Cristiano Ronaldo

A Real Madrid egykori nagyjai.

Visszahoznád a Real Madridhoz?

A szavazás 2022. december 7., szerda 18:56-kor befejeződött.

Igen, de legfeljebb a szezon végéig.
48
35%
Igen, erre és a következő szezonra is.
39
28%
Szép volt, jó volt, de köszi, nem.
50
36%
 
Szavazatok száma: 137

Avatar
ateeemadrid
Hozzászólások: 4426
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 18:04

Re: Cristiano Ronaldo

HozzászólásSzerző: ateeemadrid » 2018. július 15., vasárnap 14:06

Én nem akarok belefolyni ebbe, nincs annyi infom ezekről a focistákról, mint nektek, akkor még pöcsös voltam ahhoz, hogy őket nézzem rendszeresen, csak az ellentmondás miatt reagáltam.

De ha csak a mostani, illetve pár évvel ezelőtti Realból indulok csak ki, akkor Casillas, Ramos, Pepe, Marcelo, Kroos, Modric és CR is simán odasorolható ezekhez a kaliberekhez, és akkoris még mindig csak egy csapatról beszélünk.

Jester
Hozzászólások: 233
Csatlakozott: 2013. április 28., vasárnap 9:48
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldinho, Nesta, Maldini, Buffon
Kedvenc csapatod: Olyan nincs...

Re: Cristiano Ronaldo

HozzászólásSzerző: Jester » 2018. július 15., vasárnap 14:03

Ezek között azért van 1-2 arc, akikre hehe ugyanúgy rávágta, hogy tucatjátékosok, stb., most meg velük érveltek?
Valóban vannak ezek között olyan játékosok, akikkel egyenrangú simán szaladgál ma is.
Szerintem inkább itt abban van a sunyiszág, hogy ekkortályt egyik játékost se emelt annyira piedeszálra a média, mint most Ronaldo és Messit.

És ezért tűnik úgy, mintha rajtuk kívül nem volna senki se...

Avatar
Swineherd
Hozzászólások: 818
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:03
Kedvenc játékosaid: Il Fenomeno

Re: Cristiano Ronaldo

HozzászólásSzerző: Swineherd » 2018. július 15., vasárnap 14:00

Röhöghettek, de ha csak eddig vesszük, az már bőven elég: Ronaldo, Romario, Baggio, Redondo, Zidane, Rivaldo, Figo, Rui Costa, Weah, Sztoicskov, Bergkamp.
Schmeichel - Cafú, Nesta, Ramos, RC - Modric, Redondo - Laudrup, Zidane - Ronaldo, Benzema

Avatar
H.E.H.E.
Hozzászólások: 4600
Csatlakozott: 2017. január 20., péntek 11:11
Kedvenc játékosaid: R9
Kedvenc csapatod: mi

Re: Cristiano Ronaldo

HozzászólásSzerző: H.E.H.E. » 2018. július 15., vasárnap 13:58

Persze hogy mind tucat, ronaldoval vagy zidanenal szemben...
taking currency fluctuation into account, the most expensive player in history would be Ronaldo Nazário at €433m :sziv:

patotomadrid2019jan
"a jutuboskodás 1 szakma, a városvezetés meg 1 másik szakma"

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27245
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Cristiano Ronaldo

HozzászólásSzerző: Remy » 2018. július 15., vasárnap 13:54

ateeemadrid írta:Ezek között azért van 1-2 arc, akikre hehe ugyanúgy rávágta, hogy tucatjátékosok, stb., most meg velük érveltek?
Kb a felére. :lol: Csak hát ugye nem volt YouTube, nem lehet nagyítóval nézni a játékosokat. Komolyan Trezeguetvel ervel? :lol: Akkor Kane, Cavani, Higuain, Lewa meg tarsaik jöhetnek most is.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
ateeemadrid
Hozzászólások: 4426
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 18:04

Re: Cristiano Ronaldo

HozzászólásSzerző: ateeemadrid » 2018. július 15., vasárnap 13:52

Ezek között azért van 1-2 arc, akikre hehe ugyanúgy rávágta, hogy tucatjátékosok, stb., most meg velük érveltek?

