Mozi, filmek

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
Remy
Hozzászólások: 27368
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2018. november 10., szombat 22:40

HOTEL RUANDA: Hatásos, megdöbbentő, mindemellett pedig precízen össze is van rakva. Elkepesztő látni sokszor, hogy mi történik/történt a világban.

VÉRES GYÉMÁNT: Edward Zwick mestermunkát végzett. Egészen elkepesztő módon ábrázolta a Sierra Leonéban, meg úgy a fekete afrikai térségben lévő helyzetet. Hatásos, és jól levezényelt alkotást készített, egy nagyszerű színészi gárdával. Újrázva is hibátlan.

A HANGYA ÉS A DARÁZS: Azt nem mondom, hogy rossz, mert nézeti magát, de annyira színtelen és szagtalan, hogy elképesztő.

SÓLYOM VÉGVESZÉLYBEN: Nem jó. Giccsparádé, hangzatos nevekkel, és egy rakás idegesítő dialógussal. Még Bay Bengázi filmje is sokkal jobban szemléltette a katonák helyzetét.

KESERÉDES ÉLET: Talán tényleg a keserédes jelző illik a legjobban a filmhez. Zseniális első, majd egy göröngyös útra tévedt második felvonás jellemzi. Kár a műfaji keverésekért, mert ha végig megmarad drámának, akkor szépen célba ért volna.

BENGÁZI TITKOS KATONÁI: Ezért jár a taps Baynek. Felettébb korrekt iparosmunka, jól ábrázolva az eseményeket.

BÁCSI: Sablonos bosszútörténet, de ettől függetlenül egy kiválóan adagolt, jól koreografált filmről beszélünk. A kislány és a férfi kapcsolata pedig kiemelkedően jól sikerült.

ESCOBAR: Pablo Escobar mindig jöhet, de ez most nem lett valami erős. Bardem sem az igazi.

APOSTLE: Vizuálisan és zeneileg nagyon erős, ráadásul Dan Stevens és Michael Sheen is nagyon jók benne. A sztori viszont lassú, nem képes végig magával rántani.

MEG: Jobban örültem volna, ha kicsit véresebbre csinálják, de kellemes szórakozás volt így is. Összességében nem egy nagy durranás, sablonos is, de legalább látványos, valamint Statham jó, a kislány pedig hatalmas figura.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

kierkegaard
Hozzászólások: 1690
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2018. november 9., péntek 21:21

rashidm írta:
Hát...Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Én amiket utánaolvastam, meg kritikát néztem, azért az túlzás hogy nagyjából fedi a valóságot... pl. a többi tag a filmben: alig látható náluk pia, stb. A kritikák alapján jogos a feltevés, hogy ők biztos ilyen "szentlelkek" voltak-e... nem lennék meglepve ha a még élő tagot igyekeztek a cinkes dolgokat - amit lehet - áthárítani Freddie-re. Meg azért én jobban örültem volna ha több mindent mutatnak be.
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!persze, de a film nem igazán a bandáról szólt, hanem inkább freddie-ről, ezért is volt kevés backstage vagy egyéb más jelenet a bandával. A szükségeset beletették a többit nem. Teljesen hiteles önéletrajzi film pedig amúgy is ritkán van.

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9865
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: sebydani » 2018. november 9., péntek 21:03

Nekem inkább negatív élmény mintsem pozitív. Sokkal többet vártam. Nem ért meg egy mozit.
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

rashidm
Hozzászólások: 4549
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: rashidm » 2018. november 9., péntek 21:01

kierkegaard írta:persze, nem 100%osan fedi a valóságot de a nagy része igen, a többi meg belefér. Nem fogsz benne csalódni.
Hát...Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Én amiket utánaolvastam, meg kritikát néztem, azért az túlzás hogy nagyjából fedi a valóságot... pl. a többi tag a filmben: alig látható náluk pia, stb. A kritikák alapján jogos a feltevés, hogy ők biztos ilyen "szentlelkek" voltak-e... nem lennék meglepve ha a még élő tagot igyekeztek a cinkes dolgokat - amit lehet - áthárítani Freddie-re. Meg azért én jobban örültem volna ha több mindent mutatnak be.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára rashidm 2018. november 9., péntek 21:03-kor.

kierkegaard
Hozzászólások: 1690
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2018. november 9., péntek 20:38

persze, nem 100%osan fedi a valóságot de a nagy része igen, a többi meg belefér. Nem fogsz benne csalódni.

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13140
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2018. november 9., péntek 20:30

kierkegaard írta:Ma néztük meg a Bohemian Rhapsody-t és hát szimplán csak odabaszott. Az elején nagyon lassú és unalmas de szépen lassan felpörög és nálam eddig a legjobb 2018as film. A radio ga ga és we will rock you c számnál a hideg kirázott. Legszívesebben megtapsoltam volna az előadást, mintha ott lettem volna élőben. Bár ebben a screenx tech is besegitett valószinűleg.

Ha már screenx..maradok inkább a 2d-nél. jelenleg hatalmas nagy parasztvakitás.
En is megyek hetvegen valszeg, de nekem valahogy az a abajom ezzel a filmmel, hogy nem a valosagot mutatta be. Akkor lehetne az ev legjobb filmje, ha nem egy valos tortenetet, nem egy egyuttes vagy eloado tortenetet mutatna be, mert igy ez csak egy film ami elferditi a valosagot.

kierkegaard
Hozzászólások: 1690
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2018. november 9., péntek 20:26

Ma néztük meg a Bohemian Rhapsody-t és hát szimplán csak odabaszott. Az elején nagyon lassú és unalmas de szépen lassan felpörög és nálam eddig a legjobb 2018as film. A radio ga ga és we will rock you c számnál a hideg kirázott. Legszívesebben megtapsoltam volna az előadást, mintha ott lettem volna élőben. Bár ebben a screenx tech is besegitett valószinűleg.

