Elektronika

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
BBeno
Hozzászólások: 11970
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 9:43

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: BBeno » 2018. október 12., péntek 12:43

mégis csak az apple csinál(t) szoftverzárat a készülékeire amit csak a saját toolkitjükkel lehet babrálni valamint csak az applenél történik meg hogy kicserélnek valami hardvert maszekba és beledöglik a gép, ha csak nem futtatják rajta le a megfelelő hivatalos diagnosztikát. a lényeg hogy a zárt rendszer után a szervizelést is csak saját kézben akarják tartani hogy minél több pénzzel lehessen lehúzni a T. ügyfeleiket.
GARETH:coffee:


RONCI A LEGENDA


Grande Pipita Higuaín


Ronaldo: Özil zseni

VAR<3

18/19: Perez nagy éve .lol. P3/L16/SF


Götze Gareth ReusRashford KdB Hazard Sterling Lukaku Mario Pogba Sané James Jesús

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62619
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2018. október 12., péntek 12:35

BBeno írta:és erre még a saját toolkit saját márkaszerviz... nehogy más javítsa mert ők úgy sem értenek hozzá és csak rontanak rajta :lol:
Miért ne építhetnének rá szervizhálózatot? A BMW-t sem csak BMW szalonba viheted. Vagy a Samsungnak nincsen hivatalos márkaszervize?
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
BBeno
Hozzászólások: 11970
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 9:43

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: BBeno » 2018. október 12., péntek 12:29

és erre még a saját toolkit saját márkaszerviz... nehogy más javítsa mert ők úgy sem értenek hozzá és csak rontanak rajta :lol:
GARETH:coffee:


RONCI A LEGENDA


Grande Pipita Higuaín


Ronaldo: Özil zseni

VAR<3

18/19: Perez nagy éve .lol. P3/L16/SF


Götze Gareth ReusRashford KdB Hazard Sterling Lukaku Mario Pogba Sané James Jesús

Avatar
füst
Hozzászólások: 3856
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: füst » 2018. október 12., péntek 12:13

Nekem alapvetően semmi bajom az apple termékekkel, viszont a tervezői felfogásukkal nem tudok mit kezdeni, amiatt soha az életben nem vennék iphone-t. Pl. kiveszik a jack csatlakozót a termékükből, vagy a micro USB helyett használják a saját szarjukat. Vagy a macbooknál a nevetségesen kevés USB port. Az alap termék mellé ilyen-olyan átalakítókat kell vásárolni a megszokott kényelemért.... Más gyártóknál nem csinálnak ilyet, és az apple-nek sem tartana semmiből olyan csatlakozókat betervezni, amik kompatibilisek más termékekkel, de nem. Ezt a csomó kis plusz szivatást is adják a telefon/laptop mellé, és ha ezt szeretnéd megoldani, akkor egy kis extra pénzt kell rászánnod. És itt nem a plusz kiadás zavar elsősorban, hanem a tervezői hozzáállás, hogy alapvető kényelmi funkciókat hagynak figyelmen kívül, vagy barmolnak szét.

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5882
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Süti » 2018. október 12., péntek 12:06

Valóban, itt arra utaltam, hogy ott a prémium árért cserébe megfogható minőségi különbséget kapsz ahhoz képest, amihez képest az ár prémium. (A motort leszámítva.)
Az almás telefonban ilyen nincs, ott csak presztízst kapsz érte cserébe. Hogy ez kinek éri meg, és hogyan védhető, azt döntse el mindenki maga. Ettől függetlenül a Merci sztorival ellentétben itt csak immateriális "előnyt" élvezel, már aki élvezi az ilyet.
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62619
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2018. október 12., péntek 11:41

dannen írta:ahogy realista is irta, nem azt fizeted meg amit tud (nem mellesleg tud annyit, mint a tobbi ugyanugy tularazott szar) hanem a markat. statuszszimbolum, mint pl. a mercedeses peldanal. ez az elet legtobb teruleten igy van. ebbol kifolyolag az iphone vs mas telok temaban szerintem sokaknak az faj, hogy soha nem lesz olyan hangzasa annak ha azt mondja valaki, hogy samsungom/huaweiiem/xiaomim van, mint annak hogy iphoneom van. legalabbis en ezt vettem eszre. ez talan anno az iphone 3nal alakult ki, es meg ha fel is zarkoztak azota a tobbi markak, az ilyen berogzott stilusjegyeket nehez legyozni. persze az is segit, hogy az apple csak csucskategorias telokat gyart, ezzel megtartja a “legjobb” mitoszat maga korul. jol csinaljak, na.
Pontosan.

Süti. Persze. Kapsz egy koritest a Renault motor melle. Itt meg kapsz egy elavult technológia melle egy koritest amit meg kell fizetned. Renault motort veszel Merci áron. Mi ez ha nem Lehuzas?

