Spanyol bajnokság

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Ki lesz a bajnok?

A szavazás 2023. szeptember 18., hétfő 6:28-kor befejeződött.

Atletico Madrid
3
3%
FC Barcelona
15
15%
Real Madrid
78
78%
Más, megírom kommentben
4
4%
 
Szavazatok száma: 100

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: morientes » 2013. május 4., szombat 23:04

nem csak hogy átrúgják felette,hanem a többi nem is mozog le úgy a kis játékhoz ahogy ő.....ott van,lekéri,visszlép,leadja majd újra lekéri,de a többi nem is érti nagyon ezt a fajta játékot,ez inkább barcás játék mint a miénk.
Erre írtam én,hogy nincsen megfelelő játszótársa...sajnos.
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2013. május 4., szombat 21:06

.Nyilván sokkal jobban menne neki,ha lennének játszótársai,meg-ahogy RMCF mondta volt-nem rugdosnák át a feje fölött a labdát.Ami persze nem Alonso hibája,hanem az ún. taktika része... :lol:
nem csak hogy átrúgják felette,hanem a többi nem is mozog le úgy a kis játékhoz ahogy ő.....ott van,lekéri,visszlép,leadja majd újra lekéri,de a többi nem is érti nagyon ezt a fajta játékot,ez inkább barcás játék mint a miénk.
Modric kitűnő képességű játékos,de mi nem tudtuk eddig jól használni.
Alonso is a taktikánk vesztese,mert mélységi irányítónál,egyszerűen NEM MŰKÖDIK A két kpás rendszer......KEVÉS...főleg egy khedira,mert egy csúcson lévő essiennel még megmerném próbálni.
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
numberone1
Hozzászólások: 7204
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:06
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F., Ferencvaros

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: numberone1 » 2013. május 4., szombat 18:01

Banega gol jo jatekkal es mezony munkaval.
Casillas--Cafu,Hierro,Ramos,Robi Carlos--Kroos,Redondo,Modrics--Ronaldo,Benzema,Zidane

34. Liga, 13. BL :coffee:
Merci Zizou :salute: KAK :sziv:

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: morientes » 2013. április 30., kedd 19:00

ericco írta:
morientes írta:Persze mert sokan hitték...
Én nem így hittem. Azt hittem, hogy az érkezésével végre átállunk 433-ra, Khedira/Essien, Xabi, Modric KP-val :-)
Odaírtam hogy tisztelet a kivételnek.Odaírtam hogy a nagyrésze,de ez nem azt jelenti hogy mindenki.Valamit te tudod a legjobban,hogy Mou nem az az ember aki csak úgy megváltoztatja a felállást.Ezért is féltettem Modricot,többször meg is írtam,amíg van Khedira meg Özil,addig a mester jegelni fogja nagyrészt...nem kellett ehhez prófétának lennem.
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
ericco
Hozzászólások: 4290
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 8:46
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Philadelphia Flyers
Tartózkodási hely: Pozsony, Vágsellye
Kapcsolat:

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: ericco » 2013. április 30., kedd 17:55

morientes írta:Persze mert sokan hitték...
Én nem így hittem. Azt hittem, hogy az érkezésével végre átállunk 433-ra, Khedira/Essien, Xabi, Modric KP-val :-)
Merci Zizou!

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: morientes » 2013. április 30., kedd 15:40

akar hogy nezzuk, eddig meg nem tett le sokat az asztalra. (ez mondjuk nem feltetlenul az o hibaja)
mondjuk en is vele kepzelem el a kovetkezo par ev Real Madridjat.
Ennek az embernek ,mikor szó volt róla hogy leigazoljuk,asszem talán én voltam a legnagyobb kritikusa.Emléskszem,oldalakat vitáztam csokival,hogy kell e ő ide,vagy sem.
De aztán meggyőzött(Modric :mrgreen: )mikor idekerült,láttam,van benne potenciál.Nyilván sokkal jobban menne neki,ha lennének játszótársai,meg-ahogy RMCF mondta volt-nem rugdosnák át a feje fölött a labdát.Ami persze nem Alonso hibája,hanem az ún. taktika része... :lol:

