Real Madrid vs. Barcelona

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.
Avatar
Galacticos
Hozzászólások: 6672
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:58

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Galacticos » 2013. szeptember 18., szerda 17:54

GT37 írta: CR-től nem fél, csak Messitől.

http://www.youtube.com/watch?v=AhOnIkKsFdo
1
2
3
4

és a bónusz:
csak neked.

na ki a faszagyerek? :mrgreen:

szerk.: és ez nem az összes cr gól ellene csak mondom. a nagyobbak, a fontosabbak. :D

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8518
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2013. szeptember 18., szerda 17:54

cr-nek volt egy szabadrúgása, mikor oda ment a keze mellé fél méterrel, és végignézte, mint egy zsámoly. :lol:
azt sose felejtem el neki. :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 'shutterisland 2013. szeptember 18., szerda 17:54-kor.

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: GT37 » 2013. szeptember 18., szerda 17:50

Galacticos írta:szerintem eleve ő lesz az első számú célpontotok.
Hát nem tudom, nyár végén sokat cikkeztek arról, hogy a belga lesz majd a fő célpont.
Mondjuk figyelembe véve a két játékos potenciális ára közötti különbséget és Rosellék fukarságát, nem lenne meglepő, ha tényleg TS-re hajtanánk rá inkább. :lol:
Galacticos írta:az nem baj hogy mi félünk tőle, amíg ő is cr-től. :lol:
CR-től nem fél, csak Messitől. :lol:
:arrow:
http://www.youtube.com/watch?v=AhOnIkKsFdo
:mrgreen:

Avatar
Galacticos
Hozzászólások: 6672
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:58

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Galacticos » 2013. szeptember 18., szerda 17:45

GT37 írta:De tényleg nem valószínű, hogy megválnak tőle. Szerencsére ott van még ter Stegen, szerintem őt el fogjuk tudni hozni, ha Courtois-t nem engedik a kékek.
szerintem eleve ő lesz az első számú célpontotok.
GT37 írta:Végre lenne egy olyan kapusunk, akitől féltek.
az nem baj hogy mi félünk tőle, amíg ő is cr-től. :lol:

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: GT37 » 2013. szeptember 18., szerda 17:42

Galacticos írta:egyébként a chelsea miért adná el courtoist? pénzük van, cech lassan kiöregedik és a legnagyobb kapustehetség az övéké ráadásul mivel kölcsönben van ezért meccsben van és rutint is szerez a legnagyobbak ellen is.
semmi okuk nincs eladni.
Én sem gondolom, hogy el fogják, csak reménykedem benne, álmodozom róla, ahogy tetszik, zseniális kapus a belga. :)
De tényleg nem valószínű, hogy megválnak tőle. Szerencsére ott van még ter Stegen, szerintem őt el fogjuk tudni hozni, ha Courtois-t nem engedik a kékek.
weeni írta:Evidens, hogy nem, de mint most is akkor is meg fogjátok venni azokat a játékosok akik a szintet megtartják és nem fogtok visszaesni mert ragaszkodtok a saját nevelésekhez és azok esetleg nem váltják be a hozzá fűzött reményeket. Ami valjuk be elég zsákba macska, mivel az hogy egy "gyerek" hogy teljesít 15-17 esetleg még öregebben, nem jelenti azt hogy felnőtt keretbe is be fog férni, bármekkora tehetség is. Persze potenciál bennük van de ki tudja hogy lesz-e sérülés, tud-e még fejlődni tovább stb stb... ebben bízni nem lehet. És ha folyamatosan nem jönnek ki (nem minden évben persze, de a távozó illetve visszavonulók helyett nem lesz kit betenni az utánpótlásotokból), akkor igen is kénytelenek lesztek borsos áron venni, más szóval követni a mi példánkat.
Így van, de amíg van viszonylag sok saját nevelésű játékos, addig nem kell sok embert elhoznunk igen szép összegekért, mint például ti tettétek nyáron az Isco-Bale-pakkal meg a többiekkel. Szerintem nagyjából minden nyáron lesz egy 30-35 körüli igazolásunk (vagy talán magasabb is, lásd Ney), de több nem kell, amíg a csapat magja saját nevelésű, már sok éve együtt játszó emberkékből áll. És azért lássuk be, Messiben, Cescben, Busquetsben stb. még van jó néhány év.

