Real Madrid vs. Barcelona

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Mit vársz az El Clásico-tól?

A szavazás 2023. október 29., vasárnap 7:04-kor befejeződött.

A Barcelona fog nyerni
19
22%
Döntetlen lesz
15
17%
A Real Madrid fog nyerni
53
61%
 
Szavazatok száma: 87

rashidm
Hozzászólások: 4538
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: rashidm » 2018. január 15., hétfő 11:30

dehogyis írta:A teljesítményt illetően, kettejük között nagy különbség, hogy míg egyiknek a gyorsasága az amiből gyakorlatilag megél, viszont ez 30 felett már rohamosan kopni kezd, addig a másik nem függ ilyen szinten a sebességétől. Messi sebessége sincs már közel sem olyan, mint fénykorában, viszont a teljesítménye nem esett vissza. Persze ha azt nézzük, hogy a legjobb idényében 73 gólt rúgott akkor tényleg látható egy kis visszaesés (de az egy kiugró év volt) de tavaly is hozta még az 54 gólt és idén is már 23 van neki, szóval 50 körül most is meglesz.

Szóval én nem félek attól, hogy ő még 2-3 évig drasztikusan vissza fog esni, nyílván fog visszaesni de még úgy is bőven jó lesz, hiszen nagyon magas szintről csordogál vissza. Ronaldo is magas szinten volt, csak nála drasztikus a visszaesés, mert sokkal jobban függ a gyorsaságától, ami kopik.
Sztem Messi is vissza fog esni drasztikusan gólok tekintetében (a 25-30 gólja meglesz így is), inkább gólpasszok tekintetében fog jól teljesíteni. Azért forintos labdákat mindig tudott adni.

Nem elképzelhetetlen hogy vissza lesz vonva a középpályára 1-2 év múlva.

dehogyis
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2018. január 15., hétfő 9:56

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: dehogyis » 2018. január 15., hétfő 11:14

pheco írta:
dehogyis írta: Az eredeti megállapodás szerint 300 milla volt a kivásárlási ár, ebből lett 700 milla, több, mint a duplája, ezzel a szerződéssel aláírta azt is, hogy innen eligazolni soha nem fog, mert ezt a pénzt már tényleg senki nem fizeti ki. Ez volt az ára, és igen, lehet akár pofátlanságnak is hívni. De ha van valaki aki az eddig mutatott teljesítményére és a jövőbelire (Messinél azért az elmúlt 10 év garancia arra, hogy a következő 3-4 évben is lesz teljesítmény) elkérhet ennyit, és ha van valaki akit "bármi áron" megéri megtartani akkor az ő.
Ronaldonak 1 milliard euro a kivasarlasi ara 9 eve... Plusz az o teljesitmenye is ott volt vegig, ahol Messie. Szoval ne vedd biztosra azt a 3-4 evet, mert 30 evesen Ronaldo is mashogy jatszott es jobban termelte a golokat. Amugy meg jottek hirek, hogy fizuemelest akar, de elotte meg nyilatkozta, hogy nem akar mar hosszabbitani. Gondoltam, hogy a haterek az elobbit hiszik el es kesz tenykent kezelik.
Ti jobb szerződést kötöttetek Ronaldoval, mert már az elején olyat irattatok alá vele amit soha nem kellett változtatni és így soha nem is képezte alku tárgyát amire plusz pénzt lehetne kérni. Messi az elején simán aláírt volna ilyet, de nem irattuk vele alá, ez amatőr hiba volt. A teljesítményt illetően, kettejük között nagy különbség, hogy míg egyiknek a gyorsasága az amiből gyakorlatilag megél, viszont ez 30 felett már rohamosan kopni kezd, addig a másik nem függ ilyen szinten a sebességétől. Messi sebessége sincs már közel sem olyan, mint fénykorában, viszont a teljesítménye nem esett vissza. Persze ha azt nézzük, hogy a legjobb idényében 73 gólt rúgott akkor tényleg látható egy kis visszaesés (de az egy kiugró év volt) de tavaly is hozta még az 54 gólt és idén is már 23 van neki, szóval 50 körül most is meglesz.

Szóval én nem félek attól, hogy ő még 2-3 évig drasztikusan vissza fog esni, nyílván fog visszaesni de még úgy is bőven jó lesz, hiszen nagyon magas szintről csordogál vissza. Ronaldo is magas szinten volt, csak nála drasztikus a visszaesés, mert sokkal jobban függ a gyorsaságától, ami kopik.