De az azért furcsa,mennyit változott a világ.Volt idő mikor a fórum 80%-a hörögve követelte,most meg kezdenek elhalni ezek a hangok(tisztelet a kivételnek)most meg kezdenek fanyalogni a népek hogy de nem ezt vártuk...
Persze mert sokan hitték,ha idekerül,majd akkor egyszerre játsza be Khedira,Xabi meg Kaká helyét,hogy ő lesz az új futballmessiás,a 36milliós übermeister aki megoldja minden gondunk....csakhogy sajnos ez nem így működik...
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
numberone1
Hozzászólások: 7204
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:06
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F., Ferencvaros

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: numberone1 » 2013. április 30., kedd 15:23

Neymart elcsesztuk, hozhattuk volna gyerekkent es most meg rohangaltunk utanna. Lehet, h ez egy egyedi eset, de ott van ott volt Banega is akit hozhattunk volna Gago helyett is.
Casillas--Cafu,Hierro,Ramos,Robi Carlos--Kroos,Redondo,Modrics--Ronaldo,Benzema,Zidane

34. Liga, 13. BL :coffee:
Merci Zizou :salute: KAK :sziv:

Avatar
ericco
Hozzászólások: 4290
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 8:46
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Philadelphia Flyers
Tartózkodási hely: Pozsony, Vágsellye
Kapcsolat:

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: ericco » 2013. április 30., kedd 15:19

Akkor is lehetne jobban csinálni :mrgreen:
Konrkétan az zavar, hogy a nagy tehetségekből (Hazard, Götze, Lucas, Neymar) egy sem itt kötött ki, mi meg nézhetjük Di Maria labdaeladásait, és Özil alibijét hasonló posztokon.
De abban teljesen igazatok van, hogy az általam leírt dolgokat egy közepes vagy kiscsapatnál sokkal egyszerűbb megcsinálni. Nagy kluboknak az egyensúlyt kell megtalálni a sztárok, saját nevelések és a fiatal tehetségek közt. Ez megy most rohadt jól a Bayernnek.

Ez pedig margora: A Barcara azert utaltam, mert Rivaldo, Ronaldinho és Ronaldo is náluk lett Aranylabdás anno. Valamivel jobban csináltak a mostani generáció előtt is nálunk a dolgokat.
szepen jatszottunk, a BL dontorol is epp hogy csak lecsusztunk
Én azért máshogy emlékszem. Tavaly szebben játszottunk, de messze nem volt az tökéletes. A BL döntőről meg épphogy lecsúztunk a magabiztos továbbjutás helyett. Különbség :-)
Merci Zizou!

Avatar
CS0ki
Hozzászólások: 3447
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 21:51

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: CS0ki » 2013. április 30., kedd 15:14

Akik kevesebb tehetséget igazolnak az utánpóltásba, és azok is kutyaütők,
Az utánpótlás egy teljesen más téma, amiről vajmi keveset tudunk. Legalábbis én személy szerint nem tudom, hogy akármelyik csapatból kivöő saját tehetésgek mikor, hány évesen, mennyiért kerültek oda. Egyértelmű, hogy az utánpótlásunk nem nagyon termelt ki igazán tehetséges játékosokat az utóbbi időben, de ezt gyanítom senki sem vitatja. Ennek sok oka lehet, a nem megfelelő szakmai munka, a folyamatos eredménykényszer, emiatt kevés lehetőség, a taktikai különbségek a különböző korosztályú csapatoknál, a nem megfelelő kiválasztás, stb.

De az utánpótlást ne keverjük már ahhoz, hogy miért nem igazoltuk le Pogbát az MU-tól, vagy miért nem fizettünk mi 40 milliót Hazardért.

Ha már az első csapathoz való fiatal tehetségek igazolását nézzük, ott van PL a Barcelona. Persze az utánpótlásukban aranykoruk volt, de az igazolásaik besültek, egyedül talán Sahchezt lehet megemlíteni, aki még ott van a csapatnál, és mondjuk hogy relatíve fiatal tehetségként érkezett. Az ilyen kerrison, henrique meg csirginszkij féle buktáknak már nyomuk is alig van.

A mostani Bayern is fiatal tehetségből fel tuid mutatni mondjuk...Shaquiri, meg Ribery relatíve még az volt az igazolásakor. A többi saját nevelés, vagy később vett játékos.

Az MU hozta a Silva ikreket, egyik már el is kölcsönözték, Jones még lehet valami, Smallingot majd meglátjuk. Rooney-t még mondhatjuk Aztán Anderson hatalmas bukta volt pl majdnem 30ért. Nani is 25 volt, őt se mondanám, hogy hú de bevált volna. Kagawa is még relatíve fiatal, de eddig ő se jött be, annyirta olcsó sem volt. De Gea tmég esetleg jó példa rá, bár egy 20as egy kapusért...


