Bundesliga

Foci a Real Madridon túl...
Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62619
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2018. február 20., kedd 9:33

Nem értem miről írsz és nem is érdekel :mrgreen:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2018. február 20., kedd 9:25

amúgy mea culpa, elnéztem, mert azt hittem, hgoy ez az idei szezon és nem. :mrgreen:
mondjuk hozzáteszem és hangsúlyozom, hogy ez a Bayernnél csak Pep miatt van így. Amúgy az idei igazolások teljesen igazolják a tevékenységüket.

Amúgy ez a szamár létre mindenhol igazolható, csak a Bayernnél a jobb játékosokat "kényszerítik" kb odaigazolni.

engedd vissza R24!!!!!!!!!! :smile:
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2018. február 20., kedd 9:24

Süti írta:Ne csináld már ezt, hogy fogunk ezek után hasraütésszerű statokkal jönni, ha te utánanézel.
mekkora keci vagyok :mrgreen:
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5882
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: Süti » 2018. február 20., kedd 9:20

Ne csináld már ezt, hogy fogunk ezek után hasraütésszerű statokkal jönni, ha te utánanézel.
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2018. február 20., kedd 9:03

peto.isti írta:
Realista24 írta:
Valószínűtlen minden állítás, ami erre vonatkozik, majd jön egy ironikus poén és a monológ, hogy szegény játékosoknak van választása, meg úgysem hosszabbítanának szerződést vagy úgyis elvinné más.

Persze utóbbi tény, előbbi csak kitaláció. Hosszú évek trendje mit sem számít.
Ezért is írtam az elején, hogy felesleges ez a beszélgetés, mert egy örök körforgás csak. :( Én leírtam a véleményemet, te ehhez sajnos képtelen voltál bármit is érdemben hozzátenni. Jössz a feltételezésekkel. Hát most őszintén erre miket írjon az ember? :D Minden lehetséges, bármit leírhatsz, lehetséges hogy igaz, mindenesetre ezt semmi nem támasztja alá, a gondolataidon kívül.

Sors fintora, épp egy tegnapi cikk:

A jelenlegi Bundesliga keretek összetétele, ki hány játékost igazolt házon belülről:

BVB 12 játékos, 156,5 millió euró, 1 ingyen igazolt játékos
Gladbach 11 játékos, 73,5 millió euró, 3 ingyen igazolt játékos
Bayern 8 játékos, 110 millió euró, 2 ingyen igazolt játékos.

Dortmundban meg a Gladbachban is ez a szabály, hogy "direkt gyengítik a ligát"?? "A trend ezt mutatja" :(

https://www.transfermarkt.de/bvb-mit-de ... ews/301405
Ha már ilyennel jössz, akkor legalább járnál utána normálisan:

Dortmund bundesből igazolt játékosai:
Phillip Freiburg, 20 m
Toprak Leverkusen 12 m
Dahoud Gladbach 12 m
Visszatért Subotic, Stenzel kölcsönből.
2-en az utánpótlásból kerültek fel. Ligán belül nincs ingyen igazolt játékosuk. (amúgy Zagadou a PSGből)

Gladbach:
Ginter Dortmund 17 m
Grifo Freiburg 6 m
Bobadilla Augsburg 2 m
ingyen jött Neuhaus az 1860 Münchentől.

Bayern:
Süle 20, Wagner 13, Rudy 0 Hoffenheim
Gnabry Werder 8 m.

Legjobb példa Gnabry, akire nem lett volna szükségük, de inkább megvették, minthogy máshoz kerüljön.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62619
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2018. február 20., kedd 8:36

Pedig hányszor megfogadtam, hogy nem foglalkozok kisebbségi komplexussal rendelkező csapatok szurkolóival... :(
ManU, Bayern...jóságos ég, inkább két Barcás, mint ezekből egy-egy.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

rashidm
Hozzászólások: 4538
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: rashidm » 2018. február 20., kedd 8:35

peto.isti írta: A jelenlegi Bundesliga keretek összetétele, ki hány játékost igazolt házon belülről:

BVB 12 játékos, 156,5 millió euró, 1 ingyen igazolt játékos
Gladbach 11 játékos, 73,5 millió euró, 3 ingyen igazolt játékos
Bayern 8 játékos, 110 millió euró, 2 ingyen igazolt játékos.