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6670
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: pheco » 2018. január 15., hétfő 11:01

dehogyis írta: Az eredeti megállapodás szerint 300 milla volt a kivásárlási ár, ebből lett 700 milla, több, mint a duplája, ezzel a szerződéssel aláírta azt is, hogy innen eligazolni soha nem fog, mert ezt a pénzt már tényleg senki nem fizeti ki. Ez volt az ára, és igen, lehet akár pofátlanságnak is hívni. De ha van valaki aki az eddig mutatott teljesítményére és a jövőbelire (Messinél azért az elmúlt 10 év garancia arra, hogy a következő 3-4 évben is lesz teljesítmény) elkérhet ennyit, és ha van valaki akit "bármi áron" megéri megtartani akkor az ő.
Ronaldonak 1 milliard euro a kivasarlasi ara 9 eve... Plusz az o teljesitmenye is ott volt vegig, ahol Messie. Szoval ne vedd biztosra azt a 3-4 evet, mert 30 evesen Ronaldo is mashogy jatszott es jobban termelte a golokat. Amugy meg jottek hirek, hogy fizuemelest akar, de elotte meg nyilatkozta, hogy nem akar mar hosszabbitani. Gondoltam, hogy a haterek az elobbit hiszik el es kesz tenykent kezelik.

dehogyis
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2018. január 15., hétfő 9:56

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: dehogyis » 2018. január 15., hétfő 10:52

rashidm írta:
dehogyis írta:Hát, ha az fenyegetőzés, hogy egy megállapodás után az egyik fél módosítani akar a szerződésén és cserébe ezért a másik fél is kér valamit, akkor igen, fenyegetőzés. De akkor innentől minden szerződés aláírás fenyegtőzés, hiszen minden szerződéskor van aláírási pénz, amit nyílván ha nem kap a játékos akkor nem ír alá.
Ha még azt mondaná, pár milliót szeretne aláíráspénznek, még azt mondanám ok. De vagy 2 éves fizut elkérni... nem is fenyegetőzés, inkább pofátlanság.
Az eredeti megállapodás szerint 300 milla volt a kivásárlási ár, ebből lett 700 milla, több, mint a duplája, ezzel a szerződéssel aláírta azt is, hogy innen eligazolni soha nem fog, mert ezt a pénzt már tényleg senki nem fizeti ki. Ez volt az ára, és igen, lehet akár pofátlanságnak is hívni. De ha van valaki aki az eddig mutatott teljesítményére és a jövőbelire (Messinél azért az elmúlt 10 év garancia arra, hogy a következő 3-4 évben is lesz teljesítmény) elkérhet ennyit, és ha van valaki akit "bármi áron" megéri megtartani akkor az ő.

rashidm
Hozzászólások: 4538
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: rashidm » 2018. január 15., hétfő 10:47

dehogyis írta:Hát, ha az fenyegetőzés, hogy egy megállapodás után az egyik fél módosítani akar a szerződésén és cserébe ezért a másik fél is kér valamit, akkor igen, fenyegetőzés. De akkor innentől minden szerződés aláírás fenyegtőzés, hiszen minden szerződéskor van aláírási pénz, amit nyílván ha nem kap a játékos akkor nem ír alá.
Ha még azt mondaná, pár milliót szeretne aláíráspénznek, még azt mondanám ok. De vagy 2 éves fizut elkérni... nem is fenyegetőzés, inkább pofátlanság.

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5882
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Süti » 2018. január 15., hétfő 10:38

Na jó, szerintem ne etessük a trollt. :lol:
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

dehogyis
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2018. január 15., hétfő 9:56

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: dehogyis » 2018. január 15., hétfő 10:36

rashidm írta:
dehogyis írta:Te miről beszélsz ember? Szerintem világosan leírtam, hogy a magasabb kivásárlási árért valamit kért cserébe és nyílván nem egy csomag cukrot.
Az nem fenyegetőzés, hogy xy milla összegért aláír? Mert ha nem akkor már értem miért ő a jófiú. :mrgreen:
Hát, ha az fenyegetőzés, hogy egy megállapodás után az egyik fél módosítani akar a szerződésén és cserébe ezért a másik fél is kér valamit, akkor igen, fenyegetőzés. De akkor innentől minden szerződés aláírás fenyegtőzés, hiszen minden szerződéskor van aláírási pénz, amit nyílván ha nem kap a játékos akkor nem ír alá.

rashidm
Hozzászólások: 4538
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: rashidm » 2018. január 15., hétfő 10:30

dehogyis írta:Te miről beszélsz ember? Szerintem világosan leírtam, hogy a magasabb kivásárlási árért valamit kért cserébe és nyílván nem egy csomag cukrot.
Az nem fenyegetőzés, hogy xy milla összegért aláír? Mert ha nem akkor már értem miért ő a jófiú. :mrgreen:

dehogyis
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2018. január 15., hétfő 9:56

