OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
P. Krisz
Hozzászólások: 3311
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:37
Tartózkodási hely: Civitas Invicta

Re: OFF

HozzászólásSzerző: P. Krisz » 2017. július 28., péntek 19:10

Így
ide a szöveg
Hogy híjják?
Bill.
Ide hallgass Bill!... Bill??!!! Mi a lófaszt hallok én, Bill?

Avatar
ferni
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ferni » 2017. július 28., péntek 19:09

idemegamitakarszhogymegjelenjen

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5618
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2017. július 28., péntek 19:05

Ha már ennyire össze jöttetek, abból a híres szabolcsi barack páleszből össze dobhatnátok nekem 1 lityót, kifizetem. :lol:

Ha URL-t másolok, azt hogy a francba kell megoldani, hogy a saját szövegem jelenjen meg, ne maga az URL. Pl zenéknél, hogy a www.youtube.com, hanem a zene címe pl. :hmmm: Mert kb szerintem mindenki vágja, csak én nem. :(
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

Avatar
mocsok
Hozzászólások: 2241
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:43
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: mocsok » 2017. július 28., péntek 17:35

Jajj de cukik vagytok, remélem ha felétek járok akkor azért bevedtek.

Ti meg szoljatok ha itt a hős utca környékén vagytok. B-) :mrgreen:

csabi*
Hozzászólások: 3467
Csatlakozott: 2013. augusztus 8., csütörtök 23:00
Kedvenc játékosaid: zizou, marcelo, modric
Kedvenc csapatod: los blancos.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csabi* » 2017. július 28., péntek 16:49

mocsok írta:Féltem hogy nem fog leesni hogy rád gondolok.
Na mindegy. :-(



(most küldenék egy szívet, csak félek sebydanitol)
jajj annyira mocsok vagy. de legalább mindig önmagad

(igen, direkt ilyen szar)
Kép

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9865
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sebydani » 2017. július 28., péntek 16:45

mocsok írta: (most küldenék egy szívet, csak félek sebydanitol)
Neked szabad, csak nyugodtan! Ha már nekem nem vagy a barim, Csabinak legyél. :/
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

Avatar
mocsok
Hozzászólások: 2241
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:43
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: mocsok » 2017. július 28., péntek 16:40

Féltem hogy nem fog leesni hogy rád gondolok.
Na mindegy. :-(



(most küldenék egy szívet, csak félek sebydanitol)

csabi*
Hozzászólások: 3467
Csatlakozott: 2013. augusztus 8., csütörtök 23:00
Kedvenc játékosaid: zizou, marcelo, modric
Kedvenc csapatod: los blancos.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csabi* » 2017. július 28., péntek 16:36

mocsok írta:Csak nekem fura hogy mindig kell egy mindennel és mindenkivel szembemeno idegesítő ember a fórumra?

Ha az épp aktuális tag végre kap egy veglegest akkor előlép valaki a semmiből hogy egyszerre több topicot is porgessen.

Zseniális.
pörög a fórum, az adminok jól menedzselik ezt. madridom is illuminati :mrgreen:
Kép

Avatar
mocsok
Hozzászólások: 2241
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:43
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: mocsok » 2017. július 28., péntek 16:32

Csak nekem fura hogy mindig kell egy mindennel és mindenkivel szembemeno idegesítő ember a fórumra?

Ha az épp aktuális tag végre kap egy veglegest akkor előlép valaki a semmiből hogy egyszerre több topicot is porgessen.

Zseniális.

