Mozi, filmek

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
nmate
Hozzászólások: 13786
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. szeptember 3., kedd 22:20

Pókember egy csicska :mrgreen: Tony Stark for president.

Avatar
mocsok
Hozzászólások: 2242
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:43
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: mocsok » 2013. szeptember 3., kedd 22:17

hheeey spoiler alert. :vivo: :D

én amúgy vasembernek meg pókembernek szurkolnék. :zoldsalas:

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27395
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. szeptember 3., kedd 22:15

mocsok írta:
elég profi munka.
nagyon megnéznék egy ilyet filmet amúgy.
lehetne egy hét órás egésznapos mozi belőle. :smile:
Simán :D Bár a legvégén Superman maradna csak talpon :D Ilyen Vasember meg Batman gyorsan kiesne a versenyből. Hulk és Superman epic harca lenne a végén, de amikor Superman kivágja az űrbe Hulkot akkor vége lenne a mesének :mrgreen:
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
mocsok
Hozzászólások: 2242
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:43
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: mocsok » 2013. szeptember 3., kedd 22:12

Remy írta:Szuperhősöket akartok? Akkor itt a Bosszúállók vs. Igazság Ligája előzetes! :D (persze csak rajongói munka, de hatalmas!)
elég profi munka.
nagyon megnéznék egy ilyet filmet amúgy.
lehetne egy hét órás egésznapos mozi belőle. :smile:

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13786
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. szeptember 3., kedd 21:57

Obliviontól nem estem hasra, ennek kéne lennie a definíciónak az értelmező kéziszótárban a "közepes film" mellett. 6/10

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27395
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. szeptember 3., kedd 21:03

Szuperhősöket akartok? Akkor itt a Bosszúállók vs. Igazság Ligája előzetes! :D (persze csak rajongói munka, de hatalmas!)
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Casso
Hozzászólások: 832
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 11:51

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Casso » 2013. szeptember 3., kedd 20:53

Remy írta:Oldboy

Na, ez is letudva Nem is értem miért vártam eddig vele, amikor ennyire jó film. Alapból nem vagyok oda az ázsiai filmekért, de ez nagyon tetszett. A story remek, és csavaros, de ami a lényeg, hogy ezt jól is tálalják. Kíváncsi leszek a remakere, hogy mit hoznak ki belőle. Ez 8/10
Nálam tízes, és nagyon haragszom az amcsikra, hogy megint el kell b*szni egy remek filmet. Semmi jó nem sül ki abból, ha hozzányúlnak ehhez. Ez így remek ahogy van. A vége meg zseniális.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27395
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. szeptember 3., kedd 20:51

Dupla dinamit (Még mindig zseniális B-) )

Jean Claude Van Damme a felfelé ívelő karrierjét úgy szerette volna még eredményesebbé tenni, hogy megduplázza saját magát és egyszerre két oldalról adja a pofonokat a rosszfiúknak. A Dupla dinamit a 90-es évek egyik legjobb akciófilmjévé vált, és JCVD karrierjében is elég szép helyet foglal ez az alkotás.

Egy befolyásos üzletember halálát szeretné néhány hongkongi maffiózó, aki egy éjjel meg is támadja a Wagner családot. Csodával határos módon a kocsiban lévő ikerfiúk megmenekülnek, ám elválasztják egymástól őket. A világ két távoli pontján nőnek fel, de felnőttként egymásra találnak, hogy bosszút álljanak a szüleik gyilkosain…

A rendezőnek, Sheldon Lettich-nek ez volt a harmadik alkalom, hogy a belga sztárral dolgozhatott együtt, hiszen először a Véres játék, majd az Oroszlánszív című filmben voltak egy fedél alatt. A legelső alkotással egyből robbantottak is, de a Dupla dinamit sem vallott szégyent. A story egyszerűsége a film előnyére vált. Egyrészt nem volt több mint egy átlagos bosszú film, másrészt arra fókuszáltak, ami a legnagyobb eredmény szülheti, azaz JCVD-re.

