Casemiro

A Real Madrid egykori nagyjai.

Ha Casemiro távozni szeretne, akkor

A szavazás 2022. szeptember 2., péntek 11:53-kor befejeződött.

elengedném.
74
61%
nem engedném el.
48
39%
 
Szavazatok száma: 122

Avatar
realbeckham
Hozzászólások: 1336
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 18:38
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: Casemiro - 16

HozzászólásSzerző: realbeckham » 2013. szeptember 27., péntek 15:04

Case már most, csekély europai rutinnal a lábában is min. egy szint Khedirával. Ahogy Samy irta kockáztatni kell, a helyzetünk miatt. Játszatni kell, mert azért mutatta ő, hogy bőven hasznunkra vállna, szóval annyira nem is lenne zsákbamacska. Ancelotti???
https://youtu.be/3yR5B8viTWQ
but we had possession, we dominated Real Madrid
Lord Xavi

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Casemiro - 16

HozzászólásSzerző: morientes » 2013. szeptember 27., péntek 14:27

ez pedig tény, de khedira egy kontránál teljesen vétlen a sebessége miatt
a legutóbbi meccsünkön is a támadó gyerek annyira simán lépett el mellette, mintha khedira csak sétált volna
Így van.Matt kollega még említette hogy létszámban Khediraval megvagyunk hátul,inkább korrigálnám úgy hogy darabra... :mrgreen:
Casemiro sokkal komplexebb kpás lehet,de ehhez meg kell kapnia a lehetőséget...
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8197
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: Casemiro - 16

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2013. szeptember 27., péntek 13:38

ferni írta:milyen stabli védekezésről beszélünk, amikor a tuniszi herceg folyamat ész nélkül felrohangál csatárnak, mint egy full idióta??? :roll: :roll: :roll:
ha nem menne előre komolyan hasznos játékos lenne, de kajak csatárnak képzeli magát és borul az egész KP és általában Modric szívja ezt meg...
valahogy így, egyáltalán nem érzem khedirában azt a nagy stabilitást
de még ezt is el lehetne nézni neki, hogy ha tényleg akkora pluszt adna a védekezésben, de ez egyáltalán nincs így
Mivel a csapatunkra leginkább a kontrák a legveszélyesebbek, a Khedira-féle védekező felfogás, azaz, hogy hátrébb ütközik, hasznosabb, mint a Casemiro-féle magasan leütközöm az ellenfelet típusú védekezés.
ez pedig tény, de khedira egy kontránál teljesen vétlen a sebessége miatt
a legutóbbi meccsünkön is a támadó gyerek annyira simán lépett el mellette, mintha khedira csak sétált volna

casemiro meg csak akkor lesz rutinos, csak akkor tudja meg az okos játék titkát ha játszik, és szerintem most vagyunk olyan helyzetben azon a poszton, hogy megéri kockáztatni
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
realbeckham
Hozzászólások: 1336
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 18:38
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: Casemiro - 16

HozzászólásSzerző: realbeckham » 2013. szeptember 27., péntek 13:17

Szerintem védekezni, helyezkedni, ütközni tud. Szezon elején még sokan irták is, hogy Ance megtalálta a helyét.....
A foci többi részéhez fogalmatlan és ezt sem ő, sem senki nem akarja észrevenni.

Morientes örülök, hogy mosolyogtál:) de ha a védőmunkáját nézzük és semmi mást, akkor abszolut nem bohóc a csávó. Nem egy Yaya, de azért nem is fogyatékos, de kétség kívül ő is az eltakarítani valók közt van és van olyan sanda gyanúm, hogy nem itt fejezi be a pályafutását.

