Spanyol bajnokság

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Ki lesz a bajnok?

A szavazás 2023. szeptember 18., hétfő 6:28-kor befejeződött.

Atletico Madrid
3
3%
FC Barcelona
15
15%
Real Madrid
78
78%
Más, megírom kommentben
4
4%
 
Szavazatok száma: 100

Avatar
dzsi91
Hozzászólások: 11238
Csatlakozott: 2013. december 3., kedd 0:26
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: dzsi91 » 2017. december 11., hétfő 12:43

Remy írta:
Solari írta:Vagy azt a sok Casemiro esetet.
Mindenre lehet ellenpeldat mutatni. A barcaval szemben azert van keves rossz itelet mert alapvetoen szabalyosan jatszanak. A realnak pedig mindig volt par jatekosa akinek neha eldurrant a konyoke, laba.
Tehát a patkánykodás, sunyiság az szabályos a te látásmódod alapján.
Ez most olyan volt mint farago ricsi legendás “a barszelona nem szokott foglalkozni a bírókkal” beszólása a bayern elleni zakójuknál :D
"Real Madrid have made me feel small, as if I had a small penis...Football is my religion and I don't like that there are gods bigger than mine."- Robbie Williams

Avatar
ikarus93
Hozzászólások: 3877
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 19:51
Kedvenc játékosaid: Ronaldo,Modric,Guti,Reus,CR,dinho
Kedvenc csapatod: Real Madrid,DVSC,BVB

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: ikarus93 » 2017. december 11., hétfő 12:37

Oblak védése

Atleticonál tudnak valamit kapuskérdésben.
"Régen szegények fociztak és a gazdagok nézték
Most a gazdagok fociznak és a szegények nézik"
Puskás Ferenc

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27391
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Remy » 2017. december 11., hétfő 11:39

Solari írta:Vagy azt a sok Casemiro esetet.
Mindenre lehet ellenpeldat mutatni. A barcaval szemben azert van keves rossz itelet mert alapvetoen szabalyosan jatszanak. A realnak pedig mindig volt par jatekosa akinek neha eldurrant a konyoke, laba.
Tehát a patkánykodás, sunyiság az szabályos a te látásmódod alapján.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Solari
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017. április 19., szerda 12:16
Kedvenc játékosaid: Isco, Marcelo, Pepe
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Solari » 2017. december 11., hétfő 11:39

Meg, de casemiro hany kiallitast uszott meg?
Amugy realos vagyok viszont probalok nem egy allaspontot kepviselni es hinni azt hogy egy csapatot jobban nyomnak. En inkabb arra fognam hogy tenyleg szar a jatekvezetes.
Egy regi kelta mondas szerint pedig a biroi rossz iteletek mindig kiegyenlitodnek.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Solari 2017. december 11., hétfő 11:39-kor.

rashidm
Hozzászólások: 4552
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: rashidm » 2017. december 11., hétfő 11:34

Solari írta:Vagy azt a sok Casemiro esetet.
Mindenre lehet ellenpeldat mutatni. A barcaval szemben azert van keves rossz itelet mert alapvetoen szabalyosan jatszanak. A realnak pedig mindig volt par jatekosa akinek neha eldurrant a konyoke, laba.
Igen, 90%-ban meg is kapták a sárgát/pirosat. Nem tudom eldönteni Solari, te Real szurkoló vagy-e vagy sem.

Solari
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017. április 19., szerda 12:16
Kedvenc játékosaid: Isco, Marcelo, Pepe
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Solari » 2017. december 11., hétfő 11:26

Vagy azt a sok Casemiro esetet.
Mindenre lehet ellenpeldat mutatni. A barcaval szemben azert van keves rossz itelet mert alapvetoen szabalyosan jatszanak. A realnak pedig mindig volt par jatekosa akinek neha eldurrant a konyoke, laba.

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9610
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: KAG » 2017. december 11., hétfő 11:22


