OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
Swineherd
Hozzászólások: 818
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:03
Kedvenc játékosaid: Il Fenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Swineherd » 2018. március 23., péntek 20:04

GDP-vel jössz? A nominális államadósság a lényeg, a ruszki kölcsön, az utcát kapargató közmunkások, a kivándorlás stb.

GDP arányos államadóssággal jössz? Most ez komoly? :D

Tényleg kár volt szenvedned.
Schmeichel - Cafú, Nesta, Ramos, RC - Modric, Redondo - Laudrup, Zidane - Ronaldo, Benzema

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4274
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2018. március 23., péntek 20:00

Jók ezek a számok, és legyen így.
de ez hol csapódik le az emberek életében?

mert én még mindig azt látom, hogy utak vannak olyan állapotokban, ahogy 20 éve vannak (saját példa, már a sokadik petíciót írjuk, hogy a város 3. legforgalmasabb utcáját (ahol lakom) aszfaltozzák már le, mert konkrétan élet és balesetveszélyes; több olyan utca van ahol földút van, stb...), autópályák gyalázatok, ha útfelújítás van akkor határidőket képtelenek tartani, 2 éve nyűglődnek a 4-esen Albertirsa-Cegléd szakaszon, M1-es autópályán tarthatatlan állapotok uralkodnak 5-6 éve minimum, most talán hozzányúlnak.

kórházakba bemész, elhányod magad.
BP utcái, utai is katasztrófálisak. ott is ha kátyúznak, a legalapvetőbb ostoba módszerekkel teszik, hogy az első nagyobb autó kiszedje a feltöltött anyagot az aszfaltból.

foglalkoztatottság, munkanélküliség.
oké, statban meg papíron jól hangzik, csak kár, hogy beleszámolják azokat akik kint vállalnak munkát. meg a közmunkaprogram, mikor vidéken kijönnek egy árkot gereblyézni 12-en, 4en meg lepakolnak a platóról, 1 vezet, 1 meg írja a menetlevelet.
nincs baj a közmunkaprogrammal, de ezen állapotában arra jó, hogy döngethessük a mellünket, hogy nincs munkanélküliség. konkrétan 10ezrek kapnak pénzt a kapatámasztásért.

na mindegy.
személyes példa, de hiába dolgoztam egyetemen mellett, és dolgozok utána is, a megtakarított pénzem abból van hogy nyaranta amcsiban jól keresek, és azt rakosgatom félre. hitel nélkül esélyem sincs kiköltözni a szüleimtől, mert nem pénzesek, hogy zsebből felhúznak egy házat, vagy vesznek nekem lakást.
nyilván ha kérném, megtennék, de nem hozom rossz helyzetbe őket, hogy hitelt kelljen felvenniük.


egyébként annak ellenére, hogy erősen azt szeretném, hogy leváltsák a fideszt, sok dolgukkal egyet tudok érteni. és tényleg a gazdaság sok szegmensében fejlődünk, jönnek a befektetők, munkahelyeket teremtenek, stb.
csak mellé van az a cinikus mosoly az arcukon, amitől rosszul vagyok, mellette a propaganda, aminek ha az 1%-a igaz lenne, már itt 50 millió migráns lenne, mellette a mindenből kimagyarázás, tényleg, itt ha fényes nappal egy fideszes képviselő leütne egy nyugdíjast és elvenne tőle 5ezer forintot, azt is kimagyaráznák.

