Egyéb bajnokságok

Foci a Real Madridon túl...
Avatar
BBeno
Hozzászólások: 11970
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 9:43

Re: Egyéb bajnokságok

HozzászólásSzerző: BBeno » 2018. január 16., kedd 11:16

H.E.H.E. írta:Ezt majd vki figyelje már, mert garantálom hogy nem lesz eltorolve a sarga meg a piroslap.

Ujabb bizonyitekot adva hogy belulrol rohad az egesz biroi szakma a futballvezetessel egyutt.
A francia szövetség döntött, Tony Chapron játékvezető kilenc hónapig nem vezethet mérkőzést, így minden bizonnyal a vasárnapi Nantes–PSG találkozón dirigált utoljára, hiszen a szezon végén azt tervezte, befejezi a profi játékvezetést.


arról nem találtam hírt hogy eltörölték-e a lapot de leghamarabb kövi fordulóban kiderül hogy ott van-e a keretben a gyerek vagy nincs.
GARETH:coffee:


RONCI A LEGENDA


Grande Pipita Higuaín


Ronaldo: Özil zseni

VAR<3

18/19: Perez nagy éve .lol. P3/L16/SF


Götze Gareth ReusRashford KdB Hazard Sterling Lukaku Mario Pogba Sané James Jesús

BarçaNorbi
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2015. január 10., szombat 15:35
Kedvenc játékosaid: Ronaldinho, Ronaldo, Henry, Iniesta, Thiago, Neymar
Kedvenc csapatod: Barça

Re: Egyéb bajnokságok

HozzászólásSzerző: BarçaNorbi » 2018. január 15., hétfő 20:45

M1Ö írta: Még egy példa. Ha ez a passz a kapu felé megy, M'Bappe az átlépős csellel elküldi a kapust és begurul a labda. Cavani-nak adnátok a gólt? Mert papíron az övé lenne, amúgy meg nagyon nem.
Kezd off lenni, de igen neki adom, mint ahogy megannyi eset volt már a fociban, amikor egy passzt átlépett egy játékos, így csapattársa üresen (nem lesen

poronty
Hozzászólások: 2712
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 21:59
Kedvenc játékosaid: M. Laudrup, Modric, Courtois
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Egyéb bajnokságok

HozzászólásSzerző: poronty » 2018. január 15., hétfő 20:43

szerk: Még egy példa. Ha ez a passz a kapu felé megy, M'Bappe az átlépős csellel elküldi a kapust és begurul a labda. Cavani-nak adnátok a gólt? Mert papíron az övé lenne, amúgy meg nagyon nem.
Persze hogy Cavanié lenne a gól.
--------------Körte
Hakimi-Militao-van de Ven-Davies
------Fede------Camavinga
Saka------Bellingham------Musiala
-------------Haaland

https://www.youtube.com/watch?v=kRzMmt_MFko

illgner
Hozzászólások: 2515
Csatlakozott: 2017. május 6., szombat 20:18

Re: Egyéb bajnokságok

HozzászólásSzerző: illgner » 2018. január 15., hétfő 20:36

Szerintem ott sántít a logikád, hogy a védekező focit pártolod a támadófocival szemben. A lesszabály elég világosan szól. Ha előrevágnak egy labdát, akkor a védő fejelje el azt, nyerje meg a fejpárbajt. Ha ezt nem tudja megtenni, akkor rosszul védekezett, és nehogy már a támadó csapat igya meg ennek levét, azáltal, hogy egy a labda elrúgásakor lesen nem tartózkodó játékosának gólját érvénytelenítsék.

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5602
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Egyéb bajnokságok

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2018. január 15., hétfő 20:30

Először is szögezzük le mégegyszer, hogy értem mi a szabály, csak nem értek vele egyet.
Santi írta:1. Kroos bead egy szögletet, Varane felugrik egy védővel, de melléfejelnek, Ramos befejeli mögöttük üresen. Szerinted a gólpassz Varané.
2. Elfut a szélen Carvajal középre centerez, Ronaldo elvisz egy védőt, gyötrik egymást, mindketten becsúsznak a labdára, de épp nem érik el, mögöttük Benzema jó ütemben érkezik és gól. Szerinted a gólpassz CR-é.
3. Hatalmas kapuskirúgásnál (ellenfél kapujától 25-30 méterre pottyan le) ugranak fel fejelni a védő és mittomén Mayoral, de szépen pont kiszorítják egymást a labda alól, tehát mindketten elvétik, a lepattanó labdára lecsap Bale a 16-osnál és gól. Szerinted a gólpassz Mayoralé.
Azért más szitu. De egyébként az is úgy lenne fair, hogy Mayoral mellé fejelése után Bale még nincs lesen. Mert ott is felugrik Mayoral fejelni, de zavarja a védőt és eközben Bale már 3 méteres előnyben van. Mint di María is. Ha úgy lépi át, hogy az átlépés közben ne lett volna 5 méteres lesen, hanem egyvonalban az utolsó védővel, akkor nem "pattognék".

