Real Madrid vs. Barcelona

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.
VanillaSky
Hozzászólások: 2131
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 1:26

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: VanillaSky » 2018. január 21., vasárnap 10:18

Szépen bevásárolt mindenki, nagyjából minket kivéve, de majd kiderül, hogy mire lesz ez elég nekik.
Inkább nem értek egyet, mint igen.

Persze semmi nem garantálja, hogy egy BLt a PSG, City vagy a most régi arculatát már álcaként sem használható Barca nyeri, majd fél év és kiderül. Viszont jan 21-én a látottakból mindegyiknek nagyobb esélye van rá. Persze lehet, hogy a saját bajnokságából élő Bayern nyer vagy Mourinho mákol egyet vagy más, a Realtól se lehet elvárás egymás után három.

A gond a cselekvés hiánya és ennél rosszabb eljárást a való életben sem ismerek. Valami nem megy és nem teszek semmit! (persze lehet ha tennék még rosszabb lenne, de legalább megpróbáltam)

Másrészről visszatérve az első gondolatmenetre amit hajlamos jópár ember elfelejteni, pár éve Perez is rekorder volt, vásárolt nagy értékben és nem egy embert! A Kaka, CR, Alonso, Benzema négyesből eleinte csak egy volt vakvágány, világrekord összegért (persze az egyik legjobb) meg összértékben 250 körüli elköltött millió. Azóta eltelt már 8 év és igen az árak elszabadultak, ugyanúgy ahogy a lóvé is sokkal több. Perezben gondolom van annyi üzleti érzék, hogy ezt észrevette. A "régen minden jobb vót" már nem működőik.

Akkori stratégiánk másik óriási különbsége - jelenlegi vezetés legnagyobb hibája - a fiatalok. Volt egy Varane, Carvajal, Illaramendi. Varane be lett építve megfelelő játékidővel 20-21 éves korában már simán elvitt meccseket. Carvajal egy jobb bajnokságot kapott tanulóidőnek. A másik spanyol igaz nem vált be, de legalább az esélyt megkapta. Most mi van? Van egy Odegaard csúcstehetségként a holland bajnokság nem túl acélos csapatában, semmi világraszóló hír róla. Lett véve egy brazil, nullkilométeres embertelen pénzért. Aztán a már ittlévők Kovacic - aki már közel sem olyan fiatal - néha játszik inkább nem, old meg Messit stílusban. Aztán Vallejo, Mayoral (utóbbinál már a potenciál is kérdéses) meg felforgatott, taktika nélküli meccseken szerepel. Asensio néha futtatva van kicsit. Az egy csóri Isco akit egyedül ki lehet emelni, ő ittlétét annak köszönheti, hogy Bale hónapokra kiesett, ha az nincs már más csapatban játszana.

A kezdőben a mag CR-Ramos-Modric 30+. Bale, Benzema csak létszámot növel. Nincs vérfrissítés, nincs ember akitől a skillt lehetne várni, max egy. Aztán elégedettek vagyunk a kerettel.

Off vége

Avatar
RealMadridFanatic
Hozzászólások: 2657
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 18:56

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: RealMadridFanatic » 2018. január 21., vasárnap 9:15

VanillaSky írta:Az a gond, hogy jelenleg a Madrid mintamásoló, nem mintaadó. Fut a piac után, nem diktálja a a trendet. Perez 200es tevékenységével sem az volt a gond, hogy borította a piacot, hanem a vége felé vacak emberekért. Most viszont már jópár éve egyik sincs meg. Duzzogva meg lehet ülni a sarokban, hogy márpedig erre meg erre meg amarra nem adok 100+ milliót, ha meg más ad. Aztán a pénzbőség következtében marad majd rengeteg a számlán csak a többi csapat meg kiröhögi az öreget, ha bejelentkezik valakiért. Aztán az oly sokáig őrizgetett fizetési struktúra - egyébként ez is humbuk már jelenleg is van bőven túlfizetett teljesítmény nélküli - majd felborul valami C megoldásért, mert a szurkoló elégedetlenné válik, eredmény meg nincs. (igen 3 bl+bajnokság, csak most 2018 van)

Igen, nem hülyeség, amit írsz. Amit irkáltam az "egyéni" probléma, nálam ezek a játékosok a felét sem érik annak, amennyit adnak értük, bármilyen pénzügyi helyzetben is vannak a vevő klubok. Ilyen összegeket a mai mezőnyben csak nagyon kevés játékos ér. Ráadásul szerintem egyikük sem lenne megoldás nálunk, ezért nem bánom, hogy nem állunk bele ezekbe az igazolásokba.

