Spanyol bajnokság

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Ki lesz a bajnok?

A szavazás 2023. szeptember 18., hétfő 6:28-kor befejeződött.

Atletico Madrid
3
3%
FC Barcelona
15
15%
Real Madrid
78
78%
Más, megírom kommentben
4
4%
 
Szavazatok száma: 100

Géci
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 14:35
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Géci » 2013. szeptember 1., vasárnap 21:19

ozil91 írta:hogy lehet ilyen "paradés" gólt rúgni Messi? :| :| :| :/
Iszonyat gyenge a Valencia... el is kapcsoltam inkább...

Avatar
ozil91
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2013. augusztus 23., péntek 16:24
Kedvenc játékosaid: Robben, vdV, Torres
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Netherlands, Germany

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: ozil91 » 2013. szeptember 1., vasárnap 21:14

hogy lehet ilyen "paradés" gólt rúgni Messi? :| :| :| :/
These battle scars don't look like they're fading
Don't look like they're ever going away
They ain't never gonna change
These battle...

Avatar
Anis
Hozzászólások: 1843
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 10:48
Kedvenc játékosaid: Drogba, Essien, CR, Di Maria
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Chelsea, Inter

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Anis » 2013. szeptember 1., vasárnap 20:14

Josuha Guilavogui (St Etienne) ----> Atletico Madrid
(Arsenal is figyelte, volt náluk is "B" terv, de végül Atletico lett belőle)
ára 10.000.000, háromszoros francia válogatott. középpályás.
+ Toby Alderweireld is 7 milláért.

Idén talán még jobbak lehetnek, szorosabb lehet az első három.
FERRARI - MSchumi - Alonso - Kimi - Federer - Kobe - LeBron

London is BLUE
GO BLUES, HALA MOU!

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2013. augusztus 28., szerda 21:17

Úszómester írta:Pár napja azon gondolkoztam hogy ebbe a bajnokságba mi a jó? Az hogy minden évbe vagy a barca vagy a madrid lesz a bajnok? A 2 legnagyobb "rivális" az atletico is tizen akárhány év alatt 1 szer győzött le
Szerintem az angol bajnokság ezerszer jobb, sokkal jobb mecsek vannak míg itt csak akkor lesz izgalmas ha hátrányba kerül a 2 nagy...

A tv jogdíjjak elosztása lehetett a probléma....anno ugye több év is volt amikor sztrájkoltak,de állítólag most ezen valamit változtatnak.
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27898
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2013. augusztus 28., szerda 18:08

Anis írta:Atletico - Chelsea az szuperkupa volt, nem hinném, ha egy oda-visszavágós BL lett volna, akkor is a spanyolok mentek volna tovább. Az egy egyszeri megismételhetetlen eredmény volt.

Itt még 08-09-ben is minden okés volt. Barca 87, Real 78, Sevilla 70, Atletico 67, Villarreal 65. Ez mgé így összességében pont reális és rendben is van. De a 09-10es bajnokságtól kezdve, amelyik nyáron ugye volt a hatalmas Real-bevásárlás onnantól kezdve eltorzult az egész és jött a +20-30 pont különbség a két nagy és a többi között.
Akkoriban rabolták le a Sevillát, a Valenciát... Ők meg nem fektettek be különösebben. A Villareal meg kiégett.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Anis
Hozzászólások: 1843
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 10:48
Kedvenc játékosaid: Drogba, Essien, CR, Di Maria
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Chelsea, Inter

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Anis » 2013. augusztus 28., szerda 17:36

Atletico - Chelsea az szuperkupa volt, nem hinném, ha egy oda-visszavágós BL lett volna, akkor is a spanyolok mentek volna tovább. Az egy egyszeri megismételhetetlen eredmény volt.

