Cristiano Ronaldo

A Real Madrid egykori nagyjai.

Visszahoznád a Real Madridhoz?

A szavazás 2022. december 7., szerda 18:56-kor befejeződött.

Igen, de legfeljebb a szezon végéig.
48
35%
Igen, erre és a következő szezonra is.
39
28%
Szép volt, jó volt, de köszi, nem.
50
36%
 
Szavazatok száma: 137

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6673
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Cristiano Ronaldo - 7

HozzászólásSzerző: pheco » 2018. július 4., szerda 21:23

Realista24 írta:Karim élvezi a nyaralást. Mar Lyonban van. Elég jo? :mrgreen:
Na, keresi a hazat a par ev levezeteshez az OL-ban? :mrgreen:

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62796
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Cristiano Ronaldo - 7

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2018. július 4., szerda 21:08

Remy írta:
Realista24 írta:Az megvan, hogy elvileg a Juve részvények 6%-ot emelkedtek a pletyka miatt? :mrgreen:
Az megvan, hogy a juvés hírek óta összerándul a gyomrom, mikor meglátom, hogy ideírsz ebbe a topicba? :mrgreen: :lol: :'(

Valami jó hírt hozzál már. :D
Karim élvezi a nyaralást. Mar Lyonban van. Elég jo? :mrgreen:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9180
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Cristiano Ronaldo - 7

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2018. július 4., szerda 21:05

En ma a Digi podcastban hallottam, hogy a Juve berletek 30%-al dragultak. :smile:

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27368
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Cristiano Ronaldo - 7

HozzászólásSzerző: Remy » 2018. július 4., szerda 20:03

Realista24 írta:Az megvan, hogy elvileg a Juve részvények 6%-ot emelkedtek a pletyka miatt? :mrgreen:
Az megvan, hogy a juvés hírek óta összerándul a gyomrom, mikor meglátom, hogy ideírsz ebbe a topicba? :mrgreen: :lol: :'(

Valami jó hírt hozzál már. :D
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62796
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Cristiano Ronaldo - 7

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2018. július 4., szerda 19:53

Az megvan, hogy elvileg a Juve részvények 6%-ot emelkedtek a pletyka miatt? :mrgreen:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

markmadrid
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2016. november 21., hétfő 11:01
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Di Maria, Coutinho, Bale
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Cristiano Ronaldo - 7

HozzászólásSzerző: markmadrid » 2018. július 4., szerda 15:30

A klub már egyértelműen nem ragaszkodik Ronaldohoz. 33 éves és mindent megnyertek vele. Lehet úgy érzik kimaxolták a kapcsolatukat teljesen.
A statisztikája azért még így is nagyon jó a Portugálnak. Plusz Bl cím Bl gólkirály és egész jó tavasz. Viszont ősszel azért kifejezetten gyenge volt. A játéka már közel sem olyan erős. A számokat összességében azért szépen hozza viszont ez lehet már nem ér meg a Realnak egy újabb fizu emelést ennyi idősen. Szerintem a Real úgy van vele,hogy ha talál csapatot akkor mehet. Nem gördítenek akadályt a távozásának. Ami pl. 3 évvel ezelőtt még elképzelhetetlen lett volna. De ugye az idő azért sok mindent megváltoztat.

A problémát én abban látom a klub részéről,hogy nincs kivel pótolni. Akikre az ember felkapja a fejét Neymar,Mbappe tavaly váltottak klubot és jelenleg reálisan nézve mozdíthatatlanok. Hiába az akár 250 millás átigazolási díj vagy épp a horror fizu. A PSG kemény tárgyalópartner és presztízsként kezelik az ügyet. Rajtuk kívül pedig nem nagyon van elérhető játékos aki arca lehet a jövőben a Realnak. Kane hosszabbított Hazard vagy Lewa közel sem akkora nevek. Egy lehetőség van amit jelenleg eltudok képzelni:

Lopetegui lett az edző. Egy fiatal spanyol aki eddig inkább a fiatalokkal ért el eredményt. Az elvárás amúgy is inkább a következő pár évben a hazai porondon való remeklés. A Bl nem lehet újra elvárás. Szerintem amiben van reáció,hogy nem hozunk arcot a csapatnak és fiatal jákosokba fektetik a hitet. A 2 csoda brazil 90 milláért erre utal. Esetleg Isco lép elő vezérnek. És tovább nyomatják a fiatal tehetség vonalat.

