Spanyol bajnokság

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Ki lesz a bajnok?

A szavazás 2023. szeptember 18., hétfő 6:28-kor befejeződött.

Atletico Madrid
3
3%
FC Barcelona
15
15%
Real Madrid
78
78%
Más, megírom kommentben
4
4%
 
Szavazatok száma: 100

Géci
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 14:35
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Géci » 2013. augusztus 18., vasárnap 23:41

Közben bombagól a Sevilla-AtMa meccsen 1-1... Érdemes nézni :roll:

Géci
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 14:35
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Géci » 2013. augusztus 18., vasárnap 23:34

Amúgy nem tudom mitől féltek... Semmi baj nem lesz a szinvonallal. Jó persze nem a PL, de kicsit sem vészes... Azért ez a Betis is elég friss játékosokkal van tele és, ha akarnak nagyon is tetszetősen játszanak. Szerintem a Betis, Sociedad, AtMa, Valencia, Malaga, Sevilla még mindig jó csapat és tudnak fejfájást okozni... Most az egy dolog, hogy a Levanta benyalt hetet, de az a korai gól szépen szájba vágta őket és bakaksiztak a barcától, de ez 1 olyan csapat ami évek óta a kiesés ellen küzd. Meggyőződésem, hogy a barca sem villogott volna a Betis ellen. Nem kell parázni jó lesz ez :coffee:

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8394
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2013. augusztus 18., vasárnap 23:07

komoly kis csörte lehet a sevilla - atletico, már a 40. másodpercben besárgult az első ember. :mrgreen:

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2013. augusztus 18., vasárnap 13:25

Az Dorlan transzfer januárban volt, szóval teljesen legalális a dolog. Amúgy azt hiszem úgy szól a szabály, hogyha nem lép pályára az új csapatában, akkor még eligazolhat. Legjobb példa, mint KP Boateng, akit megvett a Genoa, de egyből kölcsönvette a Milan.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7332
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2013. augusztus 18., vasárnap 13:16

tényleg nem igaz, iniesta a 3. legjobb.


özil < iniesta+xavi


4!4444!444!négy!!4!








:mrgreen:
Love football, hate antifa.

Avatar
Anis
Hozzászólások: 1843
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 10:48
Kedvenc játékosaid: Drogba, Essien, CR, Di Maria
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Chelsea, Inter

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Anis » 2013. augusztus 18., vasárnap 12:59

'shutterisland írta:mi ez a valencia kezdő ? te jó ég.
alves - bernat,costa,rami,pereira - michel,fuego,banega - viera,fede,postiga
az alves-rami-banega tengyeltől eltekintve mint egy sima spanyol középcsapat.
Jonas, Mathieu, Parejo el volt tiltva.
de azóta már megvették Dorlan Pabónt (aki kolumbiai válogatott). 7-8 millió volt az ára. de ez is elég érdekes. a Parma eladta most nyáron Mexikóba, de már egyből most nyáron jött spanyolba. Nem úgy van, hogy egy nyár alatt csak 1x válthat csapatot (véglegesen. kölcsönbe persze mehet)?

Juan Bernat pedig korosztályos válogatott (U20). Costa, Rami és Pereira védősor nem rossz. Fede pedig 20 éves argentin-olasz saját nevelés és állítólag nagyon ügyes srác. (valencia fan volt szaktársam mesélte)

Velának meg szemmel láthatóan jobban fekszik ez a liga, mint az angol
ferni írta:hát én neki adnám most az aranybogyót,
most aztán semmi oka nem lenne, hogy megkapja. Pár éve amikor nagyon jó volt, talán akkor. Amikor világeseményen is az MVP lett. de ahogy akkoriban mondták, ha most nem, akkor soha. így is lesz - szerintem.
FERRARI - MSchumi - Alonso - Kimi - Federer - Kobe - LeBron

London is BLUE
GO BLUES, HALA MOU!

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: GT37 » 2013. augusztus 18., vasárnap 12:42

Vela már az első fordulóban betalált.
Nagyszerű játék, remek befejezés.
Vela nagyon jó kis játékos, ha lehoz egy tavalyihoz hasonló szezont, akkor nincs az az isten, hogy ne vigye el egy nagyobb csapat 2014 nyarán.