Itt még 08-09-ben is minden okés volt. Barca 87, Real 78, Sevilla 70, Atletico 67, Villarreal 65. Ez mgé így összességében pont reális és rendben is van. De a 09-10es bajnokságtól kezdve, amelyik nyáron ugye volt a hatalmas Real-bevásárlás onnantól kezdve eltorzult az egész és jött a +20-30 pont különbség a két nagy és a többi között.
FERRARI - MSchumi - Alonso - Kimi - Federer - Kobe - LeBron

London is BLUE
GO BLUES, HALA MOU!

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9177
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2013. augusztus 26., hétfő 18:59

Nem az a gond, hogy a tobbi spanyol olyan gyenge, hogy semmi keresnivalojuk nincs, mert azert lathattuk, hogy az EL-be is jol ment nekik, tavaly a Malaga is majdnem a legjobb 4 koze kerult a BL-ben, elotte az Atletico Madrid siman verte a Chelseat. A gond az, hogy van 2 csapat (mi es a barca), akik brutalisan kiemelkednek ebbol a mezonybol. A 2000-es evek elejen eleg volt 75-80 pont a bajnoksag megnyeresehez, mostmar 95 ponttal is csak a masodik hely van meg. Amig nalunk arrol szolnak a hirek, hogy 90 millio koruli osszeget fizetunk egy jatekosert, addig a harmadik meg negyedik helyezettnel a 10 millios transfer is soknak szamit.

Amig mi 140 milliot kapunk a TV-s kozvetitesekbol, addig az Atletico, Valencia 40 milliot. "Csupan" 100 millio euro a diferencia.

Avatar
Úszómester
Hozzászólások: 396
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 19:09
Kedvenc játékosaid: Ramos, Marcelo, Beckham, CR
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Úszómester » 2013. augusztus 26., hétfő 18:01

Pár napja azon gondolkoztam hogy ebbe a bajnokságba mi a jó? Az hogy minden évbe vagy a barca vagy a madrid lesz a bajnok? A 2 legnagyobb "rivális" az atletico is tizen akárhány év alatt 1 szer győzött le
Szerintem az angol bajnokság ezerszer jobb, sokkal jobb mecsek vannak míg itt csak akkor lesz izgalmas ha hátrányba kerül a 2 nagy...

Avatar
ikarus93
Hozzászólások: 3877
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 19:51
Kedvenc játékosaid: Ronaldo,Modric,Guti,Reus,CR,dinho
Kedvenc csapatod: Real Madrid,DVSC,BVB

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: ikarus93 » 2013. augusztus 26., hétfő 17:44

http://sporthirado.hu/cikk-labdarugas-x ... _all-77114

Ezt olvastátok?
Xavinak nincs igaza, mert a spanyol bajnokság 2008 óta 2 csapatos, de jó is volt régen mikor még egy valencia is ott volt simán, hogy megnyerje a bajnokságot. Kár hogy azok az idők elmúltak, pedig sokkal izgalmasabb lenne most a bajnokság, ha 2 csapatról hanem 3-4ről szólna, hogy ki nyerheti meg a bajnokságot. De ahogy nézem ez a következő 10 évben nem fog változni sajnos.
"Régen szegények fociztak és a gazdagok nézték
Most a gazdagok fociznak és a szegények nézik"
Puskás Ferenc

Avatar
Zidane
Hozzászólások: 492
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 19:16
Kedvenc játékosaid: Zinedine Zidane, Ronaldo, Figo, Guti
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Zidane » 2013. augusztus 26., hétfő 15:13

Ezekre gondolsz?

Egyik
Másik
Nem tudom, amikre shutter utalt, de mivel nem láttam a meccset így nem tudom h ezekre gondolt-e...vagy esetleg volt-e más véleményes eset?!

Azért köszi.

