OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4274
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2018. november 26., hétfő 12:49

Szerintem a szavazati jog nem feltétele annak, hogy az aktuális kormány segítsen a határon túli magyaroknak. Normális esetben ez természetes, hogy szükséges.
Ezzel a részével nincs is bajom, kivéve ha hülyeségekre megy a pénz kintre (fociakadémia).

Van egy csomó jó kezdeményesés, oktatásban a Határon túli program, ami tök jó. (kár, hogy az önkormányzatok annyi pénzt lopnak el ebből is, hogy ép ésszel fel sem fogható)
Lehetne a román/szlovák/szerb kormánnyal, pártokkal egyezkedni, keresztül vinni fejlesztéseket. Ez lenne a járható út.

Elfogadom az álláspontotokat, de nem értek vele egyet. Engem nem zavar hogy van, csak ezt akkor tekintsük természetesnek, ne legyen egyik oldalra se érv/ellenérv, mert nem fair.

Én az én ismertségi körömből tudok/mondtam véleményt, nyilván máshol máshogy gondolkoznak, nem tudom, az én határon túli ismerőseimnek eszükbe sem jut szavazni. Helyes-nem helyes módon, ezt mindenki eldönti magában.
ateeemadrid írta: a fidesz meg nem kampányolna azzal, hogy szavazati jogot adtak, ha nem kezelné ennyire retardált módon közel az összes ellenzéki párt a helyzetet.
írtam is, hogy az ellenzék hozzáállásával sem értek egyet, a felelősség rajtuk is megvan.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3134
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Pipita » 2018. november 26., hétfő 12:38

csababarca írta:
ateeemadrid írta: most komolyan, képzeljétek már a helyükbe magatokat, egyes pártok konkrétan azzal kampányolnak, hogy eltörölnék a szavazati jogotokat, ezzel szemben meg lehet nézni mondjuk az általam is rühellt fidesz hogy áll hozzájuk. ti kire szavaznátok, őszintén?
tehát akkor megint ott tartunk, hogy poltikailag vannak kihasználva.

szerintem egyik oldaltól sem szép, hogy ezt felhozzák, ilyen vagy olyan irányban.
az ellenzék gyökér, tény, ebben a kérdésben is azok. de a fidesz is ezzel kamápnyol, hogy szavazati jogot adtak.
És?
Ezt akkor innen természetesnek kéne venni, és nem kampányolni vele a továbbiakban, mert igen, ugyanolyan része szavazati jog szerint is a magyarságnak, akkor minek kiemelni, hogy mi adtuk nekik?
Szerintem mindkét oldal ugyanolyan rossz.
Megkapták, kész, akkor viszont tekintsük természetesnek, és ne hozza fel egyik politikai oldal sem.


én továbbra is tartom a véleményemet, támogatni kell őket, éreztetni hogy hozzánk tartoznak, de amúgy érzik ezt ők maguktól is, mert a libsik alatt is magyarnak érezték magukat, nyilván. de a szavazati jogot én nem adnám meg nekik. meg mondom, elég radikálisan vágnám meg a szvazásra jogosultak számát.
Az a baj (igazából nem baj), hogy képviseleti demokráciában élünk, tehát ha egy politikai párt tesz bármit az égegyadta világon, amivelszavazatot nyer vagy veszít, akkor azzal politikailag ki fog használni egykisebb-nagyobbcsoportot, így pedig eleve halva született ez az érvelés.

Nagyon szomorú, hogy nem csak az ellenzéki pártokat, de még a madridomot is sikerült összegyurcsányozni.

Politikai kérdésben ezer százalékban füsttel értek egyet, felvéstem a dátumot. :|
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Annyit azért kiegészítenék, hogy nem feleannyit ér a határon túl élők szavazata, hanem még annyit se, hiszen nem 50-50% a listás-egyéni aránya, hanem 53-47. Egyelőre. :shifty: :mrgreen:

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2018. november 26., hétfő 12:36

kierkegaard írta:
"'ha nem tudod honnan származol, milyen értékeket örököltél, akkor mit adsz tovább az utánad jövőknek? "

hát ha egyikre se tudnám a választ ugyan ott tartanék mint most. egy irodában enne a penész és ahelyett hogy dolgoznék egy fórumon társalgok.
De mivel tudod, nem érdekel ameddig nincs a te mindennapjaidra hatással. Utánad az özönvíz. :)

kierkegaard
Hozzászólások: 1686
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2018. november 26., hétfő 12:25

ateeemadrid írta:
hála a jóistennek ilyen biztos nem lesz még jóideig. :)
nem hát. ezért lesz az hogy az egyik országban pl kivezetik vagy csökkentik a műanyagot addig más országban ugyan úgy szórni fogják mintha muszáj lenne. de hála istennek ez így pont jól van.

