OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Halfkey
Hozzászólások: 4379
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2018. november 26., hétfő 17:41

Szó szerint azt írtad hogy "Az EU óta meg hogy megy el mellettünk a világ.". Ha a saját mondataidat sem érted, akkor nem tudok veled mit kezdeni. :salute: Nem azt mondtad hogy az EU óta is, vagy azt hogy az EU sem segített ezen, stb., azt írtad hogy " Az EU óta meg hogy megy el mellettünk a világ. :)".

A baj az hogy el is hiszed hogy én akarok valamit direkt félreértelmezni. Elhiszem neked utólag hogy biztos nem erre gondoltál, oké, de ezt írtad, én meg arra reagáltam amit írtál.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3856
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2018. november 26., hétfő 14:58

Halfkey írta:Mivel a quote gombot használtam nemtudom mire gondolsz, de kérlek magyarázd el szerinted miért, mert akkor legalább van mit magyaráznod, az állításod úgyis Trump szintű védhetetlen ‘tény’ volt.

Már mikor az első üzenetet írtam gondoltam rá hogy úgyis felesleges lesz bármit is írni, should have moved on :coffee:
Should have moved on, bizony... ilyenekre már nem szeretek időt szánni, de ha kérted, akkor kössük össze a pontokat egy vonallal, hogy megkapjuk a nyuszis rajzot...
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Röviden, nem állítottam, hogy az EU megalapításának dátuma a kiindulópontja a hanyatlásnak. Amit állítok, hogy amióta van, azóta -magamat ismételve- megy el mellettünk a világ, tehát nem jó megoldás.

Az előtte levő mondatom:

Európa mennyire kenterbe verte a világot az évszázadok során.

Ahogyan átírtad:

ez EU előtt Európa kenterbe a világot.

Ezzel szeretnéd erősíteni a szalmabábodat.

Azt hiszem, hasonló útja lenne manapság is egy ilyen több államot egyesítő kezdeményezésnek, hiszen a nemzetek évezredeket is átvészeltek, teljesen mindegy volt hogy éppen saját szuverén államban éltek vagy egy birodalomba annektálva.
Igen, viszont sok más nemzet kihalt, eltűnt az ilyen próbálkozások során, vagy teljesen átalakult. Van tétje a dolognak, nem szabad csak úgy hazárdírozni. Nagyon sokan nagyon sokat szenvedtek azért hogy mi itt és most azok lehessünk, akik vagyunk. :)

Avatar
Rabiosa
Hozzászólások: 283
Csatlakozott: 2013. május 18., szombat 0:29

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Rabiosa » 2018. november 26., hétfő 13:40

Az európai egyesült államok létezett már kicsiben, gyakorlatilag kettő kapcsolódó országban, melyek nem másak mint a Szovjetunió és Jugoszlávia. Nyilván más korban, más (?) politikai eszmékkel, de a félelmen és rettegésen kívül nem sok minden tartotta össze ezeket az egybegyúrt kicsi nemzetiségeket a nagy államokon belül. Nem gondolom hogy véletlen lett volna, amint a nagy diktátorok kihaltak egyből el is kezdődött a szétesésük folyamata, visszafordíthatatlanul. Azt hiszem, hasonló útja lenne manapság is egy ilyen több államot egyesítő kezdeményezésnek, hiszen a nemzetek évezredeket is átvészeltek, teljesen mindegy volt hogy éppen saját szuverén államban éltek vagy egy birodalomba annektálva.

Halfkey
Hozzászólások: 4379
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2018. november 26., hétfő 13:31

Mivel a quote gombot használtam nemtudom mire gondolsz, de kérlek magyarázd el szerinted miért, mert akkor legalább van mit magyaráznod, az állításod úgyis Trump szintű védhetetlen ‘tény’ volt.

Már mikor az első üzenetet írtam gondoltam rá hogy úgyis felesleges lesz bármit is írni, should have moved on :coffee:

Avatar
füst
Hozzászólások: 3856
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2018. november 26., hétfő 13:17

Halfkey írta:Azt írtad ez EU előtt Európa kenterbe a világot az EU óta meg megy el melletünk. Ez nem igaz. Annak a meghatározásában hogy mi a fejlődés legjobb útja látom a saját tudásbeli korlátaimat is, és a tiédet is - összeveszni össze tudnánk rajta de ha azt hisszük hogy tudjuk, akkor beképzeltek vagyunk.
Na jó, de valamiért azért csak átfogalmaztad amit írtam, nem bemásoltad. :)

Halfkey
Hozzászólások: 4379
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2018. november 26., hétfő 13:04

Azt írtad ez EU előtt Európa kenterbe a világot az EU óta meg megy el melletünk. Ez nem igaz. Annak a meghatározásában hogy mi a fejlődés legjobb útja látom a saját tudásbeli korlátaimat is, és a tiédet is - összeveszni össze tudnánk rajta de ha azt hisszük hogy tudjuk, akkor beképzeltek vagyunk.

