Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Mit vársz ma este a Lipcse ellen?

A szavazás 2024. március 7., csütörtök 8:44-kor befejeződött.

Nyerünk és továbbmegyünk
29
76%
Döntetlennel megyünk tovább
5
13%
Kikapunk, hosszabbítás/büntetők, majd továbbjutás
0
0 szavazat
Kikapunk, hosszabbítás/büntetők, majd kiesés
2
5%
Kiesünk rendes játékidőben
2
5%
 
Szavazatok száma: 38

Avatar
ikarus93
Hozzászólások: 3877
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 19:51
Kedvenc játékosaid: Ronaldo,Modric,Guti,Reus,CR,dinho
Kedvenc csapatod: Real Madrid,DVSC,BVB

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: ikarus93 » 2017. június 9., péntek 12:26

Realista24 írta:Ronaldo nem lesz ott a tengerentúli El Clásicón elvileg. Kicsit meglepődnék, mert gondolom csilliárd eurót fizettek az amcsik, de elméletileg július végén tér csak vissza Cé a csapathoz.
Illetve felmerült, hogy kihagyja az Európai Szuperkupát is.
Zidane helyébe felküldeném a Castillát, amcsiknak jó lesz az.
"Régen szegények fociztak és a gazdagok nézték
Most a gazdagok fociznak és a szegények nézik"
Puskás Ferenc

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13138
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2017. június 9., péntek 12:26

Amúgy Theo meg a spanyol válogatott esete nekem olyan furcsa. Rohadt jó francia generáció kezd kirajzolódni és épp most akar váltani?

CR-nél meg én eleve úgy számolok hogy nem lesz ott az előszezon felén kb, és a szezon rajtra is később vagy csak csereként fog megérkezni a konf kupa miatt. Tudjuk, hogy egy vadállat, de ha rendesen rápihen és jó lesz a felkészülése akkor megint jó lehet tavaszra, az aranylabda már valószínűleg zsebben van

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62793
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2017. június 9., péntek 12:18

Ronaldo nem lesz ott a tengerentúli El Clásicón elvileg. Kicsit meglepődnék, mert gondolom csilliárd eurót fizettek az amcsik, de elméletileg július végén tér csak vissza Cé a csapathoz.
Illetve felmerült, hogy kihagyja az Európai Szuperkupát is.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3787
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: Mickey » 2017. június 4., vasárnap 15:03

wZoLee7 írta:Most ki kell pihenni a szezont, nem tetszik hogy CR ott lesz a konf. kupán...
Nyáron megválunk azoktól akik létszámfelettiek vagy nem akarnak maradni padozni, és remélhetőleg pozitív irányba erősítünk.
Távozók között lesz James, Morata, Coentrao, Pepe, Mariano...én még elköszönnék Danilotol és Navastól is. Nekem semmi bajom Navassal, de itt az idő, hogy kerítsünk egy fiatal tehetséges kapust magunknak.
Morata helyett Mbappe, Coentrao helyett Theo, Pepe helyett Vallejo érkezhet. James felesleges nekünk, helyét a keretben átveheti Llorente.
Lesz három kapusunk, védelemben Ramos, Varane, Nacho, Vallejo, Carvajal, Marcelo, Theo, van utánpótlásunk és Nacho szélre is bőven jó.
KP-n Casemiro és Llorente megoldják azt a posztot ami nélkül úgy látszik képtelenek vagyunk játszani. Középre Modrid, Kroos és Kovacic 2 posztra bőven jó, Isco is eljátszik ott ha kell, de ideje lenne Kovanak több lehetőséget adni. Előttük Isco, alapnak kell lennie, cseréje lehet Asensio, két biztos pont a csapatban. Támadóknak meg egy CR, Benzema, Bale, Mbappe még luxus is. Láthatjuk ebben a taktikai felállásban mennyire jól működik CR, Mbappe és jól menne. Benzemának kell sokszor a szélre mennie de a cselei és a képessége megvan hozzá, Bale is hasznosabb lehetne. Na már most CR-t pihentetni kell majd, mindenki kapja elég lehetőséget, főleg h neki szerintem hosszabb nyara lenne. Bale sokat sérült, én ezzel a 21+1 emberrel vágnék neki, a +1 Carvajal csere megoldása...
Érdekes nyár lesz egyébként, több Barce elleni meccs, MU elleni meccs, Pintus első edzéséről készült képeket alig várom :lol:
Kapusposztot, csak akkor babrálnám ha értelmesen le lehetne bonyolítani a Navas-DDG "cserét". Más kapus meg nem igen akad.