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: dehogyis » 2018. január 15., hétfő 10:25

rashidm írta:
dehogyis írta:Az igaz, hogy Messinek is volt olyan időszaka, hogy rosszabbul játszott, ilyen mindenkinek van, de hogy picsogott volna? Hol picsogott? Pont ez az, hogy egy szót sem szólt, ezért nem tudta senki, hogy mi a helyzet a szerződésével. Megtehette volna, hogy nyilatkozgat a Cityvel kapcsolatban......hogy nyomást helyezzen a vezetőségre de nem tette. Ezzel szemben CR már megint távozással fenyegetőzik, legalábbis az AS szerint.
Jogos. Az a 60 vagy hány millió biztos nem azért volt hogy aláírja a szerződését... :lol: Istenem, legalább másnak ne akarnád bemesélni a hülyeségedet. :lol:
Te miről beszélsz ember? Szerintem világosan leírtam, hogy a magasabb kivásárlási árért valamit kért cserébe és nyílván nem egy csomag cukrot.

dehogyis
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2018. január 15., hétfő 9:56

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: dehogyis » 2018. január 15., hétfő 10:23

Süti írta:Szóval ha CR az AS szerint távozna (kb. századszor) akkor ő szégyellje magát, Messi meg biztos csak azért nem írt alá, mert a kivásárlási árban nem tudtak megegyezni. Sőt, ő meg se szólalt.
Ezeket ti el is hiszitek, vagy csak sok volt a reggeli kávé, és le kell vezetni? :lol:
Én nem mondtam, hogy szégyellje magát, azt csinál amit akar, mindenesetre az idei szezonban nulla teljesítménnyel (és ezt nem én mondom hanem a Real szurkolók itt is és máshol is) akar magasabb fizut. Nem azért nem írt alá, mert a kivásárlási árban nem tudtak megegyezni, hanem azért nem írt alá, mert gondolom a magasabb kivásárlási árért cserében ő is kért valamit (magasabb fizu, magasabb aláírási pénz vagy a legújabb hírek szerint az is a szerződésbe került, hogy ha barcelona függetlenedik és nem engedik indulni a La Ligában akkor ingyen távozhat).

rashidm
Hozzászólások: 4538
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: rashidm » 2018. január 15., hétfő 10:22

dehogyis írta:Az igaz, hogy Messinek is volt olyan időszaka, hogy rosszabbul játszott, ilyen mindenkinek van, de hogy picsogott volna? Hol picsogott? Pont ez az, hogy egy szót sem szólt, ezért nem tudta senki, hogy mi a helyzet a szerződésével. Megtehette volna, hogy nyilatkozgat a Cityvel kapcsolatban......hogy nyomást helyezzen a vezetőségre de nem tette. Ezzel szemben CR már megint távozással fenyegetőzik, legalábbis az AS szerint.
Jogos. Az a 60 vagy hány millió biztos nem azért volt hogy aláírja a szerződését... :lol: Istenem, legalább másnak ne akarnád bemesélni a hülyeségedet. :lol:

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9151
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2018. január 15., hétfő 10:20

Tehat ha a Sport irja meg Messirol, akkor az hazugsag, mert az argentin ilyen nem nyilatkozott, de ha az AS irja meg Ronaldorol, akkor az biztosan ugy van es tenykent kell kezelni. Kettos merce? Ah, dehogy. :mrgreen:

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5882
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Süti » 2018. január 15., hétfő 10:16

Szóval ha CR az AS szerint távozna (kb. századszor) akkor ő szégyellje magát, Messi meg biztos csak azért nem írt alá, mert a kivásárlási árban nem tudtak megegyezni. Sőt, ő meg se szólalt.
Ezeket ti el is hiszitek, vagy csak sok volt a reggeli kávé, és le kell vezetni? :lol:
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

dehogyis
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2018. január 15., hétfő 9:56

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: dehogyis » 2018. január 15., hétfő 10:08

Realista24 írta:
Professore írta:Biztos vagyok benne, vért ittak a Duplazás után, nehogymár ők megcsinálták mi nem, DDD a Bolha is teper a 6 ikert nehogymár Cr behozza DDD
Hat ja Messin latszik hogy rahajt a 6ra. Kialkudott egy horror fizut de tesz is erte. Ha igazak a pletykak akkor CR meg csak picsog a magassabb fizuert es kozben teljesitmeny 0. Nagy kulonbseg. Lehet CR is erzi hogy mar nem lesz meg a 6. neki egyebkent
Mondjuk Messi is picsogott meg nem írt alá, meg még szarul is játszott az aláírás előtt, gondoltam nem árt, ha emlékszel rá.[/quote]

