Spanyol bajnokság

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Ki lesz a bajnok?

A szavazás 2023. szeptember 18., hétfő 6:28-kor befejeződött.

Atletico Madrid
3
3%
FC Barcelona
15
15%
Real Madrid
78
78%
Más, megírom kommentben
4
4%
 
Szavazatok száma: 100

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27843
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2017. december 11., hétfő 14:51

Buitre írta:
Solari írta:Meg, de casemiro hany kiallitast uszott meg?
Amugy realos vagyok viszont probalok nem egy allaspontot kepviselni es hinni azt hogy egy csapatot jobban nyomnak. En inkabb arra fognam hogy tenyleg szar a jatekvezetes.
Egy regi kelta mondas szerint pedig a biroi rossz iteletek mindig kiegyenlitodnek.
Egyetértek. Nagyon gáz azzal előhozakodni, hogy a katalánokat nyomják a bírók, azután, hogy két egymást követő meccsen nem adtak meg nekik egy-egy teljesen szabályos gólt. Engem is felszabott tegnap rendesen a piros, de abszolút jogos, emelt lábbal oldalról becsúszni nálam akkor is piros, ha el sem kapja. Mert ez olyan, a másik játékos testi épségét veszélyeztető belépő, amikor nincs apelláta (igen tudom, Savic esetében elmaradt a piros..). Milyen hozzáállás már az, hogy nem lerúgni akarta... Épp azért nem szabad labdára sem így menni, mert ha lekésel, mint a villarrealos srác, és épp a támaszkodó lábat "nem akarod" elkapni, de úgy sikerül, az lábtörés. És az meg, hogy SB elsétált utána... Szerencséje volt, hogy azt a lábát kapták el. Nagy színész a gyerek, de ez most nem rajta múlt és nem is a bírón.

Az meg egyenesen vicces, hogy 10:1, meg 80-20%... Vazz, a fene sem hiszi el, hogy a szubjektív szempontotokon kívül valakinek van bármilyen összesítése is a véleményes esetekről... Én aztán tényleg irtózom tőlük, de attól még tudom objektíven nézni a dolgokat. Benne van a pakliban az is, hogy a támadási stratégiájuk (65%+ labdatartás, 8 ember a tizenhatoson belül, az egész ellenfél begyömöszölve a kapu elé) miatt több az ESÉLY pld. a büntetőre (kéz, fault), ráadásul ezt beléjük verik, hogy egy az egyben megvárják, míg az ellenfél játékosa odaér, és csak akkor tolják meg, az utolsó pillanatban (csak tegnap volt egy csomó ilyen szitu). De azt én sem mondom, hogy nincs valamilyen szintű ellenszelük, mert nem tudom semmivel alátámasztani azt sem, hogy van, azt sem, hogy nincs..
ennyiből legyen kosárlabda, nem kell ide testi kontakt, mert még valaki megsérül

a kép meg rohadtzk rosszul van kivágva, mert nem odacsúszott és itt már rég visszafelé húzza a lábát, talaj közel történt a tényleges kontakt (értsd 2 cmre a föld felett), Savic-Kroos eset durvább volt, csak Kroos nem mutatta be a nagyhalált
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Buitre
Hozzászólások: 1348
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 15:35
Kedvenc játékosaid: Valderrama, Valerón, Butragueño
Tartózkodási hely: Biharugra/Nagyvárad

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Buitre » 2017. december 11., hétfő 14:44

Solari írta:Meg, de casemiro hany kiallitast uszott meg?
Amugy realos vagyok viszont probalok nem egy allaspontot kepviselni es hinni azt hogy egy csapatot jobban nyomnak. En inkabb arra fognam hogy tenyleg szar a jatekvezetes.
Egy regi kelta mondas szerint pedig a biroi rossz iteletek mindig kiegyenlitodnek.
Egyetértek. Nagyon gáz azzal előhozakodni, hogy a katalánokat nyomják a bírók, azután, hogy két egymást követő meccsen nem adtak meg nekik egy-egy teljesen szabályos gólt. Engem is felszabott tegnap rendesen a piros, de abszolút jogos, emelt lábbal oldalról becsúszni nálam akkor is piros, ha el sem kapja. Mert ez olyan, a másik játékos testi épségét veszélyeztető belépő, amikor nincs apelláta (igen tudom, Savic esetében elmaradt a piros..). Milyen hozzáállás már az, hogy nem lerúgni akarta... Épp azért nem szabad labdára sem így menni, mert ha lekésel, mint a villarrealos srác, és épp a támaszkodó lábat "nem akarod" elkapni, de úgy sikerül, az lábtörés. És az meg, hogy SB elsétált utána... Szerencséje volt, hogy azt a lábát kapták el. Nagy színész a gyerek, de ez most nem rajta múlt és nem is a bírón.

