Mozi, filmek

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
Remy
Hozzászólások: 27393
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. augusztus 22., csütörtök 16:58

Magasfeszültségről vélemények?
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Wertz
Hozzászólások: 502
Csatlakozott: 2013. június 25., kedd 13:21
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Wertz » 2013. augusztus 22., csütörtök 13:51

pheco írta:
realistahuni írta:holmi szuperhősös filmmel. Nem is egy kategória.
Pont ez az, hogy a Sötét Lovag nem a szokványos szuperhősös film.
Annyira nem szokványos szuperhős film, hogy nem is az. A filmben nincsenek szuper erővel rendelkező emberek, de még hősök sem. Így a szuperhős jelzőt semmiképen nem lehet rámondani

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27393
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. augusztus 22., csütörtök 10:58

Amikor valaki kéri, hogy írjuk be a top X listákat, akkor mindig előkerül a Sötét lovag, és mindig belekötnek, hogy "ez?, Miért? Hogyan?"

Sosem értettem ezt. A film témájától függetlenül lehet mestermű vagy ZS kategória. A hangsúly azon van, hogy az alapanyagból mit főztél ki. Minőséget képvisel, vagy összecsapott. Zeneileg, operatőri munka, rendezés, forgatókönyv, színészi játék stb rendben van, vagy sem.
Ha igen, akkor legyen itt szó VH-s filmről vagy képregényfilmről a végeredmény minőséget képvisel, és ott lehet a top listák legjobbjai között.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3137
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Pipita » 2013. augusztus 22., csütörtök 10:24

Nézem ezt a magyargyalázó foshalmazt, és két dolog nem fér a fejembe... Egy, hogy mit keres Tompos Kátya ebben az undorító """darabban""", kettő meg hogy ezt miért lehet legálisan megcsinálni? A Harmadik, erre állami támogatást is kapott a cukifijú?

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8351
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Faust » 2013. augusztus 22., csütörtök 5:42

Nem is tudom, milyen észérvekkel kellene jönni, amikor egy teljesen egyéni és szubjektív dolgot kérdőjelezel meg egyetemes módon, a saját, ugyanúgy egyéni és szubjektív értékrended alapján. A kérdés hangsúlyában és banalitásában érkező válaszokat pedig kioktatóként értelmezni, hát lelked rajta. :)
nmate írta:Taxisofőr werkfotók. Remek film.
Ezt lehet egyszer újráznom kellene, mert rohadtul nem jött be elsőre, pár éve. Bár az is közrejátszhatott, hogy annyira nem csipázom Scorsese-t, és a kultstátusz miatt igen nagy volt az elvárásom. Namajdecce'.

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7383
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2013. augusztus 22., csütörtök 1:32

Ezzel azt akarom mondani, hogy joga van mindenkinek másféle filmet szeretni, neked meg semmi jogod leszólni ezért mást.
Nem is volt szándékomban leszolni senkit, lelke rajta mindenkinek, pusztán egy kérdés volt, amire volt aki tudott észérveket hozni, mint Anyaka, és voltak akik jöttek a kioktató stílusukkal.


Kicsit kötekedősebb kérdés: A Kill Bill miben különb az általad felvázolt érvek alapján?
Miben különb minél? A batman filmeknél?
Ez tök egyértelmű, nem a megszokott séma alapján játszodó film, plusz ugye QT miatt, bár ez már szubjektív vélemény.



Na de én hanyagolom a témát, páran nagyon szívre vették a dolgokat.
Love football, hate antifa.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13786
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. augusztus 22., csütörtök 1:13

Látom nem vagy tisztában a filmmel, mint fogalommal. Ez az egész filmművészet egy szubjektív dolog, mindenkiből mást váltanak ki a filmek. Vehetjük azt is, hogy Polanski hogyan vélekedett a filmjeiben a zsidó-náci kapcsolatról, de lássuk be, ő is az egyéni érzésvilágából indult ki.

Ezzel azt akarom mondani, hogy joga van mindenkinek másféle filmet szeretni, neked meg semmi jogod leszólni ezért mást.

Kicsit kötekedősebb kérdés: A Kill Bill miben különb az általad felvázolt érvek alapján?


http://maimanohaz.blog.hu/2013/08/22/st ... _werkfotok Taxisofőr werkfotók. Remek film.

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6675
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: pheco » 2013. augusztus 22., csütörtök 1:06

realistahuni írta:holmi szuperhősös filmmel. Nem is egy kategória.
Pont ez az, hogy a Sötét Lovag nem a szokványos szuperhősös film. Nem hasonlítható egy Pókemberhez vagy Zöld Lámpáshoz, azok gyerekes filmek, ez meg messze nem. Nekem is ott van a top5 közelében egyébként, de inkább top10-be sorolnám be.

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7383
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2013. augusztus 22., csütörtök 1:03

Ahogyan a Zongorista.

