Értékeld a legutóbbi meccset

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Nálad ki lenne az első számú tizenegyes rúgó?

A szavazás 2024. február 26., hétfő 16:59-kor befejeződött.

Bellingham
73
71%
Carvajal
1
1%
Kroos
19
18%
Rodrygo
2
2%
Valverde
4
4%
Vinicius
4
4%
Más, megírom kommentben
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 103

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27916
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2013. szeptember 29., vasárnap 20:44

Lehet, hogy Modric és Isco összességében jobb Özilnél, de hogy az utolsó passzai/meglátásai Özilnek a jobbak abban 100%-ig biztos vagyok. Amúgy nem fos kontra játék kell megint, hanem gyorsan, minél előbb felépíteni a támadásokat, nem ilyen tötyögő focival, mint amit mostanában látunk.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Matt009
Hozzászólások: 1909
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:44
Kedvenc játékosaid: Casillas, Higuain, Varane, Modric, Özil NEM
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Matt009 » 2013. szeptember 29., vasárnap 20:38

hehe írta:
És itt jön az Özil faktor. Jelenleg nincs olyan játékosunk, aki annyira jó lenne utolsó passz adásban, mint a német volt. Anélkül meg nehéz lesz a robotot és a vadlovat helyzetbe hozni.
nem értek egyet.
isco, benzema és modric is szórná nekik a labdát, ha ki lenne találva rendesen a kp közepe, és nem ilyen hulladék kedira miatt kell visszafele futva védekezni.
mikor volt olyan kedirával, hogy odaszorítottuk az ellenfelet a kapujához? minden kipattanó a miénk volt?
én nem emlékszem ilyenre, teljesen szégyen, hogy egy ember miatt bomlik az egész, vannak kiszolgáltatva a védőink és kevesebbet tudunk próbálkozni elöl.
Egyrészt igazad van, rendes kp-val igencsak izmos csapat lennénk, és jönnének az utolsó passzok. Másfelől Özil ilyen hulladék kp-val is szórta az assistokat...

A Khedira-Arbeloa bűnbakduóról meg annyit, hogy a BL győztes csapatok is cipeltek magukkal ilyen nehezékeket, nem az ő fő bűnük a vereség, hanem azoké a játékosoké, akiknek a futballt kellene csinálniuk (Illara, Modric, Isco, DM, Benzema, CR, Bale). Ezek a szürke arcok feladata a védekezés, és azért egy támadó felfogású csapat ellen is ki szokott alakulni meccsenként 3-4 helyzet, és szoktak rendre gólt kapni. Olyan védelmünk Vidallal sem lenne, amelyik nem kap gólt, és amelyik ellen nem alakítanak ki helyzetet. Szóval a dolgukat Arbeloa és Khedira kielégítően ellátják, a támadás meg nem az ő feladatuk. Igen lehetne oda jobb embert igazolni, és kell is, de ha valaki azt mondja, hogy keretünk ebben a formában nem elég BL győzelemre, az nem állít igazat. Az, hogy ezzel a csapattal és a korábbiakkal nem tudtunk BL győzelmet felmutatni, az egyrészt mutatja a BL nehézségét, másfelől feltételez szakmai hibákat, amelyeken egy-egy elődöntő elment. Azok az apró szakmai hibák pedig jelen lehetnek akkor is, ha tényleg minden poszton a top1 játszik. Szóval lehet itt Khedirára meg Arbeloára mutogatni, de az összképet nem az ő ténykedésük határozza meg, maximum egy kicsit csorbítja, de az összkép problémájának forrásai nem ők elsősorban.

Ezzel is vitatkoznék,de utánna befejeztem.
Csak gondolj a Bayern elleni meccsre...Azt elkúrta nem kicsit nagyon.
Igen. De az én hsz-em előzménye az első félévre vonatkozott.

csabi87
Hozzászólások: 1113
Csatlakozott: 2013. május 9., csütörtök 9:40

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: csabi87 » 2013. szeptember 29., vasárnap 20:29