Dortmundban meg a Gladbachban is ez a szabály, hogy "direkt gyengítik a ligát"?? "A trend ezt mutatja" :(

https://www.transfermarkt.de/bvb-mit-de ... ews/301405
Valószínűleg azért igazolnak házon belül úgymond, mert ők nem vehetnek 60-70 milliókért külföldi világklasszis játékost. Bayern megtehetné csak nem akar. Nálam ezt úgy hívják hogy zsidóság. :mrgreen:

peto.isti
Hozzászólások: 253
Csatlakozott: 2017. április 3., hétfő 12:22
Kedvenc csapatod: Bayern München

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: peto.isti » 2018. február 20., kedd 8:28

Realista24 írta:

És látom továbbra sem érted, hogy miről szól ez az egész, mert te csak az országon belüli igazolásokkal példálózol most, de olvass vissza egy kicsit, gondold át, és lehet, hogy rájössz.
Nem jöttem rá. Segíts kérlek. :(
Mia san mia

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62619
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2018. február 20., kedd 8:23

Ezért is írtam az elején, hogy felesleges ez a beszélgetés, mert egy örök körforgás csak. :( Én leírtam a véleményemet, te ehhez sajnos képtelen voltál bármit is érdemben hozzátenni. Jössz a feltételezésekkel. Hát most őszintén erre miket írjon az ember? :D Minden lehetséges, bármit leírhatsz, lehetséges hogy igaz, mindenesetre ezt semmi nem támasztja alá, a gondolataidon kívül.
Te milyen tényeket írtál? Hogy ha nem a Bayernbe igazol akkor valószínű máshova? Vagy akkor valószínű, hogy amúgy sem hosszabbít az akkori klubjával? Ezek tények? Nem, feltételezések.

Majd, ha tisztában leszel a trend szó fogalmával, akkor gyere vissza, addig meg tartogasd a flegma stílusodat házon belül. És látom továbbra sem érted, hogy miről szól ez az egész, mert te csak az országon belüli igazolásokkal példálózol most, de olvass vissza egy kicsit, gondold át, és lehet, hogy rájössz.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

peto.isti
Hozzászólások: 253
Csatlakozott: 2017. április 3., hétfő 12:22
Kedvenc csapatod: Bayern München

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: peto.isti » 2018. február 20., kedd 8:11

Realista24 írta:
Valószínűtlen minden állítás, ami erre vonatkozik, majd jön egy ironikus poén és a monológ, hogy szegény játékosoknak van választása, meg úgysem hosszabbítanának szerződést vagy úgyis elvinné más.

Persze utóbbi tény, előbbi csak kitaláció. Hosszú évek trendje mit sem számít.
Ezért is írtam az elején, hogy felesleges ez a beszélgetés, mert egy örök körforgás csak. :( Én leírtam a véleményemet, te ehhez sajnos képtelen voltál bármit is érdemben hozzátenni. Jössz a feltételezésekkel. Hát most őszintén erre miket írjon az ember? :D Minden lehetséges, bármit leírhatsz, lehetséges hogy igaz, mindenesetre ezt semmi nem támasztja alá, a gondolataidon kívül.

Sors fintora, épp egy tegnapi cikk:

A jelenlegi Bundesliga keretek összetétele, ki hány játékost igazolt házon belülről:

BVB 12 játékos, 156,5 millió euró, 1 ingyen igazolt játékos
Gladbach 11 játékos, 73,5 millió euró, 3 ingyen igazolt játékos
Bayern 8 játékos, 110 millió euró, 2 ingyen igazolt játékos.

Dortmundban meg a Gladbachban is ez a szabály, hogy "direkt gyengítik a ligát"?? "A trend ezt mutatja" :(

https://www.transfermarkt.de/bvb-mit-de ... ews/301405
Mia san mia

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62619
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2018. február 20., kedd 7:58

peto.isti írta:
KAG írta:Ha jól tudom, ki lett mondva hogyha lehet, akkor inkább riválistól igazoltok belföldről, mint külföldről, ezzel is gyengítve a legközvetlenebb ellenfeleket.
De javíts ki, ha kamu az egész.
Ez elég valószínűtlen. :)

Persze lehetséges. Az is lehetséges, hogy minden 3. évben a Dortmund balhátvédjét kell leigazolniuk és minden 5. évben a Leverkusen csatárát... :D
Valószínűtlen minden állítás, ami erre vonatkozik, majd jön egy ironikus poén és a monológ, hogy szegény játékosoknak van választása, meg úgysem hosszabbítanának szerződést vagy úgyis elvinné más.