Avatar
CS0ki
Hozzászólások: 3449
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 21:51

Re: OFF

HozzászólásSzerző: CS0ki » 2017. július 26., szerda 15:04

Mond, ki beszélt itt a SZJA-ból befolyó nominális adóbevételekről?
Tudom, hogy épül fel egy fizetési szalag, köszönöm a kioktatást.
Véletlenül sem kioktatás volt. Te emelted ki a az adómentes minimálbért, mint ami az ellátórendszereket a tönk szélére sodorta. Szerintem meg önmagában nem ez a kiesés okozott ilyen hatásokat.
És de, pont azért jelentették be minbérre rengetegen. Amit megfogtak a SZJA-n, abból nevetve kifizették a min. bér alacsony járulékait, a többi ment zsebbe adó és járulék nélkül. Ép az volt, adókötelessé tétel trükkje, hogy 2010-2016 között 50 százalékkal nőtt a bruttó mini.bér, miközben nettoban ez csak ennek közel a fele volt.
1. Nominálisan - az bruttó - viszonylag jelentős módon megemelték a min. bért.
2. Elvezetik belőle az SZJA-t.
3. A nominálisan magasabb bruttó min. bérből több járulékot vezetnek el.
És mi változott azóta, hogy már van rajta szja? Most még inkább érdemes zsebbe adni a minimálbér feletti részt, hiszen az azalattin még többet veszítenek a munkáltatók, még többe kerül ugyanazt a pénzt odaadni a dolgozónak.

Az meg, hogy a nominálisan magasabb bruttó minimál bérből több járulékot szednek be, az nem a minimálbér adómentességének megszüntetése miatt van, hanem a minimálbér emelése miatt.

Avatar
ericco
Hozzászólások: 4290
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 8:46
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Philadelphia Flyers
Tartózkodási hely: Pozsony, Vágsellye
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ericco » 2017. július 26., szerda 13:14

istimester írta:Nem hinném, hogy a NER különleges lenne ebből a szempontból.
A NER-esek le sem hajolnak annyi pénzért, amennyiről pl. Szlovákiában van szó, ha korrupcióval gyanúsítanak meg valakit.
A NER nem is korrupció, mivel nem a vállakozóréteg fizeti le a politikusokat különböző előnyökért, hanem a politikusok osztják szét a közpénzt a sajátjaik (strómanjaik) között. Ez feltőkésítés, amivel magában nem lenne gond, ha a piac határozná meg a rendszer nyerteseit, és nem az uram-bátyám viszony.
Merci Zizou!

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62791
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2017. július 26., szerda 12:59

k!ll3rcsöcs írta:
Realista24 írta:Ez a legkönnyebb. A másikra mutatni.

Ahogy irtam, nekem is ott a lehetőség, milliós kiegészítésem lehetne. De mégsem teszem. Miért?
Gondolom azért, mert nem havi 70 a béred.
Akkor úgy írom, hogy a havi bérem többszörösét kereshetném meg, de mégsem teszem meg.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
istimester
rex madridistae
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 13:22
Kedvenc játékosaid: Iván Helguera, Raúl
Kedvenc csapatod: DAC
Tartózkodási hely: Felvidék

Re: OFF

HozzászólásSzerző: istimester » 2017. július 26., szerda 12:58

ericco írta:Azért ez fordítva is igaz. Ha olyan a közeg, hogy ügyeskedni kell, kiskapukat keresni, akkor ne csodálkozzunk, hogy egyesek idomulnak a rendszerhez. Egy rakat tanulmány van arról, hogy egy igazságosabb renszerben az emberek kevésbé hajlamosak vétkezni. Persze spekulánsok mindig lesznek, akármi is van, de az átlagember nem úgy kel fel, hogy na most akkor megyek és jól megrövidítem adóval az államot. El tudok képzelni olyan forgatókönyvet, amikor rákényszerülnék én is egy kis adóelkerülésre.
Arról nem is beszélve, hogy Magyarországon finoman szólva sincs vállakozógarát környezet. Viszont ha a NER része vagy, és visszacsorogtatsz, jobb hely számodra nem létezik
Nem hinném, hogy a NER különleges lenne ebből a szempontból. Az ODS-ČSSD paktum idején Csehország is átment egy ilyen perióduson. Később, amíg ott éltem, az egyik kormányválság érte a másikat. A kiváltó ok a legtöbb esetben a korrupció volt. Most megkapták a szlovákoktól Babišt, duplán örülnek :)
Szlovákia dettó, most a SMER, SNS, Híd a legkorruptabb állami pénzszipolyozó oligarcha banda a világon. Amiben viszont lényegesen különböznek ezek az államok az egyrészt az, hogy pl. SVK-ban MO-hoz képest minimális a médiakontroll, másrészt ennek ellenére sokkal jobban vigyáznak a központi költségvetés egyensúlyára. Leginkább folyamtos adóemeléssel, miközben elvileg nagyon jó növekedési mutatókat produkál a gazdaság. Ez mutatja legjobban, hogy elfolyik a pénz. Egyébként van az egész V4-ben + Ausztriában aktív nagyvállalkozó közeli ismerősöm, gyak. a rendszerváltás óta a szakmában. Szerinte a V4 országok közül MO-n és SVK-ban a legkorruptabb a gazdasági környezet, Csehország és Lengyelország egy kategóriával jobb, elviekben Ausztria a legjobb, viszont ők védik a saját cégeiket-piacukat.