Same shit.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5882
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Süti » 2018. október 12., péntek 11:38

Realista24 írta:Ezek a dolgok, hogy valami, ami ugyanazt vagy kevesebbet tudja és mégis kétszer annyi, nem relevánsak.
Nézz meg bizonyos Mercedes modelleket, kapnak egy reanult motort, amiről még csak el sem tüntetnik a renault jelölést sok helyen, belekúrják a Merci külsőbe :lol: :lol: és kifizetsz érte két-háromszor annyit.

A telefonhoz. Még mindig többet tud és ér egy iphone, mint egy középkategóriás android. A csúcskategória mindenhol drága, ebben is a legdrágább akar lenni az alma. Akinek meg van fél millája egy telóra, annak pont mindegy, hogy mit tud, mert nem a funkcionalitása miatt veszi, hanem mert sok esetben nekik annyi, mint neked egy liter tej.

Aki meg ezért eladósítja magát, az meg egy barom :lol:
Azért ott a rönó motor mellett kapsz egy prémium (vagy nem annyira prémium, de mégse Renault) körítést. Nyilván ettől még illúzióromboló, csak ott nem a motor az árkülönbözet elsődleges okozója, és talán nem is csak a név, mégha hatással is van rá.

szvsz egy top android alsó hangon hozza a top alma szintjét, ha nem gyártók és szolgáltatók által piszkált rendszer van rajta. Az agyonmókolt például LG rendszert összevetni meg indokolatlan a gyári tiszta droiddal.
Az egyszerű user persze jogosan elvárja hogy amit vesz az működjön, csak ez egy open source osnél nem mindig ilyen easy.
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62619
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2018. október 12., péntek 11:33

Csabi írta:aki idióta fasz, az idióta fasz. az is aki évente ipont cserél, meg az is aki samsungot vagy lg-t. persze ha kő gazdag vagy akkor oké, de valamilyen szinten akkor is idióta, mert attól hogy gazdag valaki még lehet ekonómiailag előnyös szemléletben élni.
Még mindig többet tud és ér egy iphone, mint egy középkategóriás android.
nyilván, mivel az ipon nem középkategóriás. tehát felesleges vele egy lapon említeni. de mondjuk többet tud-e egy csúcskategóriás samsungnál? nem tudom, és drágább.
Ezt tudom. Csak Kerlon hozta fel az alsóbb kategóriát. Azert irtam.
En most amúgy Huawei P20t néztem ha megadja magát végleg a hatos. Hacsak nem vágjak hozzam olcsón megint.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Csabi
Hozzászólások: 10048
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 12:50
Kedvenc játékosaid: Figo, Cristiano Ronaldo, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Csabi » 2018. október 12., péntek 11:14

aki idióta fasz, az idióta fasz. az is aki évente ipont cserél, meg az is aki samsungot vagy lg-t. persze ha kő gazdag vagy akkor oké, de valamilyen szinten akkor is idióta, mert attól hogy gazdag valaki még lehet ekonómiailag előnyös szemléletben élni.
Még mindig többet tud és ér egy iphone, mint egy középkategóriás android.
nyilván, mivel az ipon nem középkategóriás. tehát felesleges vele egy lapon említeni. de mondjuk többet tud-e egy csúcskategóriás samsungnál? nem tudom, és drágább.

Avatar
Mester77
Hozzászólások: 2083
Csatlakozott: 2015. december 4., péntek 15:13
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Mester77 » 2018. október 12., péntek 11:08

Eszem ágában sincs kirobbantani egy Apple vs android vitat. Nekem egyszerűen az alma jobbnak tűnt évekkel ezelőtt, és ahogy Kerlon is mondta, megragadtam annál. Ez nem jelenti, h én az alma mellett kardoskodom, vagy minden nem ios használónak hintem az igét, miért jobb ez vagy az... egyrészt leszarom, másrészt mindeki el tudja dönteni, mi a jó neki.

Én pl 2012-2017ig egy iPhone 4st használtam. Utána tavaly vettem egy iPhone 7et és valószínűleg ezt is addig használom amíg ki nem leheli a lelket.

Azt én sem értem, aki csak azért cserél mert jön egy új
"Sokkal jobban akarom a győzelmet annál, mint amennyire utálok veszíteni. És nagyon utálok veszíteni."

"Egy nap mind meghalunk. De az összes többin viszont nem. "

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62619
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2018. október 12., péntek 10:59

Ezek a dolgok, hogy valami, ami ugyanazt vagy kevesebbet tudja és mégis kétszer annyi, nem relevánsak.
Nézz meg bizonyos Mercedes modelleket, kapnak egy reanult motort, amiről még csak el sem tüntetnik a renault jelölést sok helyen, belekúrják a Merci külsőbe :lol: :lol: és kifizetsz érte két-háromszor annyit.

A telefonhoz. Még mindig többet tud és ér egy iphone, mint egy középkategóriás android. A csúcskategória mindenhol drága, ebben is a legdrágább akar lenni az alma. Akinek meg van fél millája egy telóra, annak pont mindegy, hogy mit tud, mert nem a funkcionalitása miatt veszi, hanem mert sok esetben nekik annyi, mint neked egy liter tej.