És itt jön az Özil faktor. Jelenleg nincs olyan játékosunk, aki annyira jó lenne utolsó passz adásban, mint a német volt. Anélkül meg nehéz lesz a robotot és a vadlovat helyzetbe hozni.
Ezzel én sem értek egyet.Tegnap Özilt bedarálták volna,mint ahogy a nagy meccseken sorra bedarálták az emberünket.Faragták volna,fellökték volna stb.
Nem lett volna momentuma. :ike:
Szerintem nincs nagy baj a kerettel,csak még maga Ancelotti sem tudja hogy hogyan legyen optimális a felállás meg szerintem eldöntötték Zidanékkal hogy rotálni is fognak elég rendesen.
Na emiatt a két dolog miatt nehezen működik a csapat. :hmmm:

Sokan írták hogy Modric miért nem kezdett.Nem tudhatjuk innen hogy milyen állapotban volt,hétközben meg BL még ha csak a Koppenhága ellen is,de ott kötelező a győzelem.Hétközbe tuti kezd Modric ebben biztos vagyok.Lehet félnek a sérülésektől is,látták Balet hogy járt.

Ezt a fos kontrajátékot meg hanyagoljuk már...
Miért volt az fos?
Mou az 5-0át szakmailag nagyon elkúrta, de a többi meccsét szakmailag egész jól lehozta.
Ezzel is vitatkoznék,de utánna befejeztem.
Csak gondolj a Bayern elleni meccsre...Azt elkúrta nem kicsit nagyon. :Đ :shutup:
Ez a videó tökéletesen bemutatja, hogy a FIFA mennyire tisztel engem, a klubomat és az országomat. Sok minden érthetővé vált.

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9207
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2013. szeptember 29., vasárnap 20:22

Matt009 írta:Mindezek mellett van 2 olyan szélsőnk, akik merőben inkompatibilisek ahhoz a játékhoz, amit Ancelotti látni szeretne. Bale és CR érdekében át kell alakítani a taktikát fos kontrajátékra, mert anélkül nem lesz eredményes a csapatunk, ha a legjobbjaink erősségeit nem használjuk ki.
En vagyok az egyetlen aki szerint a kontra is lehet gyonyoru ha megfeleloen jatszak?

Avatar
hehe
Hozzászólások: 7035
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:50
Kedvenc játékosaid: el fenomeno.
Kedvenc csapatod: a 6X-os vb.
Tartózkodási hely: nuthouse.

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: hehe » 2013. szeptember 29., vasárnap 20:06

És itt jön az Özil faktor. Jelenleg nincs olyan játékosunk, aki annyira jó lenne utolsó passz adásban, mint a német volt. Anélkül meg nehéz lesz a robotot és a vadlovat helyzetbe hozni.
nem értek egyet.
isco, benzema és modric is szórná nekik a labdát, ha ki lenne találva rendesen a kp közepe, és nem ilyen hulladék kedira miatt kell visszafele futva védekezni.
mikor volt olyan kedirával, hogy odaszorítottuk az ellenfelet a kapujához? minden kipattanó a miénk volt?
én nem emlékszem ilyenre, teljesen szégyen, hogy egy ember miatt bomlik az egész, vannak kiszolgáltatva a védőink és kevesebbet tudunk próbálkozni elöl.
Kép
Kép
Kép

Avatar
Matt009
Hozzászólások: 1909
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:44
Kedvenc játékosaid: Casillas, Higuain, Varane, Modric, Özil NEM
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Matt009 » 2013. szeptember 29., vasárnap 19:46

Viszont a legnevetsegesebb dolog mar most leirni ancelottit. Alig egy honapja epiti a tok uj csapatot ,tok uj rendszerben, felfogasban, jatekban. Nem ertem miert kell elvarni hogy maris galazzunk. Mourinho elso eve sem volt egy fokkal sem jobb, sot..
Én személy szerint azért temetem Ancelottit, mert azok a hiányosságai, amiket én az érkezése előtt és a nyár folyamán is számtalanszor leírtam, hétről-hétre kiütköznek. Mindez megspékelve az ötlettelen játékkal... De Ancelottin kívül a keret problémái, hiányosságait ugyanígy leírtam egy, másfél hónappal korábban, most ocsmány módon visszaköszön. Én nem vagyok 2x-es BL győztes, nem fociztam profi szinten, nem vagyok francia, olasz, angol bajnok (csak FIFA-ban, de az nem számít :mrgreen: ) és Ancelotti több, mint 2x olyan idős, mint én, de én ezeket a hibákat láttam, akkor egy elvileg profi edző, miért nem?