Nem tudom mi bajotok vele...

Egyébként Anyaka érveivel egyetértek, viszont én soha nem tudnék egy lapon említeni egy szerintem kiváló második vh-s feldolgozást holmi szuperhősös filmmel. Nem is egy kategória.

De biztos megint én vagyok a köcsög ezért. :)
Love football, hate antifa.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13786
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. augusztus 22., csütörtök 0:45

realistahuni írta: Amúgy nem akarok sznobkodni, de a denevér hogy lehet top 5? :shutup:
Ahogyan a Zongorista.

Red 2: Bruce papa meg mindig meno, Malkovics is zsenialis persze :mrgreen: 7.5

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27393
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. augusztus 21., szerda 21:48

Klasszikus horror pótlás

Sziklák szeme (1977)

Rengeteg olyan horrorfilm van manapság, aminek csak a remake verzióját ismerik (látták) az emberek, mert vagy nem tudják beszerezni vagy nem is tudják, hogy az adott film egy feldolgozás. Wes Craven karrierje kezdetén két olyan filmet is létrehozott, ami mára már a feledés homályába merült és csak a legnagyobb horror rajongók tartják számon. Az a két film nem más, mint az Utolsó ház balra és a Sziklák szeme.

Egy átlagos amerikai család Kaliforniába tart, de útközbe még meg szerettek volna nézni egy aranybányát. A kis kitérő viszont katasztrófába torkollik, mert a kocsi lerobban és a sivatag kellős közepén ragadnak. Az „út” melletti sziklás dombok között tartózkodik néhány szörnyszülött, akik várják a megfelelő pillanatot, hogy lecsaphassanak az ártatlan turistákra…

Wes Craven tehetsége nyilvánvaló volt az első perctől kezdve, de itt még nem volt képes arra, hogy tökéletesen kibontsa azt, amit eltervezett. A Sziklák szeme alapjáraton egy jó horrornak felel meg, de az összképet nézve nem tud olyan hatással lenni a nézőre, mint a rendező későbbi alkotásai, a Rémálom az Elm utcában vagy éppen a Sikoly. Itt még csak azt mutatta meg, hogy a horror műfajban érzi otthon magát és figyelemmel kell követni a pályafutását, mert nagy dolgokat vihet véghez. (Sajnos visszanézve a filmjeit a mesterműtől egészen a zs kategóriáig alkotott)

A film forgatókönyve több sebből is vérzik, de ez valamilyen szinten jellemző volt az akkori időkre, mert szerették félbevágni a jeleneteket, illetve a lezárást úgy megoldani, hogy hipp-hopp vége legyen a filmnek. Az igények mások voltak, és ezért ezt nem mondanám akkora hibának, mintha most csinálná ezt egy író vagy rendező. Ettől függetlenül viszont az kijelenthető, hogy a Sziklák szeme mára már nem képes olyan szórakozást nyújtani a legtöbb embernek, mint mondjuk 30 évvel ezelőtt.

Viszont, ha képesek vagyunk valamilyen szinten elvonatkoztatni a mai filmektől, akkor van rá esély, hogy élvezzük a művet. A történet jó, illetve hozzá társul egy olyan gonosz is, aki a puszta jelenlétével megrémiszti a nézőket. Michael Berryman egy igazi jelenség volt a filmben a kinézete miatt. Sajnálatos módon egy súlyos genetikai betegséggel jött a világra, de ő ahelyett, hogy visszahúzódott volna az emberek elől, a színészetet választotta, és odaállt a kamerák elé és befutott a filmiparban. A későbbi években több horrorban is szerepet kapott.

Eme film esetében, amit még érdemes kiemelni az a sminkelés volt, mert Cravenék nem féltek megmutatni olyan dolgokat is, amik elrettenthetik a nézőket. Miért is tették volna, hiszen egy horrorfilmről beszélünk.

A Sziklák szeme a klasszikus horrorok táborát erősíti, de mégsem mondanám azt, hogy ezt mindenképpen látni kell. De ha az idő engedi, akkor miért ne? 5,5/10
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Wertz
Hozzászólások: 502
Csatlakozott: 2013. június 25., kedd 13:21
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Wertz » 2013. augusztus 21., szerda 18:16

Remy írta:Alföldi az István a királlyal megbukott. Mondanám, hogy divat lett leszólni az IK30-at, de ami tény az tény, és a végeredmény gyalázatos, rossz, silány, és az összes szinonimája ezen szavaknak.
A Milan meccs után unalmamban elkezdtem nézni. Nem nagyon értek a színházi előadásokhoz, de ennek ellenére magabiztosan kitudom mondani, hogy egy hulladék volt amit láttam.
realistahuni írta:Amúgy nem akarok sznobkodni, de a denevér hogy lehet top 5? :shutup:
Úgy lehet hogy A sötét lovag minden idők legjobb egyik legjobb filmje