- nagy sztarok: CR, Kaka, Xabi
- kesz jatekos: Modric
- elozo csapatban bizonyitott, de fiatal meg: Benzema, Albiol , Di Maria, Ozil, Sahin, Coentrao
- fiatal tehetseg: Granero, Canales, Pedro Leon, Khedira, Varane,
- olcso csere jatekos: Garay, Arbeloa, Negredo, Carvalho, Callejon
És korábbról azért ne felejtsük el, hogy Ramos bár sokba fájt, de egy 18 éves kölök volt egy szezonnal a seggében, amikor hoztuk. pepéről nem sokan tudták, hogy kicsoda, bár olcsónak ő sem votl olcsó. Marcelo aprópénz, Higu a mai árához képest szintén.

Garay meg nagy tehetség volt, ne soroljuk abba a sorba...az más dolog, hogy főleg a sérülései és a játékhiány miatt erősen visszaesett, lassult.

sz.gergő
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:44
Kedvenc játékosaid: CR Marcelo Varane Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F. Olasz válogatott

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: sz.gergő » 2013. április 30., kedd 15:06

CS0ki írta:
Vagy említsem az ősi riválist?
20-30milióért vesznek tehetségeket,akiket eladnak fillérekért majd később jó pénzért visszavásárolják.(Alba,Pique,Fabregas,).

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9168
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2013. április 30., kedd 14:53

miró írta:
- Modric meg mindig kerdojel
nálad. :mrgreen:
akar hogy nezzuk, eddig meg nem tett le sokat az asztalra. (ez mondjuk nem feltetlenul az o hibaja)
mondjuk en is vele kepzelem el a kovetkezo par ev Real Madridjat.
istimester írta: Verratit pl. azért sem vettük, mert múlt évben talán az utóbbi évtized legjobb csapatával rendelkeztünk. Mind játékban, mind fejben. Senki sem tudhatta, hogy legfőkkép személyi ellentétek miatt ilyen gyorsan széthullik a társaság.
Ezt viszont nagyon adom. Gondolni se mertem volna, hogy igy alakul ez az ideny... Rekord pontszammal lettunk bajnokok, szepen jatszottunk, a BL dontorol is epp hogy csak lecsusztunk. Mindannyian azt gondoltuk, hogy jon Modric es vele is erosodunk. Nem hiszem hogy barki is gondolta volna, hogy az egesz felkeszulest elcsesszuk, sorba veszitjuk a pontokat a bajnoksagba, emiatt az edzo osszeveszik tobb jatekossal, a jatekosok igy egymassal es hip hopp, telre mar el is uszott a bajnoksag.

Avatar
istimester
rex madridistae
Hozzászólások: 3272
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 13:22
Kedvenc játékosaid: Iván Helguera, Raúl
Kedvenc csapatod: DAC
Tartózkodási hely: Felvidék

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: istimester » 2013. április 30., kedd 14:52

Ericco, szélmalomharcot vívsz. És túlzol.

Ennyi erővel most mindenki verheti a fejét, mert nem igazolta le Varanet, vagy nem hozta el olcsón Özilt.
Ha belegondolok, igazából nem sok példát tudok felhozhni, ami megfelel az általad felállitott kritériumrendszernek.
A Juve Pogba leigazolásáig csak öregeket kukázott, a MU-ban utoljára Rooney és CR vált meghatározó játékossá, de ők sem 1-2 millióért érkeztek SAF szárnyai alá, a Bayernneél Alaba, akiből egyértelműen nagy játékos lesz, a Cityt ne is emlegessük, a Barca 35 millióért igazol sajátneveléseket, talán egy Dortmundnak jött ki most egy átlagon felüli generáció. De nem jellemző.

Verratit pl. azért sem vettük, mert múlt évben talán az utóbbi évtized legjobb csapatával rendelkeztünk. Mind játékban, mind fejben. Senki sem tudhatta, hogy legfőkkép személyi ellentétek miatt ilyen gyorsan széthullik a társaság.

Avatar
miró
Hozzászólások: 313
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 19:47
Kedvenc játékosaid: Guti, Ibrahimovic
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: miró » 2013. április 30., kedd 14:47

- Modric meg mindig kerdojel
nálad.