Az meg egyenesen vicces, hogy 10:1, meg 80-20%... Vazz, a fene sem hiszi el, hogy a szubjektív szempontotokon kívül valakinek van bármilyen összesítése is a véleményes esetekről... Én aztán tényleg irtózom tőlük, de attól még tudom objektíven nézni a dolgokat. Benne van a pakliban az is, hogy a támadási stratégiájuk (65%+ labdatartás, 8 ember a tizenhatoson belül, az egész ellenfél begyömöszölve a kapu elé) miatt több az ESÉLY pld. a büntetőre (kéz, fault), ráadásul ezt beléjük verik, hogy egy az egyben megvárják, míg az ellenfél játékosa odaér, és csak akkor tolják meg, az utolsó pillanatban (csak tegnap volt egy csomó ilyen szitu). De azt én sem mondom, hogy nincs valamilyen szintű ellenszelük, mert nem tudom semmivel alátámasztani azt sem, hogy van, azt sem, hogy nincs..

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8195
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2017. december 11., hétfő 14:17

Vagy azt a sok Casemiro esetet.
Mindenre lehet ellenpeldat mutatni. A barcaval szemben azert van keves rossz itelet mert alapvetoen szabalyosan jatszanak. A realnak pedig mindig volt par jatekosa akinek neha eldurrant a konyoke, laba.
Ez tény, de attól még a sporinak nem kellene előítéletekkel vezetnie egy meccset. Legjobb példa erre Ramos. Nagyon sokszor kapott lapot amiatt, ami a hátára van írva, másoknal meg be sem fújják. Most ezzel nem azt mondom, hogy Ramosnak nincs meg a hülyesége (mert alapvetően én is rosszul vagyok attól, hogy belemegy egy-egy meccsen a faszmeregetesbe), de azért sokszor nem bánnak vele korrektül.

A jelenlegi helyzetben is mindket csapat kárára tévednek, de azért engedtessek már meg a panaszkodas, mikor minden meccsnek úgy megyünk neki, hogy 2-3 brozaszto döntés várható a karunkra. Azért ez így nagyon nem buli.

Igen, a katalanek karára is tévednek, de jelenleg a mi karunk jelentősebb. És ez nem biztos, hogy idén végére ki fog egyenlitodni.
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
dzsi91
Hozzászólások: 11133
Csatlakozott: 2013. december 3., kedd 0:26
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: dzsi91 » 2017. december 11., hétfő 12:43

Remy írta:
Solari írta:Vagy azt a sok Casemiro esetet.
Mindenre lehet ellenpeldat mutatni. A barcaval szemben azert van keves rossz itelet mert alapvetoen szabalyosan jatszanak. A realnak pedig mindig volt par jatekosa akinek neha eldurrant a konyoke, laba.
Tehát a patkánykodás, sunyiság az szabályos a te látásmódod alapján.
Ez most olyan volt mint farago ricsi legendás “a barszelona nem szokott foglalkozni a bírókkal” beszólása a bayern elleni zakójuknál :D
"Real Madrid have made me feel small, as if I had a small penis...Football is my religion and I don't like that there are gods bigger than mine."- Robbie Williams

Avatar
ikarus93
Hozzászólások: 3848
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 19:51
Kedvenc játékosaid: Ronaldo,Modric,Guti,Reus,CR,dinho
Kedvenc csapatod: Real Madrid,DVSC,BVB

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: ikarus93 » 2017. december 11., hétfő 12:37

Oblak védése

Atleticonál tudnak valamit kapuskérdésben.
"Régen szegények fociztak és a gazdagok nézték
Most a gazdagok fociznak és a szegények nézik"
Puskás Ferenc

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27245
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Remy » 2017. december 11., hétfő 11:39

Solari írta:Vagy azt a sok Casemiro esetet.
Mindenre lehet ellenpeldat mutatni. A barcaval szemben azert van keves rossz itelet mert alapvetoen szabalyosan jatszanak. A realnak pedig mindig volt par jatekosa akinek neha eldurrant a konyoke, laba.
Tehát a patkánykodás, sunyiság az szabályos a te látásmódod alapján.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Solari
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017. április 19., szerda 12:16
Kedvenc játékosaid: Isco, Marcelo, Pepe
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Solari » 2017. december 11., hétfő 11:39

Meg, de casemiro hany kiallitast uszott meg?
Amugy realos vagyok viszont probalok nem egy allaspontot kepviselni es hinni azt hogy egy csapatot jobban nyomnak. En inkabb arra fognam hogy tenyleg szar a jatekvezetes.
Egy regi kelta mondas szerint pedig a biroi rossz iteletek mindig kiegyenlitodnek.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Solari 2017. december 11., hétfő 11:39-kor.

rashidm
Hozzászólások: 4538
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: rashidm » 2017. december 11., hétfő 11:34

Solari írta:Vagy azt a sok Casemiro esetet.
Mindenre lehet ellenpeldat mutatni. A barcaval szemben azert van keves rossz itelet mert alapvetoen szabalyosan jatszanak. A realnak pedig mindig volt par jatekosa akinek neha eldurrant a konyoke, laba.
Igen, 90%-ban meg is kapták a sárgát/pirosat. Nem tudom eldönteni Solari, te Real szurkoló vagy-e vagy sem.

