Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Mit vársz ma este a Lipcse ellen?

A szavazás 2024. március 7., csütörtök 8:44-kor befejeződött.

Nyerünk és továbbmegyünk
29
76%
Döntetlennel megyünk tovább
5
13%
Kikapunk, hosszabbítás/büntetők, majd továbbjutás
0
0 szavazat
Kikapunk, hosszabbítás/büntetők, majd kiesés
2
5%
Kiesünk rendes játékidőben
2
5%
 
Szavazatok száma: 38

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8011
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Lopetegui)

HozzászólásSzerző: Anthony » 2018. október 24., szerda 10:26

Modriccsal most jól kitoltak, neki sem ártana azért egy jó őszi teljesítmény az aranylabdához, ahhoz meg egy jó csapat is kellene..

Honnan szedte elő ezt a Valverdet Lopi, ennyire nem volt kit felküldeni?

pluszegy
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2018. augusztus 16., csütörtök 11:17

Re: Taktikai háború (Legyél Lopetegui)

HozzászólásSzerző: pluszegy » 2018. október 24., szerda 10:13

Abból kiindulva, hogy Marcelo abszolút nem tud már védekezni és mást nem is nagyon lehet balhátvédként játszatni, én simán kipróbálnék egy 3 védős felállást.
Támadásban Ramos-Varane-Nacho;Carvajal/Odriozola-Modric-Casemiro-Kroos-Marcelo;Isco;Benzema 3-5-1-1
Védekezésben pedig Carvajal/Odriozola visszalép a védelembe és 4-4-1-1
Széljátékkal nem lenne gond, Carvajal/Odri és Marcelo megoldanák ebben biztos vagyok. A pálya közepét uralnánk, ez is 100%. Csak ugye az örök probléma: ki rúgna gólt? Isco helyett oda lehetne rakni Bale-t, aki játszhatna a csatár mögött, mint a Tottenhamben az utolsó évében, nem lenne kiszorítva jobb oldalra, ahol láthatóan nem ér lófüttyöt sem. Benzema nem szeret középen maradni, folyamatosan kihúzódik a bal szélre, az ő helyére esetleg Mariano-t be lehet rakni, de a dominikai engem nem győzött meg eddig. De lehet ha kapna egymás után pár meccset kezdőként, akkor ő megoldaná a "center" szerepet. Asensio helye is ott lehetne, ahova én Isco-t tenném, mert szélen ő sem jó szerintem.

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7332
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: Taktikai háború (Legyél Lopetegui)

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2018. október 23., kedd 23:03

Én eddig türelmes voltam Lopival de mostmár nekem is elfogyott, ez a cseh csapat kevéssel van egy Vidi fölött aztán még izgulnunk kell a végén. A legnagyobb baj a középpályán van, Kroos a vb óta hoz egy Gago-Illarra szintet, csak oldal és visszapassz, más semmi, védekezésben meg lepkefing. ZZ alatt azért ő általában a jobbak között volt, most meg semmi. Amúgy a németünknél formahanyatlás is van, nem csak rendszer áldozat ő, válogatott sem véletlenül van szopóágon. Szögletei továbbra is parádésak. :lol: Modric csapágyasra van hatjva látszik a mozgásán meg a tekintetén, ennek ellenére még mindig ő tud váratlant húzni, sajnos egyre ritkábbak a testcselek, a ritmusváltások meg a lövőhelyzet kialakítások. Sem Benzema sem Mariano nem kap értelmes labdát a kp-tól, nem hiába kutyaszar mindkettő, nálunk ilyen kp mellett Mbappé is szenvedne, ne legyen kétségünk. Támadásban nem vállalunk semmi kockázatot, nincsenek 1v1-ek, nincs széljáték, Marcelonak nincs ott CR az oldalán, így azért nagyon nehéz. Asensio meg LV olyan szinten fogalmatlanok ehhez a szinthez, hogy az már fáj. Mondanám, hogy jöjjön Conte, de ezzel a kerettel, gyors, fizikálisan kemény és fegyelmezett játékosok nélkül klub vb után ő is menne.
Love football, hate antifa.