Itt az első az semmi.
A második meg egyértelmű sárga lap....szal ha ott már volt az embernek 1, akkor piros.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62791
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2013. augusztus 26., hétfő 14:20

na, erről meg el is feledkeztem. :) csak erősíti a véleményemet.
Hogy lehet egy ilyen nagy helyzetről megfeledkezni?
Egy rossz lövés, ami gellert kapott és szöglet lett. Valóban 100-as ziccer... :roll:

Mindegy, megérdemelten nyertetek.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2013. augusztus 26., hétfő 14:12

még halványan játszva is többet tettünk a győzelemért, mint a malaga.
több helyzetünk volt, többet lőttünk kapura, többet kezdeményeztünk, ha nem is sokkal, de jobbak voltunk.
nálam ez a 0-1 pont tükrözi a játék képet.
a malaga nagyjából egy nulla volt, mi pedig egyel jobbak.

Neymarnak is volt egy nagy helyzete, ami a blokkról éppen csak a kapu fölé szállt.
na, erről meg el is feledkeztem. :) csak erősíti a véleményemet.
A játék képe alapján szerintem teljesen fair a Barca 1 gólos győzelme.
én is így érzem, azért kettővel már nem voltunk jobbak.

Mythos90
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2013. június 7., péntek 12:58
Kedvenc játékosaid: Zidane, Casillas, RC, Rooney
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Manchester United

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Mythos90 » 2013. augusztus 26., hétfő 14:07

A játék képe alapján szerintem teljesen fair a Barca 1 gólos győzelme. Az már egyedül a Malaga sara, hogy csak az utolsó 5 percben hitték el, hogy lehet keresnivalójuk a meccsen, pedig én már a 80. perctől uszítottam őket a tv előtt, hogy támadjanak már le. :mrgreen: Illetve én ennyi technikai hibát régen láttam spanyol középcsapattól, akkor is méterekkel odébb passzolták a labdát, amikor a Barcának esze ágában nem volt letámadni. Nem csodálom, hogy az öreg Schuster megőrült a kispadon. :mrgreen:
Neymarnak is volt egy nagy helyzete, ami a blokkról éppen csak a kapu fölé szállt. Meg nekik is volt egy kapufájuk Piqué révén. A Malag ennyi hibával, meg ilyen felfogással nem érdemelt döntetlent, még akkor sem, ha a Barca volt az ellenfél.
Más: Úgy látom az Atletico megint csak jól kapta el a rajtot. :hmmm:

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62791
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2013. augusztus 26., hétfő 14:00

szóval megérdemelt a győzelem, pont reális az egy gólos különbség, annyival jobbak is voltunk összességében.
Amiért több apró kicsi helyzetecskéje volt a csapatnak? Vagy mert szokás szerint többet volt a labda nálatok? Vagy miért?
de e mellett több kisebb helyzete
Ez olyan mint a nagy les meg a kis les?

egyébként elég nehéz úgy nyerni, hogy ne kössön bele senki.
ha gálázunk, lefeküdtek, ha szoros meccs, ahol az ellenfélnek is van helyzete, akkor szerencse, ha felénk téved a bíró, akkor megtoltak.
Nem belekötés ez, csak egy szót sem szólhatnátok, ha 1-1-re végződik a meccs, mert ugyanannyi ziccere volt a Malagának.

Amúgy különösen vicces olvasni a barcásoktól, hogy elmaradt egy(két) piros lap. :)
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2013. augusztus 26., hétfő 13:53

Tegnap még kettőt írtál, mi történt?
kettő is volt, de a 90. percben történtet már nem számolom bele abba a kategóriába, ami befolyásolja a meccs kimenetelét.
Marca szalagcíme a Barca meccsel kapcsolatban:
Fortunate victory for Barça
De biztos ők is retardáltak.
nem retardáltak, de nem értek egyet a madridi lappal.
Biztos más meccset néztem, de a Malagának több nagyobb helyzete volt, mert például egy Neymar szabadrúgást, amit a kapus oldalára rúg félmagasan, félerősen, nem neveznék hatalmas lehetőségnek.
a malagának kettő nagyobb helyzete volt a meccsen(olinga kapufa meg a fejes a végén) a barcának is volt ziccere, kapufája, de e mellett több kisebb helyzete, és a végét leszámítva mi irányítottunk. (értem ezalatt azt is, hogy a rossz utolsó passzok, a rosszul átvett ziccerlabdák, és társai is sokkal inkább nálunk voltak jelen)
e mellé jön az elmaradt kiállítás.
caballerotól meg a benzemától kapott potya után nem lep meg, hogy mellényúlt.