Én egyébként megértem a "kisembert", akinek nincs választása és rákényszerül elvállalni a legalantasabb 50 százalékra bejelentett munkát is. De azért ne csináljunk úgy, mintha ők alkotnák a társadalom 90 százalékát.

Az előbb sem magát az elkeseredett munkavállalót, hanem a hülyén felállított adó- és járulékrendszert hibáztattam. Viszont itt nem mehetünk el amellett, hogy az adórendszernek bizony társadalompolitikai céljai is vannak. Azért ilyen magas az elvonás, mert az állam egy rakat olyan szolgáltatást finanszíroz, amit a lakosság elvár, mert az JÁR. És a legtöbbször ingyé. Ha az állam kivonulna, a lakosság rögtön lecserélnlé a vezetést egy másikra, aki megígérik a korábbi folytatását.

A legeslegjobb példa a legnagyobb tétel, a magyar nyugdíjak mértéke. Nincs 2016-os adatom, de néhány éve a magyar medián nyugdíj a férfiak esetében a medián keresetek 110 százalékát is elérte. Nem tudom, mennyire tudatosítjátok, hogy ilyen bazmeg a világon nincs, kivétel talán Luxemburg és Románia :mrgreen:, de még a női nyugdíjak is elérték a medián bért. És ez sokkal nagyobb tétel, mintha minden faluba 20 ezres stadiont építenél.
CS0ki írta:
Míg adómentes volt a min.bér, addig a fél Magyarország min.bér+a többi zsebbe alapon volt foglalkoztatva. Ha pedig magasabb fizetést adtál, beleestél a 36 százalékos SZJA sávba.
Ezzel az állam lényegében a feketegazdaság kiterjesztését motiválta, az ellátórendszerek pedig a több százezer adómentes jövedelem következtében a tönk szélére kerültek. MO szerencséjére az egész rendszert kihajították a történelem szemétdomjára.
A szja bevétel konkrétan másfélszer annyi volt, mint a 2010-es változások előtt, szóval nem a minimálbér szja mentessége miatt volt a tönk szélén az ellátórendszer.

Nem az adómentes minimálbér miatt volt bejelentve a fél ország minimálbérre, az szja a vállalkozás szempontjából csak egy kisebb része a munkabér kiadásoknak. Azért nem fogja senki vígan bejelenteni az alkalmazottakat többre, mert a minimálbér már nem adómentes.
Mond, ki beszélt itt a SZJA-ból befolyó nominális adóbevételekről?
Tudom, hogy épül fel egy fizetési szalag, köszönöm a kioktatást.
És de, pont azért jelentették be minbérre rengetegen. Amit megfogtak a SZJA-n, abból nevetve kifizették a min. bér alacsony járulékait, a többi ment zsebbe adó és járulék nélkül. Ép az volt, adókötelessé tétel trükkje, hogy 2010-2016 között 50 százalékkal nőtt a bruttó mini.bér, miközben nettoban ez csak ennek közel a fele volt.
1. Nominálisan - az bruttó - viszonylag jelentős módon megemelték a min. bért.
2. Elvezetik belőle az SZJA-t.
3. A nominálisan magasabb bruttó min. bérből több járulékot vezetnek el.

