OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
H.E.H.E.
Hozzászólások: 4600
Csatlakozott: 2017. január 20., péntek 11:11
Kedvenc játékosaid: R9
Kedvenc csapatod: mi

Re: OFF

HozzászólásSzerző: H.E.H.E. » 2018. március 7., szerda 13:23

stabilan 8 liter városban évek óta az, ami a családban van, 1.8 benyziny, 140 paccer, megy mint a golyó.

btw honda motorprobléma mint olyan, nem ismert az univerzumban :lol:


ja várjál, egyszer volt vele baj, nem indult be. 6 év után ki kellett benne cserélni a gyári akksit :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára H.E.H.E. 2018. március 7., szerda 13:24-kor.
taking currency fluctuation into account, the most expensive player in history would be Ronaldo Nazário at €433m :sziv:

patotomadrid2019jan
"a jutuboskodás 1 szakma, a városvezetés meg 1 másik szakma"

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8013
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Anthony » 2018. március 7., szerda 13:20

Mióta fogyaszt keveset a Civic? Bár gondolom a dieselre céloztál, de azzal pár év és nem engednek be a városokba, ami esetleg egyeseknek kellemetlen lehet.

Avatar
H.E.H.E.
Hozzászólások: 4600
Csatlakozott: 2017. január 20., péntek 11:11
Kedvenc játékosaid: R9
Kedvenc csapatod: mi

Re: OFF

HozzászólásSzerző: H.E.H.E. » 2018. március 7., szerda 13:13

Amugy ennyi penzbol mar gyönyörű szép honda civicet veszel, ami jol megy, megbízható, keveset fogyaszt es a fel lakas belefer, annyira pakolhato, konkretan a kisse leultetettsege es emiatt feszesebb futomuve az egyetlen gyengeje es ez se hiba csak szarok hozza a magyar utak, kb evente allitani kell a szervizben rajta, nyilvan nem horror osszeg.

En nem feltetlen koltenek nemet premium markara ennyibol, inkabb japan, vagy kell meg penz es akkor lehet ujabb, jobb nemet autot. De lehet ez csak az en felfogasom
taking currency fluctuation into account, the most expensive player in history would be Ronaldo Nazário at €433m :sziv:

patotomadrid2019jan
"a jutuboskodás 1 szakma, a városvezetés meg 1 másik szakma"

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27843
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2018. március 7., szerda 12:52

istimester írta:
kiserik írta: Egy autoszerelő rokonommal úgy szoktuk mondani, hogy az Audi a csillogás, oda minden újítást be kell pakolni, amolyan tesztautó, a VW már valamivel kiforrottabb, de még mindig magas az ára, a Skoda meg megkapja mindenből a már letesztelt, jól bevált dolgokat.
Így is meg lehet nevezni a több éves műszaki lemaradást.

A VW úgy drága, hogy amikor az Octaviába konfiguráltam bele a Golf VII Sportsvanünk szériafelszereltségét, az Octi volt drágább. A zajszigetelés, beltér minősége pedig ég és föld.

Az Octit (2,0Tdi 4x4) céges kocsinak használom. Flottába flottakedvezménnyel én is megvenném, egyébként nem.

A 125 LE 1,4 TSI egy kiforrott, nem túlpörgetett elég stabil motor.

Egyébként 8-9000 euróért elég sok, egy 2009-es A3-nál erkölcsileg frissebb autót találsz. Ilyen I30-ből akár 2014-es évjáratot is.
Ültél már ilyen Hyundaiokban? Majdhogynem bomlik a belsejük. Illetve mintha űrhajóban ülnél. Sokkal jobbna kedvelem a letisztult elegánsabb megoldásokat, mint a "menőnek" tűnő túldiszítéseket.

Én még csak az 122 LE 1,4 TSI-et nézem, a 7-es golf azért még 1 millával felette kezdődik.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

kiserik
Hozzászólások: 5749
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2018. március 7., szerda 11:38

istimester írta:
kiserik írta: Egy autoszerelő rokonommal úgy szoktuk mondani, hogy az Audi a csillogás, oda minden újítást be kell pakolni, amolyan tesztautó, a VW már valamivel kiforrottabb, de még mindig magas az ára, a Skoda meg megkapja mindenből a már letesztelt, jól bevált dolgokat.
Így is meg lehet nevezni a több éves műszaki lemaradást.