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8394
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2013. augusztus 18., vasárnap 1:11

ebben az esetben kíváncsi leszek, ki lesz a másik kommentátor.
faragó ricsi vagy matuz krisztián ? :mrgreen:

ferni
Hozzászólások: 8256
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: ferni » 2013. augusztus 18., vasárnap 0:50

Visszakerestem, tessék.
http://www.eredmenyek.com/merkozes/pju6 ... zefoglalas
Tádám írta: Dátum: 2013.04.28 22:58

Nem tudom ki nézte a Sociedad - Valenciát (jó meccs volt), de a végén Horvát Ferenc elköszönt. "Jó volt Önökkel, veletek az elmúlt 13 év. Horvát Ferenc voltam, adios amigos" :mrgreen: :mrgreen:
TBone írta:jah, hogy ennyi volt a kommentátorkodása a sport tv-ben? ezt nem tudtam. én a hangját bírtam, de amilyen beszólásokat néha lenyomott (főleg a mi meccseinken), hát nem fog hiányozni.
Realista24 írta:Csak nehogy réj vegye át a helyét :lol:
:mrgreen:

ferni
Hozzászólások: 8256
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: ferni » 2013. augusztus 18., vasárnap 0:39

'shutterisland írta:tényleg nem igaz, iniesta a 3. legjobb. :mrgreen:
hát én neki adnám most az aranybogyót, megérdemelné már, de sajna semmi esély erre, majd megkapja megint Messi... :lol:
apropó sport tv.
valami olyan rémlik, hogy horváth feri elbúcsúzott tőlünk az előző szezon végén, de én nem láttam azt az adást, amikor ez megtörtént, csak még odaát olvastam.
valaki emlékszik még ? :)
én igen, jó pár fordulóval a vége előtti meccsen volt ez, tehát nem az utolsó fordulókban és nem a nagyok meccsei voltak, az tuti.

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8394
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2013. augusztus 18., vasárnap 0:32

tényleg nem igaz, iniesta a 3. legjobb. :mrgreen:

apropó sport tv.
valami olyan rémlik, hogy horváth feri elbúcsúzott tőlünk az előző szezon végén, de én nem láttam azt az adást, amikor ez megtörtént, csak még odaát olvastam.
valaki emlékszik még ? :)

ferni
Hozzászólások: 8256
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: ferni » 2013. augusztus 18., vasárnap 0:23

nem tudtam hirtelen hova írjam ezt, off-ba nem akartam, talán itt jó helye lesz.

én tényleg nem akarom bántani a SportTV-t, de amikor a szünetekben az a reklám megy, hogy a világ 2 legjobbja mellett itt van a La Ligában a 3. is Neymar személyében (nem így fogalmaztak, de ez a lényege)...
hát bazzeg... értem én, hogy jól be kell reklámozni kb. az egyetlen értelmes külföldi bajnokságot, amit adni tudnak, de azért húzni fogom a számat, ahányszor ezt meghallom...
ok, meg van benne a potenciál, én is szeretem nézni Neymar játékát, jobb lett volna, ha itt köt ki, de ilyet írni, hogy egyértelműen Top 3-as miközben idáig brazilban bohóckodott meg volt egy jó konf. kupája eléggé vicces. Tényleg nagyon jó Neymar, imádom, ahogy játszik, biztos bizonyítani fog, de ez nekem nagyon erős volt így szombat estére... :lol:

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8394
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2013. augusztus 17., szombat 23:07

mi ez a valencia kezdő ? te jó ég. :/

alves - bernat,costa,rami,pereira - michel,fuego,banega - viera,fede,postiga

az alves-rami-banega tengyeltől eltekintve mint egy sima spanyol középcsapat.
mondjuk a padon ott van canales,feghouli,guardado vagy a chelseatól igazolt exbarcás romeu is, de akkor is rossz ránézni.

Avatar
ikarus93
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 19:51
Kedvenc játékosaid: Ronaldo,Modric,Guti,Reus,CR,dinho
Kedvenc csapatod: Real Madrid,DVSC,BVB

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: ikarus93 » 2013. augusztus 17., szombat 17:44

Sajnos igen, amit leírtatok az mind igaz. A kis és még a közép spanyol csapatok is hatalmas gondba vannak és sajnos ez már kihat a bajnokságra. Van a 2 nagy a Real és a Barca utána egy hatalmas szakadék és jön a többi csapat. Ez is a pénz miatt van, nyilván ahol a pénz ott a foci és ezért lépnek le sokan, mert nyerni akarnak valamit nem elmondani magukról, hogy 10 évig 3.hely stabilan megvolt a Laligába.
Na mindegy remélem változni fog ez az egész, mert ha így marad hamar széteshet a spanyol bajnokság színvonala.
"Régen szegények fociztak és a gazdagok nézték
Most a gazdagok fociznak és a szegények nézik"
Puskás Ferenc

Avatar
Toky
Hozzászólások: 666
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 15:17
Kedvenc játékosaid: Casillas, Varane, Ramos, Benzema, Marcelo, Alonso, di María, Isco
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Pétfürdő

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Toky » 2013. augusztus 17., szombat 17:30

morientes írta:
És hogy a Valencia miért akart új stadiont?
Ha jól tudom,akkor volt igény egy nagyobb stadionra,főleg a nemzetközi meccsek,illetve a rangadók miatt.
Az más kérdés,hogy nem lett volne e elég ha csak bővítik,mert ha jól emlékszem a '82-es VB-re ujitották fel utoljára...egy épületnél ez még nem öreg..
Az viszont igaz,hogy madridon,barcelonan,meg Bilbaon kívül itt általában teltház van,de sztm ha 55ezerről kibővítették volna 65-re,az bőven olcsóbb project lett volna,mint egy új stadion.
Utána néztem Wikin, hogy ne a levegőbe beszéljek. Eszerint 1923-ban adták át a Mestallát. Még ha idő közben fel is újították, nem hiszem, hogy teljes tatarozáson ment át, az is lehet, hogy imitt-amott meg is süllyedt már. A tartószerkezete meg lehet nem bírta volna el a bővítést.