Pont ezt írtam enis a meccs után.
Es akkor meg ide lehetne tenni modric lerúgását a bilbao ellen.
ZIDANE

rashidm
Hozzászólások: 4552
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: rashidm » 2017. december 11., hétfő 11:00

lesliejr írta:Ezért pontozódott már ki Piqué,
Piquét már jópárszor ki lehetett volna szórni.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62863
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2017. december 11., hétfő 10:39

lesliejr írta:Annyi a baj ezekkel a belinkelt képekkel, hogy kiragadtok 2 esetet innen is és onnan is, aztán már lehet is mutogatni a bíróra. Elő kell keresni a többi képet is, előző meccsen pl ugyanígy taposták meg Denis-t, az se lett piros. Modric amit kapott szintén az lett volna, teljesen egyértelmü. De ezért miért a Barca-ra kell mutogatni?
Mindig tévednek a bírók mindenkinek, de ha ide csak két ellentétes esetet lövünk be akkor az max arra jó, hogy hergeljük a népet. Mert a barca-nak fújnak 80-20 arányban....marhaság. Sok meccsen agyon rúgnak minket és még mi kapjuk a sárgákat közben. Ezért pontozódott már ki Piqué, Umtiti és Busquets meg egy lapra van az eltiltástól. Botrányos a játékvezetés és ez alól senki nem kivételezett.
Marhaság? Nem látok cáfolatot.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

lesliejr
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 9:49
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: lesliejr » 2017. december 11., hétfő 10:33

Annyi a baj ezekkel a belinkelt képekkel, hogy kiragadtok 2 esetet innen is és onnan is, aztán már lehet is mutogatni a bíróra. Elő kell keresni a többi képet is, előző meccsen pl ugyanígy taposták meg Denis-t, az se lett piros. Modric amit kapott szintén az lett volna, teljesen egyértelmü. De ezért miért a Barca-ra kell mutogatni?
Mindig tévednek a bírók mindenkinek, de ha ide csak két ellentétes esetet lövünk be akkor az max arra jó, hogy hergeljük a népet. Mert a barca-nak fújnak 80-20 arányban....marhaság. Sok meccsen agyon rúgnak minket és még mi kapjuk a sárgákat közben. Ezért pontozódott már ki Piqué, Umtiti és Busquets meg egy lapra van az eltiltástól. Botrányos a játékvezetés és ez alól senki nem kivételezett.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27916
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2017. december 11., hétfő 9:23

palesz77 írta:
Kerlon írta:Úgy tudom jellemezni, mint a tegnapi sport tv-s kommentátort: visszajátszás, grafikusan behúzzák a leshatárt ő meg magyaráz, hogy jobb kamera állás kéne ez nem perdöntő. Természetesen a Villarrealnak húztak lest, amikor nem volt az.
Csak és kizárólag ehhez a részhez akarok szólni, de azt nem véletlen mondta a kommentátor. Élőképen kikockázva az így nézett ki: kép1, kép2. Egyik labda elrúgás előtt kicsivel, másik kicsivel utána, de mindkettőn lesen állt Soriano.
Mivel a sporik nektek fújnak, tehát veletek vannak, ő pedig pont vonalban van, ezért nem les. :mrgreen: :mrgreen:
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

palesz77
Hozzászólások: 2551
Csatlakozott: 2014. június 24., kedd 11:31
Kedvenc játékosaid: Xavi, Iniesta, Verratti, Dahoud
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: palesz77 » 2017. december 11., hétfő 9:00

Kerlon írta:Úgy tudom jellemezni, mint a tegnapi sport tv-s kommentátort: visszajátszás, grafikusan behúzzák a leshatárt ő meg magyaráz, hogy jobb kamera állás kéne ez nem perdöntő. Természetesen a Villarrealnak húztak lest, amikor nem volt az.
Csak és kizárólag ehhez a részhez akarok szólni, de azt nem véletlen mondta a kommentátor. Élőképen kikockázva az így nézett ki: kép1, kép2. Egyik labda elrúgás előtt kicsivel, másik kicsivel utána, de mindkettőn lesen állt Soriano.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62863
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2017. december 11., hétfő 8:33

dzsi91 írta:Azért ne hasonlítsuk már a mi epic 90+os győztes góljainkat szar játékkal is ehhez a trágyához amit a bírók meg az öngólok tartanak össze.
Össze lehet, csak nincs értelme :lol:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
dzsi91
Hozzászólások: 11238
Csatlakozott: 2013. december 3., kedd 0:26
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: dzsi91 » 2017. december 11., hétfő 8:29

Azért ne hasonlítsuk már a mi epic 90+os győztes góljainkat szar játékkal is ehhez a trágyához amit a bírók meg az öngólok tartanak össze.
"Real Madrid have made me feel small, as if I had a small penis...Football is my religion and I don't like that there are gods bigger than mine."- Robbie Williams

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62863
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2017. december 11., hétfő 7:56

https://pbs.twimg.com/media/DQts0BDXUAErNZj.jpg
https://pbs.twimg.com/media/DQts0vdW0AAvIGC.jpg
Egyik piros, másik nem.
Surprise madafaka
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
hala real
Hozzászólások: 1182
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 11:54
Kedvenc játékosaid: casillas, r9, cr7
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: hala real » 2017. december 11., hétfő 7:55

Realista24 írta:ha az El Clásicót egy les góllal és egy kamu büntetővel nyernénk meg.
adna az eg. szivesen megneznem a reakciokat. :mrgreen:
Annyi a köcsög , hogy megtelik velük a Nou Camp.

