Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Mit vársz ma este a Lipcse ellen?

A szavazás 2024. március 7., csütörtök 8:44-kor befejeződött.

Nyerünk és továbbmegyünk
29
76%
Döntetlennel megyünk tovább
5
13%
Kikapunk, hosszabbítás/büntetők, majd továbbjutás
0
0 szavazat
Kikapunk, hosszabbítás/büntetők, majd kiesés
2
5%
Kiesünk rendes játékidőben
2
5%
 
Szavazatok száma: 38

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13116
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Taktikai háború (Legyél Lopetegui)

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2018. szeptember 30., vasárnap 19:07

Marcelonak jók a beadásai? Fele, talán. És mi lesz a kapu elé érkezéssel? Vegyünk ki abból még egy embert? Nettó hülyeség lenne Marcelot feltölni, ha képtelen rendesen visszazárni akkor a padra kell tolni, mert a védekezésünk nagyon gyenge. Ha továbbra is a tili-tolit akarjuk megvalósítani amúgy is mind1, ahhoz kell valaki aki berobban, Marianonak kezdőnek kellene lennie és szórni a gólokat, de ez jelenleg elképzelhetetlen. Bale is lesérült, ki fogja lőni a kaput? Isco szokta, de ő sincs, Kroos és Modric itt ott probálkozik, marad Benzema. De a játékunk annyira rosszul van felépítve, hogy amikor Benzema megkapja a labdát, onnan vagy megoldja sok ember között vagy hátra passz. A támadóinknak visszakell lépni majdnem a félpályáig, mert mi nem a kapura játszunk, sokkal inkább a 16-os előterét szálljuk meg, kialakítunk egy félkört és passzolgatunk. Igazából lassan nincs is kire ívelgetni, mert az, hogy Ramos rohangál fel nem megoldás.

Avatar
Torquemada
Hozzászólások: 1264
Csatlakozott: 2013. április 28., vasárnap 7:54
Kedvenc játékosaid: Casemiro, Modric, Bellingham, Camavinga, Nacho, Kroos, Militao
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F., Honvéd FC
Tartózkodási hely: Sz.Sz.B.

Re: Taktikai háború (Legyél Lopetegui)

HozzászólásSzerző: Torquemada » 2018. szeptember 30., vasárnap 19:00

Érdemes lehetne Ase helyén a bal szélen Marcit megnézni. A védőjátéka kuka, viszont elől képes váratlan dolgokra, jók a beadásai, technikás, gólerős is. Megkaphatná a várt szabadságát a pályán egy Nachoval mögötte, ha már nem vagyunk hajlandóak bal hátvédet (sem) venni. Mondjuk tavaly volt ilyen Theo és Marcelo próbálkozás, hatalmas kudarc lett. Nacho viszont nem Theo. Marco természetesen ebben az esetben pad, többet most nem nagyon érdemel.

Lopi védelmében annyit, hogy szerintem nem szerepelt (még) le, komoly csatáropció nélkül ez ennyire volt elég. Ha nem vesznek senkit neki, nem is lesz jobb. Van egy csomó tejfogas meg egy csomó kiöregedő játékosa, kispad semmi, mit várhatnánk ?
""Pff, was heißt nicht selbstverständlich? Wir haben gewonnen, fertig!" (T.Kroos)

Avatar
RaúlCF
Hozzászólások: 5123
Csatlakozott: 2013. április 29., hétfő 13:10
Kedvenc játékosaid: Raúl, Modric, Casillas, Zidane, Ronaldinho, Marcelo, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Lopetegui)

HozzászólásSzerző: RaúlCF » 2018. szeptember 30., vasárnap 16:57

V. Mester 77 írta:Én ezt a 433at nem erőltetném.

Tbo
Carvajal- Varane- Ramos - Nacho
........... Luka- Toni...............
Bale..............................Asensio
............. Karim-Mariano............


