Spanyol bajnokság

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Ki lesz a bajnok?

A szavazás 2023. szeptember 18., hétfő 6:28-kor befejeződött.

Atletico Madrid
3
3%
FC Barcelona
15
15%
Real Madrid
78
78%
Más, megírom kommentben
4
4%
 
Szavazatok száma: 100

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2018. augusztus 19., vasárnap 10:13

Tádám írta:Azért az bebaszna, ha hazai pályán ilyen Getafék gondot jelentenének... Az alap kezdő így is kiváló, és Isco meg Asensio villoghat(na) a kiscsapatok ellen. Nem gondolom azért, hogy ilyen szinten lesznek gondjaink, azon még én is meglepődnék, pedig alapvetően pesszimista vagyok ezzel a nagy átmenettel kapcsolatban...
Nyugi, szeptemberben is elszoktunk hasalni egész szezonra. :shifty:
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Tádám
El Siete
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:28
Kedvenc játékosaid: Raúl, Pipita, Morientes, Zidane
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Újpest
Tartózkodási hely: Vác
Kapcsolat:

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Tádám » 2018. augusztus 19., vasárnap 9:55

Azért az bebaszna, ha hazai pályán ilyen Getafék gondot jelentenének... Az alap kezdő így is kiváló, és Isco meg Asensio villoghat(na) a kiscsapatok ellen. Nem gondolom azért, hogy ilyen szinten lesznek gondjaink, azon még én is meglepődnék, pedig alapvetően pesszimista vagyok ezzel a nagy átmenettel kapcsolatban...
Rengeteg klubnak van komoly történelme, de csak egyetlen klub írja a történelmet... Hala Madrid!

Hierro azt mondta: "Raúl egy Ferrari, amely idővel mindenkit le fog hagyni."- Igaza volt !

VARANE

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2018. augusztus 19., vasárnap 9:43

Nehéz megjósolni, hogy mi lesz, mivel Lopetegui a spanyol válogatottal is elég stabil volt, pedig ott sem mindig volt tökéletes a keret. Ha kiforrottabbak leszünk, akkor akár kellemes meglepetés is lehet. Értem ez alatt, hogy lehet nem lövünk 100 gólt, de 1-2 gólos győzelmekkel végig száguldhatunk a LL mezőnyén.

A Barcelona szerintem jól igazolt, mélyült a keretük, mint rutinos emberrel, mint tehetségessel. Dembelét idén már talán használja is Valverde, aki szintén erősítést jelenthet. Ami viszont szembetűnő a számomra, hogy nem biztos, hogy megtalálja a legjobb összetételű kezdőjét.

Atletico remekül igazolt, Lemar ellenünk is jól játszott és szerintem komoly szerepe is lesz idén. Nekik is sikerült a keretmélyítése plusz Costa is végig csinálhatta a felkészülést valamint egész évben lesz. Én őket érzem a spanyol bajnokság esélyesének a Barcelona előtt egy hajszállal, mivel Simeone Valverdével ellentétben megtalálta a csapatát.

Nagyjából nálunk van a legtöbb hiányosság, mivel alakul a taktikánk, lyukas a keretünk. Csatár, szélsőtámadó és balhátvéd, ami szerintem nagyon kéne, de senkiről semmilyen hír nincs, szerintem már csak távozóink lesznek a feleslegből.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Yazid
Hozzászólások: 3372
Csatlakozott: 2013. május 2., csütörtök 8:57
Kedvenc játékosaid: Zidane

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Yazid » 2018. augusztus 19., vasárnap 9:40

Olyan szar érzés kapott el a meccsre gondolva, ha este benz vagy bale nem húz váratlant közünk nem lesz a getafe kapujához

Avatar
Raúlito
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2018. július 26., csütörtök 14:04
Kedvenc játékosaid: Raúl, Cristiano Ronaldo, Modric, Isco, Ramos, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Raúlito » 2018. augusztus 19., vasárnap 3:38

Faust írta:18 eve szurkolok a Real Madridnak, de ilyet en meg nem basztam hogy csatar nelkul ugrunk neki egy szezonnak, legyen akarmi a kifogas, piac, gyenge nevek, stb. Elkepeszto.
Kb egy korosztály lehetünk Faust, mert én meg 20 éve rajongok e csapatért és követem a nemzetközi labdarúgást :) Azt kell mondjam, hogy ha a mai “kínálatot” összehasonlítom a 18 (Ronaldo, Salas, Batistuta, Elber, Sheva) vagy akár a 10-12 évvel (Ibra,Drogba, Etoo, Villa) ezelőtti névsorral, akkor nem csodálkozom a vezetőség tétlenségén... :| Amiben abszolút egyetértek, hogy Mayoral nagyon kevés, de “diszkont áron” még csak közepes támadó sem hozható, ezért bizakodom a Benzema-Bale-Asensio-Vinícius sorban, mert egy gólerős játékos nincsen, így nekik kell közösen összehozniuk a találatokat.
"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