Mourinhoval meg azért hülyeség összehasonlítani, mert Mou ugyan beszopta az 5-0-át, de a Barcán kívül azért megvertünk mindenki mást, és hétről-hétre látszott az előrelépés. Mou az 5-0át szakmailag nagyon elkúrta, de a többi meccsét szakmailag egész jól lehozta. Na most Ancelotti szakmailag is megkérdőjelezhető döntések sokaságát produkálta az elmúlt cirka másfél hónapban, és Mou késői agymenéseit is túlszárnyalja. Ráadásul mindenki azt várta először Mou-tól, majd Ancelottitól, hogy majd végre csinálnak stabil kkp-t. Hát ez nem jött be. Még mindig nincs stabil kkp-nk, és semmi jele nincs annak, hogy Ancelotti ezen változtatni kívánna.

Mindezek mellett van 2 olyan szélsőnk, akik merőben inkompatibilisek ahhoz a játékhoz, amit Ancelotti látni szeretne. Bale és CR érdekében át kell alakítani a taktikát fos kontrajátékra, mert anélkül nem lesz eredményes a csapatunk, ha a legjobbjaink erősségeit nem használjuk ki. És itt jön az Özil faktor. Jelenleg nincs olyan játékosunk, aki annyira jó lenne utolsó passz adásban, mint a német volt. Anélkül meg nehéz lesz a robotot és a vadlovat helyzetbe hozni.
és a lényeget hagytam a végére: ismét bizonyítottá vált előttem, hogy marcelo nélkül nem vagyunk sehol, az, hogy ő a legtechnikásabb és legkreatívabb ember az egész csapatban és hátulról érkezik, létszámfölényt kialakítva, ez az aduászunk, anno robicarlos miatt nyertük magunkat szarrá, most nagyjából ugyanez a helyzet marceloval is. coentrao és akárki más nem megoldás oda.
Ezt nagyon adom. Én is Marcelot tartom a kulcsjátékosunknak, és a tavalyi szezonunk is a konfliktusok mellett Marci miatt halt be, mert nem volt ott a kreativitása, a létszámfölény, amit magával hoz, és nem utolsó sorban a védekezési szemlélete, amivel gyakorlatilag a kkp-sok vonalában védekezik, és borzasztóan sok labdát összeszed, nagyban megkönnyítve a középpályás védekezésünket. Marcelo nélkül jelenleg halottak vagyunk.

Avatar
hehe
Hozzászólások: 7035
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:50
Kedvenc játékosaid: el fenomeno.
Kedvenc csapatod: a 6X-os vb.
Tartózkodási hely: nuthouse.

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: hehe » 2013. szeptember 29., vasárnap 18:16

nem volt erőm végigolvasni tegnap óta a topikot, ezért bocsmá, ha esetleg ugyanazt írom, amit más:

saját észrevételek:

sajnos a rengeteg pontatlanság, kapkodás rányomta a bélyegét a játékunkra.
továbbra sem ízlik nekünk a csípek-rúgok-harapok style, pedig pl egy béellgyőzelemhez ezt tudni kell kezelni.
rengeteget kell még dolgozni az összjátékokon, az nem megoldás, hogy játék és elképzelés nélkül felmegyünk és mivel mi vagyunk a real és nálunk vannak a legjobb játékosok, majd alanyi jogon, freestyle játékkal majd nyerünk vhogy.
a kp továbbra is nagyon gyenge sajnos, nem tudom, hogy ancelotti mikor veszi észre, hogy az egész csapatnak együtt kell dolgoznia és kedirától egyszerűen meg kell szabadulni, még dimaria is jobb lenne a kkp-ra, mert gyors és hajtós, nem egy lomha senki, mint ez a szerencsétlen.
céronaldo sablonos már majdhogynem évek óta, több vállalkozó kedv és határozottabb, direktebb támadójátékot várok tőle, sajnos ő egy gólgéppé változott, holott meggyőződésem, hogy a több embert beszopató, ezzel védelmeket felbontó szélsőként nagyságrendekkl hatékonyabb lenne az egész csapat.

a pepe-ramos sosem lesz jobb, és mindig bennük van a hiba, nagyon várom varane-t már.

