Spanyol bajnokság

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Ki lesz a bajnok?

A szavazás 2023. szeptember 18., hétfő 6:28-kor befejeződött.

Atletico Madrid
3
3%
FC Barcelona
15
15%
Real Madrid
78
78%
Más, megírom kommentben
4
4%
 
Szavazatok száma: 100

Avatar
L.Miki
Hozzászólások: 2972
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:16
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Kapcsolat:

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: L.Miki » 2013. május 5., vasárnap 21:57

Toti írta:ha így folytatja a barca akkor nem is olyan sok az a 8 pont. :D

Még az lenne a szép, ha így a semmiből meglenne a 33. bajnoki címünk... :mrgreen:

Tulajdonképpen, matematikailag még van sanszunk. :hmmm:
2014: La decima
2016: La Undécimo
2017: La Duodécima
2018 - La Decimotercera
Gracias Zinedine Zidane, Gracias!! :salute:

Avatar
flori
Hozzászólások: 3855
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: flori » 2013. május 5., vasárnap 21:56

ha így folytatja a barca akkor nem is olyan sok az a 8 pont.
én is azon gondolkodtam :D

kár volt ezért a bajnokságért... ha jobban koncentrálunk akár trip..ááá :(
¡Va!
¡1, 2 y 3, Madrid!

Avatar
Toti
Hozzászólások: 4748
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 19:39

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Toti » 2013. május 5., vasárnap 21:54

ha így folytatja a barca akkor nem is olyan sok az a 8 pont. :D
"A gólöreme nem volt szép nekem mégis óriási örömöt okozott mert abban a pillanatban tudtam mennyi Real\Cr gyülölő rohad el belülről életük legszörnyűbb élménye az agyukba is beleégett úgy odarakta a köcsögöknek..." - dzsi91

Avatar
beckham96
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 7:05
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Gera Zoltán, Kaká
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: beckham96 » 2013. május 5., vasárnap 21:49

Azért a Barcának is van egy Higuja, Villa személyében... :lol:

Avatar
L.Miki
Hozzászólások: 2972
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:16
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Kapcsolat:

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: L.Miki » 2013. május 5., vasárnap 21:48

Remy írta:Perez kis gólt akasztott a barca kapujába

Jó látni, hogy nem csak nekünk okoztak fejfájást a sevillaiak. A Barcelona ellen is bátran fociznak, csak így tovább.

Mekkora gól, te jó ég. :ozil:
2014: La decima
2016: La Undécimo
2017: La Duodécima
2018 - La Decimotercera
Gracias Zinedine Zidane, Gracias!! :salute:

Avatar
Nzedge
Hozzászólások: 1162
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 11:28
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo,Figo,Guti
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Nzedge » 2013. május 5., vasárnap 21:47

Ilyenkor kár,hogy hamar elba.ztuk a bajnokságot.... :(

Avatar
beckham96
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 7:05
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Gera Zoltán, Kaká
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: beckham96 » 2013. május 5., vasárnap 21:46

Irgalmatlan nagy gól. :D
Betis!! :taps: :lilasalas:

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27248
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. május 5., vasárnap 21:45

Perez kis gólt akasztott a barca kapujába :|

2. osztály: Charles duplázott, így Jesé visszacsúszott a 2. helyre a góllövőlistán. :x (22-21)
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: morientes » 2013. május 4., szombat 23:04

nem csak hogy átrúgják felette,hanem a többi nem is mozog le úgy a kis játékhoz ahogy ő.....ott van,lekéri,visszlép,leadja majd újra lekéri,de a többi nem is érti nagyon ezt a fajta játékot,ez inkább barcás játék mint a miénk.
Erre írtam én,hogy nincsen megfelelő játszótársa...sajnos.
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2013. május 4., szombat 21:06