szóval megérdemelt a győzelem, pont reális az egy gólos különbség, annyival jobbak is voltunk összességében.
már ha pontozásos sportág lenne. :)

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!egyébként elég nehéz úgy nyerni, hogy ne kössön bele senki.
ha gálázunk, lefeküdtek, ha szoros meccs, ahol az ellenfélnek is van helyzete, akkor szerencse, ha felénk téved a bíró, akkor megtoltak.


Avatar
Chancee9
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 11:46
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Benzema, Ramos, Modric, Xabi Alonso, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Chancee9 » 2013. augusztus 26., hétfő 11:44

realmadridfan írta:
Zidane írta:Erről nincs valami videó valahol...illetve a másikról amit még tegnap emlegettél, mert kiváncsi lennék mit nézett el a bíró...
Ezekre gondolsz?

Egyik
Másik
ha ez az a kettő, akkor az első szerintem labda volt, utána a kakaskodás szerintem nem ért lapot. a második esetben pedig sárgás megmozdulás volt. és ha jól nézem, akkor ott már volt egy lapja a malagainak, szóval ott jogos lett volna egy piros

Avatar
realmadridfan
Hozzászólások: 540
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:23

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: realmadridfan » 2013. augusztus 26., hétfő 11:33

Zidane írta:
igaz, hogy relatíve meddő volt a mezőnyfölényünk, de így is több lehetőségünk volt, és a bíró (akit mondjuk nyertes meccs után felesleges felhozni, de mindegy) is elengedett egy kiállítást nekik.
Erről nincs valami videó valahol...illetve a másikról amit még tegnap emlegettél, mert kiváncsi lennék mit nézett el a bíró...
Ezekre gondolsz?

Egyik
Másik

Avatar
Chancee9
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 11:46
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Benzema, Ramos, Modric, Xabi Alonso, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Chancee9 » 2013. augusztus 26., hétfő 10:37

Buitre írta:2. miért nem operálnak hosszú keresztlabdákkal a csapatok, hogy kifogják a szelet a Barca vitorlájából amikor letámadnak? Megnézném részükről a csoportos letámadást, amikor a laszti száll egyik sarokból a másikba..
tegnap a malaga próbálkozott párszor keresztlabdákkal, inkább a második félidőben emlékszem rá, de nagy többségük elég pontatlan volt. még schuster is felállt és szólt nekik, hogy nem így kéne. de abban igazad van, hogy ezt többször és több csapat alkalmazhatná

Avatar
Buitre
Hozzászólások: 1361
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 15:35
Kedvenc játékosaid: Valderrama, Valerón, Butragueño
Tartózkodási hely: Biharugra/Nagyvárad

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Buitre » 2013. augusztus 26., hétfő 10:33

ja igen, valóban dukált ott a második sárga.. A fickó érezte is, nem pofázott, hanem helyeslően bólogatott. Bár a visszajátszásból látszott, hogy a labdát akarta elrúgni, de kicsit elkésett :D

Avatar
Zidane
Hozzászólások: 492
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 19:16
Kedvenc játékosaid: Zinedine Zidane, Ronaldo, Figo, Guti
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Zidane » 2013. augusztus 26., hétfő 10:26

igaz, hogy relatíve meddő volt a mezőnyfölényünk, de így is több lehetőségünk volt, és a bíró (akit mondjuk nyertes meccs után felesleges felhozni, de mindegy) is elengedett egy kiállítást nekik.
Erről nincs valami videó valahol...illetve a másikról amit még tegnap emlegettél, mert kiváncsi lennék mit nézett el a bíró...


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 37 regisztrált és 0 vendég