Professore
Hozzászólások: 1949
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 7:49
Kedvenc játékosaid: Zidane, Redondo, Hierro, Casillias
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Taktikai háború (Legyél Lopetegui)

HozzászólásSzerző: Professore » 2018. október 21., vasárnap 11:28

Kerlon írta:
___Samy___ írta:Nem is a védelem irányítására gondolok itt elsősorban, hanem az összhangra. Keylor többet mozog ki a kapuból, és ez több, védelem mögé belőtt labda esetén is észre lehet venni, hogy mintha a védők kivarnanak egy ütemet, mert Keylor úgyis jönni fog érte, nem mozdulnak rá feleslegesen. Aztán kiderül, hogy a belga áll a kapuban.

Courtois nagyon be volt harangozva, hogy mennyire magabiztos, és irányítja a védelmet. Jelenleg ebből semmit nem látok. Én személy szerint vissza raknam Navast. Aztán majd meglátjuk.
Szerintem is így van. Keylor sokkal jobban érzi a védelmet, mint Courtois. Pl. bár ha nincs, de szerintem Keylor az első hibánál odaért volna, mert fürgébb, meg mert ilyen fajta kijövetleknél szerintem jobb is, mint a belga.
Na persze a legnagyobb problemank hogy Courtois vedett. Keylor meg az Atm ellen a szuperkupa donton akkorat potyazott amekkorat a belga meg nem. Nekem 8 hogy melyik van a kapuban amig az elorejatek teljes csod. Itt a golkeptelenseg a legnagyobb gond na meg a vedelem is de nem kapus poszton.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27843
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Taktikai háború (Legyél Lopetegui)

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2018. október 21., vasárnap 11:22

___Samy___ írta:Nem is a védelem irányítására gondolok itt elsősorban, hanem az összhangra. Keylor többet mozog ki a kapuból, és ez több, védelem mögé belőtt labda esetén is észre lehet venni, hogy mintha a védők kivarnanak egy ütemet, mert Keylor úgyis jönni fog érte, nem mozdulnak rá feleslegesen. Aztán kiderül, hogy a belga áll a kapuban.

Courtois nagyon be volt harangozva, hogy mennyire magabiztos, és irányítja a védelmet. Jelenleg ebből semmit nem látok. Én személy szerint vissza raknam Navast. Aztán majd meglátjuk.
Szerintem is így van. Keylor sokkal jobban érzi a védelmet, mint Courtois. Pl. bár ha nincs, de szerintem Keylor az első hibánál odaért volna, mert fürgébb, meg mert ilyen fajta kijövetleknél szerintem jobb is, mint a belga.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
doncsontos
Hozzászólások: 1195
Csatlakozott: 2013. május 13., hétfő 14:12
Kedvenc játékosaid: Luis Figo, Ronaldo, Zidane
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: Taktikai háború (Legyél Lopetegui)

HozzászólásSzerző: doncsontos » 2018. október 21., vasárnap 10:27

___Samy___ írta:Nem is a védelem irányítására gondolok itt elsősorban, hanem az összhangra. Keylor többet mozog ki a kapuból, és ez több, védelem mögé belőtt labda esetén is észre lehet venni, hogy mintha a védők kivarnanak egy ütemet, mert Keylor úgyis jönni fog érte, nem mozdulnak rá feleslegesen. Aztán kiderül, hogy a belga áll a kapuban.

Courtois nagyon be volt harangozva, hogy mennyire magabiztos, és irányítja a védelmet. Jelenleg ebből semmit nem látok. Én személy szerint vissza raknam Navast. Aztán majd meglátjuk.

Alig pár hónapja van az új társaival, nyilván nem megy egy csapásra az egész mintha évek óta együtt játszanának. Keylornak ez az előnye, de igaz ami igaz, míg nincs új edző vagy a belga nem szokik jobban össze a társakkal addig én is Keylort védetném.
Luis Figo 10
Ronaldo Nazárió 9
Zinedine Zidane 5

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8195
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: Taktikai háború (Legyél Lopetegui)

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2018. október 21., vasárnap 9:33

Nem is a védelem irányítására gondolok itt elsősorban, hanem az összhangra. Keylor többet mozog ki a kapuból, és ez több, védelem mögé belőtt labda esetén is észre lehet venni, hogy mintha a védők kivarnanak egy ütemet, mert Keylor úgyis jönni fog érte, nem mozdulnak rá feleslegesen. Aztán kiderül, hogy a belga áll a kapuban.