A legnagyobb erénye a 90-es éveket jellemző atmoszféra volt, mely által a film hiába buta sok helyen, hiába nem eredeti, mégis szórakoztató és végtelenül élvezhető. Emellett a színészek is hozzátették a magukét, és Geoffrey Lewis mellett a már jól ismert ázsiai pusztító, Bolo Yeung is pozitívum volt. No persze a lényeg Van Damme volt, és az ő játéka, mely bár nem volt Oscar-díjas alakítás, de kifejezetten többet nyújtott a kettős szerepben, mint általában. Alex és Chad, a két fivér nagyok sok mindenben különböztek egymástól és ez jól is mutatták be nekünk. Az efféle akciómozikban nem nagyon erőltetik a karakterfejlődéseket, mert a legtöbb esetben a főhős terminatorként működik, és érzelmeket is nagyon ritkán visz fel a filmvászonra, de itt megkapjuk a fejlődést mind a két részről (persze, azért túlzásba nem estek).

Emellett Van Damme az erejét is megmutatja természetesen, és a bunyója Yeung és közte kifejezetten jóra sikeredett. Egy szó, mint száz, a Dupla dinamitban megvan minden ahhoz, hogy élvezhető akciófilmet láthassunk, ráadásul a tesztoszteron szint is az egekbe szökik. Férfias, kemény, egyszerű filmről van szó, ami bő 20 év után is fogyasztható. 8,5/10


A 42-es

1998-ban Brian Helgeland, Oscar díjat nyert a Legjobb adaptált forgatókönyv kategóriájában Curtis Hansonnal, a Szigorúan bizalmas című nagysikerű film forgatókönyvéért. 2003-ban (Titokzatos folyó) szintén ott volt a neve a jelöltek között, és bár nem kapta meg a díjat, de Helgeland neve elég szépen csengett az írók között. Azonban nem csak az írói pályája között lehet szép munkákat találni, hanem a rendezői karrierjében is. Olyan filmek kötődnek a nevéhez, mint a Visszavágó, Mel Gibsonnal a főszerepben, illetve a Lovagregény, valamint a Bűn rendje, bár utóbbi nem aratott nagy sikerült, sőt… De összekapta magát és 10 évvel az utolsó rendezése után újra minőségi árut szállított a piacra, melyre ismét büszke lehet.

Jackie Robinson az egyik legismertebb baseball játékos a világon. Ő volt az első színes bőrű játékos az MLB-ben, amikor debütált a Brooklyn Dodgers színeiben az 1947-es évben. Ezzel megtört egy bő 60 éves időszakot, mely alatt egyetlen színes bőrű játékos sem lehetett tagja a profi ligának. Robinson szerződtetése óriási változást hozott a ligában, és a példája hatással volt az amerikai kultúrára, valamint a polgárjogi mozgalom egyik ikonja lett.

Brian Helgeland az ő történetét vitte a filmvászonra, és mutatta meg, hogy azért mert valakinek színes a bőre, még egyenlőként kell bánni vele. És igen, mindezt úgy tette, hogy telepakolta hatásvadász elemekkel, amik segítségével vagy nagy eredményt ér el valaki, vagy oltári nagyot zakózik. Jelen esetben az előbbi jelenséget tapasztalhatjuk, így bátran ülhetünk neki a 42-esnek.

A sportfilmek nálam mindig fokozott figyelmet kapnak, mivel én is versenyszerűen sportoltam anno, így sokszor jó emlékeket idézek fel egy adott filmmel. Ám a 42-esnél nem a megszokott belső harcot kell megvívnia a főhősnek, hanem sokkal tágabb réteggel kell megküzdenie a talpon maradásért. A saját vívódásai mellett a csapattársakat is maga mellé kell állítania, illetve a nézősereget is, akik ellenzik a tevékenységét. Robinson emberfeletti tettet hajtott végre, és hála neki, az őt érő társadalmi problémák az idő múlásával enyhültek, és a későbbi korosztálynak már jóval kisebb teherrel kellett megküzdenie. A rasszizmus sajnos a mai napig teríték van, és bár a sportban dupla erővel küzdenek ellene, az 1940-es években ez nem volt lehetséges, és a csúcson járt a bőrszín megkülönböztetése. Ezt a film nagyon egyszerűen, de annál hatásosabban mutatja be, és nem kell félni attól, hogy giccses, egyoldalú, túlzó jelenetekkel állítja majd maga mellé a nézőt a rendező, hiszen ezt megteszi a történet.