Védelemben Danilo sztm marad, meg is van a helye. Csupán valami jó ajánlat esetén engedném el. Aztán ha a Hakimi srác beérik, esetleg lehet erőltetni a kukázását a brazilnak.

Többi nekem is stimmel. :agree:


Pluszban: Amennyiben Theo a spanyolokat választja, lesz még egy tehetséges arc ezen aspektusban is. Ez már csak hab a tortán. :mrgreen:
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13138
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2017. június 4., vasárnap 13:01

Most ki kell pihenni a szezont, nem tetszik hogy CR ott lesz a konf. kupán...
Nyáron megválunk azoktól akik létszámfelettiek vagy nem akarnak maradni padozni, és remélhetőleg pozitív irányba erősítünk.
Távozók között lesz James, Morata, Coentrao, Pepe, Mariano...én még elköszönnék Danilotol és Navastól is. Nekem semmi bajom Navassal, de itt az idő, hogy kerítsünk egy fiatal tehetséges kapust magunknak.
Morata helyett Mbappe, Coentrao helyett Theo, Pepe helyett Vallejo érkezhet. James felesleges nekünk, helyét a keretben átveheti Llorente.
Lesz három kapusunk, védelemben Ramos, Varane, Nacho, Vallejo, Carvajal, Marcelo, Theo, van utánpótlásunk és Nacho szélre is bőven jó.
KP-n Casemiro és Llorente megoldják azt a posztot ami nélkül úgy látszik képtelenek vagyunk játszani. Középre Modrid, Kroos és Kovacic 2 posztra bőven jó, Isco is eljátszik ott ha kell, de ideje lenne Kovanak több lehetőséget adni. Előttük Isco, alapnak kell lennie, cseréje lehet Asensio, két biztos pont a csapatban. Támadóknak meg egy CR, Benzema, Bale, Mbappe még luxus is. Láthatjuk ebben a taktikai felállásban mennyire jól működik CR, Mbappe és jól menne. Benzemának kell sokszor a szélre mennie de a cselei és a képessége megvan hozzá, Bale is hasznosabb lehetne. Na már most CR-t pihentetni kell majd, mindenki kapja elég lehetőséget, főleg h neki szerintem hosszabb nyara lenne. Bale sokat sérült, én ezzel a 21+1 emberrel vágnék neki, a +1 Carvajal csere megoldása...
Érdekes nyár lesz egyébként, több Barce elleni meccs, MU elleni meccs, Pintus első edzéséről készült képeket alig várom :lol:

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3787
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: Mickey » 2017. június 4., vasárnap 11:28

Az első félidő 10-15 perce nagyon meleg volt, fogtam a fejem .

Utána kissé engedett a gyeplő, és találtunk egy gólt, aminek kifejezetten örültem, mert tudtam hogy kapni is fogunk a játékkép alapján.

Jött is a pofon, bár ilyen zseniális találatra nem számítottam, de hát néha napján másnak is össze jöhet. :)

Ezt követően igazából jónak véltem az 1-1 -et félidőre, de a mutatott játék és az ügyefogyott lapok aggasztottak, meg az apró felesleges szabálytalanságok.



Na DE a második játékrész....... :lol: hát az beszarás...már az első perctől kezdve :lol:

Nagyjából úgy éreztem magam, mint a Deportivo elleni idegenbeli meccs alkalmával ! Ahol sajnáltam szerencsétlen Deport a kialakult játék miatt, annyira nem voltak sehol sem.
Na ez a Juve szintén teljesen lefőtt, megettük és ráadásul nem is akárhogy. :agree:
El sem akartam hinni, hogy igaz amit látok, de szerencsére éjfél magasságára azért realizálódott az egész. :iszunk: :taps: :cheers: :happy:

Ezt a meccset is újra kell még néznem, úgy fest. :hmmm: :'( B-)
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9595
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: KAG » 2017. június 4., vasárnap 10:40