Persze utóbbi tény, előbbi csak kitaláció. Hosszú évek trendje mit sem számít.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

peto.isti
Hozzászólások: 253
Csatlakozott: 2017. április 3., hétfő 12:22
Kedvenc csapatod: Bayern München

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: peto.isti » 2018. február 20., kedd 7:54

KAG írta:Ha jól tudom, ki lett mondva hogyha lehet, akkor inkább riválistól igazoltok belföldről, mint külföldről, ezzel is gyengítve a legközvetlenebb ellenfeleket.
De javíts ki, ha kamu az egész.
Ez elég valószínűtlen. :)

Persze lehetséges. Az is lehetséges, hogy minden 3. évben a Dortmund balhátvédjét kell leigazolniuk és minden 5. évben a Leverkusen csatárát... :D
Mia san mia

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9579
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: KAG » 2018. február 19., hétfő 21:46

Ha jól tudom, ki lett mondva hogyha lehet, akkor inkább riválistól igazoltok belföldről, mint külföldről, ezzel is gyengítve a legközvetlenebb ellenfeleket.
De javíts ki, ha kamu az egész.
ZIDANE

illgner
Hozzászólások: 2515
Csatlakozott: 2017. május 6., szombat 20:18

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: illgner » 2018. február 19., hétfő 21:37

Bocs, nem olvastam peto.isti kommentjét, akkor az enyémet is megspórolhattam volna.

illgner
Hozzászólások: 2515
Csatlakozott: 2017. május 6., szombat 20:18

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: illgner » 2018. február 19., hétfő 21:33

Realista24 írta:
peto.isti írta: Leraboljuk a Ligát, így nem tudnak felzárkózni a többiek!! :'( :'( :(
Ironizálsz, közben meg igaz.
Én meg azon gondolkodtam, ha a Bayern nem rabolja le Lewát, Götzét, Hummelst a Dormtundból, Goretzkát és Neuert a Schalkéból, és sorolhatnám tovább a neveket, akkor most melyik maradt volna a klubjában. És arra jutottam, hogy egyik sem, mert akkor a Realban, Barcában, Muban, Cityben stb. játszanának. Ezek a játékosok mind úgy mentek a Bayernbe, hogy mellette volt egy csomó ajánlatuk külföldi topcsapatoktól. Egyetlen Bayern által lerabolt játékost sem tudott volna megtartani a csapata. Szóval a Bayern két dolgot tehet. Vagy elhozza ezeket a játékosokat, vagy átengedi a BL-riválisoknak.

És ez egy ördögi kör, mert a szakadék egyre nagyobb lesz a Bayern javára. Németországban nincs riválisuk. A Lipcse egy ígéretes kezdeményezés, de azért vannak erős kétségeim, mennyire tudják ők is megtartani a klasszisaikat. Lásd Keita esetét, akit lendületből vitt is a Pool.

peto.isti
Hozzászólások: 253
Csatlakozott: 2017. április 3., hétfő 12:22
Kedvenc csapatod: Bayern München

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: peto.isti » 2018. február 19., hétfő 15:35

Cestus írta:
peto.isti írta:s ha nem a Bayern viszi el őket akkor más, lás Aubameyang, De Bruyne, Sane, Vidal, Özil, Khedira, Berbatov, Dembele stb... Ezt sokan nem fogják fel. De ha a mostani keretet megnézed ott is láthatod, hogy Neuer ha nem Münchenbe akkor a MU-ba igazolt volna, Lewandowskit a fél világ akarta, oda megy ahova akar, Sület a Chelsea elől vitte el a Bayern, ő sem a Hoffenheimben öregedett volna meg.
Óriási különbség Isti, hogy az általad felsorolt játékosok nagy részéért fizettek a vásárlók, míg a Bayern a legtöbb "lerabolt" játékosért nem fizet, így a riválisokat tényleg gyengítik ezzel. A PSG-City-Barca szórja a pénzt a Bayernnel ellentétben, amit a közvélemény csúnya dolognak tart, de az eladó kluboknak viszont sokkal jobb az első hármassal üzletelni.
És ha nem a Bayern viszi el ingyen a játékost akkor mi történik szerinted? Szerződést hosszabbít? :)
Mia san mia

wxyz
Hozzászólások: 3532
Csatlakozott: 2014. január 23., csütörtök 9:33

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: wxyz » 2018. február 19., hétfő 15:16