A VW úgy drága, hogy amikor az Octaviába konfiguráltam bele a Golf VII Sportsvanünk szériafelszereltségét, az Octi volt drágább. A zajszigetelés, beltér minősége pedig ég és föld.

Az Octit (2,0Tdi 4x4) céges kocsinak használom. Flottába flottakedvezménnyel én is megvenném, egyébként nem.

A 125 LE 1,4 TSI egy kiforrott, nem túlpörgetett elég stabil motor.

Egyébként 8-9000 euróért elég sok, egy 2009-es A3-nál erkölcsileg frissebb autót találsz. Ilyen I30-ből akár 2014-es évjáratot is.
Kinek mi a fontos. Nekem egyik legfontosabb a megbízhatóság, ezért is vettem pl Hiluxot L200-as helyett. Na ott van "műszaki lemaradás" mindenféle cicomákban, mégis megérte. Ugyanígy a személyautónál. Nekem fontosabb, hogy megbízzak benne, mint hogy beszéljen. Az Octavia ára meg érdekes dolog. Golfhoz kell hasonlítani, de annál sokkal nagyobb autó. Én 2014-ben cseréltem le az elődöt (2009-es pdtdi RS). 3 millióért beszámították és fizettem mellé 3,5 milliót. Ennyiért nem tudtam jobb új autót találni, mint az RS Octavia némi extrával. Nagy, kényelmes, megbízható, jól megy, olcsó a fenntartása és még szép is. Persze, az hogy a zajszigetelés meg a felhasznált anyagok nem prémium dolgok, az tény (de nem is alsó kategóriások). Valahol meg kell fogni a kasszát, de Golf áron kapsz egy Passat lite-ot.

Avatar
istimester
rex madridistae
Hozzászólások: 3269
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 13:22
Kedvenc játékosaid: Iván Helguera, Raúl
Kedvenc csapatod: DAC
Tartózkodási hely: Felvidék

Re: OFF

HozzászólásSzerző: istimester » 2018. március 7., szerda 10:18

kiserik írta: Egy autoszerelő rokonommal úgy szoktuk mondani, hogy az Audi a csillogás, oda minden újítást be kell pakolni, amolyan tesztautó, a VW már valamivel kiforrottabb, de még mindig magas az ára, a Skoda meg megkapja mindenből a már letesztelt, jól bevált dolgokat.
Így is meg lehet nevezni a több éves műszaki lemaradást.

A VW úgy drága, hogy amikor az Octaviába konfiguráltam bele a Golf VII Sportsvanünk szériafelszereltségét, az Octi volt drágább. A zajszigetelés, beltér minősége pedig ég és föld.

Az Octit (2,0Tdi 4x4) céges kocsinak használom. Flottába flottakedvezménnyel én is megvenném, egyébként nem.

A 125 LE 1,4 TSI egy kiforrott, nem túlpörgetett elég stabil motor.

Egyébként 8-9000 euróért elég sok, egy 2009-es A3-nál erkölcsileg frissebb autót találsz. Ilyen I30-ből akár 2014-es évjáratot is.

kiserik
Hozzászólások: 5749
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2018. március 7., szerda 8:42