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: morientes » 2013. augusztus 17., szombat 15:57

És hogy a Valencia miért akart új stadiont? Gondolom a több bevétel miatt, az előrelépés/fejlődés miatt. Nem tudom, hogy a mostani stadionjuk hány éves, milyen állapotban van, de ez is lehet egy ok. Az meg, hogy lehetett tudni, hogy baj lesz? Az elemzők/közgazdászok nem látták előre a gazdasági válságot, majd pont egy spanyol futballklub tudja majd előrejelezni?!
Ha jól tudom,akkor volt igény egy nagyobb stadionra,főleg a nemzetközi meccsek,illetve a rangadók miatt.
Az más kérdés,hogy nem lett volne e elég ha csak bővítik,mert ha jól emlékszem a '82-es VB-re ujitották fel utoljára...egy épületnél ez még nem öreg..
Az viszont igaz,hogy madridon,barcelonan,meg Bilbaon kívül itt általában teltház van,de sztm ha 55ezerről kibővítették volna 65-re,az bőven olcsóbb project lett volna,mint egy új stadion.
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
Toky
Hozzászólások: 666
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 15:17
Kedvenc játékosaid: Casillas, Varane, Ramos, Benzema, Marcelo, Alonso, di María, Isco
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Pétfürdő

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Toky » 2013. augusztus 17., szombat 14:38

Nem tudja valaki, hogy meddig szól a Real vagy a Barca tv-s szerződése? (Korábban már kérdeztem, de mivel akkor senki nem reagált, gondolom még mindig nem a válasz. De hátha. :D ) Mert ugye volt anno az a hír, hogy a Sevilla elnökének vezetésével egy csoport alakult, hogy a liga tárgyalja egyben, és ossza el a tv-s díjakat, amibe a két nagy csak úgy menne bele, ha elég komoly százalék garantált lenne nekik. Ez egy kis pluszt jelenthetne a spanyol középcsapatoknak. De amíg a Real/Barca duónak él a szerződése (ha jól emlékszem 5 évre írtak alá, csak nem tudom mikor), addig ez esélytelen.

És hogy a Valencia miért akart új stadiont? Gondolom a több bevétel miatt, az előrelépés/fejlődés miatt. Nem tudom, hogy a mostani stadionjuk hány éves, milyen állapotban van, de ez is lehet egy ok. Az meg, hogy lehetett tudni, hogy baj lesz? Az elemzők/közgazdászok nem látták előre a gazdasági válságot, majd pont egy spanyol futballklub tudja majd előrejelezni?!

Marky
Hozzászólások: 1904
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Marky » 2013. augusztus 17., szombat 13:58

nagyon nagy a probléma , éppen hogy el tudnak indulni a kis és középcsapatok. pár éve a levantenál volt is olyan, hogy hetekig ingyen dolgoztak a játékosok, sztrájkolni akartak. szerintem úgyis beadják a derekukat a tagok és valami megállapodást kötnek egy vastag tárcájú arabbal. sokáig nem tudják ezt húzni, mert a 2. és a 3. hely közti szakadék egyre jobban szélesedik...

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: morientes » 2013. augusztus 17., szombat 13:16

Nem. Egyszerűen nincs aki érdeklődne a klubért
De azért lenne.Füst jól leírta,mi a helyzet arra felé.A socios nem szeretné,ha jönne egy milliárdos,aki megmondaná,mit hogyan...
Én csak abban bízom,hogy a városi kiscsapatot,a levantet is meg tudták menteni(azok is elég sz@rban voltak)remélem a Valencia is megmenekül.Összességében spanyolország 3. legeredményesebb klubjáról van szó(nem az Atletich vagy az Atma)összességében,úgyhogy bízom a dologban,hogy megoldják...
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Wertz
Hozzászólások: 502
Csatlakozott: 2013. június 25., kedd 13:21
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Wertz » 2013. augusztus 17., szombat 10:06

füst írta:Gondolom az Atleticónál szintén hasonló a helyzet, egyszerűen nem akarják, hogy külföldi kézben legyen a szeretett klubjuk. Teljesen meg tudom őket érteni.
Nem. Egyszerűen nincs aki érdeklődne a klubért


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 88 regisztrált és 0 vendég