OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2434
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Santi » 2018. november 26., hétfő 8:10

Elég nagy baj is, hogy külföldre viszik a pénz, miközben van elég baj itthon, lenne hova tenni azokat a forrásokat. Illetve hasonlót még nem nagyon hallottam, hogy mondjuk Románia fejlesztené Szabolcsot vagy a szlovák állam beruházásokat tervezne Borsodban.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Santi 2018. november 26., hétfő 8:12-kor.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3856
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2018. november 26., hétfő 8:00

hát igen csak azt szokták mondani ilyenkor hogy más péniszével üti a csalánt. Mivel nem itthon él és nem ő éli meg a döntésének a súlyát
Nem éli meg? Ez a kormány beruház pl. székelyföldön, a DK nem csinálna semmit, és elvenné a szavazati jogukat is pluszban. Mi az, hogy nem éli meg? :)

https://kronika.ro/gazdasag/gazdasagfej ... gyar-allam
Értük meg miért kéne tenni bármit is?
Nem írtam le? :)

kierkegaard
Hozzászólások: 1667
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2018. november 26., hétfő 6:58

hát igen csak azt szokták mondani ilyenkor hogy más péniszével üti a csalánt. Mivel nem itthon él és nem ő éli meg a döntésének a súlyát így semmi joga nincs ahhoz hogy beleszóljon.

Értük meg miért kéne tenni bármit is? Tegyen értük az ottani kormány. Pl romániában egy románnak semennyivel sincs több joga mint egy külhoni magyarnak. Mind a kettő ugyan akkora lehetőséggel indul a jólét felé.

Ott adóznak, ott élnek, ott szavaznak de szavazzanak még itt is csak azért mert a fidesznek (vagy bármely pártnak aki épp hatalmon van) jól jön a szavazataik a propaganda után? hell no.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3856
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2018. november 26., hétfő 1:34

Szerintem nem, ugyanúgy magyarok mint mi, ugyanahhoz a nemzethez tartozunk. Akármelyik párt is alkossa a kormányt, értük is felelősséggel tartozik, értük is tennie kell. Úgy ahogy tud, annyit amennyit lehet. Mert ha a magyar kormány nem fog, akkor melyik?

És ebből fakadóan, mivel az ő sorsukat is érinti a dolog, hát hajrá.
Legutóbb sem miattuk nem lett kormányváltás, a szavazataik talán egy mandátum sorsát döntötték el... ez kis veszteség ahhoz képest hogy ezzel is egységesebbek lehetünk velük.
Persze, ez nekem elvi kérdés, én nem tudom más halmazba sorolni a határon kívüli magyarokat.
Tiszteletben tartom a többi véleményt, de számomra elképzelhetetlen más út, minthogy foggal-körömmel ragaszkodjunk hozzájuk, és bármi ami erősíti az egységet velük, legyen szó a szavazati jogukról akár, az számomra üdvös. Ha virágzik a kösségük, akkor mi virágzunk, ha sorvad, márpedig most ez történik, akkor mi sorvadunk.
Fel lehet ezt máshogy is fogni biztosan, csak nekem nem menne, mint ahogy a revízió kérdésköréről is hasonló véleménnyel vagyok. Nem ész nélkül persze, csak annyira, amennyire lehet.
"Nem hozza el az esztendő, amit az óra", mondták az oláhok, és mennyire igazuk volt. :)

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4236
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2018. november 25., vasárnap 23:34

KAG írta:De amúgy szvsz full jogos.
Ha valaki itt el huzamosabb ideje, az szavazzon.

Aki nem, az ne. :ike:
érzékeny talajra léptetek, de maximálisan egyetértek.

bár én a fordítottjára is így gondolok, aki mondjuk 10-12 éve nem él itt, és nem is tervez, az ne szavazzon.
bár vannak ismerőseim, akik így gondolkoznak mindkét esetben.
Erdélyi magyarok, akik nem terveznek "haza" költözni, nem szavaznak.
Svájcban, Ausztriában élő (5-6 éve) ismerőseim sem szavaznak, mert nem is terveznek hazajönni, és így nem akarnak annak az életéről dönteni, aki viszont itt él.

szerintem jogos.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9579
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: OFF

HozzászólásSzerző: KAG » 2018. november 25., vasárnap 23:04

De amúgy szvsz full jogos.
Ha valaki itt el huzamosabb ideje, az szavazzon.

