: Mesut Özil - 10

HozzászólásSzerző: Eszterke » 2013. április 27., szombat 13:15

nmate írta:Én két problémát látok nála, egyikkel sem a képességeit kritizálnám.
1. Padra kéne baszni végre egy kicsit, mert igen elkényelmesedett.

2. Mourinho szisztémája korlátozza kicsit Özilt, én még egy évet mindenképpen adnék neki az új edzővel. Lehet, hogy nem világklasszis, de jó játékos és hasznos tagja lehet egy új koncepciójú csapatnak.

Ja, és a legnagyobb baj, hogy saját magát sem kezeli a helyén Mesut.
És ennyi. Megfogalmaztad mindazt, amit erről az emberről tudni kell. Szerintem lehetne stabil kezdő: ha tisztában lenne a saját képességeivel, korlátaival, és a helyével. Mert hát kedves Özilünknél is fellépett a hűdefaszagyerekvagyok-szindróma.
Egyébként tényleg nem tudja jól lekezelni a hosszú labdákat, főleg, ha lendületből érkezik rájuk, de hát gondolom kis gyakorlással ez is megoldható lenne, aztán látnánk tőle olyan meccseket, mint amikor a válogatottban tolja.
hehe írta:pfejj, már attól hányingerem van, hogy a topikjába kell írnom
Akkor ne tedd. :mrgreen:
na, nem komolyan mondom, csak magas labda volt
Real Madrid means triumph in victory and triumph in loss. Real Madrid was yesterday, it is today and it will be tomorrow. Real Madrid are words that I still do not know how to express.

Avatar
Csabi
Hozzászólások: 10048
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 12:50
Kedvenc játékosaid: Figo, Cristiano Ronaldo, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

Re: Mesut Özil - 10

HozzászólásSzerző: Csabi » 2013. április 27., szombat 13:00

Özil nagyon fasza lenne 12. embernek. A spanyol kiscspatokat is meg kell vernünk majd jövőre. De hogy stabil kezdő...

Avatar
Matt009
Hozzászólások: 1909
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:44
Kedvenc játékosaid: Casillas, Higuain, Varane, Modric, Özil NEM
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mesut Özil - 10

HozzászólásSzerző: Matt009 » 2013. április 27., szombat 12:54

gutinak sosem voltak labdakezelési gondjai, sosem volt az hogy pikkpakk akárki elszedi tőle a labdát
Akkoriban még sok játékos volt olyan, akinek nem volt gondja a labdakezeléssel. Ma már ez nincs így.

Gutiról meg annyit, hogy láttuk mi lett, amikor ő volt a karmester. A gyengébbeket lefociztuk párszor, de a komoly ellenfeleket, ahol Guti rendesen volt fogva, vagy épp nem volt kedve futni, akkor az egész csapat egy kalap szar volt. Nem érdemes kettejüket összehasonlítani, mert Guti potensebb játékos volt, Özil azonban kevésbé rapszodikus. A baj az, hogy idén csak a gyenge formáját látjuk konstansan.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mesut Özil - 10

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. április 27., szombat 12:50

Én két problémát látok nála, egyikkel sem a képességeit kritizálnám.
1. Padra kéne baszni végre egy kicsit, mert igen elkényelmesedett.

2. Mourinho szisztémája korlátozza kicsit Özilt, én még egy évet mindenképpen adnék neki az új edzővel. Lehet, hogy nem világklasszis, de jó játékos és hasznos tagja lehet egy új koncepciójú csapatnak.

Sokan nem kezelik itt a helyén őt, főleg az első éve miatt valakikben megragadt, hogy ő mekkora spíler, pedig nem az. Továbbá hehe álláspontja is igen szélsőséges :D
Ja, és a legnagyobb baj, hogy saját magát sem kezeli a helyén Mesut.

Avatar
hehe
Hozzászólások: 7035
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:50
Kedvenc játékosaid: el fenomeno.
Kedvenc csapatod: a 6X-os vb.
Tartózkodási hely: nuthouse.