és a lényeget hagytam a végére: ismét bizonyítottá vált előttem, hogy marcelo nélkül nem vagyunk sehol, az, hogy ő a legtechnikásabb és legkreatívabb ember az egész csapatban és hátulról érkezik, létszámfölényt kialakítva, ez az aduászunk, anno robicarlos miatt nyertük magunkat szarrá, most nagyjából ugyanez a helyzet marceloval is. coentrao és akárki más nem megoldás oda.

kb ennyi.
Kép
Kép
Kép

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3137
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Pipita » 2013. szeptember 29., vasárnap 17:24

Szerintem tok mindegy ,hogy a lemosas szot hasznaljuk, vagy barmelyik masikat. Egy pillanatig nem volt eselyunk a gyozelemre, mig az atleti lohetett volna meg vagy harmat ha Lopez nem ekkora isten. Nekunk meg volt benz fejese kb 15rol, meg morata olloja meg a mellepoccintese. Na meg benz ket zsenialis labdaatvetele, de inkabb azt nem kommentalnam, mert ban jarna erte.

Viszont a legnevetsegesebb dolog mar most leirni ancelottit. Alig egy honapja epiti a tok uj csapatot ,tok uj rendszerben, felfogasban, jatekban. Nem ertem miert kell elvarni hogy maris galazzunk. Mourinho elso eve sem volt egy fokkal sem jobb, sot... Majd ha aprilisban is ilyen jatekkal rukkolnak elo a sracok, akkor lehet hozongeni, de en biztos vagyok benne ,hogy ez nem fog megtortenni. Marmint abban vagyok biztos, hogy fejlodni fogunk. Meg abban is, hogy hozonges igy is-ugy is lesz...

Avatar
Mr. Bidé
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2013. augusztus 7., szerda 15:05
Kedvenc játékosaid: Maradona,Messi Jancsika Károly
Kedvenc csapatod: F.C.B. F.T.C.

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Mr. Bidé » 2013. szeptember 29., vasárnap 17:16

morientes írta:Na mit mondott Charlie Firpo???
Charlie Filpo bekaphatja ! :lol: (mellesleg igaza van)
morientes írta:itt van most már Bale,Modric,esetleg Isco...egyik se elveszett ezen a téren.
Erről beszélek! Állítom ha Mariskát odaengedték volna a szabadrúgásokhoz és ő végezte volna el az összeset kétszer annyi gólt rúgott volna mint CR. Tavaly emlékszem egy szitura mikor Roni nagy duzzogva átengedett egy szabadot Özilnek oszt úgy be kurta a ficakba hogy a pókok azóta se költöztek vissza.......

Avatar
angus
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2013. május 9., csütörtök 19:44
Kedvenc csapatod: habfehérek

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: angus » 2013. szeptember 29., vasárnap 16:56

és ott volt a döntő a Chelsea ellen, ami szerintem ez idáig a legjobb és leglátványosabb meccsünket eredményezte...ott lehetett szerintem leginkább látni, hogy Ance mit is akar.
Én továbbra is úgy gondolom, hogy Özillel és Bale nélkül a fedélzeten más volt a helyzet. Azt meg már sose tudjuk meg, milyen lett volna ha marad.
A meccset nem láttam, csak a véleményeket olvasgatom... Igen, tanuló időszak, de hiába az, senki nem akarja látni, ahogy szenved a csapat, és nem megy a szekér (mikor a közelmúltban már egész jól ment a dolog).

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: morientes » 2013. szeptember 29., vasárnap 16:45

csak a mixem el ment a Real meccsen talán ezért baszta fel még jobban az agyamat.
Na mit mondott Charlie Firpo??? :) Hogy csak kik szoktak fogadni...??? :D :mrgreen: :lol:
Egyébkènt van abba valami amit mondasz...itt van most már Bale,Modric,esetleg Isco...egyik se elveszett ezen a téren.
Ha meg ez is kevés,akkor majd leigazoljuk Rogerio Cenit
:lol: :lol: :lol:
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9207
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2013. szeptember 29., vasárnap 16:35