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5882
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Süti » 2018. november 26., hétfő 13:01

Arra ki se térve, hogy a gazdasági növekedés sokszor olyan triviális dolgokkal áll szemben, hogy míg te 6-8 óra után hazamehetsz pihenhetsz és a családoddal töltheted a szabadidődet, addig ez a szárnyaló keleten nem adott. Az egy dolog, hogy bizonyos mutatószámokban elmegy a világ, /nominál, mert azért nem azonos szinten van az indulópont se./ de nézd meg hogy mit kapsz érte cserébe, hasonlíts össze egy középosztálybeli ny. európait, és bárki mást, aki elrohan mellettünk a világ többi részéről.
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3856
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2018. november 26., hétfő 12:58

Halfkey írta:
Jézus istenem, mekkora gazdaságtörténelmet figyelembe nem vevő, az érvelés kedvéért kitalált ok ez hogy az EU óta megy el Európa mellett a világ. Még ha sokmindenben mondasz is jót, ez oltári nagy mellélövés, Európa világ vezető szerepének hanyatlása sokkal régebb óta jelenség mint az EU....
Na de az okokat nem is pedzegettem. A kolléga azt írta, ez a fejlődés útja. Ez? :)

Halfkey
Hozzászólások: 4379
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2018. november 26., hétfő 12:53

füst írta:
Mert amíg külön külön van minden addig nem lesz sose előrelépés.
Remekül példázza ezt, hogy Európa mennyire kenterbe verte a világot az évszázadok során. Az EU óta meg hogy megy el mellettünk a világ. :)

A versenyhelyzet a legjobb motiváló tényező, a nagy egyesülés egy még nagyobb identitás nélküli elkényelmesedett mocsárba vezet, ami önmagát is képtelen megvédeni.
A nemzeti öntudat fontos, ha nem tudod honnan származol, milyen értékeket örököltél, akkor mit adsz tovább az utánad jövőknek? :)
Jézus istenem, mekkora gazdaságtörténelmet figyelembe nem vevő, az érvelés kedvéért kitalált ok ez hogy az EU óta megy el Európa mellett a világ. Még ha sokmindenben mondasz is jót, ez oltári nagy mellélövés, Európa világ vezető szerepének hanyatlása sokkal régebb óta jelenség mint az EU....

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4236
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2018. november 26., hétfő 12:49

Szerintem a szavazati jog nem feltétele annak, hogy az aktuális kormány segítsen a határon túli magyaroknak. Normális esetben ez természetes, hogy szükséges.
Ezzel a részével nincs is bajom, kivéve ha hülyeségekre megy a pénz kintre (fociakadémia).

Van egy csomó jó kezdeményesés, oktatásban a Határon túli program, ami tök jó. (kár, hogy az önkormányzatok annyi pénzt lopnak el ebből is, hogy ép ésszel fel sem fogható)
Lehetne a román/szlovák/szerb kormánnyal, pártokkal egyezkedni, keresztül vinni fejlesztéseket. Ez lenne a járható út.

Elfogadom az álláspontotokat, de nem értek vele egyet. Engem nem zavar hogy van, csak ezt akkor tekintsük természetesnek, ne legyen egyik oldalra se érv/ellenérv, mert nem fair.

Én az én ismertségi körömből tudok/mondtam véleményt, nyilván máshol máshogy gondolkoznak, nem tudom, az én határon túli ismerőseimnek eszükbe sem jut szavazni. Helyes-nem helyes módon, ezt mindenki eldönti magában.
ateeemadrid írta: a fidesz meg nem kampányolna azzal, hogy szavazati jogot adtak, ha nem kezelné ennyire retardált módon közel az összes ellenzéki párt a helyzetet.
írtam is, hogy az ellenzék hozzáállásával sem értek egyet, a felelősség rajtuk is megvan.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3128
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Pipita » 2018. november 26., hétfő 12:38

csababarca írta:
ateeemadrid írta: most komolyan, képzeljétek már a helyükbe magatokat, egyes pártok konkrétan azzal kampányolnak, hogy eltörölnék a szavazati jogotokat, ezzel szemben meg lehet nézni mondjuk az általam is rühellt fidesz hogy áll hozzájuk. ti kire szavaznátok, őszintén?
tehát akkor megint ott tartunk, hogy poltikailag vannak kihasználva.

szerintem egyik oldaltól sem szép, hogy ezt felhozzák, ilyen vagy olyan irányban.
az ellenzék gyökér, tény, ebben a kérdésben is azok. de a fidesz is ezzel kamápnyol, hogy szavazati jogot adtak.
És?
Ezt akkor innen természetesnek kéne venni, és nem kampányolni vele a továbbiakban, mert igen, ugyanolyan része szavazati jog szerint is a magyarságnak, akkor minek kiemelni, hogy mi adtuk nekik?
Szerintem mindkét oldal ugyanolyan rossz.
Megkapták, kész, akkor viszont tekintsük természetesnek, és ne hozza fel egyik politikai oldal sem.