Nem azt mondom, hogy ennek mindenféleképp így kellene lennie a szabálykönyvekben, mert nehéz megítélni. De azzal nem értek egyet, hogy szerintetek f***ság, hogy ahogy én nézem, ott olyan mintha újraindult volna az akció, egy másik támadás jött létre. Az meg M'Bappé megoldásától indult és akkor már bőven lesen állt a mi Mariskánk.
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

illgner
Hozzászólások: 2515
Csatlakozott: 2017. május 6., szombat 20:18

Re: Egyéb bajnokságok

HozzászólásSzerző: illgner » 2018. január 15., hétfő 20:20

M1Ö írta:
BarçaNorbi írta:Ez kezd atmenni Puhl-Zombori vitába.
Miért menne át? Én elfogadtam, hogy ilyen a szabály, csak nem értek vele egyet. Csak reagáltam voltra, hogy mi nem tetszik. Szerintem ez így nem fair az ellenféllel. A Puhl-Zombori meg abszolút f***ság volt, ennyire ne nézz le.
Akkor kérvényezd a szabálykönyv megváltoztatását

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2434
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Egyéb bajnokságok

HozzászólásSzerző: Santi » 2018. január 15., hétfő 19:55

pheco írta:
Santi írta:mögöttük Benzema jó ütemben érkezik és gól.
Azert ennyire a foldtol elrugaszkodott peldat ne hozzunk mar fel
Tudom kicsit eltúloztam, az a példa már ott elbukott, hogy Carvajal jól centerez középre.

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6670
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Egyéb bajnokságok

HozzászólásSzerző: pheco » 2018. január 15., hétfő 19:53

Santi írta:mögöttük Benzema jó ütemben érkezik és gól.
Azert ennyire a foldtol elrugaszkodott peldat ne hozzunk mar fel

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2434
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Egyéb bajnokságok

HozzászólásSzerző: Santi » 2018. január 15., hétfő 19:51

Attól még a végeredmény ugyanaz, lekötöttek egy védőt és végül nem értek labdába, és ezzel gólhelyezetet teremtett a másiknak, pont, mint bappé.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Egyéb bajnokságok

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2018. január 15., hétfő 19:50

Santi írta:
M1Ö írta:Lehet tovább hülyézni...
Oké, :mrgreen:
De télleg, értjük mit mondasz, de egyúttal egy hatalmas marhaság. Nézzünk pár példát a gondolat menetedet további szituációkra ültetve.

1. Kroos bead egy szögletet, Varane felugrik egy védővel, de melléfejelnek, Ramos befejeli mögöttük üresen. Szerinted a gólpassz Varané.
2. Elfut a szélen Carvajal középre centerez, Ronaldo elvisz egy védőt, gyötrik egymást, mindketten becsúsznak a labdára, de épp nem érik el, mögöttük Benzema jó ütemben érkezik és gól. Szerinted a gólpassz CR-é.
3. Hatalmas kapuskirúgásnál (ellenfél kapujától 25-30 méterre pottyan le) ugranak fel fejelni a védő és mittomén Mayoral, de szépen pont kiszorítják egymást a labda alól, tehát mindketten elvétik, a lepattanó labdára lecsap Bale a 16-osnál és gól. Szerinted a gólpassz Mayoralé.

:shutup:
Bár szerintem sem Mbappeé a gólpassz és én már rég megértettem, hogy nektek miért egyértelműen nem les, de a példáidban a legnagyobb baj, hogy ott mindenki meg akarta játszani a labdát, de ilyen-olyan okból elvétették így a védőt nem tévesztették meg. Mbappe meg szándékosan cselekedett.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2434
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Egyéb bajnokságok

HozzászólásSzerző: Santi » 2018. január 15., hétfő 19:44

M1Ö írta:Lehet tovább hülyézni...
Oké, :mrgreen:
De télleg, értjük mit mondasz, de egyúttal egy hatalmas marhaság. Nézzünk pár példát a gondolat menetedet további szituációkra ültetve.