:mrgreen:
Szegény Benzemát a válogatottban is elnyomja a köcsög CR, meg a falábu Özil nem adja neki a passzokat, sőt nem érzi a kapitány bizalmát se. Ezért nem talált be már vagy egy éve, meg annyira veszélyes a kapura, mint Lloris meccsek óta. -By Anthony

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9168
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2013. április 30., kedd 14:43

Victor írta:ericco, abban egyetértek veled, hogy mi inkább már kiforrott játékosokat veszünk, jó drágán, és nem merünk valamiért kísérletezgetni fiatal, csiszolatlan gyémántokkal.
viszont ilyenkor jön a másik oldalról az érv, hogy kellenek az eredmények, nem érünk rá fiatalokkal szórakozni, de ugyanakkor ha megnézzük, amit te is említettél, kaká árán vettünk volna inkább 3 fiatalt, sokkal előrébb is tarthatnánk akár.
Ennyi erovel CR arabol is vehettunk volna 4 vagy 5 jatekost. A kulonbseg CR es Kaka kozott annyi, hogy az egyik evrol evre jobb teljesitmenyt nyujt, a masik meg reszben a seruleseinek koszonhetoen egy tok atlagos jatekos lett, akinek neha van 1-2 jobb momentuma. (mondjuk az mas kerdes, h penzugyileg nem biztos hogy Kaka olyan hatalmas nagy bukas volt, mert azert eleg nagy marketing erteke van/volt)

kiket is vettunk az elmult 4 evben?

- nagy sztarok: CR, Kaka, Xabi
- kesz jatekos: Modric
- elozo csapatban bizonyitott, de fiatal meg: Benzema, Albiol , Di Maria, Ozil, Sahin, Coentrao
- fiatal tehetseg: Granero, Canales, Pedro Leon, Khedira, Varane,
- olcso csere jatekos: Garay, Arbeloa, Negredo, Carvalho, Callejon

- a harom sztarbol 2 bevallt
- Modric meg mindig kerdojel
- Benzema, Di Maria, Coentrao az arukhoz kepest keveset mutattak, Sahin hatalmas bukas, Ozil, Albiol megerte
- Canales nagy bukta a serulesei miatt, Varane hatalmas uzlet, Granero, Pedro Leon, Khedira - atlagosak
- Carvalho megerte, Arbeloa es Callejon is, habar iden elegge racafoltak erre, Negredo jo volt penzt csinalni, ahogy Garay is

2012 nyaran kivul szerintem jol igazoltunk

Avatar
ericco
Hozzászólások: 4290
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 8:46
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Philadelphia Flyers
Tartózkodási hely: Pozsony, Vágsellye
Kapcsolat:

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: ericco » 2013. április 30., kedd 14:37

A fiatal tehetségeket akkor bővítsük ki a nem felkapott, később érő játékosokkal is. A lényeg továbbra is ugyanaz, hogy még nem nagy csapat labdarúgói. Mi azoktól a csapatoktól igazolunk drágán, akiket ugródeszkának használnak vagy már nagycsapatok. Ritkán igazolunk kedvezőbb feltételek mellett mondjuk a nevelőegyesületükből (az mindegy, hogy az utánpóltásba, vagy az első csapatba). Pl ott volt az a rohadt fiatal és tehetséges horvát játékos, úgy volt, hogy hozzánk jön, mégis az Interben kötött ki. És ha bennfentes lennék, meg lenne időm és türelmem utánanézni, tuti egy rakás nevet össze tudnék szedni.
De fordítsuk meg a dolgot, mert nagyon egyszerű a doglod. Sorolj felj csapatokat, akik nálunk ezt rosszabbul csinálják. Akik kevesebb tehetséget igazolnak az utánpóltásba, és azok is kutyaütők, így már évek óta nem jött ki onnan értelmes játékos. Akik megengedhetnék maguknak, mégsem csapnak le a szupertehetségekre. Akik ha megvesznek egy játékost, szinte képtelenek továbbadni rajta profittal, mert amúgy is drágán vásárolnak. Akiket nonstop lehúz minden egyes portugál csapat. Ha nem sikerül, akkor hátul kullogunk. Ha mégis, majd pár példával én is rádcáfolok. Majd meglátjuk, hogy megy :-)
Merci Zizou!

