Real Madrid vs. Barcelona

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Mit vársz az El Clásico-tól?

A szavazás 2023. október 29., vasárnap 7:04-kor befejeződött.

A Barcelona fog nyerni
19
22%
Döntetlen lesz
15
17%
A Real Madrid fog nyerni
53
61%
 
Szavazatok száma: 87

Avatar
Csabi
Hozzászólások: 10048
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 12:50
Kedvenc játékosaid: Figo, Cristiano Ronaldo, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Csabi » 2018. április 11., szerda 10:48

Messi érdekes, de ez továbbra is csapatjáték.
igen, de a csapat játéka annyira rá épül, hogy ha ő nem ad kulcspasszt vagy ver meg 3 embert, akkor passz.

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8015
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Anthony » 2018. április 11., szerda 10:39

csababarca írta: én leírtam a miértjeit, amiket én gondolok, hogy miért gyenge az egész játékunk. lehet tök rosszul látom, de én csapatszintű hibákat súlyosabbnak tartom, mint hogy Messi nem döntötte el.
A tegnapi meccsen biztosan így volt, de a szezonban azért működött a dolog, legalábbis nyertetek. Azért ne felejtsük el, hogy a két 100 millás igazolás gyakorlatilag január végén érkezett meg a csapathoz. Idén a bajnokság + kupa meglesz, ezt az eredményt magunktól vártam igazából.
Következő szezon meg egy teljesen más helyzet, lesz idő összeszokni (nem, vb lesz), jöhetnek új igazolások, akár új edző, szóval a mostani helyzetből kár kiindulni a jövőre nézve.

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4236
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: csababarca » 2018. április 11., szerda 10:11

Süti írta:Szerintem nem arról van szó hogy Messi miatt estetek ki, csupán nem tudta megteremteni azt a különbséget, amit sokan elvárnak egy 5x aranybogyós játékostól.
igen, de ez sem megy egyedül. Ronaldo is megfeszülhetne, ha nem kapna labdát. Neki is annyi maradna, mint Messinek, hogy szabadrúgás, vagy kicselez valami úton módon 4-5 embert, és beveri.

én leírtam a miértjeit, amiket én gondolok, hogy miért gyenge az egész játékunk. lehet tök rosszul látom, de én csapatszintű hibákat súlyosabbnak tartom, mint hogy Messi nem döntötte el.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5882
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Süti » 2018. április 11., szerda 10:07

Szerintem nem arról van szó hogy Messi miatt estetek ki, csupán nem tudta megteremteni azt a különbséget, amit sokan elvárnak egy 5x aranybogyós játékostól.
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4236
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: csababarca » 2018. április 11., szerda 10:05

dzsi91 írta:Most már késő lenne messinek váltani,volt idő amikor egy szity vagy bayern transferből profitálhatott volna,most már szerintem túl öreg egy új közeghez, bajnoksághoz.

Miért ne lehetne őt elővenni?amikor lő egy potyagólt a chelseanek az egekig van magasztalva akkor ilyenkor viselje a ráömlő fost is.
Lehet, hogy késő, de legalább élvezheti a focit újra. Ebben a taktikában ő is ki van herélve, de közben rajta az összes teher, mert csak tőle várható egyéni extra előrefelé.
Vagyis én így láttam az összes meccsünkön, hogy ha Messi nem játszott jól, akkor halott volt az egész, és várhattuk a makkot.

Elő lehet venni, de tegnap 4-1ről nem egy emberen múlt. Az összes játékos aki a pályán volt kritikán aluli volt, az edzővel együtt.
Ezzel a 442vel tartom, hogy sem a csapat, sem Messi nem tud eredményesen focizni. Vagyis eredményesen talán, de veszélyesen, dominánsan nem. És amúgy engem nem is érdekelne, ha a csapat tök jól focizna, de Messinek nem megy a rendszerben, akkor azt mondanám, hogy fontosabb a csapat sikere. De itt nem erről van szó.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
dzsi91
Hozzászólások: 11133
Csatlakozott: 2013. december 3., kedd 0:26
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: dzsi91 » 2018. április 11., szerda 9:56

Most már késő lenne messinek váltani,volt idő amikor egy szity vagy bayern transferből profitálhatott volna,most már szerintem túl öreg egy új közeghez, bajnoksághoz.

