Elektronika

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
dodi
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 22:39

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: dodi » 2013. szeptember 5., csütörtök 17:26

hehe írta:értem, akkor vagy galaxy s3 vagy nexus 4, jól érzem?
az az s3 legyen s3 LTE a 2 gb ram miatt, megéri a plusz pénzt.

de én nexus párti vagyok a támogatottság és a szűz UI miatt. :)
tick. tick. tick.

Avatar
hehe
Hozzászólások: 7035
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:50
Kedvenc játékosaid: el fenomeno.
Kedvenc csapatod: a 6X-os vb.
Tartózkodási hely: nuthouse.

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: hehe » 2013. szeptember 5., csütörtök 17:21

értem, akkor vagy galaxy s3 vagy nexus 4, jól érzem?
Kép
Kép
Kép

Avatar
dodi
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 22:39

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: dodi » 2013. szeptember 5., csütörtök 17:19

hehe írta:google nexus 4 eddig a befutó ebből a szempontból, kérdés h van e nála jobb?
ugyanez az árkategória.
az bestbuy manapság, eléggé jól lenyomták az árát, közeledik az új Nexus.

a beágyazott videók pedig olyanok, h többnyire van rá megoldás, vagy böngésző telepítésével, vagy flashplayer telepítésével lejátszhatók. viszont natívan a google nem támogatja a flash-t (és az apple is távolodik.)
tick. tick. tick.

Avatar
hehe
Hozzászólások: 7035
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:50
Kedvenc játékosaid: el fenomeno.
Kedvenc csapatod: a 6X-os vb.
Tartózkodási hely: nuthouse.

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: hehe » 2013. szeptember 5., csütörtök 17:16

ja ami a legfontosabb:

mindenféle akár beágyazott videót lehessen a neten nézni vele, mindenféle oldalt tudjon megnyitni.

google nexus 4 eddig a befutó ebből a szempontból, kérdés h van e nála jobb?
ugyanez az árkategória.
Kép
Kép
Kép

Avatar
dodi
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 22:39

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: dodi » 2013. szeptember 5., csütörtök 17:11

matador írta:Baba mobil, nem drága, nincs semmilyen "nem nyitom meg, mert csak, anyád" típusú problémája.
még, sovány lesz az a ram. több lapos böngészés, multitask. kevés.
hehe írta:válaszoljatok már pls, nem vok képben az aktuális mobilfelhozatallal.
hol vennéd? szolgáltató? vagy kártyafüggetlen kell? új mindenképp?
tick. tick. tick.

Avatar
matador
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 21:34
Kedvenc játékosaid: Raúl, Totti, Benzema, Varane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: matador » 2013. szeptember 5., csütörtök 16:39

továbbítom a kérdést:

Milyen mobiltelefont érdemes venni, aminek nagy a kijelzője és INTERNETEZÉSRE alkalmas a képernyőjét használva.
Szóval tartalmazz azokat a mocskos plugineket, meg flash izéket, meg dekódereket, ami a netes videókhoz kell, tehát a legtöbbet tartalmazza ezekből a szoftverekből, hogy minél többféle internetes tartalmat tudjon megnyitni. max 80ezer forintért.


válaszoljatok már pls, nem vok képben az aktuális mobilfelhozatallal.
HTC Desire X.
Baba mobil, nem drága, nincs semmilyen "nem nyitom meg, mert csak, anyád" típusú problémája.
Ja, és a legtöbb olcsó okostelefonnal szemben szép.
Sportfilozófia: Roger Federer

Avatar
hehe
Hozzászólások: 7035
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:50
Kedvenc játékosaid: el fenomeno.
Kedvenc csapatod: a 6X-os vb.
Tartózkodási hely: nuthouse.

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: hehe » 2013. szeptember 5., csütörtök 15:57

továbbítom a kérdést:
Milyen mobiltelefont érdemes venni, aminek nagy a kijelzője és INTERNETEZÉSRE alkalmas a képernyőjét használva.
Szóval tartalmazz azokat a mocskos plugineket, meg flash izéket, meg dekódereket, ami a netes videókhoz kell, tehát a legtöbbet tartalmazza ezekből a szoftverekből, hogy minél többféle internetes tartalmat tudjon megnyitni. max 80ezer forintért.
válaszoljatok már pls, nem vok képben az aktuális mobilfelhozatallal.
Kép
Kép
Kép

Avatar
dodi
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 22:39

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: dodi » 2013. szeptember 1., vasárnap 22:21

Laci írta:CPU 1 GHz
ha egy mag, az nagyon sovány.
tick. tick. tick.

