OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
H.E.H.E.
Hozzászólások: 4600
Csatlakozott: 2017. január 20., péntek 11:11
Kedvenc játékosaid: R9
Kedvenc csapatod: mi

Re: OFF

HozzászólásSzerző: H.E.H.E. » 2018. szeptember 10., hétfő 18:07

rengeteg podcast és médium van mindkét oldalról.
nézz szét, aztán vond le a következtetést, mi az igaz, mi nem, mik a tények, mi a hangulatkeltés.
aztán ha én is igy beszélek veled, ahogy te most, akkor ne sértődj meg. :)

első infonak segítek, ha szerinted nincs összefüggés a us open, nike és trump között, akkor a horgászatot javaslom számodra.
taking currency fluctuation into account, the most expensive player in history would be Ronaldo Nazário at €433m :sziv:

patotomadrid2019jan
"a jutuboskodás 1 szakma, a városvezetés meg 1 másik szakma"

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3134
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Pipita » 2018. szeptember 10., hétfő 17:49

Engem is érekelne egyébként a Trump éltetés. Erős időzítésnek érzem pont most, amikor mindenhol csak azt írják róla, hogy a legalkalmatlanabb elnök valaha, és az alkalmazottai szándékosan nem azt csinálják, amit utasít, mert olyan fájdalmasan kurva ostoba, mint amilyennek minden szavából le is lehet olvasni. Na meg ugye az ország érdekében akarják végezni a munkájukat vagy mi, és szerintük Trump pont azzal megy szembe. Szóval ja, nekem azért magyarázd el a világot drága hehe, légy oly kedves.

Petr
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2017. január 14., szombat 23:45
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Petr » 2018. szeptember 10., hétfő 15:51

KAG írta:Koszi!
Szerkeszteni már nem tudom, de leírom ide PÜ helyett, hátha mást is érdekel.

A szak neve programtervező informatikus. Látszik a nevéből is, hogy ez nem egy klasszikus kóder szak, de nyilván a kódolásból sincs hiány. Három szakirány van, fentről lefelé egyre kevésbé elméletiek, de gyakorlatiasabbak.

1) Modellező informatikus
2) Szoftvertervező informatikus
3) Szoftverfejlesztő informatikus

Talán a harmadik áll legközelebb ahhoz, amit a laikusok elképzelnek egy programozóképzésről, de mondom, mindegyiken van lehetőség kódolni ezerrel. Az első évben mindenki ugyanazt tanulja, csak utána kell választani. Egyáltalán nem hátrány, ha korábban valaki nem szerzett a témákban ismereteket, de fontos, hogy legyen érzéke a matekul tanuláshoz.

Ahogy látni, el kell végezni kötelezően választható tárgyakat is. Van belőlük egy raklap, olyan irányban képzi magát az ember, amilyenben szeretné, csak meg kell lennie a kreditszámnak. Három csoportra van osztva, nyilván mindhárom szakirányon más-más mennyiséget kötelező elvégezni:
http://conf.ikhok.elte.hu/pages/viewpag ... d=44204063

Emellett vannak szabadon válaszható tárgyak is bőséggel, amikből talán 9 kredit kötelező, de azokból nem találtam ilyen szemléletes felsorolást. Egyébként is félévenként jönnek be újak, vagy szűnnek meg a régiek.

A tárgyak jelentős részéről tudok mesélni, bár én az előző tantervhez kötődöm, szóval nem vagyok 100%-ig biztos informátor. Hasonlításképpen, én még 4(+1 előkészítő) analízist végeztem, plusz 2-t mátrixok iterációjára specializálva, szóval a matekba kevésbé fognak az újak beledögleni, mint a régebbi motorosok. Mondjuk én szerettem mindet, de talán tényleg túlzás volt. Ezeken kívül úgyis van még rengeteg és érdekes matek.

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9595
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: OFF

HozzászólásSzerző: KAG » 2018. szeptember 10., hétfő 14:00

Petr írta:En az elte/bme kettost ajanlom. Elobbin most ujitottak a tanrenden, meg kerdes, mennyire valik be, de jonak tunik es atgondolt. Kevesbe lett elmeleti, bar nekem a korabbi is bejott.

A bme inkabb a gyakorlati temara megy ra, de en az elterol tudok csak biztosat mondani.