Avatar
CS0ki
Hozzászólások: 3447
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 21:51

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: CS0ki » 2013. április 30., kedd 14:19

Csak példának hoztam fel. Említhettem volna Özil-t, Di mariat, Khedirát, Callejont, Benzemat vagy akárkit. Nem ezen volt a lényeg. Hanem azon, hogy bevált játékossal is ugyanúgy be lehet fürödni, mint egy ígéretes tehetséggel. Csak ez előbbi árából, tudunk venni 5-6 utóbbit, innen pedig már egyszerű statisztika az egész.
Di Maria, Özil, mindketten már válogatott játékosok voltak. Előbbi rohadt drága volt, másodiknál szerencsénk volt a szerződésével, egyiket sem sorolnám az általunk említett tehetségek közé, akik mondjuk utolsó éveiket tapossák az utánpótlásrendszerben.
De pl. az általad említett csapatok + Bayern (leigazolták Götzét, tavaly Shaqirit, ott van a saját nevelésű alap, Mandzukic, stb), Juve szinte noneame játékosokból építette fel a Seria a legerősebb csapatát. PSG is igazolt pár tehetséget, csak a Milan pakk bizonyított komolyabban más csapatban. Angol csapatoknál talán kevésbbé működik ez, de Hazard mégis ott játszik. Vagy említsem az ősi riválist?
Ezeket mind te írtad. Csak én érzek némi ellentmondást???
Benzema ,özil, khedira, DM bevált játékosok (nem ismeretlen tehetségek). Válogatottak, DM még drága is volt (gondolom Benzemát is idevehetjük). Ezek után felhozod példának Götzét meg Hazardot, akiket 40 millióért vettek meg??? És mindkettőnek van vagy 30 válogatott mérkőzése már? ( Mandzukic a 26 évével gondolom véletlenül került ide, szóval vele nem is foglalkoznék...)

A Bayern Shaquirit tudja felmutatni a korábban beszélt játéktípusból. (kis, közepes csapatból jövő játékos, max 21-22 éves, olcsón az első csapatba). Bár, ő is még csak bontogatja a szárnyait, és nem biztos, hogy a bajoroknál fog kiteljesedni....
A Juve meg fel tud mutatni egy Pogbát, a mostani kezdőjükből eleve csak Bonucci meg Vidal az, akit 25 éves koruk alatt várásoltak, 23 illetve 24 éversen.

Kicsit írd már körül légyszi, hogy kikről is beszélünk. Mert megint abból indult ki, hogy miért nem hoztuk el Pogbát mi a Az MU-ból, illetve Verrattit, és miért csak Varane-t tudjuk felmutatni. Most meg már Mandzukicról meg a juve átlag 26 éves igazolásairól beszélünk.




De pl. az általad említett csapatok
Még oda is írtam, hogy komoly csapatról beszéljünk. Ezek nem azok. Nem igazi top csapatok. A játékosok is ugródeszkának használják őket. És arra jók is, mert itt sok lehetőséget kaphatnak, hiszen igazi nagy elvárások nincsenek, komoly sztárok nincsenek.

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: morientes » 2013. április 30., kedd 14:11

nem mondtam egy szóval sem, csak azt, hogy nekik is meglehetett volna adni az esélyt, ennyit biztos hozzátudott volna valamelyik negyedáron tenni, mint kaká. persze ezt előre nem tudhattuk.
Ez itt a lényeg.Sztm itt sem sírtak mikor kiderült hogy jön,persze nemtom mer nem fórumoztam akkor még magyar portálon,de azt tudom hogy a spanyolok odáig voltak,meg 60ezren mentek ki köszönteni a bernabeuba.
Aztán az már más kérdés hogy hova jutottunk vele.De nem tudhattuk.Így van.
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
Victor
Hozzászólások: 2897
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 16:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Norwich City

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Victor » 2013. április 30., kedd 14:05

Igen,és gondolom tépted a hajad mikor ideigazolt,hogy mi a francnak kellett,ahhelyett hogy az árából vettünk volna 5 fiatalt.. :roll:
nem mondtam egy szóval sem, csak azt, hogy nekik is meglehetett volna adni az esélyt, ennyit biztos hozzátudott volna valamelyik negyedáron tenni, mint kaká. persze ezt előre nem tudhattuk.

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: morientes » 2013. április 30., kedd 14:02

nem, de ennyiből 3 másik, fiatal játékost lehetett volna venni, akikből egy csak bevált volna.
Igen,és gondolom tépted a hajad mikor ideigazolt,hogy mi a francnak kellett,ahhelyett hogy az árából vettünk volna 5 fiatalt.. :roll:

De érdekes ezek a sztereotipiák is,hogy pl aki fekete,beszél franciául,és ki van szálkásítva mint az állat,az csak jó romboló kp lehet :D pedig dehogy...99%-uk eltűnik a süllyesztőben. :-)
Egyébkén annak idején,akkori árfolyamon se Higuain,se Gago nem volt olcsó,pedig fiatalok voltak,és még a válogatottba sem mutatkoztak be felnőtt szinten talán.