Avatar
ericco
Hozzászólások: 4290
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 8:46
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Philadelphia Flyers
Tartózkodási hely: Pozsony, Vágsellye
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ericco » 2017. július 26., szerda 12:38

Szürke ekonómia mindig lesz. Ha máshogy nem úgy, mint ahogy a nagybátyám csinálta a komcsik alatt. Két nyarat dinnyézett, mint az állat, aztán abból felépítkezett, miközben egy fillér adót sem fizetett. Aztán ott a sok fusi. Egy bizonyos szint, összeg alatt egyszerűen nem éri meg legálisan plusz bevételért dolgozni.
De ismétlem, nálam minden rendben, rendesen vagyok bejelentve, alapból elutasítom az ilyen ügyeskedést.
Merci Zizou!

kiserik
Hozzászólások: 5828
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2017. július 26., szerda 12:24

Kiba nehéz dolog ez. Egyrészt a lopásra nem adhat magyarázatot semmi. Elítélendő így is úgy is. Másrészt az államnak óriási része van abban, hogy itt tartunk. Ha normális fizetést akarok adni a dolgozónak, akkor be is zárhatom a boltot, mert csődbe megyek. Alap vetően úgy működik az ország, hogy ha legálisan akarsz mindent csinálni, akkor nagyon nehéz dolgod van főleg vállalkozóként. Persze, van kivétel, de a nagy átlag így működik. A trükk ott van, hogy amíg ez így megy, addig mindenki befogja a bagólesőjét, mert tudja, hogy van mit ellene fordítani. Egyszerű, mint a matek.
Fizetések. Tudom, hogy lehet boldogan élni itthon is, de nézzük mondjuk borsod megyét. Az átlag fizetés 80 ezer. (nettókat és kb értékekt írok) Egy hivatalban 120, 3 diplomával 150. Vegyél házat, kocsit, nevelj gyereket, és mellette halj éhen. Lehet keresni jobbat, de nincs. Példa: Miskolcra megérkezett a Bosch. Óriási munkaerő felvétel volt és terv szerint uniós fizetéseket akartak adni, de közbelépett a politika mondván, ha ők uniós béreket adnak, akkor másnak is azt kell adni, így maradt a 150 ezres szint. És ez így megy mindennel. Persze, ez a Duna másik oldalán ismeretlen fogalom, de páran azért erre felé is laknak.

k!ll3rcsöcs
Hozzászólások: 313
Csatlakozott: 2013. április 28., vasárnap 22:12
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, CR, Zlatan
Kedvenc csapatod: RMCF
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: k!ll3rcsöcs » 2017. július 26., szerda 12:18

___Samy___ írta:Azért azt remélem tudjatok, hogy nem csak a lopással lehet kiegészíteni a keresetet. Ez csak a legkönnyebb út. Viszont ezzel az a baj, hogy az ember csak saját maga alatt vágja a fát. Egyrészt eszi az ideget, hogy mikor fog lebukni vele, másrészt meg annak cegnek árt, ahonnan a fizetését kapja, ami akár később emiatt csődbe is mehet. Akkor meg még annyi bevétele sem lesz az illetőnek. Csak egy kicsit tovább kellene latni és gondolkodni.

Persze érthető az is, hogy a kormány hozzáállása miatt van, de ez nem lehet indok mindezekre.
Akinek van lehetősége máshogy kiegészíteni, az általában él is vele. Viszont akinek nincs, az nyilván eljátszik a gondolattal, és sokan meg is teszik. Amit leírtál az tök logikusnak tűnik, de a valóságban közel sem ennyire egyszerű. Akikről mi beszélünk, általában rövid távban gondolkoznak, mivel legtöbbnél a napi betevő, vagy az albérlet, stb kifizetése a tét. Tőlük ne várd el, hogy azon agyaljon, hogy ha nem megy el feketén dolgozni, vagy nem nyúl le semmit a melóból, akkor neki x év múlva lehet sokkal jobb lesz mint most. Pont nem fogja érdekelni.