Ronaldo szempontja is érdekes. Talán az egész egy hiszti és emelést szeretne de mivel nem lát rá esélyt így valóban elgondolkodott a váltáson. Érzi ő is,hogy öregszik és már nincs akkora becsben tartva mint pár éve. Jelenleg nem zárta be sehol az ajtókat. A bl után múlt időben nyilatkozott a Realról de másnak a Cibelesen már azt mondta,hogy jövőre is találkozunk. Megígérte,hogy fejleményekkel szolgál de ugye nem tud mivel.

Sok csapat nem jöhet nála szóba.

PSG: őket tartottam úgymond a legesélyesebbnek de a fifa ezt borította. Nem tudnák megvenni büntetés nélkül. Plusz ott van jelenleg Neymar és Mbappe is. És ne felejtsük el Cavanit sem aki bőven hozza a számokat. Csak nem bír olyan médiaértékkel. A fizetés és az ár sem lett volna probléma a PSG-nek. A bajnokság szerintem Ronaldonak megfelelt volna. Nagyon felhúzta volna a ligát és azért ott még bőven hozhatta volna a meccs/gólátlagot. 3-4 szezon alatt a PSG legjobb góllövője lehetett volna. Ugye Ibra az :D kemény 4 év alatt ő a top1 :D

MU: talán ide ő sem menne és a MU és Mou sem akarja igazán. szeretik egymást de Ronaldonak a PL már lehet sok lenne. Nagyon nagy lenne körülötte a HYPE amit persze szeret de félő,hogy beletörne a bicskája. Posztján ott van Lukaku és most már Sánches is. Rashford és Martial is. Persze mindegyiket kiszoríthatná de nem feltétlen jó üzlet ez a MU nak sem. Elvárnák tőle,hogy PL-t nyerjen ami azért a City mellett nem lenne egyszerű. Főleg a kora miatt mondom ezt. 29 évesen bőven a MU lenne a legjobb választás de így már nem. Ibra is úgymond belebukott a sztoriba pedig a világ egyik legjobb csatára volt még akkor is. PSG ben oktatott de Angliában már közel sem. Persze meg is sérült. Ronaldo ezt a csorbát nem vállalná be.

Bayern: Ide nincs érv csak ellenérv. Bayern ekkora fizut nem ad. Nem is fiatal és nem is Német. Semmilyen szinten nem illik bele a Bayern Struktúrába.

Juve: Az olasz csapat nagyon fekete ló volt eddig is. Relaitve Ronaldonak az olasz liga jó lehetne. Juve toronymagasan a legnagyobb esélyese a Scudettonak és a hazai kupának is. Bl-ben bőven tudtak gyengébb kerettel is eredményt elérni. Döntők, elődöntők negyeddöntők. Itt nüanszokon múlik néha,hogy ki megy tovább vagy épp egy Ronaldon :) Allegri egy kifejezetten elismert sztáredző. Simán képesek lehetnek Ronaldot kiszolgálni és ráépíteni a csapatot.

Juvénak ez egy óriási lépés lenne és betörnének az elitbe egy ilyen igazolással. A Serie A is óriási felhajtást kapna és rengetek embert szponzort mozgatna meg egy ilyen Sztár érkezése. Szakmailag is bőven jó vétel lehetne nekik. Olaszhonban bőven elvannak 35 fölött is a focisták. Luca Toni pl. Hát akkor egy Ronaldo egy Juventusban :) Ilyen játékosa kb. még sose volt Juvenak. 5x aranylabdás. Majd 300 millió követő. Juve játékosait jó ha 10 millióan követik összesen :)

A probléma a fizu lehet. A 120 millás átigazolási díjat kiköhögi a Juve relative simán. 4-6 részletben persze :D A 30+ millás fizu viszont erős lehet. Higuain keres 9 milliót. Az bruttóban 18 misi. Ronaldo bruttó bére 60+ millió/év. Ezt a Juve nem tudja kifizetni ez biztos. Csak ha szponzorok Fiat ? beszáll mögéjük. Higuain egyébként távozna,ha Ronaldo jön. Lehet amúgy is. Chelsea viszi 60 milláért.