én továbbra is tartom a véleményemet, támogatni kell őket, éreztetni hogy hozzánk tartoznak, de amúgy érzik ezt ők maguktól is, mert a libsik alatt is magyarnak érezték magukat, nyilván. de a szavazati jogot én nem adnám meg nekik. meg mondom, elég radikálisan vágnám meg a szvazásra jogosultak számát.
Az a baj (igazából nem baj), hogy képviseleti demokráciában élünk, tehát ha egy politikai párt tesz bármit az égegyadta világon, amivelszavazatot nyer vagy veszít, akkor azzal politikailag ki fog használni egykisebb-nagyobbcsoportot, így pedig eleve halva született ez az érvelés.

Nagyon szomorú, hogy nem csak az ellenzéki pártokat, de még a madridomot is sikerült összegyurcsányozni.

Politikai kérdésben ezer százalékban füsttel értek egyet, felvéstem a dátumot. :|
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Annyit azért kiegészítenék, hogy nem feleannyit ér a határon túl élők szavazata, hanem még annyit se, hiszen nem 50-50% a listás-egyéni aránya, hanem 53-47. Egyelőre. :shifty: :mrgreen:

Avatar
füst
Hozzászólások: 3856
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2018. november 26., hétfő 12:36

kierkegaard írta:
"'ha nem tudod honnan származol, milyen értékeket örököltél, akkor mit adsz tovább az utánad jövőknek? "

hát ha egyikre se tudnám a választ ugyan ott tartanék mint most. egy irodában enne a penész és ahelyett hogy dolgoznék egy fórumon társalgok.
De mivel tudod, nem érdekel ameddig nincs a te mindennapjaidra hatással. Utánad az özönvíz. :)

kierkegaard
Hozzászólások: 1668
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2018. november 26., hétfő 12:25

ateeemadrid írta:
hála a jóistennek ilyen biztos nem lesz még jóideig. :)
nem hát. ezért lesz az hogy az egyik országban pl kivezetik vagy csökkentik a műanyagot addig más országban ugyan úgy szórni fogják mintha muszáj lenne. de hála istennek ez így pont jól van.

"'ha nem tudod honnan származol, milyen értékeket örököltél, akkor mit adsz tovább az utánad jövőknek? "

hát ha egyikre se tudnám a választ ugyan ott tartanék mint most. egy irodában enne a penész és ahelyett hogy dolgoznék egy fórumon társalgok.
Persze emellett olyan értékrenddel rendelkezem mint kevesen.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3856
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2018. november 26., hétfő 12:23

Mert amíg külön külön van minden addig nem lesz sose előrelépés.
Remekül példázza ezt, hogy Európa mennyire kenterbe verte a világot az évszázadok során. Az EU óta meg hogy megy el mellettünk a világ. :)

A versenyhelyzet a legjobb motiváló tényező, a nagy egyesülés egy még nagyobb identitás nélküli elkényelmesedett mocsárba vezet, ami önmagát is képtelen megvédeni.
A nemzeti öntudat fontos, ha nem tudod honnan származol, milyen értékeket örököltél, akkor mit adsz tovább az utánad jövőknek? :)

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9579
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: OFF

HozzászólásSzerző: KAG » 2018. november 26., hétfő 12:15

ateeemadrid írta:
tehát akkor megint ott tartunk, hogy poltikailag vannak kihasználva.
ezt mondjuk ki dönti el, hogy ki vannak használva? én sem vagyok naív, nem gondolom, hogy feltétlen csak jószándékból foglalkozik velük a fidesz, de azért egy konzervatív pártra, esetleg egy jobboldali pártra mindig is jellemző volt, hogy foglalkoznak a külföldön élő magyarokkal is.

a fidesz meg nem kampányolna azzal, hogy szavazati jogot adtak, ha nem kezelné ennyire retardált módon közel az összes ellenzéki párt a helyzetet.

ettől függetlenül elfogadom a te véleményed is, racionális szempontból pláne védhető, de szerintem sok múlik az ember személyes tapasztalatain is.

