OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Gonzi
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2013. november 14., csütörtök 22:01
Kedvenc játékosaid: Roberto Carlos, Xabi Alonso
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Gonzi » 2018. december 11., kedd 14:23

Anthony írta:
Gonzi írta: Mondom ezeket úgy hogy se Párizsban nem jártam, se nem beszéltem ott élőkkel.
Semmi gond, akkor menj nyugodtan.
Rio-ba is el lehet menni, nem mondta senki, hogy 100%-ban meg fognak ölni/verni. Csak éppen más esélyek vannak. De szerencsére a máshonnan szedett infót sikerült tágabban értelmezni, amit meg én írtam azt meg szó szerint, gg.
Hogy értelmezzem a mondandódat, ha nem szó szerint?

"Hát akkor törjenek csak szét mindent, ők már úgy is csak nappal erősek, éjjel nem mernek kijárni a házból, mert a négerek meg az arabok megkukizzák őket..."

Nem voltam jó verselemzésből sem, akkor mondd el ezzel mit akartál mondani.

Erről szólt a hozzászólásom, hogyha normálisan leírnád mit gondolsz, nem nevetnének ki (amit aztán persze kikérsz magadnak).

Tudod az a baj, hogy egy komoly létszámú réteg odajutott ma idehaza, hogy origos szalagcímes tőmondatokkal kommunikál, egyébként létező és fontos dolgokról (is). A szavaknak meglepő ereje tud lenni.

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8013
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Anthony » 2018. december 11., kedd 13:28

Gonzi írta: Mondom ezeket úgy hogy se Párizsban nem jártam, se nem beszéltem ott élőkkel.
Semmi gond, akkor menj nyugodtan.
Rio-ba is el lehet menni, nem mondta senki, hogy 100%-ban meg fognak ölni/verni. Csak éppen más esélyek vannak. De szerencsére a máshonnan szedett infót sikerült tágabban értelmezni, amit meg én írtam azt meg szó szerint, gg.

Avatar
BBeno
Hozzászólások: 11970
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 9:43

Re: OFF

HozzászólásSzerző: BBeno » 2018. december 11., kedd 13:14

magdolna utcaba sem megy jolelku ember onszatabol. :mrgreen:
GARETH:coffee:


RONCI A LEGENDA


Grande Pipita Higuaín


Ronaldo: Özil zseni

VAR<3

18/19: Perez nagy éve .lol. P3/L16/SF


Götze Gareth ReusRashford KdB Hazard Sterling Lukaku Mario Pogba Sané James Jesús

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62625
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2018. december 11., kedd 13:03

csababarca írta:Ez kb olyan mint amikor az ment, hogy itthon országszerte fényes nappal migráncsok fosztogatnak, ragadják el asszonyainkat és gyermekeinket, és erőszakolnak meg mindenkit.

komolyan, szomorú és fájdalmas ez.

Nekem meg vannak kint élő/dolgozó ismerőseim Párizsban is, erasmusos programban résztvevők is.
Járnak bulizni, éjjel nappal.
nyilván ott is vannak olyan helyek ahova nem megy be az ember szívesen, meg nem is ajánlatos.
de Budapest ajnálóiban sem a Hős utca meg a nyolcker van ajánlottként feltüntetve.

de pl mondhatnám Barcelonát is, ahol a Ramblán, ami egy turistahely igazából, üzletekkel, éttermekkel jobban féltem éjszaka, mint Párizsban akárhol, akármikor.
Mert Barcelona veszélyes hely :mrgreen:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4236
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2018. december 11., kedd 12:58

Ez kb olyan mint amikor az ment, hogy itthon országszerte fényes nappal migráncsok fosztogatnak, ragadják el asszonyainkat és gyermekeinket, és erőszakolnak meg mindenkit.

komolyan, szomorú és fájdalmas ez.

Nekem meg vannak kint élő/dolgozó ismerőseim Párizsban is, erasmusos programban résztvevők is.
Járnak bulizni, éjjel nappal.
nyilván ott is vannak olyan helyek ahova nem megy be az ember szívesen, meg nem is ajánlatos.
de Budapest ajnálóiban sem a Hős utca meg a nyolcker van ajánlottként feltüntetve.

de pl mondhatnám Barcelonát is, ahol a Ramblán, ami egy turistahely igazából, üzletekkel, éttermekkel jobban féltem éjszaka, mint Párizsban akárhol, akármikor.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Gonzi
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2013. november 14., csütörtök 22:01
Kedvenc játékosaid: Roberto Carlos, Xabi Alonso
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Gonzi » 2018. december 11., kedd 12:36

Anthony írta:Beszéltem igen, volt kint haver fél évet cserediákként.
Illetve a nyáron is beszélgetünk franciákkal az Electric Castle-en, csodálkoztak hogy nem volt semmi verekedés Romániában, Párizsban kb. minden éjjel bunyót láttak, vagy belekeveredtek.