Én ezt próbálnám most. Aztán Bale meddig esik ki nem tudni. De itt lenne forgási lehetőség Ceballosnak, Isconak, ha olyan az ellen lehet betenni Casemirot és jöhet Lucas V meg Vini is ha éppen úgy van.

szépen néz ki, tetszik is de a Luka-Toni páros nem működik így. már volt próbálgatva és sose volt jó. amilyen meccset Ceba hozott nálam most kezdő, Benzema pados,

http://lineupbuilder.com/?sk=h24w

valami ilyesmit megnéznék a jelenlegi lehetőségekből. ha van Case akkor Toni meg Luka jobban felléphet, Mariano mehet birkózni és futni.

a tömeggel szemben nekem nincs világvége hangulatom, az atma elleni 2ik félidő pedig az utóbbi évek egyik legjobb focija volt. az nem Lopi és a taktika hibája hogy a csatárok impotensek mert az atma ellen igencsak szokatlan nagy helyzetek voltak lásd Asensioé. ezen kívül a legelső atmás is 30 méterre volt a kapujától és azt se tudták hol vannak.

Avatar
Mester77
Hozzászólások: 2083
Csatlakozott: 2015. december 4., péntek 15:13
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Lopetegui)

HozzászólásSzerző: Mester77 » 2018. szeptember 30., vasárnap 12:13

Én ezt a 433at nem erőltetném.

Tbo
Carvajal- Varane- Ramos - Nacho
........... Luka- Toni...............
Bale..............................Asensio
............. Karim-Mariano............


Én ezt próbálnám most. Aztán Bale meddig esik ki nem tudni. De itt lenne forgási lehetőség Ceballosnak, Isconak, ha olyan az ellen lehet betenni Casemirot és jöhet Lucas V meg Vini is ha éppen úgy van.
"Sokkal jobban akarom a győzelmet annál, mint amennyire utálok veszíteni. És nagyon utálok veszíteni."

"Egy nap mind meghalunk. De az összes többin viszont nem. "

Avatar
Csabi
Hozzászólások: 10054
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 12:50
Kedvenc játékosaid: Figo, Cristiano Ronaldo, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

Re: Taktikai háború (Legyél Lopetegui)

HozzászólásSzerző: Csabi » 2018. szeptember 29., szombat 23:12

régen azért voltunk jók kontrából, mert az volt a fő játékelemünk. most nem az. én ezt nem is bánom annyira. most meg az a szar, hogy asensio nem bírja a 75. percben szuflával a kontrát sprintelni.

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8256
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Taktikai háború (Legyél Lopetegui)

HozzászólásSzerző: Faust » 2018. szeptember 29., szombat 23:11

Sierra írta:
realistahuni írta:Ha már taktika...régebb sokkal veszélyesebbek voltunk szögletbő és rögzített beadásból, most van minden meccsen 20 szöglet, de kb. 1 éve csak bénázunk.
Kontrázás ugyanez. Évekig a legjobbak voltunk abban is, igaz az már Zidane alatt is megkopott, de idén eddig katasztrófa.
Mondjuk arra is kéne ember, ettől a töketlen Asensiotól nehéz elvárni hogy bebacca a kontragólt, Balet meg ismerjük.

Nyögni fogjuk még egy ideig Cé hiányát, de sebaj, ezt is túléljük. Rohadtul zavar, hogy a Barca szórja a pontokat, mi meg képtelenek vagyunk előnybe kerülni, de egyrészt elfogadtam, hogy ez egy átmeneti év lesz a BL zúzda után, másrészt azért na, nem egy Calderón éra robbant ránk újra. :lol:

Avatar
kodo
Hozzászólások: 4529
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:59

Re: Taktikai háború (Legyél Lopetegui)

HozzászólásSzerző: kodo » 2018. szeptember 29., szombat 23:11

Ez nekem is feltűnt, mikor szereztünk utoljára fontos gólt szögletből? Már a Sevilla ellen is ezen filóztam, hogy anno ez volt a legnagyobb erősségünk, a csapat magja ugyanaz, mégis full veszélytelen az összes.