Az is igaz, amit feljebb írsz, hogy sose lehet tudni, kiből milyen játékos lesz, ha "felnő", láttunk már olyan Messi-utódnak kikiáltott fiatalt, aki aztán elkallódott (Gai Assulin), és olyat is, aki a semmiből robbant be a világ élvonalába (Busquets). Szóval ez bizonyos értelemben valóban zsákbamacska, de amíg a Masía ilyen szinten pörög és folyamatosan fejleszti a következő generációkat, akik már kiskoruktól fogva azt tanulják, amit a nagycsapat játszik (valamilyen átfedés legalábbis mindig van), így amikor megérnek arra, hogy feljöhessenek az első csapathoz, már "csak" a szerkezetbe kell beilleszteni őket, nem kell tanulniuk a taktikát (mármint az alapjait), addig szerintem mindig lesz több-kevesebb olyan játékos, akiket be tudunk építeni a nagycsapatba és annak kulcsembereivé válhatnak.

Ha meg egy adott poszton hiány van a szintet megütő, saját nevelésű játékosokból, akkor szép összegért hozni fogunk oda egy világklasszist (vagy egy nagyon ígéretes tehetséget). De azért bízom abban, hogy mindig a Masía gyöngyszemei lesznek többségben.
Galacticos írta:meg hát remélem is hogy nem megy oda. :mrgreen:
Végre lenne egy olyan kapusunk, akitől féltek. :mrgreen:

Avatar
Galacticos
Hozzászólások: 6672
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:58

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Galacticos » 2013. szeptember 18., szerda 17:35

'shutterisland írta:
Galacticos írta:egyébként a chelsea miért adná el courtoist? pénzük van, cech lassan kiöregedik és a legnagyobb kapustehetség az övéké ráadásul mivel kölcsönben van ezért meccsben van és rutint is szerez a legnagyobbak ellen is.
semmi okuk nincs eladni.
nagy kérdés, hogy mennyi van még cech-ben.
1-2 szezon még bőven lehet első számú kapusként.
nálunk egyből a kezdőbe jönne, és a cdr meccseken kívül soha a büdös életbe ki nem jönne onnan jó 10 évig, ha beválik.

de nálam még mindig ter-stegen a favorit.
hát nem tudom.
szerintem thiago silva esete ez is.
annyival nem tud a barcelona jobb feltételeket biztosítani courtoisnak mint amennyivel a chelsea több pénzt tud neki biztosítani. ha megnézem most a chelsea keretét úristen top 4. és nagyon fiatalok simán bennük van az főleg mourinhoval hogy hosszú évekig meghatározó csapata lesznek európának, persze ugyanez a barcánál is. csak pluszban abramovicnak egyrészt nagyon sokat kéne érte perkálni, mivel hogy annyira nincs szüksége a pénzre vagyis hát nyilván mindenkinek van, de értitek.

meg hát remélem is hogy nem megy oda. :mrgreen:

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8518
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2013. szeptember 18., szerda 17:30

Galacticos írta:egyébként a chelsea miért adná el courtoist? pénzük van, cech lassan kiöregedik és a legnagyobb kapustehetség az övéké ráadásul mivel kölcsönben van ezért meccsben van és rutint is szerez a legnagyobbak ellen is.
semmi okuk nincs eladni.
nagy kérdés, hogy mennyi van még cech-ben.
1-2 szezon még bőven lehet benne első számú kapusként.
nálunk egyből a kezdőbe jönne, és a cdr meccseken kívül soha a büdös életbe ki nem jönne onnan jó 10 évig, ha beválik.

de nálam még mindig ter-stegen a favorit.