Jester
Hozzászólások: 233
Csatlakozott: 2013. április 28., vasárnap 9:48
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldinho, Nesta, Maldini, Buffon
Kedvenc csapatod: Olyan nincs...

Re: Cristiano Ronaldo

HozzászólásSzerző: Jester » 2018. július 15., vasárnap 13:51

Nagyon köszönöm az összeírásokat, ki is copyztam őket, hogy más fórumokon felhasználhassam :lol:
Engem is gyakran elfog az a fajta romantika, hogy régebben sokkal több, viszonylag azonos klasszist képviselő játékos szaladgált a pályán, valamint nem centralizálódott az összes jó játékos 4-5 csapatban.

'97-ben már túl voltunk a Bosman döntésen, de a hatását még nem igazán éreztette. Azt hiszem, hogy napjainkban csúcsosodik ki.

Az a szomorú igazság, hogy ha vissza akarná hozni valaki azt a szép világot, akkor ismét be kellene vezetni a "csak x külföldi játékos lehet egy csapatban" szabályt...

Avatar
Swineherd
Hozzászólások: 818
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:03
Kedvenc játékosaid: Il Fenomeno

Re: Cristiano Ronaldo

HozzászólásSzerző: Swineherd » 2018. július 15., vasárnap 13:40

1997: Ronaldo, Romario, Baggio, Redondo, Zidane, Rivaldo, Figo, Rui Costa, Weah, Sztoicskov, Bergkamp, Zamorano, Roberto Carlos, Cafú, Nesta, Cannavaro, Raúl, Mijatovic, Suker, Hierro, Seedorf, Davids, Prosinecki, Blanc, Del Piero, Vieri, Nedved, Kluivert, Totti, Maldini, Aldair, Baresi, Desailly, Mauro Silva, Thuram, Batistuta, Crespo, Klinsmann, Matthaus, Möller, Sammer, Giggs, Scholes, Keane, McManaman, Elber, Henry, Trezeguet, Pires, Leonardo, Larsson, Vieira, Javier Zanetti...

Látom, hehe megelőzött. :)
Schmeichel - Cafú, Nesta, Ramos, RC - Modric, Redondo - Laudrup, Zidane - Ronaldo, Benzema

Avatar
H.E.H.E.
Hozzászólások: 4600
Csatlakozott: 2017. január 20., péntek 11:11
Kedvenc játékosaid: R9
Kedvenc csapatod: mi

Re: Cristiano Ronaldo

HozzászólásSzerző: H.E.H.E. » 2018. július 15., vasárnap 13:37

füst írta:
na ilyen játékosokból volt sokkal több régen.
a legtetejéből meg van manapság 2, régen több volt.
Dehogy volt több, azért gondolod többnek, mert vagy egy 20 éves idősávot nézel, és ahhoz viszonyítod a "most"-ot, az idei évet. Ez úgy lenne korrekt ha kiválasztanál egy adott évet a 90es évekből, és azzal mérnéd össze a mostani felhozatalt. Kb. semmi különbség nem lenne. De amúgy igazad van, 85-05 között valóban több klasszis rohangált a pályákon, mint amennyi most van. :roll:
oké, mivel volt fél órám, igyekeztem csak az elit arcokat belerakni:

1997:
maldini, costacurta, desailly, kluivert, savicevic, weah, boban, leonardo, donadoni, simeone, ronaldo, zamorano, recoba.
ez eddig csak milánó.
delpiero, zidane, davids, cannavaro, crespo, nesta, thuram, rui costa, batistuta.
ez csak olaszország.