Bill Shankly

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Faust » 2018. augusztus 19., vasárnap 1:39

Raúlito írta:Nagyon negatív itt a csapathoz való viszonyulás :( Szerintem Lopival elérhető a bajnoki arany, mert a keretet - bár CR távozott - de sikerült mélyíteni (Vinícius, Odriozola, Courtois) és a Zizou által mellőzött Ceballost is új igazolásnak tekinthetjük. Valóban, egy minőségi csatár hiányzik, de a zuhanyhírekben szereplő támadók (Icardi, Werner, Rodrigo) nem jelentenek szintlépést.
Azert a melyitest enyhen tulzonak erzem. Az altalad emlitett harom nev kozul egyetlenre mondhato, hogy melyitette a keretet (Odriozola), Curtois egyertelmuen kezdobe erkezett, senkinek ketsege ne legyen, Vinicius pedig tul fiatal ehhez meg, attol fuggetlenul, hogy vannak igeretes megmozdulasai.

Es a csatarok, akik szoba jonnek folyamatosan, egyaltalan nem Real szintuek, de azert azt kijelenthetjuk hogy Mayoralhoz kepest mindenki szintlepest jelent. Szerintem a szezon kb otober vegeig/november elejeig fog bajnoki arannyal kecsegtetni, aztan Bale leserul ket honapra, es vege. Na nem mintha biznek benne, de ki mastol varhatnank a golokat? Benzema nagyon biztato, de szerintem lassan nala is elojon a kora, nem fogja birni az egesz szezonos terhelest, sem fizikailag, sem fejben. Csereje pedig nincs.

18 eve szurkolok a Real Madridnak, de ilyet en meg nem basztam hogy csatar nelkul ugrunk neki egy szezonnak, legyen akarmi a kifogas, piac, gyenge nevek, stb. Elkepeszto.

Avatar
Raúlito
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2018. július 26., csütörtök 14:04
Kedvenc játékosaid: Raúl, Cristiano Ronaldo, Modric, Isco, Ramos, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Raúlito » 2018. augusztus 19., vasárnap 1:13

Nagyon negatív itt a csapathoz való viszonyulás :( Szerintem Lopival elérhető a bajnoki arany, mert a keretet - bár CR távozott - de sikerült mélyíteni (Vinícius, Odriozola, Courtois) és a Zizou által mellőzött Ceballost is új igazolásnak tekinthetjük. Valóban, egy minőségi csatár hiányzik, de a zuhanyhírekben szereplő támadók (Icardi, Werner, Rodrigo) nem jelentenek szintlépést.

A Barca új igazolásai közül csak Vidal fog bekerülni a katalánok alapcsapatába, míg Arthur, Rafinha, Lenglet és Malcom a kispadra érkezett. A csapat Valverde irányításával kiismerhetővé vált és ellenük szól, hogy még egy olyan szinte hibátlan szezont nem fog tudni produkálni az együttes ,mint az előző idényben.

A "matracosok" szerzik meg a bronzérmet. Bár - mint ezt a szerdai szuperkupa meccsen láthattuk - Lemar és Rodri erősítést jelent nekik, de Simeone nem híve a rotációnak, így tavasszal az alapcsapat teljesítménye visszaesik és csak a dobogó harmadik fokára állhatnak fel.
"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

Bill Shankly

Avatar
flori
Hozzászólások: 3855
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: flori » 2018. augusztus 19., vasárnap 0:17

Továbbra is várjuk Messi visszavonulását. :lol:

Spíler milyen színvonalat adott? Mit várhatunk? :D
¡Va!
¡1, 2 y 3, Madrid!

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7382
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Steve » 2018. augusztus 18., szombat 22:44

Szerintem idén a bajnokságra fogunk rámenni, szóval valamiért azt gondolom/inkább akarom, hogy meglesz.

A keretünkben mem bízok. Szerintem több pontot sokat gyengült a keret az elmúlt években és ez idén szerintem már ki fog jönni.

De a szívem azt mondatja, megnyerjük. :agree:

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62625
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2018. augusztus 18., szombat 22:41

Arany. Másra nem nyomhatok.
Amikor a Barca kiesik a BLbol, mar nem tudjak behozni a hátrányt. Az Atma meg összeroppan a nagy arctol
A lenézett Real pedig utcahosszal bajnok lesz.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Randy22
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2018. augusztus 18., szombat 20:14

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Randy22 » 2018. augusztus 18., szombat 22:20

Atletico győzelemet várok, barca rámegy a BL-re. Realnak marad a bronz..

Avatar
flori
Hozzászólások: 3855
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: flori » 2018. augusztus 18., szombat 21:51

Egyetertek a tobbiekel, en is harmadik helyet varok.
Annyi elonyunk lehet, hogy mindneki lenez minket.
¡Va!
¡1, 2 y 3, Madrid!

