Elektronika

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8497
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Sierra » 2018. szeptember 29., szombat 15:10

h3x0r írta:ha mar kocsog tularazott iphone :D , azert csak kiadtak az uj ios 12-ot az 5 evvel ezelotti modeljukhoz is (iphone 5s). :agree: Par ismerosom mar irta is, hogy frissites utan sokat gyorsult a telefonjuk
Igen, én is ezt hallotam, hogy a 12 begyorsítja a régebbi modelleket. Nekem 6s van, le is szedtem, de nem érzem gyorsabbnak, miután eddig is kurva gyors volt. :D

Avatar
reeed_ati
Hozzászólások: 2730
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:23
Kedvenc játékosaid: Zinedine Zidane

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: reeed_ati » 2018. szeptember 29., szombat 14:37

Skacok aki wordben jártas az segítsen pliiz. :)
Már ezer éve nem barmoltam vele és most elakadtam.
Olyat szeretnék csinálni, hogy van egy felsorolásom:
1.munka
2.munka

Az 1-esre szeretnék rakni egy képre hivatkozást is, az meg is van, hogy kell, a gépemről ugye eléri a képet, wordben kattintás után be is hozza új ablakban, ez tökéletes.
Viszont pdf-ként akarom majd menteni, hogy telóról elérhető legyen bárkinek, de ott ugye már nem működik ez a képre hivatkozás, mivel nyilván nem fér hozzá a képhez ami a gépemen van.
Magába az oldalakba meg nem akarom beszurkálni a képeket, azok csak akkor jelenjenek meg, ha rányomok a hivatkozásra, ha meg akarom nézni az aktuális szöveghez tartozó képet.
Van egy megoldásom, hogy online feltöltögetem és akkor linkre mutat a hivatkozás, de akkor ehhez net kell az illetőnek mindenképpen.
Nincs erre valami egyszerűbb megoldás?, hogy a pdf-ben ott legyenek a képek, de olyan működéssel, ahogy fenn írtam.. :hmmm:

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Faust » 2018. szeptember 25., kedd 14:18

Realista24 írta:
Faust írta:SE teljesen jó, ne ódzkodj tőle. Én imádom, és már előre fáj, hogy idővel nagyobbra kell váltanom (mert mekkora méretben már nem lesz telefon).
Elvileg lesz SE 2 nem?
Elvileg, de szerintem már az is nagyobb lesz. Jobs már nem él, a piac meg szerintem nem követel már meg egykezes telót.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62617
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2018. szeptember 25., kedd 13:57

Faust írta:SE teljesen jó, ne ódzkodj tőle. Én imádom, és már előre fáj, hogy idővel nagyobbra kell váltanom (mert mekkora méretben már nem lesz telefon).
Elvileg lesz SE 2 nem?
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Faust » 2018. szeptember 25., kedd 13:42

SE teljesen jó, ne ódzkodj tőle. Én imádom, és már előre fáj, hogy idővel nagyobbra kell váltanom (mert mekkora méretben már nem lesz telefon).

k!ll3rcsöcs
Hozzászólások: 313
Csatlakozott: 2013. április 28., vasárnap 22:12
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, CR, Zlatan
Kedvenc csapatod: RMCF
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: k!ll3rcsöcs » 2018. szeptember 25., kedd 12:56

Hát jól megszívatott a csaj, androidon ezt a tudást majdhogynem féláron megkapja :D A felsoroltak közül az SE a legidősebb és leggyengébb hardveresen, így ha az iOS 13-at még meg is kapja, lehet döcögős lesz. Vagy meg se kapja, akkor meg jönnek a frissíthetetlen alkalmazások... Ettől függetlenül én ezt venném, mert 60-ért nem rossz ajánlat, méretben is passzolni fog neki (bár szerintem ez már tényleg túl kicsi méret), 1-2 évig még használhatja, aztán ha kuka sokat nem buktatok. A 7 szerintem ennyiért drága, ott már inkább ráfizetnék a 8 ra mivel az fiatalabb, hardveresen erősebb és a tárhely is 2x akkora. Viszont az is túlárazott. Cserébe Apple...

ui: ezek közül egyedül az SE-n van jack csatlakozó, ha ez számít...

Petr
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2017. január 14., szombat 23:45
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Petr » 2018. szeptember 25., kedd 12:39

Ha már Iphone... egy kis segítséget szeretnék kérni, mert nincsen felhasználói tapasztalatom és ahogy láttam korábban, vannak itt páran, akik használják.