Offok tömkelege, egy Case topicban, bocs.
https://youtu.be/3yR5B8viTWQ
but we had possession, we dominated Real Madrid
Lord Xavi

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Casemiro - 16

HozzászólásSzerző: morientes » 2013. szeptember 27., péntek 13:06

Érdekws hogy pont egybevág a gondolatom a Ferniével,pedig nem puskáztam... :D Ezek szerint nem csak én látom úgy...
A másik lehet itt tudományosan megmagyarázni,hogy miért is van szükség Khedirara,de az a gyerek egyszerűen nem tud futballozni....ilyen szinten nem.Ez van.
Khedira mint bástya... :D :lol: ez tetszett... :D
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
realbeckham
Hozzászólások: 1336
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 18:38
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: Casemiro - 16

HozzászólásSzerző: realbeckham » 2013. szeptember 27., péntek 12:54

Mattnek is igaza van, de neked is ferni. Ő leginkább a tényleges feladatára tért ki. Ha azt nézzük, Khedira egyáltalán nem rossz vkp. Jól helyezkedik ő, igazi bástya. A védekezés részét jól látja el, , nen is lenne olyan nagy baj vele....
Viszont,, ahigy te is említet, sokszor csatárnak, wingernek képzeli magát, amiben ritka rossz, ezért szétfutnak minket állandó jelleggel, mert nem ér vissza. Oké, meg lehet olldani ezt is. Vissza kel zárni helyette, de olyankor mindig megvan ez elcsúszás, a zavar. A madrid ízig vérig támadó alakulat. Elvárás, hogy mindenki csatlakozuon az akcióhoz, de valamilyen mértéket kell szabni ennek, főleg olyan extrafontos poszton, mint a VKP.
Matt részéről a khedira vs case, pro és kontra elemzést adom. Valóban amiben az egyik jobb, a másik rosszabb, és fordítva.
https://youtu.be/3yR5B8viTWQ
but we had possession, we dominated Real Madrid
Lord Xavi

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Casemiro - 16

HozzászólásSzerző: morientes » 2013. szeptember 27., péntek 12:47

Mivel a csapatunkra leginkább a kontrák a legveszélyesebbek, a Khedira-féle védekező felfogás, azaz, hogy hátrébb ütközik, hasznosabb, mint a Casemiro-féle magasan leütközöm az ellenfelet típusú védekezés. Khedirának köszönhetően ritkán vagyunk létszámhátrányban hátul. 
Evvel csak az a baj,hogy Khedira túlságosan sokszor tünik fel az ellen kapuja előtt,és akkor ott marad a lyuk,ilyenkor Modricnak kell kisegíteni,vagy esetleg Pepenek,ha feljebb kell lépnie.
Aztán hogy mennyit ütközik...a múltkor kifejezetten csak őt figyeltem,nekem úgy tünt mintha látványosan ki akarná magát vonni a játékból,(tudom,védre a területet), aztán ha volt is valami megmozdulása,az vagy szabálytalan,vagy egy sima hátrapassz...(márha a labda nála volt)...biztos nagyon hasznos játékos,de én sajnos nem látom ezt bele...
És végül...ha tényleg azt a presszionáló,támadójellegű focit akarjuk játszani,amihez az állomány nagyrésze adott,akkor inkább 100X Casemiro,mint 1X Khedira...
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

ferni
Hozzászólások: 8256
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: Casemiro - 16

HozzászólásSzerző: ferni » 2013. szeptember 27., péntek 12:36

milyen stabli védekezésről beszélünk, amikor a tuniszi herceg folyamat ész nélkül felrohangál csatárnak, mint egy full idióta??? :roll: :roll: :roll:
ha nem menne előre komolyan hasznos játékos lenne, de kajak csatárnak képzeli magát és borul az egész KP és általában Modric szívja ezt meg...

Avatar
Matt009
Hozzászólások: 1909
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:44
Kedvenc játékosaid: Casillas, Higuain, Varane, Modric, Özil NEM
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Casemiro - 16

HozzászólásSzerző: Matt009 » 2013. szeptember 27., péntek 12:31

Ahogy én látom:

Khedira vs Casemiro

Khedira fegyelmezett, stabil játékos, rutinosabb és a csapatot is jobban ismeri. Vele stabilabb a középpályánk. Amit nem olyan könnyű elsőre észrevenni. Casemiro ugyanis látványosabban védekezik, többet ütközik, sokszor szerel becsúszva, amit Khedirától soha nem látunk. Méghozzá azért nem, mert Khedira az utolsó védelmi vonal a védelem előtt, és ha mellette elmennek, akkor a védelem kiszolgáltatottá válik. Mivel a csapatunkra leginkább a kontrák a legveszélyesebbek, a Khedira-féle védekező felfogás, azaz, hogy hátrébb ütközik, hasznosabb, mint a Casemiro-féle magasan leütközöm az ellenfelet típusú védekezés. Khedirának köszönhetően ritkán vagyunk létszámhátrányban hátul. Ráadásul mind Xabi, mind Modric Khedirához hasonló felfogásban védekeznek, ami a szinergizmus révén egy stabilitást ad, magyarán mindig van hátul 5-6 védekező ember, és ezt a védekezést nehéz lekontrázni.

Casemiro technikailag képzettebb, Khediránál, a játékszervezésében szignifikánsan jobb a németnél. A kulcspassz esélye az ő részéről sokkal nagyobb, mint Khedira részéről. Mindezek mellett gyorsabb is, és vannak helyzetek, amikor ez előnyt jelenthet. Az előszezon alapján gólerősebbnek mutatkozott, ami egy nagy fegyvertény lehet. Viszont több kockázatosabb passzra vállalkozik, éppen ezért a hibázási lehetőség is nagyobb, ami a kp legvédekezőbb tagja esetében nem biztos, hogy szerencsés.

A végső kérdés jelenleg az, hogy melyikük játszatásánál több a netto haszon. Véleményem szerint a pro érvek Casemiro mellett eltörpülnek a Khedira által nyújtott nagyobb stabilitás, rutin mellett. A kulcspasszok csak akkor érnek valamit, ha azokból gól is lesz, na most azt ne várjuk, hogy Casemiro kioszt meccsenként 4-5 kulcspasszt, az inkább csak 1-2 lesz, amit még be is kell rúgni. Véleményem szerint feláldozni 1-2 kulcspasszt meccsenként stabilabb védekezésért, kevesebb ellenfél helyzetért egy olyan csapatban, amelyikben van még 6-7 olyan játékos, akitől várhatunk kulcspasszt, simán megéri. Casemiro gólveszélyessége meg a szögletekből fakadt, na most nekünk a szögleteknél van CR, Bale, Ramos, Pepe, akik elégnek bizonyulnak légveszélyt teremteni a szögleteknél, szabadrúgásoknál, így ez a játékelem is a nélkülözhető kategória.

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Casemiro - 16

HozzászólásSzerző: morientes » 2013. szeptember 27., péntek 11:21

Sokszor fordult elő, hogy a labdaátvétel, és annak megjátszása között sok idő telt el. 
Mondjuk ezt lehet fejleszteni,bár ezeket a tulajdonságokat én nem szúrtam ki nála,Khediranal viszont annál inkább... :)
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
realbeckham
Hozzászólások: 1336
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 18:38
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: Casemiro - 16

HozzászólásSzerző: realbeckham » 2013. szeptember 27., péntek 10:46

Nagyon szimpatikus gyerek!
Ami hátránya, hogy eléggé hízékony. Nagyon oda kell figyelni neki a részletekre, de sokat melozik, szóval eddig le a kalappal.
Am még picit "zavar", hogy körülményes még. Sokszor fordult elő, hogy a labdaátvétel, és annak megjátszása között sok idő telt el. Kicsit tökölt vele, vagy beérték,, vagy rossz helyre sikerült adnia. Ezt simán levetkőzheti, fejlődőképes, nagyon nagy fogás lehet, csak űznie kell és őt magát is.
Levegőben, ütközésekben sztem egyik legjobb a keretből, de lehet, hogy a liga mezőnyében is. <---bár ez lehet, hogy erős volt (még)
https://youtu.be/3yR5B8viTWQ
but we had possession, we dominated Real Madrid
Lord Xavi