spanyolok:
flavio conceicao, mauro silva, rivaldo, alfonso, finidi, romário, mendieta, claudio lopez, ferrer, guardiola, figo, stoitchkov, luis enrique, robicarlos, hierro, redondo, raul, seedorf, mijatovic, suker, vieri
angolok:
petit, vieira, anelka, bergkamp, overmars, neville, bekem, giggs, keane, scholes, ince, mcmanaman

belemehetünk, aki akarja, egyesével lebontva, hogy egyénileg ki a jobb, ezek az arcok, vagy a mai posztonkénti megfelelőjük.
de hogy ennyi fasza játékos nincs manapság, az ziherbazmeg.
taking currency fluctuation into account, the most expensive player in history would be Ronaldo Nazário at €433m :sziv:

patotomadrid2019jan
"a jutuboskodás 1 szakma, a városvezetés meg 1 másik szakma"

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27245
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Cristiano Ronaldo

HozzászólásSzerző: Remy » 2018. július 15., vasárnap 13:04

pheco írta:Kroos, Modric, Marcelo, Iniesta, Ibra, Robben, Neymar.
Hogy par nevet emlitsek az elmult evekbol, akik egyenisegek es nagyon jo jatekosok Ce es Messi mogott. Marcin kivul vedoket nem irtam, de azert Ramos, Varane, Hummels regen is klasszisnak szamitottak volna. Szoval szerintem annyira nem drasztikus a felhozatal, mint paran allitjak.
Pontosan. Inkább a médiát lehetne felhozni, mint káros tényező. Egy Varane-on, Iniestán, Krooson mit lehet hétről hétre nyomatni? Unalmasak, kevésbé eladhatók, nincs annyi kattintás, mint a bohóc Neymaron, egy szájkaratés Ibrán, stb.

Ez van, ilyen világot élünk sajnos, hogy nem az számít, ki milyen jó, hanem, hogy ki az eladható, kire ugranak az emberek.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
füst
Hozzászólások: 3856
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Cristiano Ronaldo

HozzászólásSzerző: füst » 2018. július 15., vasárnap 12:52

na ilyen játékosokból volt sokkal több régen.
a legtetejéből meg van manapság 2, régen több volt.
Dehogy volt több, azért gondolod többnek, mert vagy egy 20 éves idősávot nézel, és ahhoz viszonyítod a "most"-ot, az idei évet. Ez úgy lenne korrekt ha kiválasztanál egy adott évet a 90es évekből, és azzal mérnéd össze a mostani felhozatalt. Kb. semmi különbség nem lenne. De amúgy igazad van, 85-05 között valóban több klasszis rohangált a pályákon, mint amennyi most van. :roll:

Avatar
H.E.H.E.
Hozzászólások: 4600
Csatlakozott: 2017. január 20., péntek 11:11
Kedvenc játékosaid: R9
Kedvenc csapatod: mi

Re: Cristiano Ronaldo

HozzászólásSzerző: H.E.H.E. » 2018. július 15., vasárnap 12:02

Bale jobb mint giggs
ne már :lol:

ne a 40 éves giggst vedd már alapul, mert kb ott vannak egálban :lol:
béla csak futni tud jobban, de a fiatal giggsel szemben még ez se igaz.
technika, ész, összjáték, mindenben jobb az öreg.
Oké.Akkor mutass egy csapatot aki nyer egy bl-t megy egy bajnokságot ugyanabban a szezonban.Ez nem nehéz.Lépjünk tovább.

Most mutass egy olyan csapatot aki megyneri a bl bajnokság kombót aztán meg is védi mind2őt.