Avatar
Galacticos
Hozzászólások: 6672
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:58

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Galacticos » 2013. szeptember 18., szerda 17:26

egyébként a chelsea miért adná el courtoist? pénzük van, cech lassan kiöregedik és a legnagyobb kapustehetség az övéké ráadásul mivel kölcsönben van ezért meccsben van és rutint is szerez a legnagyobbak ellen is.
semmi okuk nincs eladni.

weeni
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2013. május 3., péntek 1:10
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: weeni » 2013. szeptember 18., szerda 17:25

GT37 írta:Azt meg nem hiszem, hogy feladnánk a "saját neveléseket a csapatba!" stratégiát, csak azért, mert mondjuk egy-két évig nem jönnek ki Iniesta-szintű emberek a Masíából.
Evidens, hogy nem, de mint most is akkor is meg fogjátok venni azokat a játékosok akik a szintet megtartják és nem fogtok visszaesni mert ragaszkodtok a saját nevelésekhez és azok esetleg nem váltják be a hozzá fűzött reményeket. Ami valjuk be elég zsákba macska, mivel az hogy egy "gyerek" hogy teljesít 15-17 esetleg még öregebben, nem jelenti azt hogy felnőtt keretbe is be fog férni, bármekkora tehetség is. Persze potenciál bennük van de ki tudja hogy lesz-e sérülés, tud-e még fejlődni tovább stb stb... ebben bízni nem lehet. És ha folyamatosan nem jönnek ki (nem minden évben persze, de a távozó illetve visszavonulók helyett nem lesz kit betenni az utánpótlásotokból), akkor igen is kénytelenek lesztek borsos áron venni, más szóval követni a mi példánkat.
Géci írta: tervek szerint elérheti az 500 millió eurós bevételt
Még mindig többet ér a real márka mint a barca, ezt már régebben RMCF kolléga is taglalta, talán még a másik oldalon, hogy most sok a divatdiktátor odaát de ők nem fognak annyi mezt bögrét stb stb venni, kimegy a piacra aztán megveszi a másolatot, hogy a gyerek, esetleg maga az edzésen virítson vagy éppen az utcán... Szponzori pénzek se jönnek úgy, bár mostanában arabék és 1-2 cég igen szép summát durrantott a barcának, de mg így is le vannak maradva rendesen... ~100milliós lemaradás k*rva sok...
'shutterisland írta:szerintem inkább az erősíti ezeket a real két kézzel szórja a pénzt meg sokat költekezik témákat, hogy volt az a 250 millás nyár, és az, hogy a valaha volt 5 legdrágább átigazolásból 4 (bale,ronaldo,kaká,zidane) a real igazolása.
Perez nyilatkozta anno, hogy a legdrágábbak a legolcsóbbak... gazdaságilag egyik üzlettel se jártunk rosszul (Bale-t természetesen ne vegyünk még ide) de a Galaktikus érából a nagy igazolások szerintem mind megtérültek.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62874
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2013. szeptember 18., szerda 17:24

szerintem inkább az erősíti ezeket a real két kézzel szórja a pénzt meg sokat költekezik témákat, hogy volt az a 250 millás nyár,
Szerintem meg a Piqué féle szánalmas emberek, akik nem tudnak diplomatikusan válaszolni.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Daffius
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2013. augusztus 23., péntek 16:52
Kedvenc játékosaid: Zidane, Özil
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Daffius » 2013. szeptember 18., szerda 17:15

Igen, de mint kiderült az a nyár azért kellett mert utána megszűnt a 'Beckham adó'. 2010 után felment a külföldi munkavállalók után fizetendő adó... 4 éves szerződésre, Kaka, Ronaldo, Benz és Xabi fizetéséből tízmilliókat spóroltak meg.

Érdemes megnézni az utána lévő évet. Khedra, Özil & DM, következő évben meg Modric + Essien (kölcsönbe). Töredékét költötték csak. Szóval ilyen szemmel nézve 2009 jó üzlet volt.

