Testépítés

Forma-1, kézilabda, kosárlabda, motorsportok, Olimpia és minden más.
Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24526
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2018. január 30., kedd 19:32

Én a szaunánál leragadtam, azok a mocskos dolgok amiket ott műveltek, nem értem hogy kapcsolódnak a témához. :lol:
Nem illik.

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6459
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2018. január 30., kedd 19:19

Igen, érthető. Köszi szépen mindenkinek! :salute:
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4236
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: csababarca » 2018. január 30., kedd 18:21

Mondjuk ha lefutottál 5,1 kmt megerőltetés nélkül, kényelmes tempóban, akkor az a 10es sem fog problémát okozni.
Addig hetente növeld 1,5 km-vel a távot,ha 3szor le tudsz menni futni az bőven elég.
Az is jó, ha kövi alkalomra is megpróbálod ezt a távot, ugyanígy, aztán meg léphetsz 6ra.

Egy hétig nyomod a 6km-ket, vagy másfél hétig, aztán megint 1 km-vel feljebb.
De ha neked most ment az 5,1 elmondásod szerint kényelmesen, nem beleszakadva, akkor nem lesz gondod.

Esetleg ha időn is akarsz javítani (egyébként minél jobban bírod, és majd tapasztalod az erőbeosztást, magától alakul majd pozitív irányba.), akkor esetleg futópályán csinálhatsz olyat, hogy a hosszú egyeneseket meghúzod, az íveket meg kocogod. Nem sprintelni kell az egyeneseken, csak erőteljesebb tempóban menni.

Remélem érthető amit leírtam.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27248
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: Remy » 2018. január 30., kedd 16:58

Nyilván nem akarsz te ott világot megvaltani, igy a sima 1 óra folyamatos futas tökéletes. Heti 3-4 alkalom, ahogy van időd. De ha 4x el tudsz menni futni egy heten, az mar tokeletes. Hosszabb tavra csak hosszu, folyamatos futassal lehet rakeszulni. Az ilyen sprintek, meg egyeb résztavos edzesek mar konkret versenyek felkeszulesehez kellenek. Neked nem kell.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62627
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2018. január 30., kedd 16:44

lordgabi írta:Remy, vagy aki futott korábban versenyszerűen!?

Március 17-én 9,5 km távolságú "maratoni" futást szerveznek egyik faluból a másikba, vadiúj aszfalton. Másfél éve nem focizom nagy pályán csapatszinten, így edzések is kimaradtak, de heti egy alkalommal rendszeresen másfél éve teremfocizunk 1 vagy másfél órát, mikor hány csapat jön össze, utána úszás vagy szauna 1 óra. Tehát ennyi edzésem volt az utóbbi időben. Nem hiszem, hogy profi futók indulni fognak, én mindenképp részt szeretnék venni rajta, és ha már ott leszek, célom a siker. Mezei, kacskaringós úton, kicsit latyakos talajon most futottam próba jelleggel 5,1 km-t, 29 perc alatt, de nem szakadtam meg egyáltalán, sima tempó volt szerintem.
Még van bőven idő a versenyig, heti hány edzés kellene, hogy kész legyek keményen a 10 kilométerre? Milyen távolságok, idők? Legközelebb futópályán készülök gyakorolni, itt van a közelben. Milyen cipőt tudtok ajánlani? Rövid távon mindig én voltam a leggyorsabb közép és általános suliban is, teremben is jól megy, úgyhogy a sprintek kimaradhatnak a gyakorlásból.

Köszi előre is. :salute:

u.i.: Ziro és R24 - nem kiröhögni. :mrgreen:
Minek akarsz sprintet gyakorolni egy hosszútáv futásra? Focizhatsz heti 90 percet, semmit nem jelent.

Amúgy futaneten sok jó tipp van, például:
http://www.futanet.hu/eterv2/edzesterv/tiz/jogging.html
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2646
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2018. január 30., kedd 16:08

lordgabi írta:Remy, vagy aki futott korábban versenyszerűen!?

Március 17-én 9,5 km távolságú "maratoni" futást szerveznek egyik faluból a másikba, vadiúj aszfalton. Másfél éve nem focizom nagy pályán csapatszinten, így edzések is kimaradtak, de heti egy alkalommal rendszeresen másfél éve teremfocizunk 1 vagy másfél órát, mikor hány csapat jön össze, utána úszás vagy szauna 1 óra. Tehát ennyi edzésem volt az utóbbi időben. Nem hiszem, hogy profi futók indulni fognak, én mindenképp részt szeretnék venni rajta, és ha már ott leszek, célom a siker. Mezei, kacskaringós úton, kicsit latyakos talajon most futottam próba jelleggel 5,1 km-t, 29 perc alatt, de nem szakadtam meg egyáltalán, sima tempó volt szerintem.
Még van bőven idő a versenyig, heti hány edzés kellene, hogy kész legyek keményen a 10 kilométerre? Milyen távolságok, idők? Legközelebb futópályán készülök gyakorolni, itt van a közelben. Milyen cipőt tudtok ajánlani? Rövid távon mindig én voltam a leggyorsabb közép és általános suliban is, teremben is jól megy, úgyhogy a sprintek kimaradhatnak a gyakorlásból.