Re: Mesut Özil - 10

HozzászólásSzerző: hehe » 2013. április 27., szombat 12:39

Guti is hasonló volt ebből a szempontból (futball szempontból Özil még csak magázhatja), csak ő minden második meccsen hozta a formáját, vagy egy-két zseniális passzt. Mégis minden szurkoló elfogadta, hogy ő a Real Madrid 12. játékosa.
Ehhez képest Özil szezononként lehoz 10-12 vállalható teljesítményt, amikor 20 percnél tovább van játékban az egész meccsen.
fúú ezzel nagyon nem értek egyet.

persze cserejátékos volt alapvetően, de ez is mutatja hogy manapság egy jóval gyengébb képességű játékos felhúzhatja a 10-es mezt, okádék.
gutinak sosem voltak labdakezelési gondjai, sosem volt az hogy pikkpakk akárki elszedi tőle a labdát. ezzel szemben ez a az ember, pfejj, már attól hányingerem van, hogy a topikjába kell írnom
Kép
Kép
Kép

Avatar
ericco
Hozzászólások: 4290
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 8:46
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Philadelphia Flyers
Tartózkodási hely: Pozsony, Vágsellye
Kapcsolat:

Re: Mesut Özil - 10

HozzászólásSzerző: ericco » 2013. április 27., szombat 12:25

hehe írta:ne szépítsük már, vérbeli balfasz az emberünk, akinek havonta 1-2 felvillanása van, amúgy zéró.
Guti is hasonló volt ebből a szempontból (futball szempontból Özil még csak magázhatja), csak ő minden második meccsen hozta a formáját, vagy egy-két zseniális passzt. Mégis minden szurkoló elfogadta, hogy ő a Real Madrid 12. játékosa.
Ehhez képest Özil szezononként lehoz 10-12 vállalható teljesítményt, amikor 20 percnél tovább van játékban az egész meccsen.
Az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy ő az egyik, akinek hihetetlenül megnehezíti a dolgát a taktika. Akárkinek, aki azon a poszton játszik. De több kell tőle, jóval több. Benzemához hasonlóan ezt az évet még megkapná tőlem a bizonyításra.
Cserébe meg kérném Hazardot meg Ramirest
Egy az egyben. Deal. :D
Merci Zizou!

Avatar
torjack
Hozzászólások: 3428
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:48
Kedvenc játékosaid: R9, Zizou, Raúl, RC, San Iker, Redondo, Hierro, Xabi, Ramos, CR7
Kedvenc csapatod: RMCF, Fradi,Nationalelf

Re: Mesut Özil - 10

HozzászólásSzerző: torjack » 2013. április 27., szombat 12:18

Hát,mi tagadás, nem lőném főbe magam, ha José magával vinné a cselzihez. A másik kamunémet Khedirával együtt. Cserébe meg kérném Hazardot meg Ramirest :D

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27247
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mesut Özil - 10

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. április 27., szombat 12:17

hehe írta:ne szépítsük már, vérbeli balfasz az emberünk, akinek havonta 1-2 felvillanása van, amúgy zéró.
kár hogy rajtunk marad, mert túlértékeli a média...
Majd 2014-ben egy jó kis Brazil - Német meccsen pont az ő góljával jutna tovább a Német válogatott. Na, akkor lennék kíváncsi a reakciódra :D

amúgy érdekes módon a válogatottban parádézik az összes meccsen, itt meg vannak flop meccsei. Oké, hogy több meg minden, de mégis más. Valószínűleg a szuperjó ívelgetős szarunk nem tetszik neki, amit meg is értek.

Jön Ancelotti helyreteszi a csapatot (remélhetőleg), aztán Özil is parádézni fog. Ebben biztos vagyok.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
hehe
Hozzászólások: 7035
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:50
Kedvenc játékosaid: el fenomeno.
Kedvenc csapatod: a 6X-os vb.
Tartózkodási hely: nuthouse.

Re: Mesut Özil - 10

HozzászólásSzerző: hehe » 2013. április 27., szombat 12:11

ne szépítsük már, vérbeli balfasz az emberünk, akinek havonta 1-2 felvillanása van, amúgy zéró.

kár hogy rajtunk marad, mert túlértékeli a média...
Kép
Kép
Kép

Avatar
Galacticos
Hozzászólások: 6609
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:58

Re: Mesut Özil - 10

HozzászólásSzerző: Galacticos » 2013. április 27., szombat 11:14

El Unico írta:
Tegnap is Diego López konkrétan úgy ugratta ki, h szembe lehetett volna a kapussal, ha nem a mögötte álló védőnek veszi le a labdát, labda kezeléshez meg nem kellenek társak....sajna ilyeneken mennek el meccsek.
Pont ez a baj. Miért kell ívelgetett labdákkal játszani? Miért nem lehet földön? Őt is érinti ugyanaz,ami Modricot is,ha átíveljük a középpálya felett a labdákat,akkor egy támadással kevesebb,ami átmegy Özilen,egy eséllyel kevesebb,hogy ad egy jó indítást.