én ezektől vagyok rosszul, az eredményeket nem tudom vitatni, mert nincs rálátásom, max annyiban, amiket az első bekezdésben leírtam.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
füst
Hozzászólások: 3863
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2018. március 23., péntek 19:43

Swineherd írta:
Ja, és gazdasági növekedés van, ez a legjobb tőled.
Többiek nyugodtan becsukhatják a szemüket, én nem akarok győzködni senkit, az alábbiak a fenti mondatom alátámasztásának szolgálnak, és azt ugye csak számokkal lehet... egyben össze is lehet vetni az előző kormánnyal, mert a válasz is benne van, mely években váltunk sereghajtókká a régiónkban, illetve miért is van a szomszédainknak egy szűk évtizednyi előnyük. Minősíteni nem fogom, nehogy ajnározásnak vélje valaki, csak az eredményeket másolom be;


A fontosabbak:
GPD arányos államadósság alakulása:
2002.03.31.: 51.93%
2003.03.31.: 57.69%
2004.03.31.: 57.77%
2005.03.31.: 61.68%
2006.03.31.: 65.149%
2007.03.31.: 65.557%
2008.03.31.: 65.90%
2009.03.31.: 81.15%
2010.03.31.: 79.45%
2011.03.31.: 81.59%
2012.03.31.: 78.375%
2013.03.31.: 80.2%
2014.03.31.: 80.63%
2015.03.31.: 76.08%
2016.03.31.: 76.3%
2017.03.31.: 74.09%

az ország nettó külföldi adóssága a GDP %-ban:

2002: 15.93%
2003: 21.66%
2004: 27.59%
2005: 31.06%
2006: 35.51%
2007: 44.20%
2008: 53.06%
2009: 54.67%
2010: 54.61%
2011: 51.75%
2012: 45.92%
2013: 36.81%
2014: 33.70%
2015: 25.18%
2016: 19.13%

Államháztartás hiányának alakulása:

2005: -7.8%
2006: -9.3%
2007: -5.0%
2008: -3.7%
2009: -4.5%
2010: -4.5%
2011: -5.4%
2012: -2.4%
2013: -2.6%
2014: -2.7%
2015:-2.0%
2016: -1.9%
2017: -0.5%

Források:
http://akk.hu/hu/statisztika/allamadoss ... i-adossaga
http://akk.hu/hu/statisztika/allamadoss ... s-adossaga
https://www.ksh.hu/docs/hun/eurostat_ta ... na200.html

Ezek mellett végig lehet nézni a munkanélküliság, foglalkoztatottság, minimálbér, átlagkereset, infláció, GDP, alapkamat adatait évről évre, a 2000-es évek elejétől.


Én továbbra sem vagyok elégedett, szeretnék kormányváltást, de pusztán gazdasági okokból nem látom szükségét. Más okokból látnám szükségét, mert nekem is bántja a szemem a Fidesz pofátlansága és kommunikációja,de egyelőre nem tartom elég jónak az ellenzéket, és ezt a kis eredményt is féltem kockára tenni. Ez van. :)
Bőven nem értél meg nekem ennyi időt, de ez egyszer még válaszoltam. Ha legközelebb is bélsár ömlik a szádból amikor megszólítasz, akkor ignorállak. Nem hiszem hogy nehéz embernek maradni. :)

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5618
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2018. március 23., péntek 19:41

Valós probléma a migráció, de komolyan hisz bárki is abban, hogy ha nem a Fidesz nyer, akkor kész, vége mindennek, le lehet húzni a rolót, mert minden 10. ember migráns lesz Magyarországon és sorra fognak erőszakolni, ölni, robbantani és "átvenni a hatalmat"? Lehe kib***tt naív vagyok, de én nem tudom elképzelni.
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

Avatar
LiamGallagher
Hozzászólások: 1259
Csatlakozott: 2013. május 3., péntek 11:28
Kedvenc játékosaid: Raúl,Zidane,R9,RC,Toni Kroos,CR,Ramos, Karim
Kedvenc csapatod: Békéscsaba,HSV,Real Madrid
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Re: OFF

HozzászólásSzerző: LiamGallagher » 2018. március 23., péntek 19:30

lordgabi írta:Amint beengednék a bevándorlókat, más lenne a vélemény, és millió honfitársunk élete változna meg. Ezzel tudok jönni elő, mert ez folyik mindenhonnan, meg nem akartam tovább hozzászólni a témához, csak idézve lettem.