Kerlon írta:Ezért vennék inkább sima 1.6ost. Avensis nem tetszik, Octavia méret nem kell (műszakilag uaz), Mazda megint nagyobb. 2009es 3as meg nem tetszik, viszont az újak.. Ihaj.
Azért ezzel vitatkoznék. Egy autoszerelő rokonommal úgy szoktuk mondani, hogy az Audi a csillogás, oda minden újítást be kell pakolni, amolyan tesztautó, a VW már valamivel kiforrottabb, de még mindig magas az ára, a Skoda meg megkapja mindenből a már letesztelt, jól bevált dolgokat. Én mindenkinek csak ajánlani szoktam a Skodát. Nekem az első egy PD-s RS volt. Soha semmi baja nem volt, míg a márka szerviz be nem hívta egy visszarendelt alkatrész cseréjére, ami gyári hibás lehetett és 8 hónapon át szívattak a márka szervizben, míg kicserélték ismét. Ekkorra úgy felidegesített, hogy becseréltem egy újra (ami azóta se látott márka szervizt és nem is fog), ez CR motoros, és ezzel sincs semmi baj. Tágas, megbízható, kényelmes, minden benne van, ami nekem kell, olcsó a szervizelése és nekem tetszik is :D Golfok után jöttek az Octaviák, én is azt mondtam, hogy nekem nem kell nagy autó, de egy percig sem bántam meg.

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5882
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Süti » 2018. március 7., szerda 8:29

Kerlon írta: 1.4-es? Mert arra azt írják többnyire, hogy normálisan szervízelve nem túl bajos, de kockázatosabb, mint egy sima szívóbezines.
1.4 vezetett szervízelőélettel.
Én annyira nem ismerem a típust, esetleg népítélet, de nem vennék a konszerntől egy kulcstartót se.
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27843
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2018. március 7., szerda 7:39

Süti írta:Ha találsz rozsdamentes 6-ost akkor sokáig boldog ember leszel. TSi-t én nagyon elengedném, egyik ismerősnél most lett kuka az egész motor folyton szervizelt autónál, és ahogy hallom nem egyedi.
1.4-es? Mert arra azt írják többnyire, hogy normálisan szervízelve nem túl bajos, de kockázatosabb, mint egy sima szívóbezines.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27843
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2018. március 6., kedd 22:08

Ezért vennék inkább sima 1.6ost. Avensis nem tetszik, Octavia méret nem kell (műszakilag uaz), Mazda megint nagyobb. 2009es 3as meg nem tetszik, viszont az újak.. Ihaj.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
istimester
rex madridistae
Hozzászólások: 3269
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 13:22
Kedvenc játékosaid: Iván Helguera, Raúl
Kedvenc csapatod: DAC
Tartózkodási hely: Felvidék

Re: OFF

HozzászólásSzerző: istimester » 2018. március 6., kedd 21:46

H.E.H.E. írta:
istimester írta:Octaviát ne.
Ellopják.
:lol:

nyilván ennyi erővel akkor bármit alkatrésznek ellopnak
Így van. Csak ezt magasabb valószínűséggel.
Meg drága is, ahhoz képest, amit ad.

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5882
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Süti » 2018. március 6., kedd 21:45

Ha találsz rozsdamentes 6-ost akkor sokáig boldog ember leszel. TSi-t én nagyon elengedném, egyik ismerősnél most lett kuka az egész motor folyton szervizelt autónál, és ahogy hallom nem egyedi.
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

kiserik
Hozzászólások: 5749
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2018. március 6., kedd 21:44

istimester írta:Octaviát ne.
Ellopják.
10 év alatt a második RS-em van, sajnos az elsőt le kellett cserélnem a mostanira (2014-es), de még egyszer sem lopták el :mrgreen:

Avatar
H.E.H.E.
Hozzászólások: 4600
Csatlakozott: 2017. január 20., péntek 11:11
Kedvenc játékosaid: R9
Kedvenc csapatod: mi

Re: OFF

HozzászólásSzerző: H.E.H.E. » 2018. március 6., kedd 21:43

istimester írta:Octaviát ne.
Ellopják.
:lol:

nyilván ennyi erővel akkor bármit alkatrésznek ellopnak
taking currency fluctuation into account, the most expensive player in history would be Ronaldo Nazário at €433m :sziv:

patotomadrid2019jan
"a jutuboskodás 1 szakma, a városvezetés meg 1 másik szakma"

Avatar
istimester
rex madridistae
Hozzászólások: 3269
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 13:22
Kedvenc játékosaid: Iván Helguera, Raúl
Kedvenc csapatod: DAC
Tartózkodási hely: Felvidék

Re: OFF

HozzászólásSzerző: istimester » 2018. március 6., kedd 21:39

Octaviát ne.
Ellopják.

