Real Madrid vs. Barcelona

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Mit vársz az El Clásico-tól?

A szavazás 2023. október 29., vasárnap 7:04-kor befejeződött.

A Barcelona fog nyerni
19
22%
Döntetlen lesz
15
17%
A Real Madrid fog nyerni
53
61%
 
Szavazatok száma: 87

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2434
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Santi » 2017. október 26., csütörtök 16:07

Meg már eleve az is reklám, hogy én pl (meg gondolom sokan még) ezekben a hírekben hallottam először a Grifols nevet egyáltalán. Eddig nemtudtam róluk, ennek köszönhetően már igen.

Avatar
RealVazquez
Hozzászólások: 6586
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 17:51
Kedvenc játékosaid: CR
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: RealVazquez » 2017. október 26., csütörtök 14:56

palesz77 írta:A Grifols közben már cáfolt, de amúgy szerintem nem lenne ez egyáltalán rossz pénz. Ez nem olyan mint a mezszponzor, legalábbis remélhetőleg nem ez lesz az új "piac", hogy a stadionok nevét is 5 évente újratárgyalják. A 400 milliót meg a felújításra szánnák, nem 30 évre leosztva tudtommal, alapból ezért van meghirdetve a névszponzorral a stadionnak.

Azt mondjuk én nem értem megmondom őszintén, hogy ez kinek éri meg, mert a Camp Nou rész után írják majd csak hozzá a szponzort elvileg, szóval ha ez igaz lenne, akkor Camp Nou Grifols lenne a stadion neve, de azt meg úgyse mondja végig senki kb, szóval maradna a köznyelvben Camp Nou ugyanúgy..
sebydani írta:NSO-nál is azért jár valaki nyitott szemmel. Itt a teljes, rövid kis jegyzet ha érdekel valakit.
Erről meg nem írok kisregényt, mert kétlem, hogy sokakat érdekelne, de van egy tippem, hogy mindenféle utánaolvasás nélkül írt a témában az illető. A képzés színvonala ugyanolyan mint eddig, tehetségek is vannak, csak a klub hozzáállása lett jelentősen más. Most pl ott tartanak, hogy a Barca B eredményessége miatt több már lassan - sőt, lehet több is - az igazolt játékos, mint az akadémiáról érkező. Mert ugye a fiókcsapatnak eredményesnek kell lennie, nem az a cél, hogy kinevelje a kicsiket. És a "Katalán legendák mondanak elmarasztaló ítéletet a képzés színvonaláról" az valójában ezt takarja, mert gondolom a Xavi interjúra akar utalni, csak nem jó értelemben. Mert ő ezt bírálta, hogy Dignek, Gomesek és Pacok jönnek 100 millió körüli összegért, ahelyett, hogy Grimaldo, Samper és Munir pl esélyt kaptak volna a kiegészítő szerepek betöltéséhez - aztán meg ki tudja. Ez inkább a probléma, nem a képzés színvonala. Még ha nyilván Messik, Iniesták és Xavik nem potyognak az égből, de az értelmes játékosokat se értékeli a klub eléggé.
Attol meg a jegyekre, a plakatokra, az ujsagokban a cikkekben igy lesz feltuntetve, a tv-ben is igy lesz kiirva es bemondva. Ez benne a reklam :)
:goat:

palesz77
Hozzászólások: 2551
Csatlakozott: 2014. június 24., kedd 11:31
Kedvenc játékosaid: Xavi, Iniesta, Verratti, Dahoud
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: palesz77 » 2017. október 26., csütörtök 14:29

A Grifols közben már cáfolt, de amúgy szerintem nem lenne ez egyáltalán rossz pénz. Ez nem olyan mint a mezszponzor, legalábbis remélhetőleg nem ez lesz az új "piac", hogy a stadionok nevét is 5 évente újratárgyalják. A 400 milliót meg a felújításra szánnák, nem 30 évre leosztva tudtommal, alapból ezért van meghirdetve a névszponzorral a stadionnak.