Eközben újabb túszejtés. :(
Amint beengednék a bevándorlókat? Erre csak egyetlen képet tudok neked megmutatni, ami többet ér minden szónál:

https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5B46DA5B

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5618
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2018. március 23., péntek 18:40

Nem értek a politikához, de ilyet amióta az eszemet tudom, nem láttam. Nyíltan ki lehet mondani, hogy illiberális rendszert kell kiépíteni, nyíltan vallják, hogy a kelet felfogását kell követni és az a példamutató irány? Korrupció és diktatúra? Nyíltan fenyeget? Megtehetik és meg is teszik, hogy az ellenzéket és ezzel együtt a népet is hülyének nézik? Én nem éltem 89 előtt, de ez valami hihetetlen... És ehhez tapsolnak, erre éljeneznek, ezt bálványozzák? A migránsok ellen jöhetett volna a népszavas, Paks 2ről miért nem? Saját akaratából akkora adóságba verte az embereket, hogy azt 100 év múlva is nyögni fogjuk, főleg, hogy annyit lopnak nyíltan amennyit csak akarnak. Ha holnap eltűnne 50000 milliárd forint, akkor is ugyanúgy éljeneznének nekik. Elképesztő... És még olyan pozitívum áll mellette, hogy gazdaságilag erősödünk és a migráció ellen van? :kivagyhe: :lol: Nem hiszem el, hogy itt tartunk. Arról nem is beszélve, hogy mekkora gyűlölet van ember és ember közt. Mi lesz itt a választások után? Nem fog kelleni migráns, lesz baj nélkülük is elég, nyerjen bárki. :(
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

Avatar
Swineherd
Hozzászólások: 818
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:03
Kedvenc játékosaid: Il Fenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Swineherd » 2018. március 23., péntek 17:44

füst írta:...én nem fényeztem sem a Fideszt...
Nem hát, csak folyamatosan azt teszed, sebaj.

Éljenek a rezsiszilárdok és a birkamenet pártja! ;)

Ott lehet, hogy Novák a szint, meg munkásőrbencsik és társai.

Ja, és gazdasági növekedés van, ez a legjobb tőled.
Schmeichel - Cafú, Nesta, Ramos, RC - Modric, Redondo - Laudrup, Zidane - Ronaldo, Benzema

k!ll3rcsöcs
Hozzászólások: 313
Csatlakozott: 2013. április 28., vasárnap 22:12
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, CR, Zlatan
Kedvenc csapatod: RMCF
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: k!ll3rcsöcs » 2018. március 23., péntek 17:36

istimester írta:Nem másoltam be a teljes hozzászólásodat. Ez egy gyakran hangoztatott, ámde alapvetően téves gondolat. Szándékosan az egykori szdsz vezetésű Republikon Intézet kutatását linkelem, ami a jelen ciklus felezőjében készült:
http://republikon.hu/media/20993/partok2015_v4.pdf
A 14-17 oldalak között megtalálod a politikai pártok támogatottságának a kor/iskolázottság/településtípus szerinti eloszlását. Ez valamennyire elmozdult az utóbbi 2 évben, de hatalmas változásra nem kell számítani
Hát nézd, nehéz egy felméréssel mit kezdeni, mennyire pontos vagy sem. Felőlem lehet így, én a saját tapasztalatomat írtam le, ami alapján a fiatalabb korosztály nagy része kormanyváltást szeretne, az idosebbek nagyobb része úgy néz ki diktaturát. Vagy nem őszinték velem az emberek :)

Avatar
füst
Hozzászólások: 3863
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2018. március 23., péntek 17:27

Swineherd írta:
füst írta:Ha lenne egy Vona nélküli Jobbik,akkor rájuk szavaznék, Morvai Krisztina, Torockai, vagy Novák kezében többre vinné a párt, szerintem. Jelenleg viszont nem tudok nyugodtan rájuk szavazni, mert nagyon erősen kételkedem Vona rátermettségében és hitelességében.
Már értem, miért fényezed a narancsbolsikat, ha neked egy agyhalott fejjel a falnak Novák, egy mindenvoltammár narancshoz dörgölőzök éppen Morvai rátermettnek, hitelesnek számít...