Köszi előre is. :salute:

u.i.: Ziro és R24 - nem kiröhögni. :mrgreen:
nem semmi micsoda elhivatottság és győzni akarás :agree: :mrgreen:
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6459
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2018. január 30., kedd 16:05

Remy, vagy aki futott korábban versenyszerűen!?

Március 17-én 9,5 km távolságú "maratoni" futást szerveznek egyik faluból a másikba, vadiúj aszfalton. Másfél éve nem focizom nagy pályán csapatszinten, így edzések is kimaradtak, de heti egy alkalommal rendszeresen másfél éve teremfocizunk 1 vagy másfél órát, mikor hány csapat jön össze, utána úszás vagy szauna 1 óra. Tehát ennyi edzésem volt az utóbbi időben. Nem hiszem, hogy profi futók indulni fognak, én mindenképp részt szeretnék venni rajta, és ha már ott leszek, célom a siker. Mezei, kacskaringós úton, kicsit latyakos talajon most futottam próba jelleggel 5,1 km-t, 29 perc alatt, de nem szakadtam meg egyáltalán, sima tempó volt szerintem.
Még van bőven idő a versenyig, heti hány edzés kellene, hogy kész legyek keményen a 10 kilométerre? Milyen távolságok, idők? Legközelebb futópályán készülök gyakorolni, itt van a közelben. Milyen cipőt tudtok ajánlani? Rövid távon mindig én voltam a leggyorsabb közép és általános suliban is, teremben is jól megy, úgyhogy a sprintek kimaradhatnak a gyakorlásból.

Köszi előre is. :salute:

u.i.: Ziro és R24 - nem kiröhögni. :mrgreen:
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3779
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: Mickey » 2017. szeptember 7., csütörtök 21:36

Volt benne szellem...

Olyan sérülés után.
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7332
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2017. szeptember 7., csütörtök 21:32

BOHOS KORNÉL - A Harcos útja.. [Cutler Gym TV 6. rész]

Nem gyenge, pláne az első 4 perc. :ozil:
Love football, hate antifa.

wxyz
Hozzászólások: 3532
Csatlakozott: 2014. január 23., csütörtök 9:33

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: wxyz » 2017. június 6., kedd 20:18

Tömegnövelő vásárlásához tanácsok?

https://myprotein.com/our-range/bulk-po ... rates.list
Myproteinen nézegettem. Ezek közül melyiket lenne érdemes megrendelni?

h.csabi
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:58

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: h.csabi » 2017. március 19., vasárnap 20:11

Köszi urak! :)

Avatar
Seraf
Hozzászólások: 3342
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 12:14
Kedvenc játékosaid: Beckham, Ramos, Benzema, Varane, Casillas, R.Carlos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F., Ferencváros

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: Seraf » 2017. március 18., szombat 22:57

nekem is red style van, eddig ez a legjobb, kicsit jobban büdösödik mint a bioteches de cserébe 6x jobb is :D

Avatar
reeed_ati
Hozzászólások: 2730
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:23
Kedvenc játékosaid: Zinedine Zidane

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: reeed_ati » 2017. március 18., szombat 22:45

h.csabi írta:3 év után megadta magát a jó kis kesztyűm. Tudtok ajánlani valamit, hogy hol vegyem? A lényeg, hogy legyen rajta csuklóvédő is :)
https://shop.builder.hu/csukloszoritos- ... 073#review
Nekem ilyen van, csak bőr, de szájtek boltba tuti árulják azt is. :)
A csuklószorító miatt vettem ezt, elég régóta használom és mivel jól bírja legközelebb is ilyet veszek.

h.csabi
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:58

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: h.csabi » 2017. március 18., szombat 21:52

3 év után megadta magát a jó kis kesztyűm. Tudtok ajánlani valamit, hogy hol vegyem? A lényeg, hogy legyen rajta csuklóvédő is :)

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9579
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: KAG » 2017. március 14., kedd 16:39

Köszönöm, sokat segítettél! :)

Cardio közbe a mai napon meg is eszem a videót, amit linkeltél :mrgreen:

Lehet a jövőben repkedni fog feléd pár PÜ... :D
ZIDANE

BarçaNorbi
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2015. január 10., szombat 15:35
Kedvenc játékosaid: Ronaldinho, Ronaldo, Henry, Iniesta, Thiago, Neymar
Kedvenc csapatod: Barça

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: BarçaNorbi » 2017. március 14., kedd 15:07

KAG írta:
Szóval.
Olvastam róla több cikket is.

https://shop.builder.hu/ketogen-dieta-m ... -rola-a248

Itt egyáltalán nem írnak róla, hogy napi hány étkezésre kéne lebontani, illetve a makrókat sem, hogy mennyivel számoljak.