De nevess nyugodtan, és menj el egyet éjjel sétálni Párizsban..mindenki tudja, hogy éjszaka életveszélyes.

Ja és a másik haver meg a Flixbusnál dolgozik, azt is elhiheted, hogy nem kamu videók vannak a neten arról ahogyan fosztogatják a buszokat éjjel.
Mondj már olyan többmilliós lakosú várost amelyeknek nincs veszélyes része. Ha esetleg normálisan fogalmaznál, hogy "Párizs biztonsága romlott az elmúlt években"... De nem, EGÉSZ PÁRIZS ÉLETVESZÉLYES ÉJSZAKA, ARABOK, NÉGEREK MEGKUKIZNAK! EZT MINDENKI TUDJA!

ha jól számoltam ezt kb. 5 ember elmondása, meg pár youtubeos videó alapján.

Mégis hogy ne nevessen az ember?

Felejtsük már el ezt az origos, m1-es stílust.

Mivel kételkedtem az állításodban, utánanéztem, a harmadik legtöbb turistát fogadó városról beszélünk a világon, évi 17.95 millió látogató jár arra. Azt hiszem ez már önmagában cáfolja az állításod, vagy úgy gondolod ez a 17.95 millió ember mind 8-kor már ágyban van? Párizsban a fiatalok nem járnak bulizni, nincsenek klubok, nincsenek éttermek, nincs semmi éjfél után? Eleve életveszélyről írsz, ergó olyan nagyságrendú gyilkosságnak kéne ott lennie, amire várok statisztikát szívesen tőled.

Mellesleg ha találnál is, a kapott számú gyilkosságok nagy része a terrortámadások miatt nappal történt valószínűleg.

Nyugodtan állíthatod hogy Párizs veszélyes, csak tisztázd a dolgokat, mi számít neked veszélyesnek? Mihez képest? Budapesthez képest? Igen, veszélyesebb. A világ fővárosainak átlagánál veszélyesebb? Kétlem.

De az sem lenne rossz ha az ember venné a fáradtságot és utánanézne dolgoknak, és nem az electric castle-n hallottak alapján állítana dolgokat biztosra.

Mondom ezeket úgy hogy se Párizsban nem jártam, se nem beszéltem ott élőkkel. De próbálom a véleményem alátamasztani, kerülni az olyan kijelentéseket hogy "ezt mindenki tudja", vagy hogy a haverom mesélte. Mert az komolytalan.

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5882
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Süti » 2018. december 11., kedd 10:17

Olyan helyet tudok mutatni Pesten is. Vagy borsodban. :D
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

kierkegaard
Hozzászólások: 1668
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2018. december 11., kedd 9:44

Mondjuk ami nekem nem tetszett, hogy a fiatalok is elkezdtek lázadni. 14 éves kis taknyok zárják el az iskola ajtaját, meg iskolát égetnek.

Aztán mikor letérdeltetik őket akkor nekik állt feljebb és a tüntetők szolidaritásból szintén letérdeltek..mert hát úgy bántak szegény gyerekekkel mint a "terroristákkal"..

Nem azzal van a baj, hogy fiatalok, hanem szimplán csak tanulatlan retkek akik próbáltak lázadni egy olyan dologról amit még csak nem is értenek.

Amúgy magával a franciaországban zajló erőszakos tüntetéssel egyetértek. Így kell..nem pedig kimenni és az égbe küldeni az új vakuzó iphonet.

anthony: apám testvére marseille-ben él de volt párizsban is és ő masszivan jobb oldali. Azt mondta hogy nincs semmi gond a közbiztonsággal. Viszont vannak területek ahova reggel se menne de még társaságban se.

Szóval azért nem olyan rossz a helyzet mint ahogy próbálják bemutatni.:D

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8013
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Anthony » 2018. december 11., kedd 9:41

Beszéltem igen, volt kint haver fél évet cserediákként.
Illetve a nyáron is beszélgetünk franciákkal az Electric Castle-en, csodálkoztak hogy nem volt semmi verekedés Romániában, Párizsban kb. minden éjjel bunyót láttak, vagy belekeveredtek.

De nevess nyugodtan, és menj el egyet éjjel sétálni Párizsban..mindenki tudja, hogy éjszaka életveszélyes.

Ja és a másik haver meg a Flixbusnál dolgozik, azt is elhiheted, hogy nem kamu videók vannak a neten arról ahogyan fosztogatják a buszokat éjjel.