A story a megszokott módon itt is, ott is foltozva volt, hogy eladhatóbb, és kerekebb legyen, de soha nem esett át a ló túloldalára, és ez az, ami miatt ez a film kiemelkedik az átlagos sport drámákból. No persze színészek is kellettek a jó eredmény eléréséhez, és Chadwick Boseman, Harrison Ford, Christopher Meloni is jól helytálltak, de melléjük lehetne még sorolni néhány nevet, úgyhogy a casting jól sikerült.

A 42-es egy meglepően jó film lett, és a segítségével egy újabb nagyszerű ember életét ismerhetjük meg. Bátran üljünk le elé, mert megbánni nem fogjuk. 8,5/10
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27395
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. szeptember 3., kedd 14:12

Oldboy

Na, ez is letudva :) Nem is értem miért vártam eddig vele, amikor ennyire jó film. Alapból nem vagyok oda az ázsiai filmekért, de ez nagyon tetszett. A story remek, és csavaros, de ami a lényeg, hogy ezt jól is tálalják. Kíváncsi leszek a remakere, hogy mit hoznak ki belőle. Ez 8/10
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27395
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. szeptember 2., hétfő 19:03

Volt egyszer egy vadnyugat

Leone zseniális, Morricone szintén. Henry Fonda és Charles Bronson se okozott csalódást, ám az összképpel mégsem vagyok elégedett. Nagyon tetszett, de valami/valaki hiányzott*. Talán a sorrenddel volt a gond, mert ha ezt előbb nézem meg, mint a Dollár trilógiát, akkor lehetséges, hogy jobban tetszett volna, de van egy valami ami miatt a Dollárok sokkal jobban tetszettek és az *Clint Eastwood. Nagyon hiányoltam a jelenlétét. De hát sajnos nem lehet ott mindenhol.

A filmre 7,5-8/10-et adok, de alszok még rá, hogy melyik irányba tolódjon el.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
András93
Hozzászólások: 1650
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:14
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: András93 » 2013. szeptember 2., hétfő 9:01

Santi írta:
Remy írta:Gyerekjáték
Ez mitől horror? :mrgreen:
Szerintem ő a Chuckyra gondolt. Ezért baj, hogy magyarul ugyanaz a két film címe. :D

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Santi » 2013. szeptember 2., hétfő 8:33

Remy írta:Gyerekjáték
Ez mitől horror? :mrgreen:

Amúgy bár én alapvetően utálom a műfajt nekem anno nagyon tetszett az Azonosság c. film, bár nemtom az horror vagy inkább thriller-e meg a Végső állomás. Illetve még ez is nézhető, persze nem klasszik, de sztem jó egynek.

Avatar
Gabo
Hozzászólások: 233
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:18
Kedvenc játékosaid: Beckham
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Gabo » 2013. szeptember 1., vasárnap 19:52

+ Insidious, Rec 2, Mirrors 1, Sinister

Tervezem az Utolsó ördögűzőt, a Devil Inside-ot is, és még van pár hasonló démon/ördög témájú film, nagyon rákattantam ezekre.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27395
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. szeptember 1., vasárnap 19:44