Ha nem felejtem el majd a hozzaszolashoz hozzacsapom az uj mintatantervet.
Koszi!
ZIDANE

Petr
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2017. január 14., szombat 23:45
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Petr » 2018. szeptember 10., hétfő 13:50

En az elte/bme kettost ajanlom. Elobbin most ujitottak a tanrenden, meg kerdes, mennyire valik be, de jonak tunik es atgondolt. Kevesbe lett elmeleti, bar nekem a korabbi is bejott.

A bme inkabb a gyakorlati temara megy ra, de en az elterol tudok csak biztosat mondani.

Ha nem felejtem el majd a hozzaszolashoz hozzacsapom az uj mintatantervet.

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9595
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: OFF

HozzászólásSzerző: KAG » 2018. szeptember 10., hétfő 13:29

kierkegaard írta:Akkor varja meg a fosulit es ne bohockodjon ilyen helyeken. Semmilyen alapot nem tud adni ilyen rovid ido alatt.

Addig is tanuljon magatol otthon mert azert a neten vsn boven adag.

Hehe: en a nyugdijba nem hiszek:D a havi fizum 30%a megy egy kulon szamlara pont ilyen okok miatt. En 60akarhany evesen mar biztos nem fogok dolgozni. Elobb fizetek be egy svajci eutanazia mokara.

Mondjuk főként a plus 20-30 pontért csinálná, amit egy ilyen OKJ adhat.
Aztán, ha már ott tart, akkor gondoltuk valami olyat kéne nézni, aminek értelme is van és nem csak napot lopni jár be, de akkor ezekszerint nincs semmi kiemelkedőbb ezekből a képzésekből.

BTW, egyetemből melyik az erős infomratikai? Talán ELTE?
ZIDANE

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8212
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2018. szeptember 10., hétfő 13:27

Nem lesz itt már nyugdíj mire mi odaerunk. Majd egyszer vagy nem megyünk haza, vagy nem megyünk be dolgozni.
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

kierkegaard
Hozzászólások: 1690
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2018. szeptember 10., hétfő 13:08

Akkor varja meg a fosulit es ne bohockodjon ilyen helyeken. Semmilyen alapot nem tud adni ilyen rovid ido alatt.

Addig is tanuljon magatol otthon mert azert a neten vsn boven adag.

Hehe: en a nyugdijba nem hiszek:D a havi fizum 30%a megy egy kulon szamlara pont ilyen okok miatt. En 60akarhany evesen mar biztos nem fogok dolgozni. Elobb fizetek be egy svajci eutanazia mokara.

Avatar
H.E.H.E.
Hozzászólások: 4600
Csatlakozott: 2017. január 20., péntek 11:11
Kedvenc játékosaid: R9
Kedvenc csapatod: mi

Re: OFF

HozzászólásSzerző: H.E.H.E. » 2018. szeptember 10., hétfő 13:07

nem azt mondtam, hogy az egyetem fasság és nincs értelme, csak kiváltható, és akkor már megtakarítottál pár évet, több lesz a nyugdíj :mrgreen:
vagy nulla. :lol:
taking currency fluctuation into account, the most expensive player in history would be Ronaldo Nazário at €433m :sziv:

patotomadrid2019jan
"a jutuboskodás 1 szakma, a városvezetés meg 1 másik szakma"

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9595
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: OFF

HozzászólásSzerző: KAG » 2018. szeptember 10., hétfő 13:02

Csak gondolom ők meg papírt nem adnak.
Aztán egy eddigi sales/buyer munkatapasztalattal kb elküldik a faszba, ha leadja a CV-t.
Ezért is gondolt olyanra, ami ad egy alapot és papírt (OKJ szerű), mivel már felsőoktatási jelentkezésről lecsúszott és akkor következő szemesztertől valami levelező egyetem/főiskola.
ZIDANE

kierkegaard
Hozzászólások: 1690
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2018. szeptember 10., hétfő 11:47

Mondjuk az aki 3 egyetemre jart es egyiket se vegezte el az inkabb azert lehetett mert nem ment neki, nem pedig azert mert nincs ertelme.

Az egyetem ad egy programozoi gondolkodast es egy kurva eros alapot amit magadtol nem fogsz megtanulni.

Amugy az ilyen 3-4-6 honapos fiszfasz kepzeseknek nincs sok ertelme. Annyi ido alatt nen lehet megtanulni annyit hogy itban helyezkedj el. Az annak kell aki nar alapbol itn dolgozik aztan kell valami wc papir ami jol johet valamikor.