"A szívem inkább fehér, mint gránátvörös-kék” – (R9)

"Megvan a véleményem, de tudom, hogy bármit is mondok, úgyis rossz fényben tüntetik fel." - C.Ronaldo

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62863
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2017. december 11., hétfő 7:22

Adolf írta:Az szeretném már most leszögezni: nem feszültségkeltés a célom, pusztán pár szituációt "átbeszélni".
lestat írta:Csk vicces hogy ami nálatok egyből piros nálunk a spori tovabb engedi. Lásd atma ellen. Vagy CR kap sargat szineszkedesert mikor köze nem volt a dologhoz. És sorolhatnánk.
Nem szoktam a meccseiteket nézni, így egyik leírt szitut sem láttam, de egy valamiben biztos vagyok: nem szándékosan "csalják el" a meccseiteket és nem szánt szándékkal ítélkeznek így a spanyol játékvezetők. Egyszerűen ilyen gyengék. Olyan gyengék, mint a vezetésük.
Íme egy példa: Vale-Barca. Tudjuk, mi történt. Tévedhetnek a jv-k, ők is emberek, nem ezzel van a baj. Ami számomra furcsa az az, hogy ez a játékvezető, egy mérkőzés végeredményét befolyásoló hibát követően pár nappal újra működhetett. Ahol szintén egy akkora blamát követett el, hogy ha ilyet a megyében csinálnánk, heteket kellene "pihenni". De nem, még kommunikálják is: továbbra is megbíznak benne és küldik meccsekre. Hogy mi van? Ez mégis mi a tosz?
Két lehetőség van: vagy nincs aki a "helyére léphetne", vagy megvannak ott is a kis kedvencek, a kör, ahova ha bekerülsz, érinthetetlen leszel.
No, de száz szónak is egy a vége: ha a játékvezetők ilyen hiba után is élvezik a bizalmat, és a legnívósabb bajnokságban retorzió nélkül bohóckodhatnak, az nevetséges. Nem vetít túl szép jövőképet elénk.
Még egyet is értenék, ha nem 80-20 arányban a Barca javára tévednének a bírók. Biztos azért nyilatkozzák sorra a spanyol edzők, hogy tudják milyen a Barcelona ellen játszani, ha éppen megnehezítik a dolgukat...persze a sors mindig úgy akarja, hogy nálatok nem veszik észre a kezezést a tizenhatoson belül, a szabálytalanságokat, elnézik az artikulálatlan ordibálást és megeszik a színészkedést.

Gondolom akkor is ez lenne a véleményed, ha az El Clásicót egy les góllal és egy kamu büntetővel nyernénk meg.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27916
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2017. december 11., hétfő 7:07

Adolf írta:Az szeretném már most leszögezni: nem feszültségkeltés a célom, pusztán pár szituációt "átbeszélni".
lestat írta:Csk vicces hogy ami nálatok egyből piros nálunk a spori tovabb engedi. Lásd atma ellen. Vagy CR kap sargat szineszkedesert mikor köze nem volt a dologhoz. És sorolhatnánk.
Nem szoktam a meccseiteket nézni, így egyik leírt szitut sem láttam, de egy valamiben biztos vagyok: nem szándékosan "csalják el" a meccseiteket és nem szánt szándékkal ítélkeznek így a spanyol játékvezetők. Egyszerűen ilyen gyengék. Olyan gyengék, mint a vezetésük.
Íme egy példa: Vale-Barca. Tudjuk, mi történt. Tévedhetnek a jv-k, ők is emberek, nem ezzel van a baj. Ami számomra furcsa az az, hogy ez a játékvezető, egy mérkőzés végeredményét befolyásoló hibát követően pár nappal újra működhetett. Ahol szintén egy akkora blamát követett el, hogy ha ilyet a megyében csinálnánk, heteket kellene "pihenni". De nem, még kommunikálják is: továbbra is megbíznak benne és küldik meccsekre. Hogy mi van? Ez mégis mi a tosz?
Két lehetőség van: vagy nincs aki a "helyére léphetne", vagy megvannak ott is a kis kedvencek, a kör, ahova ha bekerülsz, érinthetetlen leszel.
No, de száz szónak is egy a vége: ha a játékvezetők ilyen hiba után is élvezik a bizalmat, és a legnívósabb bajnokságban retorzió nélkül bohóckodhatnak, az nevetséges. Nem vetít túl szép jövőképet elénk.
Nem ez itt a probléma, hanem hogy míg nektek 10:1-hez tévednek, addig lassan nekünk fordítva és már nagyon látványos dolgok vannak. Úgy tudom jellemezni, mint a tegnapi sport tv-s kommentátort: visszajátszás, grafikusan behúzzák a leshatárt ő meg magyaráz, hogy jobb kamera állás kéne ez nem perdöntő. Természetesen a Villarrealnak húztak lest, amikor nem volt az. Kérdéses szituációkból mindig a Barca jön ki jobban. Busquets is tegnap eljátszotta a nagy halált (tényleg lerúgták), aztán simán felkelt és elsétált. A gyerek hülye volt, de nem lerúgni akarta...
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Adolf
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2017. december 11., hétfő 2:33
Kedvenc játékosaid: Edgar Davids
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Adolf » 2017. december 11., hétfő 2:58