Igazából mindenki zseniális volt a második félidőre, tényleg elképesztő.
Nagyjából már 12 éve követem és szurkolok a csapatnak, ahogy tudok, de talán ez az első alkalom, amikor tényleg CSAPAT vagyunk és nem csak jó játékosok egyvelege.
Én is ezzel a gárdával nagyjából akármit el tudok képzelni.
És azt sem szabad elfelejteni, hogy nyáron finomhangoljuk a keretet elég szépen eddig. B-)



Dybala egyébként még mindig Casemiro zsebében van vagy már elengedte? :lol:
ZIDANE

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: füst » 2017. június 4., vasárnap 10:37

Hát, lényegében az első félidő a Juventusé volt, hiába szereztük meg a vezetést, nem volt kérdés hogy egyenlítenek-e. Ugyanakkor a meccsnek éppen az volt a kulcsa, hogy a Juve hátrányba került, illetve, hogy nem ők szerezték meg a vezetést, rengeteg energiát fektetett abba a Juve, hogy az első gól az övé legyen, illetve később, hogy egyenlítsen. A második félidőre úgy jártak mint a Bayern, nem voltak sprintek, látványos labdakihozatalok, nem működött a rövid passzos játékuk, fizikailag elfáradtak.

Egyáltalán nem emlékeztetett olasz csapatra az elején a Juve, jöttek a helyzetek, Pjanic és Higu az elején gyorsan ellőtte a puskaport, Dybala alig kapott jó labdákat és amúgyis gyengén teljesÍtett, így a Juve támadójátéka nem működött. Volt egymás után két belépő Mandzukic ellenében, szerintem össze is szedett egy kis sérülést, mert utána már nem volt tényező, taktikailag sem. A második félidőre a Pjanic-Khedira kettős simán el lett nyomva, a középpályánknak csemege volt, hihetelenül jók vagyunk most középen..
3 gólunk szélről visszatett labdából született, ami azt jelzi hogy a Juve brazil hátvédjei kevésnek bizonyultak, hiába adnak némi pluszt a támadásoknál, ezt kompenzálják a védelmi hiányosságaikkal.
Zidane taktikailag is lenyomta Allegrit. Az olasz terve az volt, hogy a Juve előnybe kerül, majd kontrázni fog, amivel újabb helyzeteket alakíthat ki. Ez nem jött össze, de az egyenlítés sikerült. Az első félidőt követően azonban mintha nem elemeztek volna semmit a Juventusnál. Allegri összes cseréje gólokra adott pánikszerű változtatás volt.
Az első félidőben sikerült nyomás alatt tartani a Real védelmét és középpályáját, igen jól kikapcsolták Kroost és Modricot. Ez változott meg a második félidőre. A meccs előtt arról beszéltek, hogy milyen sok formációt képes alkalmazni a Juventus. Ez általánosságban igaz, de hasonlóan jól összerakott és ilyen jó játékoskerettel rendelkező csapattal, mint a Real, a Juve még nem nagyon találkozott. A Barcelona ellen akkor lett volna nagyon érdekes a dolog, ha 1-0-nál Iniesta lövését nem védi Buffon.

A Juventus pedig... hát furcsa volt látni hogy taktikailag legyőztük őket, és úgy tűnik képtelenek megtalálni mi az ami ahhoz kell hogy nagy dolgokat nyerjenek. OK, egymás után jönnek a bajnoki aranyak, de a 33 Scudettóra jutó 2 BEK/BL cím az nevetség tárgya, pláne hogy zsinórban hanyadik elbukott döntő ez? ötödik? Kevés győztes típusú játékosuk van, ez is rengeteget jelent. Nem kedvelem a Juventust, és nekem szörnyen hiányzik a Milan az európai porondról szóval remélem ők megújulnak és átveszik a stafétát a Juvétól, mert a zebrák szemmel láthatóan nem tudnak mit kezdeni a dologgal. :)

Végül Zidane... nem ő a legjobb edző, sok szempontból támadhatóak a döntései, és taktikailag biztosan nem a legfelkészültebb. de egyvalamit biztosan tud, hogy mi kell a győzelemhez, mi kell a trófeákhoz.