A barátnőm mostani telefonja, egy Samsung A3 (2016) telefon már kb 2,5 év használat után lassan cserére szorul és mostanában telefonokat néz, hogy mit kéne vennünk neki.

Kis keze van és alapból nem szereti a nagyobb modelleket, így 5,2" lenne a maximum méret. Az Androidot megunta, így az Iphone felé kacsintgat, amit már régóta szeretne. Ahogy néztem, a kitételnek az SE (4"), 7 (4,7") és 8 (4,7") felel meg. Legalábbis azok közül, amit a Telenornál kapni lehet. Az ő csomagját tekintve az SE 60 ezer forint lenne, a 7-es 140 ezer, a 8-as pedig 185 ezer. Vagy valami hasonló.

Az SE-től egy kicsit vonakodom, mert már nem mai készülék és reálisnak látom, hogy az egyre több bikahardver miatt az alkalmazások több erőforrást fognak zabálni, amit nem tudom, hogy az SE 2-3 év múlva mennyire bírna. Vagyis sejtem, hogy nem.

Azért, hogy fényképezzen, instagramozzon, facebookozzon, bkk futározzon, netezzen és youtube-ozzon eléggé drágállom a 8-as árát, legalábbis abból kiindulva, hogy egy olcsóbb készüléken is meg tudná csinálni ugyanezt. Ha nem lenne más megoldás, duzzogva kifizetném, de konkrétan egy síelés+nyaralás ára. :D Vagy megéri?

Ezért talán a 7-es tűnik a legkézenfekvőbb megoldásnak, viszont én nem használok Apple telefonokat, szóval nem tudom, mennyire életszerű elvárni ettől a kiadástól, hogy legalább 3 évig nyúzhassa.

A kérdésem az lenne, hogy a fenti kis esszé alapján hogyan döntenétek és mi a tapasztalatotok ezekről a modellekről? Reális elvárás az, hogy legalább 3 évig kifogástalanul működjenek?

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9151
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2018. szeptember 25., kedd 12:07

ha mar kocsog tularazott iphone :D , azert csak kiadtak az uj ios 12-ot az 5 evvel ezelotti modeljukhoz is (iphone 5s). :agree: Par ismerosom mar irta is, hogy frissites utan sokat gyorsult a telefonjuk

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5882
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Süti » 2018. szeptember 13., csütörtök 8:48

Pont úgy ismered meg az igazán jó fülest, hogy halkan is szépen szól, minden részlet jól kivehető. Hangosan -majdnem - minden füles el tudja kenni a hibákat.
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

kierkegaard
Hozzászólások: 1667
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2018. szeptember 13., csütörtök 8:43

H.E.H.E. írta: mennyit szánnál rá?
ha nem számít, akkor bang&olu beoplay e8, vagy veszel mást és megvárod a karácsonyi ajándéknak a sennheiser momentum true wirelesst, ami audiofil cucc, asszem november végétől lehet kapni.
mindkettő 100 körül mozog.

amúgy egy 10-20ezer közötti agybadugós sennheiser is olyan hangot ad, ami baba.
de sonyk, bose-k, is jók, nameg a harmankardon család, akg, jbl, stb.
meg kell nézni a teszteket.
érdemes extremeaudionál körbenézni, mindig vannak akcióik.
Annyit azért nem szánnék rá, mert karácsonyra már elment a della egyiptomra.
Füles a pont általad leírt 10-20ezer közötti kategóriát szánom.

Köszönöm az ajánlásoknak, mindegyiknek utánanézek. kivéve a xiaominak. Azt már hallottam egy ismerősöm által és nem igazán jött be. a vokált nagyon elnyomta.
Amúgy telefonra csatlakoztatja. xiaomi note 4. Egy brutál drága fülesre már csak azért se szivesen költenék mert elég halkan hallgatja a zenéket.

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9151
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2018. szeptember 12., szerda 23:18

kierkegaard írta:Hali.

Asszonynak kezdi megadni magát a fülhallgatója, így mivel úgy is születésnapja lesz vennék neki valamit. Eddig valami 3e ftos sony volt ami hát szerénységgel nevezhető hallgathatónak.

Na most van valakinek tapasztalata olyan fülhallgatóval ami teljesen tisztán szól és a basszust se úgy adja le mint egy 500ftos 2.0?