A keret egyébként nem rossz. A védelem szélei Cancelo,Sandro elég jó nevek. A közepe kissé öreg de betonbiztos. Buffon mondjuk már nincs.
A kp. Pjanic az érték. Mellette Can lehet aki egész jó vétel volt ingyen. Széleken Costa elég jól muzsikált tavaly illetve Cuadrado,Berna is ott vannak. És ugye persze Dybala. Nem mondom,hogy egy Ronaldoval kiegészülve top 5 keret de nem rossz.

Ronaldonak komoly érv lehet,hogy meghódítja olaszországot is. Bár a Juvával ez nem túl nagy kihívás. utóbbi 6 évben ők voltak a bajnokok. A Bl. még vele sem lehet elvárás de ha sikerülne ott is elhozni akkor Messinek adna egy újabb pofont.

Összességében lehet benne reáció. Bár én nem lepődnék meg ha maradna :)

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6673
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Cristiano Ronaldo - 7

HozzászólásSzerző: pheco » 2018. július 4., szerda 15:12

MyStiQ írta:Előre kell egy kis vérfrissítés, de azt hiszem Madridban gőzerővel dolgoznak, hogy a lehető legerősebb keretet hozzák össze.

Én bízok a csapatban, de ha a következő szezonban lófaszt sem nyerünk, akkor sem leszek csalódott, annyit adtak az utóbbi években.
Evek ota kovetik el a hibakat elol. Cserecsatarok sorban elkuldese(Chicha, Mariano, Morata), Bale el nem kuldese, Benzema vetelytars nelkul hagyasa. Szoval en azert ettol tartok egy kicsit, foleg, hogy a legjobb tamadonk ugy nez ki, hogy eligazol. Felek, hogy annyival lesz megoldvam hogy hozzuk Kanet 200 milla korul :kivagyhe:
Persze zsinorban nyertunk 3 BL-t, igy furcsa panaszkodni ezek miatt, de szerintem jogos a felelem, hogy mi lesz.
Masodik felevel egyetertek, en se dolnek a kardombam ha nulla kupas szezon kovetkezik, csak rossz erzes, hogy 1 bo honappal ezelott meg sokkal fenyesebb volt a helyzet a BL tripla utan.

Avatar
ateeemadrid
Hozzászólások: 4467
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 18:04

Re: Cristiano Ronaldo - 7

HozzászólásSzerző: ateeemadrid » 2018. július 4., szerda 14:57

Nekem az is elég ha a kövi BL döntőn is ollózik egy gólt. :mrgreen:

Avatar
dzsi91
Hozzászólások: 11219
Csatlakozott: 2013. december 3., kedd 0:26
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Cristiano Ronaldo - 7

HozzászólásSzerző: dzsi91 » 2018. július 4., szerda 14:54

kiserik írta:Én azon mosolygok, hogy van olyan, aki még ennyi év után is bízik Baleben.
Nincs más választásunk.
"Real Madrid have made me feel small, as if I had a small penis...Football is my religion and I don't like that there are gods bigger than mine."- Robbie Williams

kiserik
Hozzászólások: 5830
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: Cristiano Ronaldo - 7

HozzászólásSzerző: kiserik » 2018. július 4., szerda 14:21

Én azon mosolygok, hogy van olyan, aki még ennyi év után is bízik Baleben.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62796
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Cristiano Ronaldo - 7

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2018. július 4., szerda 14:19

MyStiQ írta:
Én bízok a csapatban, de ha a következő szezonban lófaszt sem nyerünk, akkor sem leszek csalódott, annyit adtak az utóbbi években.
Te is tele lettél ősz hajszálakkal? :mrgreen:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
MyStiQ
Hozzászólások: 1088
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 9:56