A rendszerrel van a baj. Özil is tud sokkal jobban játszani,ha megfelelő a taktika,és ha megfelelő társakkal van körülvéve. Nem igaz,hogy nem látjátok. Ez a srác jól tud focizni,összetehetjük a kezünket,hogy nálunk van.

Nincs megbecsülve,de remélem eladjuk őt,mert nem ezt érdemli,játszhat itt 10-es mezben bárki,jöhet ide Neymar,Ganzo,Lucas,Hazard,Agüero,Pogba,Vidal,Touré,Reus,Götze,Falcao,tök mindegy,ha ez a rendszer marad,és ezzel a hozzáállással fogunk hétről hétre pályára lépni, SEMMIT nem fogunk elérni, CSAPAT meg soha nem leszünk...
hát én ezt most nagyon nem értem.
oké azt felfogtam hogy ne íveljük át a középpályát mert így modric hasznavehetetlen ezt adom. de amikor egy kapus átíveli kirúgásból az egész pályát és özil nagyszerűen kiugrik (mert igen az szép volt, a védők méterekre lemaradva tőle) akkor ne hogy már a rendszer hibája legyen hogy nem magának veszi le a labdát hanem a mögötte futó védőknek. akiknek egyébként esélyük se lett volna ha özil maga elé teszi, akkor szemben áll a kapussal.
és nézd meg ezt. ez a rendszer hibája?
megértem ha mezőnyben ha rajta van egy védő akkor ne magasan kapja a labdát mert lássuk be nincs túl sok esélye egy keményebb, jó felépítésű védővel szemben, de amikor méterekre van tőle mindenki és akkor pattan el tőle az nagyon idegesítő. és ráadásul ezek fontos gólok lehettek volna.

Avatar
Eszterke
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 20:25
Kedvenc játékosaid: Mesut Özil, Luis Figo, Sheva, Kaká, Torres, Navas, Reus

Re: Mesut Özil - 10

HozzászólásSzerző: Eszterke » 2013. április 25., csütörtök 20:54

Tádám írta:Én meg tegnap CR-en, és Lópezen kívül senkit nem láttam, aki akart, akiben volt tűz... és ez nagyon szomorú.
Özil is csak lézengett a pályán.. 2. bekapott gól után is mindenki összeomlott.
Adom, amit mondasz. De hát egyik se nagyon bírt semmit csinálni egymagába. Az egyik előtt semmi nem volt, a másik mögött meg csak az ördögszekeret fújta az észak-amerikai szél.

De hogy ne maradjak offon. Nagyon vicces itt visszaolvasgatni a hozzászólásokat. Mert Özil mindent csinált tegnap, csak küzdeni nem küzdött (15 perc után nyakon vágtam volna, aztán 10 kör futás, hogy elgondolkodjon az életén), persze más se.

Viszont a másik fele meg az, hogy a szimpatizánsokon állandóan ott a szemellenző, akik meg nem szeretik, azok sosem látják, ha jól/jobban teljesít, vagy tényleg igenis ki kell emelni a nevét, mert miatta (is) lett olyan a meccs, amilyen. Ettől eltekintve, én most morientesnek adok igazat, ha már a meccsről van szó. Rohadtul semmit nem csinált.
Real Madrid means triumph in victory and triumph in loss. Real Madrid was yesterday, it is today and it will be tomorrow. Real Madrid are words that I still do not know how to express.

Avatar
Tádám
El Siete
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:28
Kedvenc játékosaid: Raúl, Pipita, Morientes, Zidane
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Újpest
Tartózkodási hely: Vác
Kapcsolat:

Re: Mesut Özil - 10

HozzászólásSzerző: Tádám » 2013. április 25., csütörtök 16:38

Én meg tegnap CR-en, és Lópezen kívül senkit nem láttam, aki akart, akiben volt tűz... és ez nagyon szomorú.
Özil is csak lézengett a pályán.. 2. bekapott gól után is mindenki összeomlott.
Rengeteg klubnak van komoly történelme, de csak egyetlen klub írja a történelmet... Hala Madrid!

Hierro azt mondta: "Raúl egy Ferrari, amely idővel mindenkit le fog hagyni."- Igaza volt !

VARANE

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Mesut Özil - 10

HozzászólásSzerző: morientes » 2013. április 25., csütörtök 16:25

Örülök, hogy sikerült felfognod, hogy szerintem sem játszott jól. :agree:
Kár tovább vitázni. 