Miért ne lehetne őt elővenni?amikor lő egy potyagólt a chelseanek az egekig van magasztalva akkor ilyenkor viselje a ráömlő fost is.
"Real Madrid have made me feel small, as if I had a small penis...Football is my religion and I don't like that there are gods bigger than mine."- Robbie Williams

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4236
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: csababarca » 2018. április 11., szerda 9:47

Messi érdekes, de ez továbbra is csapatjáték. Senkinek nem volt megtiltva, hogy küzdjön és focizzon tegnap. Szégyen volt, hogy ezt megcsináltuk, úgy estünk ki 4-1ről, hogy esélyünk sem volt igazából, és örülhetünk hogy csak ennyi lett.

Én Messi helyében kiszakadnék ebből a közegből, lehet kellene neki egy új impulzus, vagy valami. De így ebben a formában ez nem működik.
Mi volt a taktika egész évben? Stabilitás, elől meg majd Messi megoldja. Ez volt a nagy terv. Egyébként én már ősszel is írtam, hogy nem vagyunk annyira jók, mint amit az eredmények mutatnak.
A védelmünk gyengeségeit is szóvá tettem, persze be lettem oltva, hogy csak ennyi gólt kaptunk, úgyhogy kuss.

Én abban látom a problémát, hogy ez a 442 egy nagyon rossz felállás nekünk. Ehhez kéne két jó szélső, akik ezt tudják játszani, hogy robotolnak fel alá, és támadni is tudnak. Nekünk ilyen max Dembele lehetne, de ő ebben a párharcban is 5 percet töltött a pályán. Gratulálok.

Még mindig a csapat magja egy fajta játékot tud, a 433-at. Nem mondom, hogy ezzel BLt nyertünk volna, de talán nem esünk ki szégyenszemre egy Romától.

Messi is a szezonban akkor érezte jól magát a pályán (ezt úgy értem, hogy akkor játszott jól), amikor nem csak Lajos volt egyedül mellette, hanem Dembelé, vagy Coutinho a támadósorban kapott helyet. Lásd Chelsea ellen pl.
Amikor fikázzuk Messit tegyük hozzá, hogy ha ő nem lenne, ebben a szezonban már a Chelsea kicsapott volna minket, és a bajnokságban se így állnánk.
Ebben a 442ben Messi is távol játszik a kaputól, nincs posztja se benne, messze van Busquetstől, pedig az ő kapcsolatuk kulcs volt mindig is.

Kicsit össze vissza amit írok, de ez nem ilyen fekete-fehér, hogy Messi miatt estünk ki. Lajos tavaly április óta 1 darab gólt tudott összehozni a bl-ben, Messin kívül csak öngólunk volt jóformán idén, nem hiszem, hogy rajta kell elverni a port. Tegnap őszintén, aki nézte a meccset mit tudott volna csinálni? Nem volt játékunk, mert csak ívelgettük előre a labdát. 165 centivel meg nyilván nem fogja lefejelgetni Manolasékat. Meccs folyamán nem egyszer pörölt Piquével hogy a földön próbálják meg kihozni a labdát, de Rakiticnak is szólt, hogy ne vagdossa előre a vakvilágba a bogyeszt.

Sokkal mélyebb problémákat látok itt annál, mint hogy Messi nem lőtt gólokat a Roma ellen.
Helyzetbe se hozták. És itt jegyezném meg, hogy ebben a szezonban kb a góljai felét tök egyedül hozta össze, ő nem kap Lajostól olyan kiszolgálást, mint fordítva, és meg lehet nézni így is a góljaikat.