Azt mondjuk én nem értem megmondom őszintén, hogy ez kinek éri meg, mert a Camp Nou rész után írják majd csak hozzá a szponzort elvileg, szóval ha ez igaz lenne, akkor Camp Nou Grifols lenne a stadion neve, de azt meg úgyse mondja végig senki kb, szóval maradna a köznyelvben Camp Nou ugyanúgy..
sebydani írta:NSO-nál is azért jár valaki nyitott szemmel. Itt a teljes, rövid kis jegyzet ha érdekel valakit.
Erről meg nem írok kisregényt, mert kétlem, hogy sokakat érdekelne, de van egy tippem, hogy mindenféle utánaolvasás nélkül írt a témában az illető. A képzés színvonala ugyanolyan mint eddig, tehetségek is vannak, csak a klub hozzáállása lett jelentősen más. Most pl ott tartanak, hogy a Barca B eredményessége miatt több már lassan - sőt, lehet több is - az igazolt játékos, mint az akadémiáról érkező. Mert ugye a fiókcsapatnak eredményesnek kell lennie, nem az a cél, hogy kinevelje a kicsiket. És a "Katalán legendák mondanak elmarasztaló ítéletet a képzés színvonaláról" az valójában ezt takarja, mert gondolom a Xavi interjúra akar utalni, csak nem jó értelemben. Mert ő ezt bírálta, hogy Dignek, Gomesek és Pacok jönnek 100 millió körüli összegért, ahelyett, hogy Grimaldo, Samper és Munir pl esélyt kaptak volna a kiegészítő szerepek betöltéséhez - aztán meg ki tudja. Ez inkább a probléma, nem a képzés színvonala. Még ha nyilván Messik, Iniesták és Xavik nem potyognak az égből, de az értelmes játékosokat se értékeli a klub eléggé.

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5882
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Süti » 2017. október 26., csütörtök 12:11

Most fejből nem tudnám megmondani, hogy egy középcsapat mezszponzora például mennyit fizet, de egy Osasuna szponzori értéke nálam kevesebb, mint a világ egyik legjobb csapatának stadionjáé. Persze kinek mi, de ez szerintem is aprópénz.
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
BlancoMark
Hozzászólások: 4801
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 19:57

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: BlancoMark » 2017. október 26., csütörtök 12:09

Eltelik 6-7 ev, es ez a manapsag sem tul nagy osszeg szotyi kategoriaba fog atmenni.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62617
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2017. október 26., csütörtök 11:50

RealMadridFanatic írta:
Kerlon írta:Kevésnek tűnik, de lehet pont egy sztárjátékos fizetéséhez jól jönne pl..
Persze, alapvetően sok zseton így is, csak szentimentális alkat vagyok ilyen szempontból. A klub pedig áll úgy, hogy ne ezen múljon bármi is.
30 évre, 400 milla, minden csak nem sok nekem. Egy ilyen szimbolikus dologért cserébe. Lehet álomvilágban élek, de ha egy mezszponzor 50-100 milliót ad egy évre, akkor az évi 10-15 millió egy stadion nevéért lószar.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
RealMadridFanatic
Hozzászólások: 2632
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 18:56

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: RealMadridFanatic » 2017. október 26., csütörtök 11:05

Kerlon írta:Kevésnek tűnik, de lehet pont egy sztárjátékos fizetéséhez jól jönne pl..
Persze, alapvetően sok zseton így is, csak szentimentális alkat vagyok ilyen szempontból. A klub pedig áll úgy, hogy ne ezen múljon bármi is.
„Ő volt a tökéletes játékos, megvolt benne az erő, a sebesség, a technika, és a gyorsaság. Döbbenetes játékos volt, mintha egy laborban hozták volna létre." (Gianluigi Buffon Ronaldoról)

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27843
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2017. október 26., csütörtök 10:40