Az a helyzet, hogy a jelenlegi magyar politikai közegben még csak hasonló kaliber sincs, mint Vona.
Gondolom, fáj, amikor a csüngővel felmossa a padlót.

Orbán rátermett amúgy? Már a Himnuszt is csak papírból nyomja a grazi beteg...
A paksi duplaméretű szitakötőid óta nagyon rám vagy kattanva, ezért úgy hiszem inkább neked fáj valami, én nem fényeztem sem a Fideszt és Vona dolgai sem fájnak, köszönöm jól megvagyok. :)

Avatar
Swineherd
Hozzászólások: 818
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:03
Kedvenc játékosaid: Il Fenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Swineherd » 2018. március 23., péntek 17:01

füst írta:Ha lenne egy Vona nélküli Jobbik,akkor rájuk szavaznék, Morvai Krisztina, Torockai, vagy Novák kezében többre vinné a párt, szerintem. Jelenleg viszont nem tudok nyugodtan rájuk szavazni, mert nagyon erősen kételkedem Vona rátermettségében és hitelességében.
Már értem, miért fényezed a narancsbolsikat, ha neked egy agyhalott fejjel a falnak Novák, egy mindenvoltammár narancshoz dörgölőzök éppen Morvai rátermettnek, hitelesnek számít...


Az a helyzet, hogy a jelenlegi magyar politikai közegben még csak hasonló kaliber sincs, mint Vona.
Gondolom, fáj, amikor a csüngővel felmossa a padlót.

Orbán rátermett amúgy? Már a Himnuszt is csak papírból nyomja a grazi beteg...
Schmeichel - Cafú, Nesta, Ramos, RC - Modric, Redondo - Laudrup, Zidane - Ronaldo, Benzema

Avatar
BlancoMark
Hozzászólások: 4921
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 19:57

Re: OFF

HozzászólásSzerző: BlancoMark » 2018. március 23., péntek 15:51

Csoki, mi abban a nem érthető számodra, hogy valaki képes lenne a megélhetéséből x százalékot arra áldozni, hogy esetleg kifizesse a megszorításokat, vagy neadjisten gazdagként egy többkulcsos adót azért mert arra számít hogy ez jövőben megtérül egy normális politikai garnítúra mellett, és nem csak azt nézi, hogy jelenleg mennyit kaszál? És nem TUDJA, hogy jobb lesz majd mindenkinek, hanem REMÉLI. Miért véthetőbb ezzel szemben ha valaki csakis tisztán a számokat nézi a bankkártyáján a hó végén?

Avatar
istimester
rex madridistae
Hozzászólások: 3290
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 13:22
Kedvenc játékosaid: Iván Helguera, Raúl
Kedvenc csapatod: DAC
Tartózkodási hely: Felvidék

Re: OFF

HozzászólásSzerző: istimester » 2018. március 23., péntek 15:46

kiserik írta:
Dupla D írta: Nem akartam hozzászólni, csak ha hazaérek munkából, és gép előtt leszek, de erre muszáj.

Kárpátalján csak az M1 jön be?
Ez nem csak a Kárpátalján figyelhető meg, hanem vidéken is.
es csak betarcsazos internet elerheto, ahol csak a fidesz jeloltjenek plakatja jon be .jpg-ben, az is fel ora alatt :lol:

Egy napig egesz jol elvoltatok, most szolok eloszor, hogy tartsunk egy szintet.

