VB - 2018

Archívum

Ki lesz a Világbajnok?

A szavazás 2018. július 15., vasárnap 11:05-kor befejeződött.

Franciaország
41
42%
Horvátország
57
58%
 
Szavazatok száma: 98

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24526
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: VB - 2018

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2018. július 2., hétfő 10:10

Én ezt értem és jogos, de nálam a nem akartak nyerni nem egyenlő azzal, hogy ötlettelenek és impotensek voltak.

Utóbbiak igazak teljesen. Mondjuk én a cseréket sem értem, Costa mellé hoztam volna Aspast vagy Rodrigot, Iniesta meg legenda, de csak elvett a csapattól a vb-n.

DDG kapcsán én letojom hány lövésből kapott hány gólt. De ha megnézted a testbeszédét, a fejét, ahogy a tizik bepattantak vagy becsusszantak róla/alatta, mint egy nyuszi, olyan volt. Teljesen maga alá került, és aki egy nagy tornán vagy egy hiba után így összeesik, az Madrsiba nagyon kevés.
Nem illik.

Avatar
LaMartin
Hozzászólások: 378
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 20:38
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Iker Muniain,
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Újpest, Magyarország

Re: VB - 2018

HozzászólásSzerző: LaMartin » 2018. július 2., hétfő 10:08

Az új szabályról: ha labdára irányul a szabálytalanság, az nem piros. Kiállítás pl. a kezezés, lerántás, vagy ha úgy csúszik oda, hogy köze nincs a labdához.

De Geáról: sokan azt írják, a világ legtúlértékeltebb kapusa így a vb teljesítménye miatt, de ez hatalmas hülyeség. Az, hogy 7 kaput eltaláló lövésből 1 védése volt, az semmit nem jelent, konkrétan 1 gólról tehetett, a többinél egyáltalán nem hibáztatható. És aki a tiziket beleszámolja, és fel is rója neki, az tényleg nem ért hozzá, a büntetők teljesen lutrik, ennyi erővel Schmeichel, Subasic, Akinfeev stb..>DDG. Továbbra is top 2 kapus, ettől függetlenül én nem hoznám.

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8013
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: VB - 2018

HozzászólásSzerző: Anthony » 2018. július 2., hétfő 10:01

ziro4vr írta:
Azért na..2 nappal vb előtt elveszíted az edződ, jön valaki, akire nem lehet haragudni, de a taktikához nyilván valóan nem ért. Mit tudsz csinálni? Tolod a szokásos sablon focit, amit minden spanyol ismer.
Amit a spanyolok leműveltek a tegnap az vérlázító, nem érdekel mit csináltak az oroszok, az sem hogy nem volt edzőjük. Edző nélkül is leeshet, hogy gólt kell lőni, márpedig a kezdőkörben tudtommal nincsen kapu...
Semmilyen kockázatot nem vállaltak, nem volt beadás, nem volt kapuralövés, a szögletet is inkább legurították.
Baszki, ha belövöd a labdát a 16-osra még véletlenül is történhet valami: rápattan a másik kezére, megpattanóból lesz egy gól, lesz egy szöglet amit be lehet fejelni, stb, stb.
De ha nem csinálsz semmit abból nem lesz semmi.

Az oroszok is köcsögök voltak, de érdekes módon Uruguay tudott 3-at adni nekik. A spanyolok úgy féltek, mintha az oroszok valami nagy kontracsapat lennének. Egy Olaszország ellen még megértem, de itt??? Ez védhetetlen ez a teljesítmény, nincs mentség.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: VB - 2018

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2018. július 2., hétfő 9:59

pheco írta:Ronaldo masodik goljanal bakizott. Azon kivul volt nagy hibaja? Tiziket azert ne szamoljuk mar bele. Persze emlekszunk, hogy pl Iker hogy vedett a valogatottban tiziknel vagy tegnap Schmeichel, de nem lehet elvaras.
Mondjuk pont az ilyen szituációkban kéne valamit mutatni, erre becsúszott egy a keze alatt.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6670
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: VB - 2018

HozzászólásSzerző: pheco » 2018. július 2., hétfő 9:29

Ronaldo masodik goljanal bakizott. Azon kivul volt nagy hibaja? Tiziket azert ne szamoljuk mar bele. Persze emlekszunk, hogy pl Iker hogy vedett a valogatottban tiziknel vagy tegnap Schmeichel, de nem lehet elvaras.