.Nyilván sokkal jobban menne neki,ha lennének játszótársai,meg-ahogy RMCF mondta volt-nem rugdosnák át a feje fölött a labdát.Ami persze nem Alonso hibája,hanem az ún. taktika része... :lol:
nem csak hogy átrúgják felette,hanem a többi nem is mozog le úgy a kis játékhoz ahogy ő.....ott van,lekéri,visszlép,leadja majd újra lekéri,de a többi nem is érti nagyon ezt a fajta játékot,ez inkább barcás játék mint a miénk.
Modric kitűnő képességű játékos,de mi nem tudtuk eddig jól használni.
Alonso is a taktikánk vesztese,mert mélységi irányítónál,egyszerűen NEM MŰKÖDIK A két kpás rendszer......KEVÉS...főleg egy khedira,mert egy csúcson lévő essiennel még megmerném próbálni.
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
numberone1
Hozzászólások: 7204
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:06
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F., Ferencvaros

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: numberone1 » 2013. május 4., szombat 18:01

Banega gol jo jatekkal es mezony munkaval.
Casillas--Cafu,Hierro,Ramos,Robi Carlos--Kroos,Redondo,Modrics--Ronaldo,Benzema,Zidane

34. Liga, 13. BL :coffee:
Merci Zizou :salute: KAK :sziv:

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: morientes » 2013. április 30., kedd 19:00

ericco írta:
morientes írta:Persze mert sokan hitték...
Én nem így hittem. Azt hittem, hogy az érkezésével végre átállunk 433-ra, Khedira/Essien, Xabi, Modric KP-val :-)
Odaírtam hogy tisztelet a kivételnek.Odaírtam hogy a nagyrésze,de ez nem azt jelenti hogy mindenki.Valamit te tudod a legjobban,hogy Mou nem az az ember aki csak úgy megváltoztatja a felállást.Ezért is féltettem Modricot,többször meg is írtam,amíg van Khedira meg Özil,addig a mester jegelni fogja nagyrészt...nem kellett ehhez prófétának lennem.
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
ericco
Hozzászólások: 4290
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 8:46
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Philadelphia Flyers
Tartózkodási hely: Pozsony, Vágsellye
Kapcsolat:

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: ericco » 2013. április 30., kedd 17:55

morientes írta:Persze mert sokan hitték...
Én nem így hittem. Azt hittem, hogy az érkezésével végre átállunk 433-ra, Khedira/Essien, Xabi, Modric KP-val :-)
Merci Zizou!

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: morientes » 2013. április 30., kedd 15:40

akar hogy nezzuk, eddig meg nem tett le sokat az asztalra. (ez mondjuk nem feltetlenul az o hibaja)
mondjuk en is vele kepzelem el a kovetkezo par ev Real Madridjat.
Ennek az embernek ,mikor szó volt róla hogy leigazoljuk,asszem talán én voltam a legnagyobb kritikusa.Emléskszem,oldalakat vitáztam csokival,hogy kell e ő ide,vagy sem.
De aztán meggyőzött(Modric :mrgreen: )mikor idekerült,láttam,van benne potenciál.Nyilván sokkal jobban menne neki,ha lennének játszótársai,meg-ahogy RMCF mondta volt-nem rugdosnák át a feje fölött a labdát.Ami persze nem Alonso hibája,hanem az ún. taktika része... :lol:

De az azért furcsa,mennyit változott a világ.Volt idő mikor a fórum 80%-a hörögve követelte,most meg kezdenek elhalni ezek a hangok(tisztelet a kivételnek)most meg kezdenek fanyalogni a népek hogy de nem ezt vártuk...
Persze mert sokan hitték,ha idekerül,majd akkor egyszerre játsza be Khedira,Xabi meg Kaká helyét,hogy ő lesz az új futballmessiás,a 36milliós übermeister aki megoldja minden gondunk....csakhogy sajnos ez nem így működik...
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
numberone1
Hozzászólások: 7204
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:06
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F., Ferencvaros

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: numberone1 » 2013. április 30., kedd 15:23