Ami ajanlott az a netakademia meg hasonlo oldalak ahova elofizet asztan ha odarakja magat akkor 1ev alatt lehet egy stabil kezdo rendszergazda.

Avatar
géza
Hozzászólások: 1139
Csatlakozott: 2017. január 25., szerda 17:09

Re: OFF

HozzászólásSzerző: géza » 2018. szeptember 10., hétfő 11:46

KAG írta:IT-val kezdett el szemezgetni, sajnos az egyetemi/főiskolai képzésekről már lecsúszott. . . Esetleg tudtok valami fasza privát képzést, ami ad valami papírt ami ér is valamit és nem egy 2-3 hónapos alibi kézpés.
Az attól függ, hogy mi is a pontos elképzelése az IT-n belül.
H.E.H.E. írta:volt elég sok hír is erről, nagy a hiány IT emberekből.
Nagy a hiány jelenleg, de rengeteg hír van arról, hogy egyre több ember kezdi el a tanulmányait ebben a szektorban, így akár 5-6 év múlva már simán lehet elég ember.
H.E.H.E. írta:ha bejön és elhelyezkedik haverodnak, onnantól én pl kétszer is meggondolnám, hogy van-e értelme fősulira, egyetemre menni időtelbaszni, esetleg nem korszerű, naprakész tudást kapni, tök feleslegesen.
Biztos vannak olyan képzések, amelyekre nem érdemes menni (mondjuk egy BGE vagy ilyen hasonló színvonalú iskolákba), de ez megint oda vezethető vissza, hogy az IT melyik részében akar elhelyezkedni. Ha kódolni akarsz, akkor kevesebb értelme van mondjuk egy egyetemnek (bár akkor is bőven megéri egy-egy féléves képzéssel szemben), de ha mondjuk adatokkal akarsz foglalkozni, és értelmes szakember akarsz lenni, akkor sok sikert kívánok mindenkinek egy-egy okj-s képzéssel. :lol:
H.E.H.E. írta:az IT olyan mértékben fejlődik, hogy én nem basznék el éveket egyetemen.
Ez igaz, de az alapok azok viszonylag állandónak tekinthetőek. Egy egyetemen tanulsz mondjuk 5-6 programozási nyelvet, plusz választhatóként felvehetsz még egy párat, nyilván ennek a fele olyan, hogy sose fogod használni (bár dolgoztam egy multinál, ahol VBA scripteket használt a business napi szinten :lol: ), de pont arra jó, hogy megtanulod a logikát, és ha felbukkan egy új nyelv, akkor kb. csak a szintaktikát kell megtanulni, mert a logikát már rég elsajátítottad.
H.E.H.E. írta:ha lenne türelmem, energiám és agyam monoton kódolni meg, nem is kérdés, hogy erre a pályára mennék én is, de nekem kell a változatosság.
Az IT-nak egy része a fejlesztés, rengeteg más egyéb dolog van. Szerintem a legizgalmasabb jelenleg a Big Data és a Machine Learning világa, szerencsére én itt is helyezkedtem el, és eléggé kreatív és érdekes ez a munka, amellett hogy közelebb a 20-hoz, mint 30-hoz több pénzt keresek mint a szüleim együttvéve.

Ami miatt viszont szerintem mindenféleképp megéri egyetemre menni, az az, hogy a külföldi elhelyezkedést sokkal inkább megkönnyíti. Németországban az IT szektorban dolgozók 90%-a külföldi, de mégis minden álláshirdetésen amit találsz LinkedIN-en első requirement a BA degree.

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9595
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: OFF

HozzászólásSzerző: KAG » 2018. szeptember 10., hétfő 11:36

Értem, köszi a tippeket.
Én is csak támogatni tudom a döntéstét, viszont arról lövése sincs, hogy melyik suli milyen, mit tud. Hova érdemes menni és hová nem.