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5882
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: VB - 2018

HozzászólásSzerző: Süti » 2018. július 2., hétfő 9:25

A spanyolok ellenfelei mindössze 11-szer találták el a kaput, ebből David de Gea 10 gólt engedett be (a 11-esekkel együtt). Nem sok haszon volt a világ egyik legjobb kapusából.


Ez vótmá? :lol: Vegyükmeg.
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
ericco
Hozzászólások: 4290
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 8:46
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Philadelphia Flyers
Tartózkodási hely: Pozsony, Vágsellye
Kapcsolat:

Re: VB - 2018

HozzászólásSzerző: ericco » 2018. július 2., hétfő 9:25

A katalanek maris Perezt tettek a cimlapra egy hatalmas Elegedett? felirattal... :roll:
Merci Zizou!

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24526
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: VB - 2018

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2018. július 2., hétfő 9:22

Nem neked, ha neked címzek valamit akkor beidézlek, nyugi. :mrgreen:

Jó hát ezeket a japánokat illene egy négyessel hazazavarni, írtó gyengék. De mondom, tehetségre döntős alapanyag a belga csapat, viszont fejben kevésnek érzem őket.

Kolumbia nagyon kétarcú, szerintem ott hosszabbítás lesz,aztán pontrúgásföldje megoldja.
Nem illik.

Avatar
dzsi91
Hozzászólások: 11133
Csatlakozott: 2013. december 3., kedd 0:26
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: VB - 2018

HozzászólásSzerző: dzsi91 » 2018. július 2., hétfő 9:21

9RoNaLdO9 írta:
De Gearól vélemény? XD
Fgy.A Cr elleni lepke után teljesen megment az ember és használhatatlan volt az egész vb-n.

Kontrasztnak ott van navas,aki egy lepke után csúcs teljesítményz hoz ugyanazon a meccsen vagy egy bl elődöntőben-döntőben.
"Real Madrid have made me feel small, as if I had a small penis...Football is my religion and I don't like that there are gods bigger than mine."- Robbie Williams

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: VB - 2018

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2018. július 2., hétfő 9:19

ziro4vr írta:Én elhiszem hogy ez a spanyol foci nem volt túl szép, sem eredményes, de hogy ők nem akartak focizni? Akkor az oroszok akartak ezek szerint? :lol:

Azért na..2 nappal vb előtt elveszíted az edződ, jön valaki, akire nem lehet haragudni, de a taktikához nyilván valóan nem ért. Mit tudsz csinálni? Tolod a szokásos sablon focit, amit minden spanyol ismer. Persze ettől még Koke irtó gyenge volt, Asensioban semmi tűz nem volt, DDG netto be volt szarva végig, szóval bőven gyengék voltak. De focizni nem ők nem akartak...

A dán csapat pl teljesen szimpatikus volt végig, de örülök hogy a horvátok mentek tovább, megérdemelne az a generáció egy elődöntőt. Pláe, hogy félek, a lófaszjóska angolok a 10 gólt összemakkolo Hurrikánnal döntőznek, ott meg bármi lehet..eléggé szarok így az ágak, a másik tele van top csapatokkal.

A belgákat én féltem, tele vannak klasszisokkal, és jól is játszanak, de nekem úgy jön le továbbra is, nem tudják hol vannak, hogy mi a tét, mi a felelősség és milyen egy kieséses vb meccs. De cáfoljanak rám.
Első részt nem tudom, hogy nekem szántad-e, de szerintem is ennyi volt. A Spanyolok akartak, de edző nélkül nehéz.

A belgák ellenfelei meg éppúgy nem tudják milyen egy kieséses párharc. A hátrányuk csak annyi, hogy őket tartják esélyesnek.