Ha már screenx..maradok inkább a 2d-nél. jelenleg hatalmas nagy parasztvakitás.

Avatar
H.E.H.E.
Hozzászólások: 4600
Csatlakozott: 2017. január 20., péntek 11:11
Kedvenc játékosaid: R9
Kedvenc csapatod: mi

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: H.E.H.E. » 2018. november 7., szerda 9:22

Faust írta:Hú gyerekek, megnéztem végre valahára az Akirát. Kinek mi a véleménye róla?
jobb későn :lol:

sztem alapmű, ahogy kb mindenkinél
taking currency fluctuation into account, the most expensive player in history would be Ronaldo Nazário at €433m :sziv:

patotomadrid2019jan
"a jutuboskodás 1 szakma, a városvezetés meg 1 másik szakma"

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8312
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Faust » 2018. november 7., szerda 0:23

Hú gyerekek, megnéztem végre valahára az Akirát. Kinek mi a véleménye róla?

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3134
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Pipita » 2018. november 6., kedd 15:46

https://index.hu/kultur/cinematrix/2018 ... ek_teaser/

december 27-én jön Reisz Gábor új filmje, várós. :salute:

Avatar
Csabi
Hozzászólások: 10056
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 12:50
Kedvenc játékosaid: Figo, Cristiano Ronaldo, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Csabi » 2018. november 4., vasárnap 21:21

nekem is megvolt. meglepően jó.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27368
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2018. november 4., vasárnap 20:45

doncsontos írta:Upgradet nézzétek, Tom Hardy hasonmással :D , évek óta nem volt ilyen jó akciófilm 10/10
Ajánlós cucc.

Minimalista cyberpunk szórakozás, r-rated kivitelben. Low budget, de legalább kreatív.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
doncsontos
Hozzászólások: 1202
Csatlakozott: 2013. május 13., hétfő 14:12
Kedvenc játékosaid: Luis Figo, Ronaldo, Zidane
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: doncsontos » 2018. november 4., vasárnap 20:34

Upgradet nézzétek, Tom Hardy hasonmással :D , évek óta nem volt ilyen jó akciófilm 10/10
Luis Figo 10
Ronaldo Nazárió 9
Zinedine Zidane 5

Avatar
H.E.H.E.
Hozzászólások: 4600
Csatlakozott: 2017. január 20., péntek 11:11
Kedvenc játékosaid: R9
Kedvenc csapatod: mi

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: H.E.H.E. » 2018. november 4., vasárnap 19:31

negyed órát voltam képes nézni.
taking currency fluctuation into account, the most expensive player in history would be Ronaldo Nazário at €433m :sziv:

patotomadrid2019jan
"a jutuboskodás 1 szakma, a városvezetés meg 1 másik szakma"

Avatar
Yazid
Hozzászólások: 3399
Csatlakozott: 2013. május 2., csütörtök 8:57
Kedvenc játékosaid: Zidane

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Yazid » 2018. november 4., vasárnap 19:18

Ez a travoltás gotti film miért ilyen fos imdb-n? Engem nagyon érdekel true story meg maffia téma, imádom, de ha valaki látta mondjon valamit

Avatar
H.E.H.E.
Hozzászólások: 4600
Csatlakozott: 2017. január 20., péntek 11:11
Kedvenc játékosaid: R9
Kedvenc csapatod: mi

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: H.E.H.E. » 2018. november 2., péntek 14:05

régen ugye minden sokkal jobb volt. elvileg... menjetek a moziba be.
taking currency fluctuation into account, the most expensive player in history would be Ronaldo Nazário at €433m :sziv:

patotomadrid2019jan
"a jutuboskodás 1 szakma, a városvezetés meg 1 másik szakma"

Avatar
P. Krisz
Hozzászólások: 3311
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:37
Tartózkodási hely: Civitas Invicta

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: P. Krisz » 2018. október 24., szerda 13:36

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Nincs, az csak a filmben volt. A hardcore fanok fel is voltak háborodva.
Hogy híjják?
Bill.
Ide hallgass Bill!... Bill??!!! Mi a lófaszt hallok én, Bill?

kiserik
Hozzászólások: 5830
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: kiserik » 2018. október 24., szerda 12:00

soadroli írta:ki van itt nagyon képbe a dc-képregényekkel? :D
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!mert a Joker filmben benne lesz Bruce Wayne kb 10 évesen, Joker meg kb 40 lehet. akkor most az wtf :D meg van olyan a képregényekben, hogy Joker öli meg Bruce szüleit?
Van. Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!még sima bűnözőként utcai rablásban lőtte le őket. A Jack Nicolsonos filmben is így volt annó, ha jól rémlik.

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2830
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: soadroli » 2018. október 24., szerda 11:40

ki van itt nagyon képbe a dc-képregényekkel? :D
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!mert a Joker filmben benne lesz Bruce Wayne kb 10 évesen, Joker meg kb 40 lehet. akkor most az wtf :D meg van olyan a képregényekben, hogy Joker öli meg Bruce szüleit?
Kép

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8312
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Faust » 2018. október 22., hétfő 8:43

A The house Jack built nagyon húzós lett, de szerintem kifejezetten jól sikerült. Kegyetlen, fanyar, néhol igen vicces, Matt Dillon pedig óriási. Trier kifejezetten jól összegezte benne pályafutását. Bár nem rajongok érte, de ennyire okosan és tartalmasan polgárt pukkasztani csak Ő tud. :lol: Mindenesetre megértem azokat is, akik kimentek kb a film közepén. De nekem tetszett, bár kétlem, hogy a közeljövőben megnézném még egyszer.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 133 regisztrált és 0 vendég