Avatar
CS0ki
Hozzászólások: 3449
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 21:51

Re: OFF

HozzászólásSzerző: CS0ki » 2017. július 26., szerda 12:13

Míg adómentes volt a min.bér, addig a fél Magyarország min.bér+a többi zsebbe alapon volt foglalkoztatva. Ha pedig magasabb fizetést adtál, beleestél a 36 százalékos SZJA sávba.
Ezzel az állam lényegében a feketegazdaság kiterjesztését motiválta, az ellátórendszerek pedig a több százezer adómentes jövedelem következtében a tönk szélére kerültek. MO szerencséjére az egész rendszert kihajították a történelem szemétdomjára.
A szja bevétel konkrétan másfélszer annyi volt, mint a 2010-es változások előtt, szóval nem a minimálbér szja mentessége miatt volt a tönk szélén az ellátórendszer.

Nem az adómentes minimálbér miatt volt bejelentve a fél ország minimálbérre, az szja a vállalkozás szempontjából csak egy kisebb része a munkabér kiadásoknak. Azért nem fogja senki vígan bejelenteni az alkalmazottakat többre, mert a minimálbér már nem adómentes.

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8212
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2017. július 26., szerda 12:01

Azért azt remélem tudjatok, hogy nem csak a lopással lehet kiegészíteni a keresetet. Ez csak a legkönnyebb út. Viszont ezzel az a baj, hogy az ember csak saját maga alatt vágja a fát. Egyrészt eszi az ideget, hogy mikor fog lebukni vele, másrészt meg annak cegnek árt, ahonnan a fizetését kapja, ami akár később emiatt csődbe is mehet. Akkor meg még annyi bevétele sem lesz az illetőnek. Csak egy kicsit tovább kellene latni és gondolkodni.

Persze érthető az is, hogy a kormány hozzáállása miatt van, de ez nem lehet indok mindezekre.
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

k!ll3rcsöcs
Hozzászólások: 313
Csatlakozott: 2013. április 28., vasárnap 22:12
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, CR, Zlatan
Kedvenc csapatod: RMCF
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: k!ll3rcsöcs » 2017. július 26., szerda 11:50

Realista24 írta:Ez a legkönnyebb. A másikra mutatni.

Ahogy irtam, nekem is ott a lehetőség, milliós kiegészítésem lehetne. De mégsem teszem. Miért?
Gondolom azért, mert nem havi 70 a béred.

Avatar
Zidane
Hozzászólások: 492
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 19:16
Kedvenc játékosaid: Zinedine Zidane, Ronaldo, Figo, Guti
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Zidane » 2017. július 26., szerda 11:50

A feketepiac mindig jelen lesz, egyszerűen van az a réteg aki mindig többet és többet akar és erre keresi a kiskapukat, mindazonáltal én R24-kel értek egyet, mint egyén nyugodtabb vagyok ha ez nincs jelen az életemben, így számomra ez a követendő példa, próbálok tisztességes úton türelmesen feljebb és feljebb jutni és úgy gondolom a nagy többség előtt adott a lehetőség, h ne szoruljon rá a feketebérezésre, de van hogy ezt a társadalmunk teremti meg, így nem tudom azt mondani h ez az oldal a hibás vagy az, mindkettő megérthető meg nem is, vannak olyan helyzetek hogy a „kisember” ilyen-olyan tényezők miatt rászorul, hogy kiegészítse a keresetét (konkrétan ha nem akar éhen halni), de viszont sok esetbe már csak a kapzsiság szüli, az meg számomra elfogadhatatlan.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 86 regisztrált és 0 vendég