Vegre sikerult az elso felidot is megnezzem, par eszrevetel:
- arbeloa egy csomo labdat kapott, aminek egy reszebol carvajal siman megindult volna, arbeloa viszont megallt, vissza khediranak, khedira pepenek vagy ramosnak, akik vagy vissza a nemetnek, vagy ki coentraonak vagy fel a pi..aba
- arbeloat es khedirat szinte mindegyik rogzitett helyzetnel megverte a tamadoja. volt hogy pepe segitette ki oket, volt hogy a biro befujta lesnek, de a 41. percben a szoglet utani helyzetet is az o emberuk hozta ossze. mondjuk szogleteknel carvajal se sokkal jobb..
- semmi mozgas nincs, egy helyben varjuk a labdat

Avatar
Mr. Bidé
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2013. augusztus 7., szerda 15:05
Kedvenc játékosaid: Maradona,Messi Jancsika Károly
Kedvenc csapatod: F.C.B. F.T.C.

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Mr. Bidé » 2013. szeptember 29., vasárnap 15:56

IkerCasillas írta:Épp most került terítékre ez Ronaldo topikjában, nézz át oda. :)
Kösz megyek :roll:

Avatar
IkerCasillas
Hozzászólások: 504
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 11:17
Kedvenc játékosaid: IC
Kedvenc csapatod: RMCF

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: IkerCasillas » 2013. szeptember 29., vasárnap 15:54

Épp most került terítékre ez Ronaldo topikjában, nézz át oda. :)

Avatar
Mr. Bidé
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2013. augusztus 7., szerda 15:05
Kedvenc játékosaid: Maradona,Messi Jancsika Károly
Kedvenc csapatod: F.C.B. F.T.C.

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Mr. Bidé » 2013. szeptember 29., vasárnap 15:50

Nézve a tegnapi meccset sokadszorra felvetődött bennem egy kérdés és érdekelne Madrid szurkolóként ti hogy látjátok?
CR miért lövi minden szögből és távolságból a szabadot? :hmmm: Mikor mondják már meg neki (ha magától nem jön rá) öreg nem te vagy az aki......Aláírom hogy van egy különleges technikája és bizonyos távolságból ha jól eltalálja baszott nagy gól is kisülhet belőle de ez nagyon kevés ezen a szinten. Persze ugyan ezt látom a Barcánál Messi esetében is csak ott talán nem annyira feltűnően. A nyolcvanas évek végén kilencvenes évek elején volt egy Szeibert György nevű játékos (aki látta szabadot lőni az tudja miről beszélek) kiviném az egoista fiúknak kicsit hogy megmutassa mi van.......
Baloldalról 16-22 m és tízből hatszor bebaszta a rövid felsőbe ha oda helyezkedett a kapus ha nem. De hozzáteszem ő csak innen lőtte de az nagyon hatékonyan. Nevetséges hogy ezek akkora királyok hogy senki ne merje megmondani nekik NE ÁLLJ ODA!!!!!! Tegnap nem ment a Madridnak de pont ilyen meccseken kell kihasználni azt a kevés sanszot ami szabadrúgásból adódik. 17 méterről tipikus ballábas szögből ki áll oda??? CR hova lövi ? B közép 58 sor.....Na mindegy csak a mixem el ment a Real meccsen talán ezért baszta fel még jobban az agyamat.

Avatar
Rasta
Hozzászólások: 572
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 8:18
Kedvenc játékosaid: Casillas, R. Carlos, Guti, Raúl, Figo, Zidane, Makelele, Varane, Xabi Alonso, Marcelo, di María, Isco, CR, Ramos, Modric, Kroos, Asensio, Kovacic
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Rasta » 2013. szeptember 29., vasárnap 14:06

besteve7 írta:... mindenki statikusan állt a védője mellett várta a labdát, egyszerűen senki sem volt megjátszható, ezért is jött a sok ívelgetés....
Ennek örömére le kellett kapni Di Mariát, aki még emberhez is tud ívelni (mármint saját emberhez), és maradt ívelgetésre Pepe meg Ramos. Teljesen jó :mrgreen:

besteve7
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 10:12
Kedvenc játékosaid: Raúl, Casillas, Falcaó
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: besteve7 » 2013. szeptember 29., vasárnap 13:57