Azért ez nem teljesen így volt. Messinek szóbeli megállapodása volt, azonban Neymar kivásárlása után a Barca változtatni akart ezen a megállapodáson, ugyanis az eredeti megállapodás szerint 300 millió lett volna a kivásárlási ár, ezt akarta a Barca megemelni. Na most nyílván ha az egyik oldal változtatni akar a szerződésen olyan irányban ami neki jó akkor ezért a másik oldal valamit kér cserébe, ez meg újabb tárgyalásokat eredményezett míg végül megegyeztek és 700 milla lett a kivásárlási ára. Az igaz, hogy Messinek is volt olyan időszaka, hogy rosszabbul játszott, ilyen mindenkinek van, de hogy picsogott volna? Hol picsogott? Pont ez az, hogy egy szót sem szólt, ezért nem tudta senki, hogy mi a helyzet a szerződésével. Megtehette volna, hogy nyilatkozgat a Cityvel kapcsolatban......hogy nyomást helyezzen a vezetőségre de nem tette. Ezzel szemben CR már megint távozással fenyegetőzik, legalábbis az AS szerint.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62627
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2018. január 15., hétfő 9:45

Professore írta:Biztos vagyok benne, vért ittak a Duplazás után, nehogymár ők megcsinálták mi nem, DDD a Bolha is teper a 6 ikert nehogymár Cr behozza DDD
Hat ja Messin latszik hogy rahajt a 6ra. Kialkudott egy horror fizut de tesz is erte. Ha igazak a pletykak akkor CR meg csak picsog a magassabb fizuert es kozben teljesitmeny 0. Nagy kulonbseg. Lehet CR is erzi hogy mar nem lesz meg a 6. neki egyebkent[/quote]

Mondjuk Messi is picsogott meg nem írt alá, meg még szarul is játszott az aláírás előtt, gondoltam nem árt, ha emlékszel rá.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Professore
Hozzászólások: 1949
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 7:49
Kedvenc játékosaid: Zidane, Redondo, Hierro, Casillias
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Professore » 2018. január 15., hétfő 9:09

Biztos vagyok benne, vért ittak a Duplazás után, nehogymár ők megcsinálták mi nem, DDD a Bolha is teper a 6 ikert nehogymár Cr behozza DDD[/quote]

Hat ja Messin latszik hogy rahajt a 6ra. Kialkudott egy horror fizut de tesz is erte. Ha igazak a pletykak akkor CR meg csak picsog a magassabb fizuert es kozben teljesitmeny 0. Nagy kulonbseg. Lehet CR is erzi hogy mar nem lesz meg a 6. neki egyebkent

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2018. január 15., hétfő 8:44

Realista24 írta:
El Sie7e írta:ez a forduló jól türközte az idei évet mindkét részről....
a Real kikap otthon - 29 kapura lövés mellett 0 lőtt góllal - attól a Villarealtól, akitől hazai pályán még sohasem kapott ki!
eközben a Barca 2-0-ás hátrányból felállva, nyerni tud egy olyan pályán idegenben, ahol már ki tudja mióta nem nyert...

:/ :agree:
2007 óta.
Mondjuk 29 kapura lövés, abból hány volt veszélyes? Szép dolog a statisztika, csak nem tükrözi a valóságot.
Ja, hát C átlag 7-et lő a kapu irányába és ezt a 7-et akár le is vonhatjuk.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
DinhoL
Hozzászólások: 989
Csatlakozott: 2015. május 19., kedd 19:27
Kedvenc játékosaid: Michael Laudrup, R10, Carles Puyol, Xavier Hernández
Kedvenc csapatod: FC Barcelona, LA Lakers

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: DinhoL » 2018. január 15., hétfő 8:38

És 1930. Óta nem fordított az Anoetaban a Barca. :|
Őszintén 2-0nál nem hittem volna..
Som i Serem!
6oat

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62627
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2018. január 15., hétfő 8:27

El Sie7e írta:ez a forduló jól türközte az idei évet mindkét részről....
a Real kikap otthon - 29 kapura lövés mellett 0 lőtt góllal - attól a Villarealtól, akitől hazai pályán még sohasem kapott ki!
eközben a Barca 2-0-ás hátrányból felállva, nyerni tud egy olyan pályán idegenben, ahol már ki tudja mióta nem nyert...

:/ :agree:
2007 óta.
Mondjuk 29 kapura lövés, abból hány volt veszélyes? Szép dolog a statisztika, csak nem tükrözi a valóságot.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2646
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2018. január 15., hétfő 8:20

ez a forduló jól türközte az idei évet mindkét részről....
a Real kikap otthon - 29 kapura lövés mellett 0 lőtt góllal - attól a Villarealtól, akitől hazai pályán még sohasem kapott ki!
eközben a Barca 2-0-ás hátrányból felállva, nyerni tud egy olyan pályán idegenben, ahol már ki tudja mióta nem nyert...

:/ :agree:
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 96 regisztrált és 0 vendég