Aki nem, az ne. :ike:
ZIDANE

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8497
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Sierra » 2018. november 25., vasárnap 20:26

Faust írta:Koltozz Magyarorszagra, ha mar ide is szavazol. :mrgreen:
savage :lol: :lol:

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Faust » 2018. november 25., vasárnap 19:36

Koltozz Magyarorszagra, ha mar ide is szavazol. :mrgreen:

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6459
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2018. november 25., vasárnap 15:31

Teljesen megbolondult Ukrajna, amit az ukrán, saját állampolgáraival készül csinálni. Úgyhogy várható egy újabb Majdan, remélhetőleg most olyan példát statuálva, mint anno Romániában volt. Több millió külföldi rendszámú kocsi van ugye, a vám irtózatos, így aki ukrán útlevéllel próbál kocsit behozni (nincs más soknak ugye),
annak nem elég, hogy eddig 5 napig tartózkodhatott az országban (pereszicska), és egy héten így ugye egyszer, mindegy, hány 100 kilométerre van a határátkelő, meg kellett fordulnia legalább az ukrán oldalon, így szépen alakultak a sorok... Példa, nincs pénz ugye az embereknek, 85% külföldön dolgozik a szomszéd megyékben a fiatalok körében biztosan, majdnem 3db 20 éves A6-os Audit lehet venni külföldön, egy ukrán rendszámos áráért. Vagy meghaladta a 90 napot az országban való tartózkodása a magyar vagy uniós útlevelével, így kitiltották azzal fél évre, egy kis bírság, 20ezer forint körüli, és jöhetett, ha van más útlevele, ukrán, és a kocsit is így forgatnia kellett, mert magyarral eddig még maradt, hogy 1 évre be tudja hozni.
Mától aki bent van ukrán útlevéllel, külföldi rendszámú kocsival, ugyanúgy még fordulnia kell az ez előtti 5 napját számítva, de haza többet nem jöhet ugye csak gyalog, mert többet nincs Tranzit a vám rendszerében
A megoldás, zálogba helyezni a kocsit Ukrajnában, 1 évig így itt lehet próba időre 2-3000 euró körüli összegért, ez elvész, és utána kötelező ukrán rendszámra váltani, és fizetni a súlyos vámot. Kijevben, mindenhol 75%-ban, lehet túlzok, külföldi kocsin jár képviselő, átlag ember, mindenki. És ezzel most fel fog töltődni a nyugdíjkassza azzal magyarázta az új törvényt. Igen ám. Unokának nincs pénze, de a kocsit szeretné megtartani. Mama házára kölcsön, kocsi marad, nyugdíj nő 1000 forinttal kb., és majd veszi el az állam. Az emberek forronganak, az 5 napot való tartózkodás is iszonyat volt, most meg ugye nem lehet egyáltalán behozni. Volt olyan, aki megunta, ki akarta fizetni, de nincs még kiépülve erre külön rendszer a határ átkelőn, az volt a válasz, úgyhogy döbbenet uralja éjféltől az országot. A lengyel határ Ukrajnába vezető része teljesen leállt, mindenki bezárta a kocsit, nem engedték be őket, ott hagyták bent a határátkelőn, gyalog jöttek haza. Gáz, villany, út, üzemanyag növekedés még fel sincs hozva, úgyhogy érdemes lesz figyelni a napokat.

Szétszórt lett eléggé amit írtam, lesznek majd hamarosan cikkek magyar nyelven is, azért nem linkeltem, meg telefonról vagyok.
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8195
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2018. november 25., vasárnap 14:41

https://www.libri.hu/konyv/a-real-madrid-legendai.html

Valakit nem érdekel egy ilyen könyv így karácsony előtt? Nekem kettő van, egytől szívesen megválnék. Persze nem a bolti áron.
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
_Bushido_
Hozzászólások: 1961
Csatlakozott: 2018. augusztus 8., szerda 19:57
Kedvenc játékosaid: CR,Lebron
Kedvenc csapatod: Real, AS Róma, Lakers
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: _Bushido_ » 2018. november 24., szombat 23:04

Santi írta:Szlovéniában volt már valaki üdülni? Decemberben szeretnénk menni, tele gyönyörű tájakkal, de maribortól sokkal messzebb nem akarok menni. Kirándulós, nézelödős hely érdekelne 3-4napra
Ljubljana felett van egy csodás kisváros, skofja loka névvel. Hasonló, mint a Cesky Krumlov Csehországban. Pár éve voltunk egy ismerős társasággal, van egy nagy vár is, mint látványosság.

Bledet is csak ajánlani tudom. Már 3x voltam ott, legutóbb épp most nyáron. Akkor hemzsegtek a turisták, gondolom ilyen időben nincsenek ott azért annyian. Bled mellett kicsivel még ott van a bohinji tó is. Van egy youtuber csaj, aki épp ilyesmi időben ment el ezekre a helyekre, készített róla vlogot.