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Casemiro - 16

HozzászólásSzerző: morientes » 2013. szeptember 27., péntek 9:34

Realista24 írta:Még lehet a másik nagy húzás, mert olcsó volt, beérhet.
Ahogy én az interjúból levettem, le van maradva a konkurenciájához képest valamiben. Tízszer elmondta, hogy keményen kell dolgoznia, a vb-n sem gondolkodik, csak a kemény munka. Én azt mondom, a téli szünet utánra érhet be a munkája.
Bízom benne hogy így lesz,minden megvan benne hogy top kp legyen.Harcos,barátja a labda,ütközik,meg a kapu előtt sem elveszett gyerek...igaz hogy nem fut le egy félmaratont meccsenként mint a Herceg,de nem Geokesing ez kérem...:-D
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62627
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Casemiro - 16

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2013. szeptember 27., péntek 9:28

Még lehet a másik nagy húzás, mert olcsó volt, beérhet.
Ahogy én az interjúból levettem, le van maradva a konkurenciájához képest valamiben. Tízszer elmondta, hogy keményen kell dolgoznia, a vb-n sem gondolkodik, csak a kemény munka. Én azt mondom, a téli szünet utánra érhet be a munkája.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Casemiro - 16

HozzászólásSzerző: morientes » 2013. szeptember 27., péntek 9:19

Itt valami gáz van, mert a felkészülésen egyik legjobb kp-sunk volt a srác, mostmár zsinórban negyedik meccse már pályára sem lép, most jön az Atleti utána bl, szerintem azokon sem fog játszani.
Én sem nagyon értem....amikor a felkészülési meccseken olyan jól nyomta,azt hittem majd ő lesz Isco után a másik nagy húzás....Erre Khedira van terítéken megint,amit megmondom őszintén nem nagyon értek... :hmmm:
Remélem mihamarabb lehetőséget kap,nem szeretném ha eltűnne a süllyesztőbe...
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Halfkey
Hozzászólások: 4379
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: Casemiro - 16

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2013. szeptember 26., csütörtök 13:53

Mondjuk a Koebenhavn elleni hazai meccsen akár játszhatna is szerintem, nem szabad hogy kihívás legyen. Bár a tegnapi után...

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7332
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: Casemiro - 16

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2013. szeptember 26., csütörtök 10:43

Itt valami gáz van, mert a felkészülésen egyik legjobb kp-sunk volt a srác, mostmár zsinórban negyedik meccse már pályára sem lép, most jön az Atleti utána bl, szerintem azokon sem fog játszani.
Love football, hate antifa.

Arpinho
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2013. június 1., szombat 18:21
Kedvenc játékosaid: Ramos, Modric, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Casemiro - 16

HozzászólásSzerző: Arpinho » 2013. augusztus 30., péntek 15:50

Csak nekem tűnt fel az, hogy ez már sokadik gólja szögletből? :roll:
"Goals are the most important in a match. You can play well for 90 minutes, but if you don't score, you don't win."
-Raul-

Avatar
Galacticos
Hozzászólások: 6610
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:58

Re: Casemiro - 16

HozzászólásSzerző: Galacticos » 2013. augusztus 18., vasárnap 23:38

kíváncsi vagyok hogy hányan mondhatják még el magukról hogy egy csapatban kétszer is ugyanaz a csapat ellen "mutatkozhatott" be. :)

Avatar
Matt009
Hozzászólások: 1909
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:44
Kedvenc játékosaid: Casillas, Higuain, Varane, Modric, Özil NEM
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Casemiro - 26

HozzászólásSzerző: Matt009 » 2013. augusztus 16., péntek 20:22

Buitre írta:Van egy vele azonos nyelvet beszélő arc a csapatban, akitől példát vehet hozzáállásból, profizmusból, táplálkozáskultúrából..
Kicsit kétértelmű ez a megfogalmazás... Biztos Marceloról vette a példát, mert Marci is túlsúlyos volt tavasszal rendesen. :mrgreen:

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Casemiro - 26

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. augusztus 16., péntek 19:38

A baj nem ilyenekkel lesz, hanem akkor, amikor meglesz cukorkára a pénz.
Mindegy, én bízok a srácban, mert nem ügyetlen, nem béna. Bár nem is elit, de még vannak évei fejlődni. Szurkolok neki. :D


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 16 regisztrált és 0 vendég