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4274
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2018. március 23., péntek 15:45

A fideszesek az m1 vonalú médiumokat tartják objektívnek, és ott hallják az igazat. nagy részük.
van aki meggyőződésből fideszes, tetszett anno neki a fidesz, és az is maradt.
vannak viszont sokan a megvezethetőkből, pl ezzel a túlzó migránsvonulattal tízezreket lehet behúzni a bázisba. én azon szoktam röhögni, hogy elmegyek pl vidéken gyógyszertárba, és ott fejtik meg a vénasszonyok, hogy jajj ezek a migráncsok de rosszak, mi lesz velünk??? 80 és a halál között aggódik a migráncsokon. ne szórakozzunk már.
Múltkor odaszóltam, hogy mama maga látott már valaha életében migránst? (nem összekeverendő a városban lakó roma kisebbséggel). Válasz: Nem hálistennek, de a Viktor megmondta, hogy ide fogják költöztetni őket, felmérik a házak üres szobáit, mellékhelyiségeket, és ahol van hely, oda rakják majd őket.
Mondom: de maguk ezt el is hiszik?
Válasz: Igen, mert a Viktor azt mondta, meg amúgy is a Sorost agyon kell lőni, főleg ha miniszterelnök lesz. :roll:

és akkor ehhez hasonló beszélgetések lemennek postán, orvosnál, boltban.
szóval ebből van kb félmillió alsóhangon, akik ennyire gyépések, hogy ilyeneket bevesznek.


de nem kell messzire mennem, legjobb barátom fideszes, mert a Csurka anno azt mondta, hogy csak a fidesz az alternatíva, és akkor Viktorra kell szavazni. Pedig értelmes, gondolkodó, egyetemet végzett, normális családból, jó munkahellyel, stb. és ott volt a "béke"meneten, majd azóta 10szer visszanézte OV beszédét, mert annyira zseniálisnak tartja.

nem is értem az embereket. tényleg akik 2010-ben odaszavaztak, rossz szót nem tudtam szólni, teljesen érthető volt abban a helyzetben. de aki ma is oda szavaz, és bégeti vissza az m1-es okosságokat, én azokat az embereket nem tudom hova tenni.
nem tudom értelmezni, hogy ennyire vakok, és félre tudta őket tájékoztatni mindennel a fidesz.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

kiserik
Hozzászólások: 5825
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2018. március 23., péntek 15:29

Ez a zebra tenyésztés lehet, hogy nagyobb biznisz, mint a millió fenntarthatatlan stadion projekt :lol:

Avatar
CS0ki
Hozzászólások: 3448
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 21:51

Re: OFF

HozzászólásSzerző: CS0ki » 2018. március 23., péntek 15:20

En inkabb arra probaltam celozni, hogy ket dolgot erdemes megnezni, amikor valaki a bankszamlaja alapjan dont arrol hogy kire szavaz:
-Lehet hogy neked rovidtavon tobb penzed lesz, de ha nem megfelelo emberek vannak kormanyon, akkor gazdasagilag hosszutavon ugyis bukni fogsz penzugyileg
-Ha neked jo, de sokkal tobb embernek meg rossz, akkor plane megint buksz hosszutavon gazdasagilag (Csokken a termelekenyseg, a befeketetesi kedv stb.)
Ezzel az a baj, hogy egy átlag ember nem fog tudni dönteni ilyenekben, Mit átlag, gyakorlatilag senki sem. Pár dologra persze rá lehet mondani, hogy gazdaságilag pocsék döntés, és mondjuk hogy teljes konszenzus ez ügyben, mondjuk ha minden erőforrást zebratenyésztésre összpontosítana az ország, arra lehet mondani, hogy hülye ötlet. De egy párt teljes gazdasági programjáról eldönteni, hogy ez most hosszú távon jó-e az országnak, az embereknek...Senki nem képes megmondani. És zebratenyésztés szintű ötletekkel egyik párt sem operál, így gazdasági alapon, főleg nem a saját egyéni, közeljövőre vonatkozó számolgatással kb lehetetlen dönteni. A fidesz adópolitikája kevésbé szociális, kevésbé hozza helyzetbe az alacsony jövedelműeket, így ha csak ezt a részét nézzük, akkor a magas munkajövedelemmel rendelkezőknek érdemes a fideszre szavazni, a többieknek inkább a baloldalra. De ezt is csak rövid távon lehet megítélni, általánosságban, az adózás oldalról, ami csak egy kis része az egésznek.