Neymart elcsesztuk, hozhattuk volna gyerekkent es most meg rohangaltunk utanna. Lehet, h ez egy egyedi eset, de ott van ott volt Banega is akit hozhattunk volna Gago helyett is.
Casillas--Cafu,Hierro,Ramos,Robi Carlos--Kroos,Redondo,Modrics--Ronaldo,Benzema,Zidane

34. Liga, 13. BL :coffee:
Merci Zizou :salute: KAK :sziv:

Avatar
ericco
Hozzászólások: 4290
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 8:46
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Philadelphia Flyers
Tartózkodási hely: Pozsony, Vágsellye
Kapcsolat:

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: ericco » 2013. április 30., kedd 15:19

Akkor is lehetne jobban csinálni :mrgreen:
Konrkétan az zavar, hogy a nagy tehetségekből (Hazard, Götze, Lucas, Neymar) egy sem itt kötött ki, mi meg nézhetjük Di Maria labdaeladásait, és Özil alibijét hasonló posztokon.
De abban teljesen igazatok van, hogy az általam leírt dolgokat egy közepes vagy kiscsapatnál sokkal egyszerűbb megcsinálni. Nagy kluboknak az egyensúlyt kell megtalálni a sztárok, saját nevelések és a fiatal tehetségek közt. Ez megy most rohadt jól a Bayernnek.

Ez pedig margora: A Barcara azert utaltam, mert Rivaldo, Ronaldinho és Ronaldo is náluk lett Aranylabdás anno. Valamivel jobban csináltak a mostani generáció előtt is nálunk a dolgokat.
szepen jatszottunk, a BL dontorol is epp hogy csak lecsusztunk
Én azért máshogy emlékszem. Tavaly szebben játszottunk, de messze nem volt az tökéletes. A BL döntőről meg épphogy lecsúztunk a magabiztos továbbjutás helyett. Különbség :-)
Merci Zizou!

Avatar
CS0ki
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 21:51

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: CS0ki » 2013. április 30., kedd 15:14

Akik kevesebb tehetséget igazolnak az utánpóltásba, és azok is kutyaütők,
Az utánpótlás egy teljesen más téma, amiről vajmi keveset tudunk. Legalábbis én személy szerint nem tudom, hogy akármelyik csapatból kivöő saját tehetésgek mikor, hány évesen, mennyiért kerültek oda. Egyértelmű, hogy az utánpótlásunk nem nagyon termelt ki igazán tehetséges játékosokat az utóbbi időben, de ezt gyanítom senki sem vitatja. Ennek sok oka lehet, a nem megfelelő szakmai munka, a folyamatos eredménykényszer, emiatt kevés lehetőség, a taktikai különbségek a különböző korosztályú csapatoknál, a nem megfelelő kiválasztás, stb.

De az utánpótlást ne keverjük már ahhoz, hogy miért nem igazoltuk le Pogbát az MU-tól, vagy miért nem fizettünk mi 40 milliót Hazardért.

Ha már az első csapathoz való fiatal tehetségek igazolását nézzük, ott van PL a Barcelona. Persze az utánpótlásukban aranykoruk volt, de az igazolásaik besültek, egyedül talán Sahchezt lehet megemlíteni, aki még ott van a csapatnál, és mondjuk hogy relatíve fiatal tehetségként érkezett. Az ilyen kerrison, henrique meg csirginszkij féle buktáknak már nyomuk is alig van.

A mostani Bayern is fiatal tehetségből fel tuid mutatni mondjuk...Shaquiri, meg Ribery relatíve még az volt az igazolásakor. A többi saját nevelés, vagy később vett játékos.

Az MU hozta a Silva ikreket, egyik már el is kölcsönözték, Jones még lehet valami, Smallingot majd meglátjuk. Rooney-t még mondhatjuk Aztán Anderson hatalmas bukta volt pl majdnem 30ért. Nani is 25 volt, őt se mondanám, hogy hú de bevált volna. Kagawa is még relatíve fiatal, de eddig ő se jött be, annyirta olcsó sem volt. De Gea tmég esetleg jó példa rá, bár egy 20as egy kapusért...