Filmklub topicban feljött a horror téma... vajon van-e jó horror -->

Alien 1-2-3
Rémálom az Elm utcában (1-6), igaz az első 3 rész, ami nagyon jó, de ha elkap a Freddy láz, akkor úgyis letolod a többit, ha nem, akkor meg úgyis lényegtelen.
Péntek 13 Itt is ugyan az a helyzet, mint a Rémálomnál, bár itt jobb megvárni a 2. és 3. rész, mielőtt elkaszálnánk, mert Jason vagy hatással lesz rád vagy nem.
Freddy vs. Jason
Ragyogás
Ördögűző
Fűrész 1-2
Sweeney Todd - A Fleet Street démoni borbélya
Más világ
Átok
Kör
Frankenstein + Frankenstein menyasszonya
Drakula (Lugosi)
Nosferatu
Légy
Ördöggerinc
A cápa
Gonosz halott (2013)
A rettegés háza (eredeti + remake)
Holtak hajnala + 28 nappal később
A dolog
Sikoly 1-2-3
A barlang
Texasi láncfűrészes mészárlás (eredeti + 2003 + 2006)
Penge 1-2-3
Halloween 1 (+ szerintem az első remake se rossz)
Tükrök
Gyilkos kilátások
Kampókéz
A múmia (Boris Karloff)
Egy amerikai farkasember Londonban
Démonok között
Rec
Cannibal Holocaust
Hellraiser
Gyerekjáték


+ még a futottak kategória: Köpök a sírodra, A köd, Kaptár, Silent Hill 1, Mama, Sinister, Agyrém, Gothika, Ház az erdő mélyén, Végső állomás, Henry - Egy sorozatgyilkos portréja, Halálos kitérő, Pandorum
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Anis
Hozzászólások: 1843
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 10:48
Kedvenc játékosaid: Drogba, Essien, CR, Di Maria
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Chelsea, Inter

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Anis » 2013. szeptember 1., vasárnap 17:12

Elyseum - Zárt világ

Még csütörtökön láttam moziban Szhelyen.
Most voltam ott először, jó picike terem volt. Soproni ahhoz képest legalább 2x akkora.

Filmről röviden: tényleg megérte moziban megnézni. kellemes csalódás volt. Picit emlékeztet "A Sziget" című filmre, ahol szintén vannak emberek gazdagságban és szegénységben; ott is el vannak szigetelve egymástól. Az a film nagy kedvencem, ez is valószínűleg ott lesz az éves top10 listámban. Matt-nek nem sok filmjét láttam eleddig, a tetkók valódiak voltak, vagy csak a film kedvéért?

8/10
FERRARI - MSchumi - Alonso - Kimi - Federer - Kobe - LeBron

London is BLUE
GO BLUES, HALA MOU!

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6675
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: pheco » 2013. szeptember 1., vasárnap 11:16

Szemfényvesztők

Tegnap néztem meg moziban, haverom már régóta csesztetett vele, beadtam a derekam. Arra számítottam, hogy nem fog tetszeni és részben így is lett, de volt amikor teljesen lekötött. Klisékkel van teli, de ezt már megszokhattuk manapság. Pár jó jelenet, Woody Harrelson jó, mint mindig + Isla Fisher nagyon kis aranyos csaj :) Itthon lehet bealszom a filmen, moziban így egyszer nézhető volt.

6,5/10

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62873
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2013. szeptember 1., vasárnap 7:52

A 42-es
Nem rossz film, de nem is kiemelkedő. A storyrol fölösleges írnom, mert mindenki tudja miről szól. Ami tetszett az az, ahogyan bemutatja a négerek helyzetet a háború utáni Amerikában, persze tömören es leegyszerűsítve, de ez alapján el lehet képzelni.
7/10
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13786
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. augusztus 31., szombat 17:00

American Psycho (2000)
Bale zseniális benne, amúgy a film maga nem sokat ér. Néha mondjuk kajak poénos is volt :mrgreen: 6/10

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2832
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: soadroli » 2013. augusztus 31., szombat 0:46

Metallica - Through the Never
Fuckyeah :rock: Remélem adják a hazai mozik, csak Antal Nimród, meg csak Metallica :D
Kép

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13786
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. augusztus 30., péntek 16:02

The Great Gatsby 2013
Szép, látványos, a 21. századi diszkózene belekeverése viszont szánalmas. Az egész meg olyan semmilyen, nem történik semmi a filmben. Egészében elég rossz szerintem, pedig a szemnek elég nagy blowjob volt. 4/10


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 78 regisztrált és 0 vendég