Rasta írta:Már valamelyik topikban egyszer leírtam, de ahhoz, hogy összeszokjon a csapat, nem 2 hónap kell, hanem inkább minimum fél év. Hányan írtátok az előző szezon végén, hogy inkább bukjuk be a mostani bajnokságokat, de 2 év múlva egy erős, egységes gárdát nézhessetek Mou marhaságai helyett? Most még alig telt el 1-2 hónap, és már zavarnátok Carlot is, van aki már Bale-t is, meg akit éppen megtalál. Részemről egyetlen egy dolog, amit nem tudok per pill hova tenni, mégpedig hogy Khedirának vajon milyen erőssége lehet, amit mi nem látunk? A többi opciónk a kezdőbe bőven jobb volt, nemhogy fennt hagyni végig...
Türelem. Türelem...Hát ha eddig nem jöttetek volna rá, az az egy dolog, amit Madridban nincs. Szerinted, ha idén összejön egy második vagy akár harmadik hely a ligában, kb negyeddöntős kiesés bl-ben, elődöntő kupában, Carlot hagyják jövőre is dolgozni? Erre én nem tenném rá a kezem.

Nekem ami leginkább nem hiányzik a mozgás elől, mindenki csak lézeng, olyan kontraszt volt a két csapat támadó játékában, az atletico oldalára, 3-4 játékosuk úgy mozgatta szét futásokkal a védelmünket, hogy öröm volt nézni. Ellenben nálunk mindenki statikusan állt a védője mellett várta a labdát, egyszerűen senki sem volt megjátszható, ezért is jött a sok ívelgetés....

Avatar
madridronie
Hozzászólások: 2032
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 11:52
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo & Sergio Ramos, Benzema, Modric, Kroos, Marcelo (Ronaldo, Figo, R. Carlos, Beckham, Zidane, Guti, Kaká, Xabi Alonso & Totti)
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: madridronie » 2013. szeptember 29., vasárnap 13:42

nem akarok okoskodni,de tavaszig nem érdemes semmit sem várni játékban,volt egy erősen berögzitett JM stilus,amit a legtöbb funkciójában eldobtunk,plusz jött 2-3-4 új ember a pályára,ami sok.
Megvert minket egy jól szervezett, szokásosan alattomos, undorító Atletico. Puff. Most aztán eret kell vágni. Van egy rakat új játékosunk (akik ígéretesek mind...), új edző, új koncepció.
Ezzel alapjába véve semmi gond, a hangulaton meg nem kell csodálkozni; egy ilyen kilátástalan és otthon tükörsimán elvesztett városi derbi után nyilván ott a frusztráció mindenkiben, aki szereti ezt a csapatot; főleg azért mert ezek a bukták tudatosítják, illetve józanítják ki az embert évről-évre, hogy bizony lejjebb kell adni azokat a magas igényeket (sokszor sajnos ideje korán)! :-(
Most egy alapjában véve labdatartós játék alapjait próbálják lefektetni, nem elvetve a gyors támadásokat sem. Ez lenne az arany középút. De ha nem kapnak időt, akkor semmi nem lesz belőle.
Ez az amiben, egyelőre én is kapaszkodni szeretnék, meglátjuk ( :hmmm: :roll: )! B-) :)
Jogos az írásod, de szerintem a többségnek az a problémája, hogy az általad is említett új koncepcióból semmi sem körvonalazódik. A védekezés és a támadás is egy 0.
Ettől függetlenül én nem vagyok olyan radikális hogy egyből temetem Carlót, mert hagyni kell hogy megpróbálja véghezvinni amit akar.
---------------------------------------------------------------------------------
nem (csak) az eredménnyel van baj.
Egyetértek. :agree:
bekk: Hakimi&Davies
támadó: Mbappé

Ronaldo ◄ The number one influence ► ★★★★★

Ronaldo Fenomeno vs Cristiano Ronaldo ● The Battle For The Name ● Best Skills

Courtois-Hakimi,E.M.,Alaba,Davies-A.T.,E.C.,J.B.-ViniJr.,Mbappé,Rodrygo

RealMadrid

"Cristiano es un extraordinario Comandante"

Avatar
Mike
Hozzászólások: 3024
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 11:41
Kedvenc játékosaid: Guti, Özil, Ronaldo, Zidane, Varane
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Colts