Hazard meg nem volt jó példa,mert az ok hogy fiatal,de már belga válogatott is volt,valamint nem is volt olcsó a chelsea-nek.
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
ericco
Hozzászólások: 4290
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 8:46
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Philadelphia Flyers
Tartózkodási hely: Pozsony, Vágsellye
Kapcsolat:

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: ericco » 2013. április 30., kedd 13:35

CS0ki írta:De kik azok a más csapatok?? Melyik nagy csapat találja sorban a tehetséges fiatalokat?( Szerintem ezt már kérdeztem párszor egyébként) A másod vonalban van pár, az elit alatt, mint az Arsenal, Porto, esetleg a most felkapott Dortmund, akiknél viszonlag nagy számban jönnek be a fiatalok, de mondjuk ők sokat is vásárolnak belőlük, és a Dortmund kivételével olyan sokra nem mennek vele. Nem reális BL-győztes csapatok.
Ki állította, hogy sorban? Azt mondtam, hogy nálunk nagyobb arányban.
De pl. az általad említett csapatok + Bayern (leigazolták Götzét, tavaly Shaqirit, ott van a saját nevelésű alap, Mandzukic, stb), Juve szinte noneame játékosokból építette fel a Seria a legerősebb csapatát. PSG is igazolt pár tehetséget, csak a Milan pakk bizonyított komolyabban más csapatban. Angol csapatoknál talán kevésbbé működik ez, de Hazard mégis ott játszik. Vagy említsem az ősi riválist? Az Arsenal rendszeres lerablásán kívül nem igazán igazolnak más komoly csapatból, próbálják felkutatni a kisebb csapatok tehetségeit. És még lehetne folytatni a sort.
Ismétlem, nem azzal van a bajom, h sosem igazolunk tehetségeket, mert ez nincs így, néha próbálkozunk (aztán leggyakrabban befürdünk, mert mindig rossz lóra teszünk. Köszi játékosmegfigyelő brigád). Hanem azzal, hogy a legtöbbnél megvárjuk, hogy előbb egy nagy csapatban is bizonyítson, és aztán megvesszük őket háromszoros áron, vagy egész nyáron rohangálunk utánuk. Gondolom azt nem kell leírnom, hogy honnan konnyebb és olcsóbb igazolni.
Összegzem: Kevés igazán tehetséges, nem befutott játékost igazolunk, akár az utánpótlásba, akár a felnőttcsapatba. A játékosmegfigyelőink szinte mindig mellényúlnak. Ráadásul fiatalabbaknál saját magunkat korlátozzuk ezzel a nagy spanyolörülettel. Az alap legyen továbbra is spanyol, no de ne az összes. A dél-amerikai, afriai, bevándorló családból származó, stb. 15 évesek, amelyek közt ott a jövő nagy tehetségei meg európaszerte rugdossák a bőrt más klubok utánpótlásában.
Elhiszem neked, hogy a Real is jobban örulne, hogyha Baleért nem kéne fizetni, hanem az utánpóltásunkban nevelkedne, vagy akármelyik más játékos, aki iránt érdeklődünk. De az nem véletlen, hogy ez nincs így. Mint ahogy az sem, hogy a mi utánpótlásunkból hosszú évek óta nem került ki normálisabb játékos (az utolsó, amelyik megütötte nálam a szintet, Eto'o volt, sokra mentünk vele). Azért más nagycsapatoknál ez gyakrabban megtörténik.
Verratti mekkora császár
Nem arról vanszó, hogy mekkora császár. Hanem arról, hogy csak akkor kelti fel az érdeklődésünket, ha már a PSG-ben van. Amíg a Pescaraban volt, addig vagy nem tudtunk róla, vagy nem is vettük figyelembe. Ez sokat elmond a játékosmegfigyelő-rendszerünkről.
Ami pedig a fórumot illeti, mindig vannak kedvencek, és diskurálunk róluk. De ennek semmi hatása sincs a Real Madridra, a megfigyelők munkájának viszont igen. Ráadásul nem kevés pénzt akasztanak le ezért a klubról.
Merci Zizou!


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 40 regisztrált és 0 vendég