"'ha nem tudod honnan származol, milyen értékeket örököltél, akkor mit adsz tovább az utánad jövőknek? "

hát ha egyikre se tudnám a választ ugyan ott tartanék mint most. egy irodában enne a penész és ahelyett hogy dolgoznék egy fórumon társalgok.
Persze emellett olyan értékrenddel rendelkezem mint kevesen.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2018. november 26., hétfő 12:23

Mert amíg külön külön van minden addig nem lesz sose előrelépés.
Remekül példázza ezt, hogy Európa mennyire kenterbe verte a világot az évszázadok során. Az EU óta meg hogy megy el mellettünk a világ. :)

A versenyhelyzet a legjobb motiváló tényező, a nagy egyesülés egy még nagyobb identitás nélküli elkényelmesedett mocsárba vezet, ami önmagát is képtelen megvédeni.
A nemzeti öntudat fontos, ha nem tudod honnan származol, milyen értékeket örököltél, akkor mit adsz tovább az utánad jövőknek? :)

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9595
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: OFF

HozzászólásSzerző: KAG » 2018. november 26., hétfő 12:15

ateeemadrid írta:
tehát akkor megint ott tartunk, hogy poltikailag vannak kihasználva.
ezt mondjuk ki dönti el, hogy ki vannak használva? én sem vagyok naív, nem gondolom, hogy feltétlen csak jószándékból foglalkozik velük a fidesz, de azért egy konzervatív pártra, esetleg egy jobboldali pártra mindig is jellemző volt, hogy foglalkoznak a külföldön élő magyarokkal is.

a fidesz meg nem kampányolna azzal, hogy szavazati jogot adtak, ha nem kezelné ennyire retardált módon közel az összes ellenzéki párt a helyzetet.

ettől függetlenül elfogadom a te véleményed is, racionális szempontból pláne védhető, de szerintem sok múlik az ember személyes tapasztalatain is.

Annyit hozzátennék, hogy a Fidesz mindig epp olyan part volt, ami kellett ahhoz, hogy tuzkozelbe legyen....
Ez az egesz pályafutásukra igaz.
ZIDANE

Avatar
ateeemadrid
Hozzászólások: 4465
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 18:04

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ateeemadrid » 2018. november 26., hétfő 12:07

Mondjuk én ezt a nemzetiségeskedést is elengedném. Kell a fsznak a nemzeti öntudat. lenne egy egyesült európai unió és akkor így senki se panaszkodhatna területek miatt
hála a jóistennek ilyen biztos nem lesz még jóideig. :)

Avatar
Rasta
Hozzászólások: 572
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 8:18
Kedvenc játékosaid: Casillas, R. Carlos, Guti, Raúl, Figo, Zidane, Makelele, Varane, Xabi Alonso, Marcelo, di María, Isco, CR, Ramos, Modric, Kroos, Asensio, Kovacic
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Rasta » 2018. november 26., hétfő 12:05

ateeemadrid írta:ezt mondjuk ki dönti el, hogy ki vannak használva?
Ezt majd az dönti el, hogyha a Fidesz nem fog a kinnti magyarokból valami közvetlen politikai profitot látni, akkor mit fognak lépni. Az tiszta, hogy nem ők fogják leváltani vagy nem leváltani a kormányt, viszont arra elég az a szavazóbázis, hogy a 2/3 vagy a sima többség kérdésében dönthessen. Egyrészt.

Azzal nem vagyok tisztában, hogy a Fidesz kinnt tényleges segítséget nyújt-e, vagy pedig olyat, ami vagy látszat vagy nekik is érdekük. Ezt annyira nem követtem, de tényleg kíváncsi vagyok rá.

kierkegaard
Hozzászólások: 1686
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2018. november 26., hétfő 12:02

az osztrák határhoz közel állók akik rendszeresen ott dolgoznak sem szavaznak ausztriában és ez így van rendjén.

Mondjuk én ezt a nemzetiségeskedést is elengedném. Kell a fsznak a nemzeti öntudat. lenne egy egyesült európai unió és akkor így senki se panaszkodhatna területek miatt, valósan szabályozni lehetne a gazdaságot és ami talán a legfontosabb a környezeteti szennyezést..Mert amíg külön külön van minden addig nem lesz sose előrelépés.
Rengeteg jó cikk született erről.