Avatar
Laci
Hozzászólások: 162
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 22:36

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Laci » 2013. szeptember 1., vasárnap 17:52

Végül az van, hogy az Asus és az elődje között döntök majd.

Tehát Asus Memo Pad ME172V és Asus Memo Pad HD7

A régit kb. féláron be tudnám szerezni, ez az egyedüli előnye az újabbal szemben.
A hátrányok:

cca 70 grammal nehezebb
LED-backlit LCD 600 x 1024 vs. IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors 800 x 1280
nincs Bluetooth, se GPS se Java (?)
nincs 5Mpx-es kamera, csak 1Mpx-es (ez engem nem zavar)
Android OS, v4.1 (Jelly Bean) vs. Android OS, v4.2 (Jelly Bean) //nem tudom, hogy frissíteni lehet e majd őket..
CPU 1 GHz vs. Quad-core 1.2 GHz Cortex-A7
Szenzorok: Accelerometer vs. Accelerometer, gyro, compass
üzemidő: 7óra vs. 10óra
ár: újonnan: 127 vs. 150 euro (így nem lenne kérdés), viszont én 70 és 126-ért tudnám beszerezni.

Megéri a drágábbat? Szerintem meg...csak arrá várok, hogy valaki erősítse meg, hogy a régebbi egy lassú vas, amivel csak idegeskedés lenne :mrgreen:

Avatar
dodi
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 22:39

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: dodi » 2013. szeptember 1., vasárnap 11:41

Anyaka írta:Pedig van garancia, én már cserét kértem egy ismerősömnek hibás darabot kapott, akinek azonnal küldték a másikat, még mielőtt az övé beért volna hozzájuk... Ehhez képest még a helyi szervizekkel rendelkezők is elbújhatnak. Persze az angol tudás nem hátrány.
ez így korrekt, bár én nem vagyok oda a küldözgetős garanciáztatásért.
tick. tick. tick.

Avatar
Laci
Hozzászólások: 162
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 22:36

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Laci » 2013. szeptember 1., vasárnap 1:41

Anyaka írta:Pedig van garancia, én már cserét kértem egy ismerősömnek hibás darabot kapott, akinek azonnal küldték a másikat, még mielőtt az övé beért volna hozzájuk... Ehhez képest még a helyi szervizekkel rendelkezők is elbújhatnak. Persze az angol tudás nem hátrány. :)

Én Windows tablet-et vennék amúgy. Annak talán még értelme is van, és a 9 col, ami élhető. 7-et minek venni, amikor lassan 6-os telefonok jönnek? :)

Egyébként meg jobban jársz, ha valami ennek megfelelő technikai kütyükkel foglalkozó fórumon teszed fel a kérdést.

Az usb host meg azt jelenti, hogy nem ad le áramot az usb kimenet, így külön kell áramot biztosítanod egy kábel segítségével, a pendrive-nak, küldős hdd-nek, és stb. Persze ehhez állandóan hálózaton kell lennie, mivel olyankor onnan jön az ementoros ájam, ahogy a tűzvédelmi szabályzásban is megmondták.
Koszi az infót. Nos hát 7" vs. 9"...nekem elég lenne a 7", mert mondom, legtöbbször csak olvasnék rajta, amire sztem elég...más kérdés, hogy ilyen fényes kijelző mennyire zavarja majd a szememet...de nem olvasógépet akarok, táblagépet...jó az nekem :mrgreen:
Néztem ilyen 9.7"-os gépeket is, de az már túl nagy...ezt a 7"-ost simán egy kézben is megfogod, persze biztos szebb, jobb a szemnek a nagyobb, de nekem nem kell...meg ami ebből a méretből jó, az valószínűleg jóval 200euró fölött van, ami már sok.

Vagy pl. egy MyPhone myTab 9.7" HD Dual Core 1,6ghz, 8000mah (2x akkora mint a kisebb asusnak) jó választás lenne? Mert ez még olcsó...de ettől jobbat ebben a méretben nem fogok venni.

Azért is húzok az asus felé, mert épp egy majd 2 éves asus gépről írok (egy szar k-széria elvileg), éjjel-nappal nyúzom, sokat is cipelem, játszok is rajta, amit lehet (i5-gt540) és egyszerűen hibátlanul működik.

Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2013. szeptember 1., vasárnap 1:25

Pedig van garancia, én már cserét kértem egy ismerősömnek hibás darabot kapott, akinek azonnal küldték a másikat, még mielőtt az övé beért volna hozzájuk... Ehhez képest még a helyi szervizekkel rendelkezők is elbújhatnak. Persze az angol tudás nem hátrány. :)

Én Windows tablet-et vennék amúgy. Annak talán még értelme is van, és a 9 col, ami élhető. 7-et minek venni, amikor lassan 6-os telefonok jönnek? :)

Egyébként meg jobban jársz, ha valami ennek megfelelő technikai kütyükkel foglalkozó fórumon teszed fel a kérdést.

Az usb host meg azt jelenti, hogy nem ad le áramot az usb kimenet, így külön kell áramot biztosítanod egy kábel segítségével, a pendrive-nak, küldős hdd-nek, és stb. Persze ehhez állandóan hálózaton kell lennie, mivel olyankor onnan jön az ementoros ájam, ahogy a tűzvédelmi szabályzásban is megmondták.

Avatar
Laci
Hozzászólások: 162
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 22:36

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Laci » 2013. szeptember 1., vasárnap 1:18

dodi írta:
Laci írta: ASUS memo pad hd7
nem ismerem, viszonylag új készülék. de biztos, hogy lejátszik avi-t. a játékot pedig nem hiszem, vagy vmi bughalmaz volt, és megfagyasztotta a telót.

ami viszont fontos, ebben nincs SIM foglalat, nem tudom, kell-e mobilnet.
Hát...jelenleg nem kell mobilnet.
Még olyat olvastam, hogy 'nincs USB host'...ami gondolom azt jelenti, hogy kulcsról nem tudsz adatokat ki-bevinni? Azért az nem akkora baj nekem..

Nézegetem-nézegetem a többi gépet is, de ettől még egy samsung is drágább, aminek szarabb a kijelzője, dualcore-s acert találtam még, de csak 512mb rammal.
Nem találok itthon jobbat ettől. Legalábbis specs. alapján eddig nem.

Avatar
dodi
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 22:39

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: dodi » 2013. szeptember 1., vasárnap 1:11

Laci írta: ASUS memo pad hd7
nem ismerem, viszonylag új készülék. de biztos, hogy lejátszik avi-t. a játékot pedig nem hiszem, vagy vmi bughalmaz volt, és megfagyasztotta a telót.

ami viszont fontos, ebben nincs SIM foglalat, nem tudom, kell-e mobilnet.
tick. tick. tick.

Avatar
Laci
Hozzászólások: 162
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 22:36

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Laci » 2013. szeptember 1., vasárnap 1:00

Anyaka írta:Ha tablet, akkor Ainol-Novo. Nincs felár, se szuper reklám, meg jól csengő márkanév, de a legerősebb hardvert is kínálják igény esetén, elérhető áron, ami egy ilyen "roppant hasznos" ketyeréhez való.
Köszi.
Nos én közben próbáltam találni egy nekem valót, ebből egy ASUS memo pad hd7 lett, ami nálunk 150euró körül mozog, ugye 7", 16gb + microSD, quad core 1,2ghz, kijelzője 1280x800, +GPS-ami nekem szintén nagyon jó lenne.

Ebből a Ainol-Novoból pedig egy Ainol Novo 7 Crystal II 7 Inch Quad Core Ez 8gb-os, kártya ugyanúgy megy bele, quad core 1,5ghz, kijelzője 1024x600, bluetooth és gps sajna nincs. Viszont csak 109ojró nálunk, de pl. egyik oldalon 108dollárért láttam. Jóval olcsóbb.

Közben jött dodi válasza is, köszi.
Garancia nélkül nem szívesen vennék ilyen kütyüt.

Nos ami az asus ellen szól még, hogy állítólag nem játszik le .avi moviekat, at kell alakítani .mp4-re, meg egy olyan tapasztalatot olvastam, hogy első nap a gyerek letöltött rá valami kemény játékot, amitől befagyott neki a gép és meghalt.. :lol:
árban ez kb. nekem való, ez a max. amit rászánnék szerintem...mert tényleg semmi extrára nem kell.

Avatar
dodi
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 22:39

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: dodi » 2013. szeptember 1., vasárnap 0:52

Ferencváros írta:Nem nagyon értek a elektronikai kütyükhöz, viszont szeretnék venni egy Tabletet.