Avatar
Zsombor
Hozzászólások: 4190
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:00

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: Zsombor » 2017. június 3., szombat 22:45

Bazdmeg kanye tudjuk hogy túloldalon zolee23 néven nyomod fejezd már be a vergodest.

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24561
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2017. június 3., szombat 22:44

Zsombor írta:Tudtatok hogy nem korszakos csapat?
Három egy mi..kishitűek vagyunk.. :( :(
Nem illik.

kanye
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2015. április 20., hétfő 18:42
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: kanye » 2017. június 3., szombat 22:43

Zsombor írta:Tudtatok hogy nem korszakos csapat?
Ki ezt monda földet rá.

EL KELL ÁSNI
Áram bekötést vállalok [email protected]

Avatar
Zsombor
Hozzászólások: 4190
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:00

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: Zsombor » 2017. június 3., szombat 22:38

Tudtatok hogy nem korszakos csapat?

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13138
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2017. június 3., szombat 19:43

Keretet írtál...edzés meg edzés, akarod megérted amit írtam, ha nem nem érdekel :lol:

Avatar
TheBull6
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2013. szeptember 2., hétfő 0:07

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: TheBull6 » 2017. június 3., szombat 19:42

wZoLee7 írta:Bale villoghat edzésen ha majd a Juve védők simán leveszik a pályáról.
A keretet meg már tegnap kihirdették és Kovacic is benne van
Meccskeret mond valamit? Na meg akkor a real védők szarok ha edzésen meg jól megy?

De igazából már tök mind1, mert nem kezd. :agree:

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13138
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2017. június 3., szombat 19:33

Bale villoghat edzésen ha majd a Juve védők simán leveszik a pályáról.
A keretet meg már tegnap kihirdették és Kovacic is benne van

Avatar
TheBull6
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2013. szeptember 2., hétfő 0:07

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: TheBull6 » 2017. június 3., szombat 18:27

nzooli93 írta:
Tádám írta:Én nagyon félek, hogy Bale kezd... :/
El clasico utan csak nem merik ezt meglepni..mondjuk en is felek hogy kezdo lesz mert nagyon nyomjak napok ota hogy teljes erteku edzeseket vegez.
Nem csak h teljes értékű edzést végez (pont az előbb néztem a cardiffi edzést végig) hanem elég komoly teljesítményt is rak le.
Lövései is nagyon rendben voltak valamint a félpályás játéknál is nagyon jól ment és sokat is. Kovacic szintén, csak ő mondjuk lehet a keretben sem lesz, nemhogy a kezdőben.
Ami mondjuk nagyon feltűnt az az volt, h Marcelo egy k*rva nagy alibit rakott le az edzésen, remélhetőleg csak nem akart megsérülni, nem pedig ilyen kedve lesz ma a meccsen is...

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3787
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: Mickey » 2017. június 3., szombat 18:14

numberone1 írta:2-0 vezetes utan johet Enzo Zidane nem kell Bale :p
Rendben hogy nem kell Bale, de akkor inkább más mint ő.
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:

Avatar
numberone1
Hozzászólások: 7204
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:06
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F., Ferencvaros

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: numberone1 » 2017. június 3., szombat 18:03

ketto nullas vezetesnel neked nem mindegy? :-*
Casillas--Cafu,Hierro,Ramos,Robi Carlos--Kroos,Redondo,Modrics--Ronaldo,Benzema,Zidane

34. Liga, 13. BL :coffee:
Merci Zizou :salute: KAK :sziv:

Avatar
Ladislao
Hozzászólások: 300
Csatlakozott: 2016. október 18., kedd 17:57

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: Ladislao » 2017. június 3., szombat 17:38

Igen... biztos senki sem érdemelné meg jobban a pályára lépést egy ilyen kényelmes helyzetben mint Enzo aki olyan sokat tett az ide jutásért.

Avatar
numberone1
Hozzászólások: 7204
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:06
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F., Ferencvaros

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: numberone1 » 2017. június 3., szombat 17:35

2-0 vezetes utan johet Enzo Zidane nem kell Bale :p
Casillas--Cafu,Hierro,Ramos,Robi Carlos--Kroos,Redondo,Modrics--Ronaldo,Benzema,Zidane

34. Liga, 13. BL :coffee:
Merci Zizou :salute: KAK :sziv:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 169 regisztrált és 0 vendég