Courtois nagyon be volt harangozva, hogy mennyire magabiztos, és irányítja a védelmet. Jelenleg ebből semmit nem látok. Én személy szerint vissza raknam Navast. Aztán majd meglátjuk.
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
Berti
Hozzászólások: 3422
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 20:57

Re: Taktikai háború (Legyél Lopetegui)

HozzászólásSzerző: Berti » 2018. október 20., szombat 21:46

Contera én kiváncsi lennék. Marcelo nagyon kiélhetné magát az ő játékrendszerében.
Arról a Contéról beszélünk, aki talán a legösszerakottabb 343at dolgozta ki.
A támadásban általában 4-5 ember kaput támad és védekezéskor meg legalább 5 védekezik.

Amúgy itt az edző a kisebb tényező. Tele vagyunk jóllakott vagy nem Real Madrid szintű játékosokkal, akikről ezt eddig nem lehetett olyan tisztán látni, mert az alapcsapatnak jól ment a szekér. LV soha nem lett volna szabad 2 szezonnál többet legyen itt. Asensio meg a fasse tudja hol képzeli magát, de valószínüleg ez az elszállás miatt nem fogja beváltani azt a karriert, ami benne volt.

Támadó harmadba kell 2 patent játékos, aki tud gól rúgni és a középpályára meg egy energikus játékos, aki robotol előre-hátra.

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24526
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Lopetegui)

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2018. október 20., szombat 21:12

___Samy___ írta: Courtois kapcsolata a védelemmel meg kabaré. Keylor sokkal stabilabb, sokkal jobb vele az összhang.
Nagyon nem értek egyet, Keylor sem tudja irányítani a védelmet. A védelem irányította őt.
Nem illik.

Avatar
Torquemada
Hozzászólások: 1252
Csatlakozott: 2013. április 28., vasárnap 7:54
Kedvenc játékosaid: Casemiro, Modric, Bellingham, Camavinga, Nacho, Kroos, Militao
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F., Honvéd FC
Tartózkodási hely: Sz.Sz.B.

Re: Taktikai háború (Legyél Lopetegui)

HozzászólásSzerző: Torquemada » 2018. október 20., szombat 19:05

Na ezt az utóbbit nagyon adom, én is visszatenném Keylort a kapuba. Tudom, hogy minden stat a belga mellett szól, de a Real Madrid jelenlegi legjobb kapusa a costa ricai. Leginkább az összeszokottság az, ami felé billenti a mérleget.
Amit még nem értek, hogy ez a Béla, kifelé álló rúddal hogy a francba tudta megúszni sajnos a nyarat, meg hogy ezt a Mayoral szintű, max. spanyol alsóházas Marianot mi a fenének kellet idehozni. Sosem bíztam benne. Az öreg Aspas tűzoltásnak jobb lett volna, amíg Perez esze meg nem jön. De lehetne még sorolni.
Taktikai háború: kívánságom valóra vált, Marci egy sorral feljebb került a végén. Ez jó húzás volt. Továbbra is ott tartanám, kényszermegoldásnak, mert ultragyenge formában lévő vagy képességekkel rendelkező támadókkal vagyunk most megáldva.
""Pff, was heißt nicht selbstverständlich? Wir haben gewonnen, fertig!" (T.Kroos)

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8195
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: Taktikai háború (Legyél Lopetegui)

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2018. október 20., szombat 18:45

Ettől még Conte is sokkal jobb. Azért az teljesen nyilvánvaló, hogy ez a védelem önmagában nem rossz, de annyira elszabott taktikank van most is, hogy egyszerűen állhatna ott akárki, ugyanez lenne. Egy jó védelem megfelelő alapot adhatna a csapatnak, és erre Conte megfelelő lenne, hogy ezt létrehozza. Egyedül a habitusa lehet probléma, de engem már nem érdekel az sem, mert teljesen egyértelmű, hogy az öltöző most sincs az edzővel.