Esetleg erről valami konkrét tapasztalat/ötlet?
ZIDANE

Avatar
H.E.H.E.
Hozzászólások: 4600
Csatlakozott: 2017. január 20., péntek 11:11
Kedvenc játékosaid: R9
Kedvenc csapatod: mi

Re: OFF

HozzászólásSzerző: H.E.H.E. » 2018. szeptember 10., hétfő 11:02

nyilván mindenre igaz, hogy minél többet fordít rá, annál jobb lesz.

de itt most a pályaváltás volt a téma, sztem kurvára megéri, ha van minimális érzéke hozzá, akkor menjen csak, angoltudással - ami kb alap ma már - bárhol a világon, nemcsak itthon fog találni jól fizető állást.

aztán, ha már megbolondul és belefárad a sok szarba, el lehet menni szektoron belül más irányba, nem sok 40es korosztálybeli van, aki a mai napig szórja a c+ vagy abap vagy bármilyen sorokat.
taking currency fluctuation into account, the most expensive player in history would be Ronaldo Nazário at €433m :sziv:

patotomadrid2019jan
"a jutuboskodás 1 szakma, a városvezetés meg 1 másik szakma"

AdamTaylor
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 10:34
Kedvenc játékosaid: Zidane, Guti
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: AdamTaylor » 2018. szeptember 10., hétfő 10:59

fél év alatt szellemi segédmunkás lehet az emberből, nem programozó. egy bizonyos részfeladatot el tud végezni, de ennek köze nincs ahhoz hogy szakember legyen. meg abban se legyen kétség, hogy ahogy fejlődik a mesterséges intelligencia ezek lesznek az elsők akiknek értelmetlenné válik a foglalkoztatása.

az tény, hogy fél év energia befektetéssel ezen a területen lehet a legnagyobbat kaszálni, de cserébe mindig le lesz maradva azoktól akikkel együtt dolgozik. ha egy jó kezdőfizu a cél akkor hajrá, de ennél többre nem jók ezek a fél éves képzések.

másik fele meg aki magától megtanul mindent netről. ez teljesen másik téma, egy versenyszektorban nyilván ezek az emberek tudnak a legjobban érvényesülni és itt nem is számít hogy mit végzett. ha egy ilyen ember elvégez egy fél éves greenfoxot akkor se lesz rá igaz hogy fél év alatt tanult meg programozni, mert már sokkal több órát ölt bele azelőtt hogy a képzést elkezdte volna.

szóval a lényeg, hogy az összes beleölt óra az érdekes. egy egyetemen a képzés ideje miatt adott hogy többet kell vele foglalkozni és sokkal több témakört érintenek, mint egy fél éves képzésen. az, hogy valaki a szabadidejét is ezzel tölti az a lehető legnagyobb löket ahhoz hogy jó szakemberré váljon. de ez nem csak erre a területre igaz, hanem kb mindenre a világon.

Avatar
H.E.H.E.
Hozzászólások: 4600
Csatlakozott: 2017. január 20., péntek 11:11
Kedvenc játékosaid: R9
Kedvenc csapatod: mi

Re: OFF

HozzászólásSzerző: H.E.H.E. » 2018. szeptember 10., hétfő 10:56

ezért érdemes olyan oktatásra menni, ahol eleve benn van a szerződésben, hogy ha megfelelsz és fasza vagy, akkor a megfelelő és specifikus helyekre már azonnal be is lehet kerülni.
úgyis ott szedi össze az ember igazán, hogy mi a fasz van, innentől meg nincs az a para, hogy mi lesz az interjún, mert ezek a cégek eleve pont oda akarnak embert, azért bízták meg az oktatást szervezőket, hogy nekik ilyen ember kell, ilyet csináljatok nekem.

az IT olyan mértékben fejlődik, hogy én nem basznék el éveket egyetemen.
a legtöbb más szakmánál természetesen én is úgy gondolom, hogy érdemes továbbtanulni, nem mindenki születik zseninek, vagy übertehetségesnek vmi témában, hogy 16 évesen már levágod mi lesz és hogy.

ha lenne türelmem, energiám és agyam monoton kódolni meg, nem is kérdés, hogy erre a pályára mennék én is, de nekem kell a változatosság.
hiába csinálják meg hogy játszós meg pihenőszoba meg high-tech, meg ki van nyalva, tele a hűtő az ilyen helyeken, én nem azért élek, hogy dolgozzak, nekem nem ilyen céljaim vannak, hogy picsát növesszek, hogy reggeltől éjszakáig gubbasszak vmi kód előtt.
szóval ezt át kell gondolni, hogy tényleg mit akar az ember.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára H.E.H.E. 2018. szeptember 10., hétfő 11:00-kor.
taking currency fluctuation into account, the most expensive player in history would be Ronaldo Nazário at €433m :sziv:

patotomadrid2019jan
"a jutuboskodás 1 szakma, a városvezetés meg 1 másik szakma"