Leginkább rock/metal vonalon mozog.
Xiaomi Piston: Film nezesre, zene hallgatasra tokeletes, raadasul nagyon jo aron kaphato. Korabban volt egy Xiaomi Hybridem is, csak az valamivel dragabb.

k!ll3rcsöcs
Hozzászólások: 313
Csatlakozott: 2013. április 28., vasárnap 22:12
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, CR, Zlatan
Kedvenc csapatod: RMCF
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: k!ll3rcsöcs » 2018. szeptember 12., szerda 23:05

kierkegaard írta:Hali.

Asszonynak kezdi megadni magát a fülhallgatója, így mivel úgy is születésnapja lesz vennék neki valamit. Eddig valami 3e ftos sony volt ami hát szerénységgel nevezhető hallgathatónak.

Na most van valakinek tapasztalata olyan fülhallgatóval ami teljesen tisztán szól és a basszust se úgy adja le mint egy 500ftos 2.0?

Leginkább rock/metal vonalon mozog.
Miről megy a zene? Mobil? Milyen? Vagy PC?

Avatar
P. Krisz
Hozzászólások: 3308
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:37
Tartózkodási hely: Civitas Invicta

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: P. Krisz » 2018. szeptember 12., szerda 22:53

Kb. 580000 pénz lesz a legbaszóbb új Iphone. :smile:
Hogy híjják?
Bill.
Ide hallgass Bill!... Bill??!!! Mi a lófaszt hallok én, Bill?

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5882
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Süti » 2018. szeptember 12., szerda 22:25

Rock/Metal vonalon érdemes rápróbálni a Marshall Mode EQ-jára. Bár nem az én világom, de rocker cimbi odavan érte, meg hát a Marshallt nem is nagyon kell bemutatni a műfajban.
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
H.E.H.E.
Hozzászólások: 4600
Csatlakozott: 2017. január 20., péntek 11:11
Kedvenc játékosaid: R9
Kedvenc csapatod: mi

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: H.E.H.E. » 2018. szeptember 12., szerda 22:20

kierkegaard írta:Hali.

Asszonynak kezdi megadni magát a fülhallgatója, így mivel úgy is születésnapja lesz vennék neki valamit. Eddig valami 3e ftos sony volt ami hát szerénységgel nevezhető hallgathatónak.

Na most van valakinek tapasztalata olyan fülhallgatóval ami teljesen tisztán szól és a basszust se úgy adja le mint egy 500ftos 2.0?

Leginkább rock/metal vonalon mozog.
mennyit szánnál rá?
ha nem számít, akkor bang&olu beoplay e8, vagy veszel mást és megvárod a karácsonyi ajándéknak a sennheiser momentum true wirelesst, ami audiofil cucc, asszem november végétől lehet kapni.
mindkettő 100 körül mozog.

amúgy egy 10-20ezer közötti agybadugós sennheiser is olyan hangot ad, ami baba.
de sonyk, bose-k, is jók, nameg a harmankardon család, akg, jbl, stb.
meg kell nézni a teszteket.
érdemes extremeaudionál körbenézni, mindig vannak akcióik.
taking currency fluctuation into account, the most expensive player in history would be Ronaldo Nazário at €433m :sziv:

patotomadrid2019jan
"a jutuboskodás 1 szakma, a városvezetés meg 1 másik szakma"

kierkegaard
Hozzászólások: 1667
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2018. szeptember 12., szerda 22:02

Hali.

Asszonynak kezdi megadni magát a fülhallgatója, így mivel úgy is születésnapja lesz vennék neki valamit. Eddig valami 3e ftos sony volt ami hát szerénységgel nevezhető hallgathatónak.

Na most van valakinek tapasztalata olyan fülhallgatóval ami teljesen tisztán szól és a basszust se úgy adja le mint egy 500ftos 2.0?

Leginkább rock/metal vonalon mozog.

k!ll3rcsöcs
Hozzászólások: 313
Csatlakozott: 2013. április 28., vasárnap 22:12
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, CR, Zlatan
Kedvenc csapatod: RMCF
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: k!ll3rcsöcs » 2018. szeptember 11., kedd 12:36