Az szeretném már most leszögezni: nem feszültségkeltés a célom, pusztán pár szituációt "átbeszélni".
lestat írta:Csk vicces hogy ami nálatok egyből piros nálunk a spori tovabb engedi. Lásd atma ellen. Vagy CR kap sargat szineszkedesert mikor köze nem volt a dologhoz. És sorolhatnánk.
Nem szoktam a meccseiteket nézni, így egyik leírt szitut sem láttam, de egy valamiben biztos vagyok: nem szándékosan "csalják el" a meccseiteket és nem szánt szándékkal ítélkeznek így a spanyol játékvezetők. Egyszerűen ilyen gyengék. Olyan gyengék, mint a vezetésük.
Íme egy példa: Vale-Barca. Tudjuk, mi történt. Tévedhetnek a jv-k, ők is emberek, nem ezzel van a baj. Ami számomra furcsa az az, hogy ez a játékvezető, egy mérkőzés végeredményét befolyásoló hibát követően pár nappal újra működhetett. Ahol szintén egy akkora blamát követett el, hogy ha ilyet a megyében csinálnánk, heteket kellene "pihenni". De nem, még kommunikálják is: továbbra is megbíznak benne és küldik meccsekre. Hogy mi van? Ez mégis mi a tosz?
Két lehetőség van: vagy nincs aki a "helyére léphetne", vagy megvannak ott is a kis kedvencek, a kör, ahova ha bekerülsz, érinthetetlen leszel.
No, de száz szónak is egy a vége: ha a játékvezetők ilyen hiba után is élvezik a bizalmat, és a legnívósabb bajnokságban retorzió nélkül bohóckodhatnak, az nevetséges. Nem vetít túl szép jövőképet elénk.

Vino
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2017. december 10., vasárnap 22:51

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Vino » 2017. december 10., vasárnap 23:52

Süti írta:
És 3 pont megszerzése után egy közepes meccsen az az első, hogy beköszönsz ide. Egyrészt sajnállak, mert gyaníthatóan neked jobban fájt a mi BL duplánk, mint sokaknak egy foghúzás, másrészt mókás, hogy úgy érzed, magyarázatra szorul a bírói tevékenység. Ez azért sokat elmond a helyzetről. :agree:

Tévedsz, egyáltalán nem fáj, mert hiába vagyok Barca drukker, nem vagyok ellendrukkere egyetlen csapatnak sem. Az más, hogy nem szimpatizálok veletek és sok más csapattal sem, de pl a BL döntőt nem is nézem, ha nem a Barca játszik. Egyszerűen nem érdekel, hogy ki mit játszik. Megnézem a saját csapatom meccseit és élem kis életem.
Szeritem utálatnak csak beteg emberek fejében van helye, az meg legyen az ő bajuk. Ennél nekem kiegyensúlyozottabb és értelmesebb életvitelem van, hogy azon idegeskedjek, nyeritek -e a BL-t vagy sem.
De azért köszi, hogy megpróbáltál bekarakterizálni, csak kicsit lőttél mellé :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

A köszönés részében igazad van és bocs tőled és a többiektől is.

Így utólag is üdv mindenkinek !


ps.: közepes meccs az max a tiétek volt tegnap, a miénk még a megyeit sem nagyon érte el...


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 139 regisztrált és 0 vendég