Angolokat már kolumbia kiveri.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24526
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: VB - 2018

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2018. július 2., hétfő 9:12

Én elhiszem hogy ez a spanyol foci nem volt túl szép, sem eredményes, de hogy ők nem akartak focizni? Akkor az oroszok akartak ezek szerint? :lol:

Azért na..2 nappal vb előtt elveszíted az edződ, jön valaki, akire nem lehet haragudni, de a taktikához nyilván valóan nem ért. Mit tudsz csinálni? Tolod a szokásos sablon focit, amit minden spanyol ismer. Persze ettől még Koke irtó gyenge volt, Asensioban semmi tűz nem volt, DDG netto be volt szarva végig, szóval bőven gyengék voltak. De focizni nem ők nem akartak...

A dán csapat pl teljesen szimpatikus volt végig, de örülök hogy a horvátok mentek tovább, megérdemelne az a generáció egy elődöntőt. Pláe, hogy félek, a lófaszjóska angolok a 10 gólt összemakkolo Hurrikánnal döntőznek, ott meg bármi lehet..eléggé szarok így az ágak, a másik tele van top csapatokkal.

A belgákat én féltem, tele vannak klasszisokkal, és jól is játszanak, de nekem úgy jön le továbbra is, nem tudják hol vannak, hogy mi a tét, mi a felelősség és milyen egy kieséses vb meccs. De cáfoljanak rám.
Nem illik.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: VB - 2018

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2018. július 2., hétfő 9:01

ziro4vr írta:Francia vagy Brazil lesz a világbajnok, nekem elhihetitek. Többi nulla.
miután a németek és a spanyolok kiestek, nagyot nem vállaltál haver :lol: belgáknak azért még adnék esélyt, ott a tehetség megvan, de kell majd pár extra telejsítmény
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8013
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: VB - 2018

HozzászólásSzerző: Anthony » 2018. július 2., hétfő 8:29

9RoNaLdO9 írta: De Gearól vélemény? XD
Mivel hosszabbított a MU-val szerintem nekünk már épp mindegy.

Szerintem azért a védelemnek + kapusnak mindig nehéz lehet az, hogy a csapatodnak van 70%-os labdabirtoklása, aztán jön 2 kósza kontra, közben a koncentrációd elveszett, ki vagy hűlve.

DeGea nem jó 11-es védő, de attól még jó kapus.

Apropó 11-esek: a horvát-dán meccsen szinte mindegyik szabálytalan védés volt.
(De mondjuk Ramos lövése is a másik meccsen)

9RoNaLdO9
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2013. december 18., szerda 19:50
Kedvenc játékosaid: Raúl, Morientes, Iker, Ramos, Khedira
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: VB - 2018

HozzászólásSzerző: 9RoNaLdO9 » 2018. július 2., hétfő 8:24

Anthony írta:Na, spanyolok azt kapták amit megérdemeltek. Nem akartak focizni, mintha a kapu nem is létezett volna. Lehet itt sok mindenre fogni (Piqé kezezés, hát gratulálok; Koke mit keresett a kezdőbe, aztán a 11-est is elbaszta; Lopi kirúgása), de amit a pályán leműveltek arra nincsen mentség.


A spanyolok nem tudom mikor fogják megérteni, hogy a barca féle impotens tilitoli szart sem ér?
Egy spanyolt sem tudnék kiemelni aki jól tolta, rakás trágya volt mindenki. Azért a tiki takával jöttek az eb-k meg a vb cím, de tényleg hihetetlen, hogy nem veszik észre, hogy Kokekal, meg Silvákkal ez már nem működik. Meg egy csatár?

Megérdemelték.

De Gearól vélemény? XD

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8013
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: VB - 2018

HozzászólásSzerző: Anthony » 2018. július 2., hétfő 8:03

Na, spanyolok azt kapták amit megérdemeltek. Nem akartak focizni, mintha a kapu nem is létezett volna. Lehet itt sok mindenre fogni (Piqé kezezés, hát gratulálok; Koke mit keresett a kezdőbe, aztán a 11-est is elbaszta; Lopi kirúgása), de amit a pályán leműveltek arra nincsen mentség.

Sosem tudjuk meg mi lett volna Lopival, de maradjunk annyiban, hogy a selejtezős teljesítményt hiába hozzuk fel egy VB kieséses meccsen, nem lehet összehasonlítani a kettőt.

