Egyéb bajnokságok

Foci a Real Madridon túl...
poronty
Hozzászólások: 2709
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 21:59
Kedvenc játékosaid: M. Laudrup, Modric, Courtois
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Egyéb bajnokságok

HozzászólásSzerző: poronty » 2018. január 15., hétfő 15:18

Annyit változtat, hogy a szabálykönyvben nincs ilyen...Most arról van szó, hogy szabályos volt a gól, vagy nem. Nem pedig arról, hogy szabályosnak kéne-e lennie vagy nem.
Mondjuk szerintem arról is fölösleges vitatkozni, hogy szabályosnak kéne-e lennie vagy nem. Mérje fel a védő annak a lehetőségét, hogy a csatár átlépheti a labdát és gondolkodjon előre. Meggyőződésem, hogy egy Hummels-nek pl van annyi esze a játékhoz, hogy bekalkulál egy ilyen labda elengedést.
--------------Körte
Hakimi-Militao-van de Ven-Davies
------Emery------Camavinga
Saka------Bellingham------Musiala
-------------Haaland

https://www.youtube.com/watch?v=kRzMmt_MFko

Avatar
Babinho
Hozzászólások: 3140
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 15:21

Re: Egyéb bajnokságok

HozzászólásSzerző: Babinho » 2018. január 15., hétfő 15:13

Di Mariá Cavani passzának pillanatában nincs lesen!
Di Maria hogy mekkora lesen áll, Mbappé átlépésének pillanatában teljesen mindegy! ugyanis Mbappé sem lesen nem tartózkodik (tehát ő nem büntethető lessel) és érinteni sem érinti a labdát (illetve nem továbbítja) így les helyzetet ebben az esetben Di mariánál nem vizsgálunk! Csak amikor Cavani passzol neki! (tök mind1 kinek)

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5598
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Egyéb bajnokságok

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2018. január 15., hétfő 15:10

CS0ki írta:Annyit változtat, hogy a szabálykönyvben nincs ilyen...Most arról van szó, hogy szabályos volt a gól, vagy nem. Nem pedig arról, hogy szabályosnak kéne-e lennie vagy nem.
Akkor csesszék meg.
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

Avatar
CS0ki
Hozzászólások: 3431
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 21:51

Re: Egyéb bajnokságok

HozzászólásSzerző: CS0ki » 2018. január 15., hétfő 15:08

M1Ö írta:
CS0ki írta:De tényleg nem érted, hogy mi a különbség aközött, hogy valaki lesen van, és úgy avatkozik bele a játékba akár úgy, hogy nem ér labdába, meg aközött, hogy valaki konkrétan nincs lesen?
Én értem, hogy M'Bappe nem volt lesen. De min változtat ez? M'Bappé megmozdulása volt a kulcs a gólban, akkor meg már tök mindegy (kéne legyen) hogy ő lesen volt-e vagy nem, ha utána di María igen.

Annyit változtat, hogy a szabálykönyvben nincs ilyen...Most arról van szó, hogy szabályos volt a gól, vagy nem. Nem pedig arról, hogy szabályosnak kéne-e lennie vagy nem.

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5598
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Egyéb bajnokságok

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2018. január 15., hétfő 15:06

CS0ki írta:De tényleg nem érted, hogy mi a különbség aközött, hogy valaki lesen van, és úgy avatkozik bele a játékba akár úgy, hogy nem ér labdába, meg aközött, hogy valaki konkrétan nincs lesen?
Én értem, hogy M'Bappe nem volt lesen. De min változtat ez? M'Bappé megmozdulása volt a kulcs a gólban, akkor meg már tök mindegy (kéne legyen) hogy ő lesen volt-e vagy nem, ha utána di María igen.
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

Avatar
CS0ki
Hozzászólások: 3431
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 21:51

Re: Egyéb bajnokságok

HozzászólásSzerző: CS0ki » 2018. január 15., hétfő 15:04

Kerlon írta:Tudom, hogy érintés meg stb. és igazából el is fogadható, de Mbappe a megmozdulásával helyzetbe hozta a lesen lévő társat.

Csak ilyen nincs a szabálykönyvben, innentől kezdve meg tökmindegy, hogy ki minek ítéli meg,

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27836
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Egyéb bajnokságok

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2018. január 15., hétfő 15:00

Tudom, hogy érintés meg stb. és igazából el is fogadható, de Mbappe a megmozdulásával helyzetbe hozta a lesen lévő társat.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
CS0ki
Hozzászólások: 3431
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 21:51

Re: Egyéb bajnokságok

HozzászólásSzerző: CS0ki » 2018. január 15., hétfő 15:00

De ha valaki játékba avatkozik, akkor azt már le szokták fújni. Még azt is lefújják lesnek, ha a mozgásával megzavarja a védőt, még ha nem is ő kapja a labdát, nemhogy még át is lépi. Ott van a Casemiro (?) gól a klub VB-n. Benzema felugrott fejelni mellette, igaz, hogy a végén nem ő fejelt, de mégis vissza lett fújva, mert zavarta a védőt. Abszolút jogosan.
De tényleg nem érted, hogy mi a különbség aközött, hogy valaki lesen van, és úgy avatkozik bele a játékba akár úgy, hogy nem ér labdába, meg aközött, hogy valaki konkrétan nincs lesen?