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3129
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Pipita » 2018. december 11., kedd 9:22

Anthony írta:
Pipita írta:Franciaországban picit más kultúrája van a tüntetésnek, mint itthon. Nem azt akarják elérni, hogy te innen sajnáld őket, hanem azt, hogy változás legyen az országban.
Gondoltam, hogy nem..

Hát akkor törjenek csak szét mindent, ők már úgy is csak nappal erősek, éjjel nem mernek kijárni a házból, mert a négerek meg az arabok megkukizzák őket...
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Gondolom rengeteg francia emberrel beszéltél már életedben, és mind rettegve éli mindennapjait.

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8013
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Anthony » 2018. december 11., kedd 9:06

Pipita írta:Franciaországban picit más kultúrája van a tüntetésnek, mint itthon. Nem azt akarják elérni, hogy te innen sajnáld őket, hanem azt, hogy változás legyen az országban.
Gondoltam, hogy nem..

Hát akkor törjenek csak szét mindent, ők már úgy is csak nappal erősek, éjjel nem mernek kijárni a házból, mert a négerek meg az arabok megkukizzák őket...

Avatar
RealMadridFanatic
Hozzászólások: 2632
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 18:56

Re: OFF

HozzászólásSzerző: RealMadridFanatic » 2018. december 11., kedd 8:46

Szerintem borzasztó gyökér dolog volt, remélem lesz következménye. Egy Lánchíd még hagyján, de ez azért így erős már nekem.
„Ő volt a tökéletes játékos, megvolt benne az erő, a sebesség, a technika, és a gyorsaság. Döbbenetes játékos volt, mintha egy laborban hozták volna létre." (Gianluigi Buffon Ronaldoról)

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3129
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Pipita » 2018. december 8., szombat 19:55

Franciaországban picit más kultúrája van a tüntetésnek, mint itthon. Nem azt akarják elérni, hogy te innen sajnáld őket, hanem azt, hogy változás legyen az országban.

Avatar
lestat
Hozzászólások: 5053
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 20:36
Kedvenc játékosaid: Beckham, Zidane, C.Ronaldo, Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Dublin

Re: OFF

HozzászólásSzerző: lestat » 2018. december 8., szombat 17:49

van hogy a békés tüntetés semmit nem ér.
Cristiano Ronaldo :goat:
2014-La Décima 2016-La Undécima 2017-La Duodecima 2018-La Decimotercera 2022-La Decimocuarta ► Dynasty.

Zinedine Zidane

92:48 :sziv:

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8013
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Anthony » 2018. december 8., szombat 16:04

Mindjárt elkezdem sajnálni a franciákat, ja nem. Akkor MO-on, vagy nálunk Romániában nem kéne széttörni az országot? Azzal mit akarnak ellérni, hogy törnek-zúznak Párizsban?
Gimnazisták egy csoportja pedig arról beszélt, hogy nem akarnak olyan Franciaországban élni, ahol politikusok szabják meg az életüket, mint az üzemanyagok környezetvédelmi adójával történt.
És akkor ilyenek mennek. Mi a tökömet tudnak a gimnazisták a világról/életről, bármiről? Kik szabják meg akkor az életüket?

Egyébként igen, kapitalizmus ide vagy oda, de egyre nagyobbak a társadalmi különbségek, előbb-utóbb hasonló dolgok történhetnek más országokban is. De valamilyen társadalmi rendre mindig szükség lesz.

Avatar
BlancoMark
Hozzászólások: 4803
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 19:57

Re: OFF

HozzászólásSzerző: BlancoMark » 2018. december 8., szombat 13:52

füst írta:Mennyire lesz ma égő Párizs?
Es Budapest? :shutup:

Avatar
füst
Hozzászólások: 3856
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2018. december 8., szombat 13:05

Mennyire lesz ma égő Párizs?

kierkegaard
Hozzászólások: 1668
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2018. december 6., csütörtök 10:37

megvolt a szokásos ezért utálja mindenki a vegákat cikk is az index részéről.

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8013
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Anthony » 2018. december 6., csütörtök 8:55

https://index.hu/mindekozben/poszt/2018 ... veganokat/
Ez már új szint, gecc :lol:

Karim the king
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2016. október 13., csütörtök 14:25
Kedvenc játékosaid: Karim
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Karim the king » 2018. december 5., szerda 23:05

M1Ö írta:
Yazid írta:En xbox one-on néztem már reddit linkeket és mûkôdött pl
Köszi! Próbálgattam közben. Papíron működik, rosszul emlékeztem, a rojadirecta kérte az adobe flash player-t. De annyit tölt, hogy nézhetetlen, úgyhogy maradt a telefon. :/
Próbáld közvetlen beledugni a netet. Nekem azóta működik szépen. :salute:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 36 regisztrált és 0 vendég