Viszont ha tényleg nem akarsz messzebb menni Maribortól, akkor alatta picivel ott van egy Ptuj nevű város. megnézhetitek ott a kastélyt, múzeumot. Nagyon szép hely.

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6459
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2018. november 24., szombat 9:22

Heló! Akinek van Spíler2, tudna adni egy frekvenciát, hol fut? Thor vagy esetleg már műhold, frekvencia száma, V/H?
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
füst
Hozzászólások: 3856
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2018. november 21., szerda 12:10

Szintén a Bled tavat ajánlom, nagyon szép környék, és nincs messze Ljubljanától sem, szóval az is útba esik. 3-4 napba simán belefér ez a kettő, bár Ljubljanára egy napnál többet nem szánnék.
Drága város, a közlekedés problémás, és az ottaniakkal is vannak gondok, de mondjuk 1 napot megéri ott lenni.

Petr
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2017. január 14., szombat 23:45
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Petr » 2018. november 21., szerda 11:45

Yazid írta:Szlovéniában volt már valaki üdülni? Decemberben szeretnénk menni, tele gyönyörű tájakkal, de maribortól sokkal messzebb nem akarok menni. Kirándulós, nézelödős hely érdekelne 3-4napra
Bled környéke korrekt hely.

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2434
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Santi » 2018. november 21., szerda 11:21

Faust írta:
Yazid írta:Szlovéniában volt már valaki üdülni? Decemberben szeretnénk menni, tele gyönyörű tájakkal, de maribortól sokkal messzebb nem akarok menni. Kirándulós, nézelödős hely érdekelne 3-4napra
Bovec nagyszeru, csodalatos hely! :)
Köszi, de annyit nem autózok, közelebb? :D

Hát pedig sztem toljad, azért Szlovénia nem egy kontinensnyi ország, mert ha pl kimész USA-ba, akkor megértem, hogy kétszer is meggondolod, hogy a keleti partról csak úgy átruccant a nyugati partra. :)

Maribor-Bovec kb annyi lehet, mint Pestről lemenni mondjuk Szegedre.

Avatar
Yazid
Hozzászólások: 3372
Csatlakozott: 2013. május 2., csütörtök 8:57
Kedvenc játékosaid: Zidane

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Yazid » 2018. november 18., vasárnap 18:43

Faust írta:
Yazid írta:Szlovéniában volt már valaki üdülni? Decemberben szeretnénk menni, tele gyönyörű tájakkal, de maribortól sokkal messzebb nem akarok menni. Kirándulós, nézelödős hely érdekelne 3-4napra
Bovec nagyszeru, csodalatos hely! :)
Köszi, de annyit nem autózok, közelebb? :D

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Faust » 2018. november 18., vasárnap 18:39

Yazid írta:Szlovéniában volt már valaki üdülni? Decemberben szeretnénk menni, tele gyönyörű tájakkal, de maribortól sokkal messzebb nem akarok menni. Kirándulós, nézelödős hely érdekelne 3-4napra
Bovec nagyszeru, csodalatos hely! :)

Avatar
Yazid
Hozzászólások: 3372
Csatlakozott: 2013. május 2., csütörtök 8:57
Kedvenc játékosaid: Zidane

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Yazid » 2018. november 18., vasárnap 18:19

Szlovéniában volt már valaki üdülni? Decemberben szeretnénk menni, tele gyönyörű tájakkal, de maribortól sokkal messzebb nem akarok menni. Kirándulós, nézelödős hely érdekelne 3-4napra

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9579
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: OFF

HozzászólásSzerző: KAG » 2018. november 18., vasárnap 15:50

Annyira tolta a faszi amúgy, hogy mennyire sikeres gazdag és leszarja, hogy már gyanús volt... legalábbis a végére számomra picit azzá vált.

Bőven benne van, hogy tényleg élete a forum volt, itt volt valaki aztán most azért pörög ennyire rajta, mert ugrott.
Ha valaki valóban ennyire sikeres, akkor szerintem képtelenség, hogy ennyire aktív élete legyen egy forumon.... vagy legalábbis ha aktív is ennyire és időt talál rá, akkor nem kéne ennyire megraknia, ha ugrik neki. :ike:
ZIDANE

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8497
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Sierra » 2018. november 18., vasárnap 15:26

Realista24 írta:Hehe megint annyira vegeztel a fórummal meg a nekem való e-mailek írásával, hogy csak írtál meg az utolsó utan is.
ez most komoly, hogy képes vergődni még emailen is? :lol: :lol: :lol: elképesztő a csávó, de nyilván nem fontos neki ez az egész :lol: :lol: :lol: sztem a lételeme ez a fórum, nemtom mi lesz vele :( :(


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 67 regisztrált és 0 vendég