Avatar
ateeemadrid
Hozzászólások: 4465
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 18:04

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ateeemadrid » 2018. november 26., hétfő 11:47

tehát akkor megint ott tartunk, hogy poltikailag vannak kihasználva.
ezt mondjuk ki dönti el, hogy ki vannak használva? én sem vagyok naív, nem gondolom, hogy feltétlen csak jószándékból foglalkozik velük a fidesz, de azért egy konzervatív pártra, esetleg egy jobboldali pártra mindig is jellemző volt, hogy foglalkoznak a külföldön élő magyarokkal is.

a fidesz meg nem kampányolna azzal, hogy szavazati jogot adtak, ha nem kezelné ennyire retardált módon közel az összes ellenzéki párt a helyzetet.

ettől függetlenül elfogadom a te véleményed is, racionális szempontból pláne védhető, de szerintem sok múlik az ember személyes tapasztalatain is.

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4274
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2018. november 26., hétfő 11:38

ateeemadrid írta: most komolyan, képzeljétek már a helyükbe magatokat, egyes pártok konkrétan azzal kampányolnak, hogy eltörölnék a szavazati jogotokat, ezzel szemben meg lehet nézni mondjuk az általam is rühellt fidesz hogy áll hozzájuk. ti kire szavaznátok, őszintén?
tehát akkor megint ott tartunk, hogy poltikailag vannak kihasználva.

szerintem egyik oldaltól sem szép, hogy ezt felhozzák, ilyen vagy olyan irányban.
az ellenzék gyökér, tény, ebben a kérdésben is azok. de a fidesz is ezzel kamápnyol, hogy szavazati jogot adtak.
És?
Ezt akkor innen természetesnek kéne venni, és nem kampányolni vele a továbbiakban, mert igen, ugyanolyan része szavazati jog szerint is a magyarságnak, akkor minek kiemelni, hogy mi adtuk nekik?
Szerintem mindkét oldal ugyanolyan rossz.
Megkapták, kész, akkor viszont tekintsük természetesnek, és ne hozza fel egyik politikai oldal sem.


én továbbra is tartom a véleményemet, támogatni kell őket, éreztetni hogy hozzánk tartoznak, de amúgy érzik ezt ők maguktól is, mert a libsik alatt is magyarnak érezték magukat, nyilván. de a szavazati jogot én nem adnám meg nekik. meg mondom, elég radikálisan vágnám meg a szvazásra jogosultak számát.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
ateeemadrid
Hozzászólások: 4465
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 18:04

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ateeemadrid » 2018. november 26., hétfő 11:23

szerintem szomorú egyébként, hogy kb. csak füst tekinti teljesen normális dolognak azt, hogy szavazati joggal rendelkeznek a külhoni magyarok is, szerintem régen ez sokkal inkább természetes volt, a mai fertő politikai helyzet következménye az is, hogy az itthon élők egyre jobban fel vannak háborodva ezen. kicsit ellenzéki propaganda szagú, ilyen DK féle hányinger pártoknak volt ez a nagy "programjuk", mintha ezen múlt volna a szavazás kimenetele. :lol:

azzal sem értek egyet, hogy kivannak használva, vagy megveszik a szavazatukat. most komolyan, képzeljétek már a helyükbe magatokat, egyes pártok konkrétan azzal kampányolnak, hogy eltörölnék a szavazati jogotokat, ezzel szemben meg lehet nézni mondjuk az általam is rühellt fidesz hogy áll hozzájuk. ti kire szavaznátok, őszintén?

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6480
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2018. november 26., hétfő 11:05

Mindig a statisztika, meg a leleplező cikkek kellenek az embereknek, nem lehet annak elhinni, aki benne van... Nem lesz cikk, mert magyar útlevéllel jöttek dolgozni, ha nem volt magyar lakcím, biztosít a munkahely ideiglenesen. 100 magyar itteni fiatalból 80 Magyarországon dolgozik, 10 egyéb országban, 5 itthon iskolában, ami magyar nyelvvel kapcsolatos 100%-ban, 5 pedig munka nélkül... Mert aki kárpátaljai ukrán, annak csak ukrán útlevele van többnyire, 90 napot lehet egyhuzamban itt, és azokat tudnák csak listázni, sok ilyen is van, hidd el. Olyan helyekről, ahol nem igazán rajonganak a magyarokért, meg hasonlók, de azóta megtanulta a nyelvet, rá kényszerült vagy sem, és teljesen megváltozott a véleménye mindenről, ismerek ilyet.
Köszi Füst az őszinte véleményt, ritka az ilyen, bár gondolom nem 20-as éveidben ha jársz, ha igen, akkor nagyobb respekt. :agree:
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

besteve7
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 10:12
Kedvenc játékosaid: Raúl, Casillas, Falcaó
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: besteve7 » 2018. november 26., hétfő 10:42

kierkegaard írta:
erről esetleg tudsz adni egy statisztikát, cikket?
Nem csak tapasztalat, alig maradt fiatal 20-40 év közötti férfi. Elméletileg vannak, voltak kérdőivek amiket kitöltöttek ottani családokkal, amik pont erre a kérdéskörre is kitértek, de még szerintem ezek nincsenek kiértékelve.