rashidm írta:
k!ll3rcsöcs írta: Azért azt is érdemes szem előtt tartani, hogy ebben az árkategóriában az UHD meg a HDR inkább csak parasztvakítás. Én sokkal inkább vennék ennyiért egy FullHD tv-t, bőven elég az a felbontás, és jobb képminőséget is kapsz. Illetve az a kérdés, hogy mennyire fontosak az okos funkciók, vagy a külső eszközről történő lejátszás. Ezek gördülékeny működésében azért komoly eltérések lehetnek.
Az a baj, hogy a 40 inch feletti tv (csak Samsungot néztem) nincsenek FHD-ban. Az okos funkciók egyáltalán nem érdekelnek, jól mondod szerintem is parasztvakítás. De mivel minden tv-be belerakják már szinte ezért nem tudok mit csinálni vele. Úgyis hdmi-ről menne minden szinte.
Valóban a többség UHD, de van azért jópár FHD is. Mondjuk ez legyen a legkisebb baj, csak pont az tud a gond lenni, hogy a sokszor még HD minőséget sem elérő anyagot hogy fogja felskálázni UHD-ra (és az olcsóbb tv-k általában szarabbul). Én azért szétnéznék más gyártónál is, nekem pl a belépő szintről a Sony és Panasonic tv-k képe tetszik a leginkább, ott a legtöbben a LED technológia ellenére elég jó a kontraszt (cserébe a felületük elég egyszerű, de működik), a Samu nekem túlszaturált, az LG full átlag képileg de jó a kezelőfelület. Kár hogy a plazmák megszűntek az OLED meg túl drága.

rashidm
Hozzászólások: 4538
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: rashidm » 2018. szeptember 11., kedd 11:18

k!ll3rcsöcs írta: Azért azt is érdemes szem előtt tartani, hogy ebben az árkategóriában az UHD meg a HDR inkább csak parasztvakítás. Én sokkal inkább vennék ennyiért egy FullHD tv-t, bőven elég az a felbontás, és jobb képminőséget is kapsz. Illetve az a kérdés, hogy mennyire fontosak az okos funkciók, vagy a külső eszközről történő lejátszás. Ezek gördülékeny működésében azért komoly eltérések lehetnek.
Az a baj, hogy a 40 inch feletti tv (csak Samsungot néztem) nincsenek FHD-ban. Az okos funkciók egyáltalán nem érdekelnek, jól mondod szerintem is parasztvakítás. De mivel minden tv-be belerakják már szinte ezért nem tudok mit csinálni vele. Úgyis hdmi-ről menne minden szinte.

rashidm
Hozzászólások: 4538
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: rashidm » 2018. szeptember 11., kedd 11:14

Kyller írta:
rashidm írta:Csak nálam csinálja azt a Spotify, hogy a saját lejátszási listámon kívül random betesz zenéket amik nincsenek a listában? Aztán nem tudom megszüntetni a helyzetet, mindig újra kell indítanom a lejátszást a listámra rákattintva.
Nem. Az ingyenes így működik. Rohadt idegesítő. Egy albumot nem lehet végig hallgatni anélkül hogy más random számot ne dobálna bele. PC-s alkalmazásnál persze nincs ilyen probléma...Ott akármit le tudsz játszani, nem véletlen a lejátszás, stb...
Prémiumban vagyok. Akkor nem tudom mi a here ez. :lol: Nincs reklám, meg tudok zenét választani rendesen.

k!ll3rcsöcs
Hozzászólások: 313
Csatlakozott: 2013. április 28., vasárnap 22:12
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, CR, Zlatan
Kedvenc csapatod: RMCF
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: k!ll3rcsöcs » 2018. szeptember 11., kedd 9:43

rashidm írta:Hali!

Tv vásárlás előtt állok. Ti tudtok olyan oldalt ahol teszteket lehet olvasni?

Amit nekem kellenek:

- Samsung
- 43 col
- UHD
- HDR

Pontos típust is néztem: NU7022, NU7122, ezeket láttam a boltban. Ránézésre az NU7022 szebbnek tűnt, viszont tesztes oldalt nem nagyon láttam. Valakinek van ötlete?
Mivel nem minden tv-t tesztelnek (és ez kiemelten igaz a belépő kategóriára), nem biztos, hogy fogsz tesztet találni. Írd be keresőbe a tv típusát utána pedig azt hogy "review", és ha szerencséd van dob ki rá valamit. Ettől függetlenül a legjobb, ha a saját szemedre hagyatkozol, és azt veszed amelyik képe neked tetszik.

Azért azt is érdemes szem előtt tartani, hogy ebben az árkategóriában az UHD meg a HDR inkább csak parasztvakítás. Én sokkal inkább vennék ennyiért egy FullHD tv-t, bőven elég az a felbontás, és jobb képminőséget is kapsz. Illetve az a kérdés, hogy mennyire fontosak az okos funkciók, vagy a külső eszközről történő lejátszás. Ezek gördülékeny működésében azért komoly eltérések lehetnek.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 66 regisztrált és 0 vendég