OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
füst
Hozzászólások: 3856
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2018. december 12., szerda 12:50

Kinek mi a velemenye errol illetve a napirenden levo tulora torvennyel kapcsolatban?
Nekem elég vegyes.

Egyfelől már nem nagyon áll rendelkezésre plusz munkaerő, ami tovább tudná erősíteni a gazdaságot, a munkanélküliség csaknem megszűnt. Tartalékok nem nagyon maradtak, a nyugdíjasok, meg a cigányság. Ez utóbbit kellene motiválni, de ugye tudjuk hogy ez mennyire kényes dolog. Bár úgy olvastam náluk is javuló a tendencia, ami a munkavállalók arányát érinti. Szóval innen nézve értem a dolgot.

Másfelől ugye a munkavállalók számára problémás lehet a dolog, érthető okokból. A legnagyobb többség nem szívesen marad bent tovább a munkahelyén mint amennyit szükséges.

Én úgy hiszem hogy működhet a dolog, mert szerintem nem túl széles réteget érint a törvény. Nem minden munkaadó fogja erőltetni ezt a dolgot, meg ugye remélhetőleg tényleg a munkavállalók döntése alapján dől el inkább, hogy mennyit túlórázzon. Én csak a saját és környezetem helyzetéből tudok kiindulni, nos én még úgyis kapom az állásajánlatokat, hogy stabil munkahelyem van, és nem is keresek másikat. Amikor váltottam, akkor is válogathattam az ajánlatok közül, hamarabb mondtam fel, minthogy új helyet nézzek. Szerintem ma könnyű elhelyezkedni, és ebből kiindulva a munkavállaló kényelmes helyzetben van. Persze végzettségtől függően.

Összességében azt várom, hogy emiatt csökken a Fidesz népszerűsége, nem véletlen hogy választások után fél évvel hozták fel a témát. A kellemetlen témákat ilyenkorra kell időzíteni, mert rengeteg idő lesz korrigálni, ha nem úgy sül el.Aztán ugye majd kiderül utólag, hogy ez milyen hatással volt a gazdaságra. Remélhetőleg tovább pörgeti, mert csak akkor van értelme ennek az egésznek.

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2434
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Santi » 2018. december 12., szerda 12:36

Anthony írta:Én sem értek hozzá, de nem hangzik jól. Gyakorlatilag a főnök azt mondhatja, hogy túlórázól, vagy szevasz (persze ameddig van munkaerő). A kormánynak jó, mert több túlóra, több adó folyik be.
De a legdurvább szerintem ez:
A 3 éves munkaidőkeret maradt a javaslatban, eszerint 3 éven belül is elég elszámolni és kifizetni a túlórákat.
Majd egyszer kifizetik neked. Legalábbis megvan rá a törvényi keret.
Arra is kiváncsi lennék, ha a cég közben megszűnik vagy csődöt mond (esetleg direkt teszi ezt), akkor ki fogja neked kifezni a 30 hónappal azelőtti túlórádat?

Avatar
LiamGallagher
Hozzászólások: 1252
Csatlakozott: 2013. május 3., péntek 11:28
Kedvenc játékosaid: Raúl,Zidane,R9,RC,Toni Kroos,CR,Ramos, Karim
Kedvenc csapatod: Békéscsaba,HSV,Real Madrid
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Re: OFF

HozzászólásSzerző: LiamGallagher » 2018. december 12., szerda 12:31

Undorító az egész politika, valami öngyilkos jelölt vagy egy sorozatgyilkos bemehetne oda fesztivált csinálni.

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8013
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Anthony » 2018. december 12., szerda 12:28

Én sem értek hozzá, de nem hangzik jól. Gyakorlatilag a főnök azt mondhatja, hogy túlórázól, vagy szevasz (persze ameddig van munkaerő). A kormánynak jó, mert több túlóra, több adó folyik be.
De a legdurvább szerintem ez:
A 3 éves munkaidőkeret maradt a javaslatban, eszerint 3 éven belül is elég elszámolni és kifizetni a túlórákat.
Majd egyszer kifizetik neked. Legalábbis megvan rá a törvényi keret.

Avatar
BBeno
Hozzászólások: 11970
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 9:43

Re: OFF

HozzászólásSzerző: BBeno » 2018. december 12., szerda 12:24

nem kepes normalisan allni csak pucsitva tamaszkodva?