Én is csak agyalok, de nem egyes személyekben látom a kudarc okát, hanem az elrontott taktikán, vagy min.
És aggódok, hogy az van velünk most, mint veletek volt anno 10 éve, hogy kb bárki kivert titeket a 16/8 között pár szezonon keresztül. Nálunk is ez van, elment a győztes mentalitás, ez egy vesztes csapat, ami nem képes felpörögni. És szerintem már nincs is ebben a magban több nagy siker, ebben a formában. (értem ezalatt a bl győzelmet)
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5882
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Süti » 2018. április 11., szerda 9:35

dzsi91 írta:Szerintem aranyos ahogy minden évben követelik neki a bogyót ilyen ócska leganes elleni meccsekre.Majd rúg egyet az őszi clasico-n és kezdődhet előről ez a kecskés szarság.

Kecske csak egy van, és nálunk viseli (vagy éppen nem viseli, mint a képeden :mrgreen:) a hetes mezt. :shifty:

:goat:
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62630
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2018. április 11., szerda 9:13

dzsi91 írta:Szerintem aranyos ahogy minden évben követelik neki a bogyót ilyen ócska leganes elleni meccsekre.Maj rúg egyet az őszi clasico-n és kezdődhet előről ez a kecskés szarság.
Nem rúg. 0-2 ide.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
BBeno
Hozzászólások: 11970
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 9:43

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: BBeno » 2018. április 11., szerda 9:13

hogy nyomta magába a pizzakólát, de talán arról már leszokott
atszokott a lays pepsi etrendre. B-)
GARETH:coffee:


RONCI A LEGENDA


Grande Pipita Higuaín


Ronaldo: Özil zseni

VAR<3

18/19: Perez nagy éve .lol. P3/L16/SF


Götze Gareth ReusRashford KdB Hazard Sterling Lukaku Mario Pogba Sané James Jesús

Avatar
dzsi91
Hozzászólások: 11133
Csatlakozott: 2013. december 3., kedd 0:26
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: dzsi91 » 2018. április 11., szerda 9:12

Szerintem aranyos ahogy minden évben követelik neki a bogyót ilyen ócska leganes elleni meccsekre.Majd rúg egyet az őszi clasico-n és kezdődhet előről ez a kecskés szarság.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dzsi91 2018. április 11., szerda 9:13-kor.
"Real Madrid have made me feel small, as if I had a small penis...Football is my religion and I don't like that there are gods bigger than mine."- Robbie Williams

Avatar
Csabi
Hozzászólások: 10048
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 12:50
Kedvenc játékosaid: Figo, Cristiano Ronaldo, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Csabi » 2018. április 11., szerda 9:08

Galacticos írta:...
messi most mar rendre es folyamatosan fossa ossze magat as egyenes kieséses szakaszokban a jobb ellenfelek ellen. legyen az bl, vb vagy copa. nem is emlkeszem az elmult 5 evben volt-e meccs amikor jelentősen huzta a csapatot elore. most a chelsea ellen kb, de azelott semmi.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27248
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Remy » 2018. április 11., szerda 9:07

Ha van igazság, a Sevilla is megrakja őket. :shifty:
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8015
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Anthony » 2018. április 11., szerda 9:04

Szerintem talán a fizikum, fizikai forma lehet a válasz. Messi focijához is szükséges az, hogy fizikailag a toppon legyen. Meg kellene nézni az utóbbi évben milyen teljesítménye van Messinek, mennyit fut meccsenként, hány sprint, sebesség, ilyesmi. Ha jól emlékszem volt olyasmi is, hogy nyomta magába a pizzakólát, de talán arról már leszokott, nem tudom. CR egy szuper atléta, Messinek lehet pont ellenkezőleg, még annyit sem bírja a teste, mint egy átlagos focistának. Fogalmam sincsen, csak brainstormingolok.