De a lényegre visszatérve, azt számon kérni valakin, hogy miért a saját pénztárcáját nézi egy választáskor, elég vicces. Nálam az még talán érhetőbb is, mint hogy valaki azt hiszi, hogy ő tudja az ország jövője szempontjából a legjobb választást, ami mindenkinek jó lesz...
Rengeteg okból lehet szavazni valakire, és kb egyik okot sem lehet megkérdőjelezni.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3863
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2018. március 23., péntek 14:57

RealMadridFanatic írta:
Szóval érdekelne, hogy ki honnan tájékozódik, hogy markáns véleményt tudjon megformálni. Vagy egyszerűen arról van szó, hogy bárki, csak ne a Fidesz, mert gusztustalan amit megengednek maguknak (egyébként ezt a véleményt is el tudom fogadni).
Lentebb volt ez a kérdés, én igazán sajnálom hogy nem jött rá semmi reakció, de engem is érdekelne, ami RMFanaticot, hátha esetleg valakinek kedve van válaszolni. Mi formálta olyanra a politikai meggyőződéseteket, amilyen? Milyen forrásokra támaszkodtok? :)

Avatar
BlancoMark
Hozzászólások: 4921
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 19:57

Re: OFF

HozzászólásSzerző: BlancoMark » 2018. március 23., péntek 14:38

kelemen.istvan írta:
BlancoMark írta: Ez a legrosszabb hozzaallas amit SZERINTEM egy szavazas elott lehet tanusitani.
Amikor valaki azt nezi, hogy neki es a kornyezetenek mi a jo, es az mar nem zavarja, hogy mellette honfitarsainak a millioi isszak meg a levet a dontesenek.
Politika kapcsan tavlatokban erdemesebb gondolkodni, es nem art ha a sajat bankszamlankon es megelhetesunkon tuli dolgokat is ertekelunk.
Ugyan nem ismerlek, de az ember, mint faj, természetéből adodoan önző. Én be merem vallani magamnak, hogy én is az vagyok, és alszentnek gondolom azokat, akik azt mondják, hogy kapnak hasamra ütök, 10 millió forintot, ha áprilisban a Fideszre húzzák az x-et, azt mondanak, hogy nem, az ő szavaztuk nem megvasarolhato.
En inkabb arra probaltam celozni, hogy ket dolgot erdemes megnezni, amikor valaki a bankszamlaja alapjan dont arrol hogy kire szavaz:
-Lehet hogy neked rovidtavon tobb penzed lesz, de ha nem megfelelo emberek vannak kormanyon, akkor gazdasagilag hosszutavon ugyis bukni fogsz penzugyileg
-Ha neked jo, de sokkal tobb embernek meg rossz, akkor plane megint buksz hosszutavon gazdasagilag (Csokken a termelekenyseg, a befeketetesi kedv stb.)

Tehat el lehet adni a szavazatot havi par tizezer forintert, de ha a kormany mar Szlovakiaval se tudja felvenni a versenyt a fejlodes utemeben, valamint Bulgaria mogott van korrupcioban akkor minuszban fogsz kijonni. (Sok peldat lehetne meg sorolni.)
Remelem ertheto amire celozni probalok.