Aki meg ezért eladósítja magát, az meg egy barom :lol:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2018. október 12., péntek 10:39

Realista24 írta:
Kerlon írta: Tényleg kurva vicces, hogy a prémium termék nem prémium szolgáltatást nyújt, hanem kevesebbet. :lol:
Na, de offbú ki. Ha gondoljátok kijelölöm nektek és felrakom képfeltöltőbe.
Mert a többi túlárazott szutyoknak nincs semmi kattanása amúgy? Ez mehet elektronikába nyugodtan.
Tudnék róla hosszú sorokat írni, hogy már miért nem kiemelkedő az Iphone és miért nem éri meg (szerintem egy csúcstelefon se éri meg az árát), de minden apple felhasználó abba a korban ragadt, amikor az IOS egy kész termék volt, de az Android még nagyban alakult. Megítélték, hogy szar a 30-70 ezer forintos android és megvették a 200ezres aktuális iphone-t, hogy az milyen szuper. Remélem érzed, hogy a 130-170 ezer forintos különbözetnek azért adnia kellett pluszt. Na és mára ez a hátrány már rég ledolgozott, de a berögződés megmaradt: a droidos telefonnál jobb az iphone. Az, hogy ki ehhez, ki ahhoz szokott hozzá és azért nem jó... 2-3 hét alatt megszokhatod a másik rendszert. Arról nem is beszélve, hogy egyre több IOS problémáról számoltak be az évek alatt. Vagy, a silány minőségű telefonok, kiegészítők stb-ről ne is beszéljünk.
És persze, egyik sem tökéletes, de azért egy tök alapdolgot tudhatna 210-640(?) ezerért egy szaros telefon.
Mogyorósi Csaba az Appleról
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5882
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Süti » 2018. október 10., szerda 12:08

Kerlon írta: Engem ezért akart R24 kirakni, mert azt hitte, hogy direkt duplázom a kommentjeimet pedig a hülye egerem volt rossz. :lol:
Dehogy volt az rossz, csak jót akart tenni a fórummal. :mrgreen:
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2018. október 10., szerda 11:33

Sierra írta:
rashidm írta:Másnak is volt olyan, hogy az egerével kattint egyet, és az egér azt hiszi hogy duplán kattintottam?
Sztem még soha! :lol:

Valószínűleg kezd elkúródni, nekem amikor elkezdte csinálni, már vettem is az újat.
Engem ezért akart R24 kirakni, mert azt hitte, hogy direkt duplázom a kommentjeimet pedig a hülye egerem volt rossz. :lol:
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2434
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Santi » 2018. október 10., szerda 8:56

Küldd vissza garanciába.
Ha meg már nincs rá garancia, akkor vegyél újat, nemfogod tudni megjavítani házilag. Mikrokapcsolót kellene rendelni hozzá meg az se mind1 milyet, ha nem vagy hozzáértő, márpedig a kérdés miatt gondolom, hogy nem, akkor a csere a legegyszerűbb megoldás.

rashidm
Hozzászólások: 4538
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: rashidm » 2018. október 10., szerda 8:23

Sierra írta:
rashidm írta:Másnak is volt olyan, hogy az egerével kattint egyet, és az egér azt hiszi hogy duplán kattintottam?
Sztem még soha! :lol:

Valószínűleg kezd elkúródni, nekem amikor elkezdte csinálni, már vettem is az újat.
Én azt olvastam erről, hogy a mikronkapcsolója mehetett szét (ami a gombok alatt van), azt ki lehet cserélni... de hát bakker... 7k-s egérben azért ne menjen már szét. :lol: :vivo:

Avatar
portillo
Hozzászólások: 412
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 14:16
Kedvenc játékosaid: Javier Portillo, Robinho, Varane, Fede
Kedvenc csapatod: Real Madrid CF
Tartózkodási hely: Bépé
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: portillo » 2018. október 9., kedd 21:48

Sierra írta:
rashidm írta:Másnak is volt olyan, hogy az egerével kattint egyet, és az egér azt hiszi hogy duplán kattintottam?
Sztem még soha! :lol:

Valószínűleg kezd elkúródni, nekem amikor elkezdte csinálni, már vettem is az újat.
Néha egy szétszedés, és kitisztítás is segít, egy próbát megér.
Szégyen a kukás, de hasznos.

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8497
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Sierra » 2018. október 9., kedd 21:11

rashidm írta:Másnak is volt olyan, hogy az egerével kattint egyet, és az egér azt hiszi hogy duplán kattintottam?
Sztem még soha! :lol:

Valószínűleg kezd elkúródni, nekem amikor elkezdte csinálni, már vettem is az újat.

rashidm
Hozzászólások: 4538
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: rashidm » 2018. október 9., kedd 20:58

Másnak is volt olyan, hogy az egerével kattint egyet, és az egér azt hiszi hogy duplán kattintottam?

Avatar
sonic
Hozzászólások: 4205
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 22:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: sonic » 2018. október 4., csütörtök 22:33

Volt/van valakinek soundmagic e30-as fulhalgatoja? Tapasztalatok?
"..We change the course of history. Everyday people like you and me.."


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 74 regisztrált és 0 vendég