A fizetésekkel kapcsolatban is igazad van, de aki nálunk nagy zsetont kap, az többnyire már befutott, klasszisként elkönyvelt játékosként érkezett, magas marketingértékkel, vagy már a Madriddal nyert bajnoki, BL címeket, amik után érkezett emelés. Ez azért szerintem kevésbé szúrja a szemét a többieknek, mintha egy ovis jön kétszeres bérért.


Amúgy szerintem a támadósoron kívül működőképes Perezék stratégiája. Legalábbis eddig az volt. Majd kiderül, hogy a 18-20 év körüli játékosok ára is felmegy-e majd 50-60 millióra (khm Vinícius Jr.), de a Vallejo, Caballos, Kovacic sor jónak fest és "olcsón" jöttek.
Elöl meg igazán balszerencsés a helyzet, Benzema és Cé egyszerre érte el a gödör alját, Balere meg nem lehet számítani. Ha pár év különbséggel zuhantak volna meg, egy fokkal könnyebb lehetett volna a pótlás. Ezzel persze nem felmenteni akarom a vezetőséget, mert már nyáron is gondolhattak volna a legrosszab forgatókönyvre is, nem csak a legjobbra, de az Ő helyzetük sem olyan egyszerű jelenleg.
„Ő volt a tökéletes játékos, megvolt benne az erő, a sebesség, a technika, és a gyorsaság. Döbbenetes játékos volt, mintha egy laborban hozták volna létre." (Gianluigi Buffon Ronaldoról)

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62884
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2018. január 21., vasárnap 8:25

VanillaSky írta:
Hat ha azt hiszitek hogy nyaron Perez nem fog olyant robbantani h mindenki lesni fog akkor tevedtek.
Te is arra gondolsz, hogy lerak Icardiért 140et, Kaneért meg Isco+80?
miközben tucatjátékosokért mennek olyan összegek, amik teljesen vállalhatatlanok, még a fociba áramló pénz mennyiségének (vélt) ismeretében is.
Az a gond, hogy jelenleg a Madrid mintamásoló, nem mintaadó. Fut a piac után, nem diktálja a a trendet. Perez 200es tevékenységével sem az volt a gond, hogy borította a piacot, hanem a vége felé vacak emberekért. Most viszont már jópár éve egyik sincs meg. Duzzogva meg lehet ülni a sarokban, hogy márpedig erre meg erre meg amarra nem adok 100+ milliót, ha meg más ad. Aztán a pénzbőség következtében marad majd rengeteg a számlán csak a többi csapat meg kiröhögi az öreget, ha bejelentkezik valakiért. Aztán az oly sokáig őrizgetett fizetési struktúra - egyébként ez is humbuk már jelenleg is van bőven túlfizetett teljesítmény nélküli - majd felborul valami C megoldásért, mert a szurkoló elégedetlenné válik, eredmény meg nincs. (igen 3 bl+bajnokság, csak most 2018 van)
Azt azér tmég megvárnám, hogy kell-e ezt a mintát másolni vagy sem. Szépen bevásárolt mindenki, nagyjából minket kivéve, de majd kiderül, hogy mire lesz ez elég nekik.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

VanillaSky
Hozzászólások: 2131
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 1:26

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: VanillaSky » 2018. január 20., szombat 23:17

Hat ha azt hiszitek hogy nyaron Perez nem fog olyant robbantani h mindenki lesni fog akkor tevedtek.
Te is arra gondolsz, hogy lerak Icardiért 140et, Kaneért meg Isco+80?
miközben tucatjátékosokért mennek olyan összegek, amik teljesen vállalhatatlanok, még a fociba áramló pénz mennyiségének (vélt) ismeretében is.
Az a gond, hogy jelenleg a Madrid mintamásoló, nem mintaadó. Fut a piac után, nem diktálja a a trendet. Perez 200es tevékenységével sem az volt a gond, hogy borította a piacot, hanem a vége felé vacak emberekért. Most viszont már jópár éve egyik sincs meg. Duzzogva meg lehet ülni a sarokban, hogy márpedig erre meg erre meg amarra nem adok 100+ milliót, ha meg más ad. Aztán a pénzbőség következtében marad majd rengeteg a számlán csak a többi csapat meg kiröhögi az öreget, ha bejelentkezik valakiért. Aztán az oly sokáig őrizgetett fizetési struktúra - egyébként ez is humbuk már jelenleg is van bőven túlfizetett teljesítmény nélküli - majd felborul valami C megoldásért, mert a szurkoló elégedetlenné válik, eredmény meg nincs. (igen 3 bl+bajnokság, csak most 2018 van)