Re: Cristiano Ronaldo - 7

HozzászólásSzerző: MyStiQ » 2018. július 4., szerda 14:17

Azért azt mindig vicces olvasni, hogy előre temetitek a szezont Zidane és Cé esetleges távozása miatt. Lopetegui még egyetlen meccsen sem ült a kispadon, a keret még rohadtul nincs kész, ehhez képest nálunk van a világ egyik legjobb kapusa, a védelmünk sem szar, a középpályánk pedig a világ egyik legjobbja. Előre kell egy kis vérfrissítés, de azt hiszem Madridban gőzerővel dolgoznak, hogy a lehető legerősebb keretet hozzák össze.

Én bízok a csapatban, de ha a következő szezonban lófaszt sem nyerünk, akkor sem leszek csalódott, annyit adtak az utóbbi években.

Avatar
eReMA
Hozzászólások: 426
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 22:48
Kedvenc játékosaid: 4
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Cristiano Ronaldo - 7

HozzászólásSzerző: eReMA » 2018. július 4., szerda 13:40

dzsi91 írta:
wZoLee7 írta:vezérnek itt van Ramos és Modric, nem kell h a góllövő legyen a vezérbika
Kell valaki aki stabilan hozza a gólokat,tapasztalt és húzza magával a támadószekciót.Akármekkora tehetség bappe,ezt tőle 19 évesen nem lehet elvárni.

Bale-nek ez az utolsó utáni lehetősége lesz,remélem élni fog vele.Így,hogy Cr lép nem szabad eladni.Meg kell adni neki az alfahím szerepét és meglátjuk tud-e élni vele.

Egy bappe-bale támadósorban lenne pace bőven.

Bappét ha hozzuk az hosszútávon hatalmas win.Rövidtávon viszont Béla barátunk kell,hogy lefedje az átmenetet.

Ha most számolom a rebootot 3-4 éven belül 1 bl ami elvárható.Ligában természetesen minden évben a győzelem az elvárás.

Cr távozása óriási veszteség,de ha maradt volna Zizu akkor nyugodtak lehetnénk.Így viszont 2 rossz hónap választ el minket a totális káosztól és ezt nem szabad egy 19 éves gyerekre bízni.Bale erre a szerepre megfelel,hátha tudja hozni magát.A képességei megvannak hozzá.

Egyetértek. Viszont az utolsó mondattal sajnos vannak fenntartásaim.
“Játssz nyugodtan!” - Puskás

The time on the clock is etched on our memories, 92:48.

El Real Madrid es el equipo más importante del mundo y lo será hasta que yo lo diga

Avatar
dzsi91
Hozzászólások: 11219
Csatlakozott: 2013. december 3., kedd 0:26
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Cristiano Ronaldo - 7

HozzászólásSzerző: dzsi91 » 2018. július 4., szerda 12:59

wZoLee7 írta:vezérnek itt van Ramos és Modric, nem kell h a góllövő legyen a vezérbika
Kell valaki aki stabilan hozza a gólokat,tapasztalt és húzza magával a támadószekciót.Akármekkora tehetség bappe,ezt tőle 19 évesen nem lehet elvárni.

Bale-nek ez az utolsó utáni lehetősége lesz,remélem élni fog vele.Így,hogy Cr lép nem szabad eladni.Meg kell adni neki az alfahím szerepét és meglátjuk tud-e élni vele.

Egy bappe-bale támadósorban lenne pace bőven.

Bappét ha hozzuk az hosszútávon hatalmas win.Rövidtávon viszont Béla barátunk kell,hogy lefedje az átmenetet.

Ha most számolom a rebootot 3-4 éven belül 1 bl ami elvárható.Ligában természetesen minden évben a győzelem az elvárás.