/tordai bence fb live/
GARETH:coffee:


RONCI A LEGENDA


Grande Pipita Higuaín


Ronaldo: Özil zseni

VAR<3

18/19: Perez nagy éve .lol. P3/L16/SF


Götze Gareth ReusRashford KdB Hazard Sterling Lukaku Mario Pogba Sané James Jesús

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4236
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2018. december 12., szerda 12:20

én az egészére értettem, nem erre a mai napra.

közigazgatási bíróságot már meg is szavazták gyorsan.
ez is de jó lesz nekünk. :lol:
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3128
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Pipita » 2018. december 12., szerda 12:14

Nem járatja le magát senki. (egyébként értettem amit írsz)

Képviseleti demokráciában ( :lol: ) élünk, a magyar választó polgárok fele az ellenzékre szavazott, az ellenzék parlamentáris kereteken belül nem tudja érvényesíteni az emberek akaratát, esélyük sincs rá, így más eszközökhöz kell folyamodni, hogy megakadályozzanak egy törvényt, ami az emberek ellen íródott. Én nagyon adom hogy 10 év semmittevés után* végre csinál valamit a magyar politikai ellenzék, el vagyok képedve.

Hogyha lenne parlamentünk, szánalmas lenne ilyeneket csinálni. De nincs parlamentünk.

*6 év után, 2012-ben még csinált úgy az ellenzék, mintha létezne.

kierkegaard
Hozzászólások: 1668
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2018. december 12., szerda 12:01

engem igazából csak az bánt hogy most is az ellenzék a hibás, meg ők járatják le magukat.

miközben a nemzeti konzultáció 4,2 milliárd ft, amit a fidesz közpénzből pártpolitikára használt fel. tízszerese a jobbik költségvetésének. persze ez is az ellenzék hibája. Azért gyalázatos a jobbik vagy az LMP teljesítménye, mert nem tudják felvenni a versenyt a lopott vagyonból fenntartott propagandagépezetre? Nem a kormány teljesítménye gyalázatos, hiszen közpénzt használnak fel pártpolitikai célokra? Ez csak azért oké mert nem a Gyurcsány hanem az Orbán csinálja. Ez kommunista gondolkodás.

Miért költ állami monopolhelyzetben lévő cég mint az MVM meg a jegybank lakossági hirdetésekre és miért csak fideszes médiában? Hogy a bús pba lett a magyar állam a legnagyobb piaci hirdető, kétszer annyit költve a hirdetési piacon mint a telekom (2. helyezett)? Ez is az ellenzék gyalázatos teljesítménye miatt van? Hogy évi 200 milliárdokkal tömjük a fideszes "nonprofit" médiaholdingot ahová a strómanok ingyen ajánlottak fel milliárdos cégeket?

p.csabi1
Hozzászólások: 2206
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 12:00

Re: OFF

HozzászólásSzerző: p.csabi1 » 2018. december 12., szerda 11:51

RealAsensio írta:Kemeny dolgok tortennek a parlamentben. Kinek mi a velemenye errol illetve a napirenden levo tulora torvennyel kapcsolatban? Megmondom oszinten, nem ertem 100%-ig ezt a dolgot.
Mi a véleményem?
Az a véleményem hogy a multiknak eladták a 3 műszakban dolgozó munkás embereket.
Az sem lenne meglepő ha kiderülne,hogy a BMW csak így jött Magyarországra.
Az a legdurvább,hogy meg akarják magyarázni hogy ez mind az ő érdeküket szolgálja.
Reggel azt mondja Kósa a TV-ben hogy ha nem fogják betartani a multik azt ami le van írva a törvénybe lehet menni másik munkahelyre,meg ott a munkaügyi bíróság.


De lehetne itt beszélni az újabb 3 repülőről amit megint vettek,lehetne itt beszélni Lőrinczről,meg Garancsiról,de inkább nem teszem mert bann lesz a vége. :lol:
„Úgy élünk együtt, két kis idegen,
valahol messze, mese-szigeten.”

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4236
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2018. december 12., szerda 11:45

kierkegaard írta: mire gondolsz? mikor lökdösődés alakult ki és megjelent ov testőre? az szerintem nem gáz.
lökdösődéstől messze volt.
az egész parlamentre nézve gáz hogy idáig züllött, és ebben mindkét oldal nyakig benne van.

Semjén Zsóti istenem, világ hülyéje az ember. De szerelmes Viktorba, ezért megtűrik.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

kierkegaard
Hozzászólások: 1668
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2018. december 12., szerda 11:43

BBeno írta:pfuu ne is mond. az nem tud mast csak kacagni es kopogva tapsolni az asztalon.
;DDDDDD amikor kopog azon mindig elnevetem magam. olyankor nagy késztetést érzek, hogy eldobjam a monitort.