- nagy sztarok: CR, Kaka, Xabi
- kesz jatekos: Modric
- elozo csapatban bizonyitott, de fiatal meg: Benzema, Albiol , Di Maria, Ozil, Sahin, Coentrao
- fiatal tehetseg: Granero, Canales, Pedro Leon, Khedira, Varane,
- olcso csere jatekos: Garay, Arbeloa, Negredo, Carvalho, Callejon
És korábbról azért ne felejtsük el, hogy Ramos bár sokba fájt, de egy 18 éves kölök volt egy szezonnal a seggében, amikor hoztuk. pepéről nem sokan tudták, hogy kicsoda, bár olcsónak ő sem votl olcsó. Marcelo aprópénz, Higu a mai árához képest szintén.

Garay meg nagy tehetség volt, ne soroljuk abba a sorba...az más dolog, hogy főleg a sérülései és a játékhiány miatt erősen visszaesett, lassult.

sz.gergő
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:44
Kedvenc játékosaid: CR Marcelo Varane Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F. Olasz válogatott

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: sz.gergő » 2013. április 30., kedd 15:06

CS0ki írta:
Vagy említsem az ősi riválist?
20-30milióért vesznek tehetségeket,akiket eladnak fillérekért majd később jó pénzért visszavásárolják.(Alba,Pique,Fabregas,).

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9151
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2013. április 30., kedd 14:53

miró írta:
- Modric meg mindig kerdojel
nálad. :mrgreen:
akar hogy nezzuk, eddig meg nem tett le sokat az asztalra. (ez mondjuk nem feltetlenul az o hibaja)
mondjuk en is vele kepzelem el a kovetkezo par ev Real Madridjat.
istimester írta: Verratit pl. azért sem vettük, mert múlt évben talán az utóbbi évtized legjobb csapatával rendelkeztünk. Mind játékban, mind fejben. Senki sem tudhatta, hogy legfőkkép személyi ellentétek miatt ilyen gyorsan széthullik a társaság.
Ezt viszont nagyon adom. Gondolni se mertem volna, hogy igy alakul ez az ideny... Rekord pontszammal lettunk bajnokok, szepen jatszottunk, a BL dontorol is epp hogy csak lecsusztunk. Mindannyian azt gondoltuk, hogy jon Modric es vele is erosodunk. Nem hiszem hogy barki is gondolta volna, hogy az egesz felkeszulest elcsesszuk, sorba veszitjuk a pontokat a bajnoksagba, emiatt az edzo osszeveszik tobb jatekossal, a jatekosok igy egymassal es hip hopp, telre mar el is uszott a bajnoksag.

Avatar
istimester
rex madridistae
Hozzászólások: 3269
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 13:22
Kedvenc játékosaid: Iván Helguera, Raúl
Kedvenc csapatod: DAC
Tartózkodási hely: Felvidék

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: istimester » 2013. április 30., kedd 14:52

Ericco, szélmalomharcot vívsz. És túlzol.

Ennyi erővel most mindenki verheti a fejét, mert nem igazolta le Varanet, vagy nem hozta el olcsón Özilt.
Ha belegondolok, igazából nem sok példát tudok felhozhni, ami megfelel az általad felállitott kritériumrendszernek.
A Juve Pogba leigazolásáig csak öregeket kukázott, a MU-ban utoljára Rooney és CR vált meghatározó játékossá, de ők sem 1-2 millióért érkeztek SAF szárnyai alá, a Bayernneél Alaba, akiből egyértelműen nagy játékos lesz, a Cityt ne is emlegessük, a Barca 35 millióért igazol sajátneveléseket, talán egy Dortmundnak jött ki most egy átlagon felüli generáció. De nem jellemző.

Verratit pl. azért sem vettük, mert múlt évben talán az utóbbi évtized legjobb csapatával rendelkeztünk. Mind játékban, mind fejben. Senki sem tudhatta, hogy legfőkkép személyi ellentétek miatt ilyen gyorsan széthullik a társaság.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 95 regisztrált és 0 vendég