kierkegaard
Hozzászólások: 1686
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2018. november 26., hétfő 10:36

besteve7 írta:
Csak úgy zárójelben jegyezném meg, pl h a Kárpátaljáról szavazók, kb 80%-a vagy itt Magyarországon él, dolgozik, adózik, és jó esetben egy hétvégre/hétre hazamegy a családjához, v vmely családtagja teszi ezt. .
erről esetleg tudsz adni egy statisztikát, cikket?

besteve7
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 10:12
Kedvenc játékosaid: Raúl, Casillas, Falcaó
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: besteve7 » 2018. november 26., hétfő 10:26

csababarca írta:Nem önszántukból döntöttek, de közülük már (sajnos) nem sok él. Unokák, dédunokák, gyerekek, akik már teljesen oda születtek. Nincs bezárva a határ, bármikor jöhetnének, és költözhetnének a kánaánban.
Valamiért nem teszik, szerintem egyértelmű, hogy miért.
Nem akartam hozzászólni a témához, de ez már kicsit kiverte a biztosítékot.
Talán azért nem költöztek át tömegesen az emberek, mert főleg 2010 előtt ez nem volt olyan egyszerű dolog, külföldinek számítottak pontos szabályok nincsenek a fejemben, de itt kellett dolgozni X évig, letelepedési engedély kérni és aztán talán megkaphattad az állampolgárásgot. A másik, hogy mivel ott születtek, ott szerettek élni, ott volt minden, család, barát, rokonok, ismerősök, a haza, nem akarta mindenki ezt csak úgy otthagyni, h az Anyaországban mindent újrakezdhessen 0 ról. Nem azért maradtak, vagy maradnak "külföldön" mert ott aztán olyan hűdejó, mint azt te gondolod. Sőt, megsúgom neked, ezerszer nehezebb, mint itt... (Most én főleg a Kárpátaljai részről beszélek, mivel ott születtem és éltem sokáig). És küzdöttek, küzdenek azóta is, h magyarságuk ne veszzen el, bármilyen mostoha is volt/van a helyzetük.
kierkegaard írta:hát igen csak azt szokták mondani ilyenkor hogy más péniszével üti a csalánt. Mivel nem itthon él és nem ő éli meg a döntésének a súlyát így semmi joga nincs ahhoz hogy beleszóljon.

Csak úgy zárójelben jegyezném meg, pl h a Kárpátaljáról szavazók, kb 80%-a vagy itt Magyarországon él, dolgozik, adózik, és jó esetben egy hétvégre/hétre hazamegy a családjához, v vmely családtagja teszi ezt. Szóval a te logikád alapján is jogosult a szavazásra, csak ezt annyira nem hangoztatta semmilyen média, csak azt hogy a gonosz ukrán nyugdíjassok tömege jött át szavazni.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2018. november 26., hétfő 10:14

Egyetértek Veled egyébként, de az itteni reakciók alapján is kérdezem, hogy ez biztosan igaz?
Nem tudom. De a célja az. Ha pedig nemes a cél... :)
ami egyes rétegeknek nagy csoda, és tetszik nekik-> elmennek és a fideszre szavaznak emiatt.
Na jó, most komolyan. Ennél jobban le se lehetne írni a demokráciát konyhai nyelven. :)
Olyat tesz, ami tetszik a választóknak. Hogy meri. :)
Értelemszerűen akinek nem tetszik, az szavazhat épp emiatt másra, aki mást képvisel. Van is rá jelentkező. Ezzel a részével egyszerűen nem értem mi a probléma.