A spanyolok nem tudom mikor fogják megérteni, hogy a barca féle impotens tilitoli szart sem ér?

Az biztos, hogy nagy tanulság lehet Németország és Spanyolország kiesése. Egy edzőcsere (ez mondjuk nem meglepő azért), egy Erdogan fotózás fejreállítja az egész csapatot, és VB esélyesként egyik a csoportból sem jut ki, a másik meg kijut, és rögtön kiesik.

Avatar
dzsi91
Hozzászólások: 11133
Csatlakozott: 2013. december 3., kedd 0:26
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: VB - 2018

HozzászólásSzerző: dzsi91 » 2018. július 2., hétfő 0:48

Mondjuk a 65.percben nem csúszik oda senki így.Ez pont az a szitu volt amikor be kell vállalni a pirosat és akár kézzel védeni.

Szerintem is faszság volt ezen változtatni.

Drámai ez a vb nekem tetszik.Kár azért a kamutiziért a portugál irán meccsen mert ez az ág hozható lett volna Cr-éknek.De mostmár döntőzzenek a horvátok a brazilokkal és akkor vagy Modric vagy Marcelo.
"Real Madrid have made me feel small, as if I had a small penis...Football is my religion and I don't like that there are gods bigger than mine."- Robbie Williams

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8394
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: VB - 2018

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2018. július 2., hétfő 0:34

ez a szabàly nem tùl szimpi.

bàr most nem igazàn szàmìtott volna, mert a hàtralèvő 5 percet valòszìnűleg kibekkelik a dànok, de pl ha a 65. percben törtènik akkor van jelentősège.

persze az is igaz, hogy a büntit be kell lőni ès akkor nincs miről beszèlni, de nem a tàmadò csapat van büntetve azzal, ha a 100%-os gòlhelyzetük hellyett kapnak egy 75%-osat tizi formàjàban.
lèlektanilag sem nekik kedvez ez, de legalàbb amìg piros lap jàrt az ilyenèrt, addig megnyugtathatta őket, hogy ha ki is marad, valami előnyt elèrtek a gòl helyett.

csak az a baj, hogy az meg mèg nagyobb baromsàg lenne, ha ùgy működne a dolog, hogy az elrùgott tizi utàn kapna sàrgàt/pirosat a jàtèkos attòl függően, hogy bement e.


MVPP
Hozzászólások: 345
Csatlakozott: 2015. augusztus 23., vasárnap 14:18

Re: VB - 2018

HozzászólásSzerző: MVPP » 2018. július 1., vasárnap 23:34

Nekem egy bíró ismerősöm azt mondta, hogy ha a mozdulat szabályos lenne ha összejönne, akkor csak sárga. Én ebből azt vettem ki, hogy csak, akkor kell pirosat adni ha kézzel véded a gólba tartó lövést vagy lerántod az embert utolsóként.

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3128
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: VB - 2018

HozzászólásSzerző: Pipita » 2018. július 1., vasárnap 23:28

Valaki magyarázza el nekem akkor ezt a duplabüntis cuccot légyszi légyszi. A csoportkör első fordulójában még lehetett adni tizipiros kombót a harmadik percben, de ma a 115-ben már nem? Vagy mi a különbség? Kézzel nem lehet játékos veszélyeztetése nélkül gólt megakadályozni, de lábtöréses rácsúszással nyugodtan? Valaki aki érti magyarázza el enekm légyszi. Nem bírom felfogni hogymiért nem állították ki a csávót, teljesen egyértelmű piros lap volt, mindig mindenhol piros lap az ilyen. :ozil: :ike:

Avatar
matador
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 21:34
Kedvenc játékosaid: Raúl, Totti, Benzema, Varane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: VB - 2018

HozzászólásSzerző: matador » 2018. július 1., vasárnap 23:15

dzsi91 írta:Modricnak tartozott ennyivel a Vb :coffee: jókor jött pofon ez a horvátoknak.Innen végig viszik.
A vb mvp szempontjából nem jött jól ez a tizi kihagyás, remélem az oroszok ellen gálával áll elő, aztán van még két meccse, hogy bebiztosítsa.
Sportfilozófia: Roger Federer


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 17 regisztrált és 0 vendég