Solari
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017. április 19., szerda 12:16
Kedvenc játékosaid: Isco, Marcelo, Pepe
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Solari » 2017. december 11., hétfő 11:26

Vagy azt a sok Casemiro esetet.
Mindenre lehet ellenpeldat mutatni. A barcaval szemben azert van keves rossz itelet mert alapvetoen szabalyosan jatszanak. A realnak pedig mindig volt par jatekosa akinek neha eldurrant a konyoke, laba.

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9579
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: KAG » 2017. december 11., hétfő 11:22


Pont ezt írtam enis a meccs után.
Es akkor meg ide lehetne tenni modric lerúgását a bilbao ellen.
ZIDANE

rashidm
Hozzászólások: 4538
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: rashidm » 2017. december 11., hétfő 11:00

lesliejr írta:Ezért pontozódott már ki Piqué,
Piquét már jópárszor ki lehetett volna szórni.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62617
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2017. december 11., hétfő 10:39

lesliejr írta:Annyi a baj ezekkel a belinkelt képekkel, hogy kiragadtok 2 esetet innen is és onnan is, aztán már lehet is mutogatni a bíróra. Elő kell keresni a többi képet is, előző meccsen pl ugyanígy taposták meg Denis-t, az se lett piros. Modric amit kapott szintén az lett volna, teljesen egyértelmü. De ezért miért a Barca-ra kell mutogatni?
Mindig tévednek a bírók mindenkinek, de ha ide csak két ellentétes esetet lövünk be akkor az max arra jó, hogy hergeljük a népet. Mert a barca-nak fújnak 80-20 arányban....marhaság. Sok meccsen agyon rúgnak minket és még mi kapjuk a sárgákat közben. Ezért pontozódott már ki Piqué, Umtiti és Busquets meg egy lapra van az eltiltástól. Botrányos a játékvezetés és ez alól senki nem kivételezett.
Marhaság? Nem látok cáfolatot.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

lesliejr
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 9:49
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: lesliejr » 2017. december 11., hétfő 10:33

Annyi a baj ezekkel a belinkelt képekkel, hogy kiragadtok 2 esetet innen is és onnan is, aztán már lehet is mutogatni a bíróra. Elő kell keresni a többi képet is, előző meccsen pl ugyanígy taposták meg Denis-t, az se lett piros. Modric amit kapott szintén az lett volna, teljesen egyértelmü. De ezért miért a Barca-ra kell mutogatni?
Mindig tévednek a bírók mindenkinek, de ha ide csak két ellentétes esetet lövünk be akkor az max arra jó, hogy hergeljük a népet. Mert a barca-nak fújnak 80-20 arányban....marhaság. Sok meccsen agyon rúgnak minket és még mi kapjuk a sárgákat közben. Ezért pontozódott már ki Piqué, Umtiti és Busquets meg egy lapra van az eltiltástól. Botrányos a játékvezetés és ez alól senki nem kivételezett.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27843
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2017. december 11., hétfő 9:23

palesz77 írta:
Kerlon írta:Úgy tudom jellemezni, mint a tegnapi sport tv-s kommentátort: visszajátszás, grafikusan behúzzák a leshatárt ő meg magyaráz, hogy jobb kamera állás kéne ez nem perdöntő. Természetesen a Villarrealnak húztak lest, amikor nem volt az.
Csak és kizárólag ehhez a részhez akarok szólni, de azt nem véletlen mondta a kommentátor. Élőképen kikockázva az így nézett ki: kép1, kép2. Egyik labda elrúgás előtt kicsivel, másik kicsivel utána, de mindkettőn lesen állt Soriano.
Mivel a sporik nektek fújnak, tehát veletek vannak, ő pedig pont vonalban van, ezért nem les. :mrgreen: :mrgreen:
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

palesz77
Hozzászólások: 2551
Csatlakozott: 2014. június 24., kedd 11:31
Kedvenc játékosaid: Xavi, Iniesta, Verratti, Dahoud
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: palesz77 » 2017. december 11., hétfő 9:00