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Mike » 2013. szeptember 29., vasárnap 13:40

RealMadridFanatic írta:Én azt látom, hogy az alapötlet jó, labdaügyes, fineszes, gyors játékosok (Modric, Isco, Marcelo, Benzema, Illarra (?? gyors semmiképpen)), megtámogatva a vadállatokkal (Cé, Bale).
az alapötlet jó lenne az angol vagy német bajnokságban, ahol nyíltabb a küzdelem. Hogy itt működne e, arról még nem vagyok meggyőzve. Ronaldo játéka már erősen területfüggő lett, Bale-ről nem is beszélve. Csak szükíteni kell a területet és meg is van oldva. Persze lehet mondani h akkor majd Bale elküldi 30ról és gól, de ez nem így működik.
Lényegében 2 játékoson múlik az egész játékunk, Isco és Modric. Ez nagyon kevés, és levédekezhető. Jobb esetben lesz 3, ha Illarra kiszorítja Khedirát. Dehát nagyon úgy néz ki h a tunéziai stabil.
"Mesut Ozil is my successor. I have never seen such quality in a player. " -Zidane

Avatar
Rasta
Hozzászólások: 572
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 8:18
Kedvenc játékosaid: Casillas, R. Carlos, Guti, Raúl, Figo, Zidane, Makelele, Varane, Xabi Alonso, Marcelo, di María, Isco, CR, Ramos, Modric, Kroos, Asensio, Kovacic
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Rasta » 2013. szeptember 29., vasárnap 13:37

Valamikor 2003 környékén a BME-n a Digit Tech előadó az oktatási rendszer kapcsán mondta azt egyszer nekünk, hogy ő nem érti, mert ha az inputba belerúgunk egy jó nagyot, akkor először jó eséllyel hülyeségeket fog kiadni az output, hagyni kell egy kicsit, mielőtt a valós outputot kidobja. Szerintem ez a jelenlegi Madridra is igaz, Az inputba belerúgás már megvolt (új csapat, új edző, új koncepció), és ne haragudjatok, de 7-8-10 meccs az nem sok, hanem konkrétan lóf*sz.

Már valamelyik topikban egyszer leírtam, de ahhoz, hogy összeszokjon a csapat, nem 2 hónap kell, hanem inkább minimum fél év. Hányan írtátok az előző szezon végén, hogy inkább bukjuk be a mostani bajnokságokat, de 2 év múlva egy erős, egységes gárdát nézhessetek Mou marhaságai helyett? Most még alig telt el 1-2 hónap, és már zavarnátok Carlot is, van aki már Bale-t is, meg akit éppen megtalál. Részemről egyetlen egy dolog, amit nem tudok per pill hova tenni, mégpedig hogy Khedirának vajon milyen erőssége lehet, amit mi nem látunk? A többi opciónk a kezdőbe bőven jobb volt, nemhogy fennt hagyni végig...

DM-et megint kénytelen vagyok kicsit védeni: igaz, hogy hibázott a gólnál, és nem kéne ott cselezgetnie, de Pepe és Arbeloa is olyan gyönyörűen egymásba rohantak, amikor mind a ketten konkrétan azt a sávot fogták, hogy ne mehessen a passz Costának. Ők szerintem nagyobb ludasak a gólban, ennél azért rutinosabb védők. Plusz ami az első félidőben helyzet volt (Benzema fejese pl.), az vastagon DM érdeme volt mind a 3 db. Kicsit eltúlozva szinte csak DM passzolt pontosan 5 m-re távolabb (a fél pályáról hazaadásokat, vagy védőknek visszagurításokat nem számolnám ide - bár az utóbbiból is láttunk elég pontatlant).

Nem kell temetni a csapatot, eddig volt 2 rossz meccsünk, ez még bőven belefér egy ekkora átalakulás közben Igen, az sem fog meglepni, ha emiatt nem lesznek ordenáré nagy kupák sem a szezon végén, ez együtt jár a csapatátalakítással. Csak végre olyan csapat legyen a Madrid pár hónap múlva, vagy akár 1 év múlva, amelyik feltörli a padlót a Barcával, a Bayernnel vagy akármelyik más csapattal bármikor, és élvezet legyen nézni a játékunkat.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 238 regisztrált és 0 vendég