Avatar
Babinho
Hozzászólások: 3140
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 15:21

Re: Egyéb bajnokságok

HozzászólásSzerző: Babinho » 2018. január 15., hétfő 14:56

M1Ö írta:
CS0ki írta:Senki nem mondta, hogy nem avatkozott játékba. Épp ezért ha Mbappe lesen lett volna a passz pillanatában, akkor be is kellett volna fújni lesnek. De a les szabályánál a leshelyzet megítélését a labda érintésekor illetve megjátszásakor kell nézni, és Mpabbe egyiket sem tette.
De ha valaki játékba avatkozik, akkor azt már le szokták fújni. Még azt is lefújják lesnek, ha a mozgásával megzavarja a védőt, még ha nem is ő kapja a labdát, nemhogy még át is lépi. Ott van a Casemiro (?) gól a klub VB-n. Benzema felugrott fejelni mellette, igaz, hogy a végén nem ő fejelt, de mégis vissza lett fújva, mert zavarta a védőt. Abszolút jogosan.
Csak akkor ha ő (is) lesen van!!!!!!!!!

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5598
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Egyéb bajnokságok

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2018. január 15., hétfő 14:53

CS0ki írta:Senki nem mondta, hogy nem avatkozott játékba. Épp ezért ha Mbappe lesen lett volna a passz pillanatában, akkor be is kellett volna fújni lesnek. De a les szabályánál a leshelyzet megítélését a labda érintésekor illetve megjátszásakor kell nézni, és Mpabbe egyiket sem tette.
De ha valaki játékba avatkozik, akkor azt már le szokták fújni. Még azt is lefújják lesnek, ha a mozgásával megzavarja a védőt, még ha nem is ő kapja a labdát, nemhogy még át is lépi. Ott van a Casemiro (?) gól a klub VB-n. Benzema felugrott fejelni mellette, igaz, hogy a végén nem ő fejelt, de mégis vissza lett fújva, mert zavarta a védőt. Abszolút jogosan.
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

Avatar
CS0ki
Hozzászólások: 3431
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 21:51

Re: Egyéb bajnokságok

HozzászólásSzerző: CS0ki » 2018. január 15., hétfő 14:44

Tökmindegy kinek adjátok a gólpasszt, meg kinek gondoljátok...szabályok szerint csak labdaérintéssel lehet gólpasszt adni.

Ezzel verik át a védőiket, akkor hogy lehet azt mondani, hogy nem avatkozott játékba? "Csak" egy átlépés volt, de ha nem lépi át nem jut el di Maríahoz, nem téveszti meg a védőt, ergo nincs gól.
Senki nem mondta, hogy nem avatkozott játékba. Épp ezért ha Mbappe lesen lett volna a passz pillanatában, akkor be is kellett volna fújni lesnek. De a les szabályánál a leshelyzet megítélését a labda érintésekor illetve megjátszásakor kell nézni, és Mpabbe egyiket sem tette.

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2430
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Egyéb bajnokságok

HozzászólásSzerző: Santi » 2018. január 15., hétfő 14:43

Mbappé nem volt lesen, így aztán úgy mozog, úgy köti le a védőt, meg olyan zavarórepüléseket végezhet és úgy lépheti át a labdát, ahogy akarja. Ha belelép a labdába és tőle kerül DM-hez, akkor les, de nem lépett bele, úgyhogy full szabályos. Én nem is értem ezt a vitát.

Avatar
numberone1
Hozzászólások: 7204
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:06
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F., Ferencvaros

Re: Egyéb bajnokságok

HozzászólásSzerző: numberone1 » 2018. január 15., hétfő 14:25

Ha mar ez a szitu, gondolom a golpaszt Cavaninak adjak, aki Bappenak akarta adni, es Bappe zsenialitasa miatt lett golpasz. Ebbol a szempontbol en inkabb a kis francianak adnam.
Casillas--Cafu,Hierro,Ramos,Robi Carlos--Kroos,Redondo,Modrics--Ronaldo,Benzema,Zidane

34. Liga, 13. BL :coffee:
Merci Zizou :salute: KAK :sziv:

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5598
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Egyéb bajnokságok

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2018. január 15., hétfő 14:25

csak el lett tiltva a spori
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5598
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Egyéb bajnokságok

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2018. január 15., hétfő 14:19

Babinho írta:Az hogy minek minősül az csak értelmezés kérdése. Abból meg pont annyi van, mint segglyukból. Az nem passz volt, így nem az övé a gólpassz. Így les sincs. A leshelyzet megítélése nem indul újra, amikor Mbappé átlépi. A les meghatározása az előző passz pillanatában esedékes.
De mi az, hogy Mbappé-é a gólpassz mert neki ment a labda? Ezen logika alapján, ha egy beadás nem annak megy aki végül befejeli, akkor nem ő a gólszerző?
Nyílván nem tudom bizonyítani, de M'Bappénak ment, látszott a passzon. Modric szokott ilyeneket csinálni mezőnyben. Ezzel verik át a védőiket, akkor hogy lehet azt mondani, hogy nem avatkozott játékba? "Csak" egy átlépés volt, de ha nem lépi át nem jut el di Maríahoz, nem téveszti meg a védőt, ergo nincs gól.
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

Avatar
Babinho
Hozzászólások: 3140
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 15:21

Re: Egyéb bajnokságok

HozzászólásSzerző: Babinho » 2018. január 15., hétfő 13:59

M1Ö írta:Csak azt is elfelejtitek, hogy ez gyakorlatilag passznak minősül. Hülyén hangzik, mert nem ért bele, de mégis ezzel, hogy átlépte, övé a gólpassz. Ő kapta volna, az a labda nem di María-nak ment.
Az hogy minek minősül az csak értelmezés kérdése. Abból meg pont annyi van, mint segglyukból. Az nem passz volt, így nem az övé a gólpassz. Így les sincs. A leshelyzet megítélése nem indul újra, amikor Mbappé átlépi. A les meghatározása az előző passz pillanatában esedékes.
De mi az, hogy Mbappé-é a gólpassz mert neki ment a labda? Ezen logika alapján, ha egy beadás nem annak megy aki végül befejeli, akkor nem ő a gólszerző?

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5598
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Egyéb bajnokságok

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2018. január 15., hétfő 13:48

Csak azt is elfelejtitek, hogy ez gyakorlatilag passznak minősül. Hülyén hangzik, mert nem ért bele, de mégis ezzel, hogy átlépte, övé a gólpassz. Ő kapta volna, az a labda nem di María-nak ment.
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

Avatar
CS0ki
Hozzászólások: 3431
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 21:51

Re: Egyéb bajnokságok

HozzászólásSzerző: CS0ki » 2018. január 15., hétfő 13:22

Kicsit hasonló, de a lesen lévő játékos sem zavarhatja a kapust egy lövés védésénél.
Maradjunk annyiban, hogy az tök más. :)
Egyébként ez egy nagyon kivételes helyzet, én még nem nagyon láttam hasonlót. Kíváncsi lennék, hogy mi a tételes szabály az ilyen helyzetekre, vagy van-e erre egyáltalán külön szabály.
Nincs rá külön szabály, felesleges is lenne szerintem. Ilyen tudatosan nem nagyon szokott előfordulni, de amúgy szerintem vannak stílusában hasonló helyzetek, amikor egy szélről betett labdára csúsznak rá a berobbanó támadók többen, és esetleg az első nem éri el, csak a második, aki közben már előrébb van, mint a védők meg a labda, az első becsúszó támadó ugyanúgy zavarja kvázi a kapust, de ilyet soha nem fújnak be lesnek, nem is kellene a szabályok szerint. És szerintem nem is kéne ezt külön szabályozni, tiltani, tudatosan nagyon nehéz ezt "kihasználni", így inkább tapsoljuk meg, ha megteszik.

Avatar
lestat
Hozzászólások: 5016
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 20:36
Kedvenc játékosaid: Beckham, Zidane, C.Ronaldo, Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Dublin

Re: Egyéb bajnokságok

HozzászólásSzerző: lestat » 2018. január 15., hétfő 13:11

Realista24 írta:
De, hogy a poénnál maradjunk...ez a bíró nem olyan, mint te, R24, az ilyen gyengébb képességűekkel? :lol: Szaladsz, várod, hogy beléd kössön (megteszik, mindig megteszik... :D ), utána rúgsz és bannolod :mrgreen:
Én adom amit csinált :mrgreen: :mrgreen:

Gyönyörű hasonlat :lol: :lol:
Cristiano Ronaldo :goat:
2014-La Décima 2016-La Undécima 2017-La Duodecima 2018-La Decimotercera 2022-La Decimocuarta ► Dynasty.

Zinedine Zidane

92:48 :sziv:

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62538
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Egyéb bajnokságok

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2018. január 15., hétfő 12:33

De, hogy a poénnál maradjunk...ez a bíró nem olyan, mint te, R24, az ilyen gyengébb képességűekkel? :lol: Szaladsz, várod, hogy beléd kössön (megteszik, mindig megteszik... :D ), utána rúgsz és bannolod :mrgreen:
Én adom amit csinált :mrgreen: :mrgreen:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 17 regisztrált és 0 vendég