Nézd, itt felfogásbéli különbségek vannak, máshogy állok ehhez a kérdéshez. Én így állok hozzá: Ahol ők élnek, az magyar föld, nagyon sok évszázadnyi magyar vért és verítéket áldoztunk azokért a területekért. Most mások irányítanak ott, de ez változhat, mert a történelem nem áll meg.
Viszont aki magyar, és ott él, az ne azért jöjjön ide, mert ott nem érzi otthon magát. Minden joga meg van hozzá, és mivel a mi közösségünkhöz tartozik, ezért nekünk kell ebben neki segíteni. Nem abban hogy jöjjön ide, hanem abban, hogy otthon(!) érezze magát otthon. Persze ha jönni akar, akkor tárt karokkal várjuk.
Anyámnak se mondom, hogy költözzön oda ahol én vagyok, máskülönben nem kapja meg tőlem a gondoskodást. Jár neki, ott ahol van, mindig.
Ugyanígy a külföldi magyaroknak, ha magasabb szinten beszélünk erről, nincsenek feltételek, meg kikötések.

Marky
Hozzászólások: 1905
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Marky » 2018. november 26., hétfő 9:51

Ameddig kilóra történő szavazatvásárlásra jók a külhoni magyarok, addig a szememben semmivel sem többek, mint az itt élő hasonszőrű kisebbségek. A saját döntésüket adják el némi alamizsnáért, pedig ott a zsebükben az EU útlevél, mehetnének ők is akárhova... ide mégsem jön egyik sem.

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9595
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: OFF

HozzászólásSzerző: KAG » 2018. november 26., hétfő 9:49

csababarca írta:Nekem nem fáj, nem érdekel, viszont kihasználva látom őket.
mert ez egy propaganda pontja a fidesznek, jééé mi adtunk nekik szavazati jogot.
ami egyes rétegeknek nagy csoda, és tetszik nekik-> elmennek és a fideszre szavaznak emiatt. tehát a számok hogy mennyi szavazatot hoz a fidesznek máris torzulnak.


Nem önszántukból döntöttek, de közülük már (sajnos) nem sok él. Unokák, dédunokák, gyerekek, akik már teljesen oda születtek. Nincs bezárva a határ, bármikor jöhetnének, és költözhetnének a kánaánban.
Valamiért nem teszik, szerintem egyértelmű, hogy miért.
Vagy akkor csinálja azt a fidesz, hogy segít nekik letelepedni itt.

Jöjjenek ide, viseljék a közterheinket, és mindjárt máshogy gondolnák. (nem tudom a románoknál milyenek vannak, mekkora az áfa, arányosan a fizetések hogy viszonyulnak a kiadásokhoz)

Mondom, nekem szerencsére olyan szlovákiai magyar és erdélyi ismerőseim vannak, akik nem szavaznak, mert nem itt élnek. Így gondolják helyesnek. Mint ahogy az Angliában, Svájcban, Ausztriában élő ismerőseim is így gondolják.


Jah és akkor megjegyzem, hogy ha választhatnék, hogy kitől veszem el a szavazati jogot, akkor nem is ők szerepelnének a listám elején. van 3-4 kategória a fejemben, akiktől előbb elvenném.
:agree:
ZIDANE

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4274
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2018. november 26., hétfő 9:36

Nekem nem fáj, nem érdekel, viszont kihasználva látom őket.
mert ez egy propaganda pontja a fidesznek, jééé mi adtunk nekik szavazati jogot.
ami egyes rétegeknek nagy csoda, és tetszik nekik-> elmennek és a fideszre szavaznak emiatt. tehát a számok hogy mennyi szavazatot hoz a fidesznek máris torzulnak.


Nem önszántukból döntöttek, de közülük már (sajnos) nem sok él. Unokák, dédunokák, gyerekek, akik már teljesen oda születtek. Nincs bezárva a határ, bármikor jöhetnének, és költözhetnének a kánaánban.
Valamiért nem teszik, szerintem egyértelmű, hogy miért.
Vagy akkor csinálja azt a fidesz, hogy segít nekik letelepedni itt.

Jöjjenek ide, viseljék a közterheinket, és mindjárt máshogy gondolnák. (nem tudom a románoknál milyenek vannak, mekkora az áfa, arányosan a fizetések hogy viszonyulnak a kiadásokhoz)

Mondom, nekem szerencsére olyan szlovákiai magyar és erdélyi ismerőseim vannak, akik nem szavaznak, mert nem itt élnek. Így gondolják helyesnek. Mint ahogy az Angliában, Svájcban, Ausztriában élő ismerőseim is így gondolják.


Jah és akkor megjegyzem, hogy ha választhatnék, hogy kitől veszem el a szavazati jogot, akkor nem is ők szerepelnének a listám elején. van 3-4 kategória a fejemben, akiktől előbb elvenném.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 71 regisztrált és 0 vendég