Ha esetleg találták akkor keress nekem olyat aki megnyeri egymás után 3szor a bl-t és mellé 2 bajnokságot.
erről beszélek. lófasz az összes csapat.
lyuventuszon kívül nem volt más erős csapat, a bájern fél óráig kb.
és lehet azért, mert mi akkora faszagyerekek vagyunk, csak pont ezt mondom, hogy lófasz semmi játékosok vannak mindenhol, nincs verseny, nincs élvezhető meccs.
Kroos, Modric, Marcelo, Iniesta, Ibra, Robben, Neymar.
na ilyen játékosokból volt sokkal több régen.
a legtetejéből meg van manapság 2, régen több volt.
taking currency fluctuation into account, the most expensive player in history would be Ronaldo Nazário at €433m :sziv:

patotomadrid2019jan
"a jutuboskodás 1 szakma, a városvezetés meg 1 másik szakma"

Avatar
dzsi91
Hozzászólások: 11133
Csatlakozott: 2013. december 3., kedd 0:26
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Cristiano Ronaldo

HozzászólásSzerző: dzsi91 » 2018. július 15., vasárnap 11:57

petiamadridista írta:Én leszarom, hogy CR ól tájm hányadik, meg gót meg ilyenek.

de amit már napok óta szajkózom abban eddig sztem csak CSOki és Hehe osztott igazságot nekem. Az pedig ez:
a még annyi, hogy hiányérzetem van, hogy amíg itt volt a messi vs céronaldo, sosem basztuk meg igazánkeményen a barcát.
9 éven át. annyiszor volt benne a meccsben, hogy az egész la masiát, barcát , katalóniát mindent be lehetne hinteni sóval, csak fejben kéne odatenni kicsit, de sosem sikerült.
szóval szépek ezek a győzelmek, meg sok gólok, de nagyon bánom, hogy a barcát nem tudtuk igába hajtani.
az elmúlt sok évben soha.
Így van.

A Bl győzelmekben és egyéni mutatókban messze felűlmúlta CR és az ő korszakának a csapata az elvárásokat.
De a ligában, a Barcával szemben meg még a történelmi normákat is alulmúlta.
Ezért sem gondolom azt h most itt aztán juj de mindennek vége lenne mert egy 33 éves játékos távozik.
Mert nem.
És igen a laliga is számít. sokat.
Oké.Akkor mutass egy csapatot aki nyer egy bl-t megy egy bajnokságot ugyanabban a szezonban.Ez nem nehéz.Lépjünk tovább.

Most mutass egy olyan csapatot aki megyneri a bl bajnokság kombót aztán meg is védi mind2őt.

Ha esetleg találták akkor keress nekem olyat aki megnyeri egymás után 3szor a bl-t és mellé 2 bajnokságot.

Ha eddig eljutottál meg mondj egy csapatot aki 5 év alatt nyert 4 bl-t és mellé a bajnokságot is volt ereje ledominálni.De ha van akkor olyat akinek a ligában ilyen erős riválisa van mint nekünk.Ha a barsza lett volna ennyire epic csoat és ők húztak volna be 4 bl-t akkor most nekik lenne kevesebb bajnoki címük.


Egy bl győzelem hiába 13 meccs a szezon 70%át felemészti energiában és fejben.Nagyon kell klappoljon minden,hogy mellé jöjjön a bajnokság is.(de ezt is meg csináltuk 2017) Kéne mellé béna rivális de nem volt,ettől még szebb az egész.

Szerintem elégszer ütöttük a barszát.Döntőkben kieséses meccseken.Az igaz,hogy volt pár meccs amikor nagyon megverhettük volna őket de nekem nincs ezért hiányérzetem.Igazából nekem ők az a csapat akiket megverni se jó érzés.Legalábbis én nem érzem azt az örömmámort amikor őket ütjük mint amikor pl a bayernt.Ne is lássam őket azt a 180percet kikínlódom de több ne legyen.
"Real Madrid have made me feel small, as if I had a small penis...Football is my religion and I don't like that there are gods bigger than mine."- Robbie Williams

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6670
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Cristiano Ronaldo

HozzászólásSzerző: pheco » 2018. július 15., vasárnap 11:43

Kroos, Modric, Marcelo, Iniesta, Ibra, Robben, Neymar.
Hogy par nevet emlitsek az elmult evekbol, akik egyenisegek es nagyon jo jatekosok Ce es Messi mogott. Marcin kivul vedoket nem irtam, de azert Ramos, Varane, Hummels regen is klasszisnak szamitottak volna. Szoval szerintem annyira nem drasztikus a felhozatal, mint paran allitjak.