Avatar
H.E.H.E.
Hozzászólások: 4600
Csatlakozott: 2017. január 20., péntek 11:11
Kedvenc játékosaid: R9
Kedvenc csapatod: mi

Re: OFF

HozzászólásSzerző: H.E.H.E. » 2018. március 6., kedd 21:37

pl skoda octavia
vagy toyota avensis vagy mazda 6.


szerintem
taking currency fluctuation into account, the most expensive player in history would be Ronaldo Nazário at €433m :sziv:

patotomadrid2019jan
"a jutuboskodás 1 szakma, a városvezetés meg 1 másik szakma"

Avatar
H.E.H.E.
Hozzászólások: 4600
Csatlakozott: 2017. január 20., péntek 11:11
Kedvenc játékosaid: R9
Kedvenc csapatod: mi

Re: OFF

HozzászólásSzerző: H.E.H.E. » 2018. március 6., kedd 20:51

Kerlon írta:
H.E.H.E. írta:te hallod kiváncsiságból megnéztem, van idehaza 45 db 2009es A3 a használtautón :lol:
ebből akarsz válogatni?
ráadásul ennyi pénzért már normális autót is veszel.

(mondom ezt ugy, hogy az audi az egyik kedvenc márkám. de nyilván csak az S6, RS6 és RS7 :mrgreen: )
Hát nyilván megnezem az itrhoniakat is, hátha jó állapotban vannak, de németet már kettőt is néztem.

Aztán mi az autó számodra 2,5ert?
meccs után, most hagyjál bazmeg idegbe vagyok maóni
taking currency fluctuation into account, the most expensive player in history would be Ronaldo Nazário at €433m :sziv:

patotomadrid2019jan
"a jutuboskodás 1 szakma, a városvezetés meg 1 másik szakma"

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27843
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2018. március 6., kedd 20:48

H.E.H.E. írta:te hallod kiváncsiságból megnéztem, van idehaza 45 db 2009es A3 a használtautón :lol:
ebből akarsz válogatni?
ráadásul ennyi pénzért már normális autót is veszel.

(mondom ezt ugy, hogy az audi az egyik kedvenc márkám. de nyilván csak az S6, RS6 és RS7 :mrgreen: )
Hát nyilván megnezem az itrhoniakat is, hátha jó állapotban vannak, de németet már kettőt is néztem.

Aztán mi az autó számodra 2,5ert?
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

illgner
Hozzászólások: 2515
Csatlakozott: 2017. május 6., szombat 20:18

Re: OFF

HozzászólásSzerző: illgner » 2018. március 6., kedd 20:46

Kerlon írta:Pont ezen agyalok. Hogy golf 6 1.4 tsi vagy ez. 9.5-11,8 nem tudom mit számít ez. Most többnyire egy daewoo matizt hajtok, 52 pacival. :mrgreen: Nagyon baba előzni vele. :mrgreen: gyári adat valami 17+mp :mrgreen:
Nem akarok tippeket adni, de én kb. ugyanazért a pénzért simán a golfot vinném. De a tsi miatt azért van benne kockázat. Érdemes előtte bevizsgálni a motort.

Avatar
H.E.H.E.
Hozzászólások: 4600
Csatlakozott: 2017. január 20., péntek 11:11
Kedvenc játékosaid: R9
Kedvenc csapatod: mi

Re: OFF

HozzászólásSzerző: H.E.H.E. » 2018. március 6., kedd 20:45

te hallod kiváncsiságból megnéztem, van idehaza 45 db 2009es A3 a használtautón :lol:
ebből akarsz válogatni?
ráadásul ennyi pénzért már normális autót is veszel.

(mondom ezt ugy, hogy az audi az egyik kedvenc márkám. de nyilván csak az S6, RS6 és RS7 :mrgreen: )
taking currency fluctuation into account, the most expensive player in history would be Ronaldo Nazário at €433m :sziv:

patotomadrid2019jan
"a jutuboskodás 1 szakma, a városvezetés meg 1 másik szakma"


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 64 regisztrált és 0 vendég