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27400
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Remy » 2018. január 20., szombat 23:15

RaúlCF írta:az se lepne meg ha letenné Griezmannért a 100as kivásárlásit.
Venném is a mezt.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
RaúlCF
Hozzászólások: 5155
Csatlakozott: 2013. április 29., hétfő 13:10
Kedvenc játékosaid: Raúl, Modric, Casillas, Zidane, Ronaldinho, Marcelo, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: RaúlCF » 2018. január 20., szombat 22:42

az se lepne meg ha letenné Griezmannért a 100as kivásárlásit.

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13161
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2018. január 20., szombat 22:36

Hat ha azt hiszitek hogy nyaron Perez nem fog olyant robbantani h mindenki lesni fog akkor tevedtek. Oda fog o csapni, ha zz lesz az edzo akkor meg lehet ertelmes arcok erkeznek majd, de en nem lepodnek meg ha CR tavozasa szolna a legnagyobbat

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62884
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2018. január 20., szombat 20:34

Babinho írta:Nyertünk 3Blt. Már nem az igazolások a prioritás. Perez addig nem megy nyugdíjba amíg kész nincs az új stadion. Azt ő fogja atadni. Arra kell a pénz. Az öreg megcsinalja nagyrészt önerőből.
Az öreg smucigabb annál hogy saját pénzből csináljon meg egy ekkora beruházást :lol:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Babinho
Hozzászólások: 3160
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 15:21

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Babinho » 2018. január 20., szombat 20:05

Nyertünk 3Blt. Már nem az igazolások a prioritás. Perez addig nem megy nyugdíjba amíg kész nincs az új stadion. Azt ő fogja atadni. Arra kell a pénz. Az öreg megcsinalja nagyrészt önerőből.

Avatar
RealMadridFanatic
Hozzászólások: 2657
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 18:56

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: RealMadridFanatic » 2018. január 20., szombat 19:45

VanillaSky írta:
Akkor adjon 150-et vagy 200-at egy Neymarra mondjuk, akire azért én kérdés nélkül ráhúzom, hogy valóban klasszis.
222ért vették, de adjon érte 150et, de inkább 110et bár még úgy is sok. Holnap én is bemegyek a Porsche Budába aztán a 4éves Octaviamat becserélem egy rs5ös Audira. A kocsim + 3,5 millió lesz az ajánlatom.

Igen, pontosan így gondolom, vegye meg olcsóbban az olajmágustól, mert Ő biztosan nagyon rászorul a pénzre. :smile:

Általánosságban beszéltem, Neymar csak egy példa volt, a kvalitásokat akartam érzékeltetni vele, miközben tucatjátékosokért mennek olyan összegek, amik teljesen vállalhatatlanok, még a fociba áramló pénz mennyiségének (vélt) ismeretében is.

De gondolom sokkal egyszerűbb indokolatlanul belém állni.


Ui.: Jó utat az rs5-el. :mrgreen:
„Ő volt a tökéletes játékos, megvolt benne az erő, a sebesség, a technika, és a gyorsaság. Döbbenetes játékos volt, mintha egy laborban hozták volna létre." (Gianluigi Buffon Ronaldoról)

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62884
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2018. január 20., szombat 17:27

Ah értem. Minden nap tanul valamit az ember.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27916
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2018. január 20., szombat 17:24

sárga csekket feladják a postán!!


Kivásárlási árat én is úgy tudom, hogy le kell rakni egy az egyben, ott nincs egyezkedés, viszont arra okosan tudsz felvenni hitelt szerintem. MOndjuk egy arab banktól. :shifty:

Nekem is kezd gyanús lenni, hogy a Barca miből igazol 1 év alatt 400 millióból + Messi hosszabbítása.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5626
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2018. január 20., szombat 17:06

Meg hát a katari VB arca :mrgreen:
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

Avatar
RaúlCF
Hozzászólások: 5155
Csatlakozott: 2013. április 29., hétfő 13:10
Kedvenc játékosaid: Raúl, Modric, Casillas, Zidane, Ronaldinho, Marcelo, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: RaúlCF » 2018. január 20., szombat 17:02

kivásárlási ár elvileg egyben megy nem? ott kvázi nincs megegyezés a klubbal hanem kiveszed a játékos szerződését.