Istenem...
Szóval sem írtam hogy szerinted jól játszott.Csak épp megkérdeztem,hogy mi volt az az akarás amit te rajta láttál.Mert nekem meg pont az volt a legnagyobb bajom vele hogy rajta látszott a leginkább,hogy még csak nem is akart.De észérvek,logikus indoklás helyett csak olyat írsz,gúnyosan,hogy persze nekem csak ez jött le az egészből.Hát nemtom minek kellett volna még lejöjjön, azon kívül hogy mindig van mentség ha Özil gyenge.

Ezt az "istenemezést" meg felejtsük el,mert a személyeskedést még árnyalt formába is csak nehezen tudom elviselni.Leginkább sehogy...
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
Legkisebbtobi
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 7:42

Re: Mesut Özil - 10

HozzászólásSzerző: Legkisebbtobi » 2013. április 25., csütörtök 16:20

hietetlen hogy egy ekkora 0 jatekost akinek max agya van a jatekhoz, tehetsege nem sok ennyire vedeni kell. felolem o is mehet amerre lat hozni kell helyere egy masikat. nem potolhatatlan.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27843
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Mesut Özil - 10

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2013. április 25., csütörtök 16:00

http://sphotos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-a ... 1902_n.jpg
facebook poszt, tényleg jobb volt Modric.

de valószínűleg ti látjátok jobban.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7332
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: Mesut Özil - 10

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2013. április 25., csütörtök 15:55

Azzal a legkönnyebb jönni, hogy más is szar volt. Még az idegesít, hogy ugye most lőtt két-két gólt a Betisnek meg a Levantenak, jöttek a cikkek tonnaszámra mindenhonnan, hogy na igen, most csúcsformában van, ő lehet a kulcs stb.
Ehhez képest legtöbbször a gyengék közt van az ilyen meccseken, kevésszer ő a legszarabb az biztos(khedira gondoskodik erről), de mindig ott van az átlagnál, vagy az alatt.

Nálam úgy néz ki ez a csapat, hogy Ronaldo...nagy szakadék...Xabi...nagyon nagy szakadék...az összes többi, na innen néha kiemelkednek Modriccsal, esetleg Benzemával DM, Khedira, Kaká, Callejon, Higuain közül.

Ezért kéne a helyén kezelni, és nem zsenizni meg futurezidaneozni.
Love football, hate antifa.

Avatar
ateeemadrid
Hozzászólások: 4427
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 18:04

Re: Mesut Özil - 10

HozzászólásSzerző: ateeemadrid » 2013. április 25., csütörtök 15:51

Kerlon írta:Szerintem küzdött.
ja, főleg amikor toltak mellette 1 megkerülős cselt, és csípőre tett kézzel megállt mint anno Gago.

dr.who
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:49
Kedvenc játékosaid: Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mesut Özil - 10

HozzászólásSzerző: dr.who » 2013. április 25., csütörtök 15:46

en nagyon szerettem ozilt,sokaig a kedvencem volt,de sajnos az idei szezon ezen valtoztatott.egyszeruen nem ertem hogy lehet az hogy egy ilyen jo jatekos csak ugy mecsekre eltunik a palyan,tizesevel vesziti el a labdakat,beleviszi lehetetlen szituaciokba a labdat,majd elvesziti es segreulve csipora tett kezzel reklamal(sajnos iden csak ennyit lattunk belole)....az hogy 5 mecsenkent ad egy gyonoru golpaszt, az sajnos keves,mint ahogy a dortmund elleni teljesitmenye is keves volt :(

Avatar
realbeckham
Hozzászólások: 1336
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 18:38
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: Mesut Özil - 10

HozzászólásSzerző: realbeckham » 2013. április 25., csütörtök 15:39

Özil rendkívüli tehetség és nem véletlen, hogy itt van. Nem tudom, hogy vissza szokta-e magát nézni a meccsek után, de gyanítom, hogy nem. Elég neki a jutubos "özil skills and goals" videókat bámulni. Ha elhagyná a gyengeségeit, és rögtön azzal kezdené, hogy az elvesztett labda után nem állok meg egy helyben és nem reklamálok, hanem utána futok, FUTOK, akkor már hatalmas segítség lenne. Képességei megvannak és világelit, de másfél éve 10-es skálán max. 5-ig tud felmenni. Ami elég neki a meccsenkénti 1 gólpasszra ugyan, de ha odatenné magát úgy isten igazából és kifulladásig hajtana, akkor Iniestát megenni reggelire(kis túlzással) és egy rossz szavunk nem lenne rá.
https://youtu.be/3yR5B8viTWQ
but we had possession, we dominated Real Madrid
Lord Xavi


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 25 regisztrált és 0 vendég