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: GT37 » 2013. szeptember 18., szerda 17:12

Géci írta:Van 1 olyan érzésem, hogy jövőre nagy költekezés lesz ott is, és el kezdik csinálni a mi politikánkat, mert másképp nem fogják tudni tartani a lépést... Nem fog minden 5 évben születni az utánpótlásban 1 Xavi-Iniesta páras, megspékelve 1 Messivel... :coffee:
Kérdés, hogy mire gondolsz, amikor azt mondod, hogy nagy költekezés. :D Mert egy középhátvédet szerintem fogunk igazolni, ha végre belátja a vezetőség, hogy egy Piqué-Mascherano-Puyol-Bartra négyessel nem lehet végigjátszani egy szezont. (Bár azt sem tartom elképzelhetetlennek, hogy Bagnack feljön majd a nagycsapatba, ha jól teljesít idén a B-ben.)

Aztán jön a kapuskérdés, amit meg kell oldanunk, én ott is számítok egy 20-25 milliós kiadásra, még akkor is, ha Valdést is belevonjuk az üzletbe (Valdés+25 Courtois-ért? :agree: ), de szerintem ennyi.

Támadósorba jön vissza Deulofeu, vele szerintem megleszünk, akkor is, ha esetleg Tello távozik vagy a PSG megint jön egy 40-50 milliós ajánlattal Pedróért. (Bár úgysem adnánk el, csak 100+-ért. :lol: )

Középpályára meg lesz a jelenlegi kerethez pluszba egy Rafinha, aki szerintem nagyon jó lesz. Sergi Roberto helye még kérdéses, idén még nem is játszott, de benne is látok potenciált, ha nem is annyit, mint Thiago öccsében.
Szóval Xavi, Cesc, Ini, Rafinha, esetleg Rob. Aztán pár év múlva, Xavi visszavonulása után akár vehetünk is egy középpályást, mondjuk Gündogant, ha addig nem igazol el hozzátok. :D

Ja, még annyit, hogy a B-ben és az alsóbb csapatokban továbbra is nyüzsögnek a tehetségek, akik közül lehet majd válogatni. Még ha nem is valószínű, hogy lesz házon belülről egy újabb Messink, de jelentkező van bőven. :)

Azt meg nem hiszem, hogy feladnánk a "saját neveléseket a csapatba!" stratégiát, csak azért, mert mondjuk egy-két évig nem jönnek ki Iniesta-szintű emberek a Masíából.

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8518
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2013. szeptember 18., szerda 17:11

Akkora eget rengeto kulonbseget nem erzek a ket csapat kozott.
attól függ, kinek mi az eget rengető, a 228 milló 10 évre lebontva évi 22.8 milla, tehát azért érzékelhető.
viszont én sem tartom olyan orbitálisnak.

szerintem inkább az erősíti ezeket a real két kézzel szórja a pénzt meg sokat költekezik témákat, hogy volt az a 250 millás nyár, és az, hogy a valaha volt 5 legdrágább átigazolásból 4 (bale,ronaldo,kaká,zidane) a real igazolása.

Géci
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 14:35
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Géci » 2013. szeptember 18., szerda 14:03

Azt is érdemes lenne nézni, hogy a mi bevételeink magasabbak mint a barca bevételei, így azért több oldalról lehetne ezt boncolgatni, de szerintem tök felesleges...
A vicc az, hogy amikor bejelentette a Real az 520,9 millió eurós bevételt magyar viszonylatba a kutya nem foglalkozott vele... Felmegyek telefonon nso-ra unalmamba és kezdő hír, hogy a barca bevétele a tervek szerint elérheti az 500 millió eurós bevételt, és ebben a cikkben kicsit beszéltek rólunk is... Állítólag idén akkora szponzori pénzeket kaptak, hogy elérik ezt az összeget... Van 1 olyan érzésem, hogy jövőre nagy költekezés lesz ott is, és el kezdik csinálni a mi politikánkat, mert másképp nem fogják tudni tartani a lépést... Nem fog minden 5 évben születni az utánpótlásban 1 Xavi-Iniesta páras, megspékelve 1 Messivel... :coffee:

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9203
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2013. szeptember 18., szerda 13:48