Avatar
dzsi91
Hozzászólások: 11133
Csatlakozott: 2013. december 3., kedd 0:26
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Cristiano Ronaldo

HozzászólásSzerző: dzsi91 » 2018. július 15., vasárnap 11:36

H.E.H.E. írta:
Raul
Del piero
Henry
Totti
Giggs
felsoroltad ezeket.
nálam egyik se all time great, de rajtuk nőttem fel, és még sok hozzájuk hasonló volt, egy 100as névsort ide lehetne rakni a 90es évekből, akkhez hasonló sincs manapság.
mert bár nem alltime great arcok ezek, de az is biztos, hogy a maiak kanyarba sincsenek ezekhez.
Ezt mondom,hogy nem a legnagyobbak haltak ki mert belőlük generációnként van 1-2 ,hanem az ilyen nevek.És szerintem nem azért mert ne születnének hasonló képességű játékosok mint pl Raul vagy giggs de mivel a klubhűség ma már nem nagyon divat így nincs idő,hogy a mítosz kialakuljon róla.Manapság ritkaságnak számít ha egy klubnak van legendája,régen azért mindenhol akadt 1-2.

Szerintem pl Bale jobb mint giggs,de giggs lenyomott 20 évet a unitedben és ő ezért valamk istentelen nagy epic ember státuszban van.Bale meg itt van 4-5 évet tett is le az asztalra ezt azt de mivel klub legenda itt fixen nem lesz máshol meg már lehet késő neki így szerintem a legtöbben giggset választanák mert ő micsoda legenda.És rengeteg ilyen eset van manapság mert senki se marad a seggén.


Aki meg mindenhol baszó ahova megy az a legfelső kategóriában van így is úgy is.És ezekből szerintem darabszámra megvagyunk most is.
"Real Madrid have made me feel small, as if I had a small penis...Football is my religion and I don't like that there are gods bigger than mine."- Robbie Williams

Avatar
BlancoMark
Hozzászólások: 4799
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 19:57

Re: Cristiano Ronaldo

HozzászólásSzerző: BlancoMark » 2018. július 15., vasárnap 11:33

Persze CR azert nem lett volna jo regen mert nem is mert volna felmenni a palyara focizni nehogy kette torjek a labat. :lol:

Egyszeru a keplet, ma sokkal tobbet szamit a fejben erettseg mint a labdaerzek es a tehetseg. Aki ezt nem birja elfogadni, az ne nezze a sportot, eleg sok media anyag van a multbol amin lehet szorakozni. :)

petiamadridista
Hozzászólások: 5217
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 15:30
Kedvenc játékosaid: Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Cristiano Ronaldo

HozzászólásSzerző: petiamadridista » 2018. július 15., vasárnap 11:29

Én leszarom, hogy CR ól tájm hányadik, meg gót meg ilyenek.

de amit már napok óta szajkózom abban eddig sztem csak CSOki és Hehe osztott igazságot nekem. Az pedig ez:
a még annyi, hogy hiányérzetem van, hogy amíg itt volt a messi vs céronaldo, sosem basztuk meg igazánkeményen a barcát.
9 éven át. annyiszor volt benne a meccsben, hogy az egész la masiát, barcát , katalóniát mindent be lehetne hinteni sóval, csak fejben kéne odatenni kicsit, de sosem sikerült.
szóval szépek ezek a győzelmek, meg sok gólok, de nagyon bánom, hogy a barcát nem tudtuk igába hajtani.
az elmúlt sok évben soha.
Így van.