Kerlon írta: Ilyenkor jön a kérdés, hogy jó de kiket kellett volna egy Dortmundnak igazolni és, hogy neked minden döntésed jól sült el mindig? Olyan magaslovon ülsz haver, hogyha leesel 3-szor fogsz szörnyet halni.
Nem kell személyeskedni.
Nem csak az egyik félnél kell keresni a hibákat. A kisebbek is benne vannak. Ebben sincs semmi magas ló.
Cestus írta:
Óriási különbség Isti, hogy az általad felsorolt játékosok nagy részéért fizettek a vásárlók, míg a Bayern a legtöbb "lerabolt" játékosért nem fizet, így a riválisokat tényleg gyengítik ezzel. A PSG-City-Barca szórja a pénzt a Bayernnel ellentétben, amit a közvélemény csúnya dolognak tart, de az eladó kluboknak viszont sokkal jobb az első hármassal üzletelni.
Rudy, Rode, Goretzka.
Ki a többi? Lewandowskit a Dortmund nem engedte el.

Itt venném elő például a Schalkét, akik valami érthetetlen okból nem adják el a hosszabbítani nem akaró játékosaikat, hanem hagyják kifutni a szerződéseiket. Meyer lesz a következő.

Avatar
Cestus
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2017. július 24., hétfő 13:13

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: Cestus » 2018. február 19., hétfő 14:53

peto.isti írta:s ha nem a Bayern viszi el őket akkor más, lás Aubameyang, De Bruyne, Sane, Vidal, Özil, Khedira, Berbatov, Dembele stb... Ezt sokan nem fogják fel. De ha a mostani keretet megnézed ott is láthatod, hogy Neuer ha nem Münchenbe akkor a MU-ba igazolt volna, Lewandowskit a fél világ akarta, oda megy ahova akar, Sület a Chelsea elől vitte el a Bayern, ő sem a Hoffenheimben öregedett volna meg.
Óriási különbség Isti, hogy az általad felsorolt játékosok nagy részéért fizettek a vásárlók, míg a Bayern a legtöbb "lerabolt" játékosért nem fizet, így a riválisokat tényleg gyengítik ezzel. A PSG-City-Barca szórja a pénzt a Bayernnel ellentétben, amit a közvélemény csúnya dolognak tart, de az eladó kluboknak viszont sokkal jobb az első hármassal üzletelni.

rashidm
Hozzászólások: 4538
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: rashidm » 2018. február 19., hétfő 14:49

Babinho írta:És igenis gazdaságilag és sportszakmailag a német és a nagy európai klubok java részének, példa lehet többek között a bayern. Vagy példa lehet a modelljük bizonyos részei.
Ezzel én egyetértek, de néha azért az eredmények miatt bele kell nyúlni a zsebbe. Csak az a baj hogy ha már egy egyeneset bele tud rúgni a labdába, akkor már 50 milla.

Avatar
Babinho
Hozzászólások: 3140
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 15:21

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: Babinho » 2018. február 19., hétfő 14:39

Realista24 írta:Valóban nem kötelező a Bayern ajánlatát elfogadni, de egy német játékos számára jobb, ha azt fogadja el.
Babinho írta:én adom amit peto.isti ír. Semmi gond nincs a Bayern átigazolási politikájával. Nincs 50 fős keretük, nincsenek giga igazolások, nincs 2 évente új projekt alatt kicserélve a fél keret.
Persze a kákán a csomót mindig meg lehet találni, de nem gondolom, hogy etikátlan, sportszerűtlen lenne a münchen. Sőt, ők lennének a követendő. A német klubok utánpótlást és gazdasági modellt tekintve példásak. De abban, hogy ezt nemzetközi színtéren vagy saját bajnokságon belül, hogy lehetne kamatoztatni még nem sokan jöttek rá. Csak egy-egy kiugró kerettel, korosztállyal tudják elérni, de az ugye mindig átmeneti, az átigazolások miatt.
Követendő példa egy olyan klub, akinek az elnökét lesittelik majd újra kinevezik? Akik a kiesésüket a bíróra fogják? Akik kimondva-komondatlanul sakkban tartják a ligát? Persze utóbbi csak mendemonda, mint a Real Madrid mindenkori kapitányainak ereje, de attól még létezik.
Most én erről beszéltem?
Persze, vannak szégyenfoltjai a klubnak, de mondjuk úgy, hogy ez kicsit a búlvár. Vagy a jéghegy csúcsa, én nem ez alapján ítélek meg egy sportegyesületet. Az összkép más. Azzal persze beárazzák magukat, hogy a BL kiesést a bírókra fogják.
És igenis gazdaságilag és sportszakmailag a német és a nagy európai klubok java részének, példa lehet többek között a bayern. Vagy példa lehet a modelljük bizonyos részei.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 43 regisztrált és 0 vendég