Másik ami beugrott meccs közben az a 90. perc után volt. Egyáltalán nem hittem benne, hogy begyötrünk egy gólt 90 után és megnyerjük a meccset. Pedig 2 éve pont ezeknek köszönhetően lettünk bajnokok, hogy penge élesek voltunk a lefújásig. Most meg úgy érzem meccs közben sem vagyunk élesek, nem hogy a végéhez közeledve.

Írjátok a kontrákat, igazat adok. De ha belegondoltok mit tudunk játszani? Egyedül ezt a körbepasszolgatós focit semmi mást. Mariano is azért nem játszik, mert nincs más játékrendszer amiben ő igazán penge lenne. Bár én ide is becseréltem volna, főleg ma, birkózott volna egyet Godinekkal.
Nem tudom Lopetegui el tudja e hagyni ezt a focit, vagy legalább kitalálni valami mást is, ami a keretre van szabva. Arra már gondolni se merek, hogy néha néha az adott ellenfélre szabja a taktikát és a rendszert.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kodo 2018. szeptember 29., szombat 23:14-kor.

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Taktikai háború (Legyél Lopetegui)

HozzászólásSzerző: Sierra » 2018. szeptember 29., szombat 23:08

realistahuni írta:Ha már taktika...régebb sokkal veszélyesebbek voltunk szögletbő és rögzített beadásból, most van minden meccsen 20 szöglet, de kb. 1 éve csak bénázunk.
Kontrázás ugyanez. Évekig a legjobbak voltunk abban is, igaz az már Zidane alatt is megkopott, de idén eddig katasztrófa.

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7353
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: Taktikai háború (Legyél Lopetegui)

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2018. szeptember 29., szombat 23:06

Ha már taktika...régebb sokkal veszélyesebbek voltunk szögletből és rögzített beadásból, most van minden meccsen 20 szöglet, de kb. 1 éve csak bénázunk. Kérdem én, miért nem lehet Modricsnak is néha odaadni, vagy esetleg Ceballosnak. Kroos vagy röviden adja vagy hosszan már jó ideje, nem tudja megtalálni a középutat. Néha erőt is annyit tesz bele, hogy max egy női csapat ellen lenne veszélyes. Persze nem csak ő a hibás, helyezkedésünk is szar. Nem tudom mi van edzésen, biztos sok beszélgetés meg kártyázás.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára realistahuni 2018. szeptember 29., szombat 23:09-kor.
Love football, hate antifa.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62744
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Taktikai háború (Legyél Lopetegui)

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2018. szeptember 25., kedd 18:02

R. Carlos írta:
pheco írta:Akkor egy Courtois Odri Varane Ramos Marci Modric Case Kroos Bale Benz Ase kezdo lesz valoszinuleg. Be kell huzni, nem adhatjuk vissza a bukott pontokat a Barcanak.
Én Ramost is pihentetném egyet, játszhat nyugodtan Nacho és most szerintem Navas fog kezdeni. Hétvégén ismét a belga.
A belga kiesett egy napra, ahogy Ramos is. Logikusnak tűnik, hogy nem ők fognak kezdeni.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
R. Carlos
Hozzászólások: 1413
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 16:15
Kedvenc játékosaid: Daniel Carvajal, Xabi Alonso, Roberto Carlos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Lopetegui)

HozzászólásSzerző: R. Carlos » 2018. szeptember 25., kedd 17:39

pheco írta:Akkor egy Courtois Odri Varane Ramos Marci Modric Case Kroos Bale Benz Ase kezdo lesz valoszinuleg. Be kell huzni, nem adhatjuk vissza a bukott pontokat a Barcanak.
Én Ramost is pihentetném egyet, játszhat nyugodtan Nacho és most szerintem Navas fog kezdeni. Hétvégén ismét a belga.
"When everyone thinks we are dead and buried we go and win the Champions League. This is what Real Madrid is all about." - Alvaro Arbeloa

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6673
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Taktikai háború (Legyél Lopetegui)

HozzászólásSzerző: pheco » 2018. szeptember 25., kedd 15:56

Akkor egy Courtois Odri Varane Ramos Marci Modric Case Kroos Bale Benz Ase kezdo lesz valoszinuleg. Be kell huzni, nem adhatjuk vissza a bukott pontokat a Barcanak.