Courtois kapcsolata a védelemmel meg kabaré. Keylor sokkal stabilabb, sokkal jobb vele az összhang.
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27843
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Taktikai háború (Legyél Lopetegui)

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2018. október 20., szombat 18:39

Wenger, nyáron meg Pochettino.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

illgner
Hozzászólások: 2515
Csatlakozott: 2017. május 6., szombat 20:18

Re: Taktikai háború (Legyél Lopetegui)

HozzászólásSzerző: illgner » 2018. október 20., szombat 18:31

Jupp szabad, biztos unja már otthon a banánt :mrgreen:

wxyz
Hozzászólások: 3532
Csatlakozott: 2014. január 23., csütörtök 9:33

Re: Taktikai háború (Legyél Lopetegui)

HozzászólásSzerző: wxyz » 2018. október 20., szombat 16:36

Aha, a többi nem azért sült be, mert ugyanolyan gyenge középszerű edzők voltak, mint Lopetegui.
Mourinhonak tényleg volt tekintélye.

Avatar
tubatibi
Hozzászólások: 3723
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 12:11

Re: Taktikai háború (Legyél Lopetegui)

HozzászólásSzerző: tubatibi » 2018. október 20., szombat 16:30

wxyz írta:Ezt nem tudhatjuk.
Dehogynem. Ide nagy név kell meg akinek van tekintélye, a többi az besült mindig is.

Mourinho, Ancelotti, Zidane...mind nagy név vagy legalábbis tekintélytparancsólóak voltak.
Vagy akár Capello.

Nem noname edzőkkel, személyekkel nyertünk, amikor nyertünk.
"If you don't like your destiny, don't accept it."

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7382
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Lopetegui)

HozzászólásSzerző: Steve » 2018. október 20., szombat 15:58

Na jó,azért van egy szint..

Felőlem mehet már holnap, de leginkább a barca után.

Most ettől a szartól csak jobb lehet.Az nem ver meg minket,aki nem akar.

Ok.Középcsapat szintű a keret ez tény.De azért nem ennyire rossz..

Nem vagyok egy edző cserélgetős típus,de a faszinak mennie kell mielőtt mégjobban mélyül a probléma.

Avatar
dzsi91
Hozzászólások: 11133
Csatlakozott: 2013. december 3., kedd 0:26
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Taktikai háború (Legyél Lopetegui)

HozzászólásSzerző: dzsi91 » 2018. október 20., szombat 15:56

Utána.Nehogymár az új edzőt égessük szarrá az első meccsén :D
"Real Madrid have made me feel small, as if I had a small penis...Football is my religion and I don't like that there are gods bigger than mine."- Robbie Williams

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9579
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Taktikai háború (Legyél Lopetegui)

HozzászólásSzerző: KAG » 2018. október 20., szombat 15:54

Nem tudom, hogy az lenne a jobb, ha a barca meccs elott vagy utan állna fel.

Jelenleg a camp nous kalandot biztos bukónak erzem, uj edzővel meg csak nagyon vszinu bukonak.
ZIDANE

Avatar
dzsi91
Hozzászólások: 11133
Csatlakozott: 2013. december 3., kedd 0:26
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Taktikai háború (Legyél Lopetegui)

HozzászólásSzerző: dzsi91 » 2018. október 20., szombat 15:32

Tök mind1 igazából.Lope nem maradhat mert bukta az öltözőt.Fél évre meg nyugodtan meg lehet próbálni Conte-wenger közül az egyiket aztán hátha összeügyeskednek valamit.Raulékat azért ne áldozzuk már fel erre a defektes kivénhedt keretre.
"Real Madrid have made me feel small, as if I had a small penis...Football is my religion and I don't like that there are gods bigger than mine."- Robbie Williams

wxyz
Hozzászólások: 3532
Csatlakozott: 2014. január 23., csütörtök 9:33

Re: Taktikai háború (Legyél Lopetegui)

HozzászólásSzerző: wxyz » 2018. október 20., szombat 15:29

Ezt nem tudhatjuk.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 103 regisztrált és 0 vendég