Annyit hozzátennék, hogy a Fidesz mindig epp olyan part volt, ami kellett ahhoz, hogy tuzkozelbe legyen....
Ez az egesz pályafutásukra igaz.
ZIDANE

Avatar
ateeemadrid
Hozzászólások: 4427
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 18:04

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ateeemadrid » 2018. november 26., hétfő 12:07

Mondjuk én ezt a nemzetiségeskedést is elengedném. Kell a fsznak a nemzeti öntudat. lenne egy egyesült európai unió és akkor így senki se panaszkodhatna területek miatt
hála a jóistennek ilyen biztos nem lesz még jóideig. :)

Avatar
Rasta
Hozzászólások: 572
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 8:18
Kedvenc játékosaid: Casillas, R. Carlos, Guti, Raúl, Figo, Zidane, Makelele, Varane, Xabi Alonso, Marcelo, di María, Isco, CR, Ramos, Modric, Kroos, Asensio, Kovacic
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Rasta » 2018. november 26., hétfő 12:05

ateeemadrid írta:ezt mondjuk ki dönti el, hogy ki vannak használva?
Ezt majd az dönti el, hogyha a Fidesz nem fog a kinnti magyarokból valami közvetlen politikai profitot látni, akkor mit fognak lépni. Az tiszta, hogy nem ők fogják leváltani vagy nem leváltani a kormányt, viszont arra elég az a szavazóbázis, hogy a 2/3 vagy a sima többség kérdésében dönthessen. Egyrészt.

Azzal nem vagyok tisztában, hogy a Fidesz kinnt tényleges segítséget nyújt-e, vagy pedig olyat, ami vagy látszat vagy nekik is érdekük. Ezt annyira nem követtem, de tényleg kíváncsi vagyok rá.

kierkegaard
Hozzászólások: 1668
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2018. november 26., hétfő 12:02

az osztrák határhoz közel állók akik rendszeresen ott dolgoznak sem szavaznak ausztriában és ez így van rendjén.

Mondjuk én ezt a nemzetiségeskedést is elengedném. Kell a fsznak a nemzeti öntudat. lenne egy egyesült európai unió és akkor így senki se panaszkodhatna területek miatt, valósan szabályozni lehetne a gazdaságot és ami talán a legfontosabb a környezeteti szennyezést..Mert amíg külön külön van minden addig nem lesz sose előrelépés.
Rengeteg jó cikk született erről.

Avatar
ateeemadrid
Hozzászólások: 4427
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 18:04

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ateeemadrid » 2018. november 26., hétfő 11:47

tehát akkor megint ott tartunk, hogy poltikailag vannak kihasználva.
ezt mondjuk ki dönti el, hogy ki vannak használva? én sem vagyok naív, nem gondolom, hogy feltétlen csak jószándékból foglalkozik velük a fidesz, de azért egy konzervatív pártra, esetleg egy jobboldali pártra mindig is jellemző volt, hogy foglalkoznak a külföldön élő magyarokkal is.

a fidesz meg nem kampányolna azzal, hogy szavazati jogot adtak, ha nem kezelné ennyire retardált módon közel az összes ellenzéki párt a helyzetet.

ettől függetlenül elfogadom a te véleményed is, racionális szempontból pláne védhető, de szerintem sok múlik az ember személyes tapasztalatain is.

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4236
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2018. november 26., hétfő 11:38

ateeemadrid írta: most komolyan, képzeljétek már a helyükbe magatokat, egyes pártok konkrétan azzal kampányolnak, hogy eltörölnék a szavazati jogotokat, ezzel szemben meg lehet nézni mondjuk az általam is rühellt fidesz hogy áll hozzájuk. ti kire szavaznátok, őszintén?
tehát akkor megint ott tartunk, hogy poltikailag vannak kihasználva.

szerintem egyik oldaltól sem szép, hogy ezt felhozzák, ilyen vagy olyan irányban.
az ellenzék gyökér, tény, ebben a kérdésben is azok. de a fidesz is ezzel kamápnyol, hogy szavazati jogot adtak.
És?
Ezt akkor innen természetesnek kéne venni, és nem kampányolni vele a továbbiakban, mert igen, ugyanolyan része szavazati jog szerint is a magyarságnak, akkor minek kiemelni, hogy mi adtuk nekik?
Szerintem mindkét oldal ugyanolyan rossz.
Megkapták, kész, akkor viszont tekintsük természetesnek, és ne hozza fel egyik politikai oldal sem.


én továbbra is tartom a véleményemet, támogatni kell őket, éreztetni hogy hozzánk tartoznak, de amúgy érzik ezt ők maguktól is, mert a libsik alatt is magyarnak érezték magukat, nyilván. de a szavazati jogot én nem adnám meg nekik. meg mondom, elég radikálisan vágnám meg a szvazásra jogosultak számát.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 58 regisztrált és 0 vendég