Avatar
RaúlCF
Hozzászólások: 5123
Csatlakozott: 2013. április 29., hétfő 13:10
Kedvenc játékosaid: Raúl, Modric, Casillas, Zidane, Ronaldinho, Marcelo, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Lopetegui)

HozzászólásSzerző: RaúlCF » 2018. szeptember 25., kedd 14:03

in Bodri we trust B-)

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62744
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Taktikai háború (Legyél Lopetegui)

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2018. szeptember 25., kedd 12:05

Carvajal off Sevilla ellen is.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
BBeno
Hozzászólások: 11970
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 9:43

Re: Taktikai háború (Legyél Lopetegui)

HozzászólásSzerző: BBeno » 2018. szeptember 22., szombat 16:32

Espanyol set to put Lopetegui's Real Madrid to test as Kroos and Carvajal rested. Benzema to likely start on the bench with Courtois, Odriozola, Ceballos and Mariano tipped to start.

GARETH:coffee:


RONCI A LEGENDA


Grande Pipita Higuaín


Ronaldo: Özil zseni

VAR<3

18/19: Perez nagy éve .lol. P3/L16/SF


Götze Gareth ReusRashford KdB Hazard Sterling Lukaku Mario Pogba Sané James Jesús

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5890
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: Taktikai háború (Legyél Lopetegui)

HozzászólásSzerző: Süti » 2018. szeptember 22., szombat 13:19

Szerintem kupában fog bemutatkozni, addig padra ha odafér néha...
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27884
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Taktikai háború (Legyél Lopetegui)

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2018. szeptember 22., szombat 13:16

wZoLee7 írta:Nem fog jatszani. Mariano boven kezdhet, cserekent beall Benzema, LV, Isco pl, hol lenne neki eselye perceket kapni a szezon elejen egy bajnokin? Eselytelen.
Szerintem meg pont hülyeség lenne csak azért nevezni, hogy ne kapjon semmit se. Főleg egy 2-3 gólos vezetésnél hadd játsszon már 20-30 perceket.

Isco mostanában sokat játszott, bár Kroos hiányában vagy ő vagy Ceballos fog kezdeni. Asensio szerintem visszakerül, de szerintem Benzema még tuti kezdő lesz.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Nzedge
Hozzászólások: 1163
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 11:28
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo,Figo,Guti
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: Taktikai háború (Legyél Lopetegui)

HozzászólásSzerző: Nzedge » 2018. szeptember 22., szombat 13:05

Pedig szerintem Lucas Vázquez kárára már kaphatna perceket amúgy. Volt amikor igen hasznos volt ő nekünk, de kipróbálnám Vinicius-t most már.

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13116
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Taktikai háború (Legyél Lopetegui)

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2018. szeptember 22., szombat 12:59

Nem fog jatszani. Mariano boven kezdhet, cserekent beall Benzema, LV, Isco pl, hol lenne neki eselye perceket kapni a szezon elejen egy bajnokin? Eselytelen.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62744
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Taktikai háború (Legyél Lopetegui)

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2018. szeptember 22., szombat 12:55

Nzedge írta:
Realista24 írta:Vinicius keretben.
Na ez nagyon jó hír. :agree: Szerintem fog kapni pár percet, kíváncsi vagyok.
20 fős keretben, majd kipottyan a legvégén sanszosan.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 52 regisztrált és 0 vendég