Avatar
dzsi91
Hozzászólások: 11133
Csatlakozott: 2013. december 3., kedd 0:26
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: dzsi91 » 2018. április 11., szerda 9:03

Szépen átfordult kaszsabolós horrorba a barca idei triplázós Valverde remek szakemberes napsütéses szezonja. :D
"Real Madrid have made me feel small, as if I had a small penis...Football is my religion and I don't like that there are gods bigger than mine."- Robbie Williams

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62630
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2018. április 11., szerda 9:01

sebydani írta:Érdekes, tegnap nem volt frissen beregisztráló barcás. Fura :hmmm:
R24 kigyomlálta őket gyökerestől. :goat:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Galacticos
Hozzászólások: 6610
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:58

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Galacticos » 2018. április 11., szerda 8:51

Elismerem messit mert tenyleg egy zseni, de egesz szezonban em azt olvastam hogy o aranylabdas formaban van es jatekban ronaldo sehol sincs hozza kepest.
Utobbi erv az egesz karrierjukre igaz. Kerdem en hol van leo akikor a barca 3.eve esik ki a 8kozott eselytelenebb csapat ellen? Es ha jol emlekszem ezen a 6meccsen csak az kozos hogy egyiken sem tudott golt loni.
Tehat virgonckodhat a laligaban, meg a copadelreyben, es a vbn is a csoportkorben ahogy 4eve. De az egyenes kieses szakaszbam mi a jo isten tortenik vele?
Es ha erre egy ertelmes barcas valaszol, legyszives ne az legyen hogy nincs kedve meg a tarsak igy ugy. Mert ezek a tarsak nagy resze akit most ekéztek tegnap delelott meg isten csaszarok voltak akik bent vannak a 4kozott a blben, veretlenul bajnokok es kupadontosok.

Ertem en hogy rakitic nem akkora szam mint ahogy beallitottak az elso par idenye utan (nem hogy nem jobb mint modric pedig ezt is irtatok sokan de konkretan ilyen meccseken 3x szarabb, egyszer jott ki neki a lepes persze ellenunk a bernabeuban) sr eddig top jobbhatvednek szamitott, aki kp-n is bevetheto. Most szt olvasom miert nem semedo jatszott mert sr alibizik?!
En ezt mar nem ertem.

De orulok hogy a lesajnalt jatekban teljesen nulla, a semmire otszoros aranylabdas, a vilag szerencsejevel europabajnok, e legszerencsesebb sorsolassal bl gyoztes, a tizikiraly, a lesipuskas: ronaldo minket tovabb lo minden egyes csapaton a bl-ben mar 3eve.
Es nem vagyom az elismeresetelre vagy egy egy jo szora, de komolyan a 3. Ilyen tavasza az embernek es odaat annyira van nezve jatektudast tekintve mint gutmics ricsi. Ha lesipuskas golt lo, akkor szar mert mazlista minden ra van kijatszva. Ha leollozo a holdat akkor is szar mert ezt ti mar lattatok rivaldotol.

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9819
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: sebydani » 2018. április 11., szerda 8:39

Érdekes, tegnap nem volt frissen beregisztráló barcás. Fura :hmmm:
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

Avatar
dzsi91
Hozzászólások: 11133
Csatlakozott: 2013. december 3., kedd 0:26
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: dzsi91 » 2018. április 11., szerda 8:37

Tegnapihoz még annyit szeretnék hozzáfűzni,hogy








Ha-ha-ha
"Real Madrid have made me feel small, as if I had a small penis...Football is my religion and I don't like that there are gods bigger than mine."- Robbie Williams

Avatar
mocsok
Hozzászólások: 2240
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:43
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: mocsok » 2018. április 7., szombat 23:15

Ertem. Csak eszembejutott az általános vélekedés a másik oldalon erről a ket ongolrol. :)


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 107 regisztrált és 0 vendég