Marcan is volt egy fotó a csekkről amivel megvették Neymar csekk

Avatar
mexes
Hozzászólások: 794
Csatlakozott: 2013. június 3., hétfő 18:14
Kedvenc játékosaid: Xabi Alonso, Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: RM

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: mexes » 2018. január 20., szombat 17:00

Realista24 írta:Ok sem egyben kapjak a 222 milliót gondolom.
Tudom hogy kiégtek az FM említésétol de talán a gazdasági részét lehet hitelesnek venni. Release clausenal egyösszegű a kifizetés. (Off: Az FFp viszont a játékos szerződés szerint oszlik. Így Neymar évente 44 mínusz a költségvetésben)

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62884
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2018. január 20., szombat 16:52

BlancoMark írta:
Realista24 írta:En csak azt nem értem hogy miből?
Elköltöttek lassan 500 milliót es meg a fizetéseket nem említem. Érdekes.
Szerintem szepen ki van ez szamolva nekik. Ugye Neymarert kapnak 222 millat, aztan a nagy neveket akiket hoznak ugy se egyben fizetik, evekre lebontva ki van ez gazdalkodva szepen. Valszeg tolnak egy all-int es megveszik a csapat magjat evekre, aztan remenykednek hogy jol teljesitenek majd ezek a jatekosok, mert a kovetkezo par evben se lehetoseguk se penzuk nem lesz nagyon igazolni. Max ilyen foltozgato igazolasok lesznek mint Paulinho.
Ok sem egyben kapjak a 222 milliót gondolom.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5899
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Süti » 2018. január 20., szombat 16:38

3 éves periódusok vannak, az, és az elmúlt 2 év alapján nagy bajba kerülhetnek előbb utóbb ezekkel a fizukkal. De ez legyen az ő gondjuk.
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
Donát
Hozzászólások: 1772
Csatlakozott: 2013. április 29., hétfő 13:35
Kedvenc csapatod: Los Blancos

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Donát » 2018. január 20., szombat 16:35

Netto 100 alatt vannak minden evben a transfermarkt alapjan. Addig-addig utolerik(/utolertek) a Madridot gazdasagilag, koszonhetoen annak, hogy az aranykorszakuk pont a piac felborulasa idejere esett.
A fizetesekkel meg gondolom valami olyasmi lehet a helyzet, hogy penge elen egyensulyozva elore menekuknek, a gazdasagi novekedest megcelozva. Az elveiket feladtak az eredmenyessegert. Nem meglepo, igy mukodik a vilag, raadasul abban is szerencsejuk van, hogy a madridistakon kivul alig vetik a szemukre. :)

https://www.transfermarkt.com/fc-barcel ... verein/131

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27400
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Remy » 2018. január 20., szombat 16:28

Realista24 írta:En csak azt nem értem hogy miből?
Elköltöttek lassan 500 milliót es meg a fizetéseket nem említem. Érdekes.
Perez robbant és megveszi Messit. :mrgreen:
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5626
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2018. január 20., szombat 16:26

Realista24 írta:En csak azt nem értem hogy miből?
A Realt az állami bankok nyomják, a Barcát meg azok az emberek pénze, akik katalóniában nyaralnak.
Nem a csúcs Iniestahoz mérten kételkedem Coutinho képességeiben, "a kicsit öregecske de top" Iniestához mérten is vannak kételyeim. Jövőre majd meglátjuk.
Azt simán hozni fogja. Igaz, hogy a Pool nem Barca szint azért, de ott is látványosan kilógott felfelé. Ott a nagy hármasuk, de Coutinho volt ott az igazi zseni. Szerintem rohadt jó a srác. Alacsony a súlypontja, robbanékony, viszonylag gyors is, jó 1az1ben, benne van a váratlan és ami extra benne, hogy gólerős és olyan jobbosa van, mint keveseknek. A 160 millió sok érte, az vitathatatlan, de nagyon jól járt vele a Barca. Sajnos. :/ Mondjuk nála is a sérülékenység még közre játszhat, mert elég sokat hagy ki miatta.
kodo írta:Thiagoval meg Verrattival pedig kár őt összehasonlítani mert nem egy poszt, és arra akartam velük utalni, hogy az ő posztjukra kellene ember nekik.
Posztra ugyanaz, csak más-más stílusúak. Ha Verrattit vagy Thiagot vették volna, ugyanúgy azon a poszton játszottak volna, mint Coutinho fog. Esetleg Verratti hátszhatott volna Rakitic helyett, de Valverde nem hiszem, hogy kihagyná.
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 165 regisztrált és 0 vendég