Avatar
BBeno
Hozzászólások: 11970
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 9:43

Re: OFF

HozzászólásSzerző: BBeno » 2018. december 12., szerda 11:41

pfuu ne is mond. az nem tud mast csak kacagni es kopogva tapsolni az asztalon.
GARETH:coffee:


RONCI A LEGENDA


Grande Pipita Higuaín


Ronaldo: Özil zseni

VAR<3

18/19: Perez nagy éve .lol. P3/L16/SF


Götze Gareth ReusRashford KdB Hazard Sterling Lukaku Mario Pogba Sané James Jesús

kierkegaard
Hozzászólások: 1668
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2018. december 12., szerda 11:40

csababarca írta:mivel nem értek hozzá, nem ástam bele magam a törvénybe, arról nem mondok véleményt.

de az mindent elmond az országról, meg ezekről a politikusokról, hogy OV testőri gyűrűben megy be a Parlament üléstermébe is. tudtam hogy paranoid a csávó, de ezt nem gondoltam volna.

Semjén meg ájtatosan vigyorog, legnagyobb szégyen, vicc az az ember a magyar politikában all time szvsz.
mire gondolsz? mikor lökdösődés alakult ki és megjelent ov testőre? az szerintem nem gáz.

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4236
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2018. december 12., szerda 11:30

mivel nem értek hozzá, nem ástam bele magam a törvénybe, arról nem mondok véleményt.

de az mindent elmond az országról, meg ezekről a politikusokról, hogy OV testőri gyűrűben megy be a Parlament üléstermébe is. tudtam hogy paranoid a csávó, de ezt nem gondoltam volna.

Semjén meg ájtatosan vigyorog, legnagyobb szégyen, vicc az az ember a magyar politikában all time szvsz.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
RealVazquez
Hozzászólások: 6586
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 17:51
Kedvenc játékosaid: CR
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: RealVazquez » 2018. december 12., szerda 11:26

Kemeny dolgok tortennek a parlamentben. Kinek mi a velemenye errol illetve a napirenden levo tulora torvennyel kapcsolatban? Megmondom oszinten, nem ertem 100%-ig ezt a dolgot.
:goat:

Marky
Hozzászólások: 1904
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Marky » 2018. december 12., szerda 8:32

Engedély nélkül semmilyen átalakítást nem végezhetsz, de én a világítórendszert amúgy sem bolygatnám... ha nem látsz vele, akkor vidd el egy szervízbe. Lehet csak a vetítés szöge szar, vagy a lámpatest van bemattulva.
Egy xenon és egy LED rendszer teljesen más követeményekkel rendelkezik, eleve nem plug n play.

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6459
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2018. december 11., kedd 23:00

Realista24 írta:Itt biztos mindenki képben van az ukrán szabályokkal.
Istenem. Itt a lovat sem érdekli. Magyarországról van természetesen szó. Nem akartam életemben először túlkombinálni valamit, hogy bele írjam, hogy Magyarországban forgalomba helyezett Audi A6-ról van szó...
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

sámat
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2015. május 6., szerda 0:46

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sámat » 2018. december 11., kedd 21:26

BBeno írta:magdolna utcaba sem megy jolelku ember onszatabol. :mrgreen:
Én ott lakom :D és egy lyukért fizetek sok pénzt :D rendszeresen járok haza éjjel, előfordul, h ittasan is a körútról a Baross utcán, nem épp ócska cuccokban, a kutya nem szólt még hozzám, de csajhoz sem, aki járt errefelé :)

Pár nagyvárosban jártam az éjszakában az elmúlt 10 évben EU-ban meg azon kívül is, sehol se szólt hozzánk senki, egyedül Milánóban éreztem, h hátsó szándékkal közelednek hozzánk.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62625
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2018. december 11., kedd 20:55

lordgabi írta:Gyári Xenon van a kocsiban, roppant zavaró, hogy beállt a rossz idő, és szinte alig van fényem már, a hosszú az brutális, zavar is mindenkit. A lényeg, hogy kaptam nyáron ajándékba elég minőségi LED fényszórókat, még garancia is van rá. Engedély kell hozzá, hogy átcseréljem ilyenre, vagy simán járhatok vele, ha normálisan "átkötik" és beállítják az erősségét?
Itt biztos mindenki képben van az ukrán szabályokkal.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6459
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2018. december 11., kedd 19:53

Gyári Xenon van a kocsiban, roppant zavaró, hogy beállt a rossz idő, és szinte alig van fényem már, a hosszú az brutális, zavar is mindenkit. A lényeg, hogy kaptam nyáron ajándékba elég minőségi LED fényszórókat, még garancia is van rá. Engedély kell hozzá, hogy átcseréljem ilyenre, vagy simán járhatok vele, ha normálisan "átkötik" és beállítják az erősségét?
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 55 regisztrált és 0 vendég