A Bl győzelmekben és egyéni mutatókban messze felűlmúlta CR és az ő korszakának a csapata az elvárásokat.
De a ligában, a Barcával szemben meg még a történelmi normákat is alulmúlta.
Ezért sem gondolom azt h most itt aztán juj de mindennek vége lenne mert egy 33 éves játékos távozik.
Mert nem.
És igen a laliga is számít. sokat.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62613
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Cristiano Ronaldo

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2018. július 15., vasárnap 11:23

Látom lehet meg fokozni a hülyeséget. :lol:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
H.E.H.E.
Hozzászólások: 4600
Csatlakozott: 2017. január 20., péntek 11:11
Kedvenc játékosaid: R9
Kedvenc csapatod: mi

Re: Cristiano Ronaldo

HozzászólásSzerző: H.E.H.E. » 2018. július 15., vasárnap 11:17

Raul
Del piero
Henry
Totti
Giggs
felsoroltad ezeket.
nálam egyik se all time great, de rajtuk nőttem fel, és még sok hozzájuk hasonló volt, egy 100as névsort ide lehetne rakni a 90es évekből, akkhez hasonló sincs manapság.
mert bár nem alltime great arcok ezek, de az is biztos, hogy a maiak kanyarba sincsenek ezekhez.
Nagyon szépíti az idő a ez emlékeket pedig Zz Realja megbaszna mindenkit az 50es évekig visszamenőleg és Cr ugyanúgy 10 gólokat verne kahn-nak vagy schmeichelnek.
a bőgőmasina csapkodásai közben és után is úgy törnék ketté szerencsétlent, hogy meggondolná kétszer is, hogy nekifut-e még egyszer annak a védelemnek.
ma ez a puha szar megy a fociban is és az nba-ben is sajnos, nem látni már férfias emberi sportokat.
taking currency fluctuation into account, the most expensive player in history would be Ronaldo Nazário at €433m :sziv:

patotomadrid2019jan
"a jutuboskodás 1 szakma, a városvezetés meg 1 másik szakma"

Avatar
H.E.H.E.
Hozzászólások: 4600
Csatlakozott: 2017. január 20., péntek 11:11
Kedvenc játékosaid: R9
Kedvenc csapatod: mi

Re: Cristiano Ronaldo

HozzászólásSzerző: H.E.H.E. » 2018. július 15., vasárnap 11:10

sokan elbeszélünk sztem egymás mellett.

mivel ez egy csapatjáték, én személy szerint nem hozom fel, hogy vki nyert vagy nem nyert béellt vagy világbajnokságot. a játékosok nem tudják befolyásolni, hogy milyen csapat van körülöttük.
csak egyénileg lehet összehasonlítani a játékosokat sztem, pláne a különböző korszakokból.
ezek alapján mondom ,hogy nem is kérdés, hogy pl a 90es évek közepén és második felében olyan szintű tudás szaladgált a focipályákon, ami manapság sehol sincs.
meg kell nézni egy djalminhát pl, semmit nem nyert szinte, nem volt a legszűkebb elit sem akkoriban, de manapság azzal a tudással garantált aranylabda esélyes lenne minden évben, és a legerősebb csapatokban szaladgálna. akkor egy deporig jutott. és rengeteg ilyen játékos van, az olasz válogatott olyan nevekből állt, hogy besírsz, mégis csak 06-ban jött össze nekik a nagy tornagyőzelem, mert mindig volt náluk jobb.
hollandokról nem is beszélve, seedorf, davids, a csatárok, ma sehol nincs ilyen.
ma a legjobb középső kp-s kb kanté, láttuk egy kázmér is mennyit jelent, őt is a jobbak közé lehet sorolni.
hát keci davids, vieira, vagy akár essien, hát nagyságrendekkel jobbak voltak ezeknél a mostaniaknál.
de tényleg bármilyen poszton megyek végig, sokkal több jobb játékos volt régen, mint most.
taking currency fluctuation into account, the most expensive player in history would be Ronaldo Nazário at €433m :sziv:

patotomadrid2019jan
"a jutuboskodás 1 szakma, a városvezetés meg 1 másik szakma"


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 17 regisztrált és 0 vendég