A komment szekcióban belinkeltek egy étrednet, ami "jó" hozzá, viszont ott pont az, hogy kurva sok fehérjét is eszel. A cikkben viszont ennek pont az ellenkezője volt, hogy főként zsír, kevés fehérje és nagyon minimál CH.

Most, akkor ez hogy is van?!
Illetve, hogy a feltöltésnél mennyire kéne megemelni a CH-t?

Nagyon hiányos ez a cikk... :hmmm:
Nem tudom tudsz-e angolul, de itt egy szerintem jó, elég hosszan, talán hétköznapi embernek túl hosszan is magyarázó videó, amiben orvos magyaráz.
https://www.bodybuilding.com/content/as ... 7mjm9LyW-c
Itt a cikk is az alább linkelt videóhoz, ahol ha lejjebb lapozol leírja, hogy a videó melyik részén milyen témát érint.
https://www.youtube.com/watch?v=H7mjm9LyW-c


Nagyjából 70-20-5% Zsír, fehérje, CH-t mondanak.
Magvakat, olajakat lehet nyomatni,
vaj,sajt és ilyesmik mehetnek, nem kell belőlük egyértelműen a light verzió, kiélvezheted a teljeset :D
sokan tesznek bele kolbászt, szalonnát és hasonlókat, de csak olyat amin rajt vannak a makrók, de valaki ezt szentségtörésnek nevezi, és elkerüli pl a kolbászt.

Vannak full day of eating videók, ha tudsz angolul megnézel párat és máris tudsz ötletet meríteni.

Láttam már olyan vizeletteszt csíkokat, amik direkt arra vannak, hogy megmutassák ketózisban vagy-e, nem néztem utána, ha nem vagy magadban biztos, van rá keret (nem tudom mennyi), akkor érdemes olyat is rendelni.

Feltöltőnapról van aki pl. az elején nem is tart, később pedig heti 1 csalóétkezést iktat be, ez szerintem attól is függ, kinek hogyan reagál a szervezete.

Szerintem itt a konyhai mérleg, és egy olyan fitness app, amibe tudod írni a kajákat, és az kiszámolja a kalóriát, makrókat elengedhetetlen. Én a MyFitnessPal nevűt használom, van benne sok magyar nevű kaja is, elég pontosan vannak benne az adatok, de ha valami házi jellegűt kaját készítesz, te is tudsz beletenni gramm pontosan kaját.


Remélem elsőre eleget írtam.

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9579
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: KAG » 2017. március 14., kedd 11:07

BarçaNorbi írta:
KAG írta:Senki? :lol: :'(
Mire vagy kíváncsi? Tele van a zinternet jó cikkekkel, youtube videókkal a témáról (tudományos, és hétköznapi megközelítésben is). Írd be a kérdésed, aztán próbálunk segíteni, hátha később másnak is hasznos lesz.

Szóval.
Olvastam róla több cikket is.

https://shop.builder.hu/ketogen-dieta-m ... -rola-a248

Itt egyáltalán nem írnak róla, hogy napi hány étkezésre kéne lebontani, illetve a makrókat sem, hogy mennyivel számoljak.

A komment szekcióban belinkeltek egy étrednet, ami "jó" hozzá, viszont ott pont az, hogy kurva sok fehérjét is eszel. A cikkben viszont ennek pont az ellenkezője volt, hogy főként zsír, kevés fehérje és nagyon minimál CH.

Most, akkor ez hogy is van?!
Illetve, hogy a feltöltésnél mennyire kéne megemelni a CH-t?

Nagyon hiányos ez a cikk... :hmmm:
ZIDANE

Nika91127
Hozzászólások: 2641
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2017. március 13., hétfő 20:53

Sziasztok!

Gondoltam hozzátok fordulnék, mert kicsit "csapdába" kerültem. Egyik ismerősöm rám írt,hogy milyen vitaminokat,stb. kellene szednie (sajnos, leendő orvosként a táplálékkiegészítőkkel nem vagyok up-to-date). A srác versenyszerűen űz egy keleti küzdősportot (ne kérjétek,hogy leírjam,mert betűzni se tudom :D ). Az lenne a kérdésem hozzátok, hogy ti milyen, kizárólag multivitamin-ásványi anyag készítményt ajánlanátok neki, amire nem kell elkölteni a gatyáját is? :)
Nagyon nagy segítség lenne, akár privátban is írhattok!

Köszi srácok!

Nika

BarçaNorbi
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2015. január 10., szombat 15:35
Kedvenc játékosaid: Ronaldinho, Ronaldo, Henry, Iniesta, Thiago, Neymar
Kedvenc csapatod: Barça

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: BarçaNorbi » 2017. március 13., hétfő 16:17

KAG írta:Senki? :lol: :'(
Mire vagy kíváncsi? Tele van a zinternet jó cikkekkel, youtube videókkal a témáról (tudományos, és hétköznapi megközelítésben is). Írd be a kérdésed, aztán próbálunk segíteni, hátha később másnak is hasznos lesz.

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9579
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: KAG » 2017. március 13., hétfő 16:09

Senki? :lol: :'(
ZIDANE


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 25 regisztrált és 0 vendég