A két lehetőség:
iPad Mini vagy Samsung Galaxy Tab 2.7.0

én az iPadat néztem ki, persze drágább is, ti melyiket javasoljátok? Illetve érveket kérhetnék? Plusz, hogy tudok rá zenét tenni, vagy azt csak megvenni/letölteni lehet rá? ugyan ez a kérdésem a filmekkel és a könyvekkel kapcsolatosan. Pár tapasztalatot, tanácsot szívesen látnék. Köszönöm :)
apple-nél iTunes-on át tudsz pakolni zenéket. androidnál ez egyszerűbb, ott meghajtóként látod a memóriakártyát. könyvek, filmek hasonlóan.

itt az a kérdés, iOS vagy Android. ezt pedig neked kell tudni, egyik se tökéletes. én a kettőből gyúrnék egy kva jót. :mrgreen:
Laci írta:Nos olyan kérdésem lenne, hogy milyen processzorral/rammal kell ezeket keresni, hogy ne legyenek használhatatlanul lassúak? Inkább így: ...hogy gyorsak legyenek. + a kijelző felbontása is sokat számít, láttam olyat is, hogy 800x480, gondolom ez nagyon gyenge itt mi a minimális 'követelmény'?
legalább HD-t keress, és én már 2 GB rammal szemezgetnék, de 1 gb is vállalható még. (android persze)

processzor, videokártya pedig elég sok van, olvasgass teszteket.
Anyaka írta:Ha tablet, akkor Ainol-Novo. Nincs felár, se szuper reklám,
se garancia.
tick. tick. tick.

Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2013. szeptember 1., vasárnap 0:14

Ha tablet, akkor Ainol-Novo. Nincs felár, se szuper reklám, meg jól csengő márkanév, de a legerősebb hardvert is kínálják igény esetén, elérhető áron, ami egy ilyen "roppant hasznos" ketyeréhez való.

Avatar
Laci
Hozzászólások: 162
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 22:36

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Laci » 2013. augusztus 31., szombat 23:26

Én is szeretnék egy tabletet venni, de én se nagyon értek hozzá.
Főleg otthoni használatra, netezésre, olvasásra kéne. (notebook túl nagy, kényelmetlen...ipod touch meg túl kicsi erre)

Nézegettem párat, 7"-os - 9"-ost is, fogalmam sincs melyik lenne jó, a 7"-os talán szimpatikusabb.

Nos olyan kérdésem lenne, hogy milyen processzorral/rammal kell ezeket keresni, hogy ne legyenek használhatatlanul lassúak? Inkább így: ...hogy gyorsak legyenek. + a kijelző felbontása is sokat számít, láttam olyat is, hogy 800x480, gondolom ez nagyon gyenge :mrgreen: itt mi a minimális 'követelmény'?

(laikusként) gondolom ezek legtöbbször androiddal vannak ellátva, vagyis a legelterjedtebb op.rendszer rájuk, feltételezem, hogy ezt érdemes keresni.

köszi előre is a válaszokat :)

Avatar
Ferencváros
Hozzászólások: 1273
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 17:58
Kedvenc csapatod: Ferencváros, Nashville, Magyar válogatott

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Ferencváros » 2013. augusztus 31., szombat 17:45

Nem nagyon értek a elektronikai kütyükhöz, viszont szeretnék venni egy Tabletet.

A két lehetőség:
iPad Mini vagy Samsung Galaxy Tab 2.7.0

én az iPadat néztem ki, persze drágább is, ti melyiket javasoljátok? Illetve érveket kérhetnék? Plusz, hogy tudok rá zenét tenni, vagy azt csak megvenni/letölteni lehet rá? ugyan ez a kérdésem a filmekkel és a könyvekkel kapcsolatosan. Pár tapasztalatot, tanácsot szívesen látnék. Köszönöm :)

Avatar
peti_madrid
Hozzászólások: 1255
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 7:28
Kedvenc játékosaid: Zizou, Guti, Modric, CR

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: peti_madrid » 2013. augusztus 30., péntek 20:13

Főleg a lassulás kúrja fel az agyam, meg még jó pár apróság, de nem is sorolom fel, mert ha eszembe jut, akkor szétdurranok :D Mindegy, nálam leáldozott a windowsnak, úgy érzem. :salute: (tudom, sznobizmus :mrgreen: )


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 58 regisztrált és 0 vendég