Avatar
Csabi
Hozzászólások: 10056
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 12:50
Kedvenc játékosaid: Figo, Cristiano Ronaldo, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Csabi » 2018. szeptember 10., hétfő 10:45

ha bejön és elhelyezkedik haverodnak, onnantól én pl kétszer is meggondolnám, hogy van-e értelme fősulira, egyetemre menni időtelbaszni, esetleg nem korszerű, naprakész tudást kapni, tök feleslegesen.
biztos hogy nincs értelme. haverom 16 éves korától programozik, magától tanulta, otthon, könyvek segítségével, kurzusok nélkül. 3 különféle egyetemet kezdett el, egyiket se fejezte be, mert mindig rájött, hogy tök felesleges (meg egyszer jelentkezett egy szakra, aminek jó volt a neve, de fingja nem volt hogy mit kell tanulni :mrgreen: )

lényeg a lényeg, soha nem volt problémája se a pénzzel se a munkakereséssel, dolgozott már be kis cégeknek, nokiának, mest meg a számlázz.hu-nál dolgozik.

Avatar
Berti
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 20:57

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Berti » 2018. szeptember 10., hétfő 10:34

Szerintem meg lehet hehenek igaza. Az IT talán az a szakág, ahol azt követelik tőled, hogy mi a tudásod, nem pedig azt, hogy milyen végzettséged van róla. Én ismerek olyat, aki netről tanult minden programozást (meg ami vele jár..idk nem értek hozzá) és jobb benne, mint azok az ismerőseim, akik ezt végezték egyetemen. Összeszedett valami gyorstalpaló képzést, hogy legyen egy dokumentum róla és had ne mondjam, hogy el is tudott helyezkedni egy multinál.

Az hogy interjún mennyire fingatnak meg, az meg cégfüggő. De ha értesz hozzá, akkor nincs mitől félni.

Petr
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2017. január 14., szombat 23:45
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Petr » 2018. szeptember 10., hétfő 10:23

Nem tudom, hol lenne erdemes elkezdeni az IT-t.

Viszont a kepzesek, amikrol HEHE beszel, erdekesse teszik az allasinterjukat, mert a jelentkezo azt hiszi, ert hozza. Csunyan elhiszik, hogy versenykepes tudast kaptak. Egyebkent az irany maga jo, csak hianyzik meg 2 ev tudas mogule, amit egyetemen leadnak.

Az eletben nem fogja ez kivaltani az egyetemet. Mindig jo temat adnak az ilyen helyeken (greenfox, ami meg jo helynek is szamit, stb) vegzettek a szakmai resz utan. Ha erdekel titeket a tema, majd nem telefonrol bepotyogom.

Avatar
H.E.H.E.
Hozzászólások: 4600
Csatlakozott: 2017. január 20., péntek 11:11
Kedvenc játékosaid: R9
Kedvenc csapatod: mi

Re: OFF

HozzászólásSzerző: H.E.H.E. » 2018. szeptember 10., hétfő 10:13

KAG írta:Egyik barátom szeretne pályátváltani.
IT-val kezdett el szemezgetni, sajnos az egyetemi/főiskolai képzésekről már lecsúszott. . . Esetleg tudtok valami fasza privát képzést, ami ad valami papírt ami ér is valamit és nem egy 2-3 hónapos alibi kézpés.
Az lenne a legtutibb, ha pluszpontokat is vinni vele a felsőoktatásra.
van pár cég, akik arra specializálódtak, akik ilyesmi képzést nyújtanak, kb fél év, utána viszont azonnali elhelyezkedést is nyújtanak a kapcsolataikon keresztül.
volt elég sok hír is erről, nagy a hiány IT emberekből.
nekem is volt kollégám projektmendzser és folyamatfejlesztő volt telekom szektorban évtizedekig, de most otthagyott mindent és nemrég fejezett be egy ilyet.
ha bejön és elhelyezkedik haverodnak, onnantól én pl kétszer is meggondolnám, hogy van-e értelme fősulira, egyetemre menni időtelbaszni, esetleg nem korszerű, naprakész tudást kapni, tök feleslegesen.
taking currency fluctuation into account, the most expensive player in history would be Ronaldo Nazário at €433m :sziv:

patotomadrid2019jan
"a jutuboskodás 1 szakma, a városvezetés meg 1 másik szakma"


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 152 regisztrált és 0 vendég