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Faust » 2018. augusztus 18., szombat 20:56

Bronz lesz szerintem. A Barca egyben van es van egy Messijuk, aki kitomi a kicsiket ha van kedve. Az Atletico nagyon jol erositette az amugy sem gyenge keretet, es jol kezdtek a szezont, nagy lokes lesz ez nekik.

Mi meg...hat, latjuk. Nem temetem a csapatot, Lopeteguinek ido kell, es ezt meg is kell adni neki mindenkeppen, nem kibaszni januarban, ha ugy all a dolog. De gollovo nelkul ebben a keretben nincs tobb szerintem.

wxyz
Hozzászólások: 3532
Csatlakozott: 2014. január 23., csütörtök 9:33

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: wxyz » 2018. augusztus 18., szombat 20:50

Sokat érünk Mbappéval, ha Bale nyakán fog lógni a jobboson miközben középen nincs senki, a középpályán Kroos egyedül próbál labdát kihozni.
Az edzőnknek kell összekapnia magát, mert azzal amit szerdán a pályára pakolt annyira leszünk sikeresek, mint Benítezzel.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2018. augusztus 18., szombat 20:39

Az lenne a jó, ha Dembeleért súlyos pénzt kérne még a Barca és, akkor még Mbappet meg lehetne torbedózni, hogy nesze arab, ott helyette a pótlás meg kapsz pénzt. Aztán BBM. :rock:
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6670
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: pheco » 2018. augusztus 18., szombat 20:36

Most igy hirtelen Icardi, Lewa, Cavani, Mandzu, Mariano, Lacazette, Dzeko, Werner, Aspas... Az a szomoru, hogy barmelyik erosites lenne. De akar egy Batshuayi vagy Andre Silvat mi is elhozhattuk volna kolcsonbe, ugy, mint Adebayort vagy Chichat.

Avatar
BBeno
Hozzászólások: 11970
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 9:43

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: BBeno » 2018. augusztus 18., szombat 20:32

ha azt irom mariano erre jon az hogy fel sem merult a neve es ugyse lenne olcso...
ha icardit irom akkor meg hogy 100 milliot nem er es csak olaszban jo
ha cavanit akkor meg extra draga es oreg
ha lewa akkor azt nem irom mert egyertelmuen marad
rodrigo meg 120. ot nem hoznam.
tehat icardi mariano cavani kozul barki. de cavanira sincs esely amig nincs ott pl dembele mert csak akkor valhat feleslegesse o a psgben.
GARETH:coffee:


RONCI A LEGENDA


Grande Pipita Higuaín


Ronaldo: Özil zseni

VAR<3

18/19: Perez nagy éve .lol. P3/L16/SF


Götze Gareth ReusRashford KdB Hazard Sterling Lukaku Mario Pogba Sané James Jesús

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2018. augusztus 18., szombat 20:31

Csabi írta:
wZoLee7 írta: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Azért no...tavaly ebből kik voltak itt? CR és Kovacic. Kettőből egy volt kezdőnk, a másik alig játszott.
es tavaly hanyadikok lettunk a bajnoksagban? mennyi pontot vert rank a barca? ehhez képest még gyengebb lett a keret
Szerintem is sokat gyengültünk 2 év alatt és leginkább nem hoztunk B megoldást se. Mayoral pl régen 5. számú csatár lett volna. Balhátvéd évek óta nincs, Theoval befürödtünk rendesen, remélem nem azt várják el tőle, hogy a Sociedados éve alatt majd lesz belőle valaki, mert látszik rajta, hogy nem csak rutin hiánya vna, hanem rettentően képzetlen játékos is. Labdát is csak úgy tud vezetni, ha végig lefelé néz.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Nika91127
Hozzászólások: 2641
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2018. augusztus 18., szombat 20:24

BBeno írta:3. helyre nyomtam. perez lehozott a tavalyinal is rosszabb mercatot. nem tudom hany evig fog remenytelenul probalkozni vagy varakozni neymarra vagy bappera. valtozhat a velemenyem ha erkezik vegre egy 9es.
És milyen 9-es érkezzen? Mondjuk egy olyat, aki nem túlárazott, megfelelő képességű és mentalitású, hozható...Nos? Várom a felsorolást.

Avatar
Csabi
Hozzászólások: 10048
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 12:50
Kedvenc játékosaid: Figo, Cristiano Ronaldo, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Csabi » 2018. augusztus 18., szombat 20:21

wZoLee7 írta:
james, cé, kovacic, pepe, mariano meg morata
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Azért no...tavaly ebből kik voltak itt? CR és Kovacic. Kettőből egy volt kezdőnk, a másik alig játszott.
es tavaly hanyadikok lettunk a bajnoksagban? mennyi pontot vert rank a barca? ehhez képest még gyengebb lett a keret


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 87 regisztrált és 0 vendég