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8351
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Faust » 2013. augusztus 21., szerda 17:57

A 300 egy fos. :mrgreen:

Mythos90
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2013. június 7., péntek 12:58
Kedvenc játékosaid: Zidane, Casillas, RC, Rooney
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Manchester United

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Mythos90 » 2013. augusztus 21., szerda 17:13

Death Proof

Hát eléggé érdekes volt, viszont QT mester ismét csak egyedi hangulatot teremtett a filmnek...kár, hogy azok a párbeszédek egy idő után kezdtek eléggé idegesítővé válni. Kurvára sok volt belőlük itt most úgy érzem nagyon elvetette a sulykot QT.
Ami viszont tetszett, az a vágások, a díszlet...megteremtette a hangulatot a lepukkant texasi kocsmától kezdve egészen a klasszikus izomautókig.
A másik meg Kurt Russell, igaz, hogy általában zs kategóriás filmekben játszott, itt viszont nagyon jó volt a karaktere, és a színészi játéka is.
Annak idején le is nyilatkozta a Mester, hogy szerinte ez lett a leggyengébb filmje az összes közül.

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9203
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2013. augusztus 21., szerda 17:02

A(z) (altalam ismert) legszarabb film a vilagon a Morgen (2010).Itt is van a link hozza. "Csak" 100 perces, de egy orokkevalosagnak tunt az egesz, raadasul meg fizettunk is erte. Meg a suliba neztuk meg az igazgatonovel, aki bezarta (!) a diszterem ajtajat, nehogy hazamenjunk :lol:

Par "remek" jelenet:
- kb 2 percen keresztul nezzuk, ahogy a foszereplo eszi a paszulylevest
- a film fele arrol szol, hogy megy a motorjaval, kb 5-6 kilometeren keresztul kovetjuk azt, ahogy megy
- a foszereplo elkezd fat vagni... 5 percen keresztul
- a torok csavorol inkabb nem is beszelek...

szerk.: annyit meg elfelejtettem, hogy romanul van a film :vivo:

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7383
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2013. augusztus 21., szerda 16:59

Death Proof

Hát eléggé érdekes volt, viszont QT mester ismét csak egyedi hangulatot teremtett a filmnek...kár, hogy azok a párbeszédek egy idő után kezdtek eléggé idegesítővé válni. Kurvára sok volt belőlük itt most úgy érzem nagyon elvetette a sulykot QT.
Ami viszont tetszett, az a vágások, a díszlet...megteremtette a hangulatot a lepukkant texasi kocsmától kezdve egészen a klasszikus izomautókig.
A másik meg Kurt Russell, igaz, hogy általában zs kategóriás filmekben játszott, itt viszont nagyon jó volt a karaktere, és a színészi játéka is.


7/10

Ezzel be is fejeztem a Tarantino műveket, a Jackie Brown az nem tetszett, gyenge 5-ös nálam, a Death Proof egynek elment, viszont a többi... :salute:
Ő a legjobb. :)
Love football, hate antifa.

cart
Hozzászólások: 2648
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:02

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: cart » 2013. augusztus 21., szerda 16:01

Santi írta:Én utálom a filmeket (by Faust :mrgreen: ), úgyhogy nem meglepő, ha nekem inkább Leszarabb Top 5-öm van,
Azt hittem, csak egyedül én vezetek ilyen listát :D Majd ha hazaértem beírom, addig fejben átgondolom még, nagy verseny lesz a bekerülésért :lol:

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: GT37 » 2013. augusztus 21., szerda 15:17

Agyatlan Apartman
Ennél betegebb filmet még nem láttam. :lol: :lol: :lol:
Nem is értem, hogyan lehetett ennyi baromságot belezsúfolni 90 percbe. :mrgreen:
10/10

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27393
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. augusztus 21., szerda 15:12

h3x0r írta: erdekes lista. viszont a 300-ra tenyleg csak 3-ast adtal? mert en meg soha egy ismerosomtol se hallottam volna, hogy ne tetszett volna neki.
Azt a filmet vagy nagyon rossz hangulatomban kaptam el vagy nem tudom, de elsőre nagyon, de nagyon nem jött be. Mondjuk régen láttam, és talán ma már másként néznék rá, de még nem jutottam el odáig, hogy újranézzem, pedig tervezem.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9203
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2013. augusztus 21., szerda 14:50

Remy írta:
kelemen.istvan írta: Akinek van imdb accja esetleg belinkelhetné a pontozását,kíváncsi lennék :D
válogass kedvedre :D
erdekes lista. viszont a 300-ra tenyleg csak 3-ast adtal? mert en meg soha egy ismerosomtol se hallottam volna, hogy ne tetszett volna neki.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 89 regisztrált és 0 vendég