kiserik
Hozzászólások: 5825
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2018. március 23., péntek 14:28

lordgabi írta:Nem fogok írni most bőven, a kárpátaljai magyarság halott lenne a jelenlegi kormány támogatása nélkül, én ennyivel tartozom nekik, magyarországi lakcímmel is rendelkezem, nem tartózkodom ott minden nap, tény, de ismerem napi szinten a falu történéseit, és úgy az egész járással tisztában vagyok. Tudom, hogy sokan elítélik a külföldről érkező szavazatokat, nekem nem fáj, de örülök, hogy valakinek ez a legfőbb problémája, és emiatt akarja a kormányváltást, lényegtelen, hogy mit művelne a többi párt az országgal. Írtam én már régebben problémákról, dolgokról, most kiszállok a témából, teljes ismeretségi köröm határon innen/túl a Fideszre fog szavazni.
Remélem ez sem maradt ki senkinek FGY-től.
Ez is félre van magyarázva, mint minden. Senki nem ítéli el a külföldön élő magyarok szavazati jogát, bár jogosságát már inkább, elvégre aki nem élt egy percet sem itt, az ne dumáljon már bele a dolgainkba (ez is egy vélemény). A külföldről érkező szavazatokkal akkor van probléma, és most ez a helyzet áll fent, ha ezek az emberek, soha nem álltak kapcsolatban Magyarországgal és még csak a nyelvet sem beszélik. Sajnos azzal kell sok helyen szembesülni, hogy igen is a kormánypárt vásárol szavazatokat közpénzen. Több 100000 ember fog úgy szavazni mind párt, mind egyéni listára, hogy gyakorlatilag a szavazó lapon lévő írást sem fogja tudni elolvasni, mert nem tud magyarul. Állampolgárságot megkapta, lakhellyel rendelkezik, eltartást (segély, nyugdíj, TB, stb) a magyar államtól kap, de egy napot sem tölt itt, tehát elkölteni azt külföldön költi.
Egyértelmű, hogy csökken a Fidesz támogatottsága. Akiknek elég volt 4 éve a rezsicsökkentés, meg a csakafidesz szlogen, azokból jócskán lemorzsolódtak (főként az értelmiségi fiatal és közép korú választók). Megmaradtak az idősek, a kisebbség meg a IQ light kategória, illetve, akiknek javult a saját helyzete, és annyi neki elég. Ezt a hiányt pótolják letelepedési kötvénnyel, meg a határon túli nem magyar emberek állampolgárságának megadásával.
Dupla D írta: Nem akartam hozzászólni, csak ha hazaérek munkából, és gép előtt leszek, de erre muszáj.

Kárpátalján csak az M1 jön be?
Ez nem csak a Kárpátalján figyelhető meg, hanem vidéken is.

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8294
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Faust » 2018. március 23., péntek 14:26

Es Brenzo hogy van, Gabi? :mrgreen:

Sulyos...

Egyebkent nem basztatasbol, irod, hogy tisztaban vagy mindennel - fejtsd ki kerlek. Oszinten erdekel az allaspontod. :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Faust 2018. március 23., péntek 14:30-kor.

Avatar
ikelemen5
Hozzászólások: 2943
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 9:06
Kedvenc játékosaid: Zidane,Guti,Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ikelemen5 » 2018. március 23., péntek 14:23

BlancoMark írta: Ez a legrosszabb hozzaallas amit SZERINTEM egy szavazas elott lehet tanusitani.
Amikor valaki azt nezi, hogy neki es a kornyezetenek mi a jo, es az mar nem zavarja, hogy mellette honfitarsainak a millioi isszak meg a levet a dontesenek.
Politika kapcsan tavlatokban erdemesebb gondolkodni, es nem art ha a sajat bankszamlankon es megelhetesunkon tuli dolgokat is ertekelunk.
Ugyan nem ismerlek, de az ember, mint faj, természetéből adodoan önző. Én be merem vallani magamnak, hogy én is az vagyok, és alszentnek gondolom azokat, akik azt mondják, hogy kapnak hasamra ütök, 10 millió forintot, ha áprilisban a Fideszre húzzák az x-et, azt mondanak, hogy nem, az ő szavaztuk nem megvasarolhato.
“I don’t trust fish.They breathe water…..that’s crazy.”


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 38 regisztrált és 0 vendég