Kerlon írta:Úgy tudom jellemezni, mint a tegnapi sport tv-s kommentátort: visszajátszás, grafikusan behúzzák a leshatárt ő meg magyaráz, hogy jobb kamera állás kéne ez nem perdöntő. Természetesen a Villarrealnak húztak lest, amikor nem volt az.
Csak és kizárólag ehhez a részhez akarok szólni, de azt nem véletlen mondta a kommentátor. Élőképen kikockázva az így nézett ki: kép1, kép2. Egyik labda elrúgás előtt kicsivel, másik kicsivel utána, de mindkettőn lesen állt Soriano.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62617
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2017. december 11., hétfő 8:33

dzsi91 írta:Azért ne hasonlítsuk már a mi epic 90+os győztes góljainkat szar játékkal is ehhez a trágyához amit a bírók meg az öngólok tartanak össze.
Össze lehet, csak nincs értelme :lol:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
dzsi91
Hozzászólások: 11133
Csatlakozott: 2013. december 3., kedd 0:26
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: dzsi91 » 2017. december 11., hétfő 8:29

Azért ne hasonlítsuk már a mi epic 90+os győztes góljainkat szar játékkal is ehhez a trágyához amit a bírók meg az öngólok tartanak össze.
"Real Madrid have made me feel small, as if I had a small penis...Football is my religion and I don't like that there are gods bigger than mine."- Robbie Williams

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62617
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2017. december 11., hétfő 7:56

https://pbs.twimg.com/media/DQts0BDXUAErNZj.jpg
https://pbs.twimg.com/media/DQts0vdW0AAvIGC.jpg
Egyik piros, másik nem.
Surprise madafaka
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
hala real
Hozzászólások: 1182
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 11:54
Kedvenc játékosaid: casillas, r9, cr7
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: hala real » 2017. december 11., hétfő 7:55

Realista24 írta:ha az El Clásicót egy les góllal és egy kamu büntetővel nyernénk meg.
adna az eg. szivesen megneznem a reakciokat. :mrgreen:
Annyi a köcsög , hogy megtelik velük a Nou Camp.

"A szívem inkább fehér, mint gránátvörös-kék” – (R9)

"Megvan a véleményem, de tudom, hogy bármit is mondok, úgyis rossz fényben tüntetik fel." - C.Ronaldo

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62617
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2017. december 11., hétfő 7:22

Adolf írta:Az szeretném már most leszögezni: nem feszültségkeltés a célom, pusztán pár szituációt "átbeszélni".
lestat írta:Csk vicces hogy ami nálatok egyből piros nálunk a spori tovabb engedi. Lásd atma ellen. Vagy CR kap sargat szineszkedesert mikor köze nem volt a dologhoz. És sorolhatnánk.
Nem szoktam a meccseiteket nézni, így egyik leírt szitut sem láttam, de egy valamiben biztos vagyok: nem szándékosan "csalják el" a meccseiteket és nem szánt szándékkal ítélkeznek így a spanyol játékvezetők. Egyszerűen ilyen gyengék. Olyan gyengék, mint a vezetésük.
Íme egy példa: Vale-Barca. Tudjuk, mi történt. Tévedhetnek a jv-k, ők is emberek, nem ezzel van a baj. Ami számomra furcsa az az, hogy ez a játékvezető, egy mérkőzés végeredményét befolyásoló hibát követően pár nappal újra működhetett. Ahol szintén egy akkora blamát követett el, hogy ha ilyet a megyében csinálnánk, heteket kellene "pihenni". De nem, még kommunikálják is: továbbra is megbíznak benne és küldik meccsekre. Hogy mi van? Ez mégis mi a tosz?
Két lehetőség van: vagy nincs aki a "helyére léphetne", vagy megvannak ott is a kis kedvencek, a kör, ahova ha bekerülsz, érinthetetlen leszel.
No, de száz szónak is egy a vége: ha a játékvezetők ilyen hiba után is élvezik a bizalmat, és a legnívósabb bajnokságban retorzió nélkül bohóckodhatnak, az nevetséges. Nem vetít túl szép jövőképet elénk.
Még egyet is értenék, ha nem 80-20 arányban a Barca javára tévednének a bírók. Biztos azért nyilatkozzák sorra a spanyol edzők, hogy tudják milyen a Barcelona ellen játszani, ha éppen megnehezítik a dolgukat...persze a sors mindig úgy akarja, hogy nálatok nem veszik észre a kezezést a tizenhatoson belül, a szabálytalanságokat, elnézik az artikulálatlan ordibálást és megeszik a színészkedést.

Gondolom akkor is ez lenne a véleményed, ha az El Clásicót egy les góllal és egy kamu büntetővel nyernénk meg.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 103 regisztrált és 0 vendég