'shutterisland írta:[
erre azért kíváncsi voltam, és az utóbbi 10 évet átnéztem. (transfermarkt alapján)

barcelona (kiadás - bevétel, millió euróban.) :
összesen : 622.5 - 252.4

real :
összesen : 1061 - 462.9
Tehat a barca osszesen -370 millioba jott ki az utobbi 10 evben, mig mi -598 millioba.
A ketto kozott 228 millio a kulonbseg. Ha ehez hozzarakunk meg 20 milliot, akkor kijon a CR, Kaka, Bale harmas. Nalatok ott volt a Messi, Xavi, Iniesta harmas, mig nalunk meg kellett venni 3 ilyen szintu jatekost. Akkora eget rengeto kulonbseget nem erzek a ket csapat kozott.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62874
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2013. szeptember 18., szerda 8:33

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
A Barcelona 2010-ben több banktól 155 millió euró hitelt vett fel, kedves Piqué. :lol: :lol:
És ez nem csak pletyka, ezt maga a klub jelentette be hivatalos közleményben. :lol:

Most már megértem shuttert, hogy miért nincs tisztában a saját csapata történelmével, amikor a játékosok sem tudják, mi történt három éve.

Sírok b+, sírok. :lol: :lol:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2013. szeptember 18., szerda 7:07

Persze hogy nincs,utána sem kell számolni,ahogy teltek az évek,ők is vettek sok drága játékost,adtak el áron alul...stb....csak az emberek azt HISZIK,hogy a Real durván túl lő mindenkin,holott nem annyira. :D kicsit....na,jó,kicsit túlzás néha,én biztos nem adnék annyit egy egy emberért.....

A média eteti a népet...a szokásos szövegem,nem tudok mást mondani.



Hja,csak alattam párral kommentelőnek még annyit,arra hogy beképzelek dolgokat.....várhidi szerint sanszos hogy ramos direkt rúgta le ikert tegnap hogy megsérüljön..... :agree:
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13159
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2013. szeptember 18., szerda 3:06

ne felejtsétek el, hogy egy játékos nem csak akkor termel mínuszt mikor fizetnek értük, a fizetés is lényeges, de bevételt is termelnek erősen...persze ember legyen a talpán aki ezt képes lenne kikutatni és egy korrekt átfogó számításban megmutatni, hogy baromira nincs akkora különbség mint amekkora néhány fejben létezik...sajnos kupák terén más a helyzet, és persze az ezekkel járó pénzjutalom
mese nincs, az elkövetkezendő 3 évben 2 bajnoki, 2 kupa, és 1 bl serleggel nagyon elégedett lennék

petiamadridista
Hozzászólások: 5272
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 15:30
Kedvenc játékosaid: Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: petiamadridista » 2013. szeptember 18., szerda 1:24

több, mint 400 millió euró a különbség kiadásban, de ezt azért kozmetikázza, hogy jobban tudjátok értékesíteni a "selejtet", illetve kevesebb játékost adtok oda ingyen.
Tehát akkor mindent egybevetve a Real Madrid az elmúlt 10 évben 230 millió euróval többet veszített az átigazolási piacon, mint az a Barca amelyiknek a gerincét, a sztárokat a saját nevelések adják...
Hát akkor olyan hűű de nagy különbség nincs a kettő között... Szerintem..
Mert, mi lett volna ha, nincs ilyen generáció? Hát akkor bőven rávert volna a katalán egylet a Madridra pénzszórás tekintetében, úgyhiszem.
Bár ezt sose fogjuk megtudni...

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2013. szeptember 18., szerda 1:20

A kiadás csak ott szól,ahol ahol nem a pontos korrektség a lényeg.

na,ez különbség,én nem adtam össze,csak fejből dobálozok,de sokat nem tévedtem az elmúlt 10 évben.

De azért nem gondoltam hogy ennikyi a különbség,kicsit szűkebbnek éreztem.

Mert a média duma,az vezet....tagadják,de vezeti őket......a szájuk hullámzik utánuk.
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 128 regisztrált és 0 vendég