RealMadridFanatic írta:Ez az összeg nekem karcsú. Éves bontásban ~13M euro. Ennyiért inkább maradjon a gyönyörűen hangzó Estadio Santiago Bernabéu. Mondjuk én is úgy vagyok vele, hogy nem nagyon tudok elképzelni olyan, még az elmebaj határán innen lévő összeget, amiért eladnám a névhasználatot.
Kevésnek tűnik, de lehet pont egy sztárjátékos fizetéséhez jól jönne pl..
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9819
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: sebydani » 2017. október 26., csütörtök 10:37

"Eközben Barcelonában nagyot fordult a világ: a nemzetközi eredményesség visszaesése mellett évek óta nem került fel újabb saját nevelésű játékos a nagycsapathoz. Az ifimenők vagy elkallódnak, vagy Katalónián kívül bontakoznak is ki, Iniestáékhoz hasonló tehetségeknek se híre, se hamva. Katalán legendák mondanak elmarasztaló ítéletet a képzés színvonaláról, és a klub pánikszerűen kifizet 150 millió eurót a Dortmundnak Ousmane Dembéléért, mert ő már rúgott két egyeneset a labdába.
Egyre erősebb a gyanúnk, hogy Messit, Xavit és Iniestát mégsem a La Masia tette naggyá.
Inkább fordítva lehetett az
."
NSO-nál is azért jár valaki nyitott szemmel. Itt a teljes, rövid kis jegyzet ha érdekel valakit.
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

Avatar
RealMadridFanatic
Hozzászólások: 2632
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 18:56

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: RealMadridFanatic » 2017. október 26., csütörtök 10:17

Ez az összeg nekem karcsú. Éves bontásban ~13M euro. Ennyiért inkább maradjon a gyönyörűen hangzó Estadio Santiago Bernabéu. Mondjuk én is úgy vagyok vele, hogy nem nagyon tudok elképzelni olyan, még az elmebaj határán innen lévő összeget, amiért eladnám a névhasználatot.
„Ő volt a tökéletes játékos, megvolt benne az erő, a sebesség, a technika, és a gyorsaság. Döbbenetes játékos volt, mintha egy laborban hozták volna létre." (Gianluigi Buffon Ronaldoról)

Avatar
BBeno
Hozzászólások: 11970
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 9:43

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: BBeno » 2017. október 26., csütörtök 10:16

albert stadiont lebontották és nem felújították.
GARETH:coffee:


RONCI A LEGENDA


Grande Pipita Higuaín


Ronaldo: Özil zseni

VAR<3

18/19: Perez nagy éve .lol. P3/L16/SF


Götze Gareth ReusRashford KdB Hazard Sterling Lukaku Mario Pogba Sané James Jesús

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6459
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2017. október 26., csütörtök 10:07

BBeno írta:nem mindegy hogy mi van írva a stadionra? úgy is bernabeunak fogod hívni. nálam ennek nincs értéke hogy mi a neve a stadionnak egy kis pénzért. jó pénzért nevezzék annak aminek akarják csak jól hangozzon. moszkva tér is moszkva tér és lágymányosi híd stb.... csak az újszülöttek fogják az új nevén hívni őket. stadionnál is ez lesz. főleg hogy BL-ben ugye tilos a szponzornév használata tehát ott bernabeu marad.
A Groupama Arénát is még mindig Albert Flórián Stadionnak hívod?
A BL-ben Real Madrid Stadium néven szerepelne simán szponzoros névváltoztatás esetén. :/
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
BBeno
Hozzászólások: 11970
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 9:43

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: BBeno » 2017. október 26., csütörtök 10:03

nem mindegy hogy mi van írva a stadionra? úgy is bernabeunak fogod hívni. nálam ennek nincs értéke hogy mi a neve a stadionnak egy kis pénzért. jó pénzért nevezzék annak aminek akarják csak jól hangozzon. moszkva tér is moszkva tér és lágymányosi híd stb.... csak az újszülöttek fogják az új nevén hívni őket. stadionnál is ez lesz. főleg hogy BL-ben ugye tilos a szponzornév használata tehát ott bernabeu marad.
GARETH:coffee:


RONCI A LEGENDA


Grande Pipita Higuaín


Ronaldo: Özil zseni

VAR<3

18/19: Perez nagy éve .lol. P3/L16/SF


Götze Gareth ReusRashford KdB Hazard Sterling Lukaku Mario Pogba Sané James Jesús

Avatar
eReMA
Hozzászólások: 426
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 22:48
Kedvenc játékosaid: 4
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: eReMA » 2017. október 26., csütörtök 9:53

Realista24 írta:A Grifols 30 évre, 400 milliót fizetne a stadion nevéért.
Tavaly még jól hangzott volna, de mára csak apró. 2 Neymar sem jönne ki belőle. :mrgreen:

Komolyra fordítva: tudom, hogy üzlet, piaci verseny meg f@szom kapitalizmus, de nálam ezt egyszerűen nem tudnák megfizetni. A stadion nevét semmi pénzért nem váltanám le. (Persze el lesz adva a miénk is, ez tiszta. :-( )
“Játssz nyugodtan!” - Puskás

The time on the clock is etched on our memories, 92:48.

El Real Madrid es el equipo más importante del mundo y lo será hasta que yo lo diga

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62617
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2017. október 26., csütörtök 8:33

A Grifols 30 évre, 400 milliót fizetne a stadion nevéért.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62617
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2017. október 25., szerda 12:01

Angolok szerint a Pool közölte a Barcával, hogy 150 millió euróért vihetik télen Coutinhót.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62617
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2017. október 25., szerda 6:30

miVida írta:https://www.express.co.uk/sport/footbal ... Gossip/amp

Ha ez igaz (márpedig kinézem Messiből...) akkor ez azért gáz :wtf:
Nem unod meg az angol cikkek linkeleset?
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
miVida
Hozzászólások: 1046
Csatlakozott: 2013. augusztus 3., szombat 11:11
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema (Marcelo,Kovacic,Kroos)
Kedvenc csapatod: Real Madrid (DVSC, Francia válogatott)
Tartózkodási hely: Nagykanizsa

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: miVida » 2017. október 25., szerda 2:30

https://www.express.co.uk/sport/footbal ... Gossip/amp

Ha ez igaz (márpedig kinézem Messiből...) akkor ez azért gáz :wtf:
Mert mit használ az embernek, ha az egész világot megnyeri is, de az ő lelkében kárt vall? Avagy micsoda váltságot adhat az ember az ő lelkéért?

Courtois - Odriozola-Ramos-Varane-Alaba - Kovacic-Kroos - Isco - Hazard-Mbappé-Asensio

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13044
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2017. október 24., kedd 11:41

Az hogy kinek milyen az utanpotlasa sokat nem er a nagy csapatok szemszogebol. Volt egy bitang eros barca korosztaly, aztan azt hittuk a Jese fele nekunk is jo lesz, es megsem. Sok jatekost adunk, de jo helyzetben is vagyunk. Ez a Real Madrid, ha valaki fejlodni akar idejohet nyugodtan, legrosszabb esetben is nem kerul az A csapathoz, de elmehet egy masik top vagy top kozeli csapatba.
Mindenesetre pozitiv, hogy ZZ mer fiatalokhoz nyulni, de ezzel is ovatosan kell, a mai vilagban konnyen elszall magatol egy tehetseg, es onnan mar csak lfele van.

Messi reakcioja meg...tudta jol ki fog nyerni, de en sem orulnek a helyeben

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27843
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2017. október 24., kedd 10:05

BBeno írta:btw ez most milyen reakció? gúnyolódó vagy elismerő vagy savanyú a szőlő? jó hogy mindenből meme-t csinálnak
savanyú a szőlő, ennyire nem lelki sérült pár Messi szurkoló
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 102 regisztrált és 0 vendég