Cr távozása óriási veszteség,de ha maradt volna Zizu akkor nyugodtak lehetnénk.Így viszont 2 rossz hónap választ el minket a totális káosztól és ezt nem szabad egy 19 éves gyerekre bízni.Bale erre a szerepre megfelel,hátha tudja hozni magát.A képességei megvannak hozzá.
"Real Madrid have made me feel small, as if I had a small penis...Football is my religion and I don't like that there are gods bigger than mine."- Robbie Williams

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13140
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Cristiano Ronaldo - 7

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2018. július 4., szerda 12:18

vezérnek itt van Ramos és Modric, nem kell h a góllövő legyen a vezérbika

Avatar
dzsi91
Hozzászólások: 11219
Csatlakozott: 2013. december 3., kedd 0:26
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Cristiano Ronaldo - 7

HozzászólásSzerző: dzsi91 » 2018. július 4., szerda 12:10

Ónó írta:Ha CR lép és jön helyette egy Mbappé szerintetek milyen teher lesz rajta? Mindenki azt fogja várni, hogy átvegye Ronaldo helyét, szerepét és a góljait is hozza... Nincs olyan épeszű apa/menedzser aki hagyná neki, hogy ilyen hibát kövessen el. Ehhez túl fiatal. Ha jön Mbappé akkor Cr is maradjon, legalább 2 évet még...
Bale lesz a vezér,kap egy utolsó utáni esélyt.
"Real Madrid have made me feel small, as if I had a small penis...Football is my religion and I don't like that there are gods bigger than mine."- Robbie Williams

Ónó
Hozzászólások: 578
Csatlakozott: 2015. december 27., vasárnap 22:00
Kedvenc játékosaid: Lampard Zidane Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Cristiano Ronaldo - 7

HozzászólásSzerző: Ónó » 2018. július 4., szerda 11:55

Ha CR lép és jön helyette egy Mbappé szerintetek milyen teher lesz rajta? Mindenki azt fogja várni, hogy átvegye Ronaldo helyét, szerepét és a góljait is hozza... Nincs olyan épeszű apa/menedzser aki hagyná neki, hogy ilyen hibát kövessen el. Ehhez túl fiatal. Ha jön Mbappé akkor Cr is maradjon, legalább 2 évet még...

Avatar
Mester77
Hozzászólások: 2083
Csatlakozott: 2015. december 4., péntek 15:13
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Cristiano Ronaldo - 7

HozzászólásSzerző: Mester77 » 2018. július 4., szerda 11:29

Én is így vagyok vele. Adott nekem / a klubnak / a sportnak /már annyit, h ha menni akar menjen. Örülök ha marad, de ha megy, hat menjen. Mindig büszkeséggel tolt majd el, hogy láthattam a Real Madrid egyik legsikeresebb korszakának legendáját.

Persze ha Mbappe érkezne az azért nem kicsit tolna pozitív irányba
"Sokkal jobban akarom a győzelmet annál, mint amennyire utálok veszíteni. És nagyon utálok veszíteni."

"Egy nap mind meghalunk. De az összes többin viszont nem. "

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Cristiano Ronaldo - 7

HozzászólásSzerző: füst » 2018. július 4., szerda 11:07

Kerlon írta:
p.csabi1 írta:Szerintem itt az van,hogy megunták a viselkedését.
Remélem nem 100-120 milláért megy.
Ebben reménykedem már csak.
Én is unom már évről évre. Azt se értem, hogy még ő mit akar ennyire.
Vannak még céljai, még motivált. Inkább a 2 évig tartó lötyögésnek nincs értelme, akkor már az is jobb ha szögre akasztja, és csinálhat valami értelmeset. Nekem rohadt mindegy hogy dönt, már évekkel ezelőtt megvett kilóra, szóval ha maradni akar maradjon, ha menni, akkor menjen.
Persze én is annak örülnék, ha maradna.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27899
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Cristiano Ronaldo - 7

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2018. július 4., szerda 10:46

p.csabi1 írta:Szerintem itt az van,hogy megunták a viselkedését.
Remélem nem 100-120 milláért megy.
Ebben reménykedem már csak.
Én is unom már évről évre. Azt se értem, hogy még ő mit akar ennyire. Madriddal együtt felemelkedett, mindene megvan, futnak a saját vállalkozásai, a brandje. Itt a világ legjobb klubjánál, élő legenda, visszavonulhatna innét 2 év múlva kb.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 18 regisztrált és 0 vendég