1. Kroos bead egy szögletet, Varane felugrik egy védővel, de melléfejelnek, Ramos befejeli mögöttük üresen. Szerinted a gólpassz Varané.
2. Elfut a szélen Carvajal középre centerez, Ronaldo elvisz egy védőt, gyötrik egymást, mindketten becsúsznak a labdára, de épp nem érik el, mögöttük Benzema jó ütemben érkezik és gól. Szerinted a gólpassz CR-é.
3. Hatalmas kapuskirúgásnál (ellenfél kapujától 25-30 méterre pottyan le) ugranak fel fejelni a védő és mittomén Mayoral, de szépen pont kiszorítják egymást a labda alól, tehát mindketten elvétik, a lepattanó labdára lecsap Bale a 16-osnál és gól. Szerinted a gólpassz Mayoralé.

:shutup:

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5602
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Egyéb bajnokságok

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2018. január 15., hétfő 17:44

poronty írta:Szerinted az nem fair, hogy a csatár kreatív módon elengedheti a labdát, hogy a társa ziccerbe kerüljön? Ne viccelj már.
Akármilyen vicces, nekem ez gólpassznak számít. Lehet tovább hülyézni...
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

poronty
Hozzászólások: 2712
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 21:59
Kedvenc játékosaid: M. Laudrup, Modric, Courtois
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Egyéb bajnokságok

HozzászólásSzerző: poronty » 2018. január 15., hétfő 17:32

Szerintem ez így nem fair az ellenféllel
Szerinted az nem fair, hogy a csatár kreatív módon elengedheti a labdát, hogy a társa ziccerbe kerüljön? Ne viccelj már.
--------------Körte
Hakimi-Militao-van de Ven-Davies
------Fede------Camavinga
Saka------Bellingham------Musiala
-------------Haaland

https://www.youtube.com/watch?v=kRzMmt_MFko

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5602
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Egyéb bajnokságok

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2018. január 15., hétfő 17:22

BarçaNorbi írta:Ez kezd atmenni Puhl-Zombori vitába.
Miért menne át? Én elfogadtam, hogy ilyen a szabály, csak nem értek vele egyet. Csak reagáltam voltra, hogy mi nem tetszik. Szerintem ez így nem fair az ellenféllel. A Puhl-Zombori meg abszolút f***ság volt, ennyire ne nézz le.
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

BarçaNorbi
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2015. január 10., szombat 15:35
Kedvenc játékosaid: Ronaldinho, Ronaldo, Henry, Iniesta, Thiago, Neymar
Kedvenc csapatod: Barça

Re: Egyéb bajnokságok

HozzászólásSzerző: BarçaNorbi » 2018. január 15., hétfő 16:56

M1Ö írta:
volt írta:De itt mit fújtak volna le, ha a francia nem volt lesen?
Azt, hogy az én értelmezésemben, ott újra indult a támadás, megváltozott a szitu, M'Bappé-tól ment tovább a labda mégha csak egy testcselt is csinált és nem ért labdába. Vagy nem tudom hogy írjam le.
Nagyon egyszerű a kérdés, a szabálykönyv egyenesen leírja, hogy a lest az utolsó labdaerintes pillanatához kell nézni, (jelen esetben ez Cavani passza) attól függetlenül, hogy a Jóska vagy a te ertelmezesedben újra is indult a támadás. Ez kezd atmenni Puhl-Zombori vitába. :D

Én értem mire gondolsz, nem kell máshogy írni, de a szabály az szabály.

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5602
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Egyéb bajnokságok

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2018. január 15., hétfő 16:43

volt írta:De itt mit fújtak volna le, ha a francia nem volt lesen?
Azt, hogy az én értelmezésemben, ott újra indult a támadás, megváltozott a szitu, M'Bappé-tól ment tovább a labda mégha csak egy testcselt is csinált és nem ért labdába. Vagy nem tudom hogy írjam le.
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

volt
Hozzászólások: 1230
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 9:40
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Egyéb bajnokságok

HozzászólásSzerző: volt » 2018. január 15., hétfő 16:19

M1Ö írta:
CS0ki írta:Senki nem mondta, hogy nem avatkozott játékba. Épp ezért ha Mbappe lesen lett volna a passz pillanatában, akkor be is kellett volna fújni lesnek. De a les szabályánál a leshelyzet megítélését a labda érintésekor illetve megjátszásakor kell nézni, és Mpabbe egyiket sem tette.
De ha valaki játékba avatkozik, akkor azt már le szokták fújni. Még azt is lefújják lesnek, ha a mozgásával megzavarja a védőt, még ha nem is ő kapja a labdát, nemhogy még át is lépi. Ott van a Casemiro (?) gól a klub VB-n. Benzema felugrott fejelni mellette, igaz, hogy a végén nem ő fejelt, de mégis vissza lett fújva, mert zavarta a védőt. Abszolút jogosan.
De itt mit fújtak volna le, ha a francia nem volt lesen? Ha lesen lett volna a passz pillanatában akkor kellett volna lefújni.
A klub vb-n pedig Benzema(?) lesen volt a passz pillanatában és úgy zavarta a védőt. Itt erről szó sincs.

palesz77
Hozzászólások: 2551
Csatlakozott: 2014. június 24., kedd 11:31
Kedvenc játékosaid: Xavi, Iniesta, Verratti, Dahoud
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Egyéb bajnokságok

HozzászólásSzerző: palesz77 » 2018. január 15., hétfő 15:44

2 védőt is megdicsérném mondjuk. Kilépnek ketten Mbappéra, amikor ott volt még egy Di Maria mögöttük, zseniálisan felmérték a helyzetet.

Les vs nem les vitát meg nem nagyon értem én se megmondom őszintén. Mikor hagyta el a labda egy PSG-s lábát? Amikor Cavani beleért. Di Maria akkor lesen volt? Nem. Mbappé a mozgásával zavarta a védőket, igen, de ha befut lyukra és elvisz egy védőt a labdát kapó játékosról, az is ugyanúgy "zavarás", azzal mégsincs baj. Vagy amit írtak példának, beadás, a berobbanó támadó nem találja el a labdát, a mögötte érkező támadó beveri, mert a kapus az első mozdulatra már elmozdult. Ez is les akkor? De ha már az Mbappés szitu, aki szerint ez les, az szerint mikortól kell nézni egy ilyen esetben a lesvonalat? Ha a labda elhagyja Mbappé sarkát? Meg melyiket fújod be lesnek? Csak azt, ha a játékos átlépi így, vagy azt is, ha a játékos mellett elgurul, de ő nem ér bele pedig megtehetné, és ezzel hasonló helyzetet idéz elő?
CS0ki írta:És szerintem nem is kéne ezt külön szabályozni, tiltani, tudatosan nagyon nehéz ezt "kihasználni", így inkább tapsoljuk meg, ha megteszik.
Ezzel meg nagyon egyetértek.

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2434
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Egyéb bajnokságok

HozzászólásSzerző: Santi » 2018. január 15., hétfő 15:32

Még mindig az van, hogy mivel nem volt lesen Mbappé, azt csinálhatott ott, amit akart.
1 dolgot nem tehetett beleérni a labdába úgy, hogy azzal továbbítja azt DM-nek, mert akkor már lesre futott az argentín. Ezt pedig nem tette. Csinálhatott volna a labda körül 3 bukfencet meg 6 triplaszaltót nem számít. A mozdulata kulcs volt a gólban, ettól függetlenül mivel nem ért bele, így a gólpassz Cavanié és a gól érvényes. Nagyon helyesen.

Avatar
numberone1
Hozzászólások: 7204
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:06
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F., Ferencvaros

Re: Egyéb bajnokságok

HozzászólásSzerző: numberone1 » 2018. január 15., hétfő 15:20

CS0ki írta:Tökmindegy kinek adjátok a gólpasszt, meg kinek gondoljátok...szabályok szerint csak labdaérintéssel lehet gólpasszt adni.
En is tudom, h Cavani kapja, de ez epp olyan, mint amikor egy lovesnel megpattan az ellenfelen es azt a golt neked irjak, ha sajat jatekosodon pattan meg akkor a tarsnak.
Casillas--Cafu,Hierro,Ramos,Robi Carlos--Kroos,Redondo,Modrics--Ronaldo,Benzema,Zidane

34. Liga, 13. BL :coffee